Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

robi20064 írta:
2019.03.16., szomb. 15:01
svan írta:
2019.03.14., csüt. 10:41
robi20064 írta:
2019.03.13., szer. 10:14


Csak a 701-hez talaltam, de nezd vegig hatha valamelyik jo az 550-hez is.

https://www.thomann.de/gb/akg_k_702_ear_pad.htm
https://www.thomann.de/gb/akg_headphones_earpads.html
Köszi szépen!

Pár hónapja néztem itt, de akkor lehet elsiklottam afelett, hogy a K702 párnája jó lehet. A K712 fülpárnája meg már zselés, és eléggé eltolja a hangzást..

Ugyanakkor számomra meglepő, hogy az AKG K550-ből és variánsaiból rengeteget eladtak, mégsem találok, csak utángyártott vackokat hozzá. sad.gif
Ez valoban fura, tippre tobb tonna 550-est adtak el az evek alatt, az egyik legsikeresebb tipus volt.

Esetleg keress ra a vonatkozo head-fi temanal (vagy kerdezz ra) hogy masok mit vettek hozza.

https://www.head-fi.org/threads/the-akg ... ad.613707/

Jelenleg úgy áll az AKG K550 fülpárna project, hogy a Mo.-i hivatalos forgalmazót az Invitone-t is megkerestem (tőlük vásároltam), akik továbbpasszolták a kérésem a Cordon Electronics-nak (feltehetően ők a hivatalos szerviz??). Előre kifizettem, majd 3-4 hétre rá meg is kaptam az "eredeti" AKG fülpárnákat potom 11600 Forintért (+ 3000 Ft csomagküldés).

Bal oldalon a fejhallgatóhoz kapott 3 éve napi szinten nyúzott, Jobb oldalon az új.. mely szétfoszlott felrakás közben.
(Tudom hogy kell feltenni. Az erre kialakított résbe befűzve, kell "feltekerni" a párnát..)

A végkifejletről természetesen majd beszámolok. (Igyekszem eközben tényszerű lenni)
IMG_4749_rot.jpg
IMG_4749_rot.jpg (637.81 KiB) Megtekintve 2665 alkalommal
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Azt tudja valaki, hogy mi a különbség az AKG k240 - es fejhallgatókon belül?
Sextett, DF, MK, MK2, studio, stb?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

franz írta:
2019.04.20., szomb. 16:03
nem sikerült közelebb kerülni a vinylezés fülessel, de milyennel témában... most egy másik kérdéssel firdulnék hozzátok.

planer magnet vagy tesla?

most fedeztem fel az audeze lcd2 zárt fülesét és eléggé megtetszett... erről van vkinek tapasztalata?
1000 euróért valóban nyújt high end feelinget?
Szerintem fejhallgató vásárlás szempontjából lényegtelen mi a forrás fajtája (LP, CD, Pc...).
Hol fedezted fel? Személyesen? Mert akkor, ha tetszik, vedd meg. Ha csak olvastál róla jobban jársz, ha ki is próbálod! Személy szerint nekem nem kellene, de ez csak egy vélemény.

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: franz »

nem sikerült közelebb kerülni a vinylezés fülessel, de milyennel témában... most egy másik kérdéssel firdulnék hozzátok.

planer magnet vagy tesla?

most fedeztem fel az audeze lcd2 zárt fülesét és eléggé megtetszett... erről van vkinek tapasztalata?
1000 euróért valóban nyújt high end feelinget?

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

MrCollector írta:
2019.04.17., szer. 07:16
Természetesen nem a kinézetére gondoltam. :rolleyes:
-és -természetesen- én sem... :napsut:
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

cat7505 írta:
2019.04.16., kedd 20:47
MrCollector írta:
2019.04.16., kedd 20:08
Nagyjából, hogy eddig minden kipróbált fejhallgató gyári kábelénél jobbak voltak. :rolleyes:
Az nem túlságossan nehéz dolog, legalább is számomra :D
(nem egy mestermű...így elsőre)
IMG_4156.jpg
Természetesen nem a kinézetére gondoltam. :rolleyes:
A hang tisztább, levegősebb. A magasak finomodnak, a közép transzparensebb, a mélyek letisztultabbak, részlettelibbek.
Illetve nekem az XLR csatlakozás is szempont volt a kábel készítésénél.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

