Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Az Obelisk végfok jó választás az előfokodhoz,de az R700 szerintem nem a legjobb. Az új ára kb annyi mint az Enigma 5-nek és az jobban passzol a Heed elektronikához. Vagy inkáb azt mondanám ,hogy az passzol hozzá a legjobban.
Sajnos új már nemnagyon van belőle,de használt néha felbukkan itt-ott.
Az R700-at itt nálunk ún “nagyvasakkal” szokták párosítani mint pl.: Hegel,MF,Bladelius. Ezek a erősítők homlokegyenest más filozófia szerint épültek mint az Obelisk.
A Heed-nél a zene számít , másnál meg más dolgok...
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Egyik sincs, egy Obelisk előfok van egy pár Kef C7-essel, ez alapján az Obelisk végfok tűnik a fő csapásiránynak.
vazze írta:
2019.05.26., vas. 11:55
dgab írta:
2019.05.26., vas. 09:14
Sziasztok, van esetleg valakinek tapasztalata Heed elektronika + Kef hangfal összeállítástól? Pl. egy Kef r700-ast mennyire szerethet egy Obelisk végfok?

Köszönöm, ha leírjátok!

A kérdés az, hogy neked melyik van?
Az Obelisk vagy az R700?

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

dgab írta:
2019.05.26., vas. 09:14
Sziasztok, van esetleg valakinek tapasztalata Heed elektronika + Kef hangfal összeállítástól? Pl. egy Kef r700-ast mennyire szerethet egy Obelisk végfok?

Köszönöm, ha leírjátok!

A kérdés az, hogy neked melyik van?
Az Obelisk vagy az R700?
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Sziasztok, van esetleg valakinek tapasztalata Heed elektronika + Kef hangfal összeállítástól? Pl. egy Kef r700-ast mennyire szerethet egy Obelisk végfok?

Köszönöm, ha leírjátok!

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 338
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Egy első szériás Dactilus. Tőlem nem messze... Lehet valaki pont ilyet keres.

https://www.jofogas.hu/komarom_esztergo ... 393903.htm

(Nem ismerem az eladót.)
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee + Superlux HD681 + Samson SR850.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

Mi a helyzet a Heed Lagrange integrált erősítővel ?

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

huszti-zsolt írta:
2019.05.13., hétf. 22:44
Kevés dolgot tudok elképzelni ami nagyobb OFF lenne egy Heed topikban mint a Bugatti Chiron...
... de ha jobban meggondolom, akkor a dolog fordítva van.
Szóval szerintem ne tegyétek sehova (t.i. moderátorok) - jó helye lesz itt.
Afféle mementó.
Nekem mindenképpen.
Ez is mutatja, hogy - ha negatív módon is - de ennek is van köze a heedhez, ha nem is a termékekhez, de valamiféle "filozófiához, amit a Heed igyekszik képviselni. Kellene valamiféle "csevegő" is ide. Vagy esetleg erre lehet a Zsolt audio 30 tpicot használni? (Mondjuk sztem is vannak tök felesleges, Chiron szerű dolgok (pl. Luxus), amiket a kultúra, ha még lesz, sztem ki fog nőni. Ezeknek nincs sok köze a fejlődéshez (valami ilyesmivel szokták ezeket a "rákos daganat" szerű dolgokat védelmezni.)

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Kevés dolgot tudok elképzelni ami nagyobb OFF lenne egy Heed topikban mint a Bugatti Chiron...
... de ha jobban meggondolom, akkor a dolog fordítva van.
Szóval szerintem ne tegyétek sehova (t.i. moderátorok) - jó helye lesz itt.
Afféle mementó.
Nekem mindenképpen.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Bocs srácok, de szerintem ezeknek - az amúgy érdekes - eszmefuttatásoknak itt jobb helye lenne:
viewtopic.php?f=20&t=10858

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

hukkle írta:
2019.05.12., vas. 13:43
A lezáró kérdésem pontosítva:

REmélem bemutatnak ezen a shown valami olyan készüléket, ami mondjuk, 500 eft-ért (sic!) szakmailag* jónak számít? Ha igen, pár ilyen csiszolatlan gyémánt, apró gyöngyszem érdekes lehetne. Köszönöm előre is!
Sajnos erre az esély egyre kevesebb. Akik ilyen termékeket gyártanak, nem tudnak kiállítani anyagi okok miatt, így nem láthatóak itt.
Akik meg ebben az ársávban mozognak és nagy mennyiséget forgalmaznak, azok termékei nem tartoznak a "gyöngyszemek" közé. Általában tisztességes ipari tömegtermékek.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Van abban, amit mondasz. Nyilván jobban értesz hozzá, hisz ez a szakmád :-)

Belátom, túl negatív voltam.

