Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

greenbio írta:
2019.09.26., csüt. 08:28
semmi válasz. sebaj, tegnap csináltam 8 db ilyen kábel emelő alátétet otthon talált anyagokból. fenyő deszka, bele két furat, abba saslik pálicka faragasztóval, befőttes gumi, és a maradék pálcika távtartónak. hasonló, mint a Viri-é csak filigránabb.
az eredmény hangsugárzó kábel alá rakva: javult a mikro dinamika, tisztább lett különösen a mély tartomány. nem gondoltam volna! és még csak pénzbe sem került, csak egy kis időbe ;)

Szia !
Raknál fel képet róla ...már csak mert valóban hitetlenkedem...
Persze ha látom én is megcsinálom csak azért is. :D
Üdv :smile53:

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

semmi válasz. sebaj, tegnap csináltam 8 db ilyen kábel emelő alátétet otthon talált anyagokból. fenyő deszka, bele két furat, abba saslik pálicka faragasztóval, befőttes gumi, és a maradék pálcika távtartónak. hasonló, mint a Viri-é csak filigránabb.
az eredmény hangsugárzó kábel alá rakva: javult a mikro dinamika, tisztább lett különösen a mély tartomány. nem gondoltam volna! és még csak pénzbe sem került, csak egy kis időbe ;)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

ok, csak ez 98 EUR 1 Stück :)

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

greenbio írta:
2019.09.24., kedd 08:52
sziasztok!

kábel emelőkkel foglalkozott már valaki? viri írt róluk még (a kép tőle van) 2016-ban de az általuk okozott hatásról nem találtam sokat.
elevator.jpg
ő sk csinált fából emelőket amin gumik tartották a kábeleket. valaki más esetleg kísérletezett ezzel? ha igen, akkor mivel?
köszönöm
Egy nagyon jó konstrukció:https://schallwand.com/epages/154df95e- ... D=18415966
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

kábel emelőkkel foglalkozott már valaki? viri írt róluk még (a kép tőle van) 2016-ban de az általuk okozott hatásról nem találtam sokat.
elevator.jpg
elevator.jpg (47.51 KiB) Megtekintve 2135 alkalommal
ő sk csinált fából emelőket amin gumik tartották a kábeleket. valaki más esetleg kísérletezett ezzel? ha igen, akkor mivel?
köszönöm

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Na megjöttek a viablue rezgés élnyelők.próbálva is voltak,ami észrevétel hogy a hang doboz még több dinamikát tol ki magából és megszűntek a mély vissza verődései a parketárol és más felületekről pl szekrény .Ami erezhető hogy most inkább a konyhában rezegnek a poharak a szekrényben eddig nem volt ilyen.A dinamika nagyon halható és bárhova is megyek a lakásba mindig ott van.Mikkor még csak talpak voltak simán a parkettán valahogy nem volt ennyire erezhető,. Amit még ki kel próbálnom hogy a jbl és a talpa között beteszek egy vékony gumit hogy a talp és a láda ne érintkeznek és a élnyelők alá is megy gumi hátha még lesz ott valami féle csoda hangban.23 ropit szerintem megérte.Mikkor zenét hallgatok a láda rezeg de a via már nem,rendesen elnyeli a rezgést,volt pár rezgő élnyelőm de ez oda teszi,nekem hifi társai bevált remélem ti is megtaláljátok a magatokénak megfelelőt. ;peace; :tutiok:
Csatolmányok
20190615_171227.jpg
20190615_171227.jpg (189 KiB) Megtekintve 2509 alkalommal

Online
Avatar
tnp
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2016.04.19., kedd 12:15
Értékelés: 7

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tnp »

A linket köszi! Igen, a hangfal helye még változik. Elsőre mindenképpen jön előrébb. Ezt a 60-70 centit megpróbálom elérni valahogy.
És talpakkal mindenképpen fogok kezdeni valamit, gyakorlatilag mozgatni tudom a dobozokat álló helyzetükben.

Online
Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

trane írta:
2019.05.28., kedd 20:41
tnp írta:
2019.05.28., kedd 20:35
43 cm-re van hozzá legközelebb bármi...
És lefele bassreflexes - lehet, hogy kell még nagyobb távolság?
csak te tudod megmondani, ha odébb mozdítod (végre) őket, mi változik... :yingyang:
- A 43 cm szerintem is kevés. Legalább egy 60-70 cm kellene.
- Az a láb amit a hangfalra szereltek lehet, hogy dizájnos, de rezgéscsillapításra nem alkalmas. Valami kütyü ide is javasolt.
- A harmadik, hogy a hallgató pozíciójáról semmit se tudunk, lehet a fotelt is át kellene helyezni, elhúzni a faltól...

