Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2019.06.15., szomb. 09:39
cables írta:
2019.06.15., szomb. 06:17
Minél jobb egy rendszer, annál érzékenyebb a kábelezésre.
Szerintem nálad ez pont fordítva van, azaz egy rendszer minél érzékenyebb a kábelek cserélgetésére, az annál jobb számodra.
Jobb rendszeren én azt értem, amelyik több információt visz át a bemenetére kerülő hangjelből. A tökéletes rendszer - ami ugye nincs - pontosan visszaadná a bemenetére kerülő hangjelet. Amelyik rendszer ilyen szempontból jobb, azon a kábelek hatása is szignifikánsabb lesz. Cserélgetni hálózati kábeleket érdemes és kell, az egy egész más kérdéskör. Jelkábelekből szerintem van legjobb, hálózati kábelből szerintem nincs.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2019.06.15., szomb. 10:53
Nem is irtam ilyesmirol... azt szerintem Te sem vitatod, hogy van olyan kabel amit beteve tobb mely jon ki ugyanabbol a dobozbol, hangsulyosabba valik. Ha tobb melyet kap ugyanaz a szoba, mint amire be lett merve, meg lett tervezve a csillapitas/elnyeles, akkor nem kell korrigalni?
Nyelvtani mondatelemzésbe most nem mennék bele, de azt nem tudom értelmezni, hogy "...több mélyet kap ugyanaz a szoba, mint amire be lett mérve...". A szoba akusztikája független a lejátszó rendszertől és jó esetben nem hangszínszabályzóként kezeljük, ahogy a kábeleket sem, sőt mindig arra törekszünk, hogy a csillapítás, utózengés mértéke minden oktávban hasonló paramétereket mutasson. Ez az akusztikai ajánlások egyik legfontosabb kitétele. Egy hibát nem célszerű egy másik hibával palástolni. Ha a lánc egyik eleme erősen eltér a vágyott lineáris átviteltől, akkor nem egy másik egység átvitelét rontjuk hozzá, mert ezzel garantáltan eltekerünk olyan paramétereket is, amikhez nem szeretnénk hozzányúlni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2019.06.15., szomb. 11:14-kor.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2019.06.15., szomb. 10:02
Persze szolni fog Klotz-cal is (nekem is van). Be lehet hangolni ra a szobat akusztikailag, utana meg ha kabelt cserel az emberfia lehet szepen ujra el kell kezdenie jatszani a magas es melytartomannyal is. Jo esetben ugyanis valtozni fog ezen tartomanyok atvitele. (Az akusztika fontossagat nem vitatom, sot! De mivel a kabelek befolyassal vannak arra, mi jon ki a hangsugarzobol, igy elkepzelhetonek tartom ami eddig jol volt belove, el fog maszni vmilyen iranyba).
Nehéz elképzelni olyan esetet, hogy néhány kábel cseréje megváltoztatná a szoba akusztikai paramétereit.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2019.06.15., szomb. 06:17
Minél jobb egy rendszer, annál érzékenyebb a kábelezésre.
Szerintem nálad ez pont fordítva van, azaz egy rendszer minél érzékenyebb a kábelek cserélgetésére, az annál jobb számodra.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.06.15., szomb. 06:17
vkz írta:
2019.06.14., pén. 23:00

És hogy egy ilyen kategóriájú rendszerben kevesebbet számítanak a kábelek az lehetetlen?
Nem lehet ha egy elektronika jó, akkor kevésbé érzékeny?
Minél jobb egy rendszer, annál érzékenyebb a kábelezésre.
Hát.... Nem.

Nagyon nem.

Minél kevésbé van (főképpen tonálisan) egyensúlyban egy rendszer (szobát, tápellátás tisztaságát és akusztikát is a rendszerbe értve) annál több zavart okozhatnak a kábelek. Sokan egyfajta tonális zavarelhárító egyensúlytalanság-kiegyenlítő dolognak vélik a kábelezéssel a játékot, pedig alapvetően nem az.

