Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Powerwolf tápregenerátor

Moderátor: Tuti83

Avatar
SWM
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.01.20., vas. 20:15
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: sopron

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: SWM »

Tuti83 írta:
2019.02.09., szomb. 14:56
cat7505 írta:
2019.02.08., pén. 20:39
Csak hogy az egytollú indiánokat ne nagyon vigyük be az erdőbe...
Tuti83 írta:
2019.02.08., pén. 19:18
Túlfesz.elleni védelmet tartalmaz mivel folyamatos 230 voltot biztosít.
Egy tű-impulzust az alap felépítéséből adódólag nagyrészt el tud nyelni,
de ezek szerint tud akár tartós túlfeszt is lekezelni? Esetleg még alacsony fesz.t is, ennek mértéke +/- % ?
Tuti83 írta:
2019.02.08., pén. 19:18
Van 2 db biztosíték túlfesz. védelemre de ezt a villámnak is meg kellene magyarázni!
Ha biztosíték az túláram ellen véd, túfesz. elleni eszköz az túlfesz.védő vagy levezető lehet.
Remélem nem keverjük az Amper a múltidővel (Volt)
Tuti83 írta:
2019.02.08., pén. 19:18
A Powerwolf-ban a 6 kimenet két körre van osztva,nem látom értelmét jobban szétosztani,de ha valakinek ilyen igénye van akár külön-külön is bekötöm a kimeneteket.
Akkor ezek szerint eleve 6db szeparált kimenet lehetne a műszerben, amit most 3-3 párhuzamosba
használsz, vagy ha nem -hát hogyan is lesznek ezek független körökön?
Tisztelt cat7505!

Igazad van,valószínűleg a péntek estének köszönhetően van 1-2 ferdére sikerült mondat az írásban .
De nincs is szándékomban pontos műszaki leírást adni a műszerről .
Mivel ez nem egy csináld magad fórum!
Itt a lényeg a végeredmény,de az sem műszerekkel mérve, hanem füllel hallgatva kell észrevenni a változásokat.
Hallottam én már borzasztóan szóló csöves erősítőt,pedig a műszerek tökéletes értékeket mutattak.
Ez a fórum a zenehallgatásról szól és azt a mai napig két fülünkkel hallgatjuk,nem oszcilloszkóppal és ampermérővel.

Üdv.a gyártó
HI!

Szomorú vagyok hogy nincs műszaki leírás!
Kíváncsi lennék mivel stabilizálod a toroid kimenő feszültségét?
Vagy talán nagyfrekis kapcsoló üzemben hajtod? De akkor mi lesz a kimenet hullámalakja? Módosított sinus?
Minek akkor ekkora vas? Más módon egy ellenütemű végfok hajtja a trafót? Hol vannak a tranyók? kellene vagy 20 darab!
Nyilván néhány rövid zavaró impuzust megállít a nagy vas tehetetlensége miatt! ennyi igaz!
SZKÓP ÉS MULTIMÉTER NÉKÜL NEM LEHET ÉPÍTENI ELEKTRÓNIKAI BERENDEZÉSEKET! A KÉT FÜL AZTÁN JÖHET!
Barátom Te össze vissza beszélsz! semmi fogalmad az egészről!

sw

Avatar
netuddki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.01.14., szer. 20:43
Értékelés: 2

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: netuddki »

SWM írta:
2019.05.08., szer. 14:26
Tuti83 írta:
2019.05.04., szomb. 22:50
Te jóindulatú SWM!

Én nem töröltem semmilyen rajzodat sem írásodat.
Elmondanám hogy a képen az csak látszólag egy sima toroid trafó,a tekercselése igen különleges (nem szokványos) módon történik,és a vasmagokat is úgy válogatják ki hőkezelés után, ami tudja azokat a paramétereket ami ide szükséges. Kb. 100 db vasmagból 30-35 megy át a rostán a többi selejt.
És ez csak egy apróság a sokból,amiért a Powerwolf veri a nála jóval drágább külföldi generátorokat is.

Ui. Amúgy meg köszi hogy felpezsdítetted a topikomat,mert az utóbbi két napban annyi megrendelést kaptam a Powerwolfra, amennyit máskor egy hónap alatt szoktam kapni.

Csak így tovább!
Üdv.a gyártó.
Te Profi Gyártó!
Gratulálok a sikereidhez!
Az a nem szokványos mód az meg mi? Menet menet mellé? (mint általában) Vagy krix krax? Vagy mi? Ez egy toroid!!!!
Hálózati trafó!! 50Hz!! A hatásfok függ a tekercs belső ellenállásától,a tekercselt vas anyagvastagságától!
Vas minőségétől! Mennyire van gerjesztve a vas! De ezek nem különleges dolgok! Alap!
Milyen paraméterek alapján válogatják ki a vasat?
Ezt a trafógyártó nagy nagy tekercsben kapja! Annyit teker le amennyi az adott trafó teljesítményéhez kell!
Igaz hogy 9 évig elektromosságot meg elektronikát tanultam de ez nekem sok!
Ha egy ilyen trafót nem menet menet mellé tekersz romlik a hatásfoka! Ez nem audio trafó !
Ahol esetenként osztott tekercselés kell!
EEEEEEEE BLST csengő újra szól! Látom továbbra is generátornak nevezed!
EZ NEM GENERÁTOR! EZ EGY 1/1 leválasztó trafó!
De ha ezeket nem vesszük figyelembe...…….. még azt hiszed irigy vagyok...…

