Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

wittao írta:
2019.04.15., hétf. 12:27
Viszont szerencsére a technika nem áll meg, és várhatóak új dac chipek, amik tudják majd kezelni mindkét formátumot úgy, hogy nem megy egyik a másik rovására és nem is ellenállás-létrás megoldás.
Két megjegyzés:
  • Sajnos a chip-gyártók gyakorlatilag kivétel nélkül profit-orientált fejlesztési programot futtatnak, a költséghatékonyságra való törekvésükből következik, hogy nem várható tőlük más, mint egy kompromisszumos, legtöbbször alacsony bitszámú delta-szigma megoldás. Bár rám cáfolnának!
  • A félreértések elkerülése végett az ellenállás-létrás megoldás = multibites PCM (bármennyire is szeretnék egyes gyártók a DSD-képességeiket is ilyesmivel "fényezni"). A kapcsolható ellenállásokból álló létrahálózat célja a multibiten ábrázolt, folyamatosan változó amplitúdójú impulzussorozat előállítása, amivel a rekonstrukciós szűrőt gerjesztve kapjuk az analóg kimenő jelet.
    Az 1-bites DSD esetén erre nincs szükség, nagyon leegyszerűsítve a nagyfrekvenciás jelfolyammal egy szimpla aluláteresztő szűrőt gerjesztve már előáll a kimenő jel.
    Tehát az ellenállás-létra nem a kompromisszummentes megoldás mind PCM-re, mind DSD-re.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Továbbra is csak mint megfigyelőként az alábbi észrevételem van: kicsit olyan az érzésem mint a számítógépeknél. Az új szoftverek miatt venni kell új hardvert. Itt is az új formátumok miatt előbb-utóbb (inkább előbb) szükség lesz új hardverre mert ugye a régiek azt már nem kezelik.
Sajnos ez egy nagyon jó kis módszer, hogy a régi készülékek egy pillanat alatt elértéktelenedjenek, mivel itt az új ami már tudja az új formátumot.
Hiába a réginek jobb volt a hangja de az már "kevesebbet tud", innentől kvázi értéktelen.
Úgy látszik a gyártók megtalálták a CD kifutása utáni lehetőséget. Nem lepődnék meg ha már egy új formátum ott csücsülne a gyártók asztalán.

Éljen ismét a tervezett elavulás.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

wittao írta:
2019.04.15., hétf. 12:27
Úgy látom, hogy a DSD kérdés manapság inkább "divat"-irányzat. Nálunk sokszor felmerül kérdésként, hogy miért nincsen forgalmazásunkban DSD-képes dac.
ANDS fórumtárs kérdése teljesen jogos, és aktuális téma, manapság ha egy gyártó terméke nem operál a dsd-képességgel, szinte azt gondolják róla élből idejétmúlt és szar a hangja.
Szerintem itt azért fontos megemlíteni még az elején, hogy ki, mennyi dsd anyagot és mennyi "nem dsd" anyagot birtokol és hallgat. Sok hobbitárssal találkoztam az elmúlt időszakban és a dsd zenei anyagaik az összes gyűjteményük kb. 5%-át ha kitették. De a dac oldalon kizárólag dsd-képesség volt szempont, amikor választottak. ÉS egy jó sz@r dac-chipet tartalmaz ami tudja a dsd-t, de legalább jó szar PCM-en.
Érdemes vajon azért az 5%-ért a másik 95%-ot rosszabb minőségben hallgatni? (most olyan dac chip megoldásról beszélek, amikor egyazon dac chip oldja meg a PCM és DSD jeletket is, tehát ebbe a kalapba nem veszem bele az FCPGA alapú megoldásokat)

Emiatt a magam részéről a PCM-et nem áldozom fel néhány jó dsd miatt (abban igaza van kaef fórumtársnak, hogy a jó dsd-ből is igencsak kevés van), főleg úgy hogy önmagában a dsd kiterjesztés és ultramagas bitráta nem is garancia a jó hangzásra.

