Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Én diy megoldást használtam lábnak,fa alá 19mm-es krómacél csapágygolyó,amit csapágyazaküzletben vettem darabra.Talán látszik a képen.
image.jpeg
image.jpeg (244.83 KiB) Megtekintve 2378 alkalommal
Ja,bocsánat,itt pont tüske van,de a golyós képet nem találtam :smile30:
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Az Iso-puck sajnos teherbírásban kevés a NadM25 alá, a többi eszköz alá persze jó lenne.
Valószínű megrendelem az ebay-es, masszívabb verziót, aztán majd beszámolok róla.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

phyton71 írta:
2019.05.13., hétf. 22:21
hm74 írta:
2019.05.13., hétf. 19:22
Hol számít az alátét? Leginkább mindenhol.
A hangsugárzó után legtöbbet az erősítőnél változtat a hangon. De nem feltétlenül ott kell kezdeni az elektronika csillapítását. Azt tapasztaltam, ha csak egy garnitúra alátéttel sakkozunk, és azt az erősítő kapja, a forrás közelében meg nincs alátétezés, akkor a "jobb" erősítő többet kihoz azokból a hibákból amik a csillapítatlan forrásból adódnak. Nálam PC-DAC a forrás. Jobban tetszik a hangzás ha a DAC-ot részesítem csillapításban, mintha az erősítő kapná. Nem CD-zek, de ott is esélyes az ehhez hasonló eredmény.
Nem,hogy jbban tetszik,biztos,hogy a DAC meghálálja.Komolyabb gyártók készüléken belül a DAC kártyát is külün gumi bakra helyezik,decibelben mérhető + változást hoz.
bele is fogok a cd átalakításába.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

hm74 írta:
2019.05.13., hétf. 19:22
Hol számít az alátét? Leginkább mindenhol.
A hangsugárzó után legtöbbet az erősítőnél változtat a hangon. De nem feltétlenül ott kell kezdeni az elektronika csillapítását. Azt tapasztaltam, ha csak egy garnitúra alátéttel sakkozunk, és azt az erősítő kapja, a forrás közelében meg nincs alátétezés, akkor a "jobb" erősítő többet kihoz azokból a hibákból amik a csillapítatlan forrásból adódnak. Nálam PC-DAC a forrás. Jobban tetszik a hangzás ha a DAC-ot részesítem csillapításban, mintha az erősítő kapná. Nem CD-zek, de ott is esélyes az ehhez hasonló eredmény.
Nem,hogy jbban tetszik,biztos,hogy a DAC meghálálja.Komolyabb gyártók készüléken belül a DAC kártyát is külün gumi bakra helyezik,decibelben mérhető + változást hoz.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Frogged írta:
2019.05.13., hétf. 19:18
Én a Dac/amp-om alatt jobban érzékeltem a rezgés csillapítás hasznát mint a pc-m alatt, de ha nem lenne full passzív az audio pc-m akkor biztos többet számítana.

Ha már külföldi vásárlás az Isoacustic alátéteit nem nézted?
Az ISO-PUCK-ot Kaef dicsérte egy másik topicban pár hete , és ott az ujabb Orea széria kicsit drágább de még komolyabbnak tünik én ezeket is bepróbálnám ha már kisérletezgetni akarnék.
Az ISO-Puck ár/érték arányban, igen igen kiváló, nehéz vele mellélőni.

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hm74 »

Hol számít az alátét? Leginkább mindenhol.
A hangsugárzó után legtöbbet az erősítőnél változtat a hangon. De nem feltétlenül ott kell kezdeni az elektronika csillapítását. Azt tapasztaltam, ha csak egy garnitúra alátéttel sakkozunk, és azt az erősítő kapja, a forrás közelében meg nincs alátétezés, akkor a "jobb" erősítő többet kihoz azokból a hibákból amik a csillapítatlan forrásból adódnak. Nálam PC-DAC a forrás. Jobban tetszik a hangzás ha a DAC-ot részesítem csillapításban, mintha az erősítő kapná. Nem CD-zek, de ott is esélyes az ehhez hasonló eredmény.

Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Én a Dac/amp-om alatt jobban érzékeltem a rezgés csillapítás hasznát mint a pc-m alatt, de ha nem lenne full passzív az audio pc-m akkor biztos többet számítana.

Ha már külföldi vásárlás az Isoacustic alátéteit nem nézted?
Az ISO-PUCK-ot Kaef dicsérte egy másik topicban pár hete , és ott az ujabb Orea széria kicsit drágább de még komolyabbnak tünik én ezeket is bepróbálnám ha már kisérletezgetni akarnék.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Frogged 2019.05.13., hétf. 19:27-kor.
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

jabba306 írta:
2019.05.13., hétf. 08:25
nadtom írta:
2019.05.11., szomb. 12:07
Vagy erről?
https://www.ebay.com/itm/4x-Stainless-S ... SwS2lcJZbN
Értem én, hogy az árára próbálsz utalni... De...
A Vibra-R-t megveszed, ki tudod próbálni, és ha nem tetszik vissza tudod küldeni, visszakapod a pénzedet. Tudom, mert én is küldtem vissza Vibra-R terméket, konkrétan az alu kúpot.

Ellenben ez a kínai cucc...
Lehet, hogy tök jó cucc és jó hangja van, de...
Senki nem mondja meg neked, hogy jó-e vagy sem. Megrendeled, vársz rá min. három hetet, reméljük ideér (ha nem, akkor lehet reklamálni, pénzt visszakérni, stb. stb.), utána ki tudod próbálni. Lehet tök jó a cucc, akkor olcsóbban megúsztad. De ha nem, akkor mit csinálsz vele? Lehet árulgatni, aztán vagy megveszik, vagy nem...

Egyébként szép kinézetre, az elv is jó, de hogy milyen a hangra gyakorolt hatása azt nem tudjuk.
De ez csak az én véleményem.
Nyilván van benne rizikó, de kockázat nélkül nincs siker. :rolleyes:
Az elv ugyanaz, csak itt kevesebb a golyó. Ha csak 4db-ot veszek akkor vállalható a kockázat, rontani gondolom nem fog a hangon.
Nyilván nem vártam senkitől látatlanban megerősítést, csak arra gondoltam, hátha vett már valaki ilyet és megosztja a véleményét. Lehet majd én leszek ez a valaki... :rolleyes:

Egy kérdés: nálam Audio Pc, dac, végfok (esetleg usb transzport) alá kellene rezgéscsillapító láb. Hol hallható leginkább/legjobban - a felsorolt eszközök esetén - a rezgéscsillapító láb jelentőssége.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

nadtom írta:
2019.05.11., szomb. 12:07
Vagy erről?
https://www.ebay.com/itm/4x-Stainless-S ... SwS2lcJZbN
Értem én, hogy az árára próbálsz utalni... De...
A Vibra-R-t megveszed, ki tudod próbálni, és ha nem tetszik vissza tudod küldeni, visszakapod a pénzedet. Tudom, mert én is küldtem vissza Vibra-R terméket, konkrétan az alu kúpot.

Ellenben ez a kínai cucc...
Lehet, hogy tök jó cucc és jó hangja van, de...
Senki nem mondja meg neked, hogy jó-e vagy sem. Megrendeled, vársz rá min. három hetet, reméljük ideér (ha nem, akkor lehet reklamálni, pénzt visszakérni, stb. stb.), utána ki tudod próbálni. Lehet tök jó a cucc, akkor olcsóbban megúsztad. De ha nem, akkor mit csinálsz vele? Lehet árulgatni, aztán vagy megveszik, vagy nem...

Egyébként szép kinézetre, az elv is jó, de hogy milyen a hangra gyakorolt hatása azt nem tudjuk.
De ez csak az én véleményem.