Nézzük a legfontosabb oldalt!!!
Egy ilyen berendezés forgalomba hozatala előtt sok idő megy el tervezésre tesztelésre!
Érintésvédelem? volt e ÉV mérés? van e róla bizonyítvány!
Tűzvédelem? Volt e tesztelve ? mi van ha kigyullad a trafó ? leég a ház?
A berendezés alkalmas e állandó üzemre? mert ugye valaki soha nem kapcsolja ki!
A beépített csatlakozók bírják e a terhelést! ( a bemenetnél egy egyszerű pc csati van)
Mi van ha valakinél nem 230v van hanem 253? ami még belefér a 10% tűréshatárba! Vajon Bírja?
A beépített biztosíték megfelelően van méretezve? ( amper, sebesség)
Tisztelt Gyártó remélem a fent említett kérdésekre megfelelő válasz kapok vagy kapunk ha valakit érdekel!
Mivel ez egy hálózatra kötött berendezés ezért fokozottan kell figyelni a biztonságos üzemre!
A leírásod alapján szerintem ez nem a Te szakterületed! Csak össze tudod rakni!
Remélem ez nem így van! Bízom benne hogy megfelelő képesítéssel rendelkezel!
Na jó meguntam! Többet nem írok...………..
Ja és nem vagyok rosszindulatú...…..csak ezek kimaradtak.....

üdv: swm
Sziasztok!

Csak annyit én is ilyennel foglalkozok!
SWM-nek totál igaza van!
Ez nem leszólás vagy irigység! Ez egy veszélyes üzem....
Ha baj lesz és nem megfelelően volt elkészítve ki a felelős?
Én nem merném bekapcsolva (FELEJTENI) éjszakára!
SWM egy kicsit nyers volt de talán így felfigyelnek a problémára!
Minden visszavonva he ez a termék egy KERMI által bevizsgált tesztelt készülék!
Bocs hogy ezt írom de így van!!!!

NT.

Avatar
SWM
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.01.20., vas. 20:15
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: sopron

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: SWM »

Tuti83 írta:
2019.05.04., szomb. 22:50
Te jóindulatú SWM!

Én nem töröltem semmilyen rajzodat sem írásodat.
Elmondanám hogy a képen az csak látszólag egy sima toroid trafó,a tekercselése igen különleges (nem szokványos) módon történik,és a vasmagokat is úgy válogatják ki hőkezelés után, ami tudja azokat a paramétereket ami ide szükséges. Kb. 100 db vasmagból 30-35 megy át a rostán a többi selejt.
És ez csak egy apróság a sokból,amiért a Powerwolf veri a nála jóval drágább külföldi generátorokat is.

Ui. Amúgy meg köszi hogy felpezsdítetted a topikomat,mert az utóbbi két napban annyi megrendelést kaptam a Powerwolfra, amennyit máskor egy hónap alatt szoktam kapni.

Csak így tovább!
Üdv.a gyártó.
Te Profi Gyártó!
Gratulálok a sikereidhez!
Az a nem szokványos mód az meg mi? Menet menet mellé? (mint általában) Vagy krix krax? Vagy mi? Ez egy toroid!!!!
Hálózati trafó!! 50Hz!! A hatásfok függ a tekercs belső ellenállásától,a tekercselt vas anyagvastagságától!
Vas minőségétől! Mennyire van gerjesztve a vas! De ezek nem különleges dolgok! Alap!
Milyen paraméterek alapján válogatják ki a vasat?
Ezt a trafógyártó nagy nagy tekercsben kapja! Annyit teker le amennyi az adott trafó teljesítményéhez kell!
Igaz hogy 9 évig elektromosságot meg elektronikát tanultam de ez nekem sok!
Ha egy ilyen trafót nem menet menet mellé tekersz romlik a hatásfoka! Ez nem audio trafó !
Ahol esetenként osztott tekercselés kell!
EEEEEEEE BLST csengő újra szól! Látom továbbra is generátornak nevezed!
EZ NEM GENERÁTOR! EZ EGY 1/1 leválasztó trafó!
De ha ezeket nem vesszük figyelembe...…….. még azt hiszed irigy vagyok...…