Nálam például nem lenne szempont, sőt! Viszont szerencsére a technika nem áll meg, és várhatóak új dac chipek, amik tudják majd kezelni mindkét formátumot úgy, hogy nem megy egyik a másik rovására és nem is ellenállás-létrás megoldás.
Az szerintem nagyon nem igaz, hogy a DSD miatt fel kellene áldozni a jó PCM-et.
Egyáltalán nincs így.

Azt a D/A konvertert aminél ez így van, a PCM miatt sem szabad megvenni. Ha megengedhető ennyi általánosítás.

Továbbra sem akarok senkit semmiről meggyőzni, egyszerűen csak leírom a formátummal kapcsolatos 20 éves felvételkészítéssel is kiegészített tapasztalataimat. Ér amennyit ér.

Ez egy (talán) 1998-as fotó, a dCS 900-as sorozatú pro konvertereivel és egy Theta transzporttal.
Trio_45_Theta-dCS_sm (original).jpg
Trio_45_Theta-dCS_sm (original).jpg (139.56 KiB) Megtekintve 2579 alkalommal
Ez pedig az első Accupahse DSD transzport/DAC kombó, RJ45 kábellel összekötve a kettő, ami már tolta az órajelet is a kettő között (Accuphase DP100/DC-101). 2002-ből ha jól emlékszem:
DSC_0041 1.jpg
DSC_0041 1.jpg (860.05 KiB) Megtekintve 2579 alkalommal
DSC_0037 1.jpg
DSC_0037 1.jpg (833.21 KiB) Megtekintve 2579 alkalommal
DSC_0038 1.jpg
DSC_0038 1.jpg (862.81 KiB) Megtekintve 2579 alkalommal

Ez pedig egy full MSB lánc kb 2010-ból, szintén DSD képes transzport/DAC kombó, azt hiszem ez volt a valaha nálam megfordult legélőbb, és élvezetesebb hangú cucc, ideértve a Danley hangosító hangfalakat is :)
msb_danley_home.jpg
msb_danley_home.jpg (118.57 KiB) Megtekintve 2579 alkalommal

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

ANDS írta:
2019.04.15., hétf. 11:40
Mi erre a magyarázat?
kaef2 írta:
2019.04.14., vas. 20:46
Vinkler írta:
2019.04.14., vas. 20:45


Számomra érthetetlen módon, sajnos nagyon.
Van rá magyarázat.
1. SACD rippelés
2. Elegendő és olcsó számítógépes CPU/GPU teljesítmény a DSD felkonvertálás jó minőségű elvégzésére
3. DSP és FPGA teljesítmény növekedése megfizethetővé vált és nem kell a DAC chipbe épített konverziót használni
4. Sok DAC számára az egy bites működés az ideális

Dióhéjban.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Mi erre a magyarázat?
kaef2 írta:
2019.04.14., vas. 20:46
Vinkler írta:
2019.04.14., vas. 20:45
ANDS írta:
2019.04.14., vas. 20:40
Igen, hallgatok még zenét. Akkor dac témához is van kérdésem.
Mekkora gond egy használt /pár éves / dac eladásánál ma, ha nem tudja a dsd- t?
Feljebb lépésen gondolkozom, és nekem teljesen jó úgy, ahogy van, de azt olvastam, hogy ma már
követelmény, hogy tudja a dsd- t is. Szóval, a dsd kompatibilitás hiánya mennyire csökkenti az eladhatóságot?
Számomra érthetetlen módon, sajnos nagyon.
Van rá magyarázat.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

