Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Letezik olyan inverteres kondicionalo, ami ugyan inverteres, de nem kapcsolouzemu, hanem mintha egy AB osztalyu erosito egy szinuszgeneratorral lenne hajtva es nagyfeszultsegu, hogy a halozati aram jojjon ki belole. Nyilvan marharossz hatasfokkal, dehat egy se csoves se a hatasfokarol hires.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

K P írta:
2019.05.22., szer. 06:11
Köszi a reakciókat.
Nem meglepő módon nagy a szòrás a tapasztalatok között.....
Ilyet próbáltatok már?
http://hydrasound.hu/elosztokszurok.php
Gyakorlatilag tök mindegy, hogy ki mit mond, mert nem tudni milyen nálad a hálózat, mennyire érzékenyek a készülékeid, stb.
Próbálj ki annyi tápszűrőt/kondicionálót amennyit csak tudsz, aztán az alapján dönts, szvsz.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Dorian írta:
2019.05.22., szer. 14:21
Valaki meg tudja magyarázni, hogy mitől jobb a nullázott hálózatnál az egyedi földelőszonda?
Ez így hibás meghatározás. A nullázás kötelezően tartalmazza a helyi számottevő földelést, pl földelő rúddal.
Egyedi földelőt úgy gondolnád, hogy független, és nincs fémesen összekötve a lakáshoz tartozó nullával és annak földelőszondájával, PE védővezetőjével? Ez érintésvédelmi szempont szerint hibás és veszélyes, ugyanakkor eltérő feszültsége lesz a független szondáról felhozott érnek a szabályos nullához és esetleg közelében lévő nullázó síntől érkező védővezetőjéhez képest. Ez a feszültség egy zajfeszültség, mert a talajban egymástól pár méter, vagy még nagyobb távolságban egymással össze nem kötött földelő szondák között mindig van pár volt feszültség, főleg 50Hz és felharmonikusa is. De van DC feszültség is közöttük. A talajban mindig folyik a környék helyi transzformátora földelt csillagpontja felé valamekkora kiegyenlítő áram.

Másik megoldás, amiben a lakás két nullázó sínt tartalmaz (ez kisfogyasztóknál nem szabályos). Az egyik a lakás normál ellátása, a másik csak hifit látná el. Így a hifi nullázója, rajta a dedikált földelővel. Gondolhatnánk, független. Sajnos csak részben. Két ok miatt, az egyik, hogy mindkét nullázó sínre közös PEN vezető érkezik az utcai közműhálózatról, (minimum 10mm2), a másik, a földelőszondák a talajban 20m-nél kisebb távolságban közös ellenállástérbe merülnek. Emiatt van egy olyan régről származó szabály, hogy a talajba merülő 20m-nél kisebb távolságban lévő jelentős (számottevő) fémes vezetőket egymással össze kell fémesen kötni. Okok kb amit írtam. Ha nem kötjük össze, akkor norma (szabvány) ellenes dolgot követünk el. Persze, mondhatnánk, sok-sok szabványtalan megoldást, vagy régen még szabványos, de ma már nem az szereléssel lehet találkozni.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Valaki meg tudja magyarázni, hogy mitől jobb a nullázott hálózatnál az egyedi földelőszonda?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2019.05.22., szer. 10:58
istvan01 írta:
2019.05.22., szer. 10:40
Van egy kevés ellentmondás a P5 és P10 tapasztalásodban. Ez a kettő áramregenerátor szinte azonos beltartalommal bír, a P5 aktív-ventilátoros hűtésű, a P10 tisztán passzív. A P10-nek 9 schuko aljzata van, p5-nek 4, de a 4-ből csak egy növelt terhelésre javasolt. (Passzív szűrésben más ez a kimenet).
Egy összehasonlításban illik azonos módon, egyenlő számú eszközt rádugni, persze annyit, hogy egyik se legyen túlterhelve. A terheletlen (üresen hagyott) kimenet nem befolyásol semmit a terheltek állapotán
Ez igy is tortent. P10 szarabb volt, ez van.
... szar ... szarabb ... legszarabb ... :ohnoohnoohno:
szeretem az ilyen megdönthetetlen szakszerű érveket.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2019.05.22., szer. 07:11
Aktiv:
Itt a PS Audio P10 olyan sokat nem vett vissza, hogy ne tartottam volna meg es raadasul annyi mindent javitott mas teren, vegul az anyagiak miatt nem tartottam meg.
Volt nalam P5 is, az sokkal jobb minden teren, mivel kevesebb keszulekre oszlik el szinte ugyanaz a teljesitmeny. Tobb marad a dinamikabol.
Van egy kevés ellentmondás a P5 és P10 tapasztalásodban. Ez a kettő áramregenerátor szinte azonos beltartalommal bír, a P5 aktív-ventilátoros hűtésű, a P10 tisztán passzív. A P10-nek 9 schuko aljzata van, p5-nek 4, de a 4-ből csak egy növelt terhelésre javasolt. (Passzív szűrésben más ez a kimenet).
Egy összehasonlításban illik azonos módon, egyenlő számú eszközt rádugni, persze annyit, hogy egyik se legyen túlterhelve. A terheletlen (üresen hagyott) kimenet nem befolyásol semmit a terheltek állapotán

