Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: cisco »

Komoly gyűjtemény...érdekelne a katalogizálás is, mert itt már azért keresgélni kell, ha nincs mindenben vmi logika és itt sztem már az egyes kiadások méretei miatt a logikák nem működnek, cím, műfaj, évszám, stb

Takarítani tuti macerás, az egybe rendszer meg hát valóban kicsit megdöbbentő, ha már szatelit rendszer akkor tuti egy bose-t vettem volna, az ezen a kategórián belül veri a többit, de persze nem olcsó, csak legalább kicsi.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

nadtom írta:
2019.04.14., vas. 19:14
TSanyi írta:
2019.04.14., vas. 17:26
ldg81 írta:
2019.04.13., szomb. 23:05


Igen. Abba bele se merek gondolni, hogy mennyi idő lehet ezt a szobát kitakarítani? gondolkodik.gif

(... és mindehhez "tejfölösdoboz" hangrendszer társul)
Nekünk ez jut eszünkbe. Viszont őt a gyűjtés alószínűleg jobban érdekli mint a mozizás. Talán filmnézesi ingere van "csak" nem mozi.

Van rokonom meg ismerősöm is aki imád horgászni, viszont a halat nem eszi meg...
Én is szeretek horgászni, de a halat nem eszem meg... :rolleyes: akkor most defektes vagyok? :D
Nem ismerlek, ezért ezt nem zárhatom ki, viszont nem a hal "nemevésed" miatt! 31_1_21.gif

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nadtom »

TSanyi írta:
2019.04.14., vas. 17:26
ldg81 írta:
2019.04.13., szomb. 23:05
Hiccusz írta:
2019.04.13., szomb. 17:39
Ez már a "hűb+" kategória :D
Igen. Abba bele se merek gondolni, hogy mennyi idő lehet ezt a szobát kitakarítani? gondolkodik.gif

(... és mindehhez "tejfölösdoboz" hangrendszer társul)
Nekünk ez jut eszünkbe. Viszont őt a gyűjtés alószínűleg jobban érdekli mint a mozizás. Talán filmnézesi ingere van "csak" nem mozi.

Van rokonom meg ismerősöm is aki imád horgászni, viszont a halat nem eszi meg...
Én is szeretek horgászni, de a halat nem eszem meg... :rolleyes: akkor most defektes vagyok? :D
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

ldg81 írta:
2019.04.13., szomb. 23:05
Hiccusz írta:
2019.04.13., szomb. 17:39
Ez már a "hűb+" kategória :D
Igen. Abba bele se merek gondolni, hogy mennyi idő lehet ezt a szobát kitakarítani? gondolkodik.gif

(... és mindehhez "tejfölösdoboz" hangrendszer társul)
Nekünk ez jut eszünkbe. Viszont őt a gyűjtés alószínűleg jobban érdekli mint a mozizás. Talán filmnézesi ingere van "csak" nem mozi.

Van rokonom meg ismerősöm is aki imád horgászni, viszont a halat nem eszi meg...

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 106

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Avglas »

szalci írta:
2019.04.13., szomb. 11:32
Igen a minőség a fontos, de a hang minősége, nem a virtuális térélmény. Én akció filmeket nem nagyon nézek, dialógus alapú filmeket, dráma, történet, ilyesmi. Ott nem kell a háttér stb. Egy egészen más módon kipróbáltam ezt egy sonos nagy cuccal, az tök jó volt egy központi "hangkeltővel", senkinek nem hiányzott az effekt. Ez volt az ötlet adó. De jó a többféle vélemény, mert jó ha figyelmeztetik az embert, hogy nem lesz jó. Hely van, családot nem zavarja. A miértre talán az lehet a válasz, hogy a hifihez hasonlóan egyszerűbbre akarom, nem kell ez sok bigyó.
[/quote]

Szia!