Nézzük a legfontosabb oldalt!!!
Egy ilyen berendezés forgalomba hozatala előtt sok idő megy el tervezésre tesztelésre!
Érintésvédelem? volt e ÉV mérés? van e róla bizonyítvány!
Tűzvédelem? Volt e tesztelve ? mi van ha kigyullad a trafó ? leég a ház?
A berendezés alkalmas e állandó üzemre? mert ugye valaki soha nem kapcsolja ki!
A beépített csatlakozók bírják e a terhelést! ( a bemenetnél egy egyszerű pc csati van)
Mi van ha valakinél nem 230v van hanem 253? ami még belefér a 10% tűréshatárba! Vajon Bírja?
A beépített biztosíték megfelelően van méretezve? ( amper, sebesség)
Tisztelt Gyártó remélem a fent említett kérdésekre megfelelő válasz kapok vagy kapunk ha valakit érdekel!
Mivel ez egy hálózatra kötött berendezés ezért fokozottan kell figyelni a biztonságos üzemre!
A leírásod alapján szerintem ez nem a Te szakterületed! Csak össze tudod rakni!
Remélem ez nem így van! Bízom benne hogy megfelelő képesítéssel rendelkezel!
Na jó meguntam! Többet nem írok...………..
Ja és nem vagyok rosszindulatú...…..csak ezek kimaradtak.....

üdv: swm

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: avl2 »

HSRT8 írta:
2019.05.06., hétf. 21:19
Bécó írta:
2019.05.05., vas. 00:37
Ezt a kérdést több gyártónak is föl lehetne tenni akár itt a fórumon is.
Igen, de egy kábel,állvány,akusztikai elem (általánosságban írtam természetesen) nem okoz túl nagy problémát, max. fejfájást. :rolleyes:
..hátfájást is okozhat :smile29: , illetve pl. (táp)kábel azért tüzet is !

Avatar
nordost
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 947
Csatlakozott: 2009.07.24., pén. 21:53
Értékelés: 146

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: nordost »

Kis kitérő miért is fontos pl egy" CE jelölés:
Hazai gyártó kezei alól kikerülő előfokot vettem használtan.Minden gyári volt...
A helyszínen kipróbáltuk szuper volt.
Hazavittem a kavalkádba bedugtam és tessék rövid szikra ennyi...
Szerencsére nem támaszkodtam a készülékházra más különben nem írogatnék már csak márványtáblára max...
A lényeg, h a tápcsati után a fázis letestelt a készülékházzal sad.gif
A szállítás során során egy forrasztás elengedett.
Sajna fotót nem készítettem pedig megérte volna.
Örülök, h élek, hobbim maradt a hifi és mindezekből tanulva minden árammal működő kütyüt először felbontok mielőtt otthon a konektorba dugnék.
Ja FI relay az nem volt anyuméknál....
Ezzel nem elrettenteni akarok senkit csak afféle tanulság volt nekem.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Bécó írta:
2019.05.05., vas. 00:37
Ezt a kérdést több gyártónak is föl lehetne tenni akár itt a fórumon is.
Igen, de egy kábel,állvány,akusztikai elem (általánosságban írtam természetesen) nem okoz túl nagy problémát, max. fejfájást. :rolleyes:
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Sziasztok !

Találkoztam a gyártóval és korrekt szavát álló emberként ismertem meg. :smile53:

Ennyi üdv

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Bécó írta:
2019.05.05., vas. 00:37
Ezt a kérdést több gyártónak is föl lehetne tenni akár itt a fórumon is.
A topik elején azt írja hogy nem kereskedelmi céllal készült,de azért rögtön oda is biggyesztett egy árat. :D

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Tisztelt "a gyártó"!

Mivel ön "terméknek" nevezi a készülékét, amiből nagy mennyiséget ad el (állítása szerint) az AVX fórum és moderátorai hathatós közreműködésével, tisztelettel kérdem, eleget tesz-e ön a gyártói, forgalmazói kötelezettségeknek, amit a Innovációs és Technológiai Minisztérium meghatározott.

http://fogyasztovedelem.kormany.hu/node ... s%C3%A9gei

"A gyártó fontosabb kötelezettségei az alábbiak:

A gyártó csak a törvény és a jogszabályokban meghatározott követelmények megfelelő terméket hozhat forgalomba. A megfelelőséget a sorozatgyártás folyamán is köteles biztosítani.
A gyártó feladata elkészíteni a termékre a jogszabályban előírt műszaki dokumentációt, elvégezni vagy elvégeztetni az alkalmazandó megfelelőségértékelési eljárásokat, továbbá kiállítani vagy kiállítatni a megfelelőséget igazoló dokumentumot. A megfelelőséget igazoló dokumentumokat a külön jogszabályban meghatározott ideig (ez általában 10 év) vagy amennyiben ezt jogszabály nem határozza meg, akkor a termék forgalomba hozatalától számított 5 évig köteles megőrizni.
Ha jogszabály előírja, a gyártó köteles a forgalomba hozatal előtt a terméket bejelenteni (pl.: kozmetikai termékek).
A gyártó köteles a terméket azonosításra alkalmas jelöléssel ellátni. Az azonosító jelölésnek olyannak kell lennie, hogy az alapján a termék pontosan beazonosítható legyen. A termék azonosító jelölése lehet a termék típus-, tétel-, modell- vagy sorozatszáma, vagy más egyedi jelölése, amely megfelel ezen bekezdés követelményeinek.
A gyártó köteles a terméken feltüntetni a nevét, kereskedelmi nevét vagy bejegyzett kereskedelmi védjegyét és a székhelyét. Amennyiben a termék mérete, kialakítása vagy egyéb sajátossága miatt az azonosító jelölés és a fenti adatok nem tüntethetők fel magán a terméken, azokat jogszabály eltérő rendelkezésének hiányában a termék csomagolásán vagy a termék kísérő dokumentációján kell megadni.
Amennyiben általános hatályú, közvetlenül alkalmazandó európai uniós jogi aktus vagy az Európai Unió egyes termékek forgalmazásának feltételeit harmonizáló kötelező jogi aktusa rendelkezéseinek átültetése céljából elfogadott jogszabály előírja, a gyártó köteles mellékelni az ott meghatározott formában, módon és tartalommal használati és kezelési útmutatót, valamint a biztonságot érintő figyelmeztetéseket a termékhez. A használati és kezelési útmutatónak közérthetőnek és egyértelműnek kell lennie.
A gyártó köteles a piacfelügyeleti hatóság felhívására 8 napon belül megküldeni a megfelelőséget igazoló dokumentumot, a hatóság kérésére annak hiteles, magyar nyelvű fordítását.
A gyártó köteles a piacfelügyeleti hatósággal együttműködni."

Amennyiben igen, nyugodtan aludhat és az AVX tulajdonosa, moderátorai is.
Amennyiben nem, csak imádkozhatnak, hogy véletlenül se legyen baj a készülékekből, mert akkor hosszú évekig szép rács mögül dicsőíthetik magukat.

Huszti Gábor
okl. villamosmérnök

Tuti83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.11.10., szomb. 18:33
Értékelés: 8

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Tuti83 »

Te jóindulatú SWM!

Én nem töröltem semmilyen rajzodat sem írásodat.
Elmondanám hogy a képen az csak látszólag egy sima toroid trafó,a tekercselése igen különleges (nem szokványos) módon történik,és a vasmagokat is úgy válogatják ki hőkezelés után, ami tudja azokat a paramétereket ami ide szükséges. Kb. 100 db vasmagból 30-35 megy át a rostán a többi selejt.
És ez csak egy apróság a sokból,amiért a Powerwolf veri a nála jóval drágább külföldi generátorokat is.

Ui. Amúgy meg köszi hogy felpezsdítetted a topikomat,mert az utóbbi két napban annyi megrendelést kaptam a Powerwolfra, amennyit máskor egy hónap alatt szoktam kapni.

Csak így tovább!
Üdv.a gyártó.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

SWM írta:
2019.05.04., szomb. 18:03
Sziasztok!
Ez nem a tápgenerátor rajza!
Csak egy lehetséges megoldás ha valakit érdekel!
Erre van megfelelő topik, miért itt erőlködsz?
Itt kellene:viewtopic.php?f=4&t=84181
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
SWM
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.01.20., vas. 20:15
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: sopron

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: SWM »

Sziasztok!
Ez nem a tápgenerátor rajza!
Csak egy lehetséges megoldás ha valakit érdekel!

Tuti83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.11.10., szomb. 18:33
Értékelés: 8

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Tuti83 »

Üdvözletem!

Ne haragudjatok de nem fogok a Powerwolf belsejéről képeket feltenni.
Ha hiszitek ha nem,95%-ban úgy néz ki a belseje mint az Amerikai műszer fotóján.(kicsit másabb az elrendezés,a doboz formája miatt,de a kábelek rendezettsége még jobb a képen lévőnél.
De minden benne van aminek benne kell lenni.
Az elmúlt 6 hónapban (amióta készül) nem történt műszaki meghibásodás.
Az amerikai cég is örök garanciát vállal a termékre.
A Powerwolfra "csak" 2 év garancia van,mert nincs benne mozgó alkatrész.
Egyedül a főkapcsoló romolhat el az elhasználódástól,de oda is a legjobb minőségű angol gyártmányú kapcsolót tettem,aminek több ezer kapcsolást ki kell bírni,normális használatnál.
A hangban történt változások pedig magukért beszélnek.
Akinek ennyi információ nem elég a magyar műszerről,azt nem is a műszer hatása érdekli a zenére kivetítve ,hanem az hogy hátha megtudnám csinálni én is! (fele ennyiből ) gondolkodik.gif

Üdv.a gyártó

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Tuti83 írta:
2019.05.02., csüt. 18:48
Üdv.
Sikerült bemásolnom a honlap címét.

https://www.equitech.com/model-q-shelf- ... s-systems/

Itt mindenki választ kaphat a kérdésére,és láthatja hogy mi van a Poverwolf dobozában.(mitől nyom 10kg-ot!)

