Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
bodorob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008.05.19., hétf. 16:09
Értékelés: 22

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bodorob »

Köszönöm, a siemens-en megakadt a szemem. Létezik ilyen fogalat is jobb minôségben? A réz nekem szimpatikus lenne..
mgus írta:
2019.10.03., csüt. 22:39
bodorob írta:
2019.09.19., csüt. 08:15
Sziasztok. Beleolvastam a témába, de vègigolvasni nem volt idôm (ha már volt szó errôl). Ilyen olvadóbiztosíték cserét tervezek, van tipp, hogy milyet keressek? Van minôségi különbség közöttük?
Esetleg lehetne próbálni könnyen beszerezhető német siemens gyártmányú biztosítékot, a hangkaraktere biztos hogy más.
Egyébként jó hangúak ezek is, nincs velük baj. Ha jobb minőséget szeretnél akkor már a foglalatal együtt érdemes cserélni.
TV: Panasonic gz950. Média: apple tv 4k+nas. Arcam avr10+végfok: Parasound Halo A 52. Front: Audio Physic Scorpio. Center: Audio Physic Celsius. Surr: KEF RDM1. Sub: 2db Peerless XXLS-12 crown dsi 6000-el hajtva.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

bodorob írta:
2019.09.19., csüt. 08:15
Sziasztok. Beleolvastam a témába, de vègigolvasni nem volt idôm (ha már volt szó errôl). Ilyen olvadóbiztosíték cserét tervezek, van tipp, hogy milyet keressek? Van minôségi különbség közöttük?
Esetleg lehetne próbálni könnyen beszerezhető német siemens gyártmányú biztosítékot, a hangkaraktere biztos hogy más.
Egyébként jó hangúak ezek is, nincs velük baj. Ha jobb minőséget szeretnél akkor már a foglalatal együtt érdemes cserélni.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2019.10.03., csüt. 19:45
Valaki probalta? :)

http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... /tep,71362
Árán túlmutató haszna van... az eladónak. Ez még csak a bevezető reklám ár, úgy hogy tessenek sietni!

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 975

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: tonya »

wittao írta:
2019.10.03., csüt. 19:45
Valaki probalta? :)

http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... /tep,71362
Igen én már próbáltam, azt kell, hogy mondjam ittam már jobb pezsgőt is. :smile49:
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
bodorob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008.05.19., hétf. 16:09
Értékelés: 22

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bodorob »

Sziasztok. Beleolvastam a témába, de vègigolvasni nem volt idôm (ha már volt szó errôl). Ilyen olvadóbiztosíték cserét tervezek, van tipp, hogy milyet keressek? Van minôségi különbség közöttük?
D1964090-AF5C-4578-88FF-41CB6E03FE11.jpeg
D1964090-AF5C-4578-88FF-41CB6E03FE11.jpeg (74.61 KiB) Megtekintve 2238 alkalommal
TV: Panasonic gz950. Média: apple tv 4k+nas. Arcam avr10+végfok: Parasound Halo A 52. Front: Audio Physic Scorpio. Center: Audio Physic Celsius. Surr: KEF RDM1. Sub: 2db Peerless XXLS-12 crown dsi 6000-el hajtva.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2019.09.05., csüt. 09:47
avl2 írta:
2019.09.05., csüt. 09:38
ZolaBA írta:
2019.09.05., csüt. 09:28
...presonus gyártói vélemény, hogy tápszűrés kell...
en megker(dez)ném a helyedben Fülelek-et (nekem van pár éve Töle Alces 1 házban DC szürö, ami néha - hálózattól függöen - komoly segítség, a brummogó medvékra nagypárnát tesz :-) ...azt is értem, hogy ide esetleg/valoszinüleg más fajta szürés kell(het)
Áthoztam ide a "Milyen hangsuhárzót?" topicból.

Alces 1 van nálam is, de sajnos erre nincs kihatása, vele/nélküle is ugyan az.

De ha már áthoztam... erről a termékről beszéltem: https://www.avnet.com/shop/emea/product ... /?aka_re=1
Nem olcsó, de lehet ,hogy jó :) Nagyon érdekelne mit tud.
ami nekem van "DC-blokkoló" Zolitól, az sem Alces 1, csak a doboza az, mert valamibe csak kellett rakni. (persze van Alces 1-em is)
értem, hogy nem tudni milyen frekvenciájú zavarra érzékeny / reagál zajjal a hangsugárzód, lehet nem is DC, lehet az, lehet az is, ...

