Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Járódik,edződik...
C6039725-F764-4678-B897-15916DD1EC3D.jpeg
C6039725-F764-4678-B897-15916DD1EC3D.jpeg (3.09 MiB) Megtekintve 3690 alkalommal
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Nagyon szép! ;peace;
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Ear írta:
2019.06.27., csüt. 09:18
vazze írta:
2019.06.26., szer. 18:13
Hahó kollégák!
Egy buta kérdés!
Tudom,hogy az Enigma 5-höz az si3 vagy valamelyik elő-végfok kombó a legjobb de csak a vicc kedvéért kipróbálta valaki egy triódás erősítővel (300b ,2A3,211,808,845...)?
Csak azért jutott eszembe mert a Heed erősítőket hangilag legtöbbször a csövesekhez hasonlítják.
Persze. https://ear.hu/?p=5416 Sőt, én még a TMP Anttal is elég jól elhallgatom, de az azért személyes fejlövés: https://ear.hu/?p=7684

A Heed-ek olyan mint csövessége azért nem az, hogy egy nagy trióda felharmonikusait tonalitását próbálná utánozni, inkább nagyon hasonlóan bánik a hangszóróval, mint egy nagy csöves (triódás) erősítő nagy és jó kimenőtrafókkal.

Kép
Köszi!
Lehet beszélnünk kellene :rolleyes:
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Ear írta:
2019.06.27., csüt. 09:18
vazze írta:
2019.06.26., szer. 18:13
Hahó kollégák!
Egy buta kérdés!
Tudom,hogy az Enigma 5-höz az si3 vagy valamelyik elő-végfok kombó a legjobb de csak a vicc kedvéért kipróbálta valaki egy triódás erősítővel (300b ,2A3,211,808,845...)?
Csak azért jutott eszembe mert a Heed erősítőket hangilag legtöbbször a csövesekhez hasonlítják.
Persze. https://ear.hu/?p=5416 Sőt, én még a TMP Anttal is elég jól elhallgatom, de az azért személyes fejlövés: https://ear.hu/?p=7684

A Heed-ek olyan mint csövessége azért nem az, hogy egy nagy trióda felharmonikusait tonalitását próbálná utánozni, inkább nagyon hasonlóan bánik a hangszóróval, mint egy nagy csöves (triódás) erősítő nagy és jó kimenőtrafókkal.

Kép
Jaj de szép! Ha mást nem is, egy jó csöves rendszert azért szívesen meghallgatnék. Persze puszta kíváncsiságból, mivel még soha nem hallottam semmilyen csövest. Ezek szerint azért eléggé más, mint egy Heed. Azért hozzátenném gyorsan, hogy alapvetően sztem egy si3/enigma 5-nél ma egy normál egyéb célra (pl. munka) is használt helyiségben nem kell sem jobb/ sem több, sem szebb: tehát pl. kinézetre sem kell. Én pl. egyáltalán nem szeretem, ha a szobában, amiben élek és zenét (is) hallgatok, eluralkodik bármilyen szépnek mondott technika, de még egy biedermeier szekrény(ke) kinézetű agyonpolitúrozott "gyönyörű fa" hangfal sem (lévén, hogy hát az azért mégsem szekrény). Az enigmák meg ráadásul olyan kis helyes picik, nagyon megszerethetőek. Nekem pl. ilyen szempontból már egy grand enigma is "sok" lenne. Persze ha valaki egy "dedikált" szobában hallgat zenét vagy van egy istálló méretű reprezentatív nappalija, ahol szintén reprezentatív célokból elhelyez egy nagy hifit is, az más helyzet, de ezekbe még beleélni sem tudom magamat, nemhogy vágynék ilyesmire.