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hm74 »

Búgó basszus nálam is volt. Se takargatás, se alátétezés ezen nem segített.
Akuszikai eredetű lehet nálad is a probléma. Máshova kellene tenni a hangfalakat és a hallgatási pozíciót, ha van rá lehetőséged.
Nálam csak ez hozott megoldást. A kulcs a 38%-os szabály betartása volt. Itt találsz erről infót:
https://www.menemszol.hu/topic/1703-leh ... %C3%B3ban/

Online
Avatar
tnp
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2016.04.19., kedd 12:15
Értékelés: 7

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tnp »

Függöny, szőnyeg volt - lesz, de az nagyon nem befolyásolta. Olyan 15 cm-t még jöhet előre, kipróbálom, így 50-60cm-re lesz minden faltól + a radiátort letakarom. Ezek lesznek az első lépések, aztán meglátom, hogyan tovább a többivel.

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

trane írta:
2019.05.28., kedd 23:30
béres-jános írta:
2019.05.28., kedd 21:42
Nem fog! :D Nincs elcsatolva a doboz a földtől! Ezért van a búgó basszus! Hallottam :D.
szerinted akkor - a meglévő, (hogy idézzelek>) "elcsatolásra" szvsz alkalmas lábak helyett - csak valami külön kütyü bevetésével
változtatható a búgó basszus... gondolkodik.gif hát nekem erről a fotót látva, s mint azt lentebb tanácsoltam is, meglehetősen más tapasztalatom van leborulok.gif
A meglévő lábak alkalmatlanok a megfelelő elcsatolásra! Túl nagy a felfekvő felülete! És ezen kívül még számos akusztikai probléma van! Nincs függöny, szőnyeg, közel van a sarok, előrébb húzni nem igazán lehet kicsi a hely stb...
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Online
Avatar
tnp
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2016.04.19., kedd 12:15
Értékelés: 7

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tnp »

Kiprobalom ofkorsz 31_1_21.gif

Online
Avatar
tnp
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2016.04.19., kedd 12:15
Értékelés: 7

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tnp »

Na igen, a radiátor... Kipróbálom, hogy letakarom.

istvan01 írta:
2019.05.28., kedd 20:58
tnp írta:
2019.05.28., kedd 20:07
Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni az alábbi kérdésben

Előre is köszi a véleményeket, tapasztalatokat, tanácsokat!
leborulok.gif
A búgást nagyon-nagyon valószínű, alátét hegyekkel sem lehet orvosolni, az sokkal inkább akusztikai és/vagy erősítő-hangfal illeszkedési baj lehet.
Ha csak a képet nézem, ott látom a hangfal mögött a lemezradiátort, az is tud ám zenélni bizonyos frekvenciákon. Egy próba, takard el valami vastag pokróccal, ha csökken a búgás, akkor egyik tényező az lehet.

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

trane írta:
2019.05.28., kedd 20:30
tnp írta:
2019.05.28., kedd 20:07
Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni az alábbi kérdésben.

Álló dobozok alá alátéten gondolkodom, hogy csökkenthessem a basszus kicsi búgását...
húzdd el inkább a hátsó (és ha oldalt mondjuk 30cm-nél közelebb vannak, az oldalsó) faltól őket, és szvsz ingyen megoldódik a búgás-problémád leborulok.gif
Nem fog! :D Nincs elcsatolva a doboz a földtől! Ezért van a búgó basszus! Hallottam :D.
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

tnp írta:
2019.05.28., kedd 20:07
Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni az alábbi kérdésben

Előre is köszi a véleményeket, tapasztalatokat, tanácsokat!
leborulok.gif
A búgást nagyon-nagyon valószínű, alátét hegyekkel sem lehet orvosolni, az sokkal inkább akusztikai és/vagy erősítő-hangfal illeszkedési baj lehet.
Ha csak a képet nézem, ott látom a hangfal mögött a lemezradiátort, az is tud ám zenélni bizonyos frekvenciákon. Egy próba, takard el valami vastag pokróccal, ha csökken a búgás, akkor egyik tényező az lehet.

Online
Avatar
tnp
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2016.04.19., kedd 12:15
Értékelés: 7

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tnp »

43 cm-re van hozzá legközelebb bármi...
És lefele bassreflexes - lehet, hogy kell még nagyobb távolság?

Online
Avatar
tnp
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2016.04.19., kedd 12:15
Értékelés: 7

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tnp »

Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni az alábbi kérdésben.

