Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

L5S1 írta:
2019.06.16., vas. 08:27
[.....!
Bemutatkoztál ezzel a nem idevaló stílussal!

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

tonee73 írta:
2019.06.16., vas. 08:30
L5S1 írta:
2019.06.16., vas. 08:27
wittao írta:
2019.06.16., vas. 00:20
Ma Carbonfools es Ocho Macho koncertecske volt, szabadteren, hangositassal termeszetesen.
Nos aki ott szakmaiaskodott az inkabb menjen el banyasznak, kabelezestol, hangtechnikastul mindenestul. Gyalazat volt.

Bar itt a sok beiras kozott bogaraszva azon gondolkodtam, hogy tuti nem lehetett gond a hangositassal, sem a hangmernok tenykedeseivel, kabelekkel vegkepp nem (hiszen sztenderd, meg km-eket adnak el naponta stb)... szoval szerintem a kozonseg lehet az oka na!
Az apám bányász volt köcsög!
Ettől függetlenül nem kellene személyeskedni.
Nem fogok elnézést kérni.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

L5S1 írta:
2019.06.16., vas. 08:27
wittao írta:
2019.06.16., vas. 00:20
Ma Carbonfools es Ocho Macho koncertecske volt, szabadteren, hangositassal termeszetesen.
Nos aki ott szakmaiaskodott az inkabb menjen el banyasznak, kabelezestol, hangtechnikastul mindenestul. Gyalazat volt.

Bar itt a sok beiras kozott bogaraszva azon gondolkodtam, hogy tuti nem lehetett gond a hangositassal, sem a hangmernok tenykedeseivel, kabelekkel vegkepp nem (hiszen sztenderd, meg km-eket adnak el naponta stb)... szoval szerintem a kozonseg lehet az oka na!
Az apám bányász volt köcsög!
Ettől függetlenül nem kellene személyeskedni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

wittao írta:
2019.06.16., vas. 00:20
Ma Carbonfools es Ocho Macho koncertecske volt, szabadteren, hangositassal termeszetesen.
Nos aki ott szakmaiaskodott az inkabb menjen el banyasznak, kabelezestol, hangtechnikastul mindenestul. Gyalazat volt.

Bar itt a sok beiras kozott bogaraszva azon gondolkodtam, hogy tuti nem lehetett gond a hangositassal, sem a hangmernok tenykedeseivel, kabelekkel vegkepp nem (hiszen sztenderd, meg km-eket adnak el naponta stb)... szoval szerintem a kozonseg lehet az oka na!
Az apám bányász volt köcsög!
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

wittao írta:
2019.06.16., vas. 00:20
Ma Carbonfools es Ocho Macho koncertecske volt, szabadteren, hangositassal termeszetesen.
Nos aki ott szakmaiaskodott az inkabb menjen el banyasznak, kabelezestol, hangtechnikastul mindenestul. Gyalazat volt.

