Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

robi20064 írta:
2019.08.25., vas. 23:11
Shimano írta:
2019.08.25., vas. 22:54
Streameléshez,főleg filmek nézéséhez milyen internetsebesség ajánlott ahhoz hogy az stabil legyen,és ne akadozzon?Időnként akadozik nálam,és ez hálózathiba lehet mert ilyenkor leesik a sebesség a béka feneke alá,aztán meg visszajön és jó.A guta megüt tőle,holnap hívom is a szolgáltatót,de nagy reményeket nem fűzök hozzá.
Most 150mbps netem van,ez elég,vagy gyorsabbal jobb lenne a minőség is?
A feliratok is a homályos és a tiszta között váltakoznak filmvégenként,és a kép sem mindig stabilan tiszta,erre gyógyír lehet a gyorsabb net,vagy ez a google chromecast 3 kütyü és a hbo go ilyen és ezt tudja?
Hivatalosan kb 25mbit kellene a 4K-s streameleshez. Az HBO GO egyelore csak sima full-hd-t ad amihez kb 5mbit is eleg. Elvben ugy mukodik hogy ha nem lenne elegendo savszel akkor automatikusan lerontja a minoseget (es lehet az amit irsz hogy a kep nem stabilan tiszta). Nalam sem felirat problema se kep problema nem volt meg vele. Arra tippelnek hogy hiaba van 150mbit az nem stabil valamiert, vagy valami folyamatosan zabalja a savszelet amirol nem tudsz. Elvileg mindkettot meg tudna valaszolni a szolgaltato.
Úgy néz ki hogy sikerült megoldani.A routert kellett egy stabilabb állapotba állítani.Magyarázták hogy hogyan és miért is,de már nem tudom,ők megoldották a központból tíz perc alatt.A lényeg hogy most nincs akkora ingadozás ami a gondokat okozta.Jobb lett a képminőség is,jók a feliratok,és a tablettekről is leolvadt a fagyás.Ja és még magasabb letöltési értéket is mutat,ráadásul eléggé stabilan mint eddig bármikor.
Szóval ez megoldódott,és remélem így is marad.
Köszönöm a segítséget még egyszer. :smile32:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

robi20064 írta:
2019.08.26., hétf. 11:25
Shimano írta:
2019.08.26., hétf. 10:42
Még egy kérdés ez ügyben.Az miért van,hogy mikor elindítom a filmet pl a tableten,az megy rendesen,viszont egy idő után lefagy,vagy lelassul a tablet attól hogy küldi az infót a chromecastnak.Ezt már többször észrevettem több eszközzel használva is.Az elején minden ok és nézhetek közben bármi mást is rajta,de folyamatos használat mellett egyszerűen lelassul,vagy inkább lefagy a küldő teló,vagy a tablet.
Ez nehezebb kerdes mert a telo/tablet ilyen esetben csak a taviranyito szerepet latja el es nem rajtuk keresztul jut el a stream a Chromecast-hoz hanem direktben a routertol. En ilyet sem tapasztaltam (6th gen iPad), igaz ha nezek valamit akkor viszonylag csak ritkan nyomkodom kozben a telot/tablet-et. Ettol fuggetlenul az HBO GO app-ot kellett mar tobbszor torolni/ujra telepiteni es voltak vele kisebb problemak, de semmi olyan amit egy ujrainditas ne oldana meg.
Érdekes,pedig ezt csinálja.Elindítom a filmet,megy egy ideig,és amikor megállítanám,akkor csak késve,vagy egyáltalán nem reagál a tablet erre.Mintha valami olyan terhelést kapna amit nem bír el,pedig lényegében csak egy távirányító szerepet kellene hogy játszon.Nem értem. gondolkodik.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Még egy kérdés ez ügyben.Az miért van,hogy mikor elindítom a filmet pl a tableten,az megy rendesen,viszont egy idő után lefagy,vagy lelassul a tablet attól hogy küldi az infót a chromecastnak.Ezt már többször észrevettem több eszközzel használva is.Az elején minden ok és nézhetek közben bármi mást is rajta,de folyamatos használat mellett egyszerűen lelassul,vagy inkább lefagy a küldő teló,vagy a tablet.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