Álló dobozok alá alátéten gondolkodom, hogy csökkenthessem a basszus kicsi búgását.
Először gránitlapot szerettem volna, aztán ahogy egyre többet olvasgattam utána, elment a kedvem tőle. Plusz visszagondolva, amikor a polchangszórók alatt fa állványom volt, azt a hangzást nagyon szerettem. (Meg kell hagyni Krisok munkái nagyon szépek.)
Azt már tudom, hogy akác talpakat szeretnék, a felépítésben nem tudtam még dönteni, mivel fog jobban enyhülni a búgás.
Az biztos, hogy a gyári talpakat bármelyik opcióban leszerelem. Képeken látszik, hogy van egy talán nem túl okos talpa a hangfalaknak, ezért kell több opcióban tüskét ragasztanom pl.

Szóval:
a. opció: A hangfalak aljára parafát (elgondolkodtam kivágott söralátéten is), vagy gumilábakat ragasztok. (A képeken látjátok, hogy elég szerencsétlen a gyári talpak leszerelése után a helyzet, szóval kb. 4cm átmérőjű gumilábakat érdemes rárakni.)
Így állítom a dobozokat az akáclapra, amelyek tüskén állnak. (ki fogom próbálni, de az az érzésem, hogy nem fogom szeretni, ha tüskék alá alátétet is teszek).
Ebben az opcióban ugye az is kérdés, hogy parafa, vagy gumiláb...

b. opció: A hangfalak aljára öntapadós tüskét ragasztok és úgy állítom az akáclapra.
Az akáclap pedig filccel feküdne a parkettán. (nem feltétlen az egész felületet borítanám be filcezném, hanem mondjuk csak a négy sarkán).

c. opció: tüskén fekszik az akáclap és a lapon öntapadós tüskén állnak a hangfalak.

Előre is köszi a véleményeket, tapasztalatokat, tanácsokat!
leborulok.gif
Csatolmányok
DSC_3294.JPG
DSC_3294.JPG (77.78 KiB) Megtekintve 2292 alkalommal
DSC_3293.JPG
DSC_3293.JPG (78.01 KiB) Megtekintve 2292 alkalommal

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

avl2 írta:
2019.05.23., csüt. 12:20
ennek kifejtese erdekelne, köszi:
istvan01 írta:
2019.05.23., csüt. 12:08
...elöl egy közepütt, hátul kettő.
Ez elvben akkor jobb megoldás, ha a dobozban a sugrázók szimmetrikusan középütt egymás felett egy vonalban vannak. Ha ettől eltér, akkor inkább hátra kéne rakni az egyet, elöl a kettőt....
Mit is?? Erre azért nem tudok matematikai modelt mutogatni, sem lézerszkennelt doboz falrezgés képet prezentálni. Egy szélsőséges példával talán mégis. Tegyük fel van egy hangdobozod, amiben vizszintesen egymás mellett van kettő, de nem azonos sávban sugárzó hangszóró, akkor a doboz jobb és bal alsó sarka nem egyforma gerjesztést kap a hangszóróktól. Ha ebben a felépítésben elöl, középpütt van az egy db akármilyen alátét, akkor a doboz rezonenciák jobb-ball irányban is életre kellnek, kvázi billeg a hangfal. Ha ez a szinezés hangzást jó irányba módosítja, lehet, de szerintem ez inkább zavaró.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ennek kifejtese erdekelne, köszi:
istvan01 írta:
2019.05.23., csüt. 12:08
...elöl egy közepütt, hátul kettő.
Ez elvben akkor jobb megoldás, ha a dobozban a sugrázók szimmetrikusan középütt egymás felett egy vonalban vannak. Ha ettől eltér, akkor inkább hátra kéne rakni az egyet, elöl a kettőt....

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hm74 írta:
2019.05.22., szer. 20:09
Ha polcsugárzó alá 3 darab kúpot vagy valami egyéb 3 alátétet teszünk, akkor azokat hogyan célszerű elhelyezni? Arra gondolok, hogy vagy egy lesz elől a hangsugárzó tányér alatt és kettő hátul, vagy pedig kettő a tányér alatt és egy hátul?
Ki hogy helyezné el és miért?
Nem a stabilitás vagy felborulás veszélye a kérdés, hanem a hangminőség.
Én a saját álló hangdobozomnál a három tüskés soundcare alátétet úgy használom, elöl egy közepütt, hátul kettő.
Ez elvben akkor jobb megoldás, ha a dobozban a sugrázók szimmetrikusan középütt egymás felett egy vonalban vannak. Ha ettől eltér, akkor inkább hátra kéne rakni az egyet, elöl a kettőt.
Viszont ez az ide-oda rakom, melyik a jobb megoldás kérdés tipikus esete, ha ta magad nem tudod kiválaszztani, mert nem hallod, a rendszered, szoba akusztika nem hozza elő az eltérést, akkor tök mindegy.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