Tisztelettel:
Szerintem jobb lenne a saját készüléked belsejéről feltenni képeket, ha már...
Az, hogy beteszed egy nagyban gyártó cég modelljének speckóját, meg képeit nem hiszem hogy releváns. :ohnoohnoohno:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Tuti83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.11.10., szomb. 18:33
Értékelés: 8

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Tuti83 »

Üdv.
Sikerült bemásolnom a honlap címét.

https://www.equitech.com/model-q-shelf- ... s-systems/

Itt mindenki választ kaphat a kérdésére,és láthatja hogy mi van a Poverwolf dobozában.(mitől nyom 10kg-ot!)

Mától már 99.99999 tisztaságú OFC rézből is kérhető a Powerwolf 1200W-os változata.(Signature) Ára:245.000ft
Holnaputántól meghallgatható és összehasonlítható lesz a sima vörösréz változattal az Allegro-Audioban az Andrássy úton.
Én nem írok róla semmit,majd Bécó megmondja a tutit!
Még addig had járatódjon,az elektronok még tanulják az útvonalat. :D

Üdv.a gyártó

Tuti83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.11.10., szomb. 18:33
Értékelés: 8

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Tuti83 »

Üdvözlet minden érdeklődőnek!

Úgy látom kezd elterjedni a Powerwolf,és ez egyre több embernek fáj,mert nem akarnak elkelni a túlárazott portékáik.
Ideje tiszta vizet önteni a pohárba, Poverwolf egy nagyon komoly amerikai cég (Aquitech) tápgenerátorának tekercseléstechnológiáját és kötéstechnikáját alkalmazza,ugyanazt a kiváló anyagminőséget használva. És így elérve az összes pozitív hatást,amit a külföldön gyártott sokszor ennyibe kerülő testvére tud.
Ennyi a titok,ami nem titok.
Itt van az Amerikai műszer leírása,akit nagyon érdekel.
Úgy látom a kép nem ment át.
De akit érdekel a honlapjukon megnézheti (középen a nagy fehér toroid trafóval)
A Poverwolf is pont így néz ki belülről,a digitális kijelzőt kihagyva.

Jó tanulmányozást.Üdv.: a gyártó


A Q modell az Equi = Tech zászlóshajója. Ez a kiegyensúlyozott váltóáramú energia területén szerzett sokéves tapasztalat és alkalmazáskutatás eredménye. Ez a legmagasabb minőség és a legjobban teljesített kiegyensúlyozott energia rendszer, amit valaha is kínálunk. A tervezésben meghatározott minden alkatrészt éveknyi kutatási és tesztelési eljárásban választották ki professzionális és fogyasztói nagyfelbontású A / V rendszereken mind analóg, mind digitális formátumban. A Q-modellben használt minden alkotórészt kiemelkedő minőségre és teljesítményre választották, és a költség nem volt tárgy. Például a Model Q transzformátor magjában felhasznált anyag a legmodernebb mágneses acélötvözetből készül, és a gyártás során semmi sem mentesül. A maganyag a leghatékonyabb, bár a Q-modell transzformátor kétszerese a hasonlóan minősített versenyképes termékek tömegének. Erősítőket és más nagyáramú impulzus típusú terheléseket hajt végre anélkül, hogy egy verést kihagyna. A teljesítménytényező gyakorlatilag stabil marad a keresett terhelés típusától függetlenül. A modell Q-szerelvénye során Mil spec oxigénmentes rézet használnak a véletlen magas frekvenciájú áram torzulás további csökkentésére. Ez javítja a már közel tökéletes tükörkép kimenetet, és tovább növeli a zajcsillapítás tartományát. A Q modellek kapcsolói és megszakítói a legkiválóbbak, és több mint 1/2 millió műveletre vonatkoznak. A Q-modellben használt minden alkatrészrészt azért választották ki, mert ez a legjobb fajta. Semmi sem hasonlítja össze a minőséget vagy a teljesítményt a modell Q-vel. A modell Q-szerelvénye során Mil spec oxigénmentes rézet használnak a véletlen magas frekvenciájú áram torzulás további csökkentésére. Ez javítja a már közel tökéletes tükörkép kimenetet, és tovább növeli a zajcsillapítás tartományát. A Q modellek kapcsolói és megszakítói a legkiválóbbak, és több mint 1/2 millió műveletre vonatkoznak. A Q-modellben használt minden alkatrészrészt azért választották ki, mert ez a legjobb fajta. Semmi sem hasonlítja össze a minőséget vagy a teljesítményt a modell Q-vel. A modell Q-szerelvénye során Mil spec oxigénmentes rézet használnak a véletlen magas frekvenciájú áram torzulás további csökkentésére. Ez javítja a már közel tökéletes tükörkép kimenetet, és tovább növeli a zajcsillapítás tartományát. A Q modellek kapcsolói és megszakítói a legkiválóbbak, és több mint 1/2 millió műveletre vonatkoznak. A Q-modellben használt minden alkatrészrészt azért választották ki, mert ez a legjobb fajta. Semmi sem hasonlítja össze a minőséget vagy a teljesítményt a modell Q-vel. A Q modellek kapcsolói és megszakítói a legkiválóbbak, és több mint 1/2 millió műveletre vonatkoznak. A Q-modellben használt minden alkatrészrészt azért választották ki, mert ez a legjobb fajta. Semmi sem hasonlítja össze a minőséget vagy a teljesítményt a modell Q-vel. A Q modellek kapcsolói és megszakítói a legkiválóbbak, és több mint 1/2 millió műveletre vonatkoznak. A Q-modellben használt minden alkatrészrészt azért választották ki, mert ez a legjobb fajta. Semmi sem hasonlítja össze a minőséget vagy a teljesítményt a modell Q-vel.

