Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

SoundMania írta:
2019.05.20., hétf. 12:27
greenbio írta:
2019.05.20., hétf. 11:56


köszi a választ. fent ismerem már, ott minden másként szól és azt könnyű A-B tesztelni. több polcos állvány alatt viszont már nem. leszedni mindent, kivenni a gyári lábakat, betenni a tüskét/Superspike-ot, kiszintezni az állványt, visszapakolni. jó sok idő kell hozzá :)
Nos ahogy már írtam , ha már minden más végleges és örök a rendszeredben, akkor talán érdemes kipróbalni más lábat is alatta. De akkor is csak olyat ami biztosan jó is lesz.
Szóval szerintem még járd körül azt a dolgot mielőtt belefogsz.

most járom éppen körbe :)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

greenbio írta:
2019.05.20., hétf. 11:56


köszi a választ. fent ismerem már, ott minden másként szól és azt könnyű A-B tesztelni. több polcos állvány alatt viszont már nem. leszedni mindent, kivenni a gyári lábakat, betenni a tüskét/Superspike-ot, kiszintezni az állványt, visszapakolni. jó sok idő kell hozzá :)
Nos ahogy már írtam , ha már minden más végleges és örök a rendszeredben, akkor talán érdemes kipróbalni más lábat is alatta. De akkor is csak olyat ami biztosan jó is lesz.
Szóval szerintem még járd körül azt a dolgot mielőtt belefogsz.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

SoundMania írta:
2019.05.20., hétf. 11:51
greenbio írta:
2019.05.20., hétf. 11:07
sziasztok!

van valakinek tapasztalata légpárnás állány plusz Superspike kombóval? a Townshend légpárnás állvány gyárilag lapos műanyag lábakon áll, ezt cserélném Superspike-ra, csak nehéz ezt A-B tesztelni :) valaki megtette már ezt a lépést esetleg?

Régebben próbálgattunk a légpárnás alatt alátéteket. Az volt a tapasztalat, hogy legjobban nehéz tölgyasztalon meg a saját többpolcos állványán szerepelt. A többi más alátét nem hozott annyira jelentős valtozást, bár hallhatóan azért változtat a hangon.
A többpolcos alatt nem próbalkozam lábakkal, de van ismerősöm aki Tiglonokat tett alá, ami szerinte talán a legjobban bevált.
Most olyat hallgatok hogy a többpolcoson van még polconként egy tepsi. Cd alatt a tepsi helyett meg most egy edzett üveglap, mert más nem fér be. :(
Előerősítő és Dac alatt most került be egy tepsi. Még szoktatom magam hozzá, de bíztató. Most úgy érzem így a jobb. De majd pár hét múlva kiveszem egy próbára még.
Kerekebb, tisztább, levegősebb lett a hang, de mintha a tere máshogy alakulna mint nélküle.
Nem feltétlenül rosszabb , de más. Meg a dinamikája is más. Ezért ha megszoktam, majd visszapróbalom, hogyan jobb hallgatni.
Így a véleményem, hogy feltehetően alatta cserélni a lábakat , lehet nem hoz jelentős változást. Felül a polcokon viszont igen. Bár rontani egyszerűbb rajta mint javítani! :)
köszi a választ. fent ismerem már, ott minden másként szól és azt könnyű A-B tesztelni. több polcos állvány alatt viszont már nem. leszedni mindent, kivenni a gyári lábakat, betenni a tüskét/Superspike-ot, kiszintezni az állványt, visszapakolni. jó sok idő kell hozzá :)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

SoundMania írta:
2019.05.20., hétf. 11:51
greenbio írta:
2019.05.20., hétf. 11:07
sziasztok!

van valakinek tapasztalata légpárnás állány plusz Superspike kombóval? a Townshend légpárnás állvány gyárilag lapos műanyag lábakon áll, ezt cserélném Superspike-ra, csak nehéz ezt A-B tesztelni :) valaki megtette már ezt a lépést esetleg?