Szóval, a nem drága, nem feltétlen kommersz minőség. A drága sokszor az marad.

Örülök, hogy kinn vagy.

A lezáró kérdésem pontosítva:

REmélem bemutatnak ezen a shown valami olyan készüléket, ami mondjuk, 500 eft-ért (sic!) szakmailag* jónak számít? Ha igen, pár ilyen csiszolatlan gyémánt, apró gyöngyszem érdekes lehetne. Köszönöm előre is!

*Kihagyva a szélsőséges szubjektivizmusra vonatkozó ömlengést (mindenki saját ízlése, etc.), a lényeg, hogy nyilvánvaló módon egy gyártó (H.ZS.) / kereskedő (H.G.) a jó termék kérdést adekvátabban meg tudja válaszolni, mint mondjuk én.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

hukkle írta:
2019.05.12., vas. 10:56
Remélem, hogy Zsolt majd ír pár mondatot józan arányézékkel tervezett, közép-európai (magyar?) fizetés mellett is megfizethető áron.

A megfizethető ár alatt én kb két havi átlagkeresetet értek. Annak idején szüleim ennyit spóroltak az otthoni rendszerre :-) Huhh ez elég nosztalgikus (régen minden jobb volt) zárásnak tűnik.

Szóval a kérdés, ami izgat, hogy mondjuk, 500 eft-ért van-e (sic!) valami olyan termék, amit meg is mutatnak egy ilyen shown?
Szerinted ki menne ki egy olyan kiállításra, ahol a középszerűség (tömegek számára elérhető termékek) uralja a termeket? Senki. Én biztosan nem. Nem fizetnék egy hétvégére 200 eFt-t azért, hogy a tucat termékeket lássam.
Egy ilyen kiállítás arról szól, hogy ma mire képesek az audio termékeket gyártók.
Hol tart ma az audio ipar.
Egy genfi autó kiállításra se azért mennek ki az emberek, hogy megnézzék az új Toyota Yarist.
Olyant akarnak látni, amit az utcákon alig, vagy soha sem.
Aztán hogy ezek közül kinek mi tetszik, az más dolog. Venni úgysem fog egyet sem, az biztos.
Azért van az a vevő réteg (főleg nyugaton), aki ezeket megengedheti magának. Ha nem lenne, nem léteznének a luxus termékeket gyártók már régen. Mi sem jellemzi ezt jobban, hogy a kiállítás előcsarnokában milyen kocsikat raktak ki. Kinek? Nekem biztosan nem, de tízezer látogatóból néhánynak biztosan igen.
Már egyedül a Bugatti Chiron látványa miatt megérte kimennem. Utcán úgysem fogok egyet se látni belőle soha.
Csatolmányok
München 2019 028.jpg
München 2019 028.jpg (881.44 KiB) Megtekintve 3905 alkalommal
München 2019 029.jpg
München 2019 029.jpg (938.01 KiB) Megtekintve 3905 alkalommal
München 2019 035.jpg
München 2019 035.jpg (901.31 KiB) Megtekintve 3905 alkalommal
München 2019 304.jpg
München 2019 304.jpg (974.08 KiB) Megtekintve 3905 alkalommal
München 2019 303.jpg
München 2019 303.jpg (1.06 MiB) Megtekintve 3905 alkalommal

Avatar
GMV
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2013.10.01., kedd 11:43
Értékelés: 19

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: GMV »

Én jelenleg is a kis Spendor SA1 dobozokat használom Obelisk SI társaságában. Kisebb dolgozószobában szoktam hallgatni, de a hátsó falak közelsége sem zavarja az egészen kitünö térábrázolását. Egyszerüen jó vele együttélni. Nagy mélyenergiák persze nem jelennek meg, de egyébként az arányai annyira hihetök, hogy barokk zenére, jazz-re kisebb térben biztosan jó lehet.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Dejó, hogy felhoztad a témát!