Átlagos pro kábelekkel, amik általában semlegesnek mondhatóak gyártótól függetlenül, érdemes elérni a szobában a tonálisan megfelelő állapotot először (ez persze hónapokat vagy akár még többet is igénybe vehet és tudjuk a hifizés ritkán szól a türelemről :) ) és csak amikor ez megvan akkor érdemes (SZVSZ szigorúan - nem kell egyetérteni velem!) elkezdeni játszani a kábelekkel, hogy ha valakinek az a szíve vágya, akkor finomhangolja a rendszert a részletek, felbontás és bármi számára fontos jellemző irányába.

Ha valaki kábellel oldott meg egy amúgy inkább tonálisan jelentkező egyensúlytalanságot, akkor jó esély van arra, hogy azt a problémát más módon (hangfal tologatással például, akusztikai elemek használatával, másik állvánnyal, stb) is el lehetett volna hárítani.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vkz »

cables írta:
2019.06.15., szomb. 06:17
vkz írta:
2019.06.14., pén. 23:00

És hogy egy ilyen kategóriájú rendszerben kevesebbet számítanak a kábelek az lehetetlen?
Nem lehet ha egy elektronika jó, akkor kevésbé érzékeny?
Minél jobb egy rendszer, annál érzékenyebb a kábelezésre.
Ha úgy érted hogy a jó rendszer biztosabban és precízebben megmutatja a különbséget akkor értem, így igaz.
Én úgy értettem a kevésbé érzékenységet hogy a jobb rendszernél kisebb az okozott (nem a vélt!) nyereség vagy veszteség a kábelekkel.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Shimano írta:
2019.06.14., pén. 21:33
De tényleg,nem hiszem hogy van még egy olyan amatőr szinten is űzött hobbi,vagy használati tárgy,ami a vásárlás után csak akkor működik elvárhatóan,ha még ezt meg azt is megvesszük hozzá.Erre mondom hogy az nem normális dolog hogy vásárolunk egy rendszert,aztán pluszba még egy csomó dolgot azért,hogy zene is jöjjön ki belőle a hangokon kívül.
Minden technikai sport tárgyakról és vásárlásról szól, ha felületesen űzzük. Most valamiért a fotózás jutott eszembe, ami sokaknak arról szól, hogy tesztbeszámolókat bújnak és gépeket, objektíveket, szűrőket vásárolnak nagy lendülettel csak azért, hogy minél élesebb képeket tudjanak készíteni (aminek ugye nincs sok köze a művészeti színvonalhoz). Mások a pénzüket inkább tanulásra, könyvekre, iskolákra költik, hogy fejlesszék önmagukat. Szerencsés esetben ha valaki mindkét területen megfelelő beruházást végez el, akár még egy jó fotós is válhat belőle. Ha csak a gépeit cserélgeti "jobbra", általában semmit nem halad előre, viszont az ilyen fotelfotósokkal vannak tele a fórumok és jól el tudnak azon vitatkozni, melyik objektív ad élesebb képet, miközben egyiküknek sincs egy értékelhető fotója sem.

Aki fentiek és a HiFi között bármilyen párhuzamot vél felfedezni, az magára vessen! :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2019.06.14., pén. 22:08
Ez a hobbi, és az AVX portál arról szól, hogy a jobb, a még jobb hangzást keressük.
Az AVX portál arról szól, hogy vegyél kávét.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