juliush írta:
2019.04.15., hétf. 09:47
ANDS írta:
2019.04.14., vas. 23:10
Akkor máshogy teszem fel a kérdést.
Van egy Antelope Zodiac+ dac -om, egy külső TeddyPardo táppal.
Kiváló az ár/érték aránya, és elég mélyen a zsebembe kellene nyúlni ahhoz, hogy feljebb tudjak lépni.
Egyetlen hátránya, hogy nem tud dsd-t, ezért ha már egyszer elszánom magam a feljebb lépésre (használt dacról van szó, ami kb. 300 ezret érhet), szerintetek szabad-e egy lényegesen jobb hangú dac- ért kiadni másik 600-800 ezer Ft- ot, ha az sem tud dsd- t? Mert ami dsd lejátszási képességgel is rendelkezik, és jobb a hangja, az kb. 1 milla körül van, vagy afelett. De akkor +700 ezret minimum rá kell fizetni, és erősen gondolkodóba ejt, hogy megéri-e.
Olyan dacba beruházni +500 vagy+ 600 ezer Ft- ot, ami meg szintén nem tudja a dsd- t fogadni, eléggé soha vissza nem térülő befektetésnek tűnik...
Mit gondoltok?
Ha a saját zenegyűjteményem DSD vs. PCM arányát mérvadónak tekinthetem, az Antelope Zodiac+ minőségét figyelembe véve inkább a DSD anyagok jobb minőségű konverziójában (pl. HQPlayerrel 24/192-be) gondolkodnék, a pénzt meg lemezekre és koncertekre fordítanám! A DSD-ben tényleg van potenciál, de felvétele válogatja, mennyire tudtak a készítők élni vele és őszintén mondom, a különbség egyszerűen nem annyira szignifikáns, hogy tudatos, a minőségi részletekre koncentráló hallgatózás nélkül feltűnne. És az már nem feltétlenül a zene élvezetéről szól.
De elfogadom, hogy másnak eltérhetnek a preferenciái!
Kb 4-5 éve használok Hqplayert (3 éve Roonal). Ez alapján biztosan mondhatom, hogy igazán ott van értelme használni, ahol 192k vagy DSD128 fölé kell vagy lehet konvertálni. Minél magasabbra annál inkább, de DSD256 körül és felett már kell hozzá CPU és GPU teljesítmény is. Nem kevés.

DSD eszközöm már a kilencvenes évek végén volt és csináltunk akkor felvételeket is, a dCS akkori legnagyobb A/D, D/D és D/A konverter szettjével. Kb ezres nagyságrendben vannak DSDS64, 128 és most már 256 felvételeim, SACD ripek is. de még igy is igazán csak a nativedsd.com-on megvehető 2XHD nevű lemezcég felvételei győztek meg, hogy milyen óriási a potenciál a DSD256 felvételkészítésben és az analóg szalagok vagy LP-k ilyen módon történő digitalizálásában. Többször írtam róluk és tényleg csak ajánlani tudom, hogy akár csak egy track megvásárlására áldozzon mindenki egy pár eurot, aki le tud játszani DSD256-ot. Megéri.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

ANDS írta:
2019.04.14., vas. 23:10
Akkor máshogy teszem fel a kérdést.
Van egy Antelope Zodiac+ dac -om, egy külső TeddyPardo táppal.
Kiváló az ár/érték aránya, és elég mélyen a zsebembe kellene nyúlni ahhoz, hogy feljebb tudjak lépni.
Egyetlen hátránya, hogy nem tud dsd-t, ezért ha már egyszer elszánom magam a feljebb lépésre (használt dacról van szó, ami kb. 300 ezret érhet), szerintetek szabad-e egy lényegesen jobb hangú dac- ért kiadni másik 600-800 ezer Ft- ot, ha az sem tud dsd- t? Mert ami dsd lejátszási képességgel is rendelkezik, és jobb a hangja, az kb. 1 milla körül van, vagy afelett. De akkor +700 ezret minimum rá kell fizetni, és erősen gondolkodóba ejt, hogy megéri-e.
Olyan dacba beruházni +500 vagy+ 600 ezer Ft- ot, ami meg szintén nem tudja a dsd- t fogadni, eléggé soha vissza nem térülő befektetésnek tűnik...
Mit gondoltok?
Ha a saját zenegyűjteményem DSD vs. PCM arányát mérvadónak tekinthetem, az Antelope Zodiac+ minőségét figyelembe véve inkább a DSD anyagok jobb minőségű konverziójában (pl. HQPlayerrel 24/192-be) gondolkodnék, a pénzt meg lemezekre és koncertekre fordítanám! A DSD-ben tényleg van potenciál, de felvétele válogatja, mennyire tudtak a készítők élni vele és őszintén mondom, a különbség egyszerűen nem annyira szignifikáns, hogy tudatos, a minőségi részletekre koncentráló hallgatózás nélkül feltűnne. És az már nem feltétlenül a zene élvezetéről szól.
De elfogadom, hogy másnak eltérhetnek a preferenciái!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