Nekem a hifi kiállítások nagyon nyomasztó és elszomorító légkört sugároznak, ill. ha borúlátóbb vagyok - egyenesen a hifi hobbi víg és büszke önfelszámolását vizionálom egy-egy show összképe alapján. (Kivételek persze vannak a fősodorhoz képest)

Alulról a blutetooth hangsugárzók, a spotify connect cuccok szorongatják a hifit, felülről pedig a monstre végfokok és brutál hangfalak zilliárdos árcédulákkal.

A középső fontos réteg leheletnyire vékonyodott. Ide a középrétegbe gondolom egyébként a Heed-et is.

Forgalmazói oldalról értem én, hogy a nagyon drága pénzért sok kilós, tekintélyt parancsoló külsővel megáldott terméket lehet eladni a vevőnek. Más aspektusban eszembe jutotta "városi terepjárók" (ömagában a kifejezés is groteszk) népszerűségére.

És persze a vevőről se feledkezzünk meg. Nem kizárólag a gyártó és a forgalmazó kondicionálja a vevőt, hanem alkalmazkodik is hozzájuk, igényeket szolgál ki.

Remélem, hogy Zsolt majd ír pár mondatot józan arányézékkel tervezett, közép-európai (magyar?) fizetés mellett is megfizethető áron.

A megfizethető ár alatt én kb két havi átlagkeresetet értek. Annak idején szüleim ennyit spóroltak az otthoni rendszerre :-) Huhh ez elég nosztalgikus (régen minden jobb volt) zárásnak tűnik.

Szóval a kérdés, ami izgat, hogy mondjuk, 500 eft-ért van-e (sic!) valami olyan termék, amit meg is mutatnak egy ilyen shown?

akvapark írta:
2019.05.12., vas. 08:11
Hazaérkezés után várjuk a tudósítást a müncheni High-End Shw-ról! :tutiok:

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

PgSpa írta:
2019.05.11., szomb. 20:08
Mi a véleményetek?
viewtopic.php?f=33&t=126753
Obelisk Si 2/X2 után menne, Focal 706s-t váltanék le vele.
Nagyrészt barokk, meg néha jazz a műsor.
Nekem SA1 dobozkával van tapasztalatom, Obeliskkel hajtva, és Jungson féle 3/5 klónnal, ahogy azt ezerszer megírtam. Kimondott erőssegük a nyílt, tiszta, természetes hangszer- és énekhang. Barokk zenén és akusztikus jazzen ez remekül átjön.
Focalt rég hallottam, már kopottak az emlékeim, de ha nem tévedek nagyot, ennek a Spendornak finomabbnak, színezetlennek és részletezőbbnek kell lennie a Focalhoz képest.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Hazaérkezés után várjuk a tudósítást a müncheni High-End Shw-ról! :tutiok:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Mi a véleményetek?
viewtopic.php?f=33&t=126753


Obelisk Si 2/X2 után menne, Focal 706s-t váltanék le vele.
Nagyrészt barokk, meg néha jazz a műsor.

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

Topik moderátori engedéllyel kérdezném itt is, hogy nincs-e valakinek Heed Obelisk Pas végfoka egy meghallgatás elejéig. Si 2 mellé szeretném a biamp lehetőséget kipróbálni. Budapesti vagyok, elmegyek érte, vagy jöhetsz a végfokoddal együtt, iszunk egy kaffét, veszek ropit :) (privátban reagálj, nem szaporítanám a szót)
Üdv! Sándor
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 338
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Beleakadtam egy Heed Canalot + Heed Obelisk PX tesztbe. Lehet volt már itt....

http://www.headphoneer.com/heed-canalot-iii-review/
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee + Superlux HD681 + Samson SR850.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

asebestyen írta:
2019.04.30., kedd 23:03
az Enigma 5 egy másik világ, jó hogy a végén, az utolsó pillanatban még sikerült megcsípnem egy párat. :smile32:
"Fusson, akinek nincs bora..."