cables írta:
2019.06.15., szomb. 06:17
vkz írta:
2019.06.14., pén. 23:00

És hogy egy ilyen kategóriájú rendszerben kevesebbet számítanak a kábelek az lehetetlen?
Nem lehet ha egy elektronika jó, akkor kevésbé érzékeny?
Minél jobb egy rendszer, annál érzékenyebb a kábelezésre.
Mindegyik az,csak éppen az nem mindegy hogy az elvárható minőségi szintet milyennel is lehet elérni náluk.És itt van az amiről beszélek,hogy valami nem kerek ha ez meg az is kell hozzá,ilyen meg olyan árban ahhoz hogy élvezhető is legyen.
Ha veszel pl egy tévét,akkor az természetes hogy azzal a tápdróttal amit adnak hozzá hozza is a minőségét,meg van minden szín benne,nézhető,hallgatható.Hifi rendszereknél is így kéne hogy működjön a dolog,tehát azzal amit adnak hozzá,azzal is mutatnia kellene egy olyan elvárható szintet ami már élvezhető,és nem annak kellene lennie amit már a vásárlás helyén több helyen is árnyaltabban vagy konkrétabban de mondanak,hogy ezzel is szól majd ugyan,de ha élvezni is akarod,tehát ha jó hangot szeretnél,akkor vegyél ennél jobbat hozzá.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Ez már felér egy hídrobbantással :quetionmark:
Akkor tenorcselekmény :smile29:

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

vkz írta:
2019.06.14., pén. 23:00

És hogy egy ilyen kategóriájú rendszerben kevesebbet számítanak a kábelek az lehetetlen?
Nem lehet ha egy elektronika jó, akkor kevésbé érzékeny?
Minél jobb egy rendszer, annál érzékenyebb a kábelezésre.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vkz »

Shimano írta:
2019.06.15., szomb. 00:22
vkz írta:
2019.06.15., szomb. 00:02
Sajnos már nem tudom szerkeszteni (a hibajavító), de így lesz csak értelme:

Illetve kicsit provokatívan megfordítva: nem kellene úgy tervezni a készüléket hogy minél értéktelenebbek helyett érzéketlenebbek legyenek?
És hogy ha voodoozni kell az áramot a kábeleket hogy “hallgatható” legyen akkor a készülék igazából rossz?
Ezt nem tudom,viszont a szinergiának közöttük meg kell hogy legyen,különben jön az amit sokan csinálnak,foltozgatnak.
Nekem nincs bajom azzal ha valakik drága drótokkal és kütyükkel jobban élvezik a rendszerüket,viszont azzal van ha az a rendszer csak ezekkel élvezhető.
A szinergia azért érdekes, mert ha két készülék össze van hangolva akkor azt valamilyen dróton kötik össze a hangolás alatt is. Ha ez egy jó minőségi “átlag” kábel, akkor ilyennel később is jól fog szólni (ilyenje van az átlag vásárlónak valószínűleg). Ha egy gyártó el akar adni rendszert akkor önmagával szúr ki ha valami “speciális” kábellel végzi az összehangolását.

Foltozgatás? Azért néha azt látjuk hogy a kütyükre drótokra elköltött pénzből egy rendes rendszert is lehetett volna venni :D
Csak azon zenét kellene hallgatni és nem kütyüzni, drótozni. Lehet az unalmas :D

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vkz »

A piacon nagyon kevés abszolút van. A lánc eleve több komponensből áll. Miért nem lehet a kábelekre, mint komponensre gondolni. Két erősítő, két kábel másképp viselkedik adott rendszerben. Az egyik nagy százalékban jobb a lehetséges rendszerekben, de van, ahol nem. Ennyi.

Részben egyet tudok ezzel érteni, azonban az arányokat látom eltúlozva ennek a komponensek a jelentőségét illetően. Nem 2x0,75 MZs van bekötve nekem sem hf kábelként. Viszont olyan kábelezések esetén ami műszaki paramétereit tekintve kielégíti a követelményeket (mellesleg normálisan is néz ki ha véletlen látszik valahol) nem hiszem -én- hogy olyan jellegű eltéréseket kellene kihallani ami gyökeresen megváltoztatja a hangképet.
Tapasztalatom szerint főleg tápkábel esetében a mintha és a nem is tudom között ingadoztam. :D
Maradtam a nem is tudomnál és inkább vettem két-három lemezt.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

vkz írta:
2019.06.15., szomb. 00:02
Sajnos már nem tudom szerkeszteni (a hibajavító), de így lesz csak értelme:

Illetve kicsit provokatívan megfordítva: nem kellene úgy tervezni a készüléket hogy minél értéktelenebbek helyett érzéketlenebbek legyenek?
És hogy ha voodoozni kell az áramot a kábeleket hogy “hallgatható” legyen akkor a készülék igazából rossz?
Ezt nem tudom,viszont a szinergiának közöttük meg kell hogy legyen,különben jön az amit sokan csinálnak,foltozgatnak.
Nekem nincs bajom azzal ha valakik drága drótokkal és kütyükkel jobban élvezik a rendszerüket,viszont azzal van ha az a rendszer csak ezekkel élvezhető.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vkz »

Sajnos már nem tudom szerkeszteni (a hibajavító), de így lesz csak értelme:

Illetve kicsit provokatívan megfordítva: nem kellene úgy tervezni a készüléket hogy minél értéktelenebbek helyett érzéketlenebbek legyenek?
És hogy ha voodoozni kell az áramot a kábeleket hogy “hallgatható” legyen akkor a készülék igazából rossz?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Nem akarok minenkit idézni,menjünk sorjában egy kommenttel. :D

Cables! Én azt tapasztalom amit írok,ne vedd már ezt kellemetlenkedésnek.Az AVX portál meg nem a mindig jobb kereséséről kellene hogy szóljon,és nem is csak arról szól,és ez így van jól.

Audioline! A mindig kíváncsi és kisérletező. :D Sokan arra használják,mármint a kakira.Olyan meg nincs hogy maximum,de hát ezt Te is tudod,és azért is csinálod azt amit. ;)

Asebestyen! De hát az a moci némi benzinnel azért csak elgurul úgy is ahogy vetted,és még élvezhető is,persze ruha,cipő nem árt,de attól nem fog jobban menni.A többi mondatoddal nagyon egyet tudok érteni,és hogy ez mitől is van az jó kérdés.Marketing,a racionalitás hiánya,a nagy köd a hifi körül,nem is tudom. gondolkodik.gif

Bitrograde!Az első mondatottal még vitába tudnék szálni,de az utolsó kettőben benne van szinte minden ami az otthoni zenehallgatáshoz szükséges.

Vkz!Jó kérdések,de tőlem választ ne várj mert akkor lehet visznek is a máglyára eretnekség vádjával,azt meg nagyon nem szeretném. :D

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

vkz írta:
2019.06.14., pén. 23:00
Én ezt nem értem...
Miért baj az ha pl asebestyen rendszere -ami azért új árban számolva egy fiatal középkategóriás kocsi ára- (de persze ha jól sejtem Shimano-nál is hasonló a helyzet) meg tud szólalni PC dróttal és egyszerű IC és hf kábeleket is. Ja és szerintem nem rosszul (nem hallottam, de sejtem mert hasonlót hallgatok).
Szerintem senki nem írta, hogy baj.
És hogy egy ilyen kategóriájú rendszerben kevesebbet számítanak a kábelek az lehetetlen?
Lehet, de vannak komolyabb rendszerek is, ahol meg igen.
Nem lehet ha egy elektronika jó, akkor kevésbé érzékeny?
Lehet, de van, hogy a jót kiszolgálva lehet még jobb is.
És nem hoz annyit megérje folyamatosan a jobbat kergetni?
Ez is megeshet.
A jónál nem mindenkinek kell mindenképp jobb...
Illetve kicsit provokatívan megfordítva: nem kellene úgy tervezni a készüléket hogy minél értéktelenebbek legyenek?
És hogy ha voodoozni kell az áramot a kábeleket hogy “hallgatható” legyen akkor a készülék igazából rossz?
A piacon nagyon kevés abszolút van. A lánc eleve több komponensből áll. Miért nem lehet a kábelekre, mint komponensre gondolni. Két erősítő, két kábel másképp viselkedik adott rendszerben. Az egyik nagy százalékban jobb a lehetséges rendszerekben, de van, ahol nem. Ennyi.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vkz »