ANDS írta:
2019.04.14., vas. 23:10
Akkor máshogy teszem fel a kérdést.
Van egy Antelope Zodiac+ dac -om, egy külső TeddyPardo táppal.
Kiváló az ár/érték aránya, és elég mélyen a zsebembe kellene nyúlni ahhoz, hogy feljebb tudjak lépni.
Egyetlen hátránya, hogy nem tud dsd-t, ezért ha már egyszer elszánom magam a feljebb lépésre (használt dacról van szó, ami kb. 300 ezret érhet), szerintetek szabad-e egy lényegesen jobb hangú dac- ért kiadni másik 600-800 ezer Ft- ot, ha az sem tud dsd- t? Mert ami dsd lejátszási képességgel is rendelkezik, és jobb a hangja, az kb. 1 milla körül van, vagy afelett. De akkor +700 ezret minimum rá kell fizetni, és erősen gondolkodóba ejt, hogy megéri-e.
Olyan dacba beruházni +500 vagy+ 600 ezer Ft- ot, ami meg szintén nem tudja a dsd- t fogadni, eléggé soha vissza nem térülő befektetésnek tűnik...
Mit gondoltok?
kaef2 írta:
2019.04.14., vas. 20:45
... Szóval, a dsd kompatibilitás hiánya mennyire csökkenti az eladhatóságot?
Nincs ilyen követelmény. Én legalábbis nem tudok róla.

Habár mióta felfedeztem a nativedsd.com oldalt és veszegetjük az analóg szalagról igényesen digitalizált DSD256 és 128 file-okat azóta megszerettem a DSD-t igencsak.
[/quote]

Nem kell 1 millió ft feletti összeget kiadni szerintem egy olyan DAC-ért ami nagyon jó és tud DSD-t is. Különösen ha van egy jó előfok. Ha viszont most vesz az ember DAC-ot és hosszú távra gondolkodik, akkor érdemes megfontolni a DSD-t is tudóakat.

Két példát mondanék.

1.
Holo Audio Spring 2 az egyik USB-s, I2S bemenettel is, amiből most is használom a KTE verziót és az alap verzió 2000 euro alatt megvan és a KTE is 3000 euro alatt, még szállítási költséggel együtt is. Ez van most is nekem, és nagyon nagyon jó. DS1024-ig R2R módban is lehet használni, a PCM 1536 kHz mellett. Vagyis időtállónak tűnő cucc, amitől eggyértelműen "jobbat" szerintem még nagyon sokkal többért is nehéz találni.

A Magna HIfi nevű cégtől be lehet Európában is szerezni, ha rám hivatkozol talán még pár százalék kedvezményt is lehet rá kapni.

https://www.magnahifi.com/en/webshop/pr ... spring2-l1

2.
A másik a most piacra dobott a pro audió világban nagyon elismert Merging Technology Anubis nevű A/D, D/A konvertere.
A premium változat tud DSD256-ot felvenni is, nemcsak lejátszani. Ez nem USB-s hanem Ethernet csatlakozású, Ravenna protokollt használ és van bene igen kiváló előfok is.
A nagy testvére, ami belsőleg nagyon hasonlít, a Hapi van nekem is, nem véltelenül használja ezt a világ számos lemezkiadója és stúdiója. Nehéz vele melléfogni, sokféle környezetben is nagyon jól működik. Az Anubisnak már ráadásul XLR és nem DB25 kimenetei vannak, vagyis nem kell a kifejtő kábellel sem nyűglődni.

https://www.merging.com/products/interf ... ing+anubis

Kiváló benne a fejhallgató erősítő is állítólag, pár napon belül remélem ebből is lesz nálam és ki tudom végre próbálni. Ennek 490.000.- Ft a hazai ÁFA nélküli nettó listaára az importőrnél.

