Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 11:54
kaef2 írta:
2019.04.22., hétf. 10:21

megmagyaráznád légy szíves ki vagyok én és kik a hozzám hasonlók????
Kedves kaef2!

Semmiképp sem értek egyet a nem idevaló, nyomdafestéket nem tűrő kifejezések használatával, sem egy csodás hobbi ingerült kezelésével.
Nyomdafestéket? Idézz csak ide, kik és miért?

Az hogy te ki vagy és ki voltál csak a leírásaidból tudom, például azt, hogy hig end forgalmazó egyik vezetőjeként sok milliós értékben árultál woodoo jellegű kiegészítőket és azt meg a tegnapi beírásodból tudtam meg, hogy otthon is kísérleteztél ezekkel.
Rudolf, életkorodat vastagon meghazudtolva viselkedsz (nem először) kezdő zöldfülűként ezen fórumon, ahol nem csak téma és témavélemény kizárólagosságát követeled, hanem "feltalálónak" beállított garázsdiyerrként árulod is a tutit.

Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.
Ferit én még nem láttam, olvastam harcolni senki és semmi ellen, egyetlen kivétel talán évekkel ezelőtt, amikor rászállt bigi a hifipiac fórumán. Akkor kénytelen volt határozottan védekezni. Akkor te talán még nem is hifiztél, vagy éppen találtál valami ehagyatott rézhuzal dobot, mit is lehetne belőle kihozni.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 11:54
kaef2 írta:
2019.04.22., hétf. 10:21

megmagyaráznád légy szíves ki vagyok én és kik a hozzám hasonlók????
Kedves kaef2!

Semmiképp sem értek egyet a nem idevaló, nyomdafestéket nem tűrő kifejezések használatával, sem egy csodás hobbi ingerült kezelésével.

Az hogy te ki vagy és ki voltál csak a leírásaidból tudom, például azt, hogy hig end forgalmazó egyik vezetőjeként sok milliós értékben árultál woodoo jellegű kiegészítőket és azt meg a tegnapi beírásodból tudtam meg, hogy otthon is kísérleteztél ezekkel.

Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.

A hozzád hasonlók fogalommal azokra utaltam, akik veled együtt olyan topikba írogatnak, amelynek a témája NEM érdekes számukra.

Hogy nick szerint kik ők azt láthatod, ha megnyitod a beírásaidat kedvelők listáját.

A magam részéről kilépek ebből a felhevült vitából.
Az , hogy nem ismered Feri "munkásságát" , semmit nem von le érdemeiből. Viszont így megismerve, szerintem elgondolkodhatnál néhány dolgon. Nem érzem a hozzászólásaiban a támadó jelleget ahogy azt sem látom, hogy számára érdektelen lenne ez a téma. Legalábbis a sokéves tapasztalatokat az ember nem szokta kitörölve az emlékezetéből a sutba dobni.
Az az alpári mód, ahogy meg néha támadjak, szerintem megérdemelné a pihenőre állítását az illetőknek. Ha ha nem tud magán uralkodni, talán kényszerből majd elgondolkodna.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Bécó írta:
2019.04.22., hétf. 12:08
Szerintem akik ezeknek az "eszközöknek" használóival nem értenek egyet,azoknak elég lenne egyszer beírni hogy ez hülyeség.Így maradna a topic azoké akik hisznek ezekben a dolgokban,és lehet hogy béke lenne nem pedig személyeskedés! :napsut:
Ha valakinek konkrét tapasztalata van és az alapján, azt esetlegesen részletesen leírva mondja valamire hogy nem jött be, az legalább annyira hasznos a tépelődőeknek, mint a pozitiv vélemény.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 11:54
kaef2 írta:
2019.04.22., hétf. 10:21

megmagyaráznád légy szíves ki vagyok én és kik a hozzám hasonlók????
Kedves kaef2!

Semmiképp sem értek egyet a nem idevaló, nyomdafestéket nem tűrő kifejezések használatával, sem egy csodás hobbi ingerült kezelésével.

Az hogy te ki vagy és ki voltál csak a leírásaidból tudom, például azt, hogy hig end forgalmazó egyik vezetőjeként sok milliós értékben árultál woodoo jellegű kiegészítőket és azt meg a tegnapi beírásodból tudtam meg, hogy otthon is kísérleteztél ezekkel.

Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.

A hozzád hasonlók fogalommal azokra utaltam, akik veled együtt olyan topikba írogatnak, amelynek a témája NEM érdekes számukra.

Hogy nick szerint kik ők azt láthatod, ha megnyitod a beírásaidat kedvelők listáját.

A magam részéről kilépek ebből a felhevült vitából.
Kösz, hogy abban egyetértünk, hogy nem ide valóak a vulgáris (személyeskedő) vélemények.

Ezt azért tegyük tisztába:

"Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.

A hozzád hasonlók fogalommal azokra utaltam, akik veled együtt olyan topikba írogatnak, amelynek a témája NEM érdekes számukra."