robi20064 írta:
2019.08.25., vas. 23:11
Shimano írta:
2019.08.25., vas. 22:54
Streameléshez,főleg filmek nézéséhez milyen internetsebesség ajánlott ahhoz hogy az stabil legyen,és ne akadozzon?Időnként akadozik nálam,és ez hálózathiba lehet mert ilyenkor leesik a sebesség a béka feneke alá,aztán meg visszajön és jó.A guta megüt tőle,holnap hívom is a szolgáltatót,de nagy reményeket nem fűzök hozzá.
Most 150mbps netem van,ez elég,vagy gyorsabbal jobb lenne a minőség is?
A feliratok is a homályos és a tiszta között váltakoznak filmvégenként,és a kép sem mindig stabilan tiszta,erre gyógyír lehet a gyorsabb net,vagy ez a google chromecast 3 kütyü és a hbo go ilyen és ezt tudja?
Hivatalosan kb 25mbit kellene a 4K-s streameleshez. Az HBO GO egyelore csak sima full-hd-t ad amihez kb 5mbit is eleg. Elvben ugy mukodik hogy ha nem lenne elegendo savszel akkor automatikusan lerontja a minoseget (es lehet az amit irsz hogy a kep nem stabilan tiszta). Nalam sem felirat problema se kep problema nem volt meg vele. Arra tippelnek hogy hiaba van 150mbit az nem stabil valamiert, vagy valami folyamatosan zabalja a savszelet amirol nem tudsz. Elvileg mindkettot meg tudna valaszolni a szolgaltato.
Köszi,holnap rákérdezek.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Streameléshez,főleg filmek nézéséhez milyen internetsebesség ajánlott ahhoz hogy az stabil legyen,és ne akadozzon?Időnként akadozik nálam,és ez hálózathiba lehet mert ilyenkor leesik a sebesség a béka feneke alá,aztán meg visszajön és jó.A guta megüt tőle,holnap hívom is a szolgáltatót,de nagy reményeket nem fűzök hozzá.
Most 150mbps netem van,ez elég,vagy gyorsabbal jobb lenne a minőség is?
A feliratok is a homályos és a tiszta között váltakoznak filmvégenként,és a kép sem mindig stabilan tiszta,erre gyógyír lehet a gyorsabb net,vagy ez a google chromecast 3 kütyü és a hbo go ilyen és ezt tudja?

Avatar
underattack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 09:23
Értékelés: 26

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: underattack »

Sziasztok,
Tudtok esetleg Bp környékén tv szerelőt ajánlani? Van egy öregecske LCD tv-m (Philips 42PFL3605H/12) azt csinálja, hogy bekapcsolom, aztán pár másodperc múlva kikapcsol - valószínűleg a tápja hibás.
Van itt olyan aki vállal ilyesmit, vagy ismer szakit?
Köszi

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: junior19 »

[quote=szigony post_id=2368216 time=1554580554 user_id=19498]

Azt már sajnos nem lehet előre megmondani, melyik modell bírja tovább. Pont a Sonyra lehet sok olyat olvasni, hogy garancia lejárta után romlott el, de még 3 éven belül. Azután van akinek még javították szavatosság címén, s pont az ügyfélszolgálat hívta fel rá a tulajdonos figyelmét. Másnak meg azt mondták, ilyen nincs, két év a garancia. Nekem is az egyik szempont ez volt, s ez volt az egyik indok, amiért lg-re esett a választás, mert akkor volt rá 5 év kiterjesztett garancia.
Tudsz kötni általában a boltokban is rá, de az csak biztosítás, ezt jó ha tudod. Az eladó hiába erősködik, hogy az garancia, többször hallottam a médiában is, a szerződés biztosításról szól. A különbség, hogy nem mindenre terjed ki, s értékcsökkenés is van. S ha a lakásbiztosításban egyébként is van, akkor felesleges.
Nem gondoltam volna, hogy az lg a drágább, azonos kategóriákban általában a Sony drágább szokott lenni a többi márkánál, hacsak nem pont erre a modellre van valami kedvezményes ár, az lg-re meg nincs. Illetve nem írtad, hol vannak ezek az árak, mert én az emagtól és az alza-tól nem vennék ilyen árú terméket. A garancia nem gyári, hanem ők adják, ők viszik szervizelésre ha gond van, s most már nincs 30 nap utáni kötelező csere, ezért addig ülhetnek rajta, ameddig akarnak. Olvastam nem egyszer, hogy ezeknél a "boltoknál" nagyon körülményes a csere, próbálják a felhasználóra hárítani a felelősséget, illetve megállapítják, hogy nincs baja a készüléknek.
Én a megbízhatóbb boltok árait figyelném, most jönnek a Glamour napok, várhatóak nagyobb kedvezmények, illetve a készletkisöprés is általában május-júniusig szokott tartani, amikor már jönnek az idei modellek, a tavalyiakat nagyobb kedvezménnyel szokták kiárusítani.

