Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

TPG írta:
2019.05.22., szer. 10:13

Én jelenleg egy külföldi atomerőműben dolgozok. Holnap amikor bemegyek melózni, egy picit másképpen fogok az egészre nézni!
Akkor bizonyára ismered az "ennek a szép barna lánynak pakson van a háza" című nótát :kapdelm:

Avatar
TPG
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2014.10.28., kedd 09:14
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TPG »

Az egyik a Csernobil (Chernobyl), ami egy angol sorozat, de meglepő részlet- és valósághűséggel mutatja be a hírhedt 1986-os atomkatasztrófát és következményeit, illetve ezen keresztül a szovjet társadalmat. A sorozat au IMDB-n 18.745 értékelés alapján jelenleg 9,6-on áll!



A 9,6 abszolút nem túlzás.

Nálam:10/10
A mini sorozat eddig egyszerűen, zseniális. Nem tudok rosszat, csak jót mondani róla. Nagyon jól ábrázolja az akkori Oroszországban lévő politikai állapotokat. Miért is veszélyes, és rossz , ha nem a megfelelő ember ül a megfelelő pozicióban.Stb....
Én jelenleg egy külföldi atomerőműben dolgozok. Holnap amikor bemegyek melózni, egy picit másképpen fogok az egészre nézni!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Egy igazán jó összefoglaló, ami magyarázatot ad az egyre népszerűbbé váló sorozatokra is......

https://www.valaszonline.hu/2019/05/17/ ... UlXYWrXNZI
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Leült ez a topik? gondolkodik.gif
No mindegy, akkor is beírok ide még egy sorozat-ajánlót.

Szombaton nagylétszámú, késő estébe hajló kertiparti volt nálam, és egy adott pillanatban a 17 éves focista keresztfiam unta már a “felnőttek” buliját, és bevonult nézni valamit. Egyszer bemegyek hozzá a házba, kérdem, mit néz, elkezd áradozni, szerinte zseniális sorozat amit néz éppen az HBO GO-n: All American, magyar címén Spencer. Mondja, már a hatodik résznél tart és mindneképpen nézzem meg.

Vasárnap aztán a kertibuli “fáradalmainak” kipihenése közben megnéztem egy pár részt belőle. Nem rajongok érte, de egészen nézhető. Igaz, mar többször látott amerikai társadalmi problémákat elemez (szegények és dúsgazdagok illetve rasszok közötti ellentét, kitörés a gettóból és felemelkedés, felnőni apa nélkül, bandaügyek, stb.) de legalább igaz történet az alapján, és komplex karakterekkel: nincs csak rossz és csak jó (természetesen a főszereplő kivételével), vannak meglepő fordulatok (módjával), amennyire meg tudom állapítani, egészen életszerű. Los Angeles híres-hírhedt fekete-negyedéből kitörő, és tehetsége, kitartása miatt kiemelkedő fekete amerikai focista srác története. Messze nem kiemelkedő, de élvezhető alkotás. Még arra is rávett, hogy utánaolvassak a Crenshaw nevű negyed történetének, megnézegessem kicsit Google Maps-en, kalandozzak kicsit benne virtuálisan a Google Streetview segítségével.

Érdemes adni neki egy esélyt, talán megfog, talán tetszeni is fog. Magyar szinkron is van hozzá, de eredeti nyelven az igazi!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.05.21., kedd 19:57-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Véget ért ugyan a Trónok Harca, de az HBO elemében van, jönnek a további jó sorozatok. Most két, nemrég indított sorozatot ajánlanék a figyelmetekbe. Nem értékelés, mert mindkettőnek még csak 2-3 része látható, majd jön a többi is...de azért érdemes őket elkezdeni.

Az egyik a Csernobil (Chernobyl), ami egy angol sorozat, de meglepő részlet- és valósághűséggel mutatja be a hírhedt 1986-os atomkatasztrófát és következményeit, illetve ezen keresztül a szovjet társadalmat. A sorozat au IMDB-n 18.745 értékelés alapján jelenleg 9,6-on áll!

