Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Tom40 írta:
2019.06.13., csüt. 18:17
Sziasztok! Kicsit off, de ide szerintem belefer. Meg tudja valaki nekem mondani, hogy Magyarorszagon miert annyira rossz a hangositas a koncerteken?
Nem értenek hozzá,de ez megy már évtizedek óta...
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyt »

Tom40 írta:
2019.06.13., csüt. 18:17
Sziasztok! Kicsit off, de ide szerintem belefer. Meg tudja valaki nekem mondani, hogy Magyarorszagon miert annyira rossz a hangositas a koncerteken? Nagyon eros kivetel a sziget, tehat azt ne vegyuk ide.

Rengeteget jarok koncertre (blues, rock, akusztikus, pop, komolyzene, stb) Angliaban, Svedorszagban es Magyarorszagon es tudom, hogy nem feltetlen audiophile elmenyeket kell ilyenkor gyujetenem, de kimondottan erolkodnom kell, hogy ne vonja el a figyelmem a rossz hangzas, ha otthon van a koncert. Tegnap itt Goteborgban voltam Mark Knopfler koncerten, es konkretan a konnyem kicsordult, ahogy szolt a csapat - meg persze kesobb attol, hogy lehetseges, hogy most lattam utoljara eloben, de beutott megint, hogy ezt miert nem hallom otthon?!

Tudja valaki ez hogy mukodik?
Sajnos nem csak itthon tud gané lenni a hangosítás. Múlt héten Bécsben voltunk Eric Clapton koncerten (Stadthalle). Az "unplugged" jellegű részek kiválóan szóltak, a hangosabbak vacakul (igaz, oldalt, magasan ültünk). Alig hallatszottak a vokalista lányok, stb. gyt
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

kaef2 írta:
2019.06.13., csüt. 19:56
Tom40 írta:
2019.06.13., csüt. 18:17
Sziasztok! Kicsit off, de ide szerintem belefer. Meg tudja valaki nekem mondani, hogy Magyarorszagon miert annyira rossz a hangositas a koncerteken? Nagyon eros kivetel a sziget, tehat azt ne vegyuk ide.

Rengeteget jarok koncertre (blues, rock, akusztikus, pop, komolyzene, stb) Angliaban, Svedorszagban es Magyarorszagon es tudom, hogy nem feltetlen audiophile elmenyeket kell ilyenkor gyujetenem, de kimondottan erolkodnom kell, hogy ne vonja el a figyelmem a rossz hangzas, ha otthon van a koncert. Tegnap itt Goteborgban voltam Mark Knopfler koncerten, es konkretan a konnyem kicsordult, ahogy szolt a csapat - meg persze kesobb attol, hogy lehetseges, hogy most lattam utoljara eloben, de beutott megint, hogy ezt miert nem hallom otthon?!

Tudja valaki ez hogy mukodik?
Azt hiszem az alap probléma ott van. hogy nálunk leginkább HANGOSAK akarnak lenni általában. Hogy ez hozzáértés, hallás hiánya-e vagy mi okozza nem tudom. Lehet hogy csak a rossz szemlélet. Habár a Mark Knopfler ismertségű zenészeket idehaza sem a hazaiak keverik.
Huh hat az durva lenne, ha tenyleg ott tartananak. Ha ez a Durer kertre lenne igaz, azt mondom okes, mert fultanuja voltam, amikor a dob hangos volt, akkor "emeljunk a gitaron", es ket napig sipolt a fulem, de egy arenaban eleg gaz lenne.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

ANDS írta:
2019.06.13., csüt. 11:04
tonee73 írta:
2019.06.11., kedd 07:00
ZolaBA írta:
2019.06.11., kedd 06:57