Bár a Q fia nyilvánvalóan meghaladja a versenytársaink termékeit (és az ár körülbelül felét), az iparági teljesítményszint szabvány a Q modelltől származik. ezért a Q Fiának egyértelműen megérdemli a nevet. Mindkettő pontosan a precíziós tervezési jellemzők és a teljesítmény szempontjából áll fenn. De ne tévesszen meg róla, a modell Q minden változata és mérete a teljes kiegyensúlyozott energiaipar gyöngyszeme. A kiegyensúlyozott energiatermék nem hasonlít a Q modellhez, és az egész életre szól. Az Equi = Tech a kiegyensúlyozott energiatermékeket hosszabb ideig gyártja, mint bárki más az iparágban, és a 90-es évek eleje óta új szabványokat állított fel az energiaminőség területén. Nincs korlátozás arra, hogy mennyire fogjuk elérni a sávot az energia szabványok és az audio-video minőség terén. A Q modell a legjelentősebb termék.

Amikor a Model Q-t először a Home Entertainment show-ban mutatták be (San Francisco 2002), a show-résztvevők a demószobát „Show Show legjobb hangzásaként” választották. A 2. helyen végzett finiser felett földcsuszamlás nyerte el. Ezután, miután megnyerte ezt a rangos díjat 3 egymást követő évben, a show szponzorok teljesen megszüntették a „Best Show of Show” szavazást. Amikor egy Equi = Tech modell Q van jelen a szobában, ez nem igazságos mindenki számára. Bárki, aki úgy véli, hogy az energiaminőség nem fontos tényező az izgalmas reális és pontos hang újbóli létrehozásában, komolyan téved. Ha még nem hallottad a hangrendszeredet egy Q modellrel, akkor hiányzik valami igazán nagyszerű. Előfordulhat, hogy újra és újra megismerkedik a régi zenéjével, mintha először hallaná az új zenét egy új megismeréssel a részletekért, egyértelműség és figyelemre méltó basszus-meghatározás, amelyet még soha nem tapasztaltál. Számos ügyfelünk elmondta nekünk, hogy a Q modellük volt az egyik összetevő a rendszer többi tagjának, amely a hangminőség legnagyobb különbségét képviselte. A forráskomponensek és az erősítők egyformán előnyösek a használatukból. A nagy felbontású audió / videó komponensek közül a legjobbak, mert a csúcsminőséget képviselik az energiaminőség területén. A Q modell egyszerűen a legmodernebb, pontosabb és hatékonyabb energiaforrás a bolygón. Önnek köszönheti, hogy látja és hallja, hogy a Oak Ridge Nemzeti Laboratórium, a Sony Records, a JPL / NASA, a Kaliforniai Technológiai Intézet, a Massachusetts Institute of Technology és a legtöbb professzionális A / V gyártó cég választotta ki a Q modellt az érzékeny alkatrészeik számára.

A Q modellnek egyszerű, de elegáns megjelenése van. Egy eloxált alumínium előlappal fekete vagy ezüst színű. Az előlapi LED voltmérő a bemeneti vagy kimeneti feszültséget jelzi a voltmérő üzemmód kapcsoló (IN-OFF-OUT) helyzetétől függően Egy kék LED jelzőfény van a bemeneti tápkapcsoló felett, és az egyik a kimeneti készenléti kapcsoló felett, amely mind a bemenet, mind a kimenet teljesítményállapotát jelzi. A bemeneti LED a TVSS állapotjelző lámpájaként is világít, amely jelzi az aktív túlfeszültség-védelmet. A ritka esetben, amikor leáll, és a kimeneti LED továbbra is működik, ez azt jelzi, hogy a túlfeszültség-védő túl sok kellemetlen feszültségcsúcsot vett igénybe, és a napja megtörtént. A ritka esetben, amikor ez előfordul, a Model Q földelt Faraday pajzsai kiváló redundáns védelmet nyújtanak mindaddig, amíg a TVSS modul nem cserélhető ki, és olcsó és egyszerű dolog.



A hátsó panelen 12 hálózati csatlakozó van (többet a nagyobb verziókban). az illékony memória fenntartása. A 10 maradék kimenet közül 6 (fehér) az analóg komponensekhez, például erősítőkhöz és előerősítőkhöz és 4 (szürke) speciálisan szűrt kimenetekhez a digitális komponensekhez. A hátsó panelen lévő megszakító megvédi a rendszert a túlterhelésektől és az esetleges rövidzárlati tűzveszélyektől az elektromos vezetékekben és az áramkörökhöz csatlakoztatott berendezésekben.