Amennyiben ragaszkodsz az eredeti elképzeléshez, ajánlom figyelmedbe a Martin Logan linkelt termékét. Akár soundbarként is felfogható, attól azonban biztos magasabb minőséget nyújt. Három külön bemenet a három front csatornának - és mindhárom csatornának külön driverek. ( Amikor LCR rendszert vadásztam, akkor botlottam bele)

https://www.martinlogan.com/en/product/motion-slm-x3
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »

fapaci írta:
2019.04.13., szomb. 18:00
de a sztereó kompatibilitás továbbra is elvárás a filmhangnál. A hangminőségnek és a csatornák számának szerintem nincs közük egymáshoz.
Szerintem meg lehet közük egymáshoz. Nem jár minden esetben kéz a kézben, a minél több csatorna, a minőség javulásával, de ha minden csatorna minőségi hangsugárzót, hajtást és processzálást kap akkor igen.
De jelen esetben ez lényegtelen, ahogy az is, hogy egy frankó sztereó rendszerrel is lehet jó minőségben mozizni, mert itt a kérdező egy szem centerrel akarja a jó minőséget, ami azért gondolkodik.gif

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Fish »

én is azt gondolom, hogy ennek a faszinak ez az élete, ránézve a gyűjteményre.. erre egy "fos" rendszeren mozizik? gondolkodik.gif ez olyan mintha imádnám az autókat de ,kispolckival tolnám.. de persze ez a hasonlat, sem túl jó :D mert ez pénzen múlik, viszont neki van bőven, mert amit ráköltött a gyűjteményre abból ,igen tisztességes mozit lehetett volna építgetni.. sztem.. persze kinek a papné, csak akkor minek ez a nagy szenvedély,ha élvezni sem tudja igazán.. gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
ldg81
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 09:42
Értékelés: 102

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: ldg81 »

Aszpirin írta:
2019.04.14., vas. 10:29

Azt már audio temában is kitárgyaltuk, hogy a gyűjtés/zeneszeretet nem egyenlő az audiofilséggel. Hasonló lehet a filmekkel is. Kár ezen lovagolni, meg a hibáit keresni a gyűjteménynek (takarítás), mert ha tejfölösdoboz rendszer tartozna hozzá, ez még akkor is egy gyönyörű gyűjtemény. A fickó pedig nem fájlokat gyűjt, ennyi.
A legjobb videotékákban sem volt ilyen kínálat idehaza, és azs sem elképzelhetetlen, hogy valamikor a jövőben ez a gyűjtemény így, együtt, igen komoly értéket fog képviselni.
Le a kalappal.
Félreérthető voltam. A takarítás saját tapasztalatból írtam, van itthon vagy 2500 eredeti lemez (75%-a CD). Nekem ennek a mennyiségnek a portalanítása is kellően időigényes tud lenni. El is tettem őket helyhiány miatt zárható fiókokba.

A rendszerrel kapcsoltban azonban azt gondolom, hogy egy ilyen kiemelkedő gyűjtemény igen is megérdemelne egy kicsit komolyabb mozit. Nem milliós dolgokra gondolok, csak egy kis odafigyelésre. Van ilyen ismerősöm akinek majdnem 5000 darabos audio lemez (CD+vinyl) gyűjteményét egy music centren hallgatta. Nem kevés idő alatt sikerült rábeszélnem egy kicsit komolyabb, de megfizethető sztereo rendszerre es azóta saját bevallása szerint is még több kedve van a zenéit hallgatni és ami a legfontosabb, a gyűjteményét bővíteni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ldg81 írta:
2019.04.13., szomb. 23:05
Hiccusz írta:
2019.04.13., szomb. 17:39
Ez már a "hűb+" kategória :D
Igen. Abba bele se merek gondolni, hogy mennyi idő lehet ezt a szobát kitakarítani? gondolkodik.gif

(... és mindehhez "tejfölösdoboz" hangrendszer társul)
Azt már audio temában is kitárgyaltuk, hogy a gyűjtés/zeneszeretet nem egyenlő az audiofilséggel. Hasonló lehet a filmekkel is. Kár ezen lovagolni, meg a hibáit keresni a gyűjteménynek (takarítás), mert ha tejfölösdoboz rendszer tartozna hozzá, ez még akkor is egy gyönyörű gyűjtemény. A fickó pedig nem fájlokat gyűjt, ennyi.
A legjobb videotékákban sem volt ilyen kínálat idehaza, és azs sem elképzelhetetlen, hogy valamikor a jövőben ez a gyűjtemény így, együtt, igen komoly értéket fog képviselni.
Le a kalappal.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

[quote=Hiccusz post_id=2370293 time=1555169992 user_id=32577]
Ez már a "hűb+" kategória :D