Biztosan van még számos hasonló árban mások által kiválónak talált DSD-t is tudó D/A konverter is, ezeket csak a saját napi tapasztalataim miatt említettem, mert hát módom van együtt élni velük.

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Valaki hirdet itt egy Jadis dac-ot.Na az csak 96khz-et tud,de ha megtehetném,azonnal megvenném,és soha nem kéne a nagyobb felbontás.Viszont a hd12-nél pl nekem sokkal jobb volt ps audio stellar gain cell,és különösen jó a ps direct sream junior,bár az már egy jóval drágább cucc.(Azt is árul itt Patent fórumtárs) Ezek már dsd képesek,sőt mindkettő rendelkezik i2s bemenettel is,ami szintén egy nagyon jó,és eddig kevésbé elterjedt alternatívája az usb kapcsolatnak.De ez is mint minden,rendszerfüggő,és főleg ízlés kérdése.Én pl most úgy jártam,hogy egy naim dac-ot nyüstölök,(ez is tud dsd64,128-at),ami elsőre nem tetszett a ps stellar után,de ahogy egyre többet hallgattam,vagy inkább csak bejárattam a rendszeremben,most úgy gondolom,hogy marad egy jó ideig,és inkább ehhez keresem a megfelelő forrás készüléket.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

ANDS írta:
2019.04.14., vas. 23:10
Akkor máshogy teszem fel a kérdést.
Van egy Antelope Zodiac+ dac -om, egy külső TeddyPardo táppal.
Kiváló az ár/érték aránya, és elég mélyen a zsebembe kellene nyúlni ahhoz, hogy feljebb tudjak lépni.
Egyetlen hátránya, hogy nem tud dsd-t, ezért ha már egyszer elszánom magam a feljebb lépésre (használt dacról van szó, ami kb. 300 ezret érhet), szerintetek szabad-e egy lényegesen jobb hangú dac- ért kiadni másik 600-800 ezer Ft- ot, ha az sem tud dsd- t? Mert ami dsd lejátszási képességgel is rendelkezik, és jobb a hangja, az kb. 1 milla körül van, vagy afelett. De akkor +700 ezret minimum rá kell fizetni, és erősen gondolkodóba ejt, hogy megéri-e.
Olyan dacba beruházni +500 vagy+ 600 ezer Ft- ot, ami meg szintén nem tudja a dsd- t fogadni, eléggé soha vissza nem térülő befektetésnek tűnik...
Mit gondoltok?
kaef2 írta:
2019.04.14., vas. 20:45
... Szóval, a dsd kompatibilitás hiánya mennyire csökkenti az eladhatóságot?
Nincs ilyen követelmény. Én legalábbis nem tudok róla.

Habár mióta felfedeztem a nativedsd.com oldalt és veszegetjük az analóg szalagról igényesen digitalizált DSD256 és 128 file-okat azóta megszerettem a DSD-t igencsak.
[/quote]

Kb. ugyanezen agyaltam én is, hogy a Hegel Hd 12-es dac-ot mire lehetne cserélni, de nagyon mélyen a zsebbe kellene nyúlnom, hogy jobbat vegyek (és azt sem tudom pontosan mi lenne az), pedig engem nem is érdekel a dsd (a 16/44-es flac is baromi jól szól, nekem ez bőven elég).