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

K P írta:
2019.05.22., szer. 06:11
Nem meglepő módon nagy a szòrás a tapasztalatok között.....
Mielőtt áram javító készülékek kölcsönzésébe, pláne beszerzésébe kezdenél, hasznos lenne meggyőződni, hogy az este 9 utáni zenei minőségérzet változás az biztosan a hálózati áram tisztulásából ered-e? A hétköznapi 9óra nekem gyanús. Az átlag magyar társasházi lakó környezetben 9órakor még javában nézik a TV-t, megy a lakásokban PC, laptop, router, wifi. Talán még fut a mosógép vagy mosogató gép, égnek a kompakt és LED-es világítók. Porszívózás és villamos tűzhely talán ami már nem működik, ellenben a hűtők még az esti nyitogatás hatása miatt még zümmögnek.

Szóval a próbához kettő rávezető módszert javaslok.

Az egyik, amikor gyanússá válik a 9-órás áram változás akkor egy hálózattól független akkus-mobil lejátszót is meg kéne fülelni, lehet ez egy átlagosnál jobb teló, arányosan jó fülhallgatóval. Ha ennek nem érzed a hangzás minőség változását az esti órákban, akkor lehet valami a hálózati áram minőségével.

Másik. Ez nagyobb, de még mindig költségmentes rákészüléssel jár. A hálózati áram valóban legkevésbé szennyezett a kora hajnali 4:30-5:30 órákban, amikor még mindenki alszik a házban, háztartási gépek nem pörögnek, TV, hifi, de még a klíma se nagyon. Közvilágítás a következő 2-3hétben 5óra körül már lekapcsolt (Június 20-ig rövidülnek az éjszakák). Tehát a legnagyobb esély van arra, hogy ilyenkor a legkevésbé szennyezett az áram. Egyetlen tényező lesz ami biztosan változik, mégpedig pár volttal magasabb lesz a feszültség a környék kisebb terhelése által. Ha ebben a hajnali órában szignifikánsan jobbnak hallod a hangázást, leszámítva esetleg az álmosságot-pihentséget, akkor érdemes az aktív vagy passzív áramjavítókkal szöszölni.

Habár szerény tapasztalatom szerint városi környezetben, minél sűrűbben lakottnál, ott bizony az áram egyre szennyezettebb, főleg a millió kapcsoló üzemű "energia takarékos" tápegység miatt. Tehát az áram minősége nagyon is javításra szorul igényes zenei rendszer táplálásához. Nagyon kevés kivétel lehet, távol lakott és ipari területtől, magányos tanyán, ahol van vezetékes villany.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aszpirin írta:
2019.05.21., kedd 20:40
K P írta:
2019.05.21., kedd 19:03
Sziasztok,

Nálunk hétköznap igazából este 9 után élvezhető a zene. Gondoltam valamilyen tápgenerátor, tápkondicionàló beszerzésén, de egyelőre elég vakon vagyok. :D
Alces 4- es elosztó van, ki nem veszem mert anélkül csak rosszabb lenne a helyzet. Pest, társasház, szóval nem éppen ideálisak a körülmények.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy merre induljak el, vagy cseréljek tápkábeleket, bár attól még a színusz jel nem lesz szebb. :napsut:
Lehet, hogy itt többen meg fognak kövezni, viszont én - tonya fórumtársunk javaslata alapján - egy “mezei” Vibavoice Omega 500-at szerztem be itt a fórumon és tettem be, és ki sem vettem azóta. Nem tökéletes (privátban kaptam két figyelmeztető ellenvéleményt is a beszerzése előtt), de nálam még így is hatalmas javulást hozott. Napszaktól függően állítgatni kell a két potméterén, de az a pár másodperces “kényelmetlenséget” bőven megéri. Az árát is megéri, szerintem. Komoly tápgenerátorral biztos még nagyobb az élvezet, határ a csillagos ég és a pénztárca.
A passzív szűrős AVA elosztót végül én is kivettem.
2 lehetséges út biztosan van ezekre a dolgokra:
1, hogy tudjuk mi a hálózati táplálással a baj, ismerjük a készülékeink belsejében használt esetleges megoldásokat és ezek ismeretében keresünk olyan készüléket, ami az adott/ismert problémára ad kielégítő megoldást.
2, amit itt a legtöbben tudunk tenni, hogy kipróbálunk készülékeket és amelyik beválik, megtartjuk. Ez nem olyan menő, de működik, mint Nálad is. :smile32:

