Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

mike-rame írta:
2019.06.01., szomb. 14:34
GTomi írta:
2019.05.30., csüt. 21:57
Doom Patrol 7/10

kicsit abszurd, kikacsingatós, nem mindenkinek fog bejönni a stílusa, antiszuperhősös sorozat, jellemfejlődéssel, sok f@ck-al :P
...és amit a bohóckodás alá rejtettek. Anyag-antianyag relációja, téridő rétegződése, dimenziólépcsők, idősűrűség, stb... Minden, amit a proletár tudomány tagad, illetve tiltott számára... ;)
no és az "örök" szóbeli visszatérő "motívum" : a szamár :D
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

GTomi írta:
2019.05.30., csüt. 21:57
Doom Patrol 7/10

kicsit abszurd, kikacsingatós, nem mindenkinek fog bejönni a stílusa, antiszuperhősös sorozat, jellemfejlődéssel, sok f@ck-al :P
...és amit a bohóckodás alá rejtettek. Anyag-antianyag relációja, téridő rétegződése, dimenziólépcsők, idősűrűség, stb... Minden, amit a proletár tudomány tagad, illetve tiltott számára... ;)
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Doom Patrol 7/10

kicsit abszurd, kikacsingatós, nem mindenkinek fog bejönni a stílusa, antiszuperhősös sorozat, jellemfejlődéssel, sok f@ck-al :P
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

írtátok már lejjebb, és igen és igaz: a 22-es csapdája nagyon jól meg lett csinálva!
a könyv az egyik nagy kedvencem, de a mozifilm is, a sorozat pedig szvsz: 8/10
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2019.05.30., csüt. 17:03
Ez nem tudom hogy volt e mar. Meg csak az elso reszen vagyok tul, az alapjan jonak tunik. Van par "nagy nev" is szineszek kozott, bizom benne hogy nem ez lesz majd a veszte kesobb :)

https://www.imdb.com/title/tt5056196/

catch22.jpg
Volt már, én túl vagyok az összesen (6 epizód), és nagyon jó lett, szvsz.
General Scheisskopf rulez! :-)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

TPG írta:
2019.05.22., szer. 10:13
Az egyik a Csernobil (Chernobyl), ami egy angol sorozat, de meglepő részlet- és valósághűséggel mutatja be a hírhedt 1986-os atomkatasztrófát és következményeit, illetve ezen keresztül a szovjet társadalmat. A sorozat au IMDB-n 18.745 értékelés alapján jelenleg 9,6-on áll!



A 9,6 abszolút nem túlzás.

Nálam:10/10
A mini sorozat eddig egyszerűen, zseniális. Nem tudok rosszat, csak jót mondani róla. Nagyon jól ábrázolja az akkori Oroszországban lévő politikai állapotokat. Miért is veszélyes, és rossz , ha nem a megfelelő ember ül a megfelelő pozicióban.Stb....
Én jelenleg egy külföldi atomerőműben dolgozok. Holnap amikor bemegyek melózni, egy picit másképpen fogok az egészre nézni!
Zseniális darab. Nekem visszahozott minden emléket: hogy milyen volt középiskolásként hallgatni a híreket (több forrásból). Az utólagos nézőpont hiánya a történetben sokat hozzátesz az "élményhez": hogy a néző tudja, mi van/volt, a szereplők egy részének pedig fogalma sincs róla, vagy csak egyszerűen nem akar tudomást venni róla. Aki meg igen.... A bányászoktól a hideg rázott....
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

bitrograde írta:
2019.05.26., vas. 18:04
...
Szerintem - ahogyan a "pitch", úgy te is - túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítasz a történetnek, ld. még mese.
...
Nem is vitatom, nekem a történet, a cselekmény nagyon fontos.
(Hogy ez túl nagyot-e és mihez képest, azt nem tudom.)

Pl. képregényeket is előbb átfutom, hogy miről szól, aztán nézegetem a rajzokat.
Lélektani regényeket kerülöm mint ördög a szentelt vizet.
Peter Greenaway filmjeit is kb. a Párnakönyvnél hagytam abba, mert egyre kevésbé volt egyáltalán és/vagy érdekes a cselekmény.
Egy interjúban fejtegette, hogy a filmet meg kell szabadítani a cselekménytől, mert a film önálló műfaj, önálló kifejezésmóddal - köszönöm, nem kérek belőle.