Bar itt a sok beiras kozott bogaraszva azon gondolkodtam, hogy tuti nem lehetett gond a hangositassal, sem a hangmernok tenykedeseivel, kabelekkel vegkepp nem (hiszen sztenderd, meg km-eket adnak el naponta stb)... szoval szerintem a kozonseg lehet az oka na!
Mint ahogy (akár a hazai) hifi gyártók között is lehetnek valószínűleg nagy arcú, megbízhatatlan termékeket előállító üzletre érdemtelen, vásárlóikat lenéző, a probléma elhárításnál lusta cégek, így a pro audioban is létezhetnek "szakemberek" akik agyonhasznált cuccal, odafigyelés nélkül és a hozzáértés hiányában vállalnak munkát, mint ahogy az autószerelők, kábeltv szerelők, esküvői fotósok, videósok és még számtalan más szakma emberei között is.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Szabadtéri hangosítást régebben is, de azóta még inkább kerülöm, mikor pár éve volt szerencsétlenségem tapasztalni a Bécsi Summer Night Concert-en a Schönbrunni kastélyparkban. Ez minden évben megrendezésre kerülő zenei esemény, akkora rangja persze nincs mint a Musikverein-i újévi koncertnek, de ezt is élőben szokták közvetíteni 60-70országban. A helyszín pazar, nézőknek ingyenesen földön-saját pokrócon de nem füvön, a VIP vendégek a zenekar előtti elkerített részen széken, a plebsz szanaszét a parkban. Rendesen kiépített hangosítás, a park két oldalán 50m-enként kiemelt hangoszlopok, nagy méretű kivető is több, mert messziről nem látni a zenekart. A világ egyik legjobbnak mondott Bécsi Filharmonikus zenekar játszik, változó szólistákkal és karmesterrel.
A közvetítés és technika fő rendezője az ORF és mivel hatalmas reklám-turisztikai értéke van az eseménynek, nagyon komoly profi hang és videó rendszert építenek ki. Hangminőség? menekülhetnékem támadt. De mivel buszos kirándulócsoporttal voltam, nejem mindenképp végig akarta élvezni, a tömegben egyébként sem volt könnyű mozogni, végig szenvedtem. Nem, nem hangerő volt a fő baj, mint a pop-rock koncertek 99%-ánál, ahol ugye a hangnyomással és persze agyzsibbasztó fényeffekttel el lehet takarni minden zeneietlenséget, itt egyszerűen úgy volt szar hang, mint a legroszabb digitális hangzásnál, mert a hangoszlopok valami hálózati protokollon kapták, rendes késleltetéssel a zenekar hangját. Az is nyilván való volt, nem az a hangoszlop volt a beteg, ami hozzán közel volt, ezt azért meg tudtam figyelni, közel mentem másikhoz is.
Idén Június 20-án lesz a koncert, klasszikus zenerajongók lóra fel, hátha azóta javult a helyszíni hangrendszer.
Ezt a Valery Gergie koncertet láttuk:
https://www.youtube.com/watch?v=dEsRVmVrMCk
Ez meg egy facbookos bemutató:
https://www.facebook.com/ViennaPhilharm ... 1599399982

/Három héttel később az MTV is leadta felvételről ezt a Valery Gergie koncertet és a TV-men, egyszerű nem hifis-highendes kis erősítő-hangfalon sokkal élvezhetőbb volt./
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára istvan01 2019.06.16., vas. 08:16-kor.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2019.06.16., vas. 00:20
Ma Carbonfools es Ocho Macho koncertecske volt, szabadteren, hangositassal termeszetesen.
Nos aki ott szakmaiaskodott az inkabb menjen el banyasznak, kabelezestol, hangtechnikastul mindenestul. Gyalazat volt.

Bar itt a sok beiras kozott bogaraszva azon gondolkodtam, hogy tuti nem lehetett gond a hangositassal, sem a hangmernok tenykedeseivel, kabelekkel vegkepp nem (hiszen sztenderd, meg km-eket adnak el naponta stb)... szoval szerintem a kozonseg lehet az oka na!
Faló a miértekre elég érthető és kimerítő választ adott ebben a témában.
Én meg koncertre ébredtem most. :D Egy rezesbanda vonult el nemrég jó nagy csinnadrattával az utcán.Na ilyet mindenkinek hallani kellene egyszer,és akkor a helyére is kerülne a hifi a fejekben.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Tisztelt cables fórumtársam.
Nagyon egyszerű a felállás, légy te a megrendelő, kábelezzed be a stúdiót, irányítsad a hangmérnököket, a beállításokat, hozzad a saját mikrofonjaidat, saját preferenciáid alapján bábáskodjál a felvétel készítésben, a műveszek szakmai irányításábán, a kész temék legyártatásában és a nagyérdemű hifisták felé a portéka eladásában. Így pont olyan felvétel készül, amelyet te a legjobbnak tartasz.
És viseljed a fanyalgók nemtetszését, vagy az odákat zengő kritikusok ovációját.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Látom nem fullad ki a hangmérnökök minden bajok okozója téma,már kezdem sajnálni őket. sad.gif
Azokkal sem cserélnék,akik csak az igényes hangzású lemezeket hajlandók meghallgatni,sz@r lehet nekik is.
Be is teszek egy "ős" King Crimson koncert lemezt,aztán fülelem hogy mennyire is lett igényes hangzású,és kit kell szidnom majd ha nem az. :angry:
De lehet előbb kezdem majd élvezni,mint azt érzékelni hogy ez nem is elég jó hangzással szól.Könnyen lehet,jártam már így többször is. ;)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2019.06.15., szomb. 21:23
Visszakanyarodnék oda, ami engem arra indított, hogy kérdezzek studióval kapcsolatos dolgokról.