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Hahó kollégák!
Egy buta kérdés!
Tudom,hogy az Enigma 5-höz az si3 vagy valamelyik elő-végfok kombó a legjobb de csak a vicc kedvéért kipróbálta valaki egy triódás erősítővel (300b ,2A3,211,808,845...)?
Csak azért jutott eszembe mert a Heed erősítőket hangilag legtöbbször a csövesekhez hasonlítják.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Shimano írta:
2019.06.22., szomb. 08:35
Klaca írta:
2019.06.22., szomb. 06:44
Akkor most mégis kezdjek el aggódni? :rolleyes:
Egyébként az a problémáért felelős pufferkondi vagy mi, amit emlegettetek, a tápban van, vagy az erősítőben?
Szerintem Zsolt szívesen segítene ha felhívnád már végre. ;)
Mint írtam, jelentéktelen dolgokkal nem akarom zargatni, és hát ilyesmire mailben ő sem igazán szeret (nincs ideje) reagálni (ezt teljesen meg is értem a részéről). Eredetileg is azt akartam csak előzetesen megtudni, hogy mennyire lényeges ez a dolog. Ha az jött volna ki, hogy ez nagyon problémás, akkor kerestem volna meg Zsoltot, de sztem ilyen szintű előzetes tájékozódásra teljesen jó ez a topic is, jobb, mint ha mindenféle naponta felmerülő alaptalan, esetleg butuska aggállyal azonnal Zsolthoz rohangálnánk. Ez a legutóbbi kérdés már amúgy is inkább csak "teoretice' érdekelt, meg is tudták itt is válaszolni. Trane köszönet érte!.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Klaca írta:
2019.06.22., szomb. 06:44

Forget Hi-Fi –Remember Music
Akkor most mégis kezdjek el aggódni? :rolleyes:
Egyébként az a problémáért felelős pufferkondi vagy mi, amit emlegettetek, a tápban van, vagy az erősítőben?
[/quote]

Szerintem Zsolt szívesen segítene ha felhívnád már végre. ;)

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

koala írta:
2019.06.19., szer. 23:26
Nem az a szándékom, hogy felkeverjem az állóvizet, de nekem is Quasar-om van. Az általatok leírt jelenséget még soha nem hallottam, igaz, ritkán volt kapcsolgatva, - mert a régebbi javaslat az volt, hogy menjen folyamatosan...
Ment Q-PSU tápról is, most pedig Pi-ről, a ki-be kapcsolást a bizonyos "szabályos sorrendben" is végeztem, és főkapcsolóról egyszerre is. Teljesen némán indult mindig. Igaz, újraindításnál a hangerőt mindig le szoktam tekerni!
Most megpróbáltam negyed hangerőn visszakapcsolni, rossz sorrendben, (tehát először a végerősítőt kapcsoltam be) ekkor egy kattanást hallottam, búgás nélkül, amikor a phono fokozatra állt az előerősítő, ami szerintem normális. De mindez elkerülhető helyes sorrendben indítással, és/vagy közös kapcsolóról indítva, a hangerő letekeréséve.

Forget Hi-Fi –Remember Music
Akkor most mégis kezdjek el aggódni? :rolleyes:
Egyébként az a problémáért felelős pufferkondi vagy mi, amit emlegettetek, a tápban van, vagy az erősítőben?

Avatar
koala
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.02.29., szer. 13:21
Értékelés: 7

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: koala »

Nem az a szándékom, hogy felkeverjem az állóvizet, de nekem is Quasar-om van. Az általatok leírt jelenséget még soha nem hallottam, igaz, ritkán volt kapcsolgatva, - mert a régebbi javaslat az volt, hogy menjen folyamatosan...
Ment Q-PSU tápról is, most pedig Pi-ről, a ki-be kapcsolást a bizonyos "szabályos sorrendben" is végeztem, és főkapcsolóról egyszerre is. Teljesen némán indult mindig. Igaz, újraindításnál a hangerőt mindig le szoktam tekerni!
Most megpróbáltam negyed hangerőn visszakapcsolni, rossz sorrendben, (tehát először a végerősítőt kapcsoltam be) ekkor egy kattanást hallottam, búgás nélkül, amikor a phono fokozatra állt az előerősítő, ami szerintem normális. De mindez elkerülhető helyes sorrendben indítással, és/vagy közös kapcsolóról indítva, a hangerő letekeréséve.