MrCollector írta:
2019.04.16., kedd 20:08
Nagyjából, hogy eddig minden kipróbált fejhallgató gyári kábelénél jobbak voltak. :rolleyes:
Az nem túlságossan nehéz dolog, legalább is számomra :D
(nem egy mestermű...így elsőre)
IMG_4156.jpg
IMG_4156.jpg (298.89 KiB) Megtekintve 2925 alkalommal
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

cat7505 írta:
2019.04.16., kedd 19:14
MrCollector írta:
2019.04.15., hétf. 16:58
A kollekció:
Szuper, és mit lehet (még) tudni róluk? :rolleyes:
Nagyjából, hogy eddig minden kipróbált fejhallgató gyári kábelénél jobbak voltak. :rolleyes:

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

MrCollector írta:
2019.04.15., hétf. 16:58
A kollekció:
Szuper, és mit lehet (még) tudni róluk? :rolleyes:
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A kollekció:
_MG_0024.jpg
_MG_0024.jpg (239.94 KiB) Megtekintve 2727 alkalommal
multi.jpg
multi.jpg (258.69 KiB) Megtekintve 2727 alkalommal
_MG_0041.jpg
_MG_0041.jpg (100.93 KiB) Megtekintve 2727 alkalommal

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Szerintem is. Döbbenet, hogy milyen jól szól- pláne ennyi pénzért.
Aki el tud lenni egy ilyen dac-fejes erősítő kombóval, és egy HD 800-as fejhallgatóval, annak nem kell sokat keresgélnie, milyen erősítőt, milyen dac-ot.

A HDVD 800- ról alkotott véleményem semmit nem változott a hangja tekintetében.
Az ára mondjuk az életciklusa végére olcsóbb lett, csak 450 ezer Ft.
De ha azt nézem, hogy a Pio még ennek a kivezető akciós árnak is kb. a fele, akkor
sokkal jobban megéri szerintem.
Ezt a Pioneert mindenkinek szívből ajánlom, ha másért nem, legalább egy meghallgatás erejéig.

Fiammal szoktunk járkálni a kiállításokra, megkérdeztem, milyen a Pio hangja. Azt mondta, jó. Mit gondolsz, mennyi az új ára? Azt válaszolta, olyan 600 ezer Ft- re becsüli-- a hangja alapján. Ennyi.
alto írta:
2019.04.07., vas. 18:47

Ez az U-05 egy meglehetősen alulértékelt készülék. Kevesebb mint a féláron szerintem jobb hangja van mint az itt korábban kivesézett Sennheiser HDVD erősítőknek. Valamiért mégsem veszik a népek.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Holnap délelőtt összehasonlítjuk a Violectric V100-ast a Sennheiser HDVD 800- al.
Érkezik egy Pioneer U-05S is az összehasonlítás örömét növelni.
A Violectric magyarországi forgalmazója támogatja az összehasonlító tesztet két csomag papírzsebkendővel: :D :music1:
A Zodiac Antelope + készülékkel is össze fogjuk hasonlítani.

Igazándiból az érdekel, hogy a HDVD 800-hoz lehet -e olyan kábelt adni, amivel jobban szól majd bármelyik fent felsorolt fejes erősítőnél.
A fejhallgató a SEnnheiser hd 800 lesz.

R_Andras írta:
2019.04.06., szomb. 09:34
Megnyugtatott, hogy jól hallom, és a HDVD 800 erősítője szerinte is gyengébb, mint a Violectric V100-as,
pedig 6,3- as jack kontra 4XLR hajtás. Ami hihetetlen ugyan, de meg kell hallgatni ezt a két cuccot egymás mellett.
600 eFt---- 180 eFt.......

Amikor először hallottam a HDVD 800-at pontosan ezt fogalmaztam meg magamban, hogy itt valami nem kerek.
Most módom volt meghallgatni a Vioelectric V100-at a Meze Empyrean-el és kicsit komor, sötét hangzású volt, de egy másik fülessel biztosan jobb lehet a szinergia.
Viszont most van egy új készülék, amit minden kedves fejhallgatóval zenét hallgató fórumtársnak a figyelmébe ajánlok, a lengyel csöves erősítő a Feliksz Echo.
Nemrég teszteltem és annyira bejött, hogy meg is vásároltam.
Ez a készülék a V100-as árkategóriájába esik (170 ezer Ft. konkrétan), és a teszt alatt mindvégig úgy éreztem, hogy messze az ára fölött teljesít.
Lehet, hogy ez amiatt van, mert nekem nagyon bejön a csöves erősítő hangja, ami a digitális forrásról jövő zenék többségét analógos, természetes irányba viszi el, olyan mértékig, hogy az én közepes árú Regaplanar 3 lemezjátszóm szintjéhez már nagyon közeli hangminőséget sikerült elérni az Echo-t, mint előerősítőt beillesztve a Bluesound - HEED - Spendor otthoni rendszerembe.