Régebben próbálgattunk a légpárnás alatt alátéteket. Az volt a tapasztalat, hogy legjobban nehéz tölgyasztalon meg a saját többpolcos állványán szerepelt. A többi más alátét nem hozott annyira jelentős valtozást, bár hallhatóan azért változtat a hangon.
A többpolcos alatt nem próbalkozam lábakkal, de van ismerősöm aki Tiglonokat tett alá, ami szerinte talán a legjobban bevált.
Most olyat hallgatok hogy a többpolcoson van még polconként egy tepsi. Cd alatt a tepsi helyett meg most egy edzett üveglap, mert más nem fér be. :(
Előerősítő és Dac alatt most került be egy tepsi. Még szoktatom magam hozzá, de bíztató. Most úgy érzem így a jobb. De majd pár hét múlva kiveszem egy próbára még.
Kerekebb, tisztább, levegősebb lett a hang, de mintha a tere máshogy alakulna mint nélküle.
Nem feltétlenül rosszabb , de más. Meg a dinamikája is más. Ezért ha megszoktam, majd visszapróbalom, hogyan jobb hallgatni.
Így a véleményem, hogy feltehetően alatta cserélni a lábakat , lehet nem hoz jelentős változást. Felül a polcokon viszont igen. Bár rontani egyszerűbb rajta mint javítani! :)
Amúgy nagyon jó rendszered lehet, ha az állvány lábainak cseréjén gondolkodsz már! :)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

greenbio írta:
2019.05.20., hétf. 11:07
sziasztok!

van valakinek tapasztalata légpárnás állány plusz Superspike kombóval? a Townshend légpárnás állvány gyárilag lapos műanyag lábakon áll, ezt cserélném Superspike-ra, csak nehéz ezt A-B tesztelni :) valaki megtette már ezt a lépést esetleg?

Régebben próbálgattunk a légpárnás alatt alátéteket. Az volt a tapasztalat, hogy legjobban nehéz tölgyasztalon meg a saját többpolcos állványán szerepelt. A többi más alátét nem hozott annyira jelentős valtozást, bár hallhatóan azért változtat a hangon.
A többpolcos alatt nem próbalkozam lábakkal, de van ismerősöm aki Tiglonokat tett alá, ami szerinte talán a legjobban bevált.
Most olyat hallgatok hogy a többpolcoson van még polconként egy tepsi. Cd alatt a tepsi helyett meg most egy edzett üveglap, mert más nem fér be. :(
Előerősítő és Dac alatt most került be egy tepsi. Még szoktatom magam hozzá, de bíztató. Most úgy érzem így a jobb. De majd pár hét múlva kiveszem egy próbára még.
Kerekebb, tisztább, levegősebb lett a hang, de mintha a tere máshogy alakulna mint nélküle.
Nem feltétlenül rosszabb , de más. Meg a dinamikája is más. Ezért ha megszoktam, majd visszapróbalom, hogyan jobb hallgatni.
Így a véleményem, hogy feltehetően alatta cserélni a lábakat , lehet nem hoz jelentős változást. Felül a polcokon viszont igen. Bár rontani egyszerűbb rajta mint javítani! :)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

van valakinek tapasztalata légpárnás állány plusz Superspike kombóval? a Townshend légpárnás állvány gyárilag lapos műanyag lábakon áll, ezt cserélném Superspike-ra, csak nehéz ezt A-B tesztelni :) valaki megtette már ezt a lépést esetleg?

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

Nem,hogy jbban tetszik,biztos,hogy a DAC meghálálja.Komolyabb gyártók készüléken belül a DAC kártyát is külün gumi bakra helyezik,decibelben mérhető + változást hoz.
[/quote]

Köszi, ma megcsináltam a CD-ben és működik. A nyák és a készülékház közé tettem kb 8-10 mm átmérőjű 2-3mm vastag "O" gyűrűt, a lefogató csavarokat pedig épp csak egy kicsit tekertem a helyükre. A hang változott, az eddig is meglévő, de halkabb közép - és magasrészletek kicsit erősödtek, előrébb jöttek, részletesebbek, a basszus kicsit feszesebb és részletezőbb lett. Összességében elégedett vagyok, megérte a macera, mert azért nem volt olyan egyszerű oda bevarázsolni, bár volt már nehezebb dolgom is.
Legközelebb az OPPO kerül átalakításra és az erősítővel is megpróbálkozom, meg a TEAC DAC-kal.

Tudom még ajánlani a balsafát, mint alátétet, 100mm széles 1000mm hosszú és klf vastagságban kapható barkácsboltokban, nekem 10 mm vastag és 50x50 mm nagyságú "kockák" vannak az Oppo alatt, oda jó lett, de pl a cd alá keményfa-piramis látszik beválni.