Fantasztikus gyűjtemény!
Online formában is terra hegyek kellenének :D persze az nem lenne ennyire exclusive :smile32:
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
ldg81
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 09:42
Értékelés: 102

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: ldg81 »

Hiccusz írta:
2019.04.13., szomb. 17:39
Ez már a "hűb+" kategória :D
Igen. Abba bele se merek gondolni, hogy mennyi idő lehet ezt a szobát kitakarítani? gondolkodik.gif

(... és mindehhez "tejfölösdoboz" hangrendszer társul)

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

szalci írta:
2019.04.13., szomb. 11:32
Igen a minőség a fontos, de a hang minősége, nem a virtuális térélmény. Én akció filmeket nem nagyon nézek, dialógus alapú filmeket, dráma, történet, ilyesmi. Ott nem kell a háttér stb. Egy egészen más módon kipróbáltam ezt egy sonos nagy cuccal, az tök jó volt egy központi "hangkeltővel", senkinek nem hiányzott az effekt. Ez volt az ötlet adó. De jó a többféle vélemény, mert jó ha figyelmeztetik az embert, hogy nem lesz jó. Hely van, családot nem zavarja. A miértre talán az lehet a válasz, hogy a hifihez hasonlóan egyszerűbbre akarom, nem kell ez sok bigyó.
Az ilyen sonos féle cuccok becsapósak, mert azok is a térélményt próbálják imitálni többnyire. Szerintem az egy darab center nem járható út és nem is hozná a kívánt eredményt. A vászon két oldalán levő sztereó hangfalpár a minimum szvsz. Két darab aktív hangfal is elég lehet akár, pl. JBL LSR305 vagy LSR308. Ezek nem horror árúak, de amúgy baromi jól szólnak. A windowst / vagy az erősítőt simán be kell állítani sztereóra és mehet a film ;peace;

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Quetz írta:
2019.04.13., szomb. 17:13
A filmeket 5.1/7.1/atmos/etc keverik ma már, nem monóban. Berakhatsz mondjuk egy Onkyo AVR-t ami tud full mono üzemmódod, de ezzel is csak rontasz a minőségen, mert azt a hanganyagot amit a filmkészítők összeraktak (azaz a referencia minőséget) egy gépi algoritmus fogja neked monóba transzformálni, azaz lerontani.

Ha tehát a legjobb minőségre hajtasz, akkor pont, hogy kiépíted a sokpontegyes hangrendszert...
Monó keverés valóban nincs már, de a sztereó kompatibilitás továbbra is elvárás a filmhangnál. A hangminőségnek és a csatornák számának szerintem nincs közük egymáshoz.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Ez már a "hűb+" kategória :D


youtu.be/pnAvPpBpROI

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

szalci írta:
2019.04.13., szomb. 11:32
Igen a minőség a fontos, de a hang minősége, nem a virtuális térélmény. Én akció filmeket nem nagyon nézek, dialógus alapú filmeket, dráma, történet, ilyesmi. Ott nem kell a háttér stb. Egy egészen más módon kipróbáltam ezt egy sonos nagy cuccal, az tök jó volt egy központi "hangkeltővel", senkinek nem hiányzott az effekt. Ez volt az ötlet adó. De jó a többféle vélemény, mert jó ha figyelmeztetik az embert, hogy nem lesz jó. Hely van, családot nem zavarja. A miértre talán az lehet a válasz, hogy a hifihez hasonlóan egyszerűbbre akarom, nem kell ez sok bigyó.
A filmeket 5.1/7.1/atmos/etc keverik ma már, nem monóban. Berakhatsz mondjuk egy Onkyo AVR-t ami tud full mono üzemmódod, de ezzel is csak rontasz a minőségen, mert azt a hanganyagot amit a filmkészítők összeraktak (azaz a referencia minőséget) egy gépi algoritmus fogja neked monóba transzformálni, azaz lerontani.

