Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kazettás deckek

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az a "nívós deck" az Arcam Delta 100 volt :smile53:
Csatolmányok
Arcam_Delta_100.jpg
Arcam_Delta_100.jpg (334.59 KiB) Megtekintve 3108 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

a napokban hallottam egy kazettás decken Dés László - Sose halunk meg maxiját. előtte még nem hallottam nívos decket, de ez megdöbbentő volt, hogy egy gyári nagy sebességel másolt magyar kazetta így tud szólni... érdekes :)

Avatar
simigab
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.05.13., pén. 09:20
Értékelés: 5

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: simigab »

Ha idler gumi kellene nekem egy denonhoz a "cse-töm" nél csináltak minta vagy méret után valódi gumiból két nap alatt 100 azaz száz forintért...........

Avatar
callcap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 17:44
Értékelés: 17

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: callcap »

manman12 írta:
2019.05.18., szomb. 11:29
callcap írta:
2019.05.16., csüt. 20:10
Üdvözletem! Én is segítséget szeretnék kérni! A magnóm lejátszáskor a bal oldalon gyengébben szól.A kivezérlésjelző szerint nagyjából 8-10 dB-vel kevesebb mint a jobb oldali!Természetesen több kazettával is próbáltam amikkel előtte nem produkálta-természetesen nem arra gondolok hogy fullra egyformának kellene a l és R sávnak !Alkoholos fejtisztítás megvolt,esetleg demagnetizálni kellene de jelenleg nincs eszközöm hozzá.Várom a tanácsokat.Köszönettel:Csaba
Hát de-magnetizálás nem hiszem hogy ,jó lesz,de inkább egy kondi ,valami elszállt vagy ami a trimereket kel megnézni mert elkoszolódik és kontaktot okoz,ha nem tudsz rájőni inkább szerviz,ott a hangokat is be lehet állíttatni
Szervíz lesz a dolog vége! Köszönöm a segítséget!
Acoustic Research Status S 20
Realistic MC 800
Onkyo A-25
Videoton RT 7300S
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Ruben írta:
2019.05.09., csüt. 19:05
Üdv mindenkinek.
Adott egy Pioneer CT F 9191. A tekerés az egyik irányba nehézkesebb illetve egy idő után meg is áll. Tudnátok ebben segíteni?
Illetve van itt olyan aki foglalkozik javítással? Nem ártana átnézni az egészet. Elvileg le volt szervizelve, de ez a tekerés nekem nem tetszik.
Köszönöm.
ha jól tudom idleres a gépsárkán,szíj csere majd ha utána is csinálja idler belle

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: manman12 »

callcap írta:
2019.05.16., csüt. 20:10
Üdvözletem! Én is segítséget szeretnék kérni! A magnóm lejátszáskor a bal oldalon gyengébben szól.A kivezérlésjelző szerint nagyjából 8-10 dB-vel kevesebb mint a jobb oldali!Természetesen több kazettával is próbáltam amikkel előtte nem produkálta-természetesen nem arra gondolok hogy fullra egyformának kellene a l és R sávnak !Alkoholos fejtisztítás megvolt,esetleg demagnetizálni kellene de jelenleg nincs eszközöm hozzá.Várom a tanácsokat.Köszönettel:Csaba
Hát de-magnetizálás nem hiszem hogy ,jó lesz,de inkább egy kondi ,valami elszállt vagy ami a trimereket kel megnézni mert elkoszolódik és kontaktot okoz,ha nem tudsz rájőni inkább szerviz,ott a hangokat is be lehet állíttatni

Avatar
callcap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 17:44
Értékelés: 17

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: callcap »