Az IKEA-s bambusz-vágódeszka az erősítő alá kiváló, de a függőleges szálirányú kb 36-40mm vastag. 4000,-/db elég nagy, a legtöbb készülék alá befér, cirka 350x400 mm (a honlap a barátod).
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 187

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Köszi az ötletet. Kerámia golyóm van elég, csak időm nincs most rá :) Itt csak a neten tudok rendelni golyókat...voltam 1-2 üzletben, de Ők is a netet javasolták. Majd kísérletezgetek.
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 721

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

arthur3d írta:
2019.05.19., vas. 14:33
Sziasztok,
Megosztanám Veletek a saját kis projektemet.

proba02.jpg

proba01.jpg

Akácfából készítettem alátétet, függőleges száliránnyal. A DAC alatt a két fa között 1db kerámia golyó van. A hangszórók alatt is ugyanilyen lesz majd - egyelőre csak rátettem egy fára -, oda viszont 3db golyót fogok betenni a két fa közé a nagyobb stabilitás végett, de az majd a jövőheti program lesz. Nálam nagyon jól bevált ez a koncepció.
Jó lessz,csapágygolyót szaküzleben tudsz venni,nekem a nagy átmérő jött be (18-19mm-es),lehet kisérletezni az átmérőkkel,csak a fa alátéteket zenkeld meg előtte.
Jelenleg bambusz van a készülékek alatt.
image.jpeg
image.jpeg (1.75 MiB) Megtekintve 2096 alkalommal
image.jpeg
image.jpeg (1.24 MiB) Megtekintve 2096 alkalommal
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 187

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Sziasztok,
Megosztanám Veletek a saját kis projektemet.
proba02.jpg
proba02.jpg (407.12 KiB) Megtekintve 2128 alkalommal
proba01.jpg
proba01.jpg (276.07 KiB) Megtekintve 2128 alkalommal
Akácfából készítettem alátétet, függőleges száliránnyal. A DAC alatt a két fa között 1db kerámia golyó van. A hangszórók alatt is ugyanilyen lesz majd - egyelőre csak rátettem egy fára -, oda viszont 3db golyót fogok betenni a két fa közé a nagyobb stabilitás végett, de az majd a jövőheti program lesz. Nálam nagyon jól bevált ez a koncepció.
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

manman12 írta:
2019.05.19., vas. 13:14
most így van kész ;peace; juppi.gif
Örülünk neki, csak azt nem értem mi köze ennek az a topikhoz?
"Alátétek, rezgéscsillapítás"
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: manman12 »

20190518_161637.jpg
20190518_161637.jpg (305.76 KiB) Megtekintve 2120 alkalommal
manman12 írta:
2019.05.19., vas. 13:14
most így van kész ;peace; juppi.gif

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: manman12 »

most így van kész ;peace; juppi.gif

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: manman12 »

kb 2 hét és jönnek a talpak,csak ép a kácsa erősítő hsz kimenetett csináltam meg 4 db rendeltem és hát elég fejtörést okozott mer a gyári lyuk 16 és az alátétek is,de megoldottam a vas kimeneti dolgait felhasználva nagyon profi lett.A saját tüskéit használtam fel rákötésnek.Még 4 darab jön jövhéten.Nem ide tartozó ez a dolog de megosztom veletek képekben5
Csatolmányok
20190517_222636.jpg
20190517_222636.jpg (2.91 MiB) Megtekintve 2288 alkalommal
20190517_222629.jpg
20190517_222629.jpg (2.69 MiB) Megtekintve 2288 alkalommal
20190517_222622.jpg
20190517_222622.jpg (2.5 MiB) Megtekintve 2288 alkalommal
20190517_222234.jpg
20190517_222234.jpg (3.18 MiB) Megtekintve 2288 alkalommal
20190517_222217.jpg
20190517_222217.jpg (3.83 MiB) Megtekintve 2288 alkalommal

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 721

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Én diy megoldást használtam lábnak,fa alá 19mm-es krómacél csapágygolyó,amit csapágyazaküzletben vettem darabra.Talán látszik a képen.
image.jpeg
image.jpeg (244.83 KiB) Megtekintve 2366 alkalommal
Ja,bocsánat,itt pont tüske van,de a golyós képet nem találtam :smile30:
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Az Iso-puck sajnos teherbírásban kevés a NadM25 alá, a többi eszköz alá persze jó lenne.
Valószínű megrendelem az ebay-es, masszívabb verziót, aztán majd beszámolok róla.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