Ez annyira átlátszó :D
Igen.Most már kezd kissé unalmassá válni, hogy mesterünk már az általános részen is a kábelezés mindenek feletti fontosságánál köt ki. gondolkodik.gif
Valahol érthető, hiszen kábelek nélkül nem szól semmi! :D :fekverohog:
Nekem az a személyes véleményem, hogy a forrás, a dac sokkal-sokkal fontosabb.
A kábelekkel inkább színezi, saját ízlésére alakítja az ember a hangot.
De ez csak az én tapasztalatom.
Annyira egyéni vélemény kérdése, kinek melyik kábel hangja tetszik jobban.
Ez tény, valahogy kraftot kell vinni a cuccokba, meg áttolni a jelet innen-oda.
Szerintem minden fontos: a forrás az erősítés és a hangsugárzók is.Hiszen (az elejétől indulva):
1. ha valami nem megy be az nem jut tovább sem
2. ha bemegy, de az erősítő a vékony keresztmetszet akkor a hangsugárzók eleve nem kapják meg
3. ha a dobozok a gyengék, akkor meg ott nem jelenik meg aminek kellene
Szóval azért egy egészséges ár / érték arányt és minőségi szintet azért nem árt összehangolni a rendszer összes elemét tekintve.A kábelezés használható az ízlésnek megfelelő hangolásra, de azt is egy külön komponensként kell kezelni, csakúgy mint az állványozást, meg az akusztikát is.Eléggé "sok ismeretlenes" egyenlet ez a dolog de azért össze tud állni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

Legjobb koncert élményeim az ingyenes koncerteken voltak, nem azért mert ingyen volt hanem azokra talán elmegyek minden elvárás nélkül.Mindez persze akkor jön el ha nem a Millenáris parkban rendezik ahol a túlzott hangerő oda vissza verődik a házak falai között. A liget talán a legmegfelelőbb helyszín ilyen célokra. A szigeten is csak a nagyszínpad érdemelte ki nálam a dicséretet, ez se most volt már. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tom40 írta:
2019.06.13., csüt. 18:17
Sziasztok! Kicsit off, de ide szerintem belefer. Meg tudja valaki nekem mondani, hogy Magyarorszagon miert annyira rossz a hangositas a koncerteken? Nagyon eros kivetel a sziget, tehat azt ne vegyuk ide.

Rengeteget jarok koncertre (blues, rock, akusztikus, pop, komolyzene, stb) Angliaban, Svedorszagban es Magyarorszagon es tudom, hogy nem feltetlen audiophile elmenyeket kell ilyenkor gyujetenem, de kimondottan erolkodnom kell, hogy ne vonja el a figyelmem a rossz hangzas, ha otthon van a koncert. Tegnap itt Goteborgban voltam Mark Knopfler koncerten, es konkretan a konnyem kicsordult, ahogy szolt a csapat - meg persze kesobb attol, hogy lehetseges, hogy most lattam utoljara eloben, de beutott megint, hogy ezt miert nem hallom otthon?!

Tudja valaki ez hogy mukodik?
Azt hiszem az alap probléma ott van. hogy nálunk leginkább HANGOSAK akarnak lenni általában. Hogy ez hozzáértés, hallás hiánya-e vagy mi okozza nem tudom. Lehet hogy csak a rossz szemlélet. Habár a Mark Knopfler ismertségű zenészeket idehaza sem a hazaiak keverik.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

fapaci írta:
2019.06.13., csüt. 19:45
Tom40 írta:
2019.06.13., csüt. 19:03
Nem emlekszem, mennyi volt. Draga volt de az arat szeretem gyorsan elfelejteni.
Természetesen nem a tárcádban akartam kotorászni, csak a Te válaszodban ott lett volna az én válaszom egy része is.
Nem akarom elhinni, hogy penzkerdes lenne ez is. Mondom ezt ugy, hogy tenyleg fogalmam sincs rola, de mar otthon sem olcso a jegy. (tenyleg nem tudom, mennyi volt)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tom40 írta:
2019.06.13., csüt. 19:03
Nem emlekszem, mennyi volt. Draga volt de az arat szeretem gyorsan elfelejteni.
Természetesen nem a tárcádban akartam kotorászni, csak a Te válaszodban ott lett volna az én válaszom egy része is.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Tom40 írta:
2019.06.13., csüt. 18:17
Sziasztok! Kicsit off, de ide szerintem belefer. Meg tudja valaki nekem mondani, hogy Magyarorszagon miert annyira rossz a hangositas a koncerteken? Nagyon eros kivetel a sziget, tehat azt ne vegyuk ide.

