Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: HoriTon »

Sziasztok!
A hétvégén befejeztem az SE csöves végerősítőt, amely 6n6p, KT88 és EZ81 csővekből épül fel.
Az egyenirányítás hibrid megoldású, mivel a cső kiegészült 4db diódával. A KT88 csövek fűtését külön kétkörös Indel trafó végzi. A kimenő trafók SE 20W-os szintén Indel gyártmányúak. A táp trafó pedig Beag vasra tekert kivitelű. Az elektronika átlagos minőségű elemekből épül fel, pl. Hammond fojtó trafó, Audio Note csatoló kondik, OFC réz kábelek, Alps poti a jelszínt beállításához, stb. A ház 2,2mm vastag alumínium, amit itt az AVX-n vettem. Készítettem hozzá bükkfából oldallapokat, amelyeket japán cseresznyére pácoltam. A trafó takaró sapkák 1,5mm acéllemezből csináltam.
Sajnos sok időm nem marad a tesztelésre, csütörtökön jönnek érte. :-(
Csatolmányok
P_20190602_094700_1.jpg
P_20190602_094700_1.jpg (4.44 MiB) Megtekintve 3432 alkalommal
P_20190604_165950.jpg
P_20190604_165950.jpg (4.78 MiB) Megtekintve 3432 alkalommal
P_20190602_094726_1_1_1.jpg
P_20190602_094726_1_1_1.jpg (3.06 MiB) Megtekintve 3432 alkalommal
CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Készítettem egy egyszerű PP-t, olcsó orosz csövekkel, 2x25W szinuszos teljesítményt mértem.
Csatolmányok
6P3SZ PP  F.jpg
6P3SZ PP F.jpg (267.05 KiB) Megtekintve 3319 alkalommal
6P3SZ PP E.jpg
6P3SZ PP E.jpg (219.96 KiB) Megtekintve 3319 alkalommal
6P3SZ PP H.jpg
6P3SZ PP H.jpg (189.7 KiB) Megtekintve 3319 alkalommal

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: prando »

SoundMania írta:
2019.05.28., kedd 10:19
prando írta:
2019.05.21., kedd 23:17
Szisztok!
Szeretném megkérdezni, hogy csöveket hol lehet bevizsgáltatni?
Van egy maszek csöves phonom, már nem új, bár nálam keveset megy, de az előző tulajnál nem tudom mennyit üzemelt. Ezt szeretném majd megnézetni.
Köszi!
Hamarosan tudok ilyenre felajánlani némi kapacitást! :)
Bár számodra megoldódott úgy látom.
Köszönöm, igen, megoldódott.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

prando írta:
2019.05.21., kedd 23:17
Szisztok!
Szeretném megkérdezni, hogy csöveket hol lehet bevizsgáltatni?
Van egy maszek csöves phonom, már nem új, bár nálam keveset megy, de az előző tulajnál nem tudom mennyit üzemelt. Ezt szeretném majd megnézetni.
Köszi!
Hamarosan tudok ilyenre felajánlani némi kapacitást! :)
Bár számodra megoldódott úgy látom.

Avatar
Coffos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 12:52
Értékelés: 9

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Coffos »

dys-cus írta:
2019.05.27., hétf. 08:28
"Erre Godina István már 20 éve rájött, hogy igy kell használni,párhuzamosan, és minimum kettőt! Az audioworld-ös interjúban beszélt is erről..."
Ezt már 40 éve felfedezték, sőt korábban. Való igaz, jól írod, minimum tényleg kettőt lehet párhuzamosan kötni. Viszont Barátunk fiatal még, s nem ismeri Godina drága erősítőit. Így aztán nyugodtan mondhatjuk, hogy Újra feltalálta ezen okos dolgot. Ezért nem is kellene dohenosztáló módon megjegyzést tenni Sanya munkájára. Gondolom te is készítettél már sok erősítőt 1 darab ellenállással egy pozícióban. :D
Nem találtam én újra fel, csak leírtam a tapasztalataimat, ha már egyszer ez diy fórum.
Látod, van akinek nem tetszik :D

(Ez olyan tipikus eset mint mikor elmeséled a szomszédnak, hogy "vettem egy Skodát, erre ő visszavág, hehh a Bélának már 2 éve az van, asszed te találtad fel a márkát?"