A Q modelleket 5 különböző méretben kínáljuk 1kVA-tól 5kVA-ig. A legtöbb Qk modellnél, amely 2 kVA vagy annál kisebb, 120 l-es tápellátást igényel. (A 2RQ-E és a 2RQ-EA 208/240 V-ot igényel.) A 3kVA és 5kVA modellek 208 vagy 240 voltos tápellátást igényelnek. Az alábbi táblázat azt mutatja, hogy az áramkör mérete és a szabványos dugó típusa a Q-modell csatlakoztatására szolgál a tápegységhez.

Avatar
Juhé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.22., csüt. 22:04
Értékelés: 3

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Juhé »

[quote=SWM post_id=2375787 time=1556720350 user_id=44870]
:tutiok: Sziasztok!
Csak néhány gondolat erről a " csoda " " tápgenerátor" - ról!
Szerintem ez csak egy sima elosztó egy hálózati főkapcsoló és egy toroid 1/1 leválasztó trafó! Meg talán némi RC / RLC zavarszűrő! Az tuti hogy semmi más! A trafó max 20.000 vaslemez doboz szitázva kb 10.000 ja meg az aljzatok kb 1500/ darab! Hát elég borsos érte a 200.000!!!!
Nyilván egy ilyen leválasztó trafónak lehetnek pozitív hatásai a hangra! ezt nem vitatom, de ez szerintem átbszs…..
Rakjon fel valaki egy belső fotót! A garit vállalom!!!!!!!!!!!

MEGSZÓLALT A BULLSHIT CSENGŐ!!!!!

Ha valakit érdekel dobok egy rajzot hogyan kell bekötni egy ilyet! Trafó meg gyártatható kb. 1000 helyen magyarországon!

Üdv: sw

Kedves sw !!!

Nagyon ronthatja a te bizniszedet ez a tápgenerátor,hogy a januárban, valószínűleg hamis adatokra nyitott oldaladat erre használd fel hogy megpróbáld lejáratni ezt a műszert,és gyártóját.
Kb.4 hónapja én is vettem egy Powerwolfot és azóta sem adnám semmiért,mert legalább 4-5 hasonló készülék kipróbálása után ez volt az a műszer ami nem csak a sávszélek vágásával próbálta tisztítani a hangzást hanem valóban levegősebbé,dinamikusabbá,valósághűbbé tette a zenét.
Az meg hogy mi van a dobozban,egyáltalán nem érdekel mert nekem megéri az árát.
Direkt nem sorolom fel a kipróbált tápgenerátorokat (volt benne külföldi és magyar is) mert én nem szeretném befolyásolni a hozzászólásommal az üzletük alakulását,veled szemben.
A hozzászólásod nálam egy nagy OFF.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

SWM írta:
2019.05.01., szer. 16:19
:tutiok: Sziasztok!
Csak néhány gondolat erről a " csoda " " tápgenerátor" - ról!
Szerintem ez csak egy sima elosztó egy hálózati főkapcsoló és egy toroid 1/1 leválasztó trafó! Meg talán némi RC / RLC zavarszűrő! Az tuti hogy semmi más! A trafó max 20.000 vaslemez doboz szitázva kb 10.000 ja meg az aljzatok kb 1500/ darab! Hát elég borsos érte a 200.000!!!!
Nyilván egy ilyen leválasztó trafónak lehetnek pozitív hatásai a hangra! ezt nem vitatom, de ez szerintem átbszs…..
Rakjon fel valaki egy belső fotót! A garit vállalom!!!!!!!!!!!

MEGSZÓLALT A BULLSHIT CSENGŐ!!!!!

Ha valakit érdekel dobok egy rajzot hogyan kell bekötni egy ilyet! Trafó meg gyártatható kb. 1000 helyen magyarországon!

Üdv: sw
Azért mielőtt teszel egy ilyen sommás kijelentést, jobb lenne ha meggyőződnél az igazadról.Amit leírtál az pont az, mint amit emlegettél:
Bullshit meter.jpg
Bullshit meter.jpg (7.55 KiB) Megtekintve 12940 alkalommal
Ha sokallod az árát ne vegyél, építs.A "gyártó"-nak szíve joga eldönteni, hogy mennyit kér az általa létrehozott temékért, a vevőé meg az, hogy eldöntse kell-e neki a cucc annyiért.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

SWM írta:
2019.05.01., szer. 16:19
:tutiok: Sziasztok!
Csak néhány gondolat erről a " csoda " " tápgenerátor" - ról!
Hát ez elég kemény így első hsz.-nek a fórumon...
Nézd meg a topik elejét, A gyártó volt kedves feltenni egy részletes elemzés linkjét arról mi van a dobozba.
Tehát nem egy hagyományos 1/1-es leválasztó, de 20K-ból még azt sem tekerik meg neked sehol 1200W-ra
jó minőségű anyagból. A belső fotóval meg nem mennél sokra, a lényegi részek ki vannak öntve benne, pont
az ilyenek miatt. Ha viszik akkor nincs túlárazva, az már más kérdés hogy mennyi a valós anyagköltsége...
de ingyé' te sem raknál össze egy ilyet!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cat7505 2019.05.01., szer. 18:03-kor.
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
SWM
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.01.20., vas. 20:15
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: sopron