Hogy XY-nál egy más fajta környezetben, teljesen más rendszerben mi válik be, sajnos teljesen irreleváns a saját szempontunkból.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

fülelek írta:
2019.05.21., kedd 20:53
Gyere el szombat délután, és megtapasztalod... :D
Légy szíves ne toldd te is ezeket a bújtatott reklámokat a nyilvános részen.Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: K P »

Köszi a reakciókat.
Nem meglepő módon nagy a szòrás a tapasztalatok között.....
Ilyet próbáltatok már?
http://hydrasound.hu/elosztokszurok.php

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Nálam PS Audio PPP és LAB 12 Grodian volt próbára, de mindkettő csak rontott a hangon. Egy sima rfi/emi szűrős elosztót használok, eddig ez bizonyult a legjobbnak.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Gyere el szombat délután, és megtapasztalod... :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fülelek írta:
2019.05.21., kedd 20:41
K P írta:
2019.05.21., kedd 19:03
Sziasztok,

Nálunk hétköznap igazából este 9 után élvezhető a zene. Gondoltam valamilyen tápgenerátor, tápkondicionàló beszerzésén, de egyelőre elég vakon vagyok. :D
Alces 4- es elosztó van, ki nem veszem mert anélkül csak rosszabb lenne a helyzet. Pest, társasház, szóval nem éppen ideálisak a körülmények.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy merre induljak el, vagy cseréljek tápkábeleket, bár attól még a színusz jel nem lesz szebb. :napsut:
Akármit is használnál, az időpont (>21h) nem fog változni, még ha full akkumulátoros rendszered is lenne.
Ugyanis nem a 230V hálózat az oka...
...hanem?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re:

Hozzászólás Szerző: fülelek »

K P írta:
2019.05.21., kedd 19:03
Sziasztok,

Nálunk hétköznap igazából este 9 után élvezhető a zene. Gondoltam valamilyen tápgenerátor, tápkondicionàló beszerzésén, de egyelőre elég vakon vagyok. :D
Alces 4- es elosztó van, ki nem veszem mert anélkül csak rosszabb lenne a helyzet. Pest, társasház, szóval nem éppen ideálisak a körülmények.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy merre induljak el, vagy cseréljek tápkábeleket, bár attól még a színusz jel nem lesz szebb. :napsut:
Akármit is használnál, az időpont (>21h) nem fog változni, még ha full akkumulátoros rendszered is lenne.
Ugyanis nem a 230V hálózat az oka...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

