Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

vkz írta:
2019.06.14., pén. 23:00
Én ezt nem értem...
Miért baj az ha pl asebestyen rendszere -ami azért új árban számolva egy fiatal középkategóriás kocsi ára- (de persze ha jól sejtem Shimano-nál is hasonló a helyzet) meg tud szólalni PC dróttal és egyszerű IC és hf kábeleket is. Ja és szerintem nem rosszul (nem hallottam, de sejtem mert hasonlót hallgatok).
Szerintem senki nem írta, hogy baj.
És hogy egy ilyen kategóriájú rendszerben kevesebbet számítanak a kábelek az lehetetlen?
Lehet, de vannak komolyabb rendszerek is, ahol meg igen.
Nem lehet ha egy elektronika jó, akkor kevésbé érzékeny?
Lehet, de van, hogy a jót kiszolgálva lehet még jobb is.
És nem hoz annyit megérje folyamatosan a jobbat kergetni?
Ez is megeshet.
A jónál nem mindenkinek kell mindenképp jobb...
Illetve kicsit provokatívan megfordítva: nem kellene úgy tervezni a készüléket hogy minél értéktelenebbek legyenek?
És hogy ha voodoozni kell az áramot a kábeleket hogy “hallgatható” legyen akkor a készülék igazából rossz?
A piacon nagyon kevés abszolút van. A lánc eleve több komponensből áll. Miért nem lehet a kábelekre, mint komponensre gondolni. Két erősítő, két kábel másképp viselkedik adott rendszerben. Az egyik nagy százalékban jobb a lehetséges rendszerekben, de van, ahol nem. Ennyi.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vkz »

Én ezt nem értem...
Miért baj az ha pl asebestyen rendszere -ami azért új árban számolva egy fiatal középkategóriás kocsi ára- (de persze ha jól sejtem Shimano-nál is hasonló a helyzet) meg tud szólalni PC dróttal és egyszerű IC és hf kábeleket is. Ja és szerintem nem rosszul (nem hallottam, de sejtem mert hasonlót hallgatok).
És hogy egy ilyen kategóriájú rendszerben kevesebbet számítanak a kábelek az lehetetlen?
Nem lehet ha egy elektronika jó, akkor kevésbé érzékeny?
És nem hoz annyit megérje folyamatosan a jobbat kergetni?
A jónál nem mindenkinek kell mindenképp jobb...
Illetve kicsit provokatívan megfordítva: nem kellene úgy tervezni a készüléket hogy minél értéktelenebbek legyenek?
És hogy ha voodoozni kell az áramot a kábeleket hogy “hallgatható” legyen akkor a készülék igazából rossz?

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Shimano írta:
2019.06.14., pén. 21:33
De tényleg,nem hiszem hogy van még egy olyan amatőr szinten is űzött hobbi,vagy használati tárgy,ami a vásárlás után csak akkor működik elvárhatóan,ha még ezt meg azt is megvesszük hozzá.Erre mondom hogy az nem normális dolog hogy vásárolunk egy rendszert,aztán pluszba még egy csomó dolgot azért,hogy zene is jöjjön ki belőle a hangokon kívül.
Valami nagyon félrement ennél a hobbinál. Még ha valami versenysport lenne akkor megérteném,de basszus itt már az átlag hifi is úgy indul,hogy vedd meg, és költs rá még annyit,aztán lehet jó lesz.
Nem lenne szabad egy drótnak,vagy bármi más kütyünek olyan befolyással lennie a hangzásra mint azt többen tapasztalják,mert ott akkor valahol nem kerek valami.
Szomorú-e vagy sem, a legtöbb hobbi így működik. Az embernek van egy kis kertje, műveli, csinosítgatja. Ez lehet a hifi, de lehet a zenegyűjtemény rendezgetése is. Az idő értelmesnek gondolt, strukturált eltöltése. Ez teszi az embert boldoggá. :kapdelm:
De a (félig) viccet félretéve: szerintem semmi probléma nincs azzal, hogy ha az ember keresi a számára elég jó rendszert. A gond a végletekkel van: azzal, hogy "a kábel nem számít", vagy hogy "az a legfontosabb". Táp-, IC-, HF-, most mindegy is. Olyan tapasztalatok általánosítása ez, amivel azok többsége, akik le mernek / tudnak / akarnak írni ilyen blődséget, nem rendelkeznek. A helyzet az, hogy egy jó rendszerhez szükség van minőségi komponensekre, legyenek azok aktívak vagy passzívak, és azok szinergiájára. Lehet úgy is zenét hallgatni, hogy az emberben nem működik a hifis hibakereső algoritmus, de ehhez lelkiállapot és/vagy nagyon jó rendszer kell.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2019.06.14., pén. 22:08