1. Szó nincs harcolásról, bármit is jelentsen a harc egy hobbi esetén. Nincsen hevülés sem.
2. Csak azt írtam, hogy a virtuális föld nem érdekel - egyekben pontosan azt próbáltam elmagyarázni, hogy számos dolgot kpróbáltam már és van ami kiállta az idők változását, van ami nem.
3. Szerintem aki írogat, sőt aki csak olvasgat, azokat is érdekli amiről itt folynak a beszélgetések. Akit tényleg nem érdekel innen semmi, azok egyiket sem csinálják.
4. Mindenki véleménye fontos, azé is, akinek valamivel szemben kifogása van - pontosan annyira fontos, mint azoké, akik lelkesednek. Nincs fontossági sorrend és nincsenek előjogok sem (kivétel a modik :) ) egyenlőek vagyunk mindahányan.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mishow »

Egy dolgot ne tessék elfelejetni, egyik oldalnak sem, pro és kontra: az AVX mára ebben a minőségében az egyetlen, a hifis táboron belül széles körben ismert, és működő fórum maradt. Akik ma a hifiről véleményt formálni, tapasztalatokat megosztani és szerezni szeretnének, azok előbb vagy utóbb itt kötnek ki.
Azok is, akik nem ma kezdték, és azok is, akik igen. Épp ez utóbbiak miatt fontos a tárgyilagosság, a vélemények és ellenvélemények megjelenítése is.
Gondolhatnánk, hogy mivel a topic címében dedikáltan megjelenik a "vudu" és az "ezotéria" ezért mindenki helyén fogja tudni kezelni az olvasottakat - de nem. Egy kezdő nem fog tudni disztingválni, hogy hifire szánt pénzét milyen arányban költse "vasra" vagy "vudura" - tapasztalat híján annak a tábornak hisz, aki hangosabban mondja a magáét, és ez FELELŐSSÉG!
Éppen ezért fontos, hogy a vélemyények mellett megjelenjenek az ellenvélemények, vagy ha úgy jobban tetszik (ebben a topicban talán így fontosabb), a hívők mellett szólaljanak meg a szkeptikusok is.

Az már másik kérdés, hogy ez milyen hangnemben történik, egymás "lehü*ézése" nyilvánvalóan méltatlan, direkt módon - ahová sajnos eljut a hangnem néha - mindenképp, de a sértő gúnyolódás vs. mindenen besértődés legalább annyira infantilis és kerülendő.

Bennem inkább egy dolog motoszkál, bele-bele olvasva a hívek leírásaiba: nem látom, hogy a kísérleteikkel hova szeretnének eljutni? Mi a cél? Hiszen szinte mindig leírják, komoly vasakkal hallgatnak zenét, és mindig elérnek egy pontra, ahol saját elmondásuk szerint is remek a hang - akkor meg mit hajszolnak? Hova tovább és miért?
Vagy épp az út a cél?
Ez valóban érdekelne, a motiváció, mert erről szinte egyetlen szó sem esett még!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 11:54

Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.

A hozzád hasonlók fogalommal azokra utaltam, akik veled együtt olyan topikba írogatnak, amelynek a témája NEM érdekes számukra.

Hogy nick szerint kik ők azt láthatod, ha megnyitod a beírásaidat kedvelők listáját.

A magam részéről kilépek ebből a felhevült vitából.
-hol írta, hogy harcol ellenük?
-a vélemény (kulturált) megfogalmazásához annak is van joga akit nem vonz a dolog
-persze, hogy kilépsz mert máshoz sem értesz, csak hogy bedobj egy gránátot a saját magad által kreált f@stengerbe aztán mikor repül a cucc akkor
eltűnj, persze a saját szerepedet sosem vállalod, mint azt sem, hogy érdemben válaszolj dolgokra
Akkor miért nem tiltakoztál mikor a te cuccaidat tolták itt, az ugye nem volt irreleváns?
(elnézést mindenkitől a vulgarizmusért)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

kaef2 írta:
2019.04.22., hétf. 10:21

megmagyaráznád légy szíves ki vagyok én és kik a hozzám hasonlók????
Kedves kaef2!

Semmiképp sem értek egyet a nem idevaló, nyomdafestéket nem tűrő kifejezések használatával, sem egy csodás hobbi ingerült kezelésével.

Az hogy te ki vagy és ki voltál csak a leírásaidból tudom, például azt, hogy hig end forgalmazó egyik vezetőjeként sok milliós értékben árultál woodoo jellegű kiegészítőket és azt meg a tegnapi beírásodból tudtam meg, hogy otthon is kísérleteztél ezekkel.

Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.

A hozzád hasonlók fogalommal azokra utaltam, akik veled együtt olyan topikba írogatnak, amelynek a témája NEM érdekes számukra.

Hogy nick szerint kik ők azt láthatod, ha megnyitod a beírásaidat kedvelők listáját.

A magam részéről kilépek ebből a felhevült vitából.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kaef2 írta:
2019.04.22., hétf. 10:21
Ettől még az én véleményem pont annyit ér, mint bárki másé, de azt illene tiszteletben tartani, pont ugyanúgy, mint bárki másét.
Címzem ezt Feritől idézve erős megfontolásra azoknak, akik véresen gondolják, hogy az eltérő véleményű, tapasztalatú emberek a kulturált hangnem betartásával ne posztolhassanak ide, vagy bármelyik topicba, mert ők számukra ellenségek. Főleg mert nem lájkolnak, nem hozsannáznak, meg nem rohannak rögtön apró fémpénzért, virtuális izéért stb....
Különösen Rudolf, te voltál már többször ennek a hangadója.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »

kísérletező fórumtársaktól kérdezem :

ha egy időben, ugyanabban a zenehallgató helyiségben, zenehallgatás közben, az unicumos üveg, fémpénz, színes kockák, gyöngyök, különböző kövek, vagy akár virtuális föld van, milyen együttes pozitív hatást váltanak ki, összeadódnak vagy éppen kioltják egymás valós/vélt hatásukat?