Persze, van, amikor a hangulat, a miliő érdekesebb, mint a cselekmény, pl. az Ifjú pápának nagyon tetszett, pedig történetíve annak se sok van.

De önmagában azt nem tartom értéknek, hogy valami l'art pour l'art eltér a szokásostól, meglepő vagy épp erőszakos.
Pláne nem egy mese vagy fantasy esetében.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

scaurus írta:
2019.05.25., szomb. 12:52
Kezdettől fogva benne volt, hogy nem lehet belőle jól kijönni (függetlenül attól, hogy a 8. évad cselekménye színvonalában hogyan viszonyult az előzményekhez).
Én ezért (is) hagytam abba, anno, a könyvek olvasását.
Amennyit tudok róla, a cselekménynek semmilyen - klasszikus mesékben szokott, vagy annak ellentettje (pl. Shrek) - íve nem volt.
Egy szereplő nem volt, akivel azonosulni tudtam volna.
Pusztán egy történet, rengeteg szereplővel, rengeteg érdekszférával és véletlennel, ami hömpölyög, amiben történnek dolgok (NEM vitatva, hogy nem kevés fantázia és tehetség kell egy ilyen kitalálásához!), de semmiféle végső, katartikus megoldás felé nem mutat.
Mint a valós történelem.
Csak akkor miért nem valós történelmet olvasok/nézek?
Ennyi energiával miért nem a Rózsák Háborúja került megfilmesítésre?
Egy mese/fantasy legyen mese/fantasy, és ne a valóságot modellezze, másolja.
(Viszont modellnek/másolatnak jó volt, pl. Cersei halála teljesen rendben volt, igen, hatalommal bíró emberek is meg tudnak halni a banális okokból.)
Szerintem - ahogyan a "pitch", úgy te is - túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítasz a történetnek, ld. még mese. A fantasy/fikció világa nem feltétlenül attól érdekes/érdekfeszítő, hogy mennyire képes "katartikus megoldást" nyújtani, hanem hogy mese/fantasy, ahol lehetőség nyílik arra, aminek a képzelet teret enged. Nem csak a "mesének", meg az "azonosulásnak", stb., hanem... lepjenek meg! A GoT utolsó két évada ezen a teszten bukott nagyot: megpróbálta kitalálni, mit szeretnének a "rajongók", aztán persze, hogy nem sikerült beteljesíteni a kívánságaikat. De nem a kívánságokkal volt a baj, hanem a próbálkozással. Ha az akart volna lenni, az ami volt, s nem az, aminek akarták, sokkal jobb lehetett volna. Igaz, nem ennyien nézték volna.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

T6 Trailer

Nem tudom....engem nem győzött meg.Pedig örülnék ha újra akkorát gurítana franchise mint a T2-vel.

https://www.youtube.com/watch?v=-LXbKHo7Wd4

Avatar
Emotiva
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2018.02.14., szer. 08:49
Értékelés: 62

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Emotiva »


Online
Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

bitrograde írta:
2019.05.23., csüt. 21:30
Belekezdtem egy hosszú posztba, hogy miért nem ért egy fabatkát sem a nyolcadik GoT évad
...
Kezdettől fogva benne volt, hogy nem lehet belőle jól kijönni (függetlenül attól, hogy a 8. évad cselekménye színvonalában hogyan viszonyult az előzményekhez).
Én ezért (is) hagytam abba, anno, a könyvek olvasását.

Amennyit tudok róla, a cselekménynek semmilyen - klasszikus mesékben szokott, vagy annak ellentettje (pl. Shrek) - íve nem volt.
Egy szereplő nem volt, akivel azonosulni tudtam volna.
Pusztán egy történet, rengeteg szereplővel, rengeteg érdekszférával és véletlennel, ami hömpölyög, amiben történnek dolgok (NEM vitatva, hogy nem kevés fantázia és tehetség kell egy ilyen kitalálásához!), de semmiféle végső, katartikus megoldás felé nem mutat.
Mint a valós történelem.
Csak akkor miért nem valós történelmet olvasok/nézek?
Ennyi energiával miért nem a Rózsák Háborúja került megfilmesítésre?
Egy mese/fantasy legyen mese/fantasy, és ne a valóságot modellezze, másolja.
(Viszont modellnek/másolatnak jó volt, pl. Cersei halála teljesen rendben volt, igen, hatalommal bíró emberek is meg tudnak halni a banális okokból.)

