Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Plazma, Lcd, Led, Oled, Crt és projektoros tévék, kivetítők, vásznak, szemüvegek, lencsék, izzók
Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Kedveskéim,

ha vasárnap éjfélig nem megy el a gép, akkor nagyon erősen átgondolom, hogy zárjam a hirdetést.

A dolog elméleti oka az az egyszerű tény, hogy közben megoldottam kisgépek LED-esítésekor a fényerő problémáját. Vicces, de ezzel a többprojektoros rendszer képeinek összeillesztése is meg van oldva egyben. Márpedig ha már össze tudjuk illeszteni több gép képét, ráadásul a gépek (egyenként) másfélszer fényesebb képet vetítenek, akkor ... izé ... akkor mégis lehet építeni többgépes rendszert ...

A technikai részleteket majd leírom a projektoros topic-ba...

devil-k
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.03.11., kedd 14:52
Értékelés: 232

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: devil-k »

Írtam e-mailt. :)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Ja, még valami: ezek a gépek a világ talán legmegbízhatóbb gépei, ritkaság, hogy probléma legyen velük. Egyetlen (az általános megbízhatóságukhoz képest, relatíve) "gyengébb" pontjuk van csak: a hátlapon levő gombok. Ezeket a legtöbb gépen gyárilag letiltják (előadás közben vicces lenne, ha egy néző kikapcsolná a gépet) ekkor nincs is gond velük (és szükség sincs rájuk, mert mindenki a távirányítót használja a gép "piszkálására", ezért pl. a Runco és a Sim2 a legtöbb gépére egyáltalán nem is tesz gombokat). Ha viszont a gyárban nem kapcsolták ki őket, akkor ritkán ugyan, de okozhatnak problémát. Ennek a megoldása 5 perc, de tudni kell, hogy hova kell nyúlni a gépben (ez pedig nyilván nem várható el a tulajdonostól).

E gép esetén a gombokkal már nem lehet gond ("hatástalanítva" vannak). Innentől kezdve ezt a gépet teljes lelki nyugalommal lehet használni akár tévé helyett is ... főleg mivel ma már az UHP lámpa is elég olcsó dolog (ráadásul fejlesztés alatt vannak alternatív fényforrások is a géptípushoz, ebből a LED már tesztüzemben működik, de csak kisebb vászonméret mellett használható, akkor viszont 100e óra a várható élettartama a LED-nek).

Uff, én beszéltem...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyulaipal 2019.12.29., vas. 22:29-kor.

Avatar
Andral66
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2014.08.25., hétf. 07:48
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: Andral66 »

pü ment.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Eladó az "Utolsó Csllagharcos" ... vagyis az utolsó baba-Barco. Fluorit optika, 0,95"-es 1080p DLP chip, brutál kép ... de szerintem kár is szaporítani a szót, aki ennyiből még nem tudja, hogy miről beszélek, az úgysem olvassa el ezt.

Ár: 300eFt. Az ár fix és ez az utolsó eladó ilyen gép. Feltűnhetett egyeseknek, hogy hónapok óta nem hirdetek semmit, a dolog oka az, hogy ezt a gépet magamnak tartogattam. Most viszont hirtelen szükségem lett pénzre ... ezért fenntartom a jogot, hogy ha adott időn belül nem megy el a gép, akkor visszavonjam az ajánlatot. Lehet, hogy lesz még hasonló gép egyszer a jövőben, de hogy nem ennyiért, az valószínű.

A gépben új lámpa van, jó az esztétikai- és műszaki állapota ... de ezt úgyis látszik majd...

Részletek, időpont egyeztetés: 30/2515498

Avatar
vakarimaszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2010.02.26., pén. 21:58
Értékelés: 1

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: vakarimaszka »

Morph írta:
2019.08.11., vas. 12:59
Picit evvel vitatkoznék. Én 250 széles vászonra vetítek írisz tuninggal és elég a fényerő a kb 6000 kontraszt mellett. Persze nálam minden tök fekete,de full eco modban elég a kb 500 lumen. Persze, akinél világos van lehet kevesli.
Én 4 méter széles képet vetítek vele, (21:9) egy-két HDR film tűnik időnként sötétnek (akár lejátszó oldali hiányosság is lehet), de az is korrigálható még ECO módban is. Igaz, új izzó. De 1000 óránként hajlandó vagyok inkább cserélni, mert brutálisan jó képet vetít a motyó.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Morph írta:
2019.08.11., vas. 12:59
Persze nálam minden tök fekete,de full eco modban elég a kb 500 lumen. pPersze, akinél világos van lehet kevesli.
Ez nagyon sokat számít, te is jól tudod. :smile53:
Volt nálam próbán még az előző (te is voltál nálam "denevérbarlang") lakásban egy Prisma. Tényleg k. jó képe volt. A legjobb, amit otthon láttam, :smile32: pedig járt nálam sok-sok gép. Viszont kb. úgy van, ahogy Fish írja, egy nagyobb vásznat sajnos nem bírna kiszolgálni *átlagos vetítési környezetben.

*nem full fekete minden
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: Morph »

Picit evvel vitatkoznék. Én 250 széles vászonra vetítek írisz tuninggal és elég a fényerő a kb 6000 kontraszt mellett. Persze nálam minden tök fekete,de full eco modban elég a kb 500 lumen. pPersze, akinél világos van lehet kevesli.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: Fish »

Ismerem ezt a gépet, évekkel ezelött amikor még azt sem tudta itt sok mindenki ,hogy eszik vagy isszák a márkát.. tudom ,milyen ,nem kell ehhez elmenjek Palihoz.. ez egy nagyon jó vetitő ,de nagy képhez kevés a fényerő ezt továbbra is úgy gondolom, és nem csak kitalálom hanem saját szememmel láttam többször is.. a kalibrált fényerő 840 lumen ..kb d80 szint talán több picivel, a d80 nak is egy nagy hibája van a fényerő az nagyon kevés, az optika brilliáns csak úgy mint ennek és zseniális képet tolnak.. de max 2m széles képhez talán picivel nagyobbat tudnak még ,de 250 hez vagy ennél nagyobbhoz már kevés ,nagyon is kevés ,sajnos.. sad.gif , a hang tuning örvendetes mert ezek tudnak búgni ,ha belejönnek a vetitésbe:-) Mielőtt összekapnánk, ennyiért ez a vetitő best buy, és sok mostanság kapható milla közeli vetitő csak árnyéka lehet ennek, főleg az objektív miatt.. de ezek is öreg gépek ,és mindig lesz jobb ,szebb ,okosabb igaz ennyi pénzért ,semmit sem tudnék alternatívaként felhozni, de még 1mill ft ig sem .. szóval nagyon ajánlott akinek nem kell uhd, vagy 3d vagy 1,3hdmi szabvány feletti tudás! :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016.11.28., hétf. 17:04
Értékelés: 9

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: PJani »

106"-os vásznon (234cm széles, 1.0-ás) nézem eco módban, semmi gond a fényerejével. 1000 lumen körül van a kalibrált fényereje, sztem ballagj el Palihoz, nézd meg. Nekem belőtte a fényerőt erre a vászon méretre, ráadásul van benne írisz-tuning és még azt is elbírta a fényerő. Én sem gondoltam volna mert korábban epsonoztam és úgy gondoltam 2400 lumen alatt nincs élet...A tw9300 volt sokáig a favoritom de már nem...:-)
Pali nagy ötlete volt még hogy kicserélt a 3-ból 2 ventit Noctua ventire, a hangerő 29-30dB-ről leesett 24db-re.
Csak ajánlani tudom, hihetetlen ez a kis gép, a Palival való találkozás pedig egy optikai/vetítéstechnikai szemináriummal ér fel.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: Fish »

Bocsánat a lenti eszmefuttatás erre a kérdére írtam,reagáltam:
"Hogyan viszonyul ez a projektor egy epson tw 9000/9100-hez?"

Össze sem mérhető ez a gép ,az említettetkkel! Ez olyat tud amit azok soha nem fognak,a komoly optikáról nem is beszélve, nekem egy problémám van, nagy képhez sztem kevéske az a 800 lumen, ha jól tudm ennyit tud. de lehet tévedek! Sokáig akartam ilyet, egy d80 am volt és azt cseréltem volna erre, ez elég sok mindent elmond.. az epson 9300-9400 sem tud olyan képet tolni mint ez, csak hát azoknak van bazi nagy fényerejük ,ennek sajnos nincs, de a d80 nak sem volt:-( 2m-ig vászon szélesség hibátlan választás, a vétel ára pedig a vicc kategória! Best buy! :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Egy kiegészítés: mivel ebben a gépben nagy és jó minőségű a DLP chip, plusz a fluorit optika magas ANSI kontrasztja is jót tesz a képi dinamikának, a gép kontrasztja viszonylag könnyen hangolható a belső optikai elemek módosításával.

Persze a nagyobb kontraszt kisebb fényerőt jelent, tehát mindig az adott vászonméretre érdemes hangolni a gépet, hogy a fényesség is jó legyen és a kontraszt is maximális.

Ha valaki nagyon rá van "kattanva" a kontraszra, akkor kb. 12500:1 natív kontrasztig el lehet menni, ehhez viszont már cserélni is kell pár optikai elemet a gépben (egyedi gyártású alkatrészekre) aminek természetesen költsége van.

Az azonban nagyon NEM igaz, hogy minden DLP képe lapos és kontraszt nélküli. Jobb lenne nem a boltban manapság kapható pici chip-es DLP-k képe alapján megitélni a DLP technológiát, mert egy nagy chip-es (0,95") DLP nagyon is ütőképes akár egy JVC ellen is. Persze NEM on/off kontrasztban, abban mindig a JVC fog nyerni, de ha felrajzoljuk az AVL (Average Light Level azaz a kép átlagos fényessége) függvényében a vásznon (sötét moziban) mért kontrasztot, akkor a JVC csak nagyon sötét jelenetek során veri meg kontraszban a komoly DLP-t, azaz amikor tényleg nincs (szinte) semmi a képen, csak feketeség (pl. a jelenetek közötti fekete vágóképek során vagy a HP7 varázslós/vonulós jelenetében). Amikor azonban van tartalom a képben (márpedig a filmek képkockáinak nagyobb része ilyen, akár pl. Passengers űrséta) akkor a (jó) DLP többszörös ANSI kontrasztja miatt a fény pontosan ott landol a vásznon, ahol lennie kell (azaz NEM "kenődik" szét a teljes képfelületen, a fekete hátteret beszűkítve).

Más szavakkal: a JVC verhetetlen on/off kontrasztja a filmek játékidejének a töredékében látszik (de akkor valóban látszik) a DLP magasabb ANSI kontrasztja által adott durva képi dinamika viszont folyamatosan szemmel látható a vásznon.

Csak gondoltam megemlítem... :-)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Jelentem a baba-Barco még mindig itt van és nagyon jól érzi magát! Mivel pici, formás és szexi, bárhova el lehet vinni, kertmozira, nagymamának vetíteni is ideális, nem foglal sok helyet a csomagtartóban. Itt a nyár, azaz a kertmozi idény...

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Kedveskéim,

jelentem ismét van lámpa a baba-Barco-hoz, tehát ismét meg tudom mutatni a gépet vetítés közben. Természetesen el is vihető a gép, az ár sem változott (300eFt, új lámpával).

Tudom, hogy nyár van, mindenki a nyaralásra költi a pénzét, de halkan mondom, egy ilyen gép pl. kertmozizásra is igen alkalmas, pici, szexi, elvinni sem probléma a nagyihoz vagy Balcsira, egy kis laptop-ról meghajtva ennek a gépnek kb. 5m széles kép vetítése sima ügy, úgyhogy itt a lehetőség a minőségi kertmozizásra a csillagok alatt!

Ha valakinek megtetszett az ötlet és vesz egy gépet, nyugodtan használhatja azt a gyári írisszel a nyáron (durva fényerő), majd ősszel (amikor a beltéri mozizás "szezonja" beindul) teszünk bele szűkebb íriszt (még ütősebb legyen a kontraszt).

A másik lehetőség, hogy adok egy második, kisebb felbontású (1400*1050 pixel) de még valamivel fényesebb (graphics színkerekes) második baba-Barco-t dedikált kertmozis gépnek (nem hiszem, hogy kertmoziban jelentősége lenne a valamivel kisebb felbontásnak és ezek is durván jó képet vetítenek ám)! Még halkabban mondom, hogy ezekben is nagy (0,95"-es) a DMD, a lencse, ha nem is fluorit, de azért csak egy nagyon korrekt ProjectionDesign üveglencse, borotva éles a képe ezeknek is és a kontraszt is durva. Ezek is komoly gépek, ugyanabban a fém házban, mint a Quantum, szóval csacskaság azt gondolni, hogy ezek nem kiváló projektorok, hiába az a közhiedelem, hogy minden szar, aminek nincs legalább FullHD felbontása. De majd bekapcsolok egyet és akkor a kép beszél a szavak helyett... :-)

Csomagkapcsolt ajánlat: ha valaki vesz egy FullHD gépet, a második (1400*1050-es, "kertmozis") gépet odaadom 35eFt-ért, de LÁMPA NÉLKÜL (az 31eFt Batyó-tól, de az a poén, hogy NEM kell feltétlenül lámpát venni a második gépbe, nyár elején simán át lehet tenni a FullHD gép lámpáját a kertmozis gépbe, majd ősszel visszatenni, sima ügy és egy fillérbe sem kerül, csak 4db csavart kell kitekerni).

Pedagógiailag helytelen lenne, ha azokra nem vonatkozna ez a "második gép" ajánlat, akik már a múltban vettek hasonló gépet, úgyhogy nekik is (a készlet erejéig) iehetőségük van a második gép megvásárlására, azonos feltételekkel... :-)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Köszönöm PJani "kolléga" kedves szavait, nagyon jól esnek és a jövőben is megteszek mindent, hogy hasonló módon haladjanak a dolgok.

Sajnos azonban megint (másodszor is) "beégtem" lámpa-ügyben a Tisztelt Publikum előtt. Megint nincs lámpa a géphez, ezért sem megmutatni nem tudom, sem sok értelme nem lenne annak, hogy valaki így elvigyen egy gépet (kivéve ha hoz egy lámpát amivel ki tudjuk próbálni). A dolog magyarázata teljesen logikus:

Ezek a projektorok eddig nem kaptak sok figyelmet a házimozisok irányából, az ilyen gépeket ipari környezetben üzemeltető cégek pedig közvetlenül a gyárból rendelik a lámpákat (ezek ára sajnos megfizethetetlen). A házimozisok számára racionálisan beszerezhető (sokkal olcsóbb de ugyanolyan jó) változat (gyári lámpa utángyártott házban) esetében eddig évi 1-2 darabos eladások voltak jellemzőek Európában, így a viszonteladók erre a volumenre "méretezték" a raktárkészletüket. Hát ... mi most ezt a darabszámot megváltoztattuk ... és erre kb. senki nem volt felkészülve. Batyó saját bevallása szerint leürítette az Európai raktárakat, ezekből kb. az összes lámpa már valamelyik itthoni házimoziban teljesít "szolgálatot" ... így sajnos meg kell várnunk amíg ismét érkeznek lámpák a géptípushoz távolkeletről (ma már csak kínában készülnek UHP lámpák, mivel ezek higanygőz lámpák és a higany ipari használata az EU-ban nem igazán "támogatott" tevékenység).

Mindenkitől elnézést kérek, remélem hamarosan (ismét) megoldódik a helyzet, addig ha valaki esetleg nagyon "rákattant" a baba-Barco dologra (és mondjuk pont tegnap este adta el a régi projektorát, hogy egy ilyen baba-Barco-t vehessen helyette ma reggel, azaz miattam most projektor nélkül maradt) akkor fel tudok ajánlani egy másik lámpatípussal működő baba-Barco-t ideiglenesen, hogy addig se maradjon fotonok nélkül a vászna. Van itthon egy F12 aminek ugyan csupán 1400x1050 a felbontása, de ez az F12 (ellentétben a FullHD változattal) NEM szokott "agyhalni" és ráadásul borzalmasan jó a kontrasztja (13 mikronos billenőtükrök a 0,94"-e DC3-mas DMD-n) úgyhogy ez a gép teljesen alkalmas egy néhány hetes "túlélésre" akkor, ha valakinek éppen nincs működő projektora... :D

GyP

Avatar
PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016.11.28., hétf. 17:04
Értékelés: 9

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: PJani »

Kedves Érdeklődők!
Pár hete egy Palinál eltöltött filmezés után egy ilyen géppel tértem haza.
Fluorit lencse, írisz-tuning mellé most kicserélte a ventiket ill. a nem cserélhető harmadik venti némi méregetés után kapott egy szabályzást így a ventik zaja jelentősen lecsökkent. Egy a telefonomra letöltött app segítségével( ez persze nem referencia mérőeszköz de viszonyításnak jó) az eredeti felállásban 1.5m-ről kb. 30dB-t mért a teló, most 24-25dB ez az érték tehát bőven feleződött a gép zaja és ezt persze füllel is érzékelem így letettem a hushbox tervezgetésről mivel én az LCD gépek üzemzajához szoktam hozzá. Megjegyzem akkora hushbox elég a készüléknek mint amekkora egy epson tw9100.
Pár szóval: a kép pazar, kalibrálva 106"-ra bőven elég ECO-ban a fényerő, zaj alig, a feleségem boldog hogy nem egy ufó van a plafonon, Pali pedig az egyik legkorrektebb eladó akivel eddig találkoztam, arról nem beszélve hogy egy-egy beszélgetés simán felér egy vetítéstechnikai szemináriummal...:-)
Ezek miatt gondoltam hogy ajánlom a gépet megtekintésre, ha nem JVC-fekete mániás vagy akkor ez nagyon be fog jönni.
Hajrá Pali...:-)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Hello,

köszi az érdeklődést.

Budapest, XI. ker.

Tyuhaj! :-)

GyP

Avatar
mancsi1974
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 18:03
Értékelés: 13

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: mancsi1974 »

Hol található ez a szuper masina?

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Tegnap óta tudjuk, hogy a gép (eleve is teljesen elfogadható) zajszintje tovább csökkenthető Noctua gyártmányú ventillátorok beépítésével (igazából ezt eddig is tudtuk, de mostmár tudjuk azt is, hogy a gép akkor sem produkál vészleállást, ha ilyen ventivel üzemel és maximumon járatjuk a lámpát).

A biztosan jól működő, fejlett technológiájú, extra csendes lapátkialakítású ventillátor típusa: Noctua NF-A6X25 FLX. Fontos, hogy a ventillátor 12V feszültségű változata kell a gépbe, még véletlenül sem az 5V-os verzió! Ez a venti 5000-6000Ft között van a boltokban és 2db kell belőle a gépbe. Ráadásul a boltban újonnan vett ventillátor csapágyai is teljesen újak, kopásmentesek, így ezek használatával biztosak lehetünk benne, hogy minimalizáltuk a gép zajszintjét.

Ha valaki megveszi a szükséges ventillátorokat, akkor szívesen beépítem őket a gépbe, de mivel ehhez a gépet azért szét kell szedni rendesen, egy plusz ventillátort kérek ezért a műveletért "munkadíjnak". A "fizetség venti" a saját gépembe kerül majd, mivel nekem is ilyen gép lesz a hálóban és a nappaliban ... és mint tudjuk: "minden projektorosnak maga felé hajlik a ventillátora" ... vagy valami ilyesmi. 36_1_11.gif

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Még pár dolog eszembe jutott:

1. Van itt egy 17,5mm-es íriszű gép is, amivel meg tudom mutatni a "normál kontraszt tuning" eredményét. Ennek a fényereje 1000 lumen körüli (persze kalibrálva) és a natív kontraszt is jobb, mint kb. bármelyik "békebeli" (azaz nagy DLP chip-es, házimozis) gyári gép natív kontraszja (6000:1 körül, de NEM a katalógusba "behazudva" hanem a vászonra felvetítve :-)! Nyilván a mai műanyag, pici chip-es gépekkel értelmetlen lenne az összehasonlítás, azok ennek kb. a harmadát (vagy rosszabb esetben a hatodát) tudják a vászonra vetíteni (a katalógusba viszont "sok nullát" írnak a valóság mögé)! :-)

Ez a gépet a nappaliba szánom, de még nem volt idő feltenni a helyére, úgyhogy (egyelőre) ha valakinek megtetszik, elvihető (majd építek másikat), a kölykök is ki fogják "bírni" :-).

2. Mivel a legtöbbeknek a jótállás hiánya a fő visszatartó tényező akkor, ha használt projektort kell venni, ezt is meg lehet oldani: külön megállapodás (és persze díjazás) alapján adok a gépre jótállást. Magyarul ha bármi baja van a gépnek az adott időn belül, akkor ingyen megjavítom vagy kicserélem (legrosszabb esetben visszaadom a gép árát, de erre NEM fog sor kerülni, mivel mindig több gép lesz itthon "tartalékban", így ezek bármikor ismét "hadra foghatóak" lesznek, tehát a csere NEM lesz gond). Rajtam NEM fog múlni a dolog, ha valakinek ennyire fontos a jótállás...

3. A gépek zajszintjét (ez többek véleménye szerint kb. egy közepes lámpamódban használt Epson 9300 zajszintjére hasonlít, tehát NEM borzalmasan hangos a gép eleve sem!) szóval a zajt tovább lehet csökkenteni speciálisan kis zajú ventillátorok beépítésével. Egy ilyen (Noctua) ventillátor 5eFt körüli összegért beszerezhető (webshop) és kettő kell belőle a gépbe. Tőlem vett gép esetén, ha a tulaj megveszi a két szükséges ventillátort, akkor beépítem őket a gépbe (a pontos részleteket megbeszéljük élőben). Természetesen ez NEM változtat az esetleges jótálláson...

Nos, ennél többet én már tényleg nem tudok tenni a cél érdekében. Itt a lehetőség a világ egyik legjobb projektorát (benne a világ egyik legjobb optikájával) megvenni bagóért, LEHET rá jótállás és a zaj is teljesen elfogadható (eleve is, de a halk ventillátorokkal még inkább). A gép pici, szexi, fehér, NEM veri ki az embert az asszony sodrófával, amikor meglátja a gépet az ura kezében, inkább minden feleség a "cukiságot" látja a pici gépben ... a férj meg persze a "csodát" a vásznon. Azt hiszem, hogy én megtettem, amit megkövetelt a Haza... :-)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Az érdeklődőknek jelzem, hogy egy másik (azaz NEM AZ ELADÓ!) Baba-Barco-t átalakítottam "Ultra Kontraszt" géppé. Aki valamilyen hasonló projektor vásárlásán töri a fejét, az most a saját szemével megnézhet valamit, amit máshol talán sehol a világon nem létezik. Persze igény esetén az eladó gépet is átalakítom a vevő igényeinek megfelelően, de kizárólag kérésre nyúlok hozzá (és a foglaló átvétele után :-) úgyhogy aki gyári állapotú gépet akar, annak sem kell aggódnia, a gép teljesen gyári állapotú.

A gép lencséjébe 12,5mm-es írisz került, aminek a felülete kb. fele a "normál kontraszt tuning" során alkalmazott íriszének. Mivel tudjuk, hogy az objektív szabad (szabad) felületének a reciprokával arányos a DLP kontrasztja (persze feltéve, hogy a megvilágítás oldal is szimmetrikusan blendézve van) szóval a módosítás eredményeként (a már tuningolt gépekhez képest) ismét duplázódnia kellett a kontrasztnak. És persze a fizika száraz szabályai alól egyetlen projektornak sincs felmentése... :-)

Az eredmény egészen "kegyetlen" lett: a gép natív kontrasztja (szemre) 10000:1 feletti, mérni ezt már igen nehéz (a koloriméter simán "nullának" méri a gép feketeszintjét). De engem nem is a mérés, inkább a vetített kép érdekel...

A fényerő persze NEM valami acélos (egy ilyen pici "lyukon" át vetítve). Új lámpával 365 lumen a fényerő ECO módban (maximumon pedig 470 lumen). Ez a hálószobában vetítendő kb. 1,6m széles kép esetén kb. 24 footlambert fénysűrűséget jelent majd ECO módban, ami a szemnek már kényelmetlenül fényes (nekem legalábbis). Ezt a gépet tehát "leharcolt" lámpával kell majd használni "üzemszerűen" ... de hát ez az előnye a kicsi vászonnak. Most viszont (még egy ideig) meg tudom mutatni a gépet új lámpával, nagyobb képet vetítve. És ez bizony elég érdekes tapasztalat ... :-)

Az ilyen NATÍV kontraszttal (és 0,95"-es DLP chip illetve a fluorit lencse élessége- és ANSI kontrasztja mellett) vetített kép az emberi szem számára egészen érdekes élményt ad. A fekete "szürkesége" gyakorlatilag már csak a jelenetek között látszik (ekkor azonban még 10x jobb kontraszt mellett is látnánk a szürkeséget). Amikor bármilyen "hasznos" képtartalom van a vásznon (pl. akár a Passengers űrsétás jeleneteiben az űrruha lámpája) akkor a kép fényes részei simán elfedik a háttér szürkeségét, tehát itt már inkább az ANSI kontraszt határozza meg a kép végső megjelenését a vásznon, nem pedig az on/off kontraszt. ANSI kontrasztban viszont a fluorit lencsét (és persze a Baba-Barco inverz-TIR-prizmás optikai rendszerét) SEMMI nem veri meg. Nem tudok róla, hogy ennél "tisztább" képet bármilyen ma létező projektor képes lenne vetíteni ... de a boltban kapható DLP-k natív kontrasztja amúgy sem éri el ezt a szintet (amelyik igen, az dinamikus íriszt használ, az egyetlen általam ismert kivétel a Sim2 C3X, az még kicsit jobb is on/off kontrasztban, de hát az más árkategória és ott a 3 chip-hez szükséges plusz optikai elemek miatt az ANSI kontraszt valamivel gyengébb).

A lényeg: nem gondolom, hogy a DLP natív kontrasztjával bármi gond is lenne, csak nagy chip-es gépet kell használni és be kell állítani az íriszek méretét a vetítendő kép méretéhez. Ezután az embernek nincs hiányérzete és végre a filmre tud koncentrálni a vetített kép "gyengeségei" helyett. Kellemes állapot ... :-)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Jelentem ismét van lámpa a projektorhoz.

Mivel CSAK új lámpa van hozzá, így a 300eFt-os ár lép ismét életbe (a "félhulla" lámpa már nem áll rendelkezésre, de 270eFt-ért elvihető a gép lámpa nélkül is, természetesen kipróbálás után, tehát NEM "vakrepülés" jelleggel ... bár nem tudom, hogy miért akarna valaki egy ilyen projit lámpa nélkül megvenni ... hacsak nincs egy nagyon hasonló gépe otthon, amiben ugyanilyen a lámpamodul ... vagy valami ilyesmi. :-).

Vegye, vigye aki jó vetített képet akar nézni otthon! :-)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

OK, a körülmények szerencsétlen összejátszása miatt jelenleg NINCS lámpa a géphez. Magyarul megmutatni sem tudom, tehát kb. semmit nem tehetünk, mielőtt Batyó szerez bele egy új lámpát.

Aki 8-10 éve vár egy ilyen gépre, az nem hiszem, hogy egy-két hét késedelem miatt kétségbe fog esni, de azon fórumtársaktól, akik "titokban" azt gondolták, hogy a minap eljönnének megnézni a gépet, azoktól tisztelettel elnézést kérek ... meg persze egy kis türelmet!

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum eladó

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

mancsi1974 írta:
2019.04.02., kedd 15:39
3m vásznat hány méterről tudja megvetíteni?
4,8m ... 6,6m távolságból tud 3m széles képet vetíteni.

Fura, de a komoly projektorok általában ilyenek szoktak lenni, mivel úgyis a nézőtér mögé szokás őket kitenni (és ha van anamorf optika, az majd szélesebbé teszi a vetítési szöget). Ennek a gépnek az 1,6...2,2:1 vetítési aránya még viszonylag szélesnek is számít. A DPI TItan 250 HD annak idején 1,8...2,4:1 vetítési arányt tudott...

Én is szomorú vagyok, hogy a kisgépekhez nem gyártottak szélesebb szögben vetítő fluorit lencsét, de hát a tényekkel nem érdemes vitatkozni...

Lezárt

Vissza: “Megjelenítők és tartozékaik (kínál-keres)”