Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

lehoako írta:
2019.08.03., szomb. 10:16
asebestyen írta:
2019.08.03., szomb. 09:26
Üdv újra a fórumon, Áki! :smile32:
Köszönöm, igyexem picit gyakrabban mostantól... ;peace;
Azért ne vidd túlzásba! :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

asebestyen írta:
2019.08.03., szomb. 09:26
Üdv újra a fórumon, Áki! :smile32:
Köszönöm, igyexem picit gyakrabban mostantól... ;peace;

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Üdv újra a fórumon, Áki! :smile32:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Dráéga Modik, köszönöm az SOS segítséget! leborulok.gif

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

bocsánat, h 2x is sikerült, visszacsinálni nem enged, azt írja, h nincs jogosultságom szerkeszteni.

Annyi még, hogy természetesen full tele blendével készült a kép, utómunka a négyzetre vágás volt. A legtávolabbi modell arcán, h miért mesevilág a Leica :-))).

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Sziasztok!

Minap ilyet olvastam. POnt mostanság gondolkodom hasonlókon, hogy életszerű-e, ha bármilyen, korábban megvalósult fénykép beállításait, témáját, perspektíváját, stb. leszerzőijogosozzuk, és onnantól fogva egy macskát tartó portré máris világhírű magyar szuperfotós engedélyéhez van kötve, miközben, noha naná, hogy szuperfotós, meg szupersoppos, mintha az hiányozna, ami egy másik művészeti ágban is nagyon előjön, hogy nem olvasott eleget, mielőtt úgy érezte, írnia kell... Aztán kiderült, hogy beza ő is csunyán lopott.

https://444.hu/2019/08/01/kiborult-a-vi ... ak-a-kepet

Másrészt nemrég egy (nekem) új szakmászkolléga segítségével felpattant a 90es Summicron egy Sony a7II-re és meglepően jó eredmény született. Ez már pari a filmmel. Itt tartunk... :-)))

HArmadrészt szeretném megkérdezni, h valakinek mondanak-e vmit ezek az arcok. Szigeten kolbászolás közben egy sportos, 60as úr lőtte őket vmi pici, xtem fixobis, kompaktnak kinéző cuccal, szembefényben, nyilván a fa mögül áttörő játék volt a lényeg.
A 3liba_negyszog[1].jpg csatolmány már nem érhető el.
Csatolmányok
3liba_negyszog[1].jpg
3liba_negyszog[1].jpg (2.41 MiB) Megtekintve 1282 alkalommal

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi »

Speedy Gonzales írta:
2019.04.12., pén. 07:56
csövi írta:
2019.04.09., kedd 23:10

Én INDURO állványokat használok de egyre ritkábban mert fene mod jó a MILC stabi... /Panasonix GX80/
Csövi, milyen obikat használsz a GX80-hoz? Én most vettem egy ilyen masinát a 12-32-es KIT obival, de kellene beltérre egy fényerős, de megfizethető fix is, hogy szobában, rosszabb fényviszonyok mellet is tudjak izgő-mozgó gyerkőcöt fotózni. Panasonic Lumix G 20mm F/1.7 II.-t esetleg ismered?
Köszi, Speedy
Olympus 9-18as, Lumix G 20mm F71,7 nagyon szeretem. Van egy átalakítom is Minolta MF obihoz. Ott egy alap 50mmF2 használok. Bitang képe van.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Online
Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

csövi írta:
2019.04.09., kedd 23:10

Én INDURO állványokat használok de egyre ritkábban mert fene mod jó a MILC stabi... /Panasonix GX80/
Csövi, milyen obikat használsz a GX80-hoz? Én most vettem egy ilyen masinát a 12-32-es KIT obival, de kellene beltérre egy fényerős, de megfizethető fix is, hogy szobában, rosszabb fényviszonyok mellet is tudjak izgő-mozgó gyerkőcöt fotózni. Panasonic Lumix G 20mm F/1.7 II.-t esetleg ismered?
Köszi, Speedy
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi »

Szalon írta:
2019.04.09., kedd 09:24
Palm írta:
2019.04.09., kedd 09:01
Oké! Köszönöm! Munka ezerrel, szabadidő kevés. :(
A könnyű relatív, így inkább úgy fogalmazok, hogy nem 10-20kg-os állványt szeretnék. :D

Manfrotto állványokat ajánlották, hogy jó ár-érték arányúak.

http://www.artwork.hu/termek/kereso/426 ... /index.php
Nekem ilyen van, szeretem, csak nehéz... kicsit sajnálom már, hogy nem a karbon változatot vettem. A fejet is könnyű és egyszerű használni, kis ismerkedés után. Nikon D610 + 70-200 2.8-as üveggel használva nem éreztem, hogy kevés lenne a stabilitása. Nem tudom merre élsz, de ha gondolod, szívesen kölcsönadom egy próbára.
Én INDURO állványokat használok de egyre ritkábban mert fene mod jó a MILC stabi... /Panasonix GX80/
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Palm írta:
2019.04.09., kedd 09:01
Manfrotto állványokat ajánlották, hogy jó ár-érték arányúak.
Szerintem pont nem. A Manfrotto divatos márka, ezért 20-30 %-kal többet kérhet ugyanazokért a szolgáltatásokért, képességekért, mint a kevésbé ismert gyártók. Az én Sirui állvány szettem kb 150e Ft volt. Ugyanez (teherbírás, kompaktság, karbon lábak) Manfrottoból 200e Ft felett lenne (ha lenne). Ráadásul a Manfrotto-féle kapcsos lábrögzítéssel egyszer letörtem a körmöm. :D

Online
Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Palm írta:
2019.04.09., kedd 09:01
Oké! Köszönöm! Munka ezerrel, szabadidő kevés. :(
A könnyű relatív, így inkább úgy fogalmazok, hogy nem 10-20kg-os állványt szeretnék. :D

Manfrotto állványokat ajánlották, hogy jó ár-érték arányúak.

http://www.artwork.hu/termek/kereso/426 ... /index.php
Nekem ilyen van, szeretem, csak nehéz... kicsit sajnálom már, hogy nem a karbon változatot vettem. A fejet is könnyű és egyszerű használni, kis ismerkedés után. Nikon D610 + 70-200 2.8-as üveggel használva nem éreztem, hogy kevés lenne a stabilitása. Nem tudom merre élsz, de ha gondolod, szívesen kölcsönadom egy próbára.
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2019.04.08., hétf. 21:44
Palm írta:
2019.04.08., hétf. 10:46
Megfordulok olyan helyen, ahol erős a szél (Bakony, Alpok, Balaton, stb.), de ki nem tudom vinni az üzletből az állványt, hogy kipróbáljam mennyire stabil erős szélben.
Nagyon nehéz állványt nem akarok, mert cipelni is kell és nehéz terepen nem egyszerű.
A márkát nem akarom megfizetni, annak nem látom értelmét. A minőség a fontos. Jó ár-érték arányút szeretnék.
Sajnos a stabil, jó minőségű állvány és fej, a kis tömeg, és az alacsony ár tapasztalatom szerint álom kategória.... Ahogy a szállóigévé vált mondás állítja: Ön ebből kettőt választhat.

Ha netán végre eljutsz hozzám, akkor az eddig ígértek mellett kipróbálhatsz egy jó és relatíve mgefizethető állvány + fej kombinációt is, ami panorámázásra is alkalmas, de sajnos nem annyira könnyű... bárcsak azt mondhatnám, hogy meg akarok válni tőle, akkor könnyű lenne a döntés, de nem :-)
Oké! Köszönöm! Munka ezerrel, szabadidő kevés. :(
A könnyű relatív, így inkább úgy fogalmazok, hogy nem 10-20kg-os állványt szeretnék. :D
Stabilítás javítás:
Kép
;peace;

Manfrotto állványokat ajánlották, hogy jó ár-érték arányúak.