Na erről ennyit, remélem azért van akinek segített a korábbi hozzászólásom, esetleg kedvet kap valaki a kísérletezéshez..
Őrülök, hogy Neked bevált az ellenállás kombináció ajánlásom :)
while(!sleep) sheep++;

Avatar
Coffos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 12:52
Értékelés: 9

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Coffos »

[/quote]

Erre Godina István már 20 éve rájött, hogy igy kell használni,párhuzamosan, és minimum kettőt! Az audioworld-ös interjúban beszélt is erről...
[/quote]

Ha mutatsz egy Általad épített, ellenállásokkal saját fülre kihangolt erősítőt, akkor elfogadom a LEszólást..
Az, hogy melyik gyártó mit használ, egyéni elgondolás és üzleti szempont is.

Én olyan hangkaraktert igyekszem belőni, ami nekem tetszik, nem olyat amit más előír..

Amúgy is én egy amatőr diy-er vagyok, saját magamnak készült az erősítő, így aztán hidegen hagy, hogy melyik magyar gyártó mit használ.
Ha kapok tanácsot, kipróbálom, vagy tetszik, vagy nem az eredmény..
Más munkájával való példálózás helyett inkább mutass valami sajátot! :)
while(!sleep) sheep++;

Avatar
Coffos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 12:52
Értékelés: 9

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Coffos »

frei34 írta:
2019.05.23., csüt. 08:36
Coffos írta:
2019.05.16., csüt. 19:24
No kérem megérkeztek a KPCU01-es kondik..
Ahogy ideért a GLS futár, már izzott is a páka, kíváncsi voltam mit tud.
Piros jantzen kondikat váltottak le az ARC M6HD utánépítésemben.

Még bejáratás alatt van, de a bekapcsolás pillanatától hasbaakasztó a külömbség..
Nyíltabb, SOKKAL-SOKKAL részletgazdagabb a megszólalás, ütősebb, erőteljesebb a basszus.
Rengeteg új apró részletet mutat meg, a basszusgitár húr csörgésétől kezdve a húrok jellegzetes kattogó hangjáig, amit akkor hallani amikor a húrfeszítő alacsonyra van állítva és a húr beleér néha néha a hangszedőbe.
A billentyűs, fújós hangszerek sokkal testesbbek, a szaxofon érces recsegős, jobban emlékeztet a valóságra.

Olyan érzés fogott el, mintha eddig 2D-ben hallgattam volna a zenét, míg most kilépnek a hangszerek a hangfalból.. azt kell mondjam, megérte 2 hónapot várni, amíg ideértek a kondik.
Discussal egyetértésben azt kell mondjam marha jól illeszkedik ebbe az erősítőbe, ha valaki megépíti, amit nagyon ajánlok(!!) akkor már alapból ilyen csatoló kondit használjon.
Ezzel a kondival nagyon nyílt a megszólalás, meglepő volt, de kíjebb kellett kicsit forgatnom a hangfalakat, miután bekerültek a kondik.

Játszottam kicsit a visszacsatolással is.
A visszacsatoló ellenállásaim értéke 5Kohm, amit 2db 10kohm-os párhuzamosításával oldottam meg.
Csak egyféle ellenállással sose úgy szólt, mint ahogy szerettem volna.
Bepróbáltam kiwame, holco, PRP, arcol, takman carbon, yaego ellenállásokat, úgy is, hogy csak egyfajta volt bent, valamint ezek különféle kombinációit is.
Hagy ne mondjam, ahány kombináció, annyiféle hangzás. Volt olyan, hogy kicsi lett a tér tőle, volt, hogy tompa volt a megszólalás, volt hogy karcos lett, volt hogy túl lágy.

A legjobb hangzást holco metal film és takman carbon film párossal értem el. 10-10kohm párhuzamosan.
PRP és takman carbon film páros is jól teljesített, a fényképen még ez van bent, de holco metal film és takman crabon film párossal sokkal levegősebb a megszólalás. A PRP-s párossal tompább, kicsit méjbe húzó ehhez képest a hangkép.
Ha csak egyféle ellenállást használtam akkor vagy túl kemény, agresszív, vagy túl lágy volt a hangkép.

Dúrva, hogy csak a visszacsatoló ellenállás mennyit számít..