Ami engem mindig zavart. Valahogy azt éreztem studió technikával foglalkozó emberek megnyilvánulásaiból, hogy lenézik a home audió rajongókat, a lemez hallgatókat, mert nem látjuk át, azt a bonyolúlt és kifinomult tevékenységet, amivel ők elkészítik a lemezeket. Szórakozunk kábelezéssel meg egyéb ezoterikus dolgokkal, miközben ők lényegi beavatkozásokkal már rendbe hozták a hangzást. Ha nem jól szól egy lemez, akkor annak csak egy oka lehet, hogy rossz a szobánk akusztikája, vagy a fülünkkel van baj.

Ez egy teljesen hamis és félrevezető szemlélet. Remélem, hogy ez kiderült az alábbi beírásokból és az is nyilvánvalóvá vált, hogy nem a hallgató van a hangmérnökért, hanem a hangmérnöknek kell kiszolgálni a lemezvásárló közönséget.
Rudi, Te nem kérdezel, hanem kijelentesz dolgokat olyan témában, ahol talán nincs elég ismereted, tapasztalatod. Engem ez hangmérnökként, meg emberként is valóban zavar.

A feltételezésed téves, lenézésről biztosan nincs szó, hasonlóval sem találkoztam a 28 szakmában eltöltött év alatt. Szerintem más szakma értői sem nézik le a laikusokat, de azt biztosan nehezen viseli mindenki, ha a laikus elkezdi megmondani, hogyan is kellene ezt csinálni...

Hogy egy lemez mikor szól elég jól, azaz mikor van készen, azt egyetlen valaki döntheti el: a megrendelő. Ő bérli a stúdiót, ő fizeti a költségeket és az ő neve alatt jelenik meg a kiadvány. Véleménye bárkinek lehet, nekem is szokott lenni, de döntési helyzetben csak a megrendelő van és ha ő azt mondja, hogy ez márpedig így legyen, azt sem a hangmérnök, sem a lemezvásárló, de még Te sem írhatod felül.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kaef2 írta:
2019.06.13., csüt. 22:10
emlékszel erre?
https://youtu.be/v_oJNPOHdg8
Igen. Szerettem. Kézműves buli volt. Vagy nem. Nem tudom értelmezni ezt a jelzőt a szakmában. :D

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.06.15., szomb. 19:15
Nagy kiadók... ki beszél itt azokról. Az igénytelen mainstream zenéket készítik, abszolut nem érdekük a jó hangzás egyetlen szempontjuk az eladott példányszám maximalizálása. Szerintem itt a kézműves, igényes lemezkiadás a téma.
Nagy kiadók, mint például Sony Classics, Naxos, Harmoni Mundi, ECM, EMI Classics, Columbia, Nimbus, stb. Most hirtelen nem jut több az eszembe. Ezeknél is úgy megy ahogy írtam.