Nem tudom biztosan (mert nem volt a rendszeremben még egymillás dac) de szerintem egy bizonyos szint felett nem fog óriási javulást hozni egy drágább dac. Inkább keresd meg a rendszered más gyenge pontját és oda told a pénzt, szerintem.
Én ezt az utat követtem, és inkább egy jó előfokot vettem (így a dac-nak nem használom már az előfok részét).
Csak csendben jegyzem meg, hogy nagyon jó ez a Hegel előfok (a tesztek, műszaki paraméterek és saját tapasztalatom alapján), de drámai változást nem hozott, szóval ezért is gondolom úgy, hogy bizonyos szint felett nem szabad csodát várni, illetve sokkal fontosabb a szinergia az eszközök között, mint a készülékek minősége (ami ráadásul még az árral sincs mindig egyenes arányban).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Akkor máshogy teszem fel a kérdést.
Van egy Antelope Zodiac+ dac -om, egy külső TeddyPardo táppal.
Kiváló az ár/érték aránya, és elég mélyen a zsebembe kellene nyúlni ahhoz, hogy feljebb tudjak lépni.
Egyetlen hátránya, hogy nem tud dsd-t, ezért ha már egyszer elszánom magam a feljebb lépésre (használt dacról van szó, ami kb. 300 ezret érhet), szerintetek szabad-e egy lényegesen jobb hangú dac- ért kiadni másik 600-800 ezer Ft- ot, ha az sem tud dsd- t? Mert ami dsd lejátszási képességgel is rendelkezik, és jobb a hangja, az kb. 1 milla körül van, vagy afelett. De akkor +700 ezret minimum rá kell fizetni, és erősen gondolkodóba ejt, hogy megéri-e.
Olyan dacba beruházni +500 vagy+ 600 ezer Ft- ot, ami meg szintén nem tudja a dsd- t fogadni, eléggé soha vissza nem térülő befektetésnek tűnik...
Mit gondoltok?
kaef2 írta:
2019.04.14., vas. 20:45
... Szóval, a dsd kompatibilitás hiánya mennyire csökkenti az eladhatóságot?
Nincs ilyen követelmény. Én legalábbis nem tudok róla.

Habár mióta felfedeztem a nativedsd.com oldalt és veszegetjük az analóg szalagról igényesen digitalizált DSD256 és 128 file-okat azóta megszerettem a DSD-t igencsak.
[/quote]
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Vinkler írta:
2019.04.14., vas. 20:45
ANDS írta:
2019.04.14., vas. 20:40
Igen, hallgatok még zenét. Akkor dac témához is van kérdésem.
Mekkora gond egy használt /pár éves / dac eladásánál ma, ha nem tudja a dsd- t?
Feljebb lépésen gondolkozom, és nekem teljesen jó úgy, ahogy van, de azt olvastam, hogy ma már
követelmény, hogy tudja a dsd- t is. Szóval, a dsd kompatibilitás hiánya mennyire csökkenti az eladhatóságot?
Számomra érthetetlen módon, sajnos nagyon.
Van rá magyarázat.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

ANDS írta:
2019.04.14., vas. 20:40
Igen, hallgatok még zenét. Akkor dac témához is van kérdésem.
Mekkora gond egy használt /pár éves / dac eladásánál ma, ha nem tudja a dsd- t?
Feljebb lépésen gondolkozom, és nekem teljesen jó úgy, ahogy van, de azt olvastam, hogy ma már
követelmény, hogy tudja a dsd- t is. Szóval, a dsd kompatibilitás hiánya mennyire csökkenti az eladhatóságot?
Nincs ilyen követelmény. Én legalábbis nem tudok róla.

Habár mióta felfedeztem a nativedsd.com oldalt és veszegetjük az analóg szalagról igényesen digitalizált DSD256 és 128 file-okat azóta megszerettem a DSD-t igencsak.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

ANDS írta:
2019.04.14., vas. 20:40
Igen, hallgatok még zenét. Akkor dac témához is van kérdésem.
Mekkora gond egy használt /pár éves / dac eladásánál ma, ha nem tudja a dsd- t?
Feljebb lépésen gondolkozom, és nekem teljesen jó úgy, ahogy van, de azt olvastam, hogy ma már
követelmény, hogy tudja a dsd- t is. Szóval, a dsd kompatibilitás hiánya mennyire csökkenti az eladhatóságot?
Számomra érthetetlen módon, sajnos nagyon.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Igen, hallgatok még zenét. Akkor dac témához is van kérdésem.
Mekkora gond egy használt /pár éves / dac eladásánál ma, ha nem tudja a dsd- t?
Feljebb lépésen gondolkozom, és nekem teljesen jó úgy, ahogy van, de azt olvastam, hogy ma már
követelmény, hogy tudja a dsd- t is. Szóval, a dsd kompatibilitás hiánya mennyire csökkenti az eladhatóságot?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Tottyi!