(csak kérdezek, mert szkeptikus hozzászólásaim ellenére azért követem a dolgokat :) )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 08:49
kaef2 írta:
2019.04.21., vas. 20:04

Egykoron már a kilencvenes évek elején két cimborámmal eljátszogattunk az aprópénzes alátét kérdéssel, szintén még a kilencvenes években Ennemoser C37 lakkot vásároltam a mestertől közvetlenül és elkezdtem ajánlásának megfelelően mindent bekenni vele, egy las vegasi CES-en szintén még a kilencvenes években én segítettem letárgyalni Dankó Péternek (akkor még nem pennásként), hogy ő legyen az első európai Shakti dealer, a Pennában mi kezdtük el behozni a japán Yamamoto, Acoustic Revive, Oyaide, SAEC különböző ébenfa, cseresznyefa, üveg, kompozit anyagú trükkös vudu eszközeit, cd / LP demagnetizálóját, gyaluját vagy Schumann generátort vagy a szintén japán FoQ rezgéscsillapító dolgait, de a Mana asztalok hazai importjánál is segíthettem szintén még a kilencvenes években, amikor még egy Mana asztal bizony legalább annyira vudunak számított mint most a kék fényezés. ....
....
Időközben valahogy megtanultam, hogy mire van szükségem ahhoz, hogy nekem tetsző megszólalású rendszert tudjak összerakni és azon bármilyen műfajű zenét (most éppen King Crimsont) örömmel tudjak hallgatni. Felismertem, hogy a (számomra) egyensúlyban lévő, kiegyenlített megszólalású rendszerek esetén a vuduzás inkább csak felborítja az egyensúlyt.

Ettől persze még nyugodtan lehet mindenfélével kisérletezni. Csak ne nézzük hülyének azt, akinek erre nincs energiája, ideje vagy egyszerűen késztetése, engem például nem érdekel egyáltalán a virtuális földezés és szivesen leélem életem hátralévő részét, úgy hogy nem próbálom ki. Ez van. Nem érdekel mit veszíthetek vele. Ha valakinek szüksége van rá és látja értelmét akkor használja csak nyugodtan.
Kedves kaef2!

Szerintem senki nem nézi hülyének azt, aki NEM vooduzik. Pontosan fordítva van, te és a hozzád hasonlók próbáljátok hülyének beállítani azt, aki audiós életének éppen azon szakaszában van, hogy érdekli a kisérletezés.

Az, hogy ezt megtehetitek egy olyan topikban, amelynek a címe
Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
az moderációs problémát jelez, gyakorlatilag folyamatosan Offoljátok a topikot.
1. Miután beraktam egy idézetet egy blogról, arról, hogy kereskedni tetszik a blogírónak, le lettem "s@g"fejezve... szerinted ez ugye rendben van, ha ezt nem tetted szóvá...

2. te és a hozzád hasonlók - írod, megmagyaráznád légy szíves ki vagyok én és kik a hozzám hasonlók????


OFFFFF:
Részletesen leírtam, milyen tapasztalatokkal bírok a topik témájában és hová jutottam, de akkor kiegészíteném még néhány aprósággal, hogy legalább azt tudd, ki az a Te:

- ezernél több hifi, házimozi rendszer összerakásában vehettem részt, harmincegynéhány év alatt, tervezhettem meg és telepíthettem
- több száz hangutómunkarendszert építhettem és vehettem részt hangfelvételek készítésében
- több száz élő esemény hangosításában vehettem részt és tervezhettem azóta is használatban lévő hangosító rendszereket, klasszikus zenéhez is.
- az első hifi rendszeremet 15 évesen raktam össze nyári munkával megkeresett pénzből (Technics receiver, Taya lemezjátszó, Shure hangszedő és modifikált Orion HS-280 hangfal)
- legdrágább high-end audio rendszerem több, mint 70 milliós volt (Audio Note (Kondo) Kageki, Accuphase DP100/DC101 SACD transzport/DAC, Avantgarde Acoustics Trio hangfal, REL Studio Mk II szubbal, Kondo ezüst majd Audience Au24 kábelezés, Audience tápszűrők, (egyedi földelésű betáp rendszerrel, teljesen függetlenül a lakás táprendszeréről). Kb 20 éve.
- építettem 45 és 2A3 triódákból az AN Kagekihez hasonló alkatrészköltségű, 4 dobozos DIY un Loftin White - féle 2W-os erősítőt kb 25 éve
- most pedig egy 2 utas, transmission line aktiv hangfalat hallgatok egy passziv trafós előfokon keresztül egy r2R DSD/PCM DAC-ról és számítógépről, közeltéri módon. Maximális elégedettséggel, a legdrágább rendszerem kb 7%-ba kerülve, full OCC ezüst Wireworld Platinum kábelezéssel és mindezt az íróasztalomon tartva (nagyobbacska az íróasztal).
- Van Shakti és FoQ a rendszerben, de el vagyok nélkülük is.
- rendszerintegrátorként és kereskedőként 10 milliárd forint feletti értékben adtam el különböző audiovizuális és kapcsolódó informatikai rendszereket.
- 1997 óta vagyok benne különféle angol és magyar nyelvű fórumokban, levelező listákban.
- van kb 6000 CD-m, pár száz LP-m, sokezer megvett file formátumban megvett felvétel és most már 70 felett van a DSD256 natív formátumban készített rohadt drága felvételeim száma
- nem torrentezek
- ha emékeim nem csalnak az AVX-en az első talán már kereskedőinek nevezhető alfórumot is gyakorlatilag én csináltam meg és töltöttem fel tartalommal a Pennának, "penna" néven, pont azért penna néven írogatva, hogy egyértelmű legyen a keresedőként történő megszólalás.