Forget Hi-Fi –Remember Music

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

trane írta:
2019.06.19., szer. 11:15
Laca, egy csomó "durranás és lecsengő búgás" van a készülékeinkben, amik teljesen normális velejárói az elektromos cuccok működésének. ezeket a hi-fi-ben vesszük csak észre, ott jelen(né)nek a hangfalakon keresztül meg :rolleyes: > ezért tesz számos gyártó pl. reléket a hangfal-kimenetekre (természetesen általában egyéb védelmi funkciókal egyetemben), s ezért nem hallod általában ezeket. ahol pedig nem így van (pl. a Naim bizonyos készülékeinél), a gyártó megadja a 'helyes' készülék-be/kikapcsolási sorrendet. szóval minden bizonnyal nincs semmi gond nálad, csak a végfok hamarabb kerül hangzó állapotba, mint a fonó-fokozatod :yingyang: (megjegyzem, az én Naim végfokom is a bekapcsolást követően - és a velejáró kisebb durranás után - gyakorlatilag azonnal hallgatható, ha utána kapcsolom be az előfokot, az is durran, vagy ha előbb kapcsolom ki utóbbit, hasonlót hallok, mint te) leborulok.gif
Télleg köszi, nem akartam ekkora habot verni ezzel a kérdéssel, higgyétek el, most már aztán tényleg, tényleg teljesen megnyugodtam.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Ear írta:
2019.06.19., szer. 09:02
Klaca írta:
2019.06.18., kedd 21:22
theta írta:
2019.06.15., szomb. 20:38
Szerintem kövess egy egyszerű szabályt: először a forráskészülékeket, majd legvégül a végfokot kapcsold be! A kikapcsolás menete pont fordított legyen.
A többieknek is köszi, bár gondolom ez a fenti pl. nem segít a problémán, max akkor nem hallom a dolgot (de attól még ott lesz).
Nem, nincs ott állandóan, ezért a végfok bekapcsolása utoljára jó megoldás ilyen gondokra.
Persze, de nem is úgy értettem, hogy a probléma állandóan ott van, hiszen írtam is, hogy a búgás lecsengésével minden elcsendesül, és tökéletesen működik. Csak azt mondtam, hogy ha a végfokot (integráltat) kapcsolom be utoljára, attól még a durranás és a lecsengő búgás (vagyis ezeknek az oka) az elején ott lesz, csak nem fogom hallani, mivel a végfok akkor még nincs bekapcsolva. (Egyébként, gondolom, az nem okoz problémát, ha nem a végfokot kapcsolom be utoljára, csak akkor mindig hallom ezt a jelenséget. (Csak azért kérdezem, mert egy elosztón át kapcsolgatok mindent, és ha ez nem árt a készülékeknek, akkor ezen, pusztán e miatt, nem is változtatnék.)

Amúgy mindenkinek nagyon köszönöm a megnyugtató szavakat! Mindenki megnyugodhat, én is megnyugodtam. Mint írtam, a dolog önmagában nem is zavart, csak az zavart volna, ha ez annak a jele lett volna, hogy szép lassan valami el fog romlani a phonóban.

Avatar
sz0989
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.12.07., kedd 13:16
Értékelés: 22

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sz0989 »

Klaca írta:
2019.06.18., kedd 21:19
sz0989 írta:
2019.06.15., szomb. 17:43
Klaca írta:
2019.06.15., szomb. 09:55
A quasarral kapcsolatban lenne egy problémám, illetve inkább kérdésem. Már jó ideje azt a jelenséget produkálja, hogy amikor bekapcsolom, durran egy elég jó nagyot (a hangfalon keresztül), majd néhány tizedmásodperc múlva egy néhány másodperc hosszú, fokozatosan erősödő majd hirtelen elhaló búgó vagy inkább huhogó hangot ad (szintén a hangfalon át). Ezután tökéletesen és csendesen működik, egyébként nincs is vele semmi bajom. Ez egy max négy-öt éve, akkor újként vett készülék, ami anno Zsoltéknál átesett a szokásos "mkIII-asításon", és - bár ebben nem vagyok biztos (utána vagy két évig nem is tudtam használni) - mintha azóta produkálná ezt a dolgot. Kérdéseim a következőek:
- másnak is csinál ilyet a qasarja?
. tudja-e valaki, hogy mi ennek az oka (nem tudom miért, de intuitíve azt tippelném, hogy a táp lehet az oka, és nem az erősítő, de akkor miért az erősítőben lezajlott csere óta produkálja ezt. (ha jól értettem, azért hogy ne kelljen sokat várni rá a felhasználóknak, ez a gyors mkiii upgrade anno úgy zajlott, hogy az egész alaplapot pár perc alatt kicserélték egy másik esetleg korábban visszahozott és már upgradelt alaplapra, és a visszakerült alaplapokon később cserélték ki az érintett kondikat, így az alaplapok "vándoroltak": a valakiéből kivett egy következő páciensébe került át. Persze lehet, hogy félreértettem, de ha így volt, akkor belekerülhetett az én készülékembe esetleg egy jóval régebbi alaplap is. De ez csak egy tipp, már ha egyáltalán az alaplap okozza a dolgot.)