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

A fórumot olvasgatva, vagy akár ezt a topicot ma, arra kell rádöbbennem, hogy teljesen eltávolodtam a hifitől mióta megvan a komplett Heed rendszer, ez nem tudatos, így alakult magától. Teljesen hidegen hagynak már a szokásos hifis eszmecserék, nem érdekelnek a kábelek, az alátétek, "hangolások", de tulajdonképp semmi, ami az "átlag mindennapos hifizést" jelenti és amit magam is csináltam annó, sokszor akár éjszakába nyúlóan vagy komplett hétvégéket erre áldozva (és itt szó szerint értendő az áldozva). Nem érdekelnek az összehasonlítások, a szintek, a tényként közölt "jólmegmondások", az árak, semmi. (Tudom, ha mindenki így lenne, be lehetne zárni az egész fórumot.)
Ezzel a Heed rendszerrel egyszerű és jó minden. Nekem. Más meg nem érdekel. Sőt, nem bánt egyáltalán, ha más szerint ez a rendszer nem jó vagy nem elég jó vagy mit tudom én. Nincs dolgom már ezekkel, kívülről tudom nézni, max mosolygok egyet, nem pökhendin vagy lenézően, egyszerűen csak elégedetten.
És ha ezt a rendszert holnap át kéne tennem egy másik helyiségbe, egyáltalán nem lennék megszeppenve, hogy most mi lesz. Leteszi az ember az elektronikákat szinte bármire, összekötözi egyszerű, normális minőségű réz kábelekkel, a hangsugárzókat szinte ahová jólesik, bekapcs és szól a zene és jól szól. Miazhogy! Még rendesen elrontani is nehéz, komolyan. Szerintem és nekem ilyen egy jó rendszer. Viszont azt gondolom, hogy a Heed hang Heed (vagy most Dorn) hangsugárzókkal Heed hang. Ez nem jelenti, hogy mással ne lenne/lehetne jó, én is próbáltam másokkal is annó és jó volt, de az Enigma 5 egy másik világ, jó hogy a végén, az utolsó pillanatban még sikerült megcsípnem egy párat. :smile32:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

kimber írta:
2019.04.30., kedd 14:31
Shahinian téma ide került, ez a topik a Heed Audio termékekről szól!

viewtopic.php?f=100&t=111499
:smile32:

Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Eunos »

Üdv mindenkinek! Tudom, kissé off, de talán valakinek hasznos lehet. Én a Dactilus III elé egy CEC TL51x-et kötöttem kb 1 éve. Tulajdonképpen ez is Sanyo de szíjas. Előtte használtam különböző DVD-ket, régi Philips CD-t, Sony ES-t. Az hamar eldőlt, hogy a zene lelke csak koaxon jött át. A CEC elsőre nagyon furcsa volt, a második órában mondtam ki, hogy egész egyszerűen kevés a mély. Két hét kísérletezés kezdődött apróságokkal: a kábelek cserélgetése semmit de semmit nem változtatott, ellenben az alávaló dolgok: nem ragozom, a megoldás egy irgalmatlan nehéz szekrényke lett, a talpak alá rakott viszonylag kemény szivacsdarabokkal. (ugye a CEC ajánlja a well float boardot potom 1000ajrójér'). Hogy ne áltassam magam, végigteszteltem a régi cuccokkal: és bizony a TL a maga kis körítéseivel mindennél jobb volt. Ezután újra kábelezgettem de semmit, azaz semmit nem ad már hozzá a hanghoz. (illetve el sem vesz)
Szóval merem ajánlani a fent nevezett futóművet, ha valaki rászánja a fáradtságot a végén nagyot gurít.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

hukkle írta:
2019.04.22., hétf. 09:22
Az Abacushoz milyen Heed istállón kívüli futóművet használtok?
Ha nem DT vagy Delta, akkor én (mi) "hivatalból" valamilyen Mac-et, Audirvana-val. (MacBook, Mac Mini, stb.)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

hukkle írta:
2019.04.22., hétf. 09:22
Az Abacushoz milyen Heed istállón kívüli futóművet használtok?
Abacus tapasztalatom nincs, de az első Heed futómű/dac láncom egy Dactilus III / PX / Pioneer DV717 volt, és remekül muzsikáltak együtt.
Ha nem lenne a DT akkor én biztosan valamilyen régi nagyobb DVD vagy korai BD pörgetőt használnék futóműnek. Ha csak CD-re kell, a korai nagy BD játszók ma már egész megfizethetők, a DVD-k pedig kimondottan olcsók, de ez utóbbiak már lehetnek “fáradtak”.
Dvd vonalon Pioneer, CA, talán Philips “Match Line”, BD-ket nem ismerem, de a CA - Pio szvsz itt se lehet mellényúlás.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”