Ettől még az én véleményem pont annyit ér, mint bárki másé, de azt illene tiszteletben tartani, pont ugyanúgy, mint bárki másét.
ONNNNNN


Ha valaki úgy véli, hogy hülyeséget írok szakmailag, azt persze szivesen megvitatom bárkivel. De a "s@gfejezést" kérem mellőzni, nem a magam, hanem inkább a fórum mentális egészsége érdekében....

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 08:49


Ettől persze még nyugodtan lehet mindenfélével kisérletezni. Csak ne nézzük hülyének azt, akinek erre nincs energiája, ideje vagy egyszerűen késztetése, engem például nem érdekel egyáltalán a virtuális földezés és szivesen leélem életem hátralévő részét, úgy hogy nem próbálom ki. Ez van. Nem érdekel mit veszíthetek vele. Ha valakinek szüksége van rá és látja értelmét akkor használja csak nyugodtan. [/i]
Kedves kaef2!

Szerintem senki nem nézi hülyének azt, aki NEM vooduzik. Pontosan fordítva van, te és a hozzád hasonlók próbáljátok hülyének beállítani azt, aki audiós életének éppen azon szakaszában van, hogy érdekli a kisérletezés.

Az, hogy ezt megtehetitek egy olyan topikban, amelynek a címe
Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
az moderációs problémát jelez, gyakorlatilag folyamatosan Offoljátok a topikot.
[/quote]

Szerintem különbséget kellene tenni ( és nektek is tennetek) azok között akik még soha nem "vuduztak" és akik már nem.
Nagyon nagy különbség van a 3 csoport között. Megértem a lelkesedésetek és inkább emiatt legyetek ilyen lelkesek, mint valami valóban káros szenvedélyért. :)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 08:49


Kedves kaef2!

Szerintem senki nem nézi hülyének azt, aki NEM vooduzik. Pontosan fordítva van, te és a hozzád hasonlók próbáljátok hülyének beállítani azt, aki audiós életének éppen azon szakaszában van, hogy érdekli a kisérletezés.

Az, hogy ezt megtehetitek egy olyan topikban, amelynek a címe
Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
az moderációs problémát jelez, gyakorlatilag folyamatosan Offoljátok a topikot.
Kérlek mutasd már meg melyik posztjában hülyézte le a kísérletezőket kaef.
Annyit írt le hogy volt ilyen időszaka, és kinőtte.Az egyébként számodra nem jelentett moderációs problémát mikor a te kábeleidet használó emberek leírták ebben a topikban (ami nem kábeles), hogy náluk minél volt jobb a te drótod, ugye?Azt nem kellett jelenteni, csak azt mikor más ellenvéleményt fogalmazott meg.Mester, mester...kéne még egy kávé, korán van.:goodmorning:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

kaef2 írta:
2019.04.21., vas. 20:04

Egykoron már a kilencvenes évek elején két cimborámmal eljátszogattunk az aprópénzes alátét kérdéssel, szintén még a kilencvenes években Ennemoser C37 lakkot vásároltam a mestertől közvetlenül és elkezdtem ajánlásának megfelelően mindent bekenni vele, egy las vegasi CES-en szintén még a kilencvenes években én segítettem letárgyalni Dankó Péternek (akkor még nem pennásként), hogy ő legyen az első európai Shakti dealer, a Pennában mi kezdtük el behozni a japán Yamamoto, Acoustic Revive, Oyaide, SAEC különböző ébenfa, cseresznyefa, üveg, kompozit anyagú trükkös vudu eszközeit, cd / LP demagnetizálóját, gyaluját vagy Schumann generátort vagy a szintén japán FoQ rezgéscsillapító dolgait, de a Mana asztalok hazai importjánál is segíthettem szintén még a kilencvenes években, amikor még egy Mana asztal bizony legalább annyira vudunak számított mint most a kék fényezés. ....
....
Időközben valahogy megtanultam, hogy mire van szükségem ahhoz, hogy nekem tetsző megszólalású rendszert tudjak összerakni és azon bármilyen műfajű zenét (most éppen King Crimsont) örömmel tudjak hallgatni. Felismertem, hogy a (számomra) egyensúlyban lévő, kiegyenlített megszólalású rendszerek esetén a vuduzás inkább csak felborítja az egyensúlyt.