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: szigony »

Köszönöm a válaszod. Megbízhatóság alapján a Sony vs LG? Vagy ezt így nem lehet megítélni, mert mindegyik gyárt jó és kevésbé jól sikerült készülékeket? A HD Ready Pana plazma 11 év és megszámnlálhatatlan óra után is hibátlan. Szüleim kb 6 éves LED Samsung TV-je meg panelhibás. Még használható, de elég zavaró. Tudom fogyasztói társadalom és nem 10+ évekre készülnek a mai készülékek. Ezért is nem adnék értük többet.
A Sony most 299.000Ft akcióban.
Az LG 344.900Ft az árukereső alapján.
Mindíg Panasonic TV-m volt, de ez nem azt jelenti, hogy "vakon" most is ezt választom. Laci barátom is jókat mondott a Sonyról. Megnézem az üzletben egymás mellett az említett modelleket.

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: junior19 »

szigony írta:
2019.04.05., pén. 13:07
TV vásárlás előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket. Van-e olyan model az alábbiak közöl amit típushiba, gyakori meghibásodás vagy bármi egyéb okból kerülnöm kellene?
A természetes színek és mozgás (sport) megjelenítésben melyik készülék lenne ideális választás?
Keret max 300.000Ft. TV, Sport, természetfilmek lennének a fő csapásirány. Néha filmek is, de arra van külön projector. Ezeket néztem, de ha van bármilyen más javaslat azt is szívesen fogadom.
-LG 65SK8100PLA
-Panasonic TX65FX700B
-Sony BRAVIA KD65XF8505BU
-Hisense 65U7A
Én a Panasonicot kiejteném, egyrészt gyengébb paraméterekkel rendelkezik, mint a Sony vagy az LG. A Hisense-t nem ismerem, talán az ügyfélszolgálat és a szerviz kérdéses, ha gond lenne később a készülékkel.
A Sony és az LG mellett is vannak érvek, az LG kezelhetősége, ügyfélszolgálata, szerviz hozzáállása talán jelenleg a legjobb idehaza. Kalibrálás esetén azon is jó képet kaphatsz, a Sonyn alapból pontosabb szokott lenni, persze a megfelelő képmód használata mellett.
Nem néztem a két tévé közötti árkülönbséget, de szerintem egy kalibrálás az lg árához hozzáadva, még mindig olcsóbb lehet, mint a Sony.
Azt azért tudni kell, hogy mindegyik készülék ips paneles, kis kontraszt, nagyobb betekintési szög. Filmnézéskor mindegyiken sötét környezetben a fekete szürke lesz inkább.
Próbáld megnézni őket, vagy rendeld neten, s akkor lesz 14 nap elállási időd. Ha nem jön be 2 hét alatt az lg, akkor visszaküldöd, s rendeled a Sony-t.
Sok sikert.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ma kipróbáltam ezt a chromecast kütyüt mindegyik tévén,azaz két nem okoson is,és tökéletesen működik.Annyit kellett tennem hogy az emeleti szobába betettem egy wifi hatótávnövelőt,és így már stabil jel van fent is.
Baromi büszke a upc erre a connect boxra,de azért egy fal,és egy vasbeton mennyezet áttöréséhez kevés.Az adaptert sem kell használni,eddig legalábbis nem volt gondom a tévék usb tápjaival.
Tegnap próbálgattam youtuberől is,tökéletes ott is,és még számos támogatott helyen.
Hasznos és ügyes kis kütyü ez. :smile32:

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: szigony »