Nem vagyok hajlandó korlátozni a zenehallgatási szokásaimat azért, hogy csak "kézműves" zenét hallgassak. Inkább összeraktam magamnak egy olyan rendszert, amin minden úgy szól ahogy szeretem. Igénytelen lehetek vagy a mi szösz....
Mindazonáltal azért rendszeresen vásárolok a nativedsd.com és más oldalakon is, csak idén 100-nál több felvételt vettem az ott megtalálható felvételekből, erről itt is írtam már sokat.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2019.06.15., szomb. 19:44
kaef2 írta:
2019.06.15., szomb. 18:55
Ez a pár sor, nagyon leegyszerűsített és alapvetően téves felfogása a hangmérnök szerepének a felvételi és kiadási láncolatban.

A nagy kiadóknál a zenei rendezőnek és a producernek van beleszólása leginkább, a hangmérnök(ök) szerepe leginkább az ő elképzeléseik megvalósítása. Általában az mondja meg hogy milyen legyen a hangzás, aki a számlát fizeti, ez pedig igen ritkán a "hangmérnök".
Azért nagy szerencse, hogy nem kötelező minden kiadónak, minden stúdiónak minden zenei műfajhoz egy-kaptafára építkezni felvételkészítéshez. Liberalizmus van arra felé, még akkor is ha a piaci verseny jócskán ránehezedik a szabad alkotásra.
Feri, már korábban is kérdezni akartam, a privát-otthoni zenei érdeklődésed, hallgatási szokásaidban hány százalékot fed le az elektronikus zene, legyen ez pop-rock vagy jazz és mennyi a klasszikus zene?
Van kb 5-6000 CD-m és több tízezres számban megvett file-ok és sok száz olyan felvétel aminek valamilyen formában részese lehettem, akár koncverten akár stúdióban. Van a progresszív rock zenei gyűjteményem, a sok soul és disco zene, amikkel egyetemi éveim alatt diszkóztam, nagyon sok Bach, RCA SACD Fritz Reinerrel és Soltival, sok Cecilia Bartoli és sok Glenn Gould, jazzből is mindenféle az egészen modernekig, különösen szeretem a skandináv jazzt valamint Frank Sinatrát és Tony Bennett és van jócskán nép - és világ zene is. Vagyis abszolúte mindenevő vagyok. Nincs igazán műfaji preferenciám.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kaef2 írta:
2019.06.15., szomb. 18:55
Ez a pár sor, nagyon leegyszerűsített és alapvetően téves felfogása a hangmérnök szerepének a felvételi és kiadási láncolatban.

A nagy kiadóknál a zenei rendezőnek és a producernek van beleszólása leginkább, a hangmérnök(ök) szerepe leginkább az ő elképzeléseik megvalósítása. Általában az mondja meg hogy milyen legyen a hangzás, aki a számlát fizeti, ez pedig igen ritkán a "hangmérnök".
Azért nagy szerencse, hogy nem kötelező minden kiadónak, minden stúdiónak minden zenei műfajhoz egy-kaptafára építkezni felvételkészítéshez. Liberalizmus van arra felé, még akkor is ha a piaci verseny jócskán ránehezedik a szabad alkotásra.
Feri, már korábban is kérdezni akartam, a privát-otthoni zenei érdeklődésed, hallgatási szokásaidban hány százalékot fed le az elektronikus zene, legyen ez pop-rock vagy jazz és mennyi a klasszikus zene?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagy kiadók... ki beszél itt azokról. Az igénytelen mainstream zenéket készítik, abszolut nem érdekük a jó hangzás egyetlen szempontjuk az eladott példányszám maximalizálása. Szerintem itt a kézműves, igényes lemezkiadás a téma.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.06.15., szomb. 18:46
Az alábbi két beírás alapján talán nem túlzás az a megállapítás, hogy a fantasztikusan profi studió technikával a hangmérnökök nem csupán élnek, hanem vissza is élhetnek. Mondjuk emberileg érthető, mert ha vannak azok a szuper funkciók, amelyekkel a hangmérnök elkészítheti a neki tetsző hangzást, akkor elkészíti. És akkor kicsit alkotónak érezheti magát: Megcsináltam egy lemezt. Csak az nem biztos, hogy az ő izlése a referencia. Valószínüleg a hangmérnöki munkára is igaz, hogy a kevesebb néha több.
Ez a pár sor, nagyon leegyszerűsített és alapvetően téves felfogása a hangmérnök szerepének a felvételi és kiadási láncolatban.

A nagy kiadóknál a zenei rendezőnek és a producernek van beleszólása leginkább, a hangmérnök(ök) szerepe leginkább az ő elképzeléseik megvalósítása. Általában az mondja meg hogy milyen legyen a hangzás, aki a számlát fizeti, ez pedig igen ritkán a "hangmérnök".

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Az alábbi két beírás alapján talán nem túlzás az a megállapítás, hogy a fantasztikusan profi studió technikával a hangmérnökök nem csupán élnek, hanem vissza is élhetnek. Mondjuk emberileg érthető, mert ha vannak azok a szuper funkciók, amelyekkel a hangmérnök elkészítheti a neki tetsző hangzást, akkor elkészíti. És akkor kicsit alkotónak érezheti magát: Megcsináltam egy lemezt. Csak az nem biztos, hogy az ő izlése a referencia. Valószínüleg a hangmérnöki munkára is igaz, hogy a kevesebb néha több.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

juliush írta:
2019.06.15., szomb. 16:42
És akkor az egyik nagy audiofil legenda, a fülszöveg mindent elmond a készítésének körülményeiről. A felvétel körülményei minimalisztikusak, utómunka kvázi zéró, az eredmény varázslatos.

https://www.marecordings.com/main/produ ... cts_id=144

Kép
Bizony, ennél a Lebel-nél nem vesznek fel utómunkásokat, nélkülük is kiváló minőségű zenéket vesznek fel és pakolnak korongra.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

És akkor az egyik nagy audiofil legenda, a fülszöveg mindent elmond a készítésének körülményeiről. A felvétel körülményei minimalisztikusak, utómunka kvázi zéró, az eredmény varázslatos.

https://www.marecordings.com/main/produ ... cts_id=144

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Karikás album.
1998.
Emlékeztek?, valamelyik hifis újság etalonja volt, ezen magyarázták a CD formátum titkait, hogy mi az a dither, meg ilyenek...:)
Most meghallgatva, nem rossz, első körön.
Aztán betesz az ember egy L'Arpeggiata CD-t, bármelyiket, három kiadónál is dolgoztak, akkor sírva fakad, hogy azért micsoda hifis mélységek nyílnak meg ezen, a Karikás, az meg egy kb, tisztességesen összerakott cucc.

Mugli.
Varázslat nélküli.

Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Hangosításról, még egy kicsit.
Népzene?
Engem konkrétan eltávolított a népzenei koncertekről a hangosítás kritikán aluli színvonala.

Lemezek?
Van sok, mostanában ritkán hallgatom őket, most belekukkantottam némelyikbe.
Kiábrándító.
Amit a Fonó csinál, az gáz. Zeneileg rengeteg-rengeteg jó anyag, igazi kultúramentő. Hangminőség az gyakorlatilag nulla.
Pár régi Hungarotonos Muzsikás CD - so-so.
Bartók album?
Katasztrófa.
Herczku Ági?

Kép

Hát, az ML az összes analógos kvalitását összeszedve, majdnem hallgatható. Kisebb láncokon elszalad az ember inkább.

Szászcsávás zenekar, 'A felvétel a szászcsávási óvoda udvarán készült hordozható DAT felvevővel, ez a hangminőséget nem befolyásolja', ez van a bookletben.
De, befolyásolja. Egészen jó, ezt most komolyan mondom.

Szóval, aki hifisként megízleleli, hogy a külföldi kiadók - én most a komolyzeneieket értem, azt ismerem -, hogy mire képesek, ahol a hangszerek pl. hegedűk, cimbalom olykor nagyon hasonlítanak, hát, az csak fanyalogni fog, az biztos...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

audioline írta:
2019.06.14., pén. 20:08

Az egyetértés vagy az egyet nem értés van túlsúlyban? A válasz okai érdekes konklúzió felé mutatnak.
Ha egyszer végre le tudnánk küzdeni azt a hatalmas kb. 2 km-es távolságot, ami köztünk van, előrébb lennénk tapasztalatban:))
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

kaef2 írta:
2019.06.14., pén. 20:53
ANDS írta:
2019.06.14., pén. 10:15

Analóg forrás esetében ennek az összegnek a töredéke is elég nekem ahhoz, hogy ugyanilyen -de jó ezt hallgatni- állapotban teljen a zenehallgatásra fordított idő.
nem kötekedésképpen írom, de az ugye megvan, hogy az analóg forrás is nagyjából az esetek kilencvenegynéhány százalékában volt élete során egyszer legalább digitális ( a nyolcvanas évek elejétől, közepétől fogva) ? :)

leborulok.gif
Persze.
A '83-'84 utániak már nem is tetszenek:(
Azok varázsolnak el igazán, amiket még a 80-as évek legelején, vagy korábban készítettek.
A miérteket nem tudom, de lényegesen jobban tetszenek.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Vinkler írta:
2019.06.13., csüt. 22:13
A sok károgónak jegyezném meg, hogy 2 órája ingyenes Spotify-t hallgatok és nem tudom kikapcsolni, csak szól és szól, nekem meg tetszik! Ki érti ezt?! :smile29:
Erről a hangosítás témáról 2 eset jutott eszembe(abszolút amatőrként), mindkettő a Benkó Dixilandhez kötődik:
amikor utoljára láttam/hallottam a zenekart, egy szabadtéri koncerten voltunk Pannonhalmán a hegytetőn, jó borokkal egyetemben. :D Az első számnál Benkó úr is ki volt akadva a hangosításra, annyira, hogy odavágtatott a keverőpulthoz, és maga állítgatott rajta. Vajon miért?
A másik a 80-as években volt, amikor a debreceni nagy sportcsarnokban koncerteztek. Tele volt a nézőtér, de üres színpad fogadott bennünket. Már el kellett volna kezdeni, amikor bejött egy technikus, és felszerelt 2 db hangfalat, akkorákat, aminél nagyobbak vannak nálam itthon. Aztán Benkó Sándor elmesélte, hogy ők úgy tudták, profi hangosítás várja őket, de amikor odaértek, kiderült, hogy semmi nincs. Egy iskolai koncerten voltak a környéken, és a nagy koncertet is a gyakorló cuccukon nyomták le a sportcsarnokban. El is mondott egy eszmefuttatást arról, hogy régen hogyan koncerteztek nagy stadionokban is a jazz zenekarok, amikor még nem létezett a hangosítás. Bizony, akkor is voltak nagy koncertek, és a dolog természetéből fakadóan akár ezrek előtt adtak akusztikus koncerteket.
Biztosan nem volt olyan a hang, mint amit elképzeltek, de azért a hangulattal meg a zenével nem volt baj akkor sem. Ez ilyen egyszerű.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

ANDS írta:
2019.06.14., pén. 10:15

Analóg forrás esetében ennek az összegnek a töredéke is elég nekem ahhoz, hogy ugyanilyen -de jó ezt hallgatni- állapotban teljen a zenehallgatásra fordított idő.
nem kötekedésképpen írom, de az ugye megvan, hogy az analóg forrás is nagyjából az esetek kilencvenegynéhány százalékában volt élete során egyszer legalább digitális ( a nyolcvanas évek elejétől, közepétől fogva) ? :)

leborulok.gif

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”