Rengeteget jarok koncertre (blues, rock, akusztikus, pop, komolyzene, stb) Angliaban, Svedorszagban es Magyarorszagon es tudom, hogy nem feltetlen audiophile elmenyeket kell ilyenkor gyujetenem, de kimondottan erolkodnom kell, hogy ne vonja el a figyelmem a rossz hangzas, ha otthon van a koncert. Tegnap itt Goteborgban voltam Mark Knopfler koncerten, es konkretan a konnyem kicsordult, ahogy szolt a csapat - meg persze kesobb attol, hogy lehetseges, hogy most lattam utoljara eloben, de beutott megint, hogy ezt miert nem hallom otthon?!

Tudja valaki ez hogy mukodik?
"Trafó",egy jó pár éve volt,volt egy Jazzland Records kicsit ad-hoc szerveztt koncertje:Bugge Wesseltoft,Sidsel Endressen,Eivind Aarset stb léptek fel..előzenekarnak egy magyar banda volt,befutott sztárok..gyakorlatilag érthetettlen volt az egész,egy katyvaz,se eleje,se vége nem volt az egésznek...szünetben kivisznek egy pár hangfalat (igen KI,és nem BE !),hangmérnökcsere a keverőpúltnál,ikeanyelvet beszélő emberke,pár gombot megtekert,és voila,halkabban,tisztábban már követhető volt Aarset torziós gitárhangja,Bugge Fender Rhodes-ja,és Sidsel mellbevágos/hörgös énekhangja..tudtad pontosan követni,ki mit csinál és mikor..(jó)zenész is kell,meg megfelelő hangmérnök a jó (koncert) élményhez...

:D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

fapaci írta:
2019.06.13., csüt. 18:26
Tom40 írta:
2019.06.13., csüt. 18:17
Meg tudja valaki nekem mondani, hogy Magyarorszagon miert annyira rossz a hangositas a koncerteken?
Mennyi időd van beszélgetni? :D

Egyébként ha szabad tudni, mennyiért vettél jegyet a Knopfler koncertre?
Beszelgetni veled? BARMENNYI!!
Nem emlekszem, mennyi volt. Draga volt de az arat szeretem gyorsan elfelejteni.
62612088_2781261068554123_8735665125865816064_n.jpg
62612088_2781261068554123_8735665125865816064_n.jpg (66.08 KiB) Megtekintve 1990 alkalommal
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

dixie-chicken írta:
2019.06.13., csüt. 15:58


Steely Dan "Katy lied " korszaka:

http://sdarchive.com/dennys3.html

hol volt még az Aja...

:D
Izgalmas ajánlott olvasmány!
Megvolt, amikor végigrágtam magam a Steve Hoffman fórum sok ezer Steely Dan hozzászólásán. :)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tom40 írta:
2019.06.13., csüt. 18:17
Meg tudja valaki nekem mondani, hogy Magyarorszagon miert annyira rossz a hangositas a koncerteken?
Mennyi időd van beszélgetni? :D

Egyébként ha szabad tudni, mennyiért vettél jegyet a Knopfler koncertre?

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Sziasztok! Kicsit off, de ide szerintem belefer. Meg tudja valaki nekem mondani, hogy Magyarorszagon miert annyira rossz a hangositas a koncerteken? Nagyon eros kivetel a sziget, tehat azt ne vegyuk ide.

Rengeteget jarok koncertre (blues, rock, akusztikus, pop, komolyzene, stb) Angliaban, Svedorszagban es Magyarorszagon es tudom, hogy nem feltetlen audiophile elmenyeket kell ilyenkor gyujetenem, de kimondottan erolkodnom kell, hogy ne vonja el a figyelmem a rossz hangzas, ha otthon van a koncert. Tegnap itt Goteborgban voltam Mark Knopfler koncerten, es konkretan a konnyem kicsordult, ahogy szolt a csapat - meg persze kesobb attol, hogy lehetseges, hogy most lattam utoljara eloben, de beutott megint, hogy ezt miert nem hallom otthon?!

Tudja valaki ez hogy mukodik?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2019.06.13., csüt. 12:08
ANDS írta:
2019.06.13., csüt. 11:28
Néhány random gondolat az elmúlt pár nap egészen furcsa pár beírásához.

1.
Felvételkészítés közben az ott dolgozók munkája arról szó általában, hogy a lehető legjobban rögzítsék az élőben a stúdióban (műteremben) keletkező hangokat AZ UTÓMUNKÁHOZ, ezt a célt szolgálja az ottani akusztika és a mikrofonok elhelyezése is. A felvételkészítés ugyanis üzlet és

az utómunka sokkal gazdaságosabb, mint a művészek ott tartása.
Nem lehetne a művészeket pl skypon felkérni a zenélésre ... aztán majd összekalapálják spéci digitális technikával a bandát. Sőt, még az is menni fog, hogy pl Ella Fitzgerald-ot felkérik egy két nótára? Elvégre Star Wars utóbbi epizódjában már megoldották az ehhez hasonlót, ja, a gázsit se nagyon kell neki fizetni, elvégre nem tudja átvenni.
Én vettem már valódi dobostól online dobmintákat saját hobbi zenéhez :) Még csak nem is ismertem a csávót, de a dobmintái tetszettek :) :D
(Igaz, nem is lett hifi az eredmény, de szórakozasnak, hobbinak jó volt)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

jott/ment írta:
2019.06.13., csüt. 15:12
Oh, barbárok ideje, amikor több hónapon át rögzített és utómunkázott Pink Floyddal* meg Steely Dannel** demóztak hifi cuccot...

*Between May 1972 and January 1973 Pink Floyd spent pretty much all of their time at Abbey Road studios
**Becker and Fagen reportedly remixed the album ("Aja") around 13 times
Steely Dan "Katy lied " korszaka:

http://sdarchive.com/dennys3.html

hol volt még az Aja...

:D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

....térhatás,zengetés,zenészek más földrészen,fekete háttér témához

https://www.youtube.com/watch?v=mFSRCG4DrmI

HES-eken,nem hiszem hogy "pörgetni fogják "

31_1_21.gif
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

Oh, barbárok ideje, amikor több hónapon át rögzített és utómunkázott Pink Floyddal* meg Steely Dannel** demóztak hifi cuccot...

*Between May 1972 and January 1973 Pink Floyd spent pretty much all of their time at Abbey Road studios
**Becker and Fagen reportedly remixed the album ("Aja") around 13 times

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ANDS írta:
2019.06.13., csüt. 11:28
az utómunka sokkal gazdaságosabb, mint a művészek ott tartása.

Az utómunka, főképpen a keverés része, leginkább a megfelelő arányok megtalálásáról szól .....

Azt hiszem, ezt a két mondatodat mindenkinek meg kellene értenie. Ám tartok tőle, hogy csak az érti, aki már szívott pár órányi hangfelvétel elkészítésével.
Valóban jó lenne, ha értenék, de tartok tőle, nagy igazságtartalmuk ellenére sokan inkább félremagyarázzák majd a két mondatot. Az utómunka nem helyettesíti a művészt, de alaposan rövidítheti a jelenlétét a stúdióban (így csökkenti a feszültséget, stresszt és persze a költségeket is). Pl. ha a muszikus elront egy hangot, nem kell újra eljátszania a teljes művet, hanem csak a problémás részletet, amivel helyettesítik az elrontott szakaszt. Overdubbing az eljárás neve, be lehet vésni a fekete listára. :rolleyes:

Az utómunka egyik fő része a megszólalási arányok beállítása, ami leginkább valóban jelszintekről, dinamikáról szól. De szintén része a munkafolyamatnak a vágás, effektelés, térkeverés, zajszűrés is. A hifisták bár jellemzően nem ismerik ezeket a beavatkozásokat, de ismeretlenül is utálják őket, pedig nélkülük nem létezne az imádott térhatás és a (hazai fórumokon kevésbé emlegetett) sötét háttér sem. Ha ezzel egy kicsit is tisztában van valaki, akkor nem fog olyan butaságokat írni, hogy minden potmétert állítsunk középső állásba a tökéletes hangminőségért.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2019.06.13., csüt. 12:08
Nem lehetne a művészeket pl skypon felkérni a zenélésre ... aztán majd összekalapálják spéci digitális technikával a bandát.
Van erre bőséges példa már, mikor a közreműködő muzsikusok akár más-más földrészen vannak a "felvétel" idején. Elfoglalt sztároknál ez sajnos gyakori. Ilyenkor megkapják az alap hangsávokat, azokat hallgatva feljátszák a saját szólamukat és küldik vissza, a hangmérnök pedig összekalapálja a mindenhonnan érkező trackeket. Élőben is működik a dolog, de ott azért problémás a késleltetések leküzdése. Laikusok ebbe is beleköthetnek, hogy az ördög műve, de szerintem felesleges. Egyszerűen ilyen lett a világ.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

istvan01 írta:
2019.06.13., csüt. 12:08
..........


Nem lehetne a művészeket pl skypon felkérni a zenélésre ... aztán majd összekalapálják spéci digitális technikával a bandát. ...
1.
De, meg lehet oldani, csak a felvétel minősége nem biztos hogy eléri azt a szintet, hogy kiadható legyen. Jelenleg.

2.
Próbálj meg meghallgatni egy nyers, utómunka nélküli hangfelvételt, és döntsd el, mennyire tetszik.

3.
Próbálkoztál már hangfelvétel készítésével, kereskedelmi forgalomban árusítás céljából?
Veszteséges lett, vagy nyereséget hozott?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

kaef2 írta:
2019.06.13., csüt. 13:23
Ahogy én is írtam alább, anno a Pennával adtunk el Evidence kábeleket olyan stúdiónak aki az egész rendszerét átkábelezte vele, vett Audience tápelosztót is és volt Audience és Nirvana kábelből megcsinált mikrofon kábele is, de ezt általánosnak egyáltalán nem mondanám. Egyszer pár hónapja tettem már be olyan vonós zenekar felvételt, amit Audience tápelosztóval táplálva, Nirvana, Audience kábeleket használva vettünk fel Metric Halo ADC-vel és Royer SF24 sztereó ribbon mikrofonnal, az elektronikát Yamamoto állványon tartva. Ilyen felvétel és hasonlóan igényes kábelezéssel és elektronikákkal készült például Sebestyén Ernő hegedű művész pár éve megjelent első un High-End Pro cd-je is, ami a Penna és a Hunnia Records közös kiadásában készült, 192 kHz/24 bit mintavételezéssel. A 192k/24 bit file-ok megvannak azóta is és várják, hogy file formátumban is egyszer megvehetőek legyenek.
Én az összes CD lemezemet eladtam már, kivéve ezt az egy, dedikált példányt. Amikor megvettem, ígérték hozzá ajándékba a nagyfelbontású fájlokat, de azóta sem kaptam meg.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Shimano írta:
2019.06.13., csüt. 09:44
Ear írta:
2019.06.13., csüt. 09:15
fapaci írta:
2019.06.11., kedd 17:35
Ahogy korábban is írtam, a stúdióban elérhető módosítások mértéke nagyságrendekkel nagyobb, mint amire bármelyik kábel képes, így hát ott egyszerűen elsikkad a kábelek szerepe. Még egy alapszintű stúdióban is félszáz készülék van csatasorba állítva. Ha csak belépő szintű HiFi tápkábelekkel kötnénk be őket, már az is sok milliós költség lenne, amit kevés cégvezető vállal be, pláne hogy a beavatkozás által elért "javulás" általában nem is prezentálható. Tettem már ilyen próbálkozásokat, de többnyire "kudarc" lett a végük, mert a professzionális audio rendszerek valóban sokkal kevésbé érzékenyek a kábelezésre, mint az otthoni HiFi készülékek és az előttük ülő személyek.
Tisztelettel, de ennek némileg ellentmond ez az írás: https://www.residentadvisor.net/feature ... WDvoIN0Tug Igen, benne van az is, amiről te írsz, de benne van az is, hogy még a laptopon készül az egész zenéknél, ahol azt gondolnánk mindent meg lehet csinálni valós vagy éppen virtuális potméterek csavargatásával, de nem, hallják és használják is a nekik megfelelő kábelezést.
Nekem ez nagyon marketing szagúnak tűnik,de szépek a drótok. :D
Az egyik megszólaló elmondta, hogy megnyitotta a kábelgyárát Berlinben :)

Ahogy én is írtam alább, anno a Pennával adtunk el Evidence kábeleket olyan stúdiónak aki az egész rendszerét átkábelezte vele, vett Audience tápelosztót is és volt Audience és Nirvana kábelből megcsinált mikrofon kábele is, de ezt általánosnak egyáltalán nem mondanám. Egyszer pár hónapja tettem már be olyan vonós zenekar felvételt, amit Audience tápelosztóval táplálva, Nirvana, Audience kábeleket használva vettünk fel Metric Halo ADC-vel és Royer SF24 sztereó ribbon mikrofonnal, az elektronikát Yamamoto állványon tartva. Ilyen felvétel és hasonlóan igényes kábelezéssel és elektronikákkal készült például Sebestyén Ernő hegedű művész pár éve megjelent első un High-End Pro cd-je is, ami a Penna és a Hunnia Records közös kiadásában készült, 192 kHz/24 bit mintavételezéssel. A 192k/24 bit file-ok megvannak azóta is és várják, hogy file formátumban is egyszer megvehetőek legyenek.
Sebestyén Ernő CD 1.jpg
Sebestyén Ernő CD 1.jpg (160.67 KiB) Megtekintve 2042 alkalommal