TV vásárlás előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket. Van-e olyan model az alábbiak közöl amit típushiba, gyakori meghibásodás vagy bármi egyéb okból kerülnöm kellene?
A természetes színek és mozgás (sport) megjelenítésben melyik készülék lenne ideális választás?
Keret max 300.000Ft. TV, Sport, természetfilmek lennének a fő csapásirány. Néha filmek is, de arra van külön projector. Ezeket néztem, de ha van bármilyen más javaslat azt is szívesen fogadom.
-LG 65SK8100PLA
-Panasonic TX65FX700B
-Sony BRAVIA KD65XF8505BU
-Hisense 65U7A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2019.04.04., csüt. 13:39
Nagyon hasznos tud lenni par esetben, es szerencsere egyre tobb app tamogatja (Youtube, HBO GO stb). Azt nem szoktak tudni hogy az asztali Chrome-bol (legyen az PC-n vagy Mac-en) is lehet cast-olni ilyen modon (felteve hogy a TV is birja a felbontast), igy kvazi barmilyen netes tartalmat lehet nezni nagyban ;)
Azért azt tegyük hozzá, hogy ezek a mobilos appok csak androidos telón/tableten támogatják a Chromecast-ra való küldést. Legalábbis tudtommal. Az, hogy Mac-en is megy Chrome-ból, az viszont meglepett, ebben biztos vagy? (kipróbálnám kíváncsiságból, szóval hogyan küldesz Mac-ről aircast-kompatibilis eszközre? Nem AirPlay-re gondolok, mert az nem ugyanaz..., a tévém nem támogatja az AirPlayt, de a google-os aircast-ot igen)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Igen,és ha azt nézzük hogy egy nem okos tévét is okosíthatunk vele,akkor tényleg nem sok az érte adott összeg.Ha csak egy appot is használunk a sok elérhető közül,már megérte.
Kényelmes,és átlátható a kezelése is pl tableten,de telón is jó.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

robi20064 írta:
2019.04.04., csüt. 13:01
Az USB-nel csak annyi kitetel szokott lenni hogy legyen megdelelo tapleadasa az adott portnak. Lehet hogy nem minden USB port lesz ra alkalmas es kiserletezni kell hogy melyikkel mukodik stabilan.

Az automatikus input valltas keszulek fuggo lesz, nezz utana a Sony kezikonyveben hogy van e erre lehetoseg.

Inkabb az lenne a pontosabb megfogalmazas hogy a Chromecast-ot a "buta" TV-k miatt csinaltak reszben hogy kulso eszkozzel okosithatoak legyenek es e miatt ne kelljen cserelni. Amennyiben van a parod keszuleken HDMI bemenet akkor szinte biztosan mukodni fog vele, de a legegyszerubb ha leteszteled a te Chromecast-oddal mielott meglepned :)
Köszi.
Az automatikus inputváltás most már valamiért működik is,szóval ez is megoldva.Az USB portokat is próbáltam,az elsőnél semmi,de a másodiknál már működött,és világít is a kis led a chromecaston,ez is letudva.
A párom birodalmában lévő tévén is van HDMI,és USB is,kipróbálom majd,de szerintem működni fog.Zseniális ez a kütyü,köszi a tippet és a segítséget. :smile53:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Na közben az első kérdésemre meg is találtam a választ,USB portra is köthető,viszont lenne még egy kérdésem.Ez a google chromecast 3 kütyü működhet nem okostévéken is?A párom igazi sorozatvadász, :D és ha működik nem okostévén is,akkor meglepem eggyel,imádná szerintem. :rolleyes:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Na meg is vagyok a chromecast intstallal,gyorsan ment és szuper lett. :smile32:
Így elsőre úgy tűnik,hogy jobb is a minősége mint a mediaboxon átment jelnek. gondolkodik.gif Gyors,pár másodperc alatt hadrakész,és akadozásmentes jó minőségű képet mutat.
Két dologra még rákérdeznék,hátha van rá megoldás.Az egyik az hogy az a kábel ami most az adapterbe megy,az nem e mehetne a tévé valamelyik másik csatlakozójába?Néztem egy külföldi installot,és ott úgy láttam hogy nem elosztóba ment adapteren keresztül,ha nem a tévé valamelyik csatlakozójára dugták.Csak azért kérdezem,mert ha így is működik,akkor felesleges elosztóba dugni.
A másik kérdés az,hogy be lehet úgy állítani a tévét,hogy automatikusan váltson a hdmi bemenetek közt,és oda kapcsoljon ahol éppen bejövő jelet észlel?Most távval tudok váltani,de jó lenne ha ez automatikusan menne.Nem nagy macera ez persze,de gondoltam megkérdezem hátha lehet.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2019.04.02., kedd 18:15
Bízom benne hogy jó lesz ez így,mert ugyan biztosan jó az apple kütyü is,de én még egy távot már nem tudnék elviselni,ahhoz meg van az is.Nekem már az is sokk,hogy a mediaboxhoz is van,mert az elött kártyával használtam kényelmesen a tévét.Abba meg hogy milyen vacak is ez a upc box nem is mennék bele,de kellett mert a sony nem kompatibilis valamiért teljesen a szélesebb sávon jövő optikai hálózattal,és képzavarok lettek rajta.
Kiderül ez hamarosan,lehet már holnap.
A tableten lévő hbo go alkalmazás szerintem jó,átlátható,és kényelmes is kezelni.
Ha úgy van, ahogy robi20064 írta, akkor valóban jobban jársz a Chromecast-tal. leborulok.gif
Olcsóbb is, ahogy nézem, még a használt 3gen AppleTV-nél is.
A tableten meg kényelmesebben lehet keresni. És remélhetőleg a feliratok is rendben lesznek majd a Chromecast-on (már ahol kell).