Online
Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

manman12 írta:
2019.05.11., szomb. 14:51
jabba306 írta:
2019.05.10., pén. 08:17
manman12 írta:
2019.05.05., vas. 16:28
Keresgélek én is rezgés csillapitott jbl es 80 alá és élég gagyi tüskék vannak fent ami nem igazán tetszik de meglett a szépség mit,a kis kedvenc megkap tőlem hát nem szép ;peace; és a dali alá is ez kerül.
Tényleg szép. Légyszi majd a hangjáról/hangra gyakorolt hatásáról számolj be egy hagyományos tüskéhez képest, mert kíváncsi vagyok rá.
ok ,én nem klasszikus meg 60-70 s zenéket tolok hanem inkább mostani dance zenéket és persze vannak lajtosabb zenék is ahol van zongora ,ének stb vagyis elektronikus zene ilyet
Dave Steward - everything (radio edit) stb
de írok róla milyen, csak erősítő hsz csati tuning lesz és jönnek a 4 es van damme kábelek 12 méter 2 ös kábelezéssel
Ezzel az a gond hogy te füled más mint az enyém más zene és stílus de írok ;peace;
Az odáig oké, hogy más zenét hallhatunk, más a fülünk, más a rendszerünk. Még az is igaz, hogy más rendszerben egy elem másképpen viselkedik. De valami hatást fogsz hallani, pl: nyírt a színpadkép, jobb lett a felbontás, precízebben a mélyek, stb.

Online
Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

nadtom írta:
2019.05.10., pén. 23:02
hm74 írta:
2019.05.10., pén. 20:24
Köszönöm a Vibra-R témában kapott válaszokat!
Most már nekem is meghozta a postás az első garnitúra egygolyós profi korongokat. A Soundcare-hoz képest tényleg jelentős a feljebb lépés. Már tudom, hogy inkább Vibra-R készleteket fogok venni a cuccaim alá. Megéri a magasabb ár. És nem csak jobbak, szebbek is.
Bocsi de erről beszéltek? Ez az a Vibra-R ami nagyon jó?
http://bolthely.hu/vibrar/id/00003-Korong-alap
Nem, én erről beszélek:
http://bolthely.hu/vibrar/id/00024-Korong-Reference

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: manman12 »

jabba306 írta:
2019.05.10., pén. 08:17
manman12 írta:
2019.05.05., vas. 16:28
Keresgélek én is rezgés csillapitott jbl es 80 alá és élég gagyi tüskék vannak fent ami nem igazán tetszik de meglett a szépség mit,a kis kedvenc megkap tőlem hát nem szép ;peace; és a dali alá is ez kerül.
Tényleg szép. Légyszi majd a hangjáról/hangra gyakorolt hatásáról számolj be egy hagyományos tüskéhez képest, mert kíváncsi vagyok rá.
ok ,én nem klasszikus meg 60-70 s zenéket tolok hanem inkább mostani dance zenéket és persze vannak lajtosabb zenék is ahol van zongora ,ének stb vagyis elektronikus zene ilyet
Dave Steward - everything (radio edit) stb
de írok róla milyen, csak erősítő hsz csati tuning lesz és jönnek a 4 es van damme kábelek 12 méter 2 ös kábelezéssel
Ezzel az a gond hogy te füled más mint az enyém más zene és stílus de írok ;peace;

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

hm74 írta:
2019.05.11., szomb. 05:46
Erről van szó:
[url]viewtopic.php?p=2377519#p2377519/url]
Köszi!
Erről mi a véleményetek?
https://www.ebay.com/itm/4pcs-39mm-Alum ... SwiqBcR-JJ
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hm74 »

Erről van szó:
[url]https://avx.hu/forum/viewtopic.php?p=2377519#p2377519/url]

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

hm74 írta:
2019.05.10., pén. 20:24
Köszönöm a Vibra-R témában kapott válaszokat!
Most már nekem is meghozta a postás az első garnitúra egygolyós profi korongokat. A Soundcare-hoz képest tényleg jelentős a feljebb lépés. Már tudom, hogy inkább Vibra-R készleteket fogok venni a cuccaim alá. Megéri a magasabb ár. És nem csak jobbak, szebbek is.
Bocsi de erről beszéltek? Ez az a Vibra-R ami nagyon jó?
http://bolthely.hu/vibrar/id/00003-Korong-alap
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hm74 »

Köszönöm a Vibra-R témában kapott válaszokat!
Most már nekem is meghozta a postás az első garnitúra egygolyós profi korongokat. A Soundcare-hoz képest tényleg jelentős a feljebb lépés. Már tudom, hogy inkább Vibra-R készleteket fogok venni a cuccaim alá. Megéri a magasabb ár. És nem csak jobbak, szebbek is.