érdekes persze a gyártói hozzáállás is: ha kell tápszürés: van a dobozban (money money money) ? illetve: miért nincs benne (mert szerintük mégsem annyira fontos) ? ...esetleg külön árusítják (business is business :-) ?

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

avl2 írta:
2019.09.05., csüt. 09:38
ZolaBA írta:
2019.09.05., csüt. 09:28
...presonus gyártói vélemény, hogy tápszűrés kell...
en megker(dez)ném a helyedben Fülelek-et (nekem van pár éve Töle Alces 1 házban DC szürö, ami néha - hálózattól függöen - komoly segítség, a brummogó medvékra nagypárnát tesz :-) ...azt is értem, hogy ide esetleg/valoszinüleg más fajta szürés kell(het)
Áthoztam ide a "Milyen hangsuhárzót?" topicból.

Alces 1 van nálam is, de sajnos erre nincs kihatása, vele/nélküle is ugyan az.

De ha már áthoztam... erről a termékről beszéltem: https://www.avnet.com/shop/emea/product ... /?aka_re=1
Nem olcsó, de lehet ,hogy jó :) Nagyon érdekelne mit tud.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Régen volt szó hálózati DC okozta trafó búgásról. Nálam kezdetektől búgott a monoblockok 900VA-es toroidja minden bekapcsoláskor félpercig, aztán elhalkult változóan, de valami kevés mindig volt. Zenélést azért nem zavarta. Volt diódás blokkolóm is, ami csekély mértékben csökkentette ezt, de hangzásra negatív hatása volt, ezért kivettem.
Történt 10 napja az árammérő szekrényemben AVK (Fi-relé) csere. Az előzőnek nem volt semmi baja, csupán a biztonság és max áram 25A-ről 40A-ra emelés. Az előző 22éve lett beszerelve, Legrand 30mA/25A, az új Schneider 30mA/40A, mindkettő A típusú.
Alig akarom elhinni, mióta az új van bent, a DC szint és toroid búgás radikálisan csökkent, a bekapcsolási felbúgás is alig hallható.
Fene se gondolná, egy ilyen eszköz is beleszól DC szint alakulásába. Az új pontos típusa: A9R21440
Csatolmányok
files.jpg
files.jpg (35.99 KiB) Megtekintve 2593 alkalommal

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

Valószínűleg mindenki érti, amit leírtál, de azt viszont jelezném, hogy a marginális szó jelentése az, hogy csekély, nem pedig hogy jelentős. Bocs, csak gondoltam hasznos lehet hosszutavon.
[/quote]

Köszi, én is a mindenkiben vagyok. :)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

istvan01 írta:
2019.07.30., kedd 13:54
prando írta:
2019.07.29., hétf. 18:14
Hi!
Arra gondoltam, hogy egy hálózati leválasztó trafót tennék a hifi elé.
Van most egy magyar és neves gyártó hálózati szűrőjének a lelke, meg egy dc szűrő. Ezeknek lehet-e majd létjogosultsága?
Néztem toroid és hagyományos Ei magos trafót is, nem tudom melyik lehet kívánatosabb.
230V 2x115V és 1000VAC az adatom, a szerkó nem vesz fel ötszázat sem és ebbe beleszámoltam az erősítőnek és a tv-nek száz-százat, ami persze túlzás, egyedül az erősítő lök egyet a dolgon bekapcsoláskor. Olvastam azt is, hogy a toroid elé lágyindító kell és meg is állt a tudományom.
Szeretnék tanácsokat kapni.
Köszönöm szépen!
Toroid előnye az EI lemezessel szemben az alacsonyabb eredő belső impedancia, másképpen terhelés hatásra kevésbé esik a szekunder feszültsége. Ez erősítőnél jobb dinamika követést okoz. Hátránya a DC okozta búgás érzékenység, továbbá egy 1000VA-es toroid gyakran lehúzza a B16A-es kismegszakítót. Esetleg a C16-est nem húzza le. De ha ez nem elég, akkor szükséges a lágyindító, amihez a legegyszerűbb eszköz az NTC, amit indulás után relével át kell hidalni.
Az EI trafó is tud búgni, akkor is ha vákuum-impregnált, de általában kevésbé. Továbbá a zajszűrő hatása is kissé nagyobb, de ez azért nem marginálisan nagyobb mint a toroidé, sok tényezőzőtől is függ mindkét változat.
Valószínűleg mindenki érti, amit leírtál, de azt viszont jelezném, hogy a marginális szó jelentése az, hogy csekély, nem pedig hogy jelentős. Bocs, csak gondoltam hasznos lehet hosszutavon.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