A router problémát - ha kell - meg egyszerűen majd meg lehet oldani egy másik routerrel, ha továbbra is (vagy máshol is) gondot okozna. (nálam is úgy van, hogy a szolgáltató - esetemben Telekom - bázisállomását muszáj használnom, de rákötöttem egy “rendesebb” wireless routert, az adja a wifit a házban, a bázisállomáson meg kikapcsoltam a wifi-t)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Bízom benne hogy jó lesz ez így,mert ugyan biztosan jó az apple kütyü is,de én még egy távot már nem tudnék elviselni,ahhoz meg van az is.Nekem már az is sokk,hogy a mediaboxhoz is van,mert az elött kártyával használtam kényelmesen a tévét.Abba meg hogy milyen vacak is ez a upc box nem is mennék bele,de kellett mert a sony nem kompatibilis valamiért teljesen a szélesebb sávon jövő optikai hálózattal,és képzavarok lettek rajta.
Kiderül ez hamarosan,lehet már holnap.
A tableten lévő hbo go alkalmazás szerintem jó,átlátható,és kényelmes is kezelni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2019.04.02., kedd 16:38
Aszpirin írta:
2019.04.02., kedd 15:49
robi20064 írta:
2019.04.01., hétf. 23:33


Jaaa vagy ugy 😁 Szoval eddig a telorol/tabletrol streameltel a tv-re. Ha szinte mindened droidos akkor vagy Chromecast 3 , ha kell hogy 4k-t is tudjon akkor Chromecast Ultra. Elony hogy ha tv-t cserelsz ez akkor is mukodni fog, sot ha tobb tv van otthon akkor mozgathad is amelyikbe eppen kellene 😀 Alternativa lehet az Apple TV, de azzal nekem nincs szemelyes tapasztalatom.
Csak hogy megértsem: a Chromecast 3-on előretelepített HBO GO kliens is fut? (Az AppleTV esetén ez így van, nem kell semmi egyéb hozzá, sem telefon, sem szgép, hogy HBO GO-t nézz).
(Ha a Chromecast-on nincs rajta futó HBO GO kliens, akkor nemigazán értem, mitől lenne jobb erre streamelni, mint direktben a tévére gondolkodik.gif )
Egyik Chromecast-on sincs elotelepitett app, ezek egyszeru streamerek. A telefonra vagy a tabletre fel kell tenni az HBO GO appot. A plusz talan az hogy egy rakas alkalmazas ismeri/tamogatja a platformot, stabil, folyamatosan erkeznek hozza frissitesek es akar a PC-s Chrome bongeszo kepet is ki tudod igy tenni tv-re. A konkret Sony tv kepessegeit nem ismerem.
Épp ezért aggódok kicsit azért, hogy a Chromecast megoldja-e a problémát. A routeren mindenesetre ugyanakkora terhelést jelent.

Stream útja most (ami szakadozik): Internet ----> Router ----> tablet/teló -----> Router -----> okostévé
Stream útja Chromecast-tal: Internet ----> Router ----> tablet/teló -----> Router -----> Chromecast -(HDMI)-> tévé
Stream útja AppleTV-vel: Internet ----> Router ----> AppleTV -(HDMI)-> tévé

Ha a router igénybevétele a probléma, akkor esélyes, hogy a Chromecast nem fogja megoldani a szakadozást.
Az általam javasolt AppleTV 3gen-nel viszont a sokkal kevésbé veszi igénybe a routert.