Ettől persze még nyugodtan lehet mindenfélével kisérletezni. Csak ne nézzük hülyének azt, akinek erre nincs energiája, ideje vagy egyszerűen késztetése, engem például nem érdekel egyáltalán a virtuális földezés és szivesen leélem életem hátralévő részét, úgy hogy nem próbálom ki. Ez van. Nem érdekel mit veszíthetek vele. Ha valakinek szüksége van rá és látja értelmét akkor használja csak nyugodtan.
Kedves kaef2!

Szerintem senki nem nézi hülyének azt, aki NEM vooduzik. Pontosan fordítva van, te és a hozzád hasonlók próbáljátok hülyének beállítani azt, aki audiós életének éppen azon szakaszában van, hogy érdekli a kisérletezés.

Az, hogy ezt megtehetitek egy olyan topikban, amelynek a címe
Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
az moderációs problémát jelez, gyakorlatilag folyamatosan Offoljátok a topikot.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kaef2 írta:
2019.04.21., vas. 20:04

Időközben valahogy megtanultam, hogy mire van szükségem ahhoz, hogy nekem tetsző megszólalású rendszert tudjak összerakni és azon bármilyen műfajű zenét (most éppen King Crimsont) örömmel tudjak hallgatni. Felismertem, hogy a (számomra) egyensúlyban lévő, kiegyenlített megszólalású rendszerek esetén a vuduzás inkább csak felborítja az egyensúlyt.

Ettől persze még nyugodtan lehet mindenfélével kisérletezni. Csak ne nézzük hülyének azt, akinek erre nincs energiája, ideje vagy egyszerűen késztetése, engem például nem érdekel egyáltalán a virtuális földezés és szivesen leélem életem hátralévő részét, úgy hogy nem próbálom ki. Ez van. Nem érdekel mit veszíthetek vele. Ha valakinek szüksége van rá és látja értelmét akkor használja csak nyugodtan. ))))))) [/i]ON
36_1_11.gif bravo.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

hosszu írta:
2019.04.21., vas. 18:41
kaef2 írta:
2019.04.21., vas. 18:14
cables írta:
2019.04.21., vas. 18:00

Azért itt nem mindenki "mezei hifista" aki annak látszik. Vannak itt szép számmal gyártók spannjai, nepperek, fű alatt gyártók és sok olyan aki szinte itt éli az életét, hiúsági kérdés számára, hogy beleszólásokkal jelezze, hogy itt vagyok, értek sok mindenhez.
Idézet egy most itt éppen aktív fórumtárs kb egy éve, a saját oldalán írt szövegéből, csak hogy álljon itt egy konkrét példa is arra amit írsz:

"Az a megtiszteltetés ért, hogy a xxxxxxxxx szóló beszámolóimnak, az azokkal szerzett tapasztalataimnak, ismereteimnek köszönhetően xxxxxx viszonteladóvá “tettek”.

Ez a számotokra egy nagyon fontos előnnyel jár(hat) – az európai árnál kedvezőbb (magyarországi fizetésekhez jobban alkalmazkodó) áron tudtok xxxxx termékeket vásárolni. A lehetőség nem csak – nagy kedvenceimre – xxxxxxxxx, hanem a Cég egyéb termékeire is kiterjed (xxxxxxxxxxxxxxxx). A különböző xxxxxxxxxx alkalmas xxxxxxxx, valamint az xxxxxxxxxx ugyanazt a természetességet, zenehallgatási kedvet biztosítják, mint a xxxxxxxxxxxxx, melyeket nagyon sokan droghoz hasonlítanak. Az xxxxxxxxxx bekötésével több érzelmet, több színt, tónust hallunk, sokkal jobban megérint a zene, abból sokkal többet tudunk befogadni, mint nélküle. Nagyon fontos erényének tartom, hogy segít megérteni, segít megszeretni a “nehezebb” zenei műfajokat is."
Gondolom, emlékezetedben az is megőrződött, hogy eme ezoterikus topikban mindenki számára fillérekért, vagy ingyenesen beszerezhető lávakövet, kék / sárga gyöngyöt, kábelekről lehámozható fémharisnyát (virtuális földet), fémpénztuningot javasoltam - amely eszközöket te (és az említettek) folyamatosan ekéztek, nevetség tárgyává tesztek... gondolkodik.gif

Sőt, tulajdonképpen önmagam több ingyenes és filléres megoldást javasoltam - ide téve a mintegy 15-20 tápellátással, készülék-alátámasztással kapcsolatos írásomat is -, mint a komplett AVX.

...és most nem írom le, hogy s@gfej, csak magamban gondolom.
Összetévesztesz valakivel, én nem hiszem hogy bármilyen lávaköves, kék fényes vagy egyéb a blogodról idekerülő és itt említett dologhoz hozzászóltam volna. Így aztán nem is próbálhattam nevetségessé tenni.

Ráadásul mióta nem vagyok a Pennában, vagyis 2014 júliusa óta nem kereskedek hifivel sem (tervezek viszont nagy televíziós videó, utómunka és hang utómunkarendszereket, VR/AR megoldásokat, digital signage és archiváló rendszereket).


((((((((( Off: Ha nyelvtan náci lennék, szólnék, hogy a s*gg 2 g, de mivel nem vagyok az, nem is teszem szóvá.