prando írta:
2019.07.29., hétf. 18:14
Hi!
Arra gondoltam, hogy egy hálózati leválasztó trafót tennék a hifi elé.
Van most egy magyar és neves gyártó hálózati szűrőjének a lelke, meg egy dc szűrő. Ezeknek lehet-e majd létjogosultsága?
Néztem toroid és hagyományos Ei magos trafót is, nem tudom melyik lehet kívánatosabb.
230V 2x115V és 1000VAC az adatom, a szerkó nem vesz fel ötszázat sem és ebbe beleszámoltam az erősítőnek és a tv-nek száz-százat, ami persze túlzás, egyedül az erősítő lök egyet a dolgon bekapcsoláskor. Olvastam azt is, hogy a toroid elé lágyindító kell és meg is állt a tudományom.
Szeretnék tanácsokat kapni.
Köszönöm szépen!
Toroid előnye az EI lemezessel szemben az alacsonyabb eredő belső impedancia, másképpen terhelés hatásra kevésbé esik a szekunder feszültsége. Ez erősítőnél jobb dinamika követést okoz. Hátránya a DC okozta búgás érzékenység, továbbá egy 1000VA-es toroid gyakran lehúzza a B16A-es kismegszakítót. Esetleg a C16-est nem húzza le. De ha ez nem elég, akkor szükséges a lágyindító, amihez a legegyszerűbb eszköz az NTC, amit indulás után relével át kell hidalni.
Az EI trafó is tud búgni, akkor is ha vákuum-impregnált, de általában kevésbé. Továbbá a zajszűrő hatása is kissé nagyobb, de ez azért nem marginálisan nagyobb mint a toroidé, sok tényezőzőtől is függ mindkét változat.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Szerintetek ez a termék milyen lehet? van értelme?
Ismert gyártó és a belsőről is mutatnak fotót:

http://furman.hu/product/ac-210-ae-komp ... edelemmel/
AC-210AE-detail-1024x640.jpg
AC-210AE-detail-1024x640.jpg (160.14 KiB) Megtekintve 2850 alkalommal
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

Hi!
Arra gondoltam, hogy egy hálózati leválasztó trafót tennék a hifi elé.
Van most egy magyar és neves gyártó hálózati szűrőjének a lelke, meg egy dc szűrő. Ezeknek lehet-e majd létjogosultsága?
Néztem toroid és hagyományos Ei magos trafót is, nem tudom melyik lehet kívánatosabb.
230V 2x115V és 1000VAC az adatom, a szerkó nem vesz fel ötszázat sem és ebbe beleszámoltam az erősítőnek és a tv-nek száz-százat, ami persze túlzás, egyedül az erősítő lök egyet a dolgon bekapcsoláskor. Olvastam azt is, hogy a toroid elé lágyindító kell és meg is állt a tudományom.
Szeretnék tanácsokat kapni.
Köszönöm szépen!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2019.05.28., kedd 07:32
Audióban nagyon észnél kell lenni, ha fejleszteni akarjuk a rendszert, javítani a hangzáson. A legfontosabb, hogy nem szabad elhinni semmit. Se a reklámot, se az ellenreklámot. Egy valami számit: hogy szól az új cucc a mi rendszerünkben, a mi izlésünk szerint, legyen az új elosztó, hálózati szűrő, tápkábel vagy bármi más. Nem kell bedőlni olyan kamú dumáknak, hogy majd bejáródik, aztán jó lesz, vagy azért rosszabb a hang, mert az új cucc kihozza a hibákat.