A Chromecast megoldja a dolgot, ha a szakadozás az okostévé aircast-funkciójának hibája miatt van.
De az AppleTV is megoldja ezt.

A Chromecast szintén nem oldja meg a dolgot, ha a szakadozás a tablet/teló miatt van.
Az AppleTV ezt is megoldja.

De úgy látom, elkéstem ezzel... no majd meglátjuk, hogyan válik be a Chromecast.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2019.04.01., hétf. 23:33
Shimano írta:
2019.04.01., hétf. 22:50
Én ehhez láma vagyok,és azért is kérdezek hogy okosodjak.Amire ti gondoltok az nincs,tehát a tableten,telón kívül nincs más chromecast kütyüm,és ez lehet a baj,már sejteni vélem. :D
Na szóval akkor milyen kütyüt vegyek hogy egy androidos tévé jól működjön az androdios telóval,tablettel?Időközben utánanéztem,és láttam hogy vannak ilyen tévébe dugható izék,melyik lenne jó nekem?
Nálunk nemrég kötötték be az optikai hálózatot,a wifi router egy upc connect box közel a tévéhez,és elég stabil az internetkapcsolat is,ezzel szerintem nincs gond,de bármi lehet.
Jaaa vagy ugy 😁 Szoval eddig a telorol/tabletrol streameltel a tv-re. Ha szinte mindened droidos akkor vagy Chromecast 3 , ha kell hogy 4k-t is tudjon akkor Chromecast Ultra. Elony hogy ha tv-t cserelsz ez akkor is mukodni fog, sot ha tobb tv van otthon akkor mozgathad is amelyikbe eppen kellene 😀 Alternativa lehet az Apple TV, de azzal nekem nincs szemelyes tapasztalatom.
Csak hogy megértsem: a Chromecast 3-on előretelepített HBO GO kliens is fut? (Az AppleTV esetén ez így van, nem kell semmi egyéb hozzá, sem telefon, sem szgép, hogy HBO GO-t nézz).
(Ha a Chromecast-on nincs rajta futó HBO GO kliens, akkor nemigazán értem, mitől lenne jobb erre streamelni, mint direktben a tévére gondolkodik.gif )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

robi20064 írta:
2019.04.02., kedd 13:13


Van/kell hozza adapter, de meg lehet probalni a TV USB portjarol is hasznalni ha az elegendo aramot ad le. Elso korben hasznald a hozza adott adaptert. Magatol semmit sem csinal :) Bedugod a TV egyik HDMI portjaba, adaptert csatlakoztatod es a kepernyon lesznek az utasitasok. A telefonra telepiteni kell Google Home-ot, azok keresztul tudod majd konfiguralni.
Ok,köszi,majd szólok mire mentem.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

robi20064 írta:
2019.04.02., kedd 12:16


Viszonylag egyszeru a konfiguralas, de ha valamiert nagyon nem akarna felcsatlakozni a wifi-re akkor szolj. Volt mar ra pelda hogy itthon vasarolt keszulek valojaban az USA piacra keszult es a wifi csatorna kiosztas ott eltero. Ilyen esetben kapsz egy regiora vonatkozo hibauzenetet, de csak a router-t kell picit atkonfiguralni hozza es jo lesz.
Na majd kiderül hogy mennyire is egyszerű,holnap,vagy holnapután itt lesz.
A tápellátását HDMI-n keresztül kapja,vagy kell hozzá a mellékelt adapter is?
És ha ez meg van,akkor csak bedugom és rácsatlakozik a wifire magától?
Bocsi,de tényleg béna vagyok hozzá,és inkább előre kérdezek. :D