Én ezt nem értem...
Miért baj az ha pl asebestyen rendszere -ami azért új árban számolva egy fiatal középkategóriás kocsi ára- (de persze ha jól sejtem Shimano-nál is hasonló a helyzet) meg tud szólalni PC dróttal és egyszerű IC és hf kábeleket is. Ja és szerintem nem rosszul (nem hallottam, de sejtem mert hasonlót hallgatok).
És hogy egy ilyen kategóriájú rendszerben kevesebbet számítanak a kábelek az lehetetlen?
Nem lehet ha egy elektronika jó, akkor kevésbé érzékeny?
És nem hoz annyit megérje folyamatosan a jobbat kergetni?
A jónál nem mindenkinek kell mindenképp jobb...
Illetve kicsit provokatívan megfordítva: nem kellene úgy tervezni a készüléket hogy minél értéktelenebbek legyenek?
És hogy ha voodoozni kell az áramot a kábeleket hogy “hallgatható” legyen akkor a készülék igazából rossz?

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Shimano írta:
2019.06.14., pén. 21:33
De tényleg,nem hiszem hogy van még egy olyan amatőr szinten is űzött hobbi,vagy használati tárgy,ami a vásárlás után csak akkor működik elvárhatóan,ha még ezt meg azt is megvesszük hozzá.Erre mondom hogy az nem normális dolog hogy vásárolunk egy rendszert,aztán pluszba még egy csomó dolgot azért,hogy zene is jöjjön ki belőle a hangokon kívül.
Valami nagyon félrement ennél a hobbinál. Még ha valami versenysport lenne akkor megérteném,de basszus itt már az átlag hifi is úgy indul,hogy vedd meg, és költs rá még annyit,aztán lehet jó lesz.
Nem lenne szabad egy drótnak,vagy bármi más kütyünek olyan befolyással lennie a hangzásra mint azt többen tapasztalják,mert ott akkor valahol nem kerek valami.
Szomorú-e vagy sem, a legtöbb hobbi így működik. Az embernek van egy kis kertje, műveli, csinosítgatja. Ez lehet a hifi, de lehet a zenegyűjtemény rendezgetése is. Az idő értelmesnek gondolt, strukturált eltöltése. Ez teszi az embert boldoggá. :kapdelm:
De a (félig) viccet félretéve: szerintem semmi probléma nincs azzal, hogy ha az ember keresi a számára elég jó rendszert. A gond a végletekkel van: azzal, hogy "a kábel nem számít", vagy hogy "az a legfontosabb". Táp-, IC-, HF-, most mindegy is. Olyan tapasztalatok általánosítása ez, amivel azok többsége, akik le mernek / tudnak / akarnak írni ilyen blődséget, nem rendelkeznek. A helyzet az, hogy egy jó rendszerhez szükség van minőségi komponensekre, legyenek azok aktívak vagy passzívak, és azok szinergiájára. Lehet úgy is zenét hallgatni, hogy az emberben nem működik a hifis hibakereső algoritmus, de ehhez lelkiállapot és/vagy nagyon jó rendszer kell.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2019.06.14., pén. 22:08

Ez a hobbi, és az AVX portál arról szól, hogy a jobb, a még jobb hangzást keressük. Te, akit ez állitólag abszolut nem érdekel állandóan itt lebzselsz és negatív beírásokkal kellemetlenkedsz. Miért?
Lehet, hogy Neked erről szól, de szerencsére nem mindenkinek.
Az élethez és ehhez a hobbihoz hozzátartoznak a negatív élmények, tapasztalások is. A "magas hanghűségű" eszközökön törénő zenehallgatás nem feltétlenül jelenti a jobb, még jobb hangzás örökös keresését, a végtelen fonál gombolyítását. Neked sem, hisz az elektronikáidon, a hangsugárzódon nem nagyon követed ezeket a célokat Te sem. Vagy azt akarod mondani, hogy csak a kábelek határozzák meg a hangminőséget, vagy döntően azok?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2019.06.14., pén. 21:33