Lényeg a lényeg, hogy marha jól szól az erősítő az új csatoló kondival!
Erre Godina István már 20 éve rájött, hogy igy kell használni,párhuzamosan, és minimum kettőt! Az audioworld-ös interjúban beszélt is erről...
while(!sleep) sheep++;

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

"Erre Godina István már 20 éve rájött, hogy igy kell használni,párhuzamosan, és minimum kettőt! Az audioworld-ös interjúban beszélt is erről..."
Ezt már 40 éve felfedezték, sőt korábban. Való igaz, jól írod, minimum tényleg kettőt lehet párhuzamosan kötni. Viszont Barátunk fiatal még, s nem ismeri Godina drága erősítőit. Így aztán nyugodtan mondhatjuk, hogy Újra feltalálta ezen okos dolgot. Ezért nem is kellene dohenosztáló módon megjegyzést tenni Sanya munkájára. Gondolom te is készítettél már sok erősítőt 1 darab ellenállással egy pozícióban. :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: prando »

dys-cus írta:
2019.05.22., szer. 18:45
Olyan emberrel, akinek van emisszió mérő műszere. Van erre kapcsolás is, de én nem építettem meg. Ha állod a posta költségeket, meg valami munkadíjat, akkor egy barátommal megtudom nézetni. Nem tudom hova valósi vagy, de el is hozhatod, csak ugye 3 ember idejét kell öszzehangolni. Viszont a legbiztosabb jele a cserének, hogy a getter szélén (tükör az üvegbúrán) fehér csík kezd megjelenni, illetve kezd halkabbul szólni a cucc.

Köszönöm!
Jelentkezett egy fórumtárs akihez elvittem és megnézte őket, szerencsére jó állapotban vannak.
Köszönet érte itt is!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: avl2 »

trane írta:
2019.05.23., csüt. 09:09
...de nagyjából mindenre rájöttek már korábban :yingyang: > épp' ezért lehet ismét rájönni :napsut: :smile53:
OFF:
csak mert epp nemreg olvastam:
Some people claim that there’s nothing new left. There are no new ideas to be had, no new creations to invent, no new options to explore. In fact, the opposite is true. Innovation is a non-zero-sum game. A crowded market actually means more opportunities to create something new than a barren one. Technology is a feedback loop. The creation of something new begets the creation of something even newer and so on.

Avatar
frei34
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 17:11
Értékelés: 150

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: frei34 »

Coffos írta:
2019.05.16., csüt. 19:24
No kérem megérkeztek a KPCU01-es kondik..
Ahogy ideért a GLS futár, már izzott is a páka, kíváncsi voltam mit tud.
Piros jantzen kondikat váltottak le az ARC M6HD utánépítésemben.

Még bejáratás alatt van, de a bekapcsolás pillanatától hasbaakasztó a külömbség..
Nyíltabb, SOKKAL-SOKKAL részletgazdagabb a megszólalás, ütősebb, erőteljesebb a basszus.
Rengeteg új apró részletet mutat meg, a basszusgitár húr csörgésétől kezdve a húrok jellegzetes kattogó hangjáig, amit akkor hallani amikor a húrfeszítő alacsonyra van állítva és a húr beleér néha néha a hangszedőbe.
A billentyűs, fújós hangszerek sokkal testesbbek, a szaxofon érces recsegős, jobban emlékeztet a valóságra.

Olyan érzés fogott el, mintha eddig 2D-ben hallgattam volna a zenét, míg most kilépnek a hangszerek a hangfalból.. azt kell mondjam, megérte 2 hónapot várni, amíg ideértek a kondik.
Discussal egyetértésben azt kell mondjam marha jól illeszkedik ebbe az erősítőbe, ha valaki megépíti, amit nagyon ajánlok(!!) akkor már alapból ilyen csatoló kondit használjon.
Ezzel a kondival nagyon nyílt a megszólalás, meglepő volt, de kíjebb kellett kicsit forgatnom a hangfalakat, miután bekerültek a kondik.

Játszottam kicsit a visszacsatolással is.
A visszacsatoló ellenállásaim értéke 5Kohm, amit 2db 10kohm-os párhuzamosításával oldottam meg.
Csak egyféle ellenállással sose úgy szólt, mint ahogy szerettem volna.
Bepróbáltam kiwame, holco, PRP, arcol, takman carbon, yaego ellenállásokat, úgy is, hogy csak egyfajta volt bent, valamint ezek különféle kombinációit is.
Hagy ne mondjam, ahány kombináció, annyiféle hangzás. Volt olyan, hogy kicsi lett a tér tőle, volt, hogy tompa volt a megszólalás, volt hogy karcos lett, volt hogy túl lágy.