K P írta:
2019.05.21., kedd 19:03
Sziasztok,

Nálunk hétköznap igazából este 9 után élvezhető a zene. Gondoltam valamilyen tápgenerátor, tápkondicionàló beszerzésén, de egyelőre elég vakon vagyok. :D
Alces 4- es elosztó van, ki nem veszem mert anélkül csak rosszabb lenne a helyzet. Pest, társasház, szóval nem éppen ideálisak a körülmények.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy merre induljak el, vagy cseréljek tápkábeleket, bár attól még a színusz jel nem lesz szebb. :napsut:
Lehet, hogy itt többen meg fognak kövezni, viszont én - tonya fórumtársunk javaslata alapján - egy “mezei” Vibavoice Omega 500-at szerztem be itt a fórumon és tettem be, és ki sem vettem azóta. Nem tökéletes (privátban kaptam két figyelmeztető ellenvéleményt is a beszerzése előtt), de nálam még így is hatalmas javulást hozott. Napszaktól függően állítgatni kell a két potméterén, de az a pár másodperces “kényelmetlenséget” bőven megéri. Az árát is megéri, szerintem. Komoly tápgenerátorral biztos még nagyobb az élvezet, határ a csillagos ég és a pénztárca.
A passzív szűrős AVA elosztót végül én is kivettem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.05.21., kedd 20:46-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Hálózati zavarok kezelésére létezik MSZ EN 50160:2011 szabvány. Érdekesség okán ide másolok belőle:
"A felhasználók egyes csoportjai, működésük közben nemcsak „vételeznek” a hálózatból, hanem vissza is hatnak a tápláló hálózatra..."
...
"Azoknál a felhasználóknál, amelyeknél a felhasználói berendezés, vagy berendezések jellegéből és teljesítményéből arra lehet következtetni, hogy valószínűleg jelentős viszszahatást vagy a megengedettnél nagyobb feszültségtorzulást okoznak, vizsgálni kell a hálózatra kapcsolást is és a visszahatás megfelelő szinten tartása érdekében feltételeket kell szabni..."
...
"A felhasználói visszahatások által okozott kisfrekvenciás vezetett zavarok az alábbiak:
• harmonikusok (fel-, közbenső harmonikusok),
• feszültségingadozás, flicker,
• feszültségletörés,
• aszimmetria."


Viszont mezei kisfogyasztó (lakás ez a kategória) áramszolgáltatóval szemben ne kísérletezzen szabványokra hivatkozással mert megnézheti magát.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

trane írta:
2019.05.21., kedd 19:06
mielőtt valamibe forintosítva belevágnál, próbálj meg egy pl. tápregenátort pl. PJ-től (Ethosz Audio) kölcsönkérni, vagy ráméretni a szolgáltatóval a hálózatodra :rolleyes: - egyébként könnyen csak pénzkidobás, és nem probléma-megoldás lehet a dolog vége leborulok.gif
A szolgáltató nem fog neki semmit se kimérni, illetve annyit, megvan-e a lakás árammérő óránál a szabványban megengedett feszültség tűrés, terheletlen és közel a kismegaszakító névleges árammal terheléskor. Ha spéci mérésre rá lehetne venni, akkor esetleg mérhetnének felharmonikust, cosfi-t, DC szintet, de erre prosztó kisfogyasztónál nem lesznek hajlandók. A rugalmasságban az ELMÜ, EON, NKM-DÉMÁSZ mint a 100xszoros lassítású elefánt. Egyetlen dologgal lehet ugrasztani: NINCS ÁRAM a mérő óra utáni első kismegszakítón. A lakáson belüli dolgokhoz nem nyúlnak, viszont kérhetik a szabványossági nyilatkozatot a lakás villamos hálózat szereléséről.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: K P »

trane írta:
2019.05.21., kedd 19:06
mielőtt valamibe forintosítva belevágnál, próbálj meg egy pl. tápregenátort pl. PJ-től (Ethosz Audio) kölcsönkérni, vagy ráméretni a szolgáltatóval a hálózatodra :rolleyes: - egyébként könnyen csak pénzkidobás, és nem probléma-megoldás lehet a dolog vége leborulok.gif
Igen, előrelépni szeretnék nem pedig vissza v oldalt a mocsárba. :D
Elég ingoványos terület a HIFI- zés.... :D

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: K P »

Sziasztok,

Nálunk hétköznap igazából este 9 után élvezhető a zene. Gondoltam valamilyen tápgenerátor, tápkondicionàló beszerzésén, de egyelőre elég vakon vagyok. :D
Alces 4- es elosztó van, ki nem veszem mert anélkül csak rosszabb lenne a helyzet. Pest, társasház, szóval nem éppen ideálisak a körülmények.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy merre induljak el, vagy cseréljek tápkábeleket, bár attól még a színusz jel nem lesz szebb. :napsut:

Avatar
gyimesizsolt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2017.12.31., vas. 09:37
Értékelés: 25

VibaVoice Gemini 1000 beállítása

Hozzászólás Szerző: gyimesizsolt »

Sziasztok!
Keresek valakit aki be tudná állítani a ViabaVoice Gemini 1000 tápkondícionáló készülékemet (alkalmas műszerrel, szkóppal), vagy a Szentgyörgyi úr elérhetőségét (itt a fórumban nem válaszolt), hátha őt meg tudom erre kérni.
Válaszokat előre is köszönöm!
üdv:
Zsolti
Üdv:
Zsolti

Avatar
Merckx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2017.11.01., szer. 10:11
Értékelés: 28

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Merckx »

Köszi
a 3 as nál kimaradt a büvös szó (áramvezető sínre gondoltam )