Valami nagyon félrement ennél a hobbinál.Még ha valami versenysport lenne akkor megérteném,de basszus itt már az átlag hifi is úgy indul,hogy vedd meg, és költs rá még annyit,aztán lehet jó lesz.
Nem lenne szabad egy drótnak,vagy bármi más kütyünek olyan befolyással lennie a hangzásra mint azt többen tapasztalják,mert ott akkor valahol nem kerek valami.
De van, pl motorozás. :D
Egyébként nagyon sok a hasonlóság sok tekintetben, de nem tartozik ide.
Számít a technika is, de a használója sokkal többet. Általában a fejekben nem kerek valami, ezért is választja azt a technikát amit. És ez a nem kerek valami nem feltétlen pejoratív dolog. A legjobb arcok sose 100-asok. Viszont rengeteg (sokkal több) nem 100-as, nem jó arc is van. :)
És hogy mennyire a (fel)használóval van a baj, még meg se vette a HiFi rendszert, de már tervezgeti, milyen drótokat, alátéteket, biszbaszokat fog venni hozzá, mert arról leírta már mindenki, hogy az majd megváltja a világot és a 10m2-es szobából Concert hall-t varázsol, de olyan részletességgel hallasz minden zenészt, mintha az összes közelmikrofon helyén a füled lenne. Miért ne tenné tapasztalatok nélkül, hisz mindenhol ez folyik a csapból is, a viták is e köré pozicionálódnak, beeszi magát a hifis köztudatba.
Szerintem ennél furcsább, hogy a hifi elkezdett valótlan paramétereket, illúziók illúzióját, mesterséges kreálmányokat kergetni, miközben a hagyományos hang reprodukciós értékeket kezdi háttérbe szorítani, esetleg teljesen elhagyni. Ezek mentén sok hifista a zenehallgatáskori figyelme teljes potenciáljának döntő hányadát ezekre a kitalált paraméterekre szegezi, erre élesíti ki a fülét, az agyát, a gondolatait. Ha nem szól a zene, is ezeken kattog az agya. Ők tényleg hallják, legalábbis az élmény megszületik az agyukban. Nem hiszem hogy csak minket akarnak megtéveszteni. Ugyanakkor ezt nem tartom a magam számára követendő példának, különösebben teljesítménynek sem, inkább a figyelem rossz irányba történő fókuszálásának érzem (én).
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

Józsi kolléga!

A lemez megakadt számodra valahol. Jó kábál optimális esetben nem a "kaki" feljavítására való, hanem a rendszer maximumának a kiaknázásához. Akinek ez nem szempont, hallgassa mezei deróttal. :smile32:
.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Shimano írta:
2019.06.14., pén. 21:33

Nem váltottam mert ez is csak egy próbára volt bent,csak visszaraktam azt ami elötte is volt,a készülékhez kapott pc drótot.
De tényleg,nem hiszem hogy van még egy olyan amatőr szinten is űzött hobbi,vagy használati tárgy,ami a vásárlás után csak akkor működik elvárhatóan,ha még ezt meg azt is megvesszük hozzá.Erre mondom hogy az nem normális dolog hogy vásárolunk egy rendszert,aztán pluszba még egy csomó dolgot azért,hogy zene is jöjjön ki belőle a hangokon kívül.
Valami nagyon félrement ennél a hobbinál.Még ha valami versenysport lenne akkor megérteném,de basszus itt már az átlag hifi is úgy indul,hogy vedd meg, és költs rá még annyit,aztán lehet jó lesz.
Nem lenne szabad egy drótnak,vagy bármi más kütyünek olyan befolyással lennie a hangzásra mint azt többen tapasztalják,mert ott akkor valahol nem kerek valami.
Ez a hobbi, és az AVX portál arról szól, hogy a jobb, a még jobb hangzást keressük. Te, akit ez állitólag abszolut nem érdekel állandóan itt lebzselsz és negatív beírásokkal kellemetlenkedsz. Miért?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2019.06.14., pén. 19:41
Shimano írta:
2019.06.14., pén. 12:01
cables írta:
2019.06.14., pén. 08:02

Toshihiko Miyoshi, aki többszáz audio kábelt tesztelt szakmagazinok cikkeihez, azt mondja, hogy a hálózati kábelnek van a legnagyobb hatása a hangminőségére.