A legjobb hangzást holco metal film és takman carbon film párossal értem el. 10-10kohm párhuzamosan.
PRP és takman carbon film páros is jól teljesített, a fényképen még ez van bent, de holco metal film és takman crabon film párossal sokkal levegősebb a megszólalás. A PRP-s párossal tompább, kicsit méjbe húzó ehhez képest a hangkép.
Ha csak egyféle ellenállást használtam akkor vagy túl kemény, agresszív, vagy túl lágy volt a hangkép.

Dúrva, hogy csak a visszacsatoló ellenállás mennyit számít..

Lényeg a lényeg, hogy marha jól szól az erősítő az új csatoló kondival!
Erre Godina István már 20 éve rájött, hogy igy kell használni,párhuzamosan, és minimum kettőt! Az audioworld-ös interjúban beszélt is erről...

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Olyan emberrel, akinek van emisszió mérő műszere. Van erre kapcsolás is, de én nem építettem meg. Ha állod a posta költségeket, meg valami munkadíjat, akkor egy barátommal megtudom nézetni. Nem tudom hova valósi vagy, de el is hozhatod, csak ugye 3 ember idejét kell öszzehangolni. Viszont a legbiztosabb jele a cserének, hogy a getter szélén (tükör az üvegbúrán) fehér csík kezd megjelenni, illetve kezd halkabbul szólni a cucc.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: prando »

Szisztok!
Szeretném megkérdezni, hogy csöveket hol lehet bevizsgáltatni?
Van egy maszek csöves phonom, már nem új, bár nálam keveset megy, de az előző tulajnál nem tudom mennyit üzemelt. Ezt szeretném majd megnézetni.
Köszi!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

sutemenyx írta:
2019.05.19., vas. 11:06

Budapesttől, mint az egyetemes világnézet szerinti univerzális középpontjától a világnak. :D
Budapesttől Kecskemét? :fekverohog:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dys-cus írta:
2019.05.19., vas. 09:23
sutemenyx írta:
2019.05.18., szomb. 21:55
dys-cus írta:
2019.05.18., szomb. 14:50
"Látom nem érted a tréfát. :D Én egy brutális napviharra gondoltam, és azt csak egy 20-as vaslemez zárt doboz fogja meg."
Szeretem, meg tűröm is. A baj, hogy írásban nem tud az ember a másik szemébe nézni. Ezért kell az emotikum, vagy mi a bánat. De semmi baj, nem vagyok én szőrös szívű. Amúgy meg eljöhetsz hallgatózni.
Köszi! Szerintem baromi messze lakozol, de ha egyszer úgy lesz, majd akkor lehet élek a lehetőséggel.
Messze? Közel a bolt, a kocsma, a Duna, a Tisza, az ország közepe. :D
Budapesttől, mint az egyetemes világnézet szerinti univerzális középpontjától a világnak. :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

sutemenyx írta:
2019.05.18., szomb. 21:55
dys-cus írta:
2019.05.18., szomb. 14:50
"Látom nem érted a tréfát. :D Én egy brutális napviharra gondoltam, és azt csak egy 20-as vaslemez zárt doboz fogja meg."
Szeretem, meg tűröm is. A baj, hogy írásban nem tud az ember a másik szemébe nézni. Ezért kell az emotikum, vagy mi a bánat. De semmi baj, nem vagyok én szőrös szívű. Amúgy meg eljöhetsz hallgatózni.
Köszi! Szerintem baromi messze lakozol, de ha egyszer úgy lesz, majd akkor lehet élek a lehetőséggel.
Messze? Közel a bolt, a kocsma, a Duna, a Tisza, az ország közepe. :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dys-cus írta:
2019.05.18., szomb. 14:50
"Látom nem érted a tréfát. :D Én egy brutális napviharra gondoltam, és azt csak egy 20-as vaslemez zárt doboz fogja meg."
Szeretem, meg tűröm is. A baj, hogy írásban nem tud az ember a másik szemébe nézni. Ezért kell az emotikum, vagy mi a bánat. De semmi baj, nem vagyok én szőrös szívű. Amúgy meg eljöhetsz hallgatózni.
Köszi! Szerintem baromi messze lakozol, de ha egyszer úgy lesz, majd akkor lehet élek a lehetőséggel.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