A másik A 22-es csapdája (Catch 22), gondolom Heller szatirikus művét nem kell senkinek bemutatnom; ezúttal egy tévésorozatban követhetjük nyomon Yossarian második világháborús kalandjait, illetve a híres dilemmát. Tökéletes keveréke a háborús drámának és a szarkasztikus, intelligens,olykor röhögtető vicceknek (lásd pl Őrnagy Őrnagy Őrnagy őrmester őrnaggyá válásának történetét ☺︎). A sorozatban jónéhány ismert figura játszik, pl. Hugh Laurie, George Clooney, ... és a forgatókönyv elég sok alkalmat ad nekik kiélni bohóc-hajlamaikat.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Nem tudom volt e mar korabban, de ma megneztem a Glass cimu filmet. Ha a sok szuperhosos film meg nem okozott megcsomorlest, akkor ezt ajanlom megnezesre. Vegig ott tudott tartani a kepernyo elott. Es ami a raadas, a hangja (TrueHD) is remekul szerkesztett. Nekem nagyo tetszett 😉

" Az Üveg 2019-ben bemutatott amerikai szuperhős-thriller, melyet M. Night Shyamalan írt és rendezett. A film Shyamalan két korábbi munkájának; A sebezhetetlen és a Széttörve, című alkotások folytatása, egyben az Eastrail 177 trilógiaként is ismert filmsorozat lezáró darabja. Bruce Willis "
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

robi20064 írta:
2019.05.18., szomb. 12:27
...
Akkor miert nem kapcsolod ki azt az opciot?
OFF
Mert néha hasznos.
(Mint az autóvezetés, nem szeretem, de tudok, mert néha hasznos.)
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

scaurus írta:
2019.05.18., szomb. 10:48
...
Ellenben a dialógusok, a karakterek közöti (különösen nők és férfiak között) borzalmasak.
...
"...közötti (különösen nők és férfiak között) interakciók.. "

Utálom a mobileszközök virtuális billentyűzeteit és az automatikus javítás/prediktív szövegbevitel opciókat...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Mozi: megnéztem a Végjátékot.
A csoda elmaradt.
Az első egy óra lassú és unalmas, a vége összecsapott, többször saját keretei között is logikátlan.
Nem értem a hájpot, azt sem, hogy a moziban körülöttem miért szipogott mindenki, miközben én csak az órámat néztem.
Nekem egyszernézős iparosmunka.
Számomra "A" Marvel továbbra is (az első) Bosszúállók és a Thor:Ragnarok.

Szerk.: ja, a "girl power" nem volt kínos, hanem teljesen jó volt (ha nincs hiszti körülötte, külön fel sem tűnik, szépen illeszkedett a filmbe).

TV: Dr. Blake 1. évad 1-3. rész.
Karakterek jók, hangulat, képi világ jó, bűnügyek sem rosszak.
Ellenben a dialógusok, a karakterek közöti (különösen nők és férfiak között) borzalmasak.
Kasza.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

.......egy filmkocka a modern változatból
Titanic 2019.jpg

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

MGMART írta:
2019.05.15., szer. 19:28
Az IT Café Filmvilág topicjába érdemes benézni.Napokban a "mozis élményeim" téma vetődött fel.Jó sztorikat , filmes élményeket lehet olvasni. Mindegyikünknek vannak gondolom ilyenek, de jó volt másoktól is olvasni.
Mondjuk velünk ellentétben ott egy kicsit jobban pörög a filmek ajánlása, adott filmről pro és kontra vélemények megosztása csevegés a filmekről.

https://itcafe.hu/tema/filmvilag_2/hsz_ ... 22700.html
Ide nem szabad beírni, hogy neked pl. nem tetszett, mert akkor megszólnak :smile51:


Szerző: scaurus » 15 máj. 2019 16:44 :
Ja, hát az igénytelenségnek nincsenek határai. :smile53:

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

tumblr_pnlpvoKeyP1tz716l_540.jpg

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Az IT Café Filmvilág topicjába érdemes benézni.Napokban a "mozis élményeim" téma vetődött fel.Jó sztorikat , filmes élményeket lehet olvasni. Mindegyikünknek vannak gondolom ilyenek, de jó volt másoktól is olvasni.
Mondjuk velünk ellentétben ott egy kicsit jobban pörög a filmek ajánlása, adott filmről pro és kontra vélemények megosztása csevegés a filmekről.

https://itcafe.hu/tema/filmvilag_2/hsz_ ... 22700.html

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

1.) Belebotlottam az Amazon Prime-on a The Magicians sorozatba.

https://www.imdb.com/title/tt4254242/

Az első rész 17. percéig bírtam.
Gagyi kivitelezés és látványvilág, karizma nélküli színészek unalmas játéka, a dialógusokkal nagyot akarnak mondani, de inkább nevetséges mint hatásos.


2.) Minden csapból a Trónok Harca 8. évada folyik.
Hogy mennyire nem jó, illetve ellentmond az 1-6. évadban felépítetteknek.
Engem sem a könyv, sem a sorozat nem fogott meg (egy teljes részt sem láttam egyben), de ennyi felzúdulás után már én is kíváncsi vagyok ki kerül a Vastrónra (vagy az lesz a csavar, hogy már nincs is Vastrón?)