Én először láttam ezt leírva, de teljesen egyetértek vele, és nagyon sajnálom, hogy ezt sokan tagadják, vagy éppen az ellenkezőjét állítják.
És ennek most örüljünk?
Szerintem ez inkább úgy egészében a hifi elqrvulását jelzi,és nem egy hasznos és természetes dolgot.
Persze könnyebb eladni a sok vackot azzal hogy kell hozzájuk még megfelelő drótozás is,és ha ezt nem leli a fogyasztó és elégedetlen,akkor ezt úgy hárítani hogy ez az ő balf@szsága és nem a vasak baja,mint olyan jó készülékeket tervezni,amikből szinte "talált" drótokkal is zene szól,és csak némi finomhangolást igényelnek.
Kb. 1-1,5 eve vettem Toled egy Pointe 1.5 tapkabelt. Amikor kerdeztem miert es mier csereled le, azt mondtad egy jobbra csereled. Megkerdezhetem mi lett helyette?
Nekem a Pointe Sima Mkii csovi erositomhoz tokeletes volt, Neked ha jol emlekszem mar akkor Heed cuccod volt. Ahhoz a Pointe 1.5 keves volt a mostani (nem tudom mi) az pont jo? Mivel sikerult levaltanod?
Nem váltottam mert ez is csak egy próbára volt bent,csak visszaraktam azt ami elötte is volt,a készülékhez kapott pc drótot.
De tényleg,nem hiszem hogy van még egy olyan amatőr szinten is űzött hobbi,vagy használati tárgy,ami a vásárlás után csak akkor működik elvárhatóan,ha még ezt meg azt is megvesszük hozzá.Erre mondom hogy az nem normális dolog hogy vásárolunk egy rendszert,aztán pluszba még egy csomó dolgot azért,hogy zene is jöjjön ki belőle a hangokon kívül.
Valami nagyon félrement ennél a hobbinál.Még ha valami versenysport lenne akkor megérteném,de basszus itt már az átlag hifi is úgy indul,hogy vedd meg, és költs rá még annyit,aztán lehet jó lesz.
Nem lenne szabad egy drótnak,vagy bármi más kütyünek olyan befolyással lennie a hangzásra mint azt többen tapasztalják,mert ott akkor valahol nem kerek valami.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

wittao írta:
2019.06.14., pén. 19:41
Shimano írta:
2019.06.14., pén. 12:01
cables írta:
2019.06.14., pén. 08:02

Toshihiko Miyoshi, aki többszáz audio kábelt tesztelt szakmagazinok cikkeihez, azt mondja, hogy a hálózati kábelnek van a legnagyobb hatása a hangminőségére.

Én először láttam ezt leírva, de teljesen egyetértek vele, és nagyon sajnálom, hogy ezt sokan tagadják, vagy éppen az ellenkezőjét állítják.
És ennek most örüljünk?
Szerintem ez inkább úgy egészében a hifi elqrvulását jelzi,és nem egy hasznos és természetes dolgot.
Persze könnyebb eladni a sok vackot azzal hogy kell hozzájuk még megfelelő drótozás is,és ha ezt nem leli a fogyasztó és elégedetlen,akkor ezt úgy hárítani hogy ez az ő balf@szsága és nem a vasak baja,mint olyan jó készülékeket tervezni,amikből szinte "talált" drótokkal is zene szól,és csak némi finomhangolást igényelnek.
Kb. 1-1,5 eve vettem Toled egy Pointe 1.5 tapkabelt. Amikor kerdeztem miert es mier csereled le, azt mondtad egy jobbra csereled. Megkerdezhetem mi lett helyette?
Nekem a Pointe Sima Mkii csovi erositomhoz tokeletes volt, Neked ha jol emlekszem mar akkor Heed cuccod volt. Ahhoz a Pointe 1.5 keves volt a mostani (nem tudom mi) az pont jo? Mivel sikerult levaltanod?
Tovább lépett PC kábelre, az olcsóbb volt vagy esetleg pamutos vasaló zsinórra. :D
A heed-hez adnak gyári kábelt így már nem kellett másik kábel. :smile29:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”