Üdvözletem! Én is segítséget szeretnék kérni! A magnóm lejátszáskor a bal oldalon gyengébben szól.A kivezérlésjelző szerint nagyjából 8-10 dB-vel kevesebb mint a jobb oldali!Természetesen több kazettával is próbáltam amikkel előtte nem produkálta-természetesen nem arra gondolok hogy fullra egyformának kellene a l és R sávnak !Alkoholos fejtisztítás megvolt,esetleg demagnetizálni kellene de jelenleg nincs eszközöm hozzá.Várom a tanácsokat.Köszönettel:Csaba
Acoustic Research Status S 20
Realistic MC 800
Onkyo A-25
Videoton RT 7300S
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Üdv mindenkinek.
Adott egy Pioneer CT F 9191. A tekerés az egyik irányba nehézkesebb illetve egy idő után meg is áll. Tudnátok ebben segíteni?
Illetve van itt olyan aki foglalkozik javítással? Nem ártana átnézni az egészet. Elvileg le volt szervizelve, de ez a tekerés nekem nem tetszik.
Köszönöm.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az MPX filtert az FM adókról való Dolby-s felvételeknél kell bekapcsolni, mivel az adó 19 kHz-es pilótjelét szűri ki. Ez a 19 kHz-es pilótjel a Dolby-val készített felvételeknél megzavarja a zajszűrő felvételi àramkörét. Az olcsóbb kazettás gépeknél nincs is külön MPX Filter kapcsoló, a szűrő már eleve a Dolby áramkör része, azzal együtt kapcsolódik be. Mivel azonban ezek az aluláteresztő MPX Filterek 15 kHz feletti tartományt vágják meg, jó az ha külön kikapcsolhatóak.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
banfizoltan84
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.12.07., hétf. 10:28
Értékelés: 0

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: banfizoltan84 »

Sziasztok. Az mpx filter-nek milyen funkciója van? Ajánlott bekapcsolni? Bocsi kezdő vagyok. Marantz 5010 deck. A dolby nr is egy filter. A kettőt egyszerre is ajánlatos bekapcsolni? Ti mit tapasztaltatok?

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: cables »

redbulova írta:
2019.04.20., szomb. 23:32
Egy kicsit off lesz de nem találtam más helyet ahol infót kapnék.
Van egy Tascam da30 DAT magnóm ami nem veszi be a kazettát, (beveszi csak rögtön ki is dobja) karbantartást kellene csinálni a mechanikáján.
Tudtok olyan mestert aki foglalkozik ilyen régi gépek szervizelésével?
Megírom levélben.

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Egy kicsit off lesz de nem találtam más helyet ahol infót kapnék.
Van egy Tascam da30 DAT magnóm ami nem veszi be a kazettát, (beveszi csak rögtön ki is dobja) karbantartást kellene csinálni a mechanikáján.
Tudtok olyan mestert aki foglalkozik ilyen régi gépek szervizelésével?

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Voyager írta:
2019.03.26., kedd 13:14
hmmm. Érdekes. Van fent neked .net?
Jó kérdés, csak Visual C++ van fönt, .net az most nincs.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Voyager »

La_Valse írta:
2019.03.26., kedd 12:49
Voyager írta:
2019.03.26., kedd 12:14
Engem az érdekelne, hogy hogyan tudtad futtatni. Nekem bezáródik, amint a startot megnyomom.
Ilyet keress:
Semmi különös, kicsomagoltam az exe-t, oszt' futtatom. Ráadásul 64 bites a rendszer.

W&F_Meter.png
hmmm. Érdekes. Van fent neked .net?

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Voyager írta:
2019.03.26., kedd 12:14
Engem az érdekelne, hogy hogyan tudtad futtatni. Nekem bezáródik, amint a startot megnyomom.
Ilyet keress:
Semmi különös, kicsomagoltam az exe-t, oszt' futtatom. Ráadásul 64 bites a rendszer.
W&F_Meter.png
W&F_Meter.png (80.51 KiB) Megtekintve 2555 alkalommal
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Voyager »

La_Valse írta:
2019.03.26., kedd 11:53
Voyager írta:
2019.03.17., vas. 12:38
Valami hasonló és működőképes W&F meter szoftver ötlete van valakinek?
Ezen kívül, mert ez nem működik.
http://www.ant-audio.co.uk/index.php?ca ... ry=library
Win10 rendszerrel szóra tudtam bírni. Hanggenerátorral adtam a bemenetére 3150Hz-et, és mérte a nagy semmit,
ahogy kell. A gondot én inkább ott látom, hogy a mérőkazettákon nincs sem 3000, sem 3150Hz. Amiket árulnak
itt-ott, az nem gyári. Egy fazon csinált egy Audacity plugint, ami ismert hibával rendelkező mérőjelet állít
elő.
https://www.vintage-radio.net/forum/sho ... p?p=815595
Engem az érdekelne, hogy hogyan tudtad futtatni. Nekem bezáródik, amint a startot megnyomom.
Ilyet keress:
001.PNG
001.PNG (693.98 KiB) Megtekintve 2553 alkalommal