3, közös áramvezető sínre összefüzve az összes kismegszakító vagy külön kap áramot a tápösvény kismegszakítója ?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Merckx írta:
2019.03.19., kedd 19:16
Sziasztok ! Kérdés : a kismegszakító elhelyezése 1 db tápösvénynél lakáson belül

1, a fi relé előtt kihagyva azt - utána fi relé -s utána a többi megszakító ?
Ha jól értem, a hifi ösvényt külön Fi relével gondolnád? Ha igen, akkor annak nulla vezetőjét is ide kötöd, más áramkörre nem mehet.
2, fi relé után közvetlen ?
Ez lenne a normál megoldás
3, közös sínre összefüzve az összes kismegszakító vagy külön leválasztva kap áramot a tápösvény kismegszakítója ?
Ez nem világos, nem értem
Válaszokat köszönöm ha valaki tudna ebben segíteni
Ha választani kellene, akkor 1. pontot választanám.

Avatar
Merckx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2017.11.01., szer. 10:11
Értékelés: 28

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Merckx »

Sziasztok ! Kérdés : a kismegszakító elhelyezése 1 db tápösvénynél lakáson belül

1, a fi relé előtt kihagyva azt - utána fi relé -s utána a többi megszakító ?
2, fi relé után közvetlen ?
3, közös sínre összefüzve az összes kismegszakító vagy külön leválasztva kap áramot a tápösvény kismegszakítója ?

Válaszokat köszönöm ha valaki tudna ebben segíteni

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2019.03.19., kedd 08:46
Istvan gratulalok,
azert ez hatalmas melo volt, nem semmi!

Audio szempontbol erzel valamilyen valtozast, miota VF-et (Valodi Fold :D ) hasznalsz?
Tényleg nem kevés meló, és persze költség is. A föld turkáláshoz képest a tetőn mászkálás az nagyobb rizikó volt számomra. Ennek oka az, hogy a Bramac betoncserép, ami fenn van már kb 25 éve, lazán megszórt szemcsével borított a külső felület és ezek a fél-egy milliméteres szemcsék még mindig lazán pörögnek lefele, tehát rajta mászkálni nem lehet. Feltologatni hogy a léceken lépjek, az megint nagy macera.
Hangzásban változás? Előző posztomban már írtam, szerintem a korábbihoz képest stabilabb "megtámasztása" van a hangoknak, dinamika javulás szerű a változás. De ez a földelő dolog előző nyár óta több lépcsőben alakult és A-B-ni ezzel képtelenség. Mind emelett a PPP aktív szűrőn semmi input és output torzítás változást nem látok a napi ingadozásai figyelembe vételével sem.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Elkészült a ház alapja körüli földelésem az utca oldali árokba fektetett és lenyomott földelőkkel. Végeredményben 9db 3m-es 20mm ármérő horganyzott rúd és 10mm átmérő vízszintes összekötő a talajban 20m hosszban, a fel nem bontott térköves rész alatt pedig horganyazott 3/4"-os vízvezetékkel. Így a 40m hosszúságú fémes vezetők talajban egy méter mélyen is része a földelésnek. Biztonság fokozása érdekében a földelők egyesítése a talaj felett, lábazat falon 50mm2 aluvezetékkel is megtörtént. Ennek egyik fő indoka pedig az, hogy ezzel tudom optimálisan és szabályosan beiktatni az érintés védelmi és EPH földelőt.
A villám védelemnek új szabvány szerint az EPH kialakítás és az épületen belüli villamos hálózat túlfeszültség védelme is előírás.
A képeken, utcafronti árok, érintésvédelmi üzemi földelő beiktatás és EPH fő sín. Az EPH sin jobboldalán jön fel 50mm2 aluvezeték az EPH földelőtől. A gázvezeték is itt van lekötve. A gázvezeték nem vezethet villám-részáramot és érintés védelmi kiegyenlítő áramot sem. Ezzel szemben tisztán fémes szerelésű vízvezeték igen, amit én a talajban ki is használok.
Csatolmányok
IMG_20190319_081026.jpg
IMG_20190319_081026.jpg (436.57 KiB) Megtekintve 2586 alkalommal
IMG_20190319_080953.jpg
IMG_20190319_080953.jpg (650.01 KiB) Megtekintve 2586 alkalommal
IMG_20190301_153855.jpg
IMG_20190301_153855.jpg (331.92 KiB) Megtekintve 2586 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”