Kép

http://www.artwork.hu/termek/kereso/440 ... /index.php

Kép

http://www.artwork.hu/termek/kereso/426 ... /index.php
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ja, mégegy: belinkeltél egy nagyszerű cikket, amely helyettem is megmondja a tutit: hogy a gyorskioldó/cserelap a legjobb dolog a világon, és hogy a gömbfejek a legjobban használhatóak általános használatra. Szóval, ahogy Fapaci is mondta: ne hallgass senkire, de azért egy tanácsot adnék még: a cuccodhoz vegyél egy stabil állványt, és egy jóminőségű (!) gömbfejet cserelapos gyorskioldóval. Ezek könnyen és rendkívül gyorsan kezelhetőek, és általánosan használhatóak. Na meg nem is túl drágák. Minden egyéb spéci felhasználára való, és jóval több bíbelődést igényel.
Egy jól eltalált állvány(láb) jó eséllyel egy fél (vagy egész) életre kiszolgál. Spéxi fejekkel meg később is lehet bővíteni, ha már pontosan tudod, hogy mire és milyen körülmények között használnád.
Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2019.04.08., hétf. 10:46
Megfordulok olyan helyen, ahol erős a szél (Bakony, Alpok, Balaton, stb.), de ki nem tudom vinni az üzletből az állványt, hogy kipróbáljam mennyire stabil erős szélben.
Nagyon nehéz állványt nem akarok, mert cipelni is kell és nehéz terepen nem egyszerű.
A márkát nem akarom megfizetni, annak nem látom értelmét. A minőség a fontos. Jó ár-érték arányút szeretnék.
Sajnos a stabil, jó minőségű állvány és fej, a kis tömeg, és az alacsony ár tapasztalatom szerint álom kategória.... Ahogy a szállóigévé vált mondás állítja: Ön ebből kettőt választhat.

Ha netán végre eljutsz hozzám, akkor az eddig ígértek mellett kipróbálhatsz egy jó és relatíve mgefizethető állvány + fej kombinációt is, ami panorámázásra is alkalmas, de sajnos nem annyira könnyű... bárcsak azt mondhatnám, hogy meg akarok válni tőle, akkor könnyű lenne a döntés, de nem :-)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

fapaci írta:
2019.04.08., hétf. 10:05
Palm írta:
2019.04.08., hétf. 02:51
Egy ismerős mondta, hogy minden felépítésnek megvan a maga előnye és hátránya. Panoráma fotónál 1 tengely körül kell forognia a gépnek, a többi tengelynek rögzítettnek kell lennie. Ez a gömbfejnél nem úgy kivitelezhető, mint a 3D fejeknél, mert a gömbfejnél egyszerre mozog mind a 3 tengely a felépítéséből adódóan, így nem lehet pontosan vízszintesen forgatni a gépet, le-fel fog ingadozni forgatásnál, mint a hullám.
Többé nem írom le, de hidd el, egy jó gömbfejjel is lehet panorámázni, mivel képes csak vízszintesen forogni, miközben a gömb rögzítve van. Én is gyakran használom ilyen módon. De a panoráma összeállító szoftvereknek amúgy sem gond, ha az összefűzendő képek nem pont ugyanabban a szögben állnak. Akár kézből készült képeket is könnyedén összeragasztanak.

A kinézett Gimbal fej rendben van, ha hajlandó vagy cipelni (én nem lennék), de a Benro állvány szerintem a félgagyi kategória. Tapasztalatból mondom, mivel az előző állványom szinte pont ilyen volt és nem vált be. A páromnak adományoztam, de ő is szenved vele, pedig nem szokott erős szélben fotózni.