hm74 írta:
2019.05.22., szer. 20:09
Ha polcsugárzó alá 3 darab kúpot vagy valami egyéb 3 alátétet teszünk, akkor azokat hogyan célszerű elhelyezni? Arra gondolok, hogy vagy egy lesz elől a hangsugárzó tányér alatt és kettő hátul, vagy pedig kettő a tányér alatt és egy hátul?
Ki hogy helyezné el és miért?
Nem a stabilitás vagy felborulás veszélye a kérdés, hanem a hangminőség.
Elöl kettő, hátul egy, én ezt érzem általánosnak.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hm74 »

Ha polcsugárzó alá 3 darab kúpot vagy valami egyéb 3 alátétet teszünk, akkor azokat hogyan célszerű elhelyezni? Arra gondolok, hogy vagy egy lesz elől a hangsugárzó tányér alatt és kettő hátul, vagy pedig kettő a tányér alatt és egy hátul?
Ki hogy helyezné el és miért?
Nem a stabilitás vagy felborulás veszélye a kérdés, hanem a hangminőség.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

Nem,hogy jbban tetszik,biztos,hogy a DAC meghálálja.Komolyabb gyártók készüléken belül a DAC kártyát is külün gumi bakra helyezik,decibelben mérhető + változást hoz.
[/quote]

Tegnap átépítettem "O" gyűrűsre még a phono előerősítőt is, ami egy maszek gyártmány, külön táppal és külön paneleken vannak a csöves L és R oldalak. Egyelőre ezt hallgattam meg ma és elképedtem, mert bár kifejezett tesztlemezeim nincsenek, de azért van olyan, amit elég jól ismerek, sokat hallgattam már kicsit tesztüzemben is. Szóval előrelépés van, felbontásban, tiszta hangzásban...nem sok, mert amennyire lehet csúcsra járatom ezeket a dolgokat, de hallható egyértelműen.
Kész az Oppo is, a TEAC 501 is, később meghallgatom őket is, a cd és a phono alapján előrelépést várok.

Ezt az "O" gyűrűs megoldást tudom javasolni bárkinek, aki szeret és tud is kicsit barkácsolni. Bele kell nyúlni a készülékbe, tehát ez egyeseknek nem frankó.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 20:11
Értékelés: 199

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »

greenbio írta:
2019.05.20., hétf. 11:07
sziasztok!

van valakinek tapasztalata légpárnás állány plusz Superspike kombóval? a Townshend légpárnás állvány gyárilag lapos műanyag lábakon áll, ezt cserélném Superspike-ra, csak nehéz ezt A-B tesztelni :) valaki megtette már ezt a lépést esetleg?
Nalam az AZ3as egy darabig Towshend lufipolcon volt es Soundcare labai voltak. Aztan vhonnan lett 9db Alisca rez-olom kupom, probakent kicsereltem a Soundcareeket es egyertelmuen meglepoen jobb lett. Bar lehet azt a masfel centivel alacsonyabbra kerulo hangszorok tették.
Tidal=>Macmini=>KondoKSLUSB=>CoreAudioTranszport=>KSLdigiIC=>EARAcute3=>SAEC1980=>Almarro A205=>SAEC SPC700=>Audio Note AN-E/D vagy lapitopi =>SAEC USB =>Surricata =>KSLdigiIC=>QuadCDP99=>SAEC1980=>Markaudio Tozzi integrált 47Lab erősítővel :-)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

greenbio írta:
2019.05.20., hétf. 12:33
SoundMania írta:
2019.05.20., hétf. 12:27
greenbio írta:
2019.05.20., hétf. 11:56


köszi a választ. fent ismerem már, ott minden másként szól és azt könnyű A-B tesztelni. több polcos állvány alatt viszont már nem. leszedni mindent, kivenni a gyári lábakat, betenni a tüskét/Superspike-ot, kiszintezni az állványt, visszapakolni. jó sok idő kell hozzá :)
Nos ahogy már írtam , ha már minden más végleges és örök a rendszeredben, akkor talán érdemes kipróbalni más lábat is alatta. De akkor is csak olyat ami biztosan jó is lesz.
Szóval szerintem még járd körül azt a dolgot mielőtt belefogsz.

most járom éppen körbe :)
Akkor már minden más végleges és örök?
Nagy szerencséd van, hogy már csak ennyi kell! 4 db toronyláb ..... Gratulálok!
:)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”