phyton71 írta:
2019.05.13., hétf. 22:21
hm74 írta:
2019.05.13., hétf. 19:22
Hol számít az alátét? Leginkább mindenhol.
A hangsugárzó után legtöbbet az erősítőnél változtat a hangon. De nem feltétlenül ott kell kezdeni az elektronika csillapítását. Azt tapasztaltam, ha csak egy garnitúra alátéttel sakkozunk, és azt az erősítő kapja, a forrás közelében meg nincs alátétezés, akkor a "jobb" erősítő többet kihoz azokból a hibákból amik a csillapítatlan forrásból adódnak. Nálam PC-DAC a forrás. Jobban tetszik a hangzás ha a DAC-ot részesítem csillapításban, mintha az erősítő kapná. Nem CD-zek, de ott is esélyes az ehhez hasonló eredmény.
Nem,hogy jbban tetszik,biztos,hogy a DAC meghálálja.Komolyabb gyártók készüléken belül a DAC kártyát is külün gumi bakra helyezik,decibelben mérhető + változást hoz.
bele is fogok a cd átalakításába.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 721

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

hm74 írta:
2019.05.13., hétf. 19:22
Hol számít az alátét? Leginkább mindenhol.
A hangsugárzó után legtöbbet az erősítőnél változtat a hangon. De nem feltétlenül ott kell kezdeni az elektronika csillapítását. Azt tapasztaltam, ha csak egy garnitúra alátéttel sakkozunk, és azt az erősítő kapja, a forrás közelében meg nincs alátétezés, akkor a "jobb" erősítő többet kihoz azokból a hibákból amik a csillapítatlan forrásból adódnak. Nálam PC-DAC a forrás. Jobban tetszik a hangzás ha a DAC-ot részesítem csillapításban, mintha az erősítő kapná. Nem CD-zek, de ott is esélyes az ehhez hasonló eredmény.
Nem,hogy jbban tetszik,biztos,hogy a DAC meghálálja.Komolyabb gyártók készüléken belül a DAC kártyát is külün gumi bakra helyezik,decibelben mérhető + változást hoz.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Frogged írta:
2019.05.13., hétf. 19:18
Én a Dac/amp-om alatt jobban érzékeltem a rezgés csillapítás hasznát mint a pc-m alatt, de ha nem lenne full passzív az audio pc-m akkor biztos többet számítana.

Ha már külföldi vásárlás az Isoacustic alátéteit nem nézted?
Az ISO-PUCK-ot Kaef dicsérte egy másik topicban pár hete , és ott az ujabb Orea széria kicsit drágább de még komolyabbnak tünik én ezeket is bepróbálnám ha már kisérletezgetni akarnék.
Az ISO-Puck ár/érték arányban, igen igen kiváló, nehéz vele mellélőni.

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hm74 »

Hol számít az alátét? Leginkább mindenhol.
A hangsugárzó után legtöbbet az erősítőnél változtat a hangon. De nem feltétlenül ott kell kezdeni az elektronika csillapítását. Azt tapasztaltam, ha csak egy garnitúra alátéttel sakkozunk, és azt az erősítő kapja, a forrás közelében meg nincs alátétezés, akkor a "jobb" erősítő többet kihoz azokból a hibákból amik a csillapítatlan forrásból adódnak. Nálam PC-DAC a forrás. Jobban tetszik a hangzás ha a DAC-ot részesítem csillapításban, mintha az erősítő kapná. Nem CD-zek, de ott is esélyes az ehhez hasonló eredmény.

Online
Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Én a Dac/amp-om alatt jobban érzékeltem a rezgés csillapítás hasznát mint a pc-m alatt, de ha nem lenne full passzív az audio pc-m akkor biztos többet számítana.

Ha már külföldi vásárlás az Isoacustic alátéteit nem nézted?
Az ISO-PUCK-ot Kaef dicsérte egy másik topicban pár hete , és ott az ujabb Orea széria kicsit drágább de még komolyabbnak tünik én ezeket is bepróbálnám ha már kisérletezgetni akarnék.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Frogged 2019.05.13., hétf. 19:27-kor.
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

jabba306 írta:
2019.05.13., hétf. 08:25
nadtom írta:
2019.05.11., szomb. 12:07
Vagy erről?
https://www.ebay.com/itm/4x-Stainless-S ... SwS2lcJZbN
Értem én, hogy az árára próbálsz utalni... De...
A Vibra-R-t megveszed, ki tudod próbálni, és ha nem tetszik vissza tudod küldeni, visszakapod a pénzedet. Tudom, mert én is küldtem vissza Vibra-R terméket, konkrétan az alu kúpot.

Ellenben ez a kínai cucc...
Lehet, hogy tök jó cucc és jó hangja van, de...
Senki nem mondja meg neked, hogy jó-e vagy sem. Megrendeled, vársz rá min. három hetet, reméljük ideér (ha nem, akkor lehet reklamálni, pénzt visszakérni, stb. stb.), utána ki tudod próbálni. Lehet tök jó a cucc, akkor olcsóbban megúsztad. De ha nem, akkor mit csinálsz vele? Lehet árulgatni, aztán vagy megveszik, vagy nem...