Igazából, ha ez a dolog így marad, és nem súlyosbodik, akkor engem nem is zavar (ezért nem is rohanok Zsolthoz vele), csak az érdekelne, hogy nem lesz-e ez hamarosan egyre rosszabb.
Nyugodj meg, pont úgy működik a Quasar-od, ahogy kell. Az elhalkuló bugó hang azért van, mert még nem töltődtek fel a pufferkondenzátorok.
Köszi. CSak az a furcsa, hogy új korában mintha nem csinálta volna. (És a ménykű nagy durranás sem gond a búgás előtt?)
Az enyém is erősen meglengeti bekapcsoláskor a Spendor mélynyomóit. Egyébként én a nagy táppal, a PX táppal használom a Quasart.
Mellesleg én csak nagy ritkán kapcsolom ki a láncot, emiatt nem is nagyon foglalkoztat a jelenség, ennyit ki kell bírnia a hangszórónak. Ha téged zavar, akkor én is azt javaslom, hogy a végfokot kapcsold be utoljára.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

theta írta:
2019.06.15., szomb. 20:38
Szerintem kövess egy egyszerű szabályt: először a forráskészülékeket, majd legvégül a végfokot kapcsold be! A kikapcsolás menete pont fordított legyen.
A többieknek is köszi, bár gondolom ez a fenti pl. nem segít a problémán, max akkor nem hallom a dolgot (de attól még ott lesz). A ki nem kapcsolást meg mintha Zsolt maga nem javasolta volna (éppen itt).

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

sz0989 írta:
2019.06.15., szomb. 17:43
Klaca írta:
2019.06.15., szomb. 09:55
A quasarral kapcsolatban lenne egy problémám, illetve inkább kérdésem. Már jó ideje azt a jelenséget produkálja, hogy amikor bekapcsolom, durran egy elég jó nagyot (a hangfalon keresztül), majd néhány tizedmásodperc múlva egy néhány másodperc hosszú, fokozatosan erősödő majd hirtelen elhaló búgó vagy inkább huhogó hangot ad (szintén a hangfalon át). Ezután tökéletesen és csendesen működik, egyébként nincs is vele semmi bajom. Ez egy max négy-öt éve, akkor újként vett készülék, ami anno Zsoltéknál átesett a szokásos "mkIII-asításon", és - bár ebben nem vagyok biztos (utána vagy két évig nem is tudtam használni) - mintha azóta produkálná ezt a dolgot. Kérdéseim a következőek:
- másnak is csinál ilyet a qasarja?
. tudja-e valaki, hogy mi ennek az oka (nem tudom miért, de intuitíve azt tippelném, hogy a táp lehet az oka, és nem az erősítő, de akkor miért az erősítőben lezajlott csere óta produkálja ezt. (ha jól értettem, azért hogy ne kelljen sokat várni rá a felhasználóknak, ez a gyors mkiii upgrade anno úgy zajlott, hogy az egész alaplapot pár perc alatt kicserélték egy másik esetleg korábban visszahozott és már upgradelt alaplapra, és a visszakerült alaplapokon később cserélték ki az érintett kondikat, így az alaplapok "vándoroltak": a valakiéből kivett egy következő páciensébe került át. Persze lehet, hogy félreértettem, de ha így volt, akkor belekerülhetett az én készülékembe esetleg egy jóval régebbi alaplap is. De ez csak egy tipp, már ha egyáltalán az alaplap okozza a dolgot.)

Igazából, ha ez a dolog így marad, és nem súlyosbodik, akkor engem nem is zavar (ezért nem is rohanok Zsolthoz vele), csak az érdekelne, hogy nem lesz-e ez hamarosan egyre rosszabb.
Nyugodj meg, pont úgy működik a Quasar-od, ahogy kell. Az elhalkuló bugó hang azért van, mert még nem töltődtek fel a pufferkondenzátorok.
Köszi. CSak az a furcsa, hogy új korában mintha nem csinálta volna. (És a ménykű nagy durranás sem gond a búgás előtt?)

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

Vagy soha ne kapcsold ki!
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
theta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2007.04.19., csüt. 11:52
Értékelés: 45

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: theta »

Szerintem kövess egy egyszerű szabályt: először a forráskészülékeket, majd legvégül a végfokot kapcsold be! A kikapcsolás menete pont fordított legyen.