Meggyőződésem, hogy Martin pont ezért nem halad a könyvekkel, egyszerűen nincs olyan lehetséges befejezés, ami mindenkinek tetszene.
A sorozatban bárki került volna a Vastrónra, a többi szereplő rajongói ki lennének akadva.
(Szerintem, sok rajongónak nem is az fáj, hogy mi és hogyan lett vége, hanem hogy egyáltalán vége lett...)
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Belekezdtem egy hosszú posztba, hogy miért nem ért egy fabatkát sem a nyolcadik GoT évad, de aztán ráleltem erre. Elspoilerezi az egészet, csak az kattintson, aki látta:

youtu.be/jAhKOV3nImQ

Aki nem ismeri a "pitch" műfaját (lefordíthatatlan, de nagyjából annyit tesz: filmötletet eladni pár perc tartalmi összefoglaló alapján), az nézze meg Altman A játékos c. kiváló filmjét 1992-ből. Legalább ajánlottam is valamit.

youtu.be/06Ht6-Cw0RI
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Idézve nem működik ugyan a megmutatás, de ez így is tökéletes lesz!
wittao írta:
2019.05.23., csüt. 07:40
[spoiler]Nagyon koszi a segitseget :) [/spoiler]
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

TÁDÁMM...

Szóval... tegnap küldtem egy levelet Csandaz-nak, és HÁLA NEKI, ma reggel lett a hozzászólásokban használható spoiler bbcode!

Íme:


[spoiler]
Itt már bármit elspoilerezhetek, csak az fogja látni, aki tényleg látni akarja.
[/spoiler]



És ezt nagyon egyszerűen lehet megvalősítani mától fogva, így néz ki a szerkesztőben:

Kód: Egész kijelölése

[spoiler]
Itt már bármit elspoilerezhetek, csak az fogja látni, aki tényleg látni akarja.
[/spoiler]
Az üzenet-szerkesztőablak fölött is van egy új gomb: “spoiler” felirattal.

Mindannyiunk nevében: köszi, Csandaz!!!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Úgy tűnik, Chrome és Chrome között is különbség van:
3839B218-ECF2-47D8-A207-07C0DBA2EFCE.png
3839B218-ECF2-47D8-A207-07C0DBA2EFCE.png (654.58 KiB) Megtekintve 2840 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Lemmy9 írta:
2019.05.22., szer. 19:13
Ez? Spoiler>fehér>spoiler
Pont ezt próbáltam én is, de sajnos Te is láthatod, hogy nem megy a kijelöléssel (nálam legalábbis, iPad/Chrome, hiába jelölöm ki, nem válik láthatóvá)
Ezt csak úgy tudnák elolvasni a topiktársak (vagy nagy részük), hogy egy választ indítanak rá, amit aztán nem küldenek el. A válasz szerkesztőmezőjében kódjában látható lenne a fehérrel írt szöveg... csak ez eléggé macerás...
No és ha valaki mégis küld rá választ, akkor már olvashatóvá válik a fehér szöveg, az idézet szürke háttere miatt, és oda a spoiler... mint ahogy a fenti példa mutatja.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.05.22., szer. 19:18
Aszpirin írta:
2019.05.22., szer. 19:02
-KP- írta:
2019.05.22., szer. 15:22
Szerintem a spoiler alert nem elég. ebbe simán beleolvashat valaki
OFF
Igazad van, sajnos, de le akartam írni, hogy mi tetszett benne, és ez spoiler nélkül nem ment.
A fórummotor sajnos nem támogatja a spoilerek elrejtését.
Amióta beírtad ezt a megjegyzést, azóta próbálok valami trükköt találni. Talán háttérszín-trükközéssel menne (olyan háttérszínt és karakterszínt beállítani, hogy aki el akarja olvasni, ki kelljen jelölje a “rejtettl területet), de sajnos egyelőre arra sem találtam módot, hogy tetszőleges háttérszínt lehessen beállítani a szövegnek. Bocs.
A forummotor tamogatja a spoiler funkciot. En mar tobbszor is kertem kapcsoljak mar be. Szerintem itt kozulunk sokan nem egy phpBB forumot hasznalunk, ahol ott van a spoiler funkcio es hasznalhato is. Pl. A nemzeti letoltokozpont is ilyen ha jol emlekszem.
Nem ertek a temahoz kulonoskeppen es nem is akarok annyira, de azert fura h. nem sikerul megoldani egy ilyen dolgot. Kulonosen hasznos lenne itt a mozis temaknal.