Ha tehát a legjobb minőségre hajtasz, akkor pont, hogy kiépíted a sokpontegyes hangrendszert, nem pedig kidobálsz belőle részeket. És ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen típusú filmet nézünk. Egy drámában ugyanúgy megszólalnak a hátad mögött, vagy jobbra, pont a képen kívülről. Egy minőségi 7.1-es rendszer tulajdonosa pont azt mesélte, hogy nézett egy filmet, és az egyik csendes jelenetben hát nem pont bekopognak a szobájába... felállt, hogy beinvitálja a kéretlen látogatót, mire leesett neki, hogy azon az oldalon nincs is ajtó... :D
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: szalci »

A minőség fontos? Ha valóban fontos lenne, akkor eszedbe se jutnának ilyen ... (nem akarok csúnya szót írni) "ötletek", hogy egy darab centerről szóljon az egész mozi, főleg projektor mellett. Nyilván mindent meg lehet csinálni. Csak idézném az egyik elhíresült reklám szlogent, de miéééééért?

Lesz egy 2,5-3 méteres vetített képed, képernyő jobb szélén beszél valaki, középról fog szólni. Bal oldalt történik valami, középról fog szólni. Jobbról balra megy a hang,vagy balról jobbra, végig középről fog szólni. Még ha a vetített kép két szélén két jó sztereó hangfallal létrehozol egy fantom centert az üléspozícióba, az még elmegy. Két hangfallal ha bal oldalt történik valami onnan fog a hang jönni, ha jobb oldalt akkor onnan. A fantomcenter meg a hangfal képességein fog múlni, hogy mennyire lesz jó.

A kérdésedre a válasz: https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

Ezzel a szoftverrel úgy variálsz át mindent, ahogy nem szégyelled. Csak a kérdés továbbra is, hogy miért? Nincs hely? Zavarja a családot? Van kismillió falra tehető hangfal, ha a helyhiány a gond.
[/quote]

Igen a minőség a fontos, de a hang minősége, nem a virtuális térélmény. Én akció filmeket nem nagyon nézek, dialógus alapú filmeket, dráma, történet, ilyesmi. Ott nem kell a háttér stb. Egy egészen más módon kipróbáltam ezt egy sonos nagy cuccal, az tök jó volt egy központi "hangkeltővel", senkinek nem hiányzott az effekt. Ez volt az ötlet adó. De jó a többféle vélemény, mert jó ha figyelmeztetik az embert, hogy nem lesz jó. Hely van, családot nem zavarja. A miértre talán az lehet a válasz, hogy a hifihez hasonlóan egyszerűbbre akarom, nem kell ez sok bigyó.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

szalci írta:
2019.04.13., szomb. 07:40
Köszönöm a válaszokat. A soundbar nem jó, mert a minőség fontos. Nem TV, hanem projektor van, zenehallgatás nincs ezen a rendszeren.
szalci írta:
2019.04.13., szomb. 07:43
igen, ilyesmi, "csak kissé konszolidáltabb". De a kérdés, hogy lehet-e?
A minőség fontos? Ha valóban fontos lenne, akkor eszedbe se jutnának ilyen ... (nem akarok csúnya szót írni) "ötletek", hogy egy darab centerről szóljon az egész mozi, főleg projektor mellett. Nyilván mindent meg lehet csinálni. Csak idézném az egyik elhíresült reklám szlogent, de miéééééért?

Lesz egy 2,5-3 méteres vetített képed, képernyő jobb szélén beszél valaki, középról fog szólni. Bal oldalt történik valami, középról fog szólni. Jobbról balra megy a hang,vagy balról jobbra, végig középről fog szólni. Még ha a vetített kép két szélén két jó sztereó hangfallal létrehozol egy fantom centert az üléspozícióba, az még elmegy. Két hangfallal ha bal oldalt történik valami onnan fog a hang jönni, ha jobb oldalt akkor onnan. A fantomcenter meg a hangfal képességein fog múlni, hogy mennyire lesz jó.

A kérdésedre a válasz: https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

Ezzel a szoftverrel úgy variálsz át mindent, ahogy nem szégyelled. Csak a kérdés továbbra is, hogy miért? Nincs hely? Zavarja a családot? Van kismillió falra tehető hangfal, ha a helyhiány a gond.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Avglas írta:
2019.04.13., szomb. 06:23
Vajon európába eljut, és mikor?

http://www.hazi-mozi.hu/thx-ultimate-ci ... onkurense/
Ez mind szép és jó, üdvözítő! Lesznek színes-szagos filmek, remek hanggal, szuper képminőséggel.... vajon mint film is megállják-e a helyüket, azok lesznek-e olyan olyan minőségűek????