"Látom nem érted a tréfát. :D Én egy brutális napviharra gondoltam, és azt csak egy 20-as vaslemez zárt doboz fogja meg."
Szeretem, meg tűröm is. A baj, hogy írásban nem tud az ember a másik szemébe nézni. Ezért kell az emotikum, vagy mi a bánat. De semmi baj, nem vagyok én szőrös szívű. Amúgy meg eljöhetsz hallgatózni.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dys-cus írta:
2019.05.18., szomb. 10:17
sutemenyx írta:
2019.05.14., kedd 22:41
mgus írta:
2019.05.14., kedd 18:57
Direkt vannak elfordítva a trafók?
Nem árt így elfordítani, különben erőteljesebben mágnesezi a hálózati trafó 50Hz-e a kimenőt is. Azzal meg konkrétan a kimenetre teszi rá a brummot. Viszont dyscus már megint nem ügyelt arra, hogy ha brutalis magneses vihar van, akkor az ne hallatszodjon a hangszorokban.
Kedves süteményx! Dyscus ügyel arra, hogy ne legyen mágneses vihar, sem földhurok az erősítőjében. Igen kedvesen elmagyarázom, hogy hogyan. Ha valaki nem hiszi el, jöjjön el, látogasson meg, hallgassa meg, hogy búgnak-e az erősítőim. Téged is szívesen látlak. De azt nagyon nem szeretném, ha az lenne, mint a múltkor bizonyos "szagértők" esetében, hogy 30-200- stb. kilométerről megállapítsák, hogy búg, és azt unalomig ismételgessék mint egy papagáj.
Szóval jelenleg a DAC-om a legzajosabb, mert csövet kellene benne cserélnem. Az sem búg, hanem sziszeg, meg néha reccsen. A végfokok nem tudnak búgni, ugyanis 1, a trafók el vannak forgatva egymáshoz képest. A másik ok az az, hogy alul vannak gerjesztve. A 3. ok az az, hogy van rajtuk end bell, ami mélyhúzott vaslemezből van, s mint tudjuk azok leárnyékolják a mágneses tereket. De van egy negyedik ok is amiért nem búghat: Mindenki hallott már a közösmódusú elnyomásról. Aki nem, az nézzen utána valami tankönyvben. Erősítőim a konstrukciójuk folytán nagyon nagy közös módusú elnyomással rendelkeznek. Azaz, ha arra vigyázok, hogy a két módusú jel szimmetriája az egész erősítőben meglegyen, akkor a zajok kioltják egymást. Még a kimenőben is. Kimenőim tökéletesen szimmetrikusak, 2%-on belül van a kétoldal minden paramétere. Ha egy nagy neodimyum mágnessel kívülről cseszegetem a trafót, a kimenetein max akkora zajfesz jelenik meg, ami a kivezetés mondjuk 20cm-es drótjában indukálódik. Nos az kevés. Igen, volt egy erősítő, ami 96dB érzékenységű hangfalon búgott. Legfőképpen azért, mert a közös módus nem volt meg. Az pedig azért nem volt meg, mert az első cső szimmetriája állandóan elmászott. Egy ellenállás betételével, majd egy cső cserével a dolog orvoslódott. Azóta is vígan, zajmentesen használja az instrumentumot az, akihez került az erősítő. Amúgy meg megkell kérdezni Sanyát, hogy az alábbi fotón lévő erősítője búg-e. Az ő Diyeramp-jának a közösmódusú elnyomása is nagy. Ennek beállítására, valamint egyúttal a torzítás beállítására van egy kezelőszerv benne.
Az erősítő tényleg nagyon jól szól. A Miflex kondik a Jupiter vax papírral, és a Duelund PIO kondijaival vannak egy csapatban azok árának kb az 1/3-ad részéért. Egy jól megtervezett csöves végfokba nem kell 220nF-nál nagyobb csatoló kondi akkor, ha az az anódból csatol ki. A négy Cu fóliás kondi postával együtt kijön max 23 eFt-ból. Ha valaki azért épít csöves erősítőt, hogy zenét akarjon rajta hallgatni, akkor ezt a pénzt semmi esetre sem nem szabad sajnálni. A csövek, és a rendes kimenőtrafók ehhez képest többe kerülnek. Sajnos a hobbink ez a része nem olcsó mulatság. Ha valakinek nem a forrasztgatás minden álma, de nincsenek milliói agyon hypolt HígEnd cuccokra, akkor azoknál jobb hangot el tud élrni úgy, hogy épít egy ilyen erősítőt, ahogy Sanya tette, meg még teszik sokan mások, köztük hangmérnök, zenész, stb.
Mindenkinek jó erősítőépítést kívánok. Kövessétek a DAC-om építését is a megfelelő topicban. Jelenleg az illesztőtrafóival kísérletezek.
Látom nem érted a tréfát. :D Én egy brutális napviharra gondoltam, és azt csak egy 20-as vaslemez zárt doboz fogja meg.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