Online
Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

manman12 írta:
2019.05.05., vas. 16:28
Keresgélek én is rezgés csillapitott jbl es 80 alá és élég gagyi tüskék vannak fent ami nem igazán tetszik de meglett a szépség mit,a kis kedvenc megkap tőlem hát nem szép ;peace; és a dali alá is ez kerül.
Tényleg szép. Légyszi majd a hangjáról/hangra gyakorolt hatásáról számolj be egy hagyományos tüskéhez képest, mert kíváncsi vagyok rá.

Online
Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

hm74 írta:
2019.05.08., szer. 16:40
Van valakinek tapasztalata Soundcare Superspikes és Vibra-R alátétekről?
Nálam az alap Soundcare 00201 tüskék nagyon jól teljesítenek, de mit tudnak ehhez képest a Vibra-R bronz (profi) korongok? Megéri a Vibra-R magasabb ára?
Én is nem rég cseréltem le a SoundCare-eket a 6 golyós Vibra-R korongra. Nálam brutális a változás. Több részlet előjött, izgalmasabb, dögösebb a hangkép, a mélyeket is rendbe teszi.

A SoundCare árában egy jó termék, de ha van lehetőséged, akkor próbáld ki a 6 golyós Vibrát.
A másik jó termék a réz kúp, amit cd játszó alatt használok. Érdekes volt, mert kellett kb. 2 nap, mire beállt, addig szörnyen szólt. Két nap elteltével sokat finomodott, részletgazdagabb lett, több lett a mély is.
Szóval az is kérdés, hogy milyen készülék alatt akarod használni.

De arra is figyelni kell, hogy a rendszer hibáit is kihozza. Egy barátom, járt úgy, hogy nála rontott az amúgy is rossz hangon a vibra család.
Vagyis véleményem szerint hangolásra nem jó, a hibáktól hemzsegő rendszerből nem fog jó hangot csinálni, de ha jó a rendszered, akkor viszont sokat javít rajta, ezért mindenképpen éljél a próba lehetőségével.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

hm74 írta:
2019.05.08., szer. 16:40
Van valakinek tapasztalata Soundcare Superspikes és Vibra-R alátétekről?
Nálam az alap Soundcare 00201 tüskék nagyon jól teljesítenek, de mit tudnak ehhez képest a Vibra-R bronz (profi) korongok? Megéri a Vibra-R magasabb ára?
Nálam csak a soundcare 00401 volt és a kipróbáltam a bronz korongokat az összeset és sofkkal jobb a vibra-r korong föleg a profi. Nagyon jól lehet vele hangolni a rendszert a hang tisztább és részletgazdagabb lesz. A basszus nagyon sokat finomodik. Szóval megérte a csere.....próbáld ki sztem letét ellenében... :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hm74 »

Van valakinek tapasztalata Soundcare Superspikes és Vibra-R alátétekről?
Nálam az alap Soundcare 00201 tüskék nagyon jól teljesítenek, de mit tudnak ehhez képest a Vibra-R bronz (profi) korongok? Megéri a Vibra-R magasabb ára?

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Keresgélek én is rezgés csillapitott jbl es 80 alá és élég gagyi tüskék vannak fent ami nem igazán tetszik de meglett a szépség mit,a kis kedvenc megkap tőlem hát nem szép ;peace; és a dali alá is ez kerül.
Csatolmányok
1083.jpg
1083.jpg (162.14 KiB) Megtekintve 2144 alkalommal

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: b_t »

A talpa filccel van bevonva. Azon könnyű csúsztatni. Ehhez persze az sem árt, ha stabil kötésben van az állvánnyal a rugó, nem csak úgy rá van téve az eszköz. Nálam M8-as hernyócsavarral csatlakozik az állványhoz a rugó (gyárilag elő vannak készítve a rugók).