Ez a hobbi, és az AVX portál arról szól, hogy a jobb, a még jobb hangzást keressük. Te, akit ez állitólag abszolut nem érdekel állandóan itt lebzselsz és negatív beírásokkal kellemetlenkedsz. Miért?
Lehet, hogy Neked erről szól, de szerencsére nem mindenkinek.
Az élethez és ehhez a hobbihoz hozzátartoznak a negatív élmények, tapasztalások is. A "magas hanghűségű" eszközökön törénő zenehallgatás nem feltétlenül jelenti a jobb, még jobb hangzás örökös keresését, a végtelen fonál gombolyítását. Neked sem, hisz az elektronikáidon, a hangsugárzódon nem nagyon követed ezeket a célokat Te sem. Vagy azt akarod mondani, hogy csak a kábelek határozzák meg a hangminőséget, vagy döntően azok?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2019.06.14., pén. 21:33

Valami nagyon félrement ennél a hobbinál.Még ha valami versenysport lenne akkor megérteném,de basszus itt már az átlag hifi is úgy indul,hogy vedd meg, és költs rá még annyit,aztán lehet jó lesz.
Nem lenne szabad egy drótnak,vagy bármi más kütyünek olyan befolyással lennie a hangzásra mint azt többen tapasztalják,mert ott akkor valahol nem kerek valami.
De van, pl motorozás. :D
Egyébként nagyon sok a hasonlóság sok tekintetben, de nem tartozik ide.
Számít a technika is, de a használója sokkal többet. Általában a fejekben nem kerek valami, ezért is választja azt a technikát amit. És ez a nem kerek valami nem feltétlen pejoratív dolog. A legjobb arcok sose 100-asok. Viszont rengeteg (sokkal több) nem 100-as, nem jó arc is van. :)
És hogy mennyire a (fel)használóval van a baj, még meg se vette a HiFi rendszert, de már tervezgeti, milyen drótokat, alátéteket, biszbaszokat fog venni hozzá, mert arról leírta már mindenki, hogy az majd megváltja a világot és a 10m2-es szobából Concert hall-t varázsol, de olyan részletességgel hallasz minden zenészt, mintha az összes közelmikrofon helyén a füled lenne. Miért ne tenné tapasztalatok nélkül, hisz mindenhol ez folyik a csapból is, a viták is e köré pozicionálódnak, beeszi magát a hifis köztudatba.
Szerintem ennél furcsább, hogy a hifi elkezdett valótlan paramétereket, illúziók illúzióját, mesterséges kreálmányokat kergetni, miközben a hagyományos hang reprodukciós értékeket kezdi háttérbe szorítani, esetleg teljesen elhagyni. Ezek mentén sok hifista a zenehallgatáskori figyelme teljes potenciáljának döntő hányadát ezekre a kitalált paraméterekre szegezi, erre élesíti ki a fülét, az agyát, a gondolatait. Ha nem szól a zene, is ezeken kattog az agya. Ők tényleg hallják, legalábbis az élmény megszületik az agyukban. Nem hiszem hogy csak minket akarnak megtéveszteni. Ugyanakkor ezt nem tartom a magam számára követendő példának, különösebben teljesítménynek sem, inkább a figyelem rossz irányba történő fókuszálásának érzem (én).
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

Józsi kolléga!