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Voyager írta:
2019.03.17., vas. 12:38
Valami hasonló és működőképes W&F meter szoftver ötlete van valakinek?
Ezen kívül, mert ez nem működik.
http://www.ant-audio.co.uk/index.php?ca ... ry=library
Win10 rendszerrel szóra tudtam bírni. Hanggenerátorral adtam a bemenetére 3150Hz-et, és mérte a nagy semmit,
ahogy kell. A gondot én inkább ott látom, hogy a mérőkazettákon nincs sem 3000, sem 3150Hz. Amiket árulnak
itt-ott, az nem gyári. Egy fazon csinált egy Audacity plugint, ami ismert hibával rendelkező mérőjelet állít
elő.
https://www.vintage-radio.net/forum/sho ... p?p=815595
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Valami hasonló és működőképes W&F meter szoftver ötlete van valakinek?

Ezen kívül, mert ez nem működik.
http://www.ant-audio.co.uk/index.php?ca ... ry=library

szoftv.PNG
szoftv.PNG (27.19 KiB) Megtekintve 2630 alkalommal

Avatar
remete
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2017.09.11., hétf. 16:32
Értékelés: 10

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: remete »

Rendeltem hozzá olajat is,nem volt nagy összeg,de lehet hogy görgőt is kell cserélni.Azt honnan tudom hogy jó e még és ha nem jó,akkor hol lehet azt beszerezni?


remete írta:
2019.03.11., hétf. 08:43
Szia!

Hú azt tényleg jó lenne tudni hogy ez kell e és ha kell akkor hova.


tamagaba írta:
2019.03.11., hétf. 07:05
remete írta:
2019.03.10., vas. 19:30
Szia! Egy Pioneer ct-f 7070 itt vettem a fórumon vadi új.A szíjak a hosszú állás alatt megadták magukat és a rendelt új szíjak mellett az egyik csomagban a szíjak mellett van 10ml olaj.Azt vajon akkor mire kell használni?


Lehet, hogy akkor még olajizós mechanikák voltak? Szalagpályára nehogy felkússzon valahogy. Nálam a Revox capstan tengelyét valami spéci olajban áztatta a mester. Hátha valakk ír bővebbet arról a korszakról.

Avatar
remete
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2017.09.11., hétf. 16:32
Értékelés: 10

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: remete »

Szia!

Hú azt tényleg jó lenne tudni hogy ez kell e és ha kell akkor hova.


tamagaba írta:
2019.03.11., hétf. 07:05
remete írta:
2019.03.10., vas. 19:30
Szia! Egy Pioneer ct-f 7070 itt vettem a fórumon vadi új.A szíjak a hosszú állás alatt megadták magukat és a rendelt új szíjak mellett az egyik csomagban a szíjak mellett van 10ml olaj.Azt vajon akkor mire kell használni?

tamagaba írta:
2019.03.10., vas. 18:38


Mit akarsz olajozni?
Úgy tudom többnyire felületkezelt fém alkatrészek és nem tesz nekik jót az olaj.
Ha elkopott, akkor csere. Milyen magnó?
Lehet, hogy akkor még olajizós mechanikák voltak? Szalagpályára nehogy felkússzon valahogy. Nálam a Revox capstan tengelyét valami spéci olajban áztatta a mester. Hátha valakk ír bővebbet arról a korszakról.

Avatar
remete
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2017.09.11., hétf. 16:32
Értékelés: 10

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: remete »

Szia! Egy Pioneer ct-f 7070 itt vettem a fórumon vadi új.A szíjak a hosszú állás alatt megadták magukat és a rendelt új szíjak mellett az egyik csomagban a szíjak mellett van 10ml olaj.Azt vajon akkor mire kell használni?

tamagaba írta:
2019.03.10., vas. 18:38
remete írta:
2019.03.10., vas. 07:56
Melyik bemeneten lehet jobb felvételt készíteni a DIN vagy az RCA. Nagyon régen nem magnóztam,így közel a hetvenhez már elfelejtettem. A másik kérdésem a készülékhez árulnak pici olajozót az e-bay-en.Vegyem meg azt vagy bármilyen olaj jó?
Mit akarsz olajozni?
Úgy tudom többnyire felületkezelt fém alkatrészek és nem tesz nekik jót az olaj.
Ha elkopott, akkor csere. Milyen magnó?