3.) Viszont nézem a Comedy Centralon az Agymenők befejező, 12. évadát, asszem' a 18. résznél járunk.
Elég sovány.
Ha a befejező részre nem villantanak valamit, akkor egy elég erőtlen (méltatlan?) lezárást kapunk.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

kargidje írta:
2019.05.15., szer. 08:56
...
Nem is értem ezt a sok amcsi remaket, mi a fa..nak???
...
Te is tudod.
Az átlag amerikai nem olvas feliratot, szinkronizálni nem szeretnek/tudnak/szoktak és mennyivel megnyugtatóbbak az ismerős arcok.
Meg ilyenek.
Pl.:
https://www.quora.com/Why-there-are-so-many-american-remakes-of-successful-foreign-movies
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nadtom »

kargidje írta:
2019.05.15., szer. 08:56
nadtom írta:
2019.05.13., hétf. 23:04
Hiccusz írta:
2019.05.13., hétf. 17:28
Cold Pursuit

Hááát gyerkőcök, én b+ megnéztem, hogy nektek ne kelljen... :smile51:
Ne akarjátok, hogy értékeljem... :trash:
Nekünk tetszett. Egy esti filmnek simán elmegy, és még van benne egy-két jó poén is.

Nem is értem ezt a sok amcsi remaket, mi a fa..nak???
Ha láttad az eredeti verziót, ezek már a szégyen kategória. 36_1_10.gif
Nem láttuk az eredetit. Liam Neeson-t kedveljük, a film lekötötte a figyelmünket, ennyi volt a cél.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

nadtom írta:
2019.05.13., hétf. 23:04
Hiccusz írta:
2019.05.13., hétf. 17:28
Cold Pursuit

Hááát gyerkőcök, én b+ megnéztem, hogy nektek ne kelljen... :smile51:
Ne akarjátok, hogy értékeljem... :trash:
Nekünk tetszett. Egy esti filmnek simán elmegy, és még van benne egy-két jó poén is.

Nem is értem ezt a sok amcsi remaket, mi a fa..nak???
Ha láttad az eredeti verziót, ezek már a szégyen kategória. 36_1_10.gif

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

ZolaBA írta:
2019.05.14., kedd 22:54
Megnéztük a 2018-as magyar BUÉK filmet. Tudom, hogy vegyesek a vélemények róla, nekem viszont bejött a "fekete humor", egyszer ajánlott!
Annyi trükk kell a nézéshez, hogy az elején 5-10 percig ki kell bírni a "gagyi magyar filmes bénázás" érzést, addig nem áll össze és nem indul el a sztori. De aztán jó :)
Vagy, ha nem akar 5-10 perc bénázást se kibekkelni, akkor meg kell nézni az eredetit. Ott nincs ilyen probléma 😉
Csatolmányok
IMG_6750.JPG
IMG_6750.JPG (83.19 KiB) Megtekintve 2959 alkalommal

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Megnéztük a 2018-as magyar BUÉK filmet. Tudom, hogy vegyesek a vélemények róla, nekem viszont bejött a "fekete humor", egyszer ajánlott!
Annyi trükk kell a nézéshez, hogy az elején 5-10 percig ki kell bírni a "gagyi magyar filmes bénázás" érzést, addig nem áll össze és nem indul el a sztori. De aztán jó :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Hiccusz írta:
2019.05.13., hétf. 17:28
Cold Pursuit

Hááát gyerkőcök, én b+ megnéztem, hogy nektek ne kelljen... :smile51:
Ne akarjátok, hogy értékeljem... :trash:
Nekünk tetszett. Egy esti filmnek simán elmegy, és még van benne egy-két jó poén is.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Hiccusz írta:
2019.05.13., hétf. 17:28
Cold Pursuit

Hááát gyerkőcök, én b+ megnéztem, hogy nektek ne kelljen... :smile51:
Ne akarjátok, hogy értékeljem... :trash:
Az eredetit láttad már? Kraftidioten:

youtu.be/S7kEGEERshk
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Cold Pursuit

Hááát gyerkőcök, én b+ megnéztem, hogy nektek ne kelljen... :smile51:
Ne akarjátok, hogy értékeljem... :trash:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

nadtom írta:
2019.05.11., szomb. 22:47
OFF
Nekem Lenin anno a mindennapjaimba rendesen beleívódott...Leninvárosban laktam a Lenin úton, ha kinéztem az ablakon egy bazi nagy Lenin szoborot (fejet) láttam... :D
ON
Off

Lenin élt, Lenin él, Lenin élni fog! :D

Leninvárosra még én is emlékszem. Sztálinvárosra már nem.

Biztos egy nagy koponya lehetett, még ha a nézetei olyanok voltak amilyenek. Igaz a gondolatainak megvalósítása nem egészen az ő elképzelése szerint zajlottak....

On

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

AJiLuAQ.png

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”