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

robi20064 írta:
2019.04.01., hétf. 23:33
Shimano írta:
2019.04.01., hétf. 22:50
Én ehhez láma vagyok,és azért is kérdezek hogy okosodjak.Amire ti gondoltok az nincs,tehát a tableten,telón kívül nincs más chromecast kütyüm,és ez lehet a baj,már sejteni vélem. :D
Na szóval akkor milyen kütyüt vegyek hogy egy androidos tévé jól működjön az androdios telóval,tablettel?Időközben utánanéztem,és láttam hogy vannak ilyen tévébe dugható izék,melyik lenne jó nekem?
Nálunk nemrég kötötték be az optikai hálózatot,a wifi router egy upc connect box közel a tévéhez,és elég stabil az internetkapcsolat is,ezzel szerintem nincs gond,de bármi lehet.
Jaaa vagy ugy 😁 Szoval eddig a telorol/tabletrol streameltel a tv-re. Ha szinte mindened droidos akkor vagy Chromecast 3 , ha kell hogy 4k-t is tudjon akkor Chromecast Ultra. Elony hogy ha tv-t cserelsz ez akkor is mukodni fog, sot ha tobb tv van otthon akkor mozgathad is amelyikbe eppen kellene 😀 Alternativa lehet az Apple TV, de azzal nekem nincs szemelyes tapasztalatom.
Köszi,akkor meg is van hogy mi is kell nekem,már rendelem is. :rolleyes:
Ha megakadnék az installal,és ez könnyen előfordulhat,jövök vissza. :D
Köszi még egyszer a segítséget. :smile53:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Én ehhez láma vagyok,és azért is kérdezek hogy okosodjak.Amire ti gondoltok az nincs,tehát a tableten,telón kívül nincs más chromecast kütyüm,és ez lehet a baj,már sejteni vélem. :D
Na szóval akkor milyen kütyüt vegyek hogy egy androidos tévé jól működjön az androdios telóval,tablettel?Időközben utánanéztem,és láttam hogy vannak ilyen tévébe dugható izék,melyik lenne jó nekem?
Nálunk nemrég kötötték be az optikai hálózatot,a wifi router egy upc connect box közel a tévéhez,és elég stabil az internetkapcsolat is,ezzel szerintem nincs gond,de bármi lehet.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2019.04.01., hétf. 20:56
Aszpirin írta:
2019.04.01., hétf. 20:31

A Sony nem okostévé? Ha igen, nincs hozzá HBO GO alkalmazás? Ha nem, akkor szerintem: egy használt, legalább 3. generációs AppleTV (is) megoldás. A lófogáson most a legolcsóbban 17ezer forintért lehet beszerezni, amiből szinte biztos, hogy alkudni lehet még. A 3. gen AppleTV-n még nem lehet alkalmazásokat telepíteni, de emlékeim szerint (ezt azért érdemes vásárlás előtt lecsekkolni, mert rég volt már 3-as AppleTV-m) az HBO GO ott rajta lesz alapból, ha a alegújabb szoftverre felhúzod. Így nem kell telelfonról átküldeni, és képminőségben elég jó (már amennyire az HBO Go jó tud lenni)
A chromecast egyébkén valszeg a telefon felbontását fogja adni, de max FullHD-ig, ami mindegy is, mert az HBO GO-n FullHD SDR a maximális felbontás, és a minőség eleve nem valami csúcs... Raadásul ha épp terhelt a GO szerver, akkor simán képes alacsonyabb felbontásban adni... Szóval nem biztos, hogy barmivel is jobb lesz lényegesen.
Just my two pence.
A sony okostévé,de annyira nem hogy legyen rajta hbogo alkalmazás is.Ez csak az lg,és a samsung tévéken alap,ha jól tudom.
Ha jól értem akkor a chromecasttól nem lenne jobb a tévén lévő alkalmazás sem?Viszonylag jó minőségben küldi át a filmeket,csak időnként némi akadozást látok,ami zavar.Hogy aztán ez mitől van,és mit lehetne ellene tenni,arra is jó lenne valami tipp,mert ezen kívül ha minőségben mással sem lennék előrébb,különösebb gondom nincs a chromecasttal.
Ennek az Apple kütyünek azért utánanézek,köszi a tippet,segítséget.
Na meg kipróbálom telóval is.Eddig a tabletről küldtem,de a telóm jobb minőségű elvileg.
Chromecast ügyben sajnos nem tudok segíteni, de ha akadozik az HBO GO, az valószínűleg inkább a Chromecast hibája, esetleg a WiFi router nem tud néha a teló és a Chromecast között elegendő lokális sávszélességet produkálni (mások által nagyon leterhelt pillanatnyilag a router vagy egyszerűen gagyi /bocs, ez is egy lehetőség/). Az HBO Go ugyanis, ha nem lenne elegendő az internet sávszélesség, akkor egyszerűen alacsonyabb felbontásra váltana, akadozni csak nagyon extrém esetben láttam...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”