A hálózati tápellátás az a hely, ahol a legtöbb a kamu. Egy ismerősnél hallgattunk zenét és feltünt, hogy fakóbb, színtelenebb a zene a nála megszokottnál. Bekerült valami új a rendszeredbe -kérdeztem. Nem semmi mondta. Aztán észrevettem egy kis fekete dobozt az egyik fali dugónál, abba ment valamelyik tápkábel. Az mi -kérdezetem. Hálózati szűrő, nyertem egy játékon az AVX-en -volt a válasz. Vegyük már ki! Kivette, és lettek részletek, megszólalt, élő lett a zene. Nem vetted észre, amikor be tetted, hogy ront a hangon? Azt hallottam, hogy nem javított, de gondoltam nem árt, mindenki használ ilyet. Na az ilyen "fejlesztéseket" kell elkerülni, csak az maradjon, amitől jobban szól a rendszer.
Én nem is értem, a helyett a nem tudjuk milyen(?) kitől származó(?) kinek a gyártmánya(?) mit tartalmazó(?) fekete doboz helyett cables féle VF dugókkal pakolná tele az összes üres dugaljat? de tényleg, mert az eddig mindenütt csak javított a hálózati áramon és hangzáson ... JA, NEM.
Miért van az, hogy nekem ismét beugrott valami hasonlatos AVX-en is kínált termékkel szembeni Radnai Rudolf álságos antimarkecolása ... mivel kapcsolatban(?)... lássuk csak!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5647
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2019.05.28., kedd 07:32
Audióban nagyon észnél kell lenni, ha fejleszteni akarjuk a rendszert, javítani a hangzáson. A legfontosabb, hogy nem szabad elhinni semmit. Se a reklámot, se az ellenreklámot. Egy valami számit: hogy szól az új cucc a mi rendszerünkben, a mi izlésünk szerint, legyen az új elosztó, hálózati szűrő, tápkábel vagy bármi más. Nem kell bedőlni olyan kamú dumáknak, hogy majd bejáródik, aztán jó lesz, vagy azért rosszabb a hang, mert az új cucc kihozza a hibákat.

A hálózati tápellátás az a hely, ahol a legtöbb a kamu. Egy ismerősnél hallgattunk zenét és feltünt, hogy fakóbb, színtelenebb a zene a nála megszokottnál. Bekerült valami új a rendszeredbe -kérdeztem. Nem semmi mondta. Aztán észrevettem egy kis fekete dobozt az egyik fali dugónál, abba ment valamelyik tápkábel. Az mi -kérdezetem. Hálózati szűrő, nyertem egy játékon az AVX-en -volt a válasz. Vegyük már ki! Kivette, és lettek részletek, megszólalt, élő lett a zene. Nem vetted észre, amikor be tetted, hogy ront a hangon? Azt hallottam, hogy nem javított, de gondoltam nem árt, mindenki használ ilyet. Na az ilyen "fejlesztéseket" kell elkerülni, csak az maradjon, amitől jobban szól a rendszer.
Ne haragudj, de miről beszélsz/ beszélünk, ha a tulaj a saját fülének nem/sem akar hinni?!?!?!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »

Audióban nagyon észnél kell lenni, ha fejleszteni akarjuk a rendszert, javítani a hangzáson. A legfontosabb, hogy nem szabad elhinni semmit. Se a reklámot, se az ellenreklámot. Egy valami számit: hogy szól az új cucc a mi rendszerünkben, a mi izlésünk szerint, legyen az új elosztó, hálózati szűrő, tápkábel vagy bármi más. Nem kell bedőlni olyan kamú dumáknak, hogy majd bejáródik, aztán jó lesz, vagy azért rosszabb a hang, mert az új cucc kihozza a hibákat.

A hálózati tápellátás az a hely, ahol a legtöbb a kamu. Egy ismerősnél hallgattunk zenét és feltünt, hogy fakóbb, színtelenebb a zene a nála megszokottnál. Bekerült valami új a rendszeredbe -kérdeztem. Nem semmi mondta. Aztán észrevettem egy kis fekete dobozt az egyik fali dugónál, abba ment valamelyik tápkábel. Az mi -kérdezetem. Hálózati szűrő, nyertem egy játékon az AVX-en -volt a válasz. Vegyük már ki! Kivette, és lettek részletek, megszólalt, élő lett a zene. Nem vetted észre, amikor be tetted, hogy ront a hangon? Azt hallottam, hogy nem javított, de gondoltam nem árt, mindenki használ ilyet. Na az ilyen "fejlesztéseket" kell elkerülni, csak az maradjon, amitől jobban szól a rendszer.