Avatar
sz0989
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.12.07., kedd 13:16
Értékelés: 22

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sz0989 »

Klaca írta:
2019.06.15., szomb. 09:55
A quasarral kapcsolatban lenne egy problémám, illetve inkább kérdésem. Már jó ideje azt a jelenséget produkálja, hogy amikor bekapcsolom, durran egy elég jó nagyot (a hangfalon keresztül), majd néhány tizedmásodperc múlva egy néhány másodperc hosszú, fokozatosan erősödő majd hirtelen elhaló búgó vagy inkább huhogó hangot ad (szintén a hangfalon át). Ezután tökéletesen és csendesen működik, egyébként nincs is vele semmi bajom. Ez egy max négy-öt éve, akkor újként vett készülék, ami anno Zsoltéknál átesett a szokásos "mkIII-asításon", és - bár ebben nem vagyok biztos (utána vagy két évig nem is tudtam használni) - mintha azóta produkálná ezt a dolgot. Kérdéseim a következőek:
- másnak is csinál ilyet a qasarja?
. tudja-e valaki, hogy mi ennek az oka (nem tudom miért, de intuitíve azt tippelném, hogy a táp lehet az oka, és nem az erősítő, de akkor miért az erősítőben lezajlott csere óta produkálja ezt. (ha jól értettem, azért hogy ne kelljen sokat várni rá a felhasználóknak, ez a gyors mkiii upgrade anno úgy zajlott, hogy az egész alaplapot pár perc alatt kicserélték egy másik esetleg korábban visszahozott és már upgradelt alaplapra, és a visszakerült alaplapokon később cserélték ki az érintett kondikat, így az alaplapok "vándoroltak": a valakiéből kivett egy következő páciensébe került át. Persze lehet, hogy félreértettem, de ha így volt, akkor belekerülhetett az én készülékembe esetleg egy jóval régebbi alaplap is. De ez csak egy tipp, már ha egyáltalán az alaplap okozza a dolgot.)

Igazából, ha ez a dolog így marad, és nem súlyosbodik, akkor engem nem is zavar (ezért nem is rohanok Zsolthoz vele), csak az érdekelne, hogy nem lesz-e ez hamarosan egyre rosszabb.
Nyugodj meg, pont úgy működik a Quasar-od, ahogy kell. Az elhalkuló bugó hang azért van, mert még nem töltődtek fel a pufferkondenzátorok.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

mishow írta:
2019.06.15., szomb. 10:51
Klaca írta:
2019.06.15., szomb. 09:55
Igazából, ha ez a dolog így marad, és nem súlyosbodik, akkor engem nem is zavar (ezért nem is rohanok Zsolthoz vele ...
Pedig csak az lenne a legjobb megoldás
Köszi a tanácsot, azért kérném, akinek van tapasztalata, vagy tud erről valamit, és nem sajnálja az időt, az írja meg.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Klaca írta:
2019.06.15., szomb. 09:55
Igazából, ha ez a dolog így marad, és nem súlyosbodik, akkor engem nem is zavar (ezért nem is rohanok Zsolthoz vele ...
Pedig csak az lenne a legjobb megoldás

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

A quasarral kapcsolatban lenne egy problémám, illetve inkább kérdésem. Már jó ideje azt a jelenséget produkálja, hogy amikor bekapcsolom, durran egy elég jó nagyot (a hangfalon keresztül), majd néhány tizedmásodperc múlva egy néhány másodperc hosszú, fokozatosan erősödő majd hirtelen elhaló búgó vagy inkább huhogó hangot ad (szintén a hangfalon át). Ezután tökéletesen és csendesen működik, egyébként nincs is vele semmi bajom. Ez egy max négy-öt éve, akkor újként vett készülék, ami anno Zsoltéknál átesett a szokásos "mkIII-asításon", és - bár ebben nem vagyok biztos (utána vagy két évig nem is tudtam használni) - mintha azóta produkálná ezt a dolgot. Kérdéseim a következőek:
- másnak is csinál ilyet a qasarja?
. tudja-e valaki, hogy mi ennek az oka (nem tudom miért, de intuitíve azt tippelném, hogy a táp lehet az oka, és nem az erősítő, de akkor miért az erősítőben lezajlott csere óta produkálja ezt. (ha jól értettem, azért hogy ne kelljen sokat várni rá a felhasználóknak, ez a gyors mkiii upgrade anno úgy zajlott, hogy az egész alaplapot pár perc alatt kicserélték egy másik esetleg korábban visszahozott és már upgradelt alaplapra, és a visszakerült alaplapokon később cserélték ki az érintett kondikat, így az alaplapok "vándoroltak": a valakiéből kivett egy következő páciensébe került át. Persze lehet, hogy félreértettem, de ha így volt, akkor belekerülhetett az én készülékembe esetleg egy jóval régebbi alaplap is. De ez csