Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Nálam PS Audio PPP és LAB 12 Grodian volt próbára, de mindkettő csak rontott a hangon. Egy sima rfi/emi szűrős elosztót használok, eddig ez bizonyult a legjobbnak.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Gyere el szombat délután, és megtapasztalod... :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fülelek írta:
2019.05.21., kedd 20:41
K P írta:
2019.05.21., kedd 19:03
Sziasztok,

Nálunk hétköznap igazából este 9 után élvezhető a zene. Gondoltam valamilyen tápgenerátor, tápkondicionàló beszerzésén, de egyelőre elég vakon vagyok. :D
Alces 4- es elosztó van, ki nem veszem mert anélkül csak rosszabb lenne a helyzet. Pest, társasház, szóval nem éppen ideálisak a körülmények.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy merre induljak el, vagy cseréljek tápkábeleket, bár attól még a színusz jel nem lesz szebb. :napsut:
Akármit is használnál, az időpont (>21h) nem fog változni, még ha full akkumulátoros rendszered is lenne.
Ugyanis nem a 230V hálózat az oka...
...hanem?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re:

Hozzászólás Szerző: fülelek »

K P írta:
2019.05.21., kedd 19:03
Sziasztok,

Nálunk hétköznap igazából este 9 után élvezhető a zene. Gondoltam valamilyen tápgenerátor, tápkondicionàló beszerzésén, de egyelőre elég vakon vagyok. :D
Alces 4- es elosztó van, ki nem veszem mert anélkül csak rosszabb lenne a helyzet. Pest, társasház, szóval nem éppen ideálisak a körülmények.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy merre induljak el, vagy cseréljek tápkábeleket, bár attól még a színusz jel nem lesz szebb. :napsut:
Akármit is használnál, az időpont (>21h) nem fog változni, még ha full akkumulátoros rendszered is lenne.
Ugyanis nem a 230V hálózat az oka...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

K P írta:
2019.05.21., kedd 19:03
Sziasztok,

Nálunk hétköznap igazából este 9 után élvezhető a zene. Gondoltam valamilyen tápgenerátor, tápkondicionàló beszerzésén, de egyelőre elég vakon vagyok. :D
Alces 4- es elosztó van, ki nem veszem mert anélkül csak rosszabb lenne a helyzet. Pest, társasház, szóval nem éppen ideálisak a körülmények.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy merre induljak el, vagy cseréljek tápkábeleket, bár attól még a színusz jel nem lesz szebb. :napsut:
Lehet, hogy itt többen meg fognak kövezni, viszont én - tonya fórumtársunk javaslata alapján - egy “mezei” Vibavoice Omega 500-at szerztem be itt a fórumon és tettem be, és ki sem vettem azóta. Nem tökéletes (privátban kaptam két figyelmeztető ellenvéleményt is a beszerzése előtt), de nálam még így is hatalmas javulást hozott. Napszaktól függően állítgatni kell a két potméterén, de az a pár másodperces “kényelmetlenséget” bőven megéri. Az árát is megéri, szerintem. Komoly tápgenerátorral biztos még nagyobb az élvezet, határ a csillagos ég és a pénztárca.
A passzív szűrős AVA elosztót végül én is kivettem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.05.21., kedd 20:46-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Hálózati zavarok kezelésére létezik MSZ EN 50160:2011 szabvány. Érdekesség okán ide másolok belőle:
"A felhasználók egyes csoportjai, működésük közben nemcsak „vételeznek” a hálózatból, hanem vissza is hatnak a tápláló hálózatra..."
...
"Azoknál a felhasználóknál, amelyeknél a felhasználói berendezés, vagy berendezések jellegéből és teljesítményéből arra lehet következtetni, hogy valószínűleg jelentős viszszahatást vagy a megengedettnél nagyobb feszültségtorzulást okoznak, vizsgálni kell a hálózatra kapcsolást is és a visszahatás megfelelő szinten tartása érdekében feltételeket kell szabni..."
...
"A felhasználói visszahatások által okozott kisfrekvenciás vezetett zavarok az alábbiak:
• harmonikusok (fel-, közbenső harmonikusok),
• feszültségingadozás, flicker,
• feszültségletörés,
• aszimmetria."


Viszont mezei kisfogyasztó (lakás ez a kategória) áramszolgáltatóval szemben ne kísérletezzen szabványokra hivatkozással mert megnézheti magát.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

trane írta:
2019.05.21., kedd 19:06
mielőtt valamibe forintosítva belevágnál, próbálj meg egy pl. tápregenátort pl. PJ-től (Ethosz Audio) kölcsönkérni, vagy ráméretni a szolgáltatóval a hálózatodra :rolleyes: - egyébként könnyen csak pénzkidobás, és nem probléma-megoldás lehet a dolog vége leborulok.gif
A szolgáltató nem fog neki semmit se kimérni, illetve annyit, megvan-e a lakás árammérő óránál a szabványban megengedett feszültség tűrés, terheletlen és közel a kismegaszakító névleges árammal terheléskor. Ha spéci mérésre rá lehetne venni, akkor esetleg mérhetnének felharmonikust, cosfi-t, DC szintet, de erre prosztó kisfogyasztónál nem lesznek hajlandók. A rugalmasságban az ELMÜ, EON, NKM-DÉMÁSZ mint a 100xszoros lassítású elefánt. Egyetlen dologgal lehet ugrasztani: NINCS ÁRAM a mérő óra utáni első kismegszakítón. A lakáson belüli dolgokhoz nem nyúlnak, viszont kérhetik a szabványossági nyilatkozatot a lakás villamos hálózat szereléséről.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: K P »

trane írta:
2019.05.21., kedd 19:06
mielőtt valamibe forintosítva belevágnál, próbálj meg egy pl. tápregenátort pl. PJ-től (Ethosz Audio) kölcsönkérni, vagy ráméretni a szolgáltatóval a hálózatodra :rolleyes: - egyébként könnyen csak pénzkidobás, és nem probléma-megoldás lehet a dolog vége leborulok.gif
Igen, előrelépni szeretnék nem pedig vissza v oldalt a mocsárba. :D
Elég ingoványos terület a HIFI- zés.... :D

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: K P »

Sziasztok,

Nálunk hétköznap igazából este 9 után élvezhető a zene. Gondoltam valamilyen tápgenerátor, tápkondicionàló beszerzésén, de egyelőre elég vakon vagyok. :D
Alces 4- es elosztó van, ki nem veszem mert anélkül csak rosszabb lenne a helyzet. Pest, társasház, szóval nem éppen ideálisak a körülmények.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy merre induljak el, vagy cseréljek tápkábeleket, bár attól még a színusz jel nem lesz szebb. :napsut:

Avatar
gyimesizsolt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2017.12.31., vas. 09:37
Értékelés: 25

VibaVoice Gemini 1000 beállítása

Hozzászólás Szerző: gyimesizsolt »

Sziasztok!
Keresek valakit aki be tudná állítani a ViabaVoice Gemini 1000 tápkondícionáló készülékemet (alkalmas műszerrel, szkóppal), vagy a Szentgyörgyi úr elérhetőségét (itt a fórumban nem válaszolt), hátha őt meg tudom erre kérni.
Válaszokat előre is köszönöm!
üdv:
Zsolti
Üdv:
Zsolti

Avatar
Merckx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2017.11.01., szer. 10:11
Értékelés: 28

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Merckx »

Köszi
a 3 as nál kimaradt a büvös szó (áramvezető sínre gondoltam )

3, közös áramvezető sínre összefüzve az összes kismegszakító vagy külön kap áramot a tápösvény kismegszakítója ?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Merckx írta:
2019.03.19., kedd 19:16
Sziasztok ! Kérdés : a kismegszakító elhelyezése 1 db tápösvénynél lakáson belül

1, a fi relé előtt kihagyva azt - utána fi relé -s utána a többi megszakító ?
Ha jól értem, a hifi ösvényt külön Fi relével gondolnád? Ha igen, akkor annak nulla vezetőjét is ide kötöd, más áramkörre nem mehet.
2, fi relé után közvetlen ?
Ez lenne a normál megoldás
3, közös sínre összefüzve az összes kismegszakító vagy külön leválasztva kap áramot a tápösvény kismegszakítója ?
Ez nem világos, nem értem
Válaszokat köszönöm ha valaki tudna ebben segíteni
Ha választani kellene, akkor 1. pontot választanám.

Avatar
Merckx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2017.11.01., szer. 10:11
Értékelés: 28

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Merckx »

Sziasztok ! Kérdés : a kismegszakító elhelyezése 1 db tápösvénynél lakáson belül

1, a fi relé előtt kihagyva azt - utána fi relé -s utána a többi megszakító ?
2, fi relé után közvetlen ?
3, közös sínre összefüzve az összes kismegszakító vagy külön leválasztva kap áramot a tápösvény kismegszakítója ?

Válaszokat köszönöm ha valaki tudna ebben segíteni

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2019.03.19., kedd 08:46
Istvan gratulalok,
azert ez hatalmas melo volt, nem semmi!

Audio szempontbol erzel valamilyen valtozast, miota VF-et (Valodi Fold :D ) hasznalsz?
Tényleg nem kevés meló, és persze költség is. A föld turkáláshoz képest a tetőn mászkálás az nagyobb rizikó volt számomra. Ennek oka az, hogy a Bramac betoncserép, ami fenn van már kb 25 éve, lazán megszórt szemcsével borított a külső felület és ezek a fél-egy milliméteres szemcsék még mindig lazán pörögnek lefele, tehát rajta mászkálni nem lehet. Feltologatni hogy a léceken lépjek, az megint nagy macera.
Hangzásban változás? Előző posztomban már írtam, szerintem a korábbihoz képest stabilabb "megtámasztása" van a hangoknak, dinamika javulás szerű a változás. De ez a földelő dolog előző nyár óta több lépcsőben alakult és A-B-ni ezzel képtelenség. Mind emelett a PPP aktív szűrőn semmi input és output torzítás változást nem látok a napi ingadozásai figyelembe vételével sem.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Elkészült a ház alapja körüli földelésem az utca oldali árokba fektetett és lenyomott földelőkkel. Végeredményben 9db 3m-es 20mm ármérő horganyzott rúd és 10mm átmérő vízszintes összekötő a talajban 20m hosszban, a fel nem bontott térköves rész alatt pedig horganyazott 3/4"-os vízvezetékkel. Így a 40m hosszúságú fémes vezetők talajban egy méter mélyen is része a földelésnek. Biztonság fokozása érdekében a földelők egyesítése a talaj felett, lábazat falon 50mm2 aluvezetékkel is megtörtént. Ennek egyik fő indoka pedig az, hogy ezzel tudom optimálisan és szabályosan beiktatni az érintés védelmi és EPH földelőt.
A villám védelemnek új szabvány szerint az EPH kialakítás és az épületen belüli villamos hálózat túlfeszültség védelme is előírás.
A képeken, utcafronti árok, érintésvédelmi üzemi földelő beiktatás és EPH fő sín. Az EPH sin jobboldalán jön fel 50mm2 aluvezeték az EPH földelőtől. A gázvezeték is itt van lekötve. A gázvezeték nem vezethet villám-részáramot és érintés védelmi kiegyenlítő áramot sem. Ezzel szemben tisztán fémes szerelésű vízvezeték igen, amit én a talajban ki is használok.
Csatolmányok
IMG_20190319_081026.jpg
IMG_20190319_081026.jpg (436.57 KiB) Megtekintve 2592 alkalommal
IMG_20190319_080953.jpg
IMG_20190319_080953.jpg (650.01 KiB) Megtekintve 2592 alkalommal
IMG_20190301_153855.jpg
IMG_20190301_153855.jpg (331.92 KiB) Megtekintve 2592 alkalommal

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Külön tápösvény ügyben:

Projektort van értelme rákötni, vagy az mehet vmelyik normál áramkörből?
Ha érdemes rákötni, akkor viszont lesz az ösvényben egy kötés a proji előtt, és úgy megy tovább a nappali túloldalára a tápösvény. Így ez nem gáz?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2019.02.22., pén. 13:53
[ Nem gondolnám hogy ez hatással lehet a zenei hangzásra. Földelésen a föld felé nem, vagy csak egészen csekély áram folyhat, a nulla vezető potenciálját stabilizálja és zaj csökkenti inkább. A PPP áramregenerátorom nem mutat semmivel sem alacsonyabb hálózati áram torzítást, viszont hangzásban megfogottabb, megalapozottabb hangszer és ének hangok észlelhetők.
Mennyire messze van ez a valódi földelés a VF-től. Az alsó képen a T elágazás mellet az nem egy ott felejtett papírzsák, hanem többször összehajtott 2mm vastag gumilemez. A 10mm átmérő horganyzott vas vezető alatt téglavastagságnyi 5cm-re merőlegesen fut 5x4mm2 páncélköpenyes földkábel melléképület felé. Ez a gumilemez
csupán csökkenti a nedves talaj vezetett áram-feszültség áthatást, amikor megjelenik a villám részárama ezen a ponton talajban, kb 300kV-800kV feszültséggel. Elvben talajban 3m feletti távolságban nem okozna veszélyes túlfeszültséget.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

istvan01 írta:
2019.02.22., pén. 13:53
istvan01 írta:
2019.01.07., hétf. 13:57
...
Maradjunk csupán a földelésnél. A szakemberekkel konzultálva a tavaly lerakott 2db 3m-es csak villám földelőt bővítenem kell oly módon, hogy minél inkább közelítsen a B típusú, ház körüli gyűrű földeléshez. A teljes körgyűrűt azért nem tudom megoldani, mert a ház egyik rövid fala a szomszéd felé határfal, a szomszéd telkén nem áshatok, fúrhatok. A nem teljes gyűrű úgy alakul ki, hogy le fogok nyomni még 5db 3m-es szondát egymástól egyenletes távolságban, össze lesz kötve fémesen a most csak EV-nullázó üzemi földelés 3 szondájával is, plusz EPH-t kell kialakítani a házhoz talajban bejövő fém víz és gázcsövekkel, túlfesz levezetőkkel pedig a villamos 3fázisú betáp vezetékkel. Ezt hívják összecsatolásnak). Így tehát 10db földelő szondám, víz-gázcsövel 3/4 körben a talaj szintben/alatta ezek egymással összekötve alkotnak egy masszív földelést, és az utcai PEN vezetékkel is összekötve kialakul egy jó alacsony földelő ellenállásom. A saját eredő földelésem a talajviszonyok és számítási képletek alapján várhatóan lesz 3-5ohm, és ez magasabb érték, mint amit a szabvány ideális elvártnak tart 1ohm. ....
A hét elejei jó idő alkalmat adott a korábban tervezett villámföldeléseim egyik szakaszának elkészítésére, ami 7m árok ásás, 2db 3m földelő rúd leverése egy méter mély felső végződéssel, talajban vízvezetékhez csatlakozás és az eddig érintésvédelmi földeléssel nem egyesített villám földelések egyesítése. Tehát most összesen 6db 3m-es földelő szonda fémes összekötésben alkotja a villám és érintésvédelmi üzemi földelésem. Hátra van még 3db földelő szonda a ház utca oldali előkertjében, ami nagyobb földmunka és szerelésű lesz az mostanihoz képest.
Hifihangzásban jelenthet-e ez valami változást? Tíz nappal korábban "csak" 2db 3m-es és egy db 2m-es de nagyon öreg földelő szonda volt az ÉV földelésben, mára ez bővült 4db 3m-es szondával. Nem gondolnám hogy ez hatással lehet a zenei hangzásra. Földelésen a föld felé nem, vagy csak egészen csekély áram folyhat, a nulla vezető potenciálját stabilizálja és zaj csökkenti inkább. A PPP áramregenerátorom nem mutat semmivel sem alacsonyabb hálózati áram torzítást, viszont hangzásban megfogottabb, megalapozottabb hangszer és ének hangok észlelhetők.
Hmm..
De ezt a "szakik" simán kiváltják egy konnektorba dugott vf feliratú bigyóval :fekverohog:
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2019.01.07., hétf. 13:57
...
Maradjunk csupán a földelésnél. A szakemberekkel konzultálva a tavaly lerakott 2db 3m-es csak villám földelőt bővítenem kell oly módon, hogy minél inkább közelítsen a B típusú, ház körüli gyűrű földeléshez. A teljes körgyűrűt azért nem tudom megoldani, mert a ház egyik rövid fala a szomszéd felé határfal, a szomszéd telkén nem áshatok, fúrhatok. A nem teljes gyűrű úgy alakul ki, hogy le fogok nyomni még 5db 3m-es szondát egymástól egyenletes távolságban, össze lesz kötve fémesen a most csak EV-nullázó üzemi földelés 3 szondájával is, plusz EPH-t kell kialakítani a házhoz talajban bejövő fém víz és gázcsövekkel, túlfesz levezetőkkel pedig a villamos 3fázisú betáp vezetékkel. Ezt hívják összecsatolásnak). Így tehát 10db földelő szondám, víz-gázcsövel 3/4 körben a talaj szintben/alatta ezek egymással összekötve alkotnak egy masszív földelést, és az utcai PEN vezetékkel is összekötve kialakul egy jó alacsony földelő ellenállásom. A saját eredő földelésem a talajviszonyok és számítási képletek alapján várhatóan lesz 3-5ohm, és ez magasabb érték, mint amit a szabvány ideális elvártnak tart 1ohm. ....
A hét elejei jó idő alkalmat adott a korábban tervezett villámföldeléseim egyik szakaszának elkészítésére, ami 7m árok ásás, 2db 3m földelő rúd leverése egy méter mély felső végződéssel, talajban vízvezetékhez csatlakozás és az eddig érintésvédelmi földeléssel nem egyesített villám földelések egyesítése. Tehát most összesen 6db 3m-es földelő szonda fémes összekötésben alkotja a villám és érintésvédelmi üzemi földelésem. Hátra van még 3db földelő szonda a ház utca oldali előkertjében, ami nagyobb földmunka és szerelésű lesz az mostanihoz képest.
Hifihangzásban jelenthet-e ez valami változást? Tíz nappal korábban "csak" 2db 3m-es és egy db 2m-es de nagyon öreg földelő szonda volt az ÉV földelésben, mára ez bővült 4db 3m-es szondával. Nem gondolnám hogy ez hatással lehet a zenei hangzásra. Földelésen a föld felé nem, vagy csak egészen csekély áram folyhat, a nulla vezető potenciálját stabilizálja és zaj csökkenti inkább. A PPP áramregenerátorom nem mutat semmivel sem alacsonyabb hálózati áram torzítást, viszont hangzásban megfogottabb, megalapozottabb hangszer és ének hangok észlelhetők.
Csatolmányok
Resize of IMG_20190219_110447.jpg
Resize of IMG_20190219_110447.jpg (369.92 KiB) Megtekintve 2807 alkalommal
Resize of IMG_20190219_111537.jpg
Resize of IMG_20190219_111537.jpg (543.28 KiB) Megtekintve 2807 alkalommal

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

American wire gauge (AWG)
nem is kell szigorúan megfelelni, mert Európai szokásos ISO méret sor az nem azonos az amerikai sorral, mint ahogy nagyon sok mértékegység sem azonos arra felé az ittenivel
[/quote]

Köszi!
Ezért nem stimmelt a mérésem, mert felmásztam a biztihez és épp 3,5 mm- mért a subler a rèzdrótra. Nullát mértem, nyugi. :D
Köszi!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

prando írta:
2019.02.21., csüt. 08:53
Az awg táblázatot szigorúbban nézve 2,5-ös drót nincs is.
Az awg10, az 5,26 mm2 és 2,588 mm átmérő az awg13 az meg 2,62 mm2 és 1,828 mm átmérő.
Az én ösvényem tömör vörösrèz awg7, 10,5 mm2 3,665 mm átmérő.
American wire gauge (AWG)
nem is kell szigorúan megfelelni, mert Európai szokásos ISO méret sor az nem azonos az amerikai sorral, mint ahogy nagyon sok mértékegység sem azonos arra felé az ittenivel

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

Apró hozzáfűzés a félrerértések elkerülése végett, részemről :D
Hengeres tömör kábelnél szerény számításaim szerint 2,5mm átmérő 4,909mm2 keresztmetszetnek felel meg, három tizedes pontosságra kerekítve. Lényegében igaz tehát amit írsz, erre az egyetlen esetre... de ezt csak azért jegyeztem meg, hogy a mondandódból nehogy valaki azt vegye le, hogy az átmérőt kettővel szorozva megkapjuk a keresztmetszetet.
Mert a 2,5 mm2 keresztmetszetnek ugyanis 1,784mm átmérő felel meg, három tizedesre kerekítve, már ha a számításaim nem csalnak...
[/quote]

Az awg táblázatot szigorúbban nézve 2,5-ös drót nincs is.
Az awg10, az 5,26 mm2 és 2,588 mm átmérő az awg13 az meg 2,62 mm2 és 1,828 mm átmérő.
Az én ösvényem tömör vörösrèz awg7, 10,5 mm2 3,665 mm átmérő.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2019.02.20., szer. 09:50
OFF
elborzadva látom ezt a slendriánságot, amikor azt írjátok "1,5-ös", "2,5-ös vezeték". egyetemet végezni hogy egy szám önmagban nem fejez ki semmilyen fizikai tulajdánságot.
...
Ha megyünk feljebb, 2,5mm átmérő vezető az éppen dupla keresztmetszetű, mint a 2,5mm2 keresztmetszetű.
Apró hozzáfűzés a félrerértések elkerülése végett, részemről :D
Hengeres tömör kábelnél szerény számításaim szerint 2,5mm átmérő 4,909mm2 keresztmetszetnek felel meg, három tizedes pontosságra kerekítve. Lényegében igaz tehát amit írsz, erre az egyetlen esetre... de ezt csak azért jegyeztem meg, hogy a mondandódból nehogy valaki azt vegye le, hogy az átmérőt kettővel szorozva megkapjuk a keresztmetszetet.
Mert a 2,5 mm2 keresztmetszetnek ugyanis 1,784mm átmérő felel meg, három tizedesre kerekítve, már ha a számításaim nem csalnak...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

ajkamici írta:
2019.02.20., szer. 15:26
mgus írta:
2019.02.20., szer. 14:51
wittao írta:
2019.02.20., szer. 14:39

Mi köze van szerinted a teljesítmény méretezésnek a hallott hanghoz?
Szerintem semmi, ugyan úgy fog szólni a 2.5 mint 4 vagy 6-os mm2-es merev réz vezeték,ha anyagába nincs eltérés.
Ez az amiben biztos vagyok, hogy nem ugyanúgy fog "szólni" .
Ezért volt a kérdés is.
Én a 2,5 vs 5,4 mm2 közötti különsbéget elég erősen kihallhatónak véltem.
Voltak akik a (tömör) 3x 10mm2 ig elmentek a nirvána reményében, de hallgathatlannak itélték.
Minél nagyobb a keresztmetszet, annál hosszabb a bejáratás sajnos. Már a 6-os is hónapok alatt járódik be. Ezért aztán a közvetlen összehasonlítás szinte lehetetlen. Anno a Pennában talán 6-os Pirellivel lettek a bemutatótermek bekábelezve és legalább egy fél évig nagyon durván változott minden, hol jobb, hol rosszabb volt pár naponta és kb egy fél év kellett hogy beálljon, pedig ott lehetett 24 órában járatni a rendszert, elég nagy hangerőn is.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

wittao írta:
2019.02.20., szer. 15:18
mgus írta:
2019.02.20., szer. 14:51
wittao írta:
2019.02.20., szer. 14:39

Mi köze van szerinted a teljesítmény méretezésnek a hallott hanghoz?
Szerintem semmi, ugyan úgy fog szólni a 2.5 mint 4 vagy 6-os mm2-es merev réz vezeték,ha anyagába nincs eltérés.
Ok, értem. Nem értek egyet, de elfogadom ha ez a véleményed. Akkor Neked jóval olcsóbb is lehet egy tápösvény kiépítése, azonos kapott hang mellett. :smile32:
Nem látom értelmét nagyon a keresztmetszet növelésnek, nyilván a vastagabb keresztmetszet kisebb ellenállással is jár. A saját hálózatom max 25A-re lehet terhelni, tehát nincs értelme 2.5mm2 fölé mennem. Ha nagyon Hi-Fi-zni lenne kedvem akkor a innen választanék kábelt:
https://kacsa-audio.hu/termekkategoria/ ... lso-kabel/
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”