Egykoron már a kilencvenes évek elején két cimborámmal eljátszogattunk az aprópénzes alátét kérdéssel, szintén még a kilencvenes években Ennemoser C37 lakkot vásároltam a mestertől közvetlenül és elkezdtem ajánlásának megfelelően mindent bekenni vele, egy las vegasi CES-en szintén még a kilencvenes években én segítettem letárgyalni Dankó Péternek (akkor még nem pennásként), hogy ő legyen az első európai Shakti dealer, a Pennában mi kezdtük el behozni a japán Yamamoto, Acoustic Revive, Oyaide, SAEC különböző ébenfa, cseresznyefa, üveg, kompozit anyagú trükkös vudu eszközeit, cd / LP demagnetizálóját, gyaluját vagy Schumann generátort vagy a szintén japán FoQ rezgéscsillapító dolgait, de a Mana asztalok hazai importjánál is segíthettem szintén még a kilencvenes években, amikor még egy Mana asztal bizony legalább annyira vudunak számított mint most a kék fényezés. Az Audio Note (Kondo-féle) Kagekimről van olyan fotó, ahol a trafó tetején kristályok vannak és hónapokig kisérleteztem sólámpákkal. Nemzetközi hírű, Cremonában végzett hegedűkészítő rokonommal hónapokon keresztül próbálgattunk faanyagokat és kompozit anyagokat hogy alététeket és erősítő belsejébe rezgéscsillapító kiegészítőket csináljunk.

Na és?

Vannak ennek bármilyen jelentősége is?

Nincs. Abszolúte semmi.
Egyfajta történelmi útkeresésen túl és azon a száz milliós nagyságrendű összegen túl, amit módomban volt "kisérletezésre" a nyolcvanas évek eleje óta elkölteni magánemberként és cégesen. Ha van bárki számára megszívlelelendő tanulsága abban amit csináltam, akkor jó, ha a seggfejezés jut az eszébe róla, az is jó.

Időközben valahogy megtanultam, hogy mire van szükségem ahhoz, hogy nekem tetsző megszólalású rendszert tudjak összerakni és azon bármilyen műfajű zenét (most éppen King Crimsont) örömmel tudjak hallgatni. Felismertem, hogy a (számomra) egyensúlyban lévő, kiegyenlített megszólalású rendszerek esetén a vuduzás inkább csak felborítja az egyensúlyt.

Ettől persze még nyugodtan lehet mindenfélével kisérletezni. Csak ne nézzük hülyének azt, akinek erre nincs energiája, ideje vagy egyszerűen késztetése, engem például nem érdekel egyáltalán a virtuális földezés és szivesen leélem életem hátralévő részét, úgy hogy nem próbálom ki. Ez van. Nem érdekel mit veszíthetek vele. Ha valakinek szüksége van rá és látja értelmét akkor használja csak nyugodtan. )))))))
ON

Bocs a hosszú posztért...

Avatar
Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.30., szomb. 12:59
Értékelés: 56

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 »

avl2 írta:
2019.04.21., vas. 17:57
Gyuri108 írta:
2019.04.21., vas. 16:29
...A barátom nem tudta, mit manipulálok a függöny mögött....
azt nem probaltatok, hogy egyikötök "veletlenszerüen, a masiknak ismeretlenül" csinalt valamit vagy epp nem (ezen része nem vilagos, hogy szerepelt-e nálatok), majd forditott szereposztással.
...
vajon a tavolsag mennyire csökkenti a hatast ?
A barátom középen ült a zenehallgató székben és az iPademről indította/leállította a számot. Én raktam föl és szedtem le az ablakkeretről az ötvenest. Ez egy spontán kisérlet volt, azt az időt használtuk ki, amíg a barátom nálam várta meg, hogy a felesége végezzen a közelben a dolgával. Egyikőnk sem számított semmire, meglepődtünk, hogy hallottunk változást.

A távolság hatásáról további infokat hosszu fórumtársunk blogján találhatsz. Nekem nincs több tapasztalatom, csak amit az előbb leírtam.

Ami még érdekes lehet, hogy a forrás Tidal volt.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

kaef2 írta:
2019.04.21., vas. 18:14
cables írta:
2019.04.21., vas. 18:00
hosszu írta:
2019.04.21., vas. 17:27

Amikor az "itt" jelenlévő kereskedők ilyen jellegű (és tulajdonképpen üzleti érdekű) hozzászólásait olvasom, még csak-csak megértem, hiszen mindennemű filléres tuning összességében és áttételesen vevőket vesz el tőlük, de amikor egy mezei hifista írja, akkor már tényleg vannak gondok...
Azért itt nem mindenki "mezei hifista" aki annak látszik. Vannak itt szép számmal gyártók spannjai, nepperek, fű alatt gyártók és sok olyan aki szinte itt éli az életét, hiúsági kérdés számára, hogy beleszólásokkal jelezze, hogy itt vagyok, értek sok mindenhez.
Idézet egy most itt éppen aktív fórumtárs kb egy éve, a saját oldalán írt szövegéből, csak hogy álljon itt egy konkrét példa is arra amit írsz:

"Az a megtiszteltetés ért, hogy a xxxxxxxxx szóló beszámolóimnak, az azokkal szerzett tapasztalataimnak, ismereteimnek köszönhetően xxxxxx viszonteladóvá “tettek”.