Egyébként szép kinézetre, az elv is jó, de hogy milyen a hangra gyakorolt hatása azt nem tudjuk.
De ez csak az én véleményem.
Nyilván van benne rizikó, de kockázat nélkül nincs siker. :rolleyes:
Az elv ugyanaz, csak itt kevesebb a golyó. Ha csak 4db-ot veszek akkor vállalható a kockázat, rontani gondolom nem fog a hangon.
Nyilván nem vártam senkitől látatlanban megerősítést, csak arra gondoltam, hátha vett már valaki ilyet és megosztja a véleményét. Lehet majd én leszek ez a valaki... :rolleyes:

Egy kérdés: nálam Audio Pc, dac, végfok (esetleg usb transzport) alá kellene rezgéscsillapító láb. Hol hallható leginkább/legjobban - a felsorolt eszközök esetén - a rezgéscsillapító láb jelentőssége.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

nadtom írta:
2019.05.11., szomb. 12:07
Vagy erről?
https://www.ebay.com/itm/4x-Stainless-S ... SwS2lcJZbN
Értem én, hogy az árára próbálsz utalni... De...
A Vibra-R-t megveszed, ki tudod próbálni, és ha nem tetszik vissza tudod küldeni, visszakapod a pénzedet. Tudom, mert én is küldtem vissza Vibra-R terméket, konkrétan az alu kúpot.

Ellenben ez a kínai cucc...
Lehet, hogy tök jó cucc és jó hangja van, de...
Senki nem mondja meg neked, hogy jó-e vagy sem. Megrendeled, vársz rá min. három hetet, reméljük ideér (ha nem, akkor lehet reklamálni, pénzt visszakérni, stb. stb.), utána ki tudod próbálni. Lehet tök jó a cucc, akkor olcsóbban megúsztad. De ha nem, akkor mit csinálsz vele? Lehet árulgatni, aztán vagy megveszik, vagy nem...

Egyébként szép kinézetre, az elv is jó, de hogy milyen a hangra gyakorolt hatása azt nem tudjuk.
De ez csak az én véleményem.

Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

manman12 írta:
2019.05.11., szomb. 14:51
jabba306 írta:
2019.05.10., pén. 08:17
manman12 írta:
2019.05.05., vas. 16:28
Keresgélek én is rezgés csillapitott jbl es 80 alá és élég gagyi tüskék vannak fent ami nem igazán tetszik de meglett a szépség mit,a kis kedvenc megkap tőlem hát nem szép ;peace; és a dali alá is ez kerül.
Tényleg szép. Légyszi majd a hangjáról/hangra gyakorolt hatásáról számolj be egy hagyományos tüskéhez képest, mert kíváncsi vagyok rá.
ok ,én nem klasszikus meg 60-70 s zenéket tolok hanem inkább mostani dance zenéket és persze vannak lajtosabb zenék is ahol van zongora ,ének stb vagyis elektronikus zene ilyet
Dave Steward - everything (radio edit) stb
de írok róla milyen, csak erősítő hsz csati tuning lesz és jönnek a 4 es van damme kábelek 12 méter 2 ös kábelezéssel
Ezzel az a gond hogy te füled más mint az enyém más zene és stílus de írok ;peace;
Az odáig oké, hogy más zenét hallhatunk, más a fülünk, más a rendszerünk. Még az is igaz, hogy más rendszerben egy elem másképpen viselkedik. De valami hatást fogsz hallani, pl: nyírt a színpadkép, jobb lett a felbontás, precízebben a mélyek, stb.

Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

nadtom írta:
2019.05.10., pén. 23:02
hm74 írta:
2019.05.10., pén. 20:24
Köszönöm a Vibra-R témában kapott válaszokat!
Most már nekem is meghozta a postás az első garnitúra egygolyós profi korongokat. A Soundcare-hoz képest tényleg jelentős a feljebb lépés. Már tudom, hogy inkább Vibra-R készleteket fogok venni a cuccaim alá. Megéri a magasabb ár. És nem csak jobbak, szebbek is.
Bocsi de erről beszéltek? Ez az a Vibra-R ami nagyon jó?
http://bolthely.hu/vibrar/id/00003-Korong-alap
Nem, én erről beszélek:
http://bolthely.hu/vibrar/id/00024-Korong-Reference

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”