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

cables írta:
2019.05.23., csüt. 23:02
Nagyon sok témakör van az audióban, ahol eszement fejlesztés, kísérletezés és pénzköltés megy olyan elképzelt problémák miatt, amik nem is léteznek.
Gondolom eme szellemiség jegyében született a "Demag" elnevezésű féktárcsa, enyhe desztatizáló és eseteleges remagnetizáló képességgel. Hiszen azt csak nem gondoljuk komolyan, hogy egy mágneses doméneket nem tartalmazó hanglemez valahogyan mégis felmágneseződik. De ha mégis, akkor kérjük a "hogyanra" a magyarázatot. Ha nincs, akkor ez csak egy ismételt "kisérletezés és pénzköltés olyan elképzelt problémák miatt, amik nem is léteznek", avagy átbaßás Rudibá módra. ;)
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

nadtom írta:
2019.05.25., szomb. 18:49
mgus írta:
2019.05.24., pén. 22:40
nadtom írta:
2019.05.24., pén. 22:16

Nem tudom mi a problémád vele...próbáltad már? gondolkodik.gif
Német audio oldalakon ajánlották, mint jó minőségű, de elfogadható/olcsó megoldás. Eddig amivel összehasonlítottam minden (Lab12 Gordian, PS Audio PPP) rosszabb hangot eredményezet.
Van ugyanez a márka csak nem zavarszűrős de nálam elég gyengén muzsikál.
És mi az amit jónak találtál és nem kerül egy vagyonba?
A ps audionak a juice bar II-ja elfogadható hangot produkált. Van furutech elosztóm is nyugottan azt se ajánlanám az is csalódás volt egy kicsit, bár a drágább verziói biztosan jobbak.Egyébként ha neked ez jött be akkor használd nyogottan, legtöbbször a csatlakoztatott vezeték szokott gyenge lenni, de sokan nem is halják.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

mgus írta:
2019.05.24., pén. 22:40
nadtom írta:
2019.05.24., pén. 22:16
mgus írta:
2019.05.24., pén. 07:32


El tudom képzelni milyen jól szólhat a zene, e remek elosztótól. :fekverohog:
Nem tudom mi a problémád vele...próbáltad már? gondolkodik.gif
Német audio oldalakon ajánlották, mint jó minőségű, de elfogadható/olcsó megoldás. Eddig amivel összehasonlítottam minden (Lab12 Gordian, PS Audio PPP) rosszabb hangot eredményezet.
Van ugyanez a márka csak nem zavarszűrős de nálam elég gyengén muzsikál.
És mi az amit jónak találtál és nem kerül egy vagyonba?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Juhé írta:
2019.05.25., szomb. 15:23
Sziasztok!

Nem tudom mit vitatkoztok ezen a témán annyit.
Nem hallottatok még a Powerwolf-ról,elosztó is,szűr is (de nem vág),kondicionál is.
Te jószagú avas vajas bili ??!! Beleolvastam most először ebbe a Powerwolf izének a topicjába !!
Nem először olvasható hifis és nem hifis fórum otthon összebarkálcsolt, kimókolt, koppintgatott műnek "termékké" válási története, de ez itt most viszi a pálmát.
Ennyi sületlenség, és főleg magabiztonság, nyakon öntve sértődöttséggel ... komolyan mondom, ez tanulságos.
Amit látok ott a CE, gyártói felelősség, műszaki vagy felhasználót érintő információ közlésekből? Ezekből magasan ki kell emelni áramütés elleni védelmet, túláram, túlfeszültség és biztonsági kérdéseket. Múszaki fogalom zavarok sokaságát olvasom .... Kemény lecke ez. Nem elég sokat hangoztatni hogy ez ár/értékben mennyire jó. Nehogy a vége az legyen, hogy a "gyártót" valami eset kapcsán bíróság elé citálja valaki. Mert ez a veszély még akkor is fenn áll, ha a készülék nem okoz balesetet, tüzet, elég egy rosszakaró.

Igen, ez nem csak Tuti83 nick nevű, hanem más barkács/garázs gyártónak is tanulság, és főleg jó indulatú figyelem felívás.

Én ehhez hasonlókat már másnak is emleggettem, aztán jött barátti klikk társaság megvédeni az illetőt .... Most ahogy látom moderátori beavatkozás is történt.

Avatar
Juhé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.22., csüt. 22:04
Értékelés: 3

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Juhé »

Sziasztok!