Én Fülelektől (Hivox) vettem egy dac- ot 2008- ban.
Zoli azt mondta, mindig legyen bekapcsolva.
Az utóbbi 6 évben nem kapcsoltam ki. Soha. Vagyis folyamatosan áram alatt van, és működik. A lakás is rendben van.
tottyi írta:
2019.04.13., szomb. 09:15
Igen en is olvastam ilyet, hogy az elektornikanak az a nemjo mikor mekapcsoljak mert akkor kap egy nagy adag feszultseget na de mivan ha ez vegett leeg a lakas mert valaki bekapcsolva hagy ezt-azt. :) Jo ez mar extrem en csak az elettartama vegett aggodok a hifi cucaimnak.
[/quote]
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Azoknak akik attol félnek hogy othon hagyva bekapcsolt elektronikák/azok hibáiból tűz keletkezhet azt javasolnám hogy ne az miatt agodjanak mert jelemzően nem az a gyenge láncszem ha csak nem valami nagyon régi elektronikai eszközről beszélünk.

Én az évek során ahány elektromos hiba miatti tűznél voltam az kb 80%ban gányolás miatt ütött ki de olyan szintű amiket poén oldalakon lát az ember.
Illetve ami még előfordul hogy a régi vezetékek kigyulladnak a falban vagy esetleg egy ezer éves hibás elosztó szikrátvet és begyújt valamit.

Mivel ithon senki sem csináltatja meg a lakásában a 9évente esedékes teljes elektromos hálózat átvizsgálását (a komoly anyagi vonzata miatt) esélyesebb hogy abból lesz a baj mint egy pár éves hifi vagy bármilyen elektromos készüléktől.

Egyik kollega villanyszerelő másod állásban gyakran találkozik eléget kábelekel amikből szerencsére nem lett komolybaj mert nem tudták begyújtani a környezetüket.

Sry az OFF ért
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Hazaérés előtt kb. 30 perccel a kávéfőzőt és a hifit, mindig bekapcsoltatom. ;) :D

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tottyi írta:
2019.04.13., szomb. 15:03
SoundMania írta:
2019.04.13., szomb. 09:42
tottyi írta:
2019.04.13., szomb. 09:15


Igen en is olvastam ilyet, hogy az elektornikanak az a nemjo mikor mekapcsoljak mert akkor kap egy nagy adag feszultseget na de mivan ha ez vegett leeg a lakas mert valaki bekapcsolva hagy ezt-azt. :) Jo ez mar extrem en csak az elettartama vegett aggodok a hifi cucaimnak.
Kellene érteni az elektronikához! Talán másképp látnál és terjesztenél dolgokat!
Jo akkor mond, hogy van ez. Na meg, hogy terjesztek dolgokat. gondolkodik.gif Ezek szerint Te nagyon ertesz az elektronikahoz megsem tudsz erdemben hozzaszolni.
Nagyon röviden annyit , hogy ha leülsz zenét hallgatni , akkor kapcsold be a készülékeid.
Porraloltót is tarthatsz kéznél. :)
Nem tudom miért is kell ezt a bekapcsolás/bekapcsolva hagyást ennyiszer tárgyalni. Ha úgy érzed , hogy kell "bemelegedési idő" a készülékeidnek akkor kapcsold be előbb ha ettől nyugodtabb vagy.
Csöves készülékeknél sem rosszabb sokkal a helyzet. Sőt talán jobb. De azt úgyis meghagytad másnak . :)

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

tottyi!
Szándékosan működik úgy a táp.
Ahogy meg van építve,semmi problémát nem okoz neki.
Hangilag így lehet kihozni a maximumot belőle.
Ha elmész nyaralni,kihúzod,ennyi.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

SoundMania írta:
2019.04.13., szomb. 09:42
tottyi írta:
2019.04.13., szomb. 09:15
Vinkler írta:
2019.04.13., szomb. 09:11