Ajánlom a kipróbálását, minimalista eszköz, ami alatt az értendő, hogy nincs szimmetrikus kimenet rajta, viszont a hangminősége lenyűgöző! Meze Empyrean-el és Meze 99 Classics-al is próbáltam, ez utóbbi még semmivel nem szólt ennyire jól (beleértve a hordozható Vorzüge Vorzamp Pure II+ fejhallgató erősítőmet is, amelyet imádok, és amelynek ára hasonló az Echo árához).
Ezt megerősítette a héten két zenerajongó barátommal lefolytatott teszt, ahol a kedvenc zenéiket hallgatták meg a fent említett új digitális - analóg lejátszó rendszeremen, és annyira élvezték a zenehallgatást, hogy alig akartak hazamenni :rolleyes:
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Sajnos, az árkategória alapján besorolt termékek esetében engem már sokszor ért meglepetés.
svan írta:
2019.04.09., kedd 10:30
Szerintem egy-egy kategórián belül nincs olyan, hogy jobb. Max. adott rendszerhez, ízléshez jobban illő.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

Szerintem egy-egy kategórián belül nincs olyan, hogy jobb. Max. adott rendszerhez, ízléshez jobban illő.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Milyen a Pioneer a HDVD 800-hoz képest?
Melyik a jobb?
MrCollector írta:
2019.04.07., vas. 16:57
A hétvége velük telik:

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Ha nem ismerik, akkor ennyi az ára.
Ha ráköltenek sokat a marketingjére, akkor feljebb megy az ára.
MrCollector írta:
2019.04.07., vas. 21:41


Ez az U-05 egy meglehetősen alulértékelt készülék. Kevesebb mint a féláron szerintem jobb hangja van mint az itt korábban kivesézett Sennheiser HDVD erősítőknek. Valamiért mégsem veszik a népek.
Nagy részben igazad van. És ez köszönhető talán a negatív magyar tesztnek, illetve a készülék nem megfelelő szintű marketingjének.
[/quote]
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2019.04.07., vas. 18:47
MrCollector írta:
2019.04.07., vas. 16:57
A hétvége velük telik:

_MG_0010.jpg_MG_0008.jpg
Ez az U-05 egy meglehetősen alulértékelt készülék. Kevesebb mint a féláron szerintem jobb hangja van mint az itt korábban kivesézett Sennheiser HDVD erősítőknek. Valamiért mégsem veszik a népek.
Nagy részben igazad van. És ez köszönhető talán a negatív magyar tesztnek, illetve a készülék nem megfelelő szintű marketingjének.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2019.04.07., vas. 16:57
A hétvége velük telik:

_MG_0010.jpg_MG_0008.jpg
Ez az U-05 egy meglehetősen alulértékelt készülék. Kevesebb mint a féláron szerintem jobb hangja van mint az itt korábban kivesézett Sennheiser HDVD erősítőknek. Valamiért mégsem veszik a népek.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A hétvége velük telik:
_MG_0010.jpg
_MG_0010.jpg (240.23 KiB) Megtekintve 2477 alkalommal
_MG_0008.jpg
_MG_0008.jpg (251.67 KiB) Megtekintve 2477 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

R_Andras írta:
2019.04.06., szomb. 09:34

Amikor először hallottam a HDVD 800-at pontosan ezt fogalmaztam meg magamban, hogy itt valami nem kerek.
Most módom volt meghallgatni a Vioelectric V100-at a Meze Empyrean-el és kicsit komor, sötét hangzású volt, de egy másik fülessel biztosan jobb lehet a szinergia.
Hát a HDVD800-al biztos nem lenne sötét hangú. :rolleyes:
Régebben meghallgattam egy Gustard H10-et, ami állítólag a Violectric 200 klónja. Nekem nem tetszett a hangja ( a tulajdonosa kedveli ). Sötét, nyers hangja volt.
Most egy Pioneer U-05 vendégkeskedik nálam. A What HiFi? elég jónak értékelte, kiemelték a részletességét. Az AV online (akiknek a tesztkészüléke HDV 820 és HD800s) hideg, fárasztóan részletes hangúnak titulálta. Nem ajánlják semleges hangú fejhallgatóhoz. Tehát akkor inkább színezzen az erősítő, kompenzálja a fejhallgató hiányosságait? Kérdem én akkor minek kell olyan fejhallgató valakinek, ha nem olyan hangot akar hallani? A túl sok részlet fárasztó? Akkor minek csúcsminőségű elektronika irtózatos pénzekért?
Aki elfelejt láncban gondolkodni az hatalmasat hibázik. A szinergia a fontos a rendszer elemei között. Hiába válogat valaki össze "ötcsillagos" komponenseket, ha egymáshoz nem passzolnak. Na meg, hogy milyen hangot akar hallani az ember! Mert a megítélés szempontjából, még ha szubjektív is, ez a legfontosabb.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