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: SWM »

:tutiok: Sziasztok!
Csak néhány gondolat erről a " csoda " " tápgenerátor" - ról!
Szerintem ez csak egy sima elosztó egy hálózati főkapcsoló és egy toroid 1/1 leválasztó trafó! Meg talán némi RC / RLC zavarszűrő! Az tuti hogy semmi más! A trafó max 20.000 vaslemez doboz szitázva kb 10.000 ja meg az aljzatok kb 1500/ darab! Hát elég borsos érte a 200.000!!!!
Nyilván egy ilyen leválasztó trafónak lehetnek pozitív hatásai a hangra! ezt nem vitatom, de ez szerintem átbszs…..
Rakjon fel valaki egy belső fotót! A garit vállalom!!!!!!!!!!!

MEGSZÓLALT A BULLSHIT CSENGŐ!!!!!

Ha valakit érdekel dobok egy rajzot hogyan kell bekötni egy ilyet! Trafó meg gyártatható kb. 1000 helyen magyarországon!

Üdv: sw

Tuti83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.11.10., szomb. 18:33
Értékelés: 8

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Tuti83 »

[quote=Bécó post_id=2372188 time=1555707457 user_id=32480]
Ugye az Allegro-ba is hozol tesztelni egyet!? :D

Szia Béla!
Igaz hogy egyelőre egy készül,de ígérem ha lesz benne már vagy 20-30 üzemóra,és a réz részecskék már kezdik sejteni hogy merre folyik rajtuk az áram,felviszem hozzád egy tesztelésre.
Csak attól félek hogy azt fogod mondani hogy ha már nagy munkával átdugdostuk a csatlakozókat, had maradjon egy kicsit. :rolleyes:
Az eddig bekötött sima verziót meg a kezembe nyomod hogy vigyem Isten hírivel. :ohnoohnoohno:

Tuti83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.11.10., szomb. 18:33
Értékelés: 8

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Tuti83 »

Köszöntöm az érdeklődőket!

Most sikerült egy kicsit előre dolgoznom,van egy pár 1200W-os Powerwolf bedobozolva,és várják hogy a rendszerük valódi hangjára (torzításoktól mentes) kíváncsi zenerajongók kipróbálják őket.
Ezen szabadidőmet nehogy butaságokkal töltsem el,nekifogtam egy szintén 1200W tápgenerátor elkészítéséhez,azzal a nagy különbséggel hogy ennek a műszernek a legrövidebb belső kábeldarabja is a legnagyobb tisztaságú OFC rézből lesz,beleértve a trafó tekercselését is,lábtól-lábig kábelozással,semmi nyák lap,sem sorkapocs!!!
Már minden alkotó elem itt figyel az asztalomon.Most tűnik fel hogy a OFC tekercselő huzal menyivel világosabb sárga mint a sima (szennyezettebb) huzal.
Nem is baj, legalább nem lesz vita belőle hogy ez most OFC-s vagy nem. gondolkodik.gif
Kíváncsian várom a hogy a nagy tisztaságú réz fog-e változtatni a Powerwolf képességein és melyik irányba ?
Mihelyst értékelhető teszt eredmények lesznek,tudatni fogom veletek.

Üdv.a gyártó

Tuti83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.11.10., szomb. 18:33
Értékelés: 8

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Tuti83 »

Köszönöm a pozitív értékelést,(így van,semmi hűha.)mert ha hűha lenne ,az már nem lenne igaz!
Nem az a cél hogy színezzük (felturbózzuk) a hangokat.
Az áram megtisztítása hozni fogja magával ezeket a kis javulásokat, és ezt a Powerwolf legyen az bármilyen típusú rendszer,stabilan hozni fogja a zene naturitását megtartva.

Üdv.a gyártó

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: gyt »

Sziasztok.

Másfél hete nálam a Powerwolf 1200 W. Semmi különös, semmi hűha. Minden kicsit jobb (előtte sem volt rossz, csak a kiváncsiság hajtott). Szellősebb, finomabb, kerekebb, decensebb. Minden hang a mély csendből jön elő.

Köszönöm, marad!

Minden jót. gyt
Heed, Soulines, Power-R

Tuti83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.11.10., szomb. 18:33
Értékelés: 8

Re: Powerwolf tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Tuti83 »

Bécó írta:
2019.03.05., kedd 22:01
Én azért fölcipelném az Allegro-ba meghallgatni. :D
Béla,szerintem a te rendszeredet tökéleten kiszolgálja a most bekötve lévő 1200 W-os Powerwolf tápgenerátor.
De ha kész lesz a következő 2000 W-os, felcipelem neked hogy kipróbálhasd.(de min 10 A-os biztosíték kell hozzá a lakásban! :D )

Lezárt

Vissza: “Powerwolf”