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Merre tart a mozi világszinten? Részletes statisztika és beszámoló a mozizás mai helyzetéről.

https://www.mpaa.org/wp-content/uploads ... t-2018.pdf

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »

szalci írta:
2019.04.13., szomb. 07:40
A soundbar nem jó, mert a minőség fontos. Nem TV, hanem projektor van, zenehallgatás nincs ezen a rendszeren.
Valahogy nekem úgy tűnik, hogy az egyik mondatoddal agyonütöd, a másikat. Mozizni akarsz, hangsúlyozva, hogy a minőség fontos.
Aztán meg leépíted a sokcsatornás rendszered, amit pedig ugye a minőségi mozizáshoz találtak ki és nemcsak sztereóig, hanem még az alá is akarsz menni az egy szem centerrel. Számomra ez valahogy nem áll össze, semennyire sem.
Azt meg tudom érteni, ha valakinek nem szükséges a sokpontegyes hangzás, azt is, ha elég neki a 2.0-2.1, mert inkább a zenét preferálja, de azért néha filmeket is néz. Azt is adom, ha valakit csak a nagy kép fog meg és számára lényegtelen a hang, így akár az is megfelelő neki, ha egy projektor beépített hangszoróját használja, csakhogy legyen valami hang is a kép mellé.
De azt, hogy minőségi hangról beszél és a centertől várja, hogy ezt biztosítsa számára, ugyhogy arra keveri az összes hangot, hát az necces gondolkodik.gif

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: szalci »

-KP- írta:
2019.04.12., pén. 23:17
szalci írta:
2019.04.12., pén. 19:32
Itt a megoldás a problémára :kapdelm:

Kép
igen, ilyesmi, "csak kissé konszolidáltabb". De a kérdés, hogy lehet-e?

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: szalci »

Köszönöm a válaszokat. A soundbar nem jó, mert a minőség fontos. Nem TV, hanem projektor van, zenehallgatás nincs ezen a rendszeren.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

-KP- írta:
2019.04.11., csüt. 16:42
Zutuk, külföldi elmebajos vásárlást nem vállalnék be, de itthonról szerintem be mernék vállalni egy ilyet. De ez még a jövő zenéje. Vagy fene tudja..
Egy dolgot hajlamos mindenki elfelejteni (azon kívül persze, hogy az alább vázolt problémák az Ebay-es vásárlásokkal kapcsolatban TÉNYEK amivel senki nem akar vitatkozni) ... szóva azt szokás elfelejteni, hogy itt most (esetenként) 8-10 milliós projektorokról beszélünk, amelyeket (jó esetben) az újkori áruk 2-3%-áért veszünk meg. Konkréntan pl. a DPI Titan-t én ennyiért vettem annak idején. Természetesen simán lehetséges, hogy átvernek minket, hogy a gép sérülten érkezik, stb. Ezek mind valós kockázatok. De még ha pl. két gépet is kell venni ÖSSZESEN az újkori ár 5%-áért (mert az első nem működik) akkor is 5% pénzből vettük meg ugyanazt a képminőséget (és van alkatrészünk egy esetleges javításhoz a hibás gépben). Ez szerintem megéri. Mivel ezek rendesen megépített gépek, igen sokáig működnek hibamentesen, szóval ha az idefelé úton nem esett szét a gép, akkor a plafonra felfúrás után már valószínű nem lesz vele gond.

Tény, hogy ehhez erős idegek kellenek, de az is tény, hogy a legjobb képet vetíteni képes (azaz újonnan megfizethetetlen, minőségi alkatrészekből, minőségi optikával épített) projektort így lehet megszerezni a legolcsóbban.

Ha valakinek nem elég erősek ehhez az idegei, akkor itthon is vehet jó projektort, de persze (mivel akkorra már valaki átvállalta a fenti kockázatokat) a gép valamivel drágább lesz. Még így is tipikusan az új ár töredékéért kapja meg a csúcs képminőséget és a boltban manapság kapható gépek árának is csak a töredékét fizeti ki (és a gép értékcsökkenése is sokkal kisebb) pedig azokhoz képest tényleg óriási lesz a különbség a vetített képben. De hát ezt látni kell, nem mondani ... :-)

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 106

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

szalci írta:
2019.04.12., pén. 19:32
Itt a megoldás a problémára :kapdelm:

Kép

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”