A disc-es felajánlást köszönöm, visszatérnék rá :) Kicsit most mozog a rendszerem, jönnek még hozzá dolgok, amit beáll jelentkeznék :)
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

b_t írta:
2019.05.02., csüt. 09:44
Nagyon jók ezek a rugók, csomó előnyük van:
- pozitívan hatnak a hangra. Levegősebb, nyitottabb de közben tisztább hang
- tökéletes súlykiegyenlítés 4 lábbal (amúgy elvileg is nehéz egyformán terhelni 4 tüskét, ezért a sok 3 tüskés/lábas megoldás. A rugók beállnak a valós súlyterhelés alapján. Szintezni meg lehet utána)
- nem karcolja fel a padlót. Meg lehet egyszerűen csúsztatni a berendezéseket
- szomszédbarát (basszuselcsatolás miatt)
- viszont drága.

Ezek a Shun Mook termékek nekem teljesen új víz, eddig csak olvastam róla, sosem hallottam mit csinálnak. Talán egyszer kipórálom mit csinálnak a csövekre tehető rezonátorok...
A Townshend rugók csúsztathatóságát képről nehezen tudom elképzelni.
Shun Mook csőrezonátorban egyik unokaöcsém gondolkodik. Hogy ez milyen irány lehet, annak megítélésében segíthet az Mpingo Disc, olyat meghallgatásra tudok kölcsönözni.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

SoundMania írta:
2019.04.30., kedd 10:42
hollohazi írta:
2019.04.30., kedd 07:41
A légpárnás állvány, alátét meglehetősen jó választás a talaj felőli rezgések elnyelésére,nekem is volt Townshend állványom. Ma már nem vennék, annak ellenére , hogy a talajon Townshend- szerű 3D légpárnák vannak. Ez az eredeti változat egyfajta finomhangolása, tüskék helyett 3 db-os Tiglon alátéteken. Nem tudom pontosan, hogy Max Townshend miért hagyta abba a gyártást, tért át más megoldásra, de gyanítom, hogy stabilitás, élettartam, használhatóság volt az egyik ok. A másik az a saját hang, ami elveszi némiképp az élő zene attraktivitását, de egyúttal a nem tökéletes /mi az, ami tökéletes/elektronikák hangjának jót tesz. Ugyanakkkor kétség kívül vannak nagyon pozitív tulajdonságai a légpárnás rendszernek, úgymint a levegőség, nagy tér és a rezgéselnyelés, rezgéscsillapítás, ami együtt jár a ráhelyezett készülékek informatív, torzításmentes megszólalásával, a hosszú távú hallgathatósággal. Szintén hátrány a hang lassítása, ami a hangreprodukáló rendszereknek nem tesz jót.
Egy ismerős rendszerben az AN TT-3 futómű egy négypolcos Townshend állvány tetején csücsül oly módon, hogy van még alatta egy 3-D alátét, azon meg még egy Daruma. A többi 3 polcon semmi, csak a futómű tápegység.
Nem érzem az említett hátrányokat! Földön levő dolgokhoz is használom az állvány polcain szintén ott vannak a "tepsik".
Yamamotóval hallgattam már, talán van némi plusz hatása. De még nem szántam rá magam. Viszont a grafitpogácsák meg az Entreq inspiralta vf dobozom eladó lesz.
Yamamoto tulajdonos bizonyára több is van, több információval, én Yamamoto-t egy tiszta Kondo rendszerben hallottam, illetve a próbájánál voltam jelen. Itt a legtöbbet a Kondo doboz állványa alatt "hozta, a második generációs Townshend állványon lévő Kondo elektronikák /Ongaku, stb./alatt nem volt annyira meggyőző.
Entreq esetében az Entreq kábel talán többet számít. mint a doboz, a házi megoldások általában csalódással járnak.
Grafit alátétet én is próbáltam, de rögtön el is adtam ma már tudom, hogy próbálni sem kellett volna.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”