Megnyugtatott, hogy jól hallom, és a HDVD 800 erősítője szerinte is gyengébb, mint a Violectric V100-as,
pedig 6,3- as jack kontra 4XLR hajtás. Ami hihetetlen ugyan, de meg kell hallgatni ezt a két cuccot egymás mellett.
600 eFt---- 180 eFt.......

Amikor először hallottam a HDVD 800-at pontosan ezt fogalmaztam meg magamban, hogy itt valami nem kerek.
Most módom volt meghallgatni a Vioelectric V100-at a Meze Empyrean-el és kicsit komor, sötét hangzású volt, de egy másik fülessel biztosan jobb lehet a szinergia.
Viszont most van egy új készülék, amit minden kedves fejhallgatóval zenét hallgató fórumtársnak a figyelmébe ajánlok, a lengyel csöves erősítő a Feliksz Echo.
Nemrég teszteltem és annyira bejött, hogy meg is vásároltam.
Ez a készülék a V100-as árkategóriájába esik (170 ezer Ft. konkrétan), és a teszt alatt mindvégig úgy éreztem, hogy messze az ára fölött teljesít.
Lehet, hogy ez amiatt van, mert nekem nagyon bejön a csöves erősítő hangja, ami a digitális forrásról jövő zenék többségét analógos, természetes irányba viszi el, olyan mértékig, hogy az én közepes árú Regaplanar 3 lemezjátszóm szintjéhez már nagyon közeli hangminőséget sikerült elérni az Echo-t, mint előerősítőt beillesztve a Bluesound - HEED - Spendor otthoni rendszerembe.

Ajánlom a kipróbálását, minimalista eszköz, ami alatt az értendő, hogy nincs szimmetrikus kimenet rajta, viszont a hangminősége lenyűgöző! Meze Empyrean-el és Meze 99 Classics-al is próbáltam, ez utóbbi még semmivel nem szólt ennyire jól (beleértve a hordozható Vorzüge Vorzamp Pure II+ fejhallgató erősítőmet is, amelyet imádok, és amelynek ára hasonló az Echo árához).
Ezt megerősítette a héten két zenerajongó barátommal lefolytatott teszt, ahol a kedvenc zenéiket hallgatták meg a fent említett új digitális - analóg lejátszó rendszeremen, és annyira élvezték a zenehallgatást, hogy alig akartak hazamenni :rolleyes:
Blogom

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ANDS írta:
2019.04.03., szer. 15:37
Nem kizárt, hogy az ízlésünkkel van a baj.
Hasonlóan jártam én is a HDVD 800-al. Először azt hittem, az én ízlésemmel van a baj.
Áthívtam egy fültársat.
Megnyugtatott, hogy jól hallom, és a HDVD 800 erősítője szerinte is gyengébb, mint a Violectric V100-as,
pedig 6,3- as jack kontra 4XLR hajtás. Ami hihetetlen ugyan, de meg kell hallgatni ezt a két cuccot egymás mellett.
600 eFt---- 180 eFt.......

A dac rész meg szintén nagyon gyenge.
Külföldi forumon is olvastam, nem értik, hogyan adhatott ki ilyen gyenge erősítőt a Sennheiser cég ehhez a fejeshez?
wittao írta:
2019.04.03., szer. 14:22
En ezt ertem, csak kicsit ugy jott le nekem Mr. Collector szavaibol, hogy velhetoen az izlesemmel/unkkel lehet problema, ha a HDVA600-at nem halljuk jonak es esetleg a fent emlitett ket markat jobbnak halljuk. Tobben is meghallgattuk, mivel ahany ember jott hozzam hifis baratok kozul es felnyomtam a fejukre a HD800-at, ami HDVA600-rol ment es egyontetu volt a valasz, enyemmel megegyezo (termeszetesen nem sirtam el elotte a banatomat, mi a problemam).
Masik kint voltam most legutobb kulfoldon, ott is a HDVA600-800 parost szidta a kereskedo, mondta nem tudja veluk demozni a HD800-at, mert annyira nem jon be az embereknek (es raadasul azt hiszik a HD800-as ennyire rossz!).
Persze lehet ettol meg ennyi ember izlese rossz es Mr. Collectore jo.
A meghallgatást már várom, a részleteket majd privátban megbeszéljük. :rolleyes:

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2019.04.03., szer. 14:22
En ezt ertem, csak kicsit ugy jott le nekem Mr. Collector szavaibol, hogy velhetoen az izlesemmel/unkkel lehet problema, ha a HDVA600-at nem halljuk jonak es esetleg a fent emlitett ket markat jobbnak halljuk. Tobben is meghallgattuk, mivel ahany ember jott hozzam hifis baratok kozul es felnyomtam a fejukre a HD800-at, ami HDVA600-rol ment es egyontetu volt a valasz, enyemmel megegyezo (termeszetesen nem sirtam el elotte a banatomat, mi a problemam).
Masik kint voltam most legutobb kulfoldon, ott is a HDVA600-800 parost szidta a kereskedo, mondta nem tudja veluk demozni a HD800-at, mert annyira nem jon be az embereknek (es raadasul azt hiszik a HD800-as ennyire rossz!).
Persze lehet ettol meg ennyi ember izlese rossz es Mr. Collectore jo.
Ha visszaolvasol leírtam én is, hogy a HDVD800/600 pont a HD800-al nem passzol szerintem sem teljes mértékben. Mindkettő steril, analitikus hangú.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

avl2 írta:
2019.04.03., szer. 14:05
wittao írta:
2019.04.03., szer. 13:55
MrCollector írta:
2019.04.03., szer. 13:45
" az én ízlésemnek megfelelően ezek sokkal jobbak voltak a HDVA600-nál"

Na ez a lényeg.
Ez alapján viszont nem igazán szabadna konkrétan kijelenteni valamiről, hogy nem jó. Mert mi van, ha az ízléssel van a baj? :rolleyes:
Az enyemmel? Es amikor Te hasonlitasz ossze fejeseket ott abbol indulunk ki, hogy a Te izlesed etalon, vagy hogy? :) o
hát nem ?
nekem az en izlesem "etalon", neked a Tied, neki az öve, stb.
talan az etalon szo nem a legjobb, de a legmérvadóbb; hiaba tetszik mindenkinek, ha nekem nem

...az aztan megint egy erdekes kerdes, hogy sokszor nem mi minösitünk, hanem a mi iteletünk minösit minket (nem is hifi cucc kapcsan, hanem hogy Bach / Bartok / Picasso / ... valamije tetszik-e, ertjük-e, elértünk-e odáig vag forditva: GYözike, fogalmam sincs ja de: Pákó (én kerek elnezest) munkassaga tetszik-e

..es hogy erdemes-e, mennyire az "izlest" vagy inkabb müertest fejleszteni (miattam lehet ez gasztro, bor-sznobsag, stb. is)
Mikor én írok valamiről mindig megpróbálom hasonlítani valamihez és az általam tapasztalt (hallott) különbségeket felvázolni. Ez szerintem lényegesen jobb támpontot ad, mint ha csak a saját szájízem szerinti jellemzést adnék. Már csak azért is, mert a végső hangot az erősítő és a fejhallgató előtt lévő elemek is alapvetően befolyásolhatják. Ezek pedig általában mindenkinél mások és mások.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2019.04.03., szer. 13:55
MrCollector írta:
2019.04.03., szer. 13:45
" az én ízlésemnek megfelelően ezek sokkal jobbak voltak a HDVA600-nál"

Na ez a lényeg.
Ez alapján viszont nem igazán szabadna konkrétan kijelenteni valamiről, hogy nem jó. Mert mi van, ha az ízléssel van a baj? :rolleyes:
Az enyemmel? Es amikor Te hasonlitasz ossze fejeseket ott abbol indulunk ki, hogy a Te izlesed etalon, vagy hogy? :) o
Hát ez az! Hogy lehet az, hogy ami az egyiknek tetszik a másiknak nem? Hogyan lehet az, hogy az egyszeri ember ellentmondásba keveredik neves tesztoldalak véleményével? Sőt még ők is egymáséval!
Mikor leírod azt, hogy jobban szólt az nekem nem mond semmit. Mitől szólt jobban? Mi volt a különbség? Tisztább, levegősebb, részlettelibb volt a hang? Dinamikusabb, teltebbek a mélyek? Esetleg melegebb, barátságosabb, "analógosabb" a hangzás?
Tévedés ne essék nem tisztem védeni a Sennheiser erősítőit. Csak szeretnék tisztább képet kapni a dologról és ezt nem lehet egy szóval elintézni (jobb/rosszabb).

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”