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2019.06.13., csüt. 12:08
ANDS írta:
2019.06.13., csüt. 11:28
Néhány random gondolat az elmúlt pár nap egészen furcsa pár beírásához.

1.
Felvételkészítés közben az ott dolgozók munkája arról szó általában, hogy a lehető legjobban rögzítsék az élőben a stúdióban (műteremben) keletkező hangokat AZ UTÓMUNKÁHOZ, ezt a célt szolgálja az ottani akusztika és a mikrofonok elhelyezése is. A felvételkészítés ugyanis üzlet és

az utómunka sokkal gazdaságosabb, mint a művészek ott tartása.
Nem lehetne a művészeket pl skypon felkérni a zenélésre ... aztán majd összekalapálják spéci digitális technikával a bandát. Sőt, még az is menni fog, hogy pl Ella Fitzgerald-ot felkérik egy két nótára? Elvégre Star Wars utóbbi epizódjában már megoldották az ehhez hasonlót, ja, a gázsit se nagyon kell neki fizetni, elvégre nem tudja átvenni.
Értem én az irónia (gúny?) tárgyát. Csak azt nem, hogy mire is jó ez? Ha a világ ebbe az irányba halad, akkor sem Te, sem én nem fogjuk tudni megállítani sajnos, berzenkedhetünk ellene napestig.

Egykor Frank Sinatra, amikor halála előtt nem sokkal már betegeskedett és nem tudott bemenni a stúdióba, valamelyik Duets (1 vagy 2?) lemezére egy pár tracket úgy énekelt fel, hogy a házát ISDN vonalakon keresztül összekötötték a stúdióval oda-vissza és ráénekelte a zenekar háttérre a szólamát. Egészen jól sikerült kiadvány mindkét Duets című cédéje. Még ennek ellenére is.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ANDS írta:
2019.06.13., csüt. 11:28
Néhány random gondolat az elmúlt pár nap egészen furcsa pár beírásához.

1.
Felvételkészítés közben az ott dolgozók munkája arról szó általában, hogy a lehető legjobban rögzítsék az élőben a stúdióban (műteremben) keletkező hangokat AZ UTÓMUNKÁHOZ, ezt a célt szolgálja az ottani akusztika és a mikrofonok elhelyezése is. A felvételkészítés ugyanis üzlet és

az utómunka sokkal gazdaságosabb, mint a művészek ott tartása.
Nem lehetne a művészeket pl skypon felkérni a zenélésre ... aztán majd összekalapálják spéci digitális technikával a bandát. Sőt, még az is menni fog, hogy pl Ella Fitzgerald-ot felkérik egy két nótára? Elvégre Star Wars utóbbi epizódjában már megoldották az ehhez hasonlót, ja, a gázsit se nagyon kell neki fizetni, elvégre nem tudja átvenni.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

kaef2 írta:
2019.06.12., szer. 09:46
Néhány random gondolat az elmúlt pár nap egészen furcsa pár beírásához.

1.
Felvételkészítés közben az ott dolgozók munkája arról szó általában, hogy a lehető legjobban rögzítsék az élőben a stúdióban (műteremben) keletkező hangokat AZ UTÓMUNKÁHOZ, ezt a célt szolgálja az ottani akusztika és a mikrofonok elhelyezése is. A felvételkészítés ugyanis üzlet és

az utómunka sokkal gazdaságosabb, mint a művészek ott tartása.



2.
Az utómunka, főképpen a keverés része, leginkább a megfelelő arányok megtalálásáról szól .....

.....
Azt hiszem, ezt a két mondatodat mindenkinek meg kellene értenie.

Ám tartok tőle, hogy csak az érti, aki már szívott pár órányi hangfelvétel elkészítésével.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”