Értettem, de nem értek egyet vele. Szerintem többet árt egy elektronikának, ha hosszú távon nincs bekapcsolva, mintha folyamatosan használatban van.
A csöviknél más a helyzet, de azt meghagyom másnak.
Igen en is olvastam ilyet, hogy az elektornikanak az a nemjo mikor mekapcsoljak mert akkor kap egy nagy adag feszultseget na de mivan ha ez vegett leeg a lakas mert valaki bekapcsolva hagy ezt-azt. :) Jo ez mar extrem en csak az elettartama vegett aggodok a hifi cucaimnak.
Kellene érteni az elektronikához! Talán másképp látnál és terjesztenél dolgokat!
Jo akkor mond, hogy van ez. Na meg, hogy terjesztek dolgokat. gondolkodik.gif Ezek szerint Te nagyon ertesz az elektronikahoz megsem tudsz erdemben hozzaszolni.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

BLX írta:
2019.04.13., szomb. 11:22
Átalában én is lekapcsolom az elektronikákat, ha nem vagyok otthon. Fél óra után már jól muzsikálnak a cuccok. Ennyi pont belefér nekem, addig is van mit csinálni. Nekem is így a megnyugtatóbb.

Zsolt írt is ebben a témában nem is olyan régen a Heed topikban: viewtopic.php?p=2360170#p2360170
Ha napokig nem használod...
Sajna nekem pont fél órám van a projektre összesen.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BLX »

Átalában én is lekapcsolom az elektronikákat, ha nem vagyok otthon. Fél óra után már jól muzsikálnak a cuccok. Ennyi pont belefér nekem, addig is van mit csinálni. Nekem is így a megnyugtatóbb.

Zsolt írt is ebben a témában nem is olyan régen a Heed topikban: viewtopic.php?p=2360170#p2360170

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tottyi írta:
2019.04.13., szomb. 09:15
Vinkler írta:
2019.04.13., szomb. 09:11
tottyi írta:
2019.04.13., szomb. 09:07


Nem a szo szoro sertelmeben, hanem ahogy szoktak az elektronikak, csak ugy egyeszercsak nemszol.
Értettem, de nem értek egyet vele. Szerintem többet árt egy elektronikának, ha hosszú távon nincs bekapcsolva, mintha folyamatosan használatban van.
A csöviknél más a helyzet, de azt meghagyom másnak.
Igen en is olvastam ilyet, hogy az elektornikanak az a nemjo mikor mekapcsoljak mert akkor kap egy nagy adag feszultseget na de mivan ha ez vegett leeg a lakas mert valaki bekapcsolva hagy ezt-azt. :) Jo ez mar extrem en csak az elettartama vegett aggodok a hifi cucaimnak.
Kellene érteni az elektronikához! Talán másképp látnál és terjesztenél dolgokat!

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

tottyi írta:
2019.04.13., szomb. 09:15
Vinkler írta:
2019.04.13., szomb. 09:11
tottyi írta:
2019.04.13., szomb. 09:07


Nem a szo szoro sertelmeben, hanem ahogy szoktak az elektronikak, csak ugy egyeszercsak nemszol.
Értettem, de nem értek egyet vele. Szerintem többet árt egy elektronikának, ha hosszú távon nincs bekapcsolva, mintha folyamatosan használatban van.
A csöviknél más a helyzet, de azt meghagyom másnak.
Igen en is olvastam ilyet, hogy az elektornikanak az a nemjo mikor mekapcsoljak mert akkor kap egy nagy adag feszultseget na de mivan ha ez vegett leeg a lakas mert valaki bekapcsolva hagy ezt-azt. :) Jo ez mar extrem en csak az elettartama vegett aggodok a hifi cucaimnak.
Egy DAC miatt ami egy pár (10-50?) wattot fogyaszt nagyon kevéssé valószínű, hogy leégne a lakás. Különösen ha mondjuk európai termék és gondolnak arra gyártói, hogy megfeleljen az összes eus elektromos szabványnak, zavarvédelmi előírásnak. Élettartam szempontjából konstrukció függő, hogy mennyire jó bekapcsolva hagyni, de általában jól megépített elektronika esetén nem kellene, hogy a folyamatos bekapcsolás rövidítse az élettertamot.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”