Ez a számotokra egy nagyon fontos előnnyel jár(hat) – az európai árnál kedvezőbb (magyarországi fizetésekhez jobban alkalmazkodó) áron tudtok xxxxx termékeket vásárolni. A lehetőség nem csak – nagy kedvenceimre – xxxxxxxxx, hanem a Cég egyéb termékeire is kiterjed (xxxxxxxxxxxxxxxx). A különböző xxxxxxxxxx alkalmas xxxxxxxx, valamint az xxxxxxxxxx ugyanazt a természetességet, zenehallgatási kedvet biztosítják, mint a xxxxxxxxxxxxx, melyeket nagyon sokan droghoz hasonlítanak. Az xxxxxxxxxx bekötésével több érzelmet, több színt, tónust hallunk, sokkal jobban megérint a zene, abból sokkal többet tudunk befogadni, mint nélküle. Nagyon fontos erényének tartom, hogy segít megérteni, segít megszeretni a “nehezebb” zenei műfajokat is."
Gondolom, emlékezetedben az is megőrződött, hogy eme ezoterikus topikban mindenki számára fillérekért, vagy ingyenesen beszerezhető lávakövet, kék / sárga gyöngyöt, kábelekről lehámozható fémharisnyát (virtuális földet), fémpénztuningot javasoltam - amely eszközöket te (és az említettek) folyamatosan ekéztek, nevetség tárgyává tesztek... gondolkodik.gif

Sőt, tulajdonképpen önmagam több ingyenes és filléres megoldást javasoltam - ide téve a mintegy 15-20 tápellátással, készülék-alátámasztással kapcsolatos írásomat is -, mint a komplett AVX.

...és most nem írom le, hogy s@gfej, csak magamban gondolom.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2019.04.21., vas. 18:00
Azért itt nem mindenki "mezei hifista" aki annak látszik. Vannak itt szép számmal gyártók spannjai, nepperek, fű alatt gyártók és sok olyan aki szinte itt éli az életét, hiúsági kérdés számára, hogy beleszólásokkal jelezze, hogy itt vagyok, értek sok mindenhez.
Ezúton várom kereskedök, gyártók megkeresését, szívesen próbálnék, hallgatnék nívós készülékeket: házhozszállítva (Szentendrére), nálam hagyva. Finoman bánok velük, zenehallgatásra használnám öket. Érteni nem értek sokmindenhez, de szívesen próbálnék ki további készülékeket. :-)) vicc is, de komoly is.

3x4m-es szoba, hangsugik+hallgatasi hely kb. 150-160cm-es egyenlö oldalu haromszög csucsaiban, falaktol amennyire lehet elhuzva, középre húzva (mögöttem több mint 1.5m hely a falig); nem hatterzenehallgatas, hanem vagy semmilyen, vagy leülök es figyelek rá. Szkeptikus es kritikus vagyok, nehéz meggyözni a "szuperebb" hangzásról.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.04.21., vas. 18:00
hosszu írta:
2019.04.21., vas. 17:27

Amikor az "itt" jelenlévő kereskedők ilyen jellegű (és tulajdonképpen üzleti érdekű) hozzászólásait olvasom, még csak-csak megértem, hiszen mindennemű filléres tuning összességében és áttételesen vevőket vesz el tőlük, de amikor egy mezei hifista írja, akkor már tényleg vannak gondok...
Azért itt nem mindenki "mezei hifista" aki annak látszik. Vannak itt szép számmal gyártók spannjai, nepperek, fű alatt gyártók és sok olyan aki szinte itt éli az életét, hiúsági kérdés számára, hogy beleszólásokkal jelezze, hogy itt vagyok, értek sok mindenhez.
Idézet egy most itt éppen aktív fórumtárs kb egy éve, a saját oldalán írt szövegéből, csak hogy álljon itt egy konkrét példa is arra amit írsz:

"Az a megtiszteltetés ért, hogy a xxxxxxxxx szóló beszámolóimnak, az azokkal szerzett tapasztalataimnak, ismereteimnek köszönhetően xxxxxx viszonteladóvá “tettek”.

Ez a számotokra egy nagyon fontos előnnyel jár(hat) – az európai árnál kedvezőbb (magyarországi fizetésekhez jobban alkalmazkodó) áron tudtok xxxxx termékeket vásárolni. A lehetőség nem csak – nagy kedvenceimre – xxxxxxxxx, hanem a Cég egyéb termékeire is kiterjed (xxxxxxxxxxxxxxxx). A különböző xxxxxxxxxx alkalmas xxxxxxxx, valamint az xxxxxxxxxx ugyanazt a természetességet, zenehallgatási kedvet biztosítják, mint a xxxxxxxxxxxxx, melyeket nagyon sokan droghoz hasonlítanak. Az xxxxxxxxxx bekötésével több érzelmet, több színt, tónust hallunk, sokkal jobban megérint a zene, abból sokkal többet tudunk befogadni, mint nélküle. Nagyon fontos erényének tartom, hogy segít megérteni, segít megszeretni a “nehezebb” zenei műfajokat is."