https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... er_bbcode/
OFF

Alapból nem támogatja, de elvileg megoldható lenne. Amit belinkeltél, az egy 3rd-party kiegészítése a phpBB-nek (extension-nek hívják, ilyen plugin-szerűség, az itteni fórum is használ néhány ilyen kiegészítést, csak ezt éppen nem...), ami lehetővé teszi, hogy spoiler bbcode-okat lehessen beilleszteni. Nem is ez az egyetlen, tudnék én is linkelni másmilyent is, szintén spoilerre. Ezekkel a kiegészítésekkel az (lehet) a gond, hogy a phpBB egy adott verziójával működnek, és lehet, hogy az itt használttal nem. Csandaz-nak írok, hogy nézze meg, hátha egyszerűen hozzáadható, de az biztos, hogy nem csak egy egyszerű bekapcsolás kérdése a dolog. Egyelőre nem tudjuk, mit enged meg a fórum fenntartásának anyagi kerete, szóval ötlet az van (talán emlékszel, én ennél “komolyabb” ötleteket is felvetettem), de hogy a megoldásra van anyagi/idő/stb keret, azt mi, felhasználók sajnos nem tudhatjuk.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2019.05.22., szer. 15:22
Szerintem a spoiler alert nem elég. ebbe simán beleolvashat valaki
OFF
Igazad van, sajnos, de le akartam írni, hogy mi tetszett benne, és ez spoiler nélkül nem ment.
A fórummotor sajnos nem támogatja a spoilerek elrejtését.
Amióta beírtad ezt a megjegyzést, azóta próbálok valami trükköt találni. Talán háttérszín-trükközéssel menne (olyan háttérszínt és karakterszínt beállítani, hogy aki el akarja olvasni, ki kelljen jelölje a “rejtettl területet), de sajnos egyelőre arra sem találtam módot, hogy tetszőleges háttérszínt lehessen beállítani a szövegnek. Bocs.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

robi20064 írta:
2019.05.22., szer. 17:25
Nem az van hogy lett volna ott penz es hajlandosag is az HBO reszerol meg 10 reszre csak a DD paros belefaradt es be akarta fejezni mindenaron?
De, jól látod. De szerinted ettől jobb lett volna bármi? Én valahogy nem hiszem.

Avatar
TPG
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2014.10.28., kedd 09:14
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TPG »

Aszpirin írta:
2019.05.22., szer. 13:21
-KP- írta:
2019.05.22., szer. 10:19
TPG írta:
2019.05.22., szer. 10:13

Én jelenleg egy külföldi atomerőműben dolgozok. Holnap amikor bemegyek melózni, egy picit másképpen fogok az egészre nézni!
Akkor bizonyára ismered az "ennek a szép barna lánynak pakson van a háza" című nótát :kapdelm:
"...sugárfertőzött kút van az udvarába'
sugárfertőzött és halálos a csókja,
azt hiszem a lába között van az izotópja"
31_1_21.gif
angyal

ezt eddig nem ismertem! ;peace;

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.05.22., szer. 15:39
Baratnomnek mondtam ne is kezdjen bele, alljon meg az utolso evadnal, a zeneket meg hallgatjuk egyutt, az jo volt.
Nagyon jó, hogy említed a zenét, én elfelejtettem. Ha valamiben jó az utolsó évad, hát akkor az a zene.
Az utolsó epizódban kórus is nyomja a főcímdal variációit, a végefelé meg angyali női hang "áriázza" lassan... lassan...
A zene tényéeg nagyon jó, hangulatos, eltalált.
Bár nem tudom, hogy a film nélkül működik-e majd (általában az a tapasztalatom, hogy nem, az eredeti, a filmhez komponéált zenék önmagukban nem működnek. Ennio Morricone művei a kivételek :D )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Szerintem a spoiler alert nem elég. ebbe simán beleolvashat valaki. Szerintem borzasztó lett a záró évad, bár a befejezés nem volt annyira rossz, mint a 3. 4. és 5. rész. Tisztán látszik, hogy könyv alap nélkül a készítők elvesztették a fonalat. Nagyjából bármit eldobtak, amit eddig felépítettek, ha a történet úgy kívánta...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2019.05.22., szer. 13:57
Apropó, sarkos vélemény: ki mit szólt a GoT végéhez?
SPOILER ALERT