Avatar
remete
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2017.09.11., hétf. 16:32
Értékelés: 10

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: remete »

Szia! Köszönöm ezt a részletes tájékoztatást,minden kíváncsiságomra választ kaptam.Még leborulok.gif egyszerb köszi

mishow írta:
2019.03.10., vas. 17:03
remete írta:
2019.03.10., vas. 07:56
Melyik bemeneten lehet jobb felvételt készíteni a DIN vagy az RCA
Az RCA jobb hangot ad, meg kisebb gondot is jelent, mivel a legtöbb mai erősítőnek (meg a régebbi japán és USA gyártmányoknak) RCA rendszerű csatlakozója van.
Használd a TAPE IN/OUT jelölésű csatikat.
A klasszikus, ötpólusú un. "tuchel" csatlakozást eleve csak akkor tudod használni, ha az erősítődön is van ilyen. A régi 70-80 években készült keleti (Videoton, Orion, Unitra, RFT), vagy (nyugat)német erősítőkön (Grundig, Saba, Telefunken, Nordmende, stb) többnyire csak ilyen van, akkor csak ezt használd (ebben az esetben nem is tudsz mást).
Fontos, hogy a DIN szabványú csatlakozónak más a jelszintje (ha jól emlékszem, alacsonyabb) és az impedanciája (ez meg ha emlékem nem csal, magasabb) ezért sima átalakító dugó nem oldja meg a gondot.
Fontos, hogy DIN tuchel használatához legyen egy szabályosan bekötött átjátszó kábeled!

Szóval, ha az erősítődön és magnón is van RCA akkor használd azt, a DIN csatit inkább akkor, ha valamelyiken CSAK olyan van.
Még valami, amivel én már egyszer megjártam: a magnó DIN/RCA bemenetválasztója többnyire egy egyszerű kivitelű tolókapcsoló, ami az elmúlt 30-40 év alatt gyakran "beleég" abba az állásba, amelyikben használták, átkapcsoláskor kontaktos lesz. Érdemes megmozgatni, átfújni kontaktspray-vel, illetve ha van a közeledben hozzáértő szaki, akkor legjobb egyszerűen kiiktatni - ilyenkor persze döntened kell, DIN vagy RCA és azt a variációt kell fixen bekötni.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: mishow »

remete írta:
2019.03.10., vas. 07:56
Melyik bemeneten lehet jobb felvételt készíteni a DIN vagy az RCA
Az RCA jobb hangot ad, meg kisebb gondot is jelent, mivel a legtöbb mai erősítőnek (meg a régebbi japán és USA gyártmányoknak) RCA rendszerű csatlakozója van.
Használd a TAPE IN/OUT jelölésű csatikat.
A klasszikus, ötpólusú un. "tuchel" csatlakozást eleve csak akkor tudod használni, ha az erősítődön is van ilyen. A régi 70-80 években készült keleti (Videoton, Orion, Unitra, RFT), vagy (nyugat)német erősítőkön (Grundig, Saba, Telefunken, Nordmende, stb) többnyire csak ilyen van, akkor csak ezt használd (ebben az esetben nem is tudsz mást).
Fontos, hogy a DIN szabványú csatlakozónak más a jelszintje (ha jól emlékszem, alacsonyabb) és az impedanciája (ez meg ha emlékem nem csal, magasabb) ezért sima átalakító dugó nem oldja meg a gondot.
Fontos, hogy DIN tuchel használatához legyen egy szabályosan bekötött átjátszó kábeled!

Szóval, ha az erősítődön és magnón is van RCA akkor használd azt, a DIN csatit inkább akkor, ha valamelyiken CSAK olyan van.
Még valami, amivel én már egyszer megjártam: a magnó DIN/RCA bemenetválasztója többnyire egy egyszerű kivitelű tolókapcsoló, ami az elmúlt 30-40 év alatt gyakran "beleég" abba az állásba, amelyikben használták, átkapcsoláskor kontaktos lesz. Érdemes megmozgatni, átfújni kontaktspray-vel, illetve ha van a közeledben hozzáértő szaki, akkor legjobb egyszerűen kiiktatni - ilyenkor persze döntened kell, DIN vagy RCA és azt a variációt kell fixen bekötni.

Avatar
remete
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2017.09.11., hétf. 16:32
Értékelés: 10

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: remete »

Melyik bemeneten lehet jobb felvételt készíteni a DIN vagy az RCA. Nagyon régen nem magnóztam,így közel a hetvenhez már elfelejtettem. A másik kérdésem a készülékhez árulnak pici olajozót az e-bay-en.Vegyem meg azt vagy bármilyen olaj jó?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”