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2019.04.21., vas. 18:00

Azért itt nem mindenki "mezei hifista" aki annak látszik. Vannak itt szép számmal gyártók spannjai, nepperek, fű alatt gyártók és sok olyan aki szinte itt éli az életét, hiúsági kérdés számára, hogy beleszólásokkal jelezze, hogy itt vagyok, értek sok mindenhez.
:goodmorning:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

:D

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2019.04.21., vas. 18:00
hosszu írta:
2019.04.21., vas. 17:27

Amikor az "itt" jelenlévő kereskedők ilyen jellegű (és tulajdonképpen üzleti érdekű) hozzászólásait olvasom, még csak-csak megértem, hiszen mindennemű filléres tuning összességében és áttételesen vevőket vesz el tőlük, de amikor egy mezei hifista írja, akkor már tényleg vannak gondok...
Azért itt nem mindenki "mezei hifista" aki annak látszik. Vannak itt szép számmal gyártók spannjai, nepperek, fű alatt gyártók és sok olyan aki szinte itt éli az életét, hiúsági kérdés számára, hogy beleszólásokkal jelezze, hogy itt vagyok, értek sok mindenhez.
Jó hogy ezt pont Te írtad le, festészetben ezt önarcképnek hívják.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

hosszu írta:
2019.04.21., vas. 17:27

Amikor az "itt" jelenlévő kereskedők ilyen jellegű (és tulajdonképpen üzleti érdekű) hozzászólásait olvasom, még csak-csak megértem, hiszen mindennemű filléres tuning összességében és áttételesen vevőket vesz el tőlük, de amikor egy mezei hifista írja, akkor már tényleg vannak gondok...
Azért itt nem mindenki "mezei hifista" aki annak látszik. Vannak itt szép számmal gyártók spannjai, nepperek, fű alatt gyártók és sok olyan aki szinte itt éli az életét, hiúsági kérdés számára, hogy beleszólásokkal jelezze, hogy itt vagyok, értek sok mindenhez.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Gyuri108 írta:
2019.04.21., vas. 16:29
...A barátom nem tudta, mit manipulálok a függöny mögött....
azt nem probaltatok, hogy egyikötök "veletlenszerüen, a masiknak ismeretlenül" csinalt valamit vagy epp nem (ezen része nem vilagos, hogy szerepelt-e nálatok), majd forditott szereposztással. hogy nem változtatás esetében mit hallott a másik. a pszicho, az eredményvárás ugyanis erösen meg tud tréfálni ...mindenkit.

illetve generalisan: ha masik szobaban, masik szinten elhelyezett penz vagy mas egyeb, ami még epp nem szerepelt leirva itt, igy hat a hangzasra, az micsoda "ördögi kör", teljesen uralhatatlan helyzet pl. tarsashazban lakok szamara ! a szomszed rendrakasatol, penztarolasi modjatol, stb. függ(ene ??) ennyire a hangzásélmény ?

vajon a tavolsag mennyire csökkenti a hatast ? (mint sok "valos fizikai" törvenynel 1/r2 azaz tavolsag negyzetevel forditott arányban ? mert ha nem, akkor ???
ha en Kukutyinban vagy csak szomszéd házban, utcában maskepp teszem a penzeket, az Nálatok elronthatja vagy épp javíthatja a hangzást ??

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Gyuri108 írta:
2019.04.21., vas. 16:29
Nem használok semmiféle ezoterikus eszközt/praktikát a hifimhez. Eddig nem próbáltam ki semmit a hosszu fórumtársunk blogjában leírtakból. Ma meglátogatott egy barátom, aki nem hifizik, de gyakran megyünk együtt mindenféle (rock, jazz, komolyzenei) koncertekre. Megkértem, szánjunk negyed órát az éjjel olvasott furcsaságok kipróbálására - hogy mi az (fémpénzezés), azt nem árultam el. Háromnegyed óra lett belőle.

Meghallgattunk egy zeneszámot alaphelyzetben, majd úgy, hogy a hangsugárzók mögötti ablak keretére középre felraktam egy darab 50 forintost az élére állítva az ablaküvegnek támasztva. Újra alaphelyzet, újra 50-es az ablakban, végül ismét az alaphelyzet következett.
A barátom nem tudta, mit manipulálok a függöny mögött.

Természetesen „nem lett volna szabad” bármit változást hallani, azonban mindketten azt hallottuk, hogy amikor az 50-es az ablakban volt, a tér keskenyebb, de mélyebb lett, a hangzás ellágyult. Ebben egyetértettünk. Barátom szerint nőtt a dinamika, szerintem nem nőtt, csak a sávszélek lettek szűkebbek. Szerintem ködösebb, élettelenebb lett a hangzás, közém és a zene közé került valami, csökkent a direktség, közvetlenség, amit szeretek. A barátom szerint kellemesebb lett a hangkép, „nyugodtabb és nincs a képembe tolva”.

Ez a kis kisérlet a hosszu fórumtársunk által írt dolgok jelentősen leegyszerűsített verziója volt. Ami szerintem érdekes és fontos, hogy
a) egy darab 50 forintos kimutatható változást tud okozni egy hifi rendszerben
b) ezt a változást az emberek különbözőképpen élik meg és különbözőképpen minősítik.
Ezek a hangtér rezonátorok, évtizedek óta gyártanak, forgalmaznak különböző cégek ilyeneket, és más milyeneket pl. Acoustic System csengettyűi, Shun Mook audio Mpingo disc ébenfa korongjai, Schallwand audio bronz rezonátorai, de biztos vagyok benne, hogy nagyon sok van még, csak utána kell nézni.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”