Nem tudom mit vitatkoztok ezen a témán annyit.
Nem hallottatok még a Powerwolf-ról,elosztó is,szűr is (de nem vág),kondicionál is.
Nekem fél éve megvan,folyamatosan be van kapcsolva és teszi a dolgát,elfogatható áron.
Nekem is voltak mindenfajta elosztóim,szűrőim,de egyik sem közelítette meg sem a Powerwolfot.
Nem hiába zárták be a gyártói topikját,már sok kereskedőnek szúrta a szemét,mert nem mentek a milliós dobozok.
Ja, a belső szereléssel sem sincs semmi gond,véletlenül láttam a gyártónál egynek a belsejét amit éppen akkor készített,minden forrasztáson dupla zsugorcső,vezetékek csatlakozások behüvelyezve ,biztosíték foglalat beleragasztva a dobozba (nehogy megforduljon) stb.
Nem tudtam volna olyan helyre nyúlni a belsejében,hogy megrázzon.
Egy biztos,nekem bevált ,de mindenki oda rakja a pénzét ahová akarja.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

nadtom írta:
2019.05.24., pén. 22:16
mgus írta:
2019.05.24., pén. 07:32
nadtom írta:
2019.05.24., pén. 00:19

Vegyél egy jobb minőségű, emi/rfi szűrős elosztót és kész. Én ezt használom: https://www.brennenstuhl.com/hu-HU/term ... vv-f-3g1-5
El tudom képzelni milyen jól szólhat a zene, e remek elosztótól. :fekverohog:
Nem tudom mi a problémád vele...próbáltad már? gondolkodik.gif
Német audio oldalakon ajánlották, mint jó minőségű, de elfogadható/olcsó megoldás. Eddig amivel összehasonlítottam minden (Lab12 Gordian, PS Audio PPP) rosszabb hangot eredményezet.
Van ugyanez a márka csak nem zavarszűrős de nálam elég gyengén muzsikál.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

mgus írta:
2019.05.24., pén. 07:32
nadtom írta:
2019.05.24., pén. 00:19
bazzs írta:
2019.05.23., csüt. 23:54


Mi a tuti eloszto, ami a legkevesebbet ront a hangon?
Vegyél egy jobb minőségű, emi/rfi szűrős elosztót és kész. Én ezt használom: https://www.brennenstuhl.com/hu-HU/term ... vv-f-3g1-5
El tudom képzelni milyen jól szólhat a zene, e remek elosztótól. :fekverohog:
Nem tudom mi a problémád vele...próbáltad már? gondolkodik.gif
Német audio oldalakon ajánlották, mint jó minőségű, de elfogadható/olcsó megoldás. Eddig amivel összehasonlítottam minden (Lab12 Gordian, PS Audio PPP) rosszabb hangot eredményezet.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

istvan01 írta:
2019.05.24., pén. 06:45
nadtom írta:
2019.05.24., pén. 00:19
Vegyél egy jobb minőségű, emi/rfi szűrős elosztót és kész. Én ezt használom: https://www.brennenstuhl.com/hu-HU/term ... vv-f-3g1-5
Szerinted mit takarhat az
"Elvezetőáram: 60000 A" műszaki adat?
vagy ebben a megfogalmazásban:
"A munkaáramok összegének maximuma 60.000 A."
Mert ez így ebben a formában egy nagy blődség.
De azért kíváncsi vagyok mit gondolsz erről.
Ez nyilván egy baromság, de ettől ez az elosztó még jó, legalábbis nekem megfelel.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Dorian írta:
2019.05.24., pén. 09:22
HIFI szempontból mit lehet tenni, mire kell odafigyelni, ha a házban LED-es világítást szeretnék kiépíteni? Mit lehet tenni, hogy a hálózati THD ne nőjön meg, ill. hogyan lehet a hifi készülékeknél a hatását csökkenteni?
Jó minőségű ledes fényforrást kell használni, ha led szalaggal világítasz, akkor a hozzá való táp legyen jó.
Fontos a megfelelő kábelezés is (nem kell extra minőségű kábel, hanem hogy hol van vezetve, illetve a csatlakozások minősége.
Nálam nincs hangminőség változás, ha felkapcsolom a full világítást, ami 160W ledszalag.
leddiszkont.hu illetve https://www.powergom.hu/tapegysegek/sze ... apegysegek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”