Szerintem a legutolsó, 6. rész jó lett. (bárcsak el lehetne mondani ezt a 8. évad 4. és 5. részéről is...).
Tetszik, hogy "nemkonvencionális" a befejezés. Amikor a sárkány ott áll Havas Jon előtt, szinte biztos voltam, hogy szénné akarja majd égetni, és akkor kiderül, hogy Jon is egy Targaryen, akit nem fog a sárkány tüze; övé lesz a sárkány, és ő lesz a király. Ehhez képest: a sárkány szétolvasztja a vastrónt (aminek birtoklásáért nyolc évadon át ment a küzdelem) és egyszerűen elrepül, otthagyva Jont a valahogy nem túl meggyőző gyászában. Zseniális ez a jelenet, még ha (nem is kicsit) szájbarágós is a szimbolizmusa.
Tetszik, hogy végre értelmet nyer Bran léte, és tetszik az is, ahogy a "rendszerváltásnál" szó szerint kiröhögik a közvetlen demokrácia ötletét. Becsempésztek egy vicces jelenetet a nagy komolykodásba :-)
Az is tetszik, hogy végül Bran "csak" 6 királyság ura lesz, Észak nem hódol be, és erre mindenki rábólint.

Szerintem ezekre senki nem számított. Valószínűleg. És épp ezért jók ezek a fordulatok.

Az utolsó jelenet, amint az északi szabad emberek bevonulnak a havas erdőbe, szerintem nagyon jó befejezés, és hajaz az első évad legelső jelenetére, ami szintén egy havas erdei jelenet, ha jól emlékszem.

Szerintem a történet nagyon jó befejezést kapott ezzel az epizóddal, kerek lett, VÉGE.

Kár, hogy mindent, ami ide vezetett a 8. évadban, szánalmasan összecsaptak, és borzalmas karaktergyilkosságokat követtek el a utolsót megelőző epizódokban. Az Éjkirály, Dany, Cersei, stb. egyszerűen többet érdemeltek volna a forgatókönyvíróktól. Szintén csak szerintem.

A több kritikában is olvasható logikai bukfencek pedig hidegen hagynak, mégis miért várnuk el, hogy a logika egy ilyen fantasy-világban ugyanúgy működjön, ahogy a miénkben?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Tonyka írta:
2019.05.21., kedd 19:49
Egy igazán jó összefoglaló, ami magyarázatot ad az egyre népszerűbbé váló sorozatokra is......

https://www.valaszonline.hu/2019/05/17/ ... UlXYWrXNZI
Tényleg jó kis cikk, már ami az első felét-kétharmadát illeti: szépen vezeti le, hogy hogyan lett alig egy évtized alatt ez a modern-kosztümös meseműfaj az, ami. Azért lehet vele vitatkozni az értékelésben: szerintem nagyon nem találja el a TV és a mozi viszonyának leírását, hogy melyik honnan jött és merre tart; az eszképizmusról és jungiánus hősnarratíváról szóló érvelés is meglehetősen gyenge lábakon (sekélyes kultúrafelfogáson) áll. De legalább lehet vele vitatkozni. Csak két apróság: a műfaji filmek egy része társadalmi szinten jelentkező, helyenként egészen nyilvánvaló szorongások megfogalmazására képes, és így nagyon hasznos szerepet tölt be abban, hogy a) ezek a szorongások a felszínre kerüljenek, és b) feloldódjanak, c) a kettő együtt. A hősnarratívákat egyetemesnek - kortalannak és mindenféle kontextustól függetlennek tételezni - szerintem butaság. A Trójának egészen nyilvánvalóan semmi köze nincs az Iliászhoz. Azért jó, hogy ellenpontként beidézik Moore-t, akinek a saját műveiből készült adaptációkról is elég sarkos véleménye volt.
Apropó, sarkos vélemény: ki mit szólt a GoT végéhez?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2019.05.22., szer. 10:19
TPG írta:
2019.05.22., szer. 10:13

Én jelenleg egy külföldi atomerőműben dolgozok. Holnap amikor bemegyek melózni, egy picit másképpen fogok az egészre nézni!
Akkor bizonyára ismered az "ennek a szép barna lánynak pakson van a háza" című nótát :kapdelm:
"...sugárfertőzött kút van az udvarába'
sugárfertőzött és halálos a csókja,
azt hiszem a lába között van az izotópja"
31_1_21.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”