Azt javaslom, ha igazán vállalható döntést akarsz hozni, ne hallgass senkire, hanem a saját felszereléseddel vonulj be egy szakboltba, szereld fel a kinézett állványra és teszteld, mennyire tartja meg különböző szögekben, illetve mennyire könnyű összeszerelni, használni! Sajnos az igazán komoly állványokat szinte sehol nem tartják raktáron, így azokat csak ritkán lehet kipróbálni. A Siruinál szerencsére más a helyzet, mert a képviseletnél minden típusból van mintapéldány. Én fél napot töltöttem náluk, mire megtaláltam a megfelelő összeállítást.
Köszönöm!
Az idővel nagyon pocsékul állok, ezért célirányosan akarok nézelődni. Mivel itt rendelésre van szinte minden komoly dolog (meg jóval drágább is általában), ezért ez vagy külföldi vagy Budapesti utat jelent és ezért nagyon fontos a célirányos nézelődés.
Sokszor megfordulok olyan helyen, ahol erős a szél (Bakony, Alpok, Balaton, stb.), de ki nem tudom vinni az üzletből az állványt, hogy kipróbáljam mennyire stabil erős szélben.
Nagyon nehéz állványt nem akarok, mert cipelni is kell és nehéz terepen nem egyszerű.
A márkát nem akarom megfizetni, annak nem látom értelmét. A minőség a fontos. Jó ár-érték arányút szeretnék.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Palm írta:
2019.04.08., hétf. 02:51
Egy ismerős mondta, hogy minden felépítésnek megvan a maga előnye és hátránya. Panoráma fotónál 1 tengely körül kell forognia a gépnek, a többi tengelynek rögzítettnek kell lennie. Ez a gömbfejnél nem úgy kivitelezhető, mint a 3D fejeknél, mert a gömbfejnél egyszerre mozog mind a 3 tengely a felépítéséből adódóan, így nem lehet pontosan vízszintesen forgatni a gépet, le-fel fog ingadozni forgatásnál, mint a hullám.
Többé nem írom le, de hidd el, egy jó gömbfejjel is lehet panorámázni, mivel képes csak vízszintesen forogni, miközben a gömb rögzítve van. Én is gyakran használom ilyen módon. De a panoráma összeállító szoftvereknek amúgy sem gond, ha az összefűzendő képek nem pont ugyanabban a szögben állnak. Akár kézből készült képeket is könnyedén összeragasztanak.

A kinézett Gimbal fej rendben van, ha hajlandó vagy cipelni (én nem lennék), de a Benro állvány szerintem a félgagyi kategória. Tapasztalatból mondom, mivel az előző állványom szinte pont ilyen volt és nem vált be. A páromnak adományoztam, de ő is szenved vele, pedig nem szokott erős szélben fotózni.

Azt javaslom, ha igazán vállalható döntést akarsz hozni, ne hallgass senkire, hanem a saját felszereléseddel vonulj be egy szakboltba, szereld fel a kinézett állványra és teszteld, mennyire tartja meg különböző szögekben, illetve mennyire könnyű összeszerelni, használni! Sajnos az igazán komoly állványokat szinte sehol nem tartják raktáron, így azokat csak ritkán lehet kipróbálni. A Siruinál szerencsére más a helyzet, mert a képviseletnél minden típusból van mintapéldány. Én fél napot töltöttem náluk, mire megtaláltam a megfelelő összeállítást.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2019.04.08., hétf. 02:51
fapaci írta:
2019.04.07., vas. 19:49
Palm írta:
2019.04.07., vas. 19:23
Nikon D5300 váz. Erősen szeles helyen is használnám. Nagylátószögű (10-20), tervben van halszem optika és nagyobb (400-as) objektív is. Gömbfejest nem akarok, mert panoráma fotózáshoz is kell.
Gömbfejjel is lehet panorámázni. De ha extrém körülmények közé nagy teléhez kell, akkor határ a csillagos ég... bár gondolom, D5300 vázhoz nem akarsz több százezres állványt venni. :rolleyes:
Nem a váz miatt nem akarok nagyon drága állványt.
Hosszú távra akarok állványt, ami célnak megfelel.
Egy ismerős mondta, hogy minden felépítésnek megvan a maga előnye és hátránya. Panoráma fotónál 1 tengely körül kell forognia a gépnek, a többi tengelynek rögzítettnek kell lennie. Ez a gömbfejnél nem úgy kivitelezhető, mint a 3D fejeknél, mert a gömbfejnél egyszerre mozog mind a 3 tengely a felépítéséből adódóan, így nem lehet pontosan vízszintesen forgatni a gépet, le-fel fog ingadozni forgatásnál, mint a hullám.
Egy érdekes írást találtam az állvány kiválasztásról:

https://www.manfrotto.hu/fel-a-fejjel-u ... lasztashoz

Ilyesmi lenne jó:

Kép

Ha lenne műszaki rajz meg tudnám csinálni. A forgó tengelyek rögzítésére kellene csak valami jó megoldást találni.
Szia!

Gyakorlatilag minden gömbefejnél megvan az a lehetőség, hogy szorítod a gömbot, majd a vízszintes síkban forgatni lehet a fejet. A gömbfej rögítésénél persze jól kön egy, a fejbe épített libella, de enélkül is le keleht lenni, elég, ha nagyjából vízszintes a gép. A vízszintes síkban forgatáshoz a Manfrotto fejek még fokbeosztást is tartalmaznak.

Ha panoráma miatt kell az állvány, akkor vagy nem veszel bele a panorámába olyan tereptárgyat, amely túl közel van, vagy panorámafejet használsz, amivel a forgatási középpontot az objektív nodális pontjába tudod mozgatni (az objektívek alsó felén egy körben lévő szálkereszt jelöli ezt a pontot). Mivel minden objektvnél más a nodális pont, ezt állíthatóan kell megoldani.
Egy viszonylag egyszerű megoldás a NodalNinja, ezt szerintem házilag is barkácsolni lehet (mintha láttam volna rá egy cikket anno, szóval érdemes guglizgatni). A lényeg, hogy a karok és a rögzítések azért elég jóminőségűek és merevek kell legyenek, mert a gépvázat plusz az objektívet is tartaniuk kell tudni, ráadásul az sem jó, ha a tükörfelcsapódásra az egész berezdül.

Jus my two pence.

(egyébként még mindig azon a véleményen vagyok, hogy nem biztos, hogy megéri az éállványos körpanorámázás a macerát).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

fapaci írta:
2019.04.07., vas. 19:49
Palm írta:
2019.04.07., vas. 19:23
Nikon D5300 váz. Erősen szeles helyen is használnám. Nagylátószögű (10-20), tervben van halszem optika és nagyobb (400-as) objektív is. Gömbfejest nem akarok, mert panoráma fotózáshoz is kell.
Gömbfejjel is lehet panorámázni. De ha extrém körülmények közé nagy teléhez kell, akkor határ a csillagos ég... bár gondolom, D5300 vázhoz nem akarsz több százezres állványt venni. :rolleyes:
Nem a váz miatt nem akarok nagyon drága állványt.
Hosszú távra akarok állványt, ami célnak megfelel.
Egy ismerős mondta, hogy minden felépítésnek megvan a maga előnye és hátránya. Panoráma fotónál 1 tengely körül kell forognia a gépnek, a többi tengelynek rögzítettnek kell lennie. Ez a gömbfejnél nem úgy kivitelezhető, mint a 3D fejeknél, mert a gömbfejnél egyszerre mozog mind a 3 tengely a felépítéséből adódóan, így nem lehet pontosan vízszintesen forgatni a gépet, le-fel fog ingadozni forgatásnál, mint a hullám.
Egy érdekes írást találtam az állvány kiválasztásról:

https://www.manfrotto.hu/fel-a-fejjel-u ... lasztashoz

Ilyesmi lenne jó:

Kép

Ha lenne műszaki rajz meg tudnám csinálni. A forgó tengelyek rögzítésére kellene csak valami jó megoldást találni.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Palm írta:
2019.04.07., vas. 19:23
Nikon D5300 váz. Erősen szeles helyen is használnám. Nagylátószögű (10-20), tervben van halszem optika és nagyobb (400-as) objektív is. Gömbfejest nem akarok, mert panoráma fotózáshoz is kell.
Gömbfejjel is lehet panorámázni. De ha extrém körülmények közé nagy teléhez kell, akkor határ a csillagos ég... bár gondolom, D5300 vázhoz nem akarsz több százezres állványt venni. :rolleyes:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2019.04.07., vas. 19:23
Nikon D5300 váz.
Erősen szeles helyen is használnám.
Nagylátószögű (10-20), tervben van halszem optika és nagyobb (400-as) objektív is.
Gömbfejest nem akarok, mert panoráma fotózáshoz is kell.
Manfrotto 055XPROB + 488RC2 gömbfej, nálam bevált panorámafotózásra is (bár utóbbira valami spéci panorámafej az igazi! a parallaxishibák kiküszöbölésére).
Aztán meglattam, hogy milyen egyszerű jó panorámakepeket készíteni egy iPhone-nal, és ott vége is lett az állványról lőtt stitch-panorámákkal való kínlódásnak :rolleyes:
Nem vicc.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

fapaci írta:
2019.04.07., vas. 19:02
Palm írta:
2019.04.07., vas. 18:25
Nikon DSLR vázhoz állványt tudnátok ajánlani? Táj és égbolt fotózáshoz kell.
Fontos infó, hogy milyen vázhoz és objektívhez keresel.

Amennyiben közepes vagy nagylátó objektívvel fotóznál könnyű terepen, nem kell annyira izmos állvány. Nekem negyedszerre sikerült megtalálnom a megfelelőt, Sirui T-2204X carbon tripod K-20X gömbfejjel és Lpad-del. Nem olcsó, de könnyű, stabil és elfér egy átlagos kofferben. 300 mm alatti telével is elboldogul, felette már komolyabbat vennék, főleg ha szeles helyen is fotózol.

Kép
Nikon D5300 váz.
Erősen szeles helyen is használnám.
Nagylátószögű (10-20), tervben van halszem optika és nagyobb (400-as) objektív is.
Gömbfejest nem akarok, mert panoráma fotózáshoz is kell.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Palm írta:
2019.04.07., vas. 18:25
Nikon DSLR vázhoz állványt tudnátok ajánlani? Táj és égbolt fotózáshoz kell.
Fontos infó, hogy milyen vázhoz és objektívhez keresel.

Amennyiben közepes vagy nagylátó objektívvel fotóznál könnyű terepen, nem kell annyira izmos állvány. Nekem negyedszerre sikerült megtalálnom a megfelelőt, Sirui T-2204X carbon tripod K-20X gömbfejjel és Lpad-del. Nem olcsó, de könnyű, stabil és elfér egy átlagos kofferben. 300 mm alatti telével is elboldogul, felette már komolyabbat vennék, főleg ha szeles helyen is fotózol.

Kép

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

Nikon DSLR vázhoz állványt tudnátok ajánlani? Táj és égbolt fotózáshoz kell.
Műszaki rajz is jöhet, mert a kivitelezés nem okoz problémát.
Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.04.03., szer. 19:34
Ha szerintetek megérné a javíttatás, akkor hol?
Megpróbálkozhatsz a Camera Kft-vel, de előtte vegyél be pár nyugtatót! Ha jó kedvük van, bevizsgálják és mondanak egy árat a javításra, de mostanában nagyon gyenge lett a kiszolgálás. Barátomat konkrétan elhajtották az 5 éves Tamron objektívjével, de előbb megpróbálták rábeszélni egy kalibrálásra annak ellenére, hogy a hibának semmi köze nem volt az AF-hoz.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”