sutemenyx írta:
2019.05.14., kedd 22:41
mgus írta:
2019.05.14., kedd 18:57
Direkt vannak elfordítva a trafók?
Nem árt így elfordítani, különben erőteljesebben mágnesezi a hálózati trafó 50Hz-e a kimenőt is. Azzal meg konkrétan a kimenetre teszi rá a brummot. Viszont dyscus már megint nem ügyelt arra, hogy ha brutalis magneses vihar van, akkor az ne hallatszodjon a hangszorokban.
Kedves süteményx! Dyscus ügyel arra, hogy ne legyen mágneses vihar, sem földhurok az erősítőjében. Igen kedvesen elmagyarázom, hogy hogyan. Ha valaki nem hiszi el, jöjjön el, látogasson meg, hallgassa meg, hogy búgnak-e az erősítőim. Téged is szívesen látlak. De azt nagyon nem szeretném, ha az lenne, mint a múltkor bizonyos "szagértők" esetében, hogy 30-200- stb. kilométerről megállapítsák, hogy búg, és azt unalomig ismételgessék mint egy papagáj.
Szóval jelenleg a DAC-om a legzajosabb, mert csövet kellene benne cserélnem. Az sem búg, hanem sziszeg, meg néha reccsen. A végfokok nem tudnak búgni, ugyanis 1, a trafók el vannak forgatva egymáshoz képest. A másik ok az az, hogy alul vannak gerjesztve. A 3. ok az az, hogy van rajtuk end bell, ami mélyhúzott vaslemezből van, s mint tudjuk azok leárnyékolják a mágneses tereket. De van egy negyedik ok is amiért nem búghat: Mindenki hallott már a közösmódusú elnyomásról. Aki nem, az nézzen utána valami tankönyvben. Erősítőim a konstrukciójuk folytán nagyon nagy közös módusú elnyomással rendelkeznek. Azaz, ha arra vigyázok, hogy a két módusú jel szimmetriája az egész erősítőben meglegyen, akkor a zajok kioltják egymást. Még a kimenőben is. Kimenőim tökéletesen szimmetrikusak, 2%-on belül van a kétoldal minden paramétere. Ha egy nagy neodimyum mágnessel kívülről cseszegetem a trafót, a kimenetein max akkora zajfesz jelenik meg, ami a kivezetés mondjuk 20cm-es drótjában indukálódik. Nos az kevés. Igen, volt egy erősítő, ami 96dB érzékenységű hangfalon búgott. Legfőképpen azért, mert a közös módus nem volt meg. Az pedig azért nem volt meg, mert az első cső szimmetriája állandóan elmászott. Egy ellenállás betételével, majd egy cső cserével a dolog orvoslódott. Azóta is vígan, zajmentesen használja az instrumentumot az, akihez került az erősítő. Amúgy meg megkell kérdezni Sanyát, hogy az alábbi fotón lévő erősítője búg-e. Az ő Diyeramp-jának a közösmódusú elnyomása is nagy. Ennek beállítására, valamint egyúttal a torzítás beállítására van egy kezelőszerv benne.
Az erősítő tényleg nagyon jól szól. A Miflex kondik a Jupiter vax papírral, és a Duelund PIO kondijaival vannak egy csapatban azok árának kb az 1/3-ad részéért. Egy jól megtervezett csöves végfokba nem kell 220nF-nál nagyobb csatoló kondi akkor, ha az az anódból csatol ki. A négy Cu fóliás kondi postával együtt kijön max 23 eFt-ból. Ha valaki azért épít csöves erősítőt, hogy zenét akarjon rajta hallgatni, akkor ezt a pénzt semmi esetre sem nem szabad sajnálni. A csövek, és a rendes kimenőtrafók ehhez képest többe kerülnek. Sajnos a hobbink ez a része nem olcsó mulatság. Ha valakinek nem a forrasztgatás minden álma, de nincsenek milliói agyon hypolt HígEnd cuccokra, akkor azoknál jobb hangot el tud élrni úgy, hogy épít egy ilyen erősítőt, ahogy Sanya tette, meg még teszik sokan mások, köztük hangmérnök, zenész, stb.
Mindenkinek jó erősítőépítést kívánok. Kövessétek a DAC-om építését is a megfelelő topicban. Jelenleg az illesztőtrafóival kísérletezek.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ja a miflex nagyonjó. Rá kéne beszélni az itthoni forgalmazókat (kácsa, bartimex), hogy inkabb terítsék ezt az audyn helyett.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Coffos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 12:52
Értékelés: 9

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Coffos »

No kérem megérkeztek a KPCU01-es kondik..
Ahogy ideért a GLS futár, már izzott is a páka, kíváncsi voltam mit tud.
Piros jantzen kondikat váltottak le az ARC M6HD utánépítésemben.

Még bejáratás alatt van, de a bekapcsolás pillanatától hasbaakasztó a külömbség..
Nyíltabb, SOKKAL-SOKKAL részletgazdagabb a megszólalás, ütősebb, erőteljesebb a basszus.
Rengeteg új apró részletet mutat meg, a basszusgitár húr csörgésétől kezdve a húrok jellegzetes kattogó hangjáig, amit akkor hallani amikor a húrfeszítő alacsonyra van állítva és a húr beleér néha néha a hangszedőbe.
A billentyűs, fújós hangszerek sokkal testesbbek, a szaxofon érces recsegős, jobban emlékeztet a valóságra.

Olyan érzés fogott el, mintha eddig 2D-ben hallgattam volna a zenét, míg most kilépnek a hangszerek a hangfalból.. azt kell mondjam, megérte 2 hónapot várni, amíg ideértek a kondik.
Discussal egyetértésben azt kell mondjam marha jól illeszkedik ebbe az erősítőbe, ha valaki megépíti, amit nagyon ajánlok(!!) akkor már alapból ilyen csatoló kondit használjon.
Ezzel a kondival nagyon nyílt a megszólalás, meglepő volt, de kíjebb kellett kicsit forgatnom a hangfalakat, miután bekerültek a kondik.

Játszottam kicsit a visszacsatolással is.
A visszacsatoló ellenállásaim értéke 5Kohm, amit 2db 10kohm-os párhuzamosításával oldottam meg.
Csak egyféle ellenállással sose úgy szólt, mint ahogy szerettem volna.
Bepróbáltam kiwame, holco, PRP, arcol, takman carbon, yaego ellenállásokat, úgy is, hogy csak egyfajta volt bent, valamint ezek különféle kombinációit is.
Hagy ne mondjam, ahány kombináció, annyiféle hangzás. Volt olyan, hogy kicsi lett a tér tőle, volt, hogy tompa volt a megszólalás, volt hogy karcos lett, volt hogy túl lágy.

A legjobb hangzást holco metal film és takman carbon film párossal értem el. 10-10kohm párhuzamosan.
PRP és takman carbon film páros is jól teljesített, a fényképen még ez van bent, de holco metal film és takman crabon film párossal sokkal levegősebb a megszólalás. A PRP-s párossal tompább, kicsit méjbe húzó ehhez képest a hangkép.
Ha csak egyféle ellenállást használtam akkor vagy túl kemény, agresszív, vagy túl lágy volt a hangkép.

Dúrva, hogy csak a visszacsatoló ellenállás mennyit számít..

Lényeg a lényeg, hogy marha jól szól az erősítő az új csatoló kondival!
Csatolmányok
ARC M60HD belvilág.JPG
ARC M60HD belvilág.JPG (769.75 KiB) Megtekintve 2896 alkalommal
while(!sleep) sheep++;

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

mgus írta:
2019.05.14., kedd 18:57
Direkt vannak elfordítva a trafók?
Nem árt így elfordítani, különben erőteljesebben mágnesezi a hálózati trafó 50Hz-e a kimenőt is. Azzal meg konkrétan a kimenetre teszi rá a brummot. Viszont dyscus már megint nem ügyelt arra, hogy ha brutalis magneses vihar van, akkor az ne hallatszodjon a hangszorokban.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: mgus »

Direkt vannak elfordítva a trafók?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

sutemenyx írta:
2019.05.10., pén. 12:33
Rendesen tele van a funkened.
:D Tele. Amúgy szeretem a Telefunkenek hangját, van a monoblokkomban is ilyen ECC803S cső. Nagy hang.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”