A lemez megakadt számodra valahol. Jó kábál optimális esetben nem a "kaki" feljavítására való, hanem a rendszer maximumának a kiaknázásához. Akinek ez nem szempont, hallgassa mezei deróttal. :smile32:
.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Shimano írta:
2019.06.14., pén. 21:33

Nem váltottam mert ez is csak egy próbára volt bent,csak visszaraktam azt ami elötte is volt,a készülékhez kapott pc drótot.
De tényleg,nem hiszem hogy van még egy olyan amatőr szinten is űzött hobbi,vagy használati tárgy,ami a vásárlás után csak akkor működik elvárhatóan,ha még ezt meg azt is megvesszük hozzá.Erre mondom hogy az nem normális dolog hogy vásárolunk egy rendszert,aztán pluszba még egy csomó dolgot azért,hogy zene is jöjjön ki belőle a hangokon kívül.
Valami nagyon félrement ennél a hobbinál.Még ha valami versenysport lenne akkor megérteném,de basszus itt már az átlag hifi is úgy indul,hogy vedd meg, és költs rá még annyit,aztán lehet jó lesz.
Nem lenne szabad egy drótnak,vagy bármi más kütyünek olyan befolyással lennie a hangzásra mint azt többen tapasztalják,mert ott akkor valahol nem kerek valami.
Ez a hobbi, és az AVX portál arról szól, hogy a jobb, a még jobb hangzást keressük. Te, akit ez állitólag abszolut nem érdekel állandóan itt lebzselsz és negatív beírásokkal kellemetlenkedsz. Miért?

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2019.06.14., pén. 19:41
Shimano írta:
2019.06.14., pén. 12:01
cables írta:
2019.06.14., pén. 08:02

Toshihiko Miyoshi, aki többszáz audio kábelt tesztelt szakmagazinok cikkeihez, azt mondja, hogy a hálózati kábelnek van a legnagyobb hatása a hangminőségére.

Én először láttam ezt leírva, de teljesen egyetértek vele, és nagyon sajnálom, hogy ezt sokan tagadják, vagy éppen az ellenkezőjét állítják.
És ennek most örüljünk?
Szerintem ez inkább úgy egészében a hifi elqrvulását jelzi,és nem egy hasznos és természetes dolgot.
Persze könnyebb eladni a sok vackot azzal hogy kell hozzájuk még megfelelő drótozás is,és ha ezt nem leli a fogyasztó és elégedetlen,akkor ezt úgy hárítani hogy ez az ő balf@szsága és nem a vasak baja,mint olyan jó készülékeket tervezni,amikből szinte "talált" drótokkal is zene szól,és csak némi finomhangolást igényelnek.
Kb. 1-1,5 eve vettem Toled egy Pointe 1.5 tapkabelt. Amikor kerdeztem miert es mier csereled le, azt mondtad egy jobbra csereled. Megkerdezhetem mi lett helyette?
Nekem a Pointe Sima Mkii csovi erositomhoz tokeletes volt, Neked ha jol emlekszem mar akkor Heed cuccod volt. Ahhoz a Pointe 1.5 keves volt a mostani (nem tudom mi) az pont jo? Mivel sikerult levaltanod?
Nem váltottam mert ez is csak egy próbára volt bent,csak visszaraktam azt ami elötte is volt,a készülékhez kapott pc drótot.
De tényleg,nem hiszem hogy van még egy olyan amatőr szinten is űzött hobbi,vagy használati tárgy,ami a vásárlás után csak akkor működik elvárhatóan,ha még ezt meg azt is megvesszük hozzá.Erre mondom hogy az nem normális dolog hogy vásárolunk egy rendszert,aztán pluszba még egy csomó dolgot azért,hogy zene is jöjjön ki belőle a hangokon kívül.
Valami nagyon félrement ennél a hobbinál.Még ha valami versenysport lenne akkor megérteném,de basszus itt már az átlag hifi is úgy indul,hogy vedd meg, és költs rá még annyit,aztán lehet jó lesz.
Nem lenne szabad egy drótnak,vagy bármi más kütyünek olyan befolyással lennie a hangzásra mint azt többen tapasztalják,mert ott akkor valahol nem kerek valami.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

wittao írta:
2019.06.14., pén. 19:41
Shimano írta:
2019.06.14., pén. 12:01
cables írta:
2019.06.14., pén. 08:02

Toshihiko Miyoshi, aki többszáz audio kábelt tesztelt szakmagazinok cikkeihez, azt mondja, hogy a hálózati kábelnek van a legnagyobb hatása a hangminőségére.

Én először láttam ezt leírva, de teljesen egyetértek vele, és nagyon sajnálom, hogy ezt sokan tagadják, vagy éppen az ellenkezőjét állítják.
És ennek most örüljünk?
Szerintem ez inkább úgy egészében a hifi elqrvulását jelzi,és nem egy hasznos és természetes dolgot.
Persze könnyebb eladni a sok vackot azzal hogy kell hozzájuk még megfelelő drótozás is,és ha ezt nem leli a fogyasztó és elégedetlen,akkor ezt úgy hárítani hogy ez az ő balf@szsága és nem a vasak baja,mint olyan jó készülékeket tervezni,amikből szinte "talált" drótokkal is zene szól,és csak némi finomhangolást igényelnek.
Kb. 1-1,5 eve vettem Toled egy Pointe 1.5 tapkabelt. Amikor kerdeztem miert es mier csereled le, azt mondtad egy jobbra csereled. Megkerdezhetem mi lett helyette?
Nekem a Pointe Sima Mkii csovi erositomhoz tokeletes volt, Neked ha jol emlekszem mar akkor Heed cuccod volt. Ahhoz a Pointe 1.5 keves volt a mostani (nem tudom mi) az pont jo? Mivel sikerult levaltanod?
Tovább lépett PC kábelre, az olcsóbb volt vagy esetleg pamutos vasaló zsinórra. :D
A heed-hez adnak gyári kábelt így már nem kellett másik kábel. :smile29:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

wittao írta:
2019.06.14., pén. 19:41
Shimano írta:
2019.06.14., pén. 12:01
cables írta:
2019.06.14., pén. 08:02

Toshihiko Miyoshi, aki többszáz audio kábelt tesztelt szakmagazinok cikkeihez, azt mondja, hogy a hálózati kábelnek van a legnagyobb hatása a hangminőségére.

Én először láttam ezt leírva, de teljesen egyetértek vele, és nagyon sajnálom, hogy ezt sokan tagadják, vagy éppen az ellenkezőjét állítják.
És ennek most örüljünk?
Szerintem ez inkább úgy egészében a hifi elqrvulását jelzi,és nem egy hasznos és természetes dolgot.
Persze könnyebb eladni a sok vackot azzal hogy kell hozzájuk még megfelelő drótozás is,és ha ezt nem leli a fogyasztó és elégedetlen,akkor ezt úgy hárítani hogy ez az ő balf@szsága és nem a vasak baja,mint olyan jó készülékeket tervezni,amikből szinte "talált" drótokkal is zene szól,és csak némi finomhangolást igényelnek.
Kb. 1-1,5 eve vettem Toled egy Pointe 1.5 tapkabelt. Amikor kerdeztem miert es mier csereled le, azt mondtad egy jobbra csereled. Megkerdezhetem mi lett helyette?
Nekem a Pointe Sima Mkii csovi erositomhoz tokeletes volt, Neked ha jol emlekszem mar akkor Heed cuccod volt. Ahhoz a Pointe 1.5 keves volt a mostani (nem tudom mi) az pont jo? Mivel sikerult levaltanod?
Nem is értem, miért kellett leváltani! A kábelezés nem fontos. :D
.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

cables írta:
2019.06.14., pén. 08:02
Ear írta:
2019.06.13., csüt. 09:15
fapaci írta:
2019.06.11., kedd 17:35
Ahogy korábban is írtam, a stúdióban elérhető módosítások mértéke nagyságrendekkel nagyobb, mint amire bármelyik kábel képes, így hát ott egyszerűen elsikkad a kábelek szerepe.
Tisztelettel, de ennek némileg ellentmond ez az írás: https://www.residentadvisor.net/feature ... WDvoIN0Tug .....
Kicsit elsikkadt szerintem a jelentősége Ear által belinkelt oldalnak, amelyben van pár sor, aminek a lényegét talán érdemes lefordítani. Megkisérlem. De mindenekelőtt a forrásról:
Established in 2001, Resident Advisor (RA) is an online music magazine and community platform that's dedicated to showcasing electronic music, artists and events across the globe. És akkor az idézet:


powercord.jpg


Toshihiko Miyoshi, aki többszáz audio kábelt tesztelt szakmagazinok cikkeihez, azt mondja, hogy a hálózati kábelnek van a legnagyobb hatása a hangminőségére.

Én először láttam ezt leírva, de teljesen egyetértek vele, és nagyon sajnálom, hogy ezt sokan tagadják, vagy éppen az ellenkezőjét állítják.
Itoh, ha már dicsekszünk vele...
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

cables írta:
2019.06.14., pén. 08:02

Toshihiko Miyoshi, aki többszáz audio kábelt tesztelt szakmagazinok cikkeihez, azt mondja, hogy a hálózati kábelnek van a legnagyobb hatása a hangminőségére.

Én először láttam ezt leírva, de teljesen egyetértek vele, és nagyon sajnálom, hogy ezt sokan tagadják, vagy éppen az ellenkezőjét állítják.
És ennek most örüljünk?
Szerintem ez inkább úgy egészében a hifi elqrvulását jelzi,és nem egy hasznos és természetes dolgot.
Persze könnyebb eladni a sok vackot azzal hogy kell hozzájuk még megfelelő drótozás is,és ha ezt nem leli a fogyasztó és elégedetlen,akkor ezt úgy hárítani hogy ez az ő balf@szsága és nem a vasak baja,mint olyan jó készülékeket tervezni,amikből szinte "talált" drótokkal is zene szól,és csak némi finomhangolást igényelnek.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Ear írta:
2019.06.13., csüt. 09:15
fapaci írta:
2019.06.11., kedd 17:35
Ahogy korábban is írtam, a stúdióban elérhető módosítások mértéke nagyságrendekkel nagyobb, mint amire bármelyik kábel képes, így hát ott egyszerűen elsikkad a kábelek szerepe.
Tisztelettel, de ennek némileg ellentmond ez az írás: https://www.residentadvisor.net/feature ... WDvoIN0Tug .....
Kicsit elsikkadt szerintem a jelentősége Ear által belinkelt oldalnak, amelyben van pár sor, aminek a lényegét talán érdemes lefordítani. Megkisérlem. De mindenekelőtt a forrásról:
Established in 2001, Resident Advisor (RA) is an online music magazine and community platform that's dedicated to showcasing electronic music, artists and events across the globe. És akkor az idézet:

powercord.jpg
powercord.jpg (34.09 KiB) Megtekintve 2250 alkalommal

Toshihiko Miyoshi, aki többszáz audio kábelt tesztelt szakmagazinok cikkeihez, azt mondja, hogy a hálózati kábelnek van a legnagyobb hatása a hangminőségére.

Én először láttam ezt leírva, de teljesen egyetértek vele, és nagyon sajnálom, hogy ezt sokan tagadják, vagy éppen az ellenkezőjét állítják.

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vlaca »

kábelman írta:
2019.06.10., hétf. 11:38
vlaca írta:
2019.06.08., szomb. 08:20
Sziasztok!

A régi nordost blue heaven ic kábelen milyen rca dugók voltak?
Az újabb LS szérián elvileg neutrik, de a régi nem így néz ki.

BC974B09-38E5-4E73-B4D8-2C24B7A9A9B3.jpeg

620CBD20-11CA-482A-8BC0-CE8CB4919C8C.jpeg

A korábbi csatlakozó Neutrik Profi csatlakozó volt kábé 4000Ft/db, míg az újabb már csak Neutrik Rean NYS 373 kábé 750Ft/db.

https://kabel-csatlakozo.arukereso.hu/r ... 453911409/

https://kabel-csatlakozo.arukereso.hu/n ... 409928557/
Köszönöm! :smile53:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
kábelman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.12.10., szer. 18:24
Értékelés: 9

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kábelman »

vlaca írta:
2019.06.08., szomb. 08:20
Sziasztok!

A régi nordost blue heaven ic kábelen milyen rca dugók voltak?
Az újabb LS szérián elvileg neutrik, de a régi nem így néz ki.

BC974B09-38E5-4E73-B4D8-2C24B7A9A9B3.jpeg

620CBD20-11CA-482A-8BC0-CE8CB4919C8C.jpeg

A korábbi csatlakozó Neutrik Profi csatlakozó volt kábé 4000Ft/db, míg az újabb már csak Neutrik Rean NYS 373 kábé 750Ft/db.

https://kabel-csatlakozo.arukereso.hu/r ... 453911409/

https://kabel-csatlakozo.arukereso.hu/n ... 409928557/

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Sziasztok!

A régi nordost blue heaven ic kábelen milyen rca dugók voltak?
Az újabb LS szérián elvileg neutrik, de a régi nem így néz ki.
BC974B09-38E5-4E73-B4D8-2C24B7A9A9B3.jpeg
BC974B09-38E5-4E73-B4D8-2C24B7A9A9B3.jpeg (134.27 KiB) Megtekintve 2517 alkalommal
620CBD20-11CA-482A-8BC0-CE8CB4919C8C.jpeg
620CBD20-11CA-482A-8BC0-CE8CB4919C8C.jpeg (29.06 KiB) Megtekintve 2517 alkalommal
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

istvan01 írta:
2019.06.06., csüt. 19:14
Atombiztos USB kábel? majdnem. Amatőr kábelcsinálók felköthetik a gatyát, ha ilyet akarnak összerakni.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... CUJdES-zvs
Megoldható, csak kellő mennyiségű karbon-aramid..stb. szál és/vagy cső kell bele,
és akár jóval többet is kibírna, persze az ára az nem 5k lenne....
vagy csak simán beépíteni egy flexibilis fém köpenybe azt' jó napot,
na az aztán tényleg "fagyott kutyaláb" lenne :smile29:
Kép
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
bibababa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2008.02.05., kedd 11:35
Értékelés: 42

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bibababa »

Sziasztok !
Oehlbach kábelekkel kapcsolatban van valakinek tapsztalata ?
Milyen kategóriát képviselnek ?

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

istvan01 írta:
2019.06.06., csüt. 19:14
Atombiztos USB kábel? majdnem. Amatőr kábelcsinálók felköthetik a gatyát, ha ilyet akarnak összerakni.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... CUJdES-zvs
:D
.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Atombiztos USB kábel? majdnem. Amatőr kábelcsinálók felköthetik a gatyát, ha ilyet akarnak összerakni.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... CUJdES-zvs

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

manman12 írta:
2019.05.19., vas. 11:57
így ís lehet kábelezni,nakamichi villák és z banádugok és ácsa hsz csati.Viszont javult a hang,mert erezhetően sokkal jobb let a magas lesugárzás és a mélyek is öblösebbek
:smile53:
Mik azok a kabelek?30 eve nem lattam ilyet...
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

warsong írta:
2019.05.12., vas. 16:08
Sziasztok. Mit gondoltok hol vagy kinél lehet készíteni jó minőségű kábeleket? Igen, több kábel kellene, köztük fejhallgato kábel, ic kábel, USB kábel . Nem értek hozzá, és mivel ahogy néztem a Hifi közösség is más szemmel néz erre a témára egy objektív döntést szeretnék hozni megfelelő minőségű kábeleket kiválasztani az én pénztárcámhoz mérten , kábelenként 15-20 ezer forintot koltenék. Bár USB ből lehet szimplán egy supra USB lesz, https://octogonaudio.hu/termekek/supra- ... o-kabel-1m

úgy láttam ennyiért jobbat nem kapni (11500ft). Igaz ez kész kábel ugye, nem tudom milyen lehetőségek vannak a szerelt részlegen .

Szóval inkább csak ic kábel kellene, 3.5 jack - rca , és fejhallgato kábel .

Fejhallgató kábelből ezt néztem első körben ,de nem tudom, nem értek hozzá :

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/neotec ... ech-3001m/

IC kábelből pedig ezt:

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... rca-kabel/

Várom ezzel kapcsolatban az általános véleményeteket ,tapasztalataitokat.Illetve hogy az általam elsőre kinézet kábelekben van-e esetleg probléma vagy ennyi pénzért lehetne jobbat készíteni ,akárhol .nem értek A felhasznált alapanyagok hoz ,kábel típusokhoz, vezetőkhöz, de biztos közülletek van sokkal tapasztaltabb ,okosabb a témában. Azért írtam ide elsőként mert külső független véleményeket szeretnék első körben kapni mindenféle gyártó vagy itthoni kábel készítő ember befolyása nélkül .
Szia!

Szerintem tudok neked segíteni.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: manman12 »

fülelek írta:
2019.05.19., vas. 17:10
Miért jobb az öblösebb mély hang? gondolkodik.gif
Átvitt értelemben: Mély és erős (hang), amelynek sajátos színét egy üreges hangforrás rezgése adja. u

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Miért jobb az öblösebb mély hang? gondolkodik.gif

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: manman12 »

így ís lehet kábelezni,nakamichi villák és z banádugok és ácsa hsz csati.Viszont javult a hang,mert erezhetően sokkal jobb let a magas lesugárzás és a mélyek is öblösebbek
:smile53:
Csatolmányok
20190518_161637.jpg
20190518_161637.jpg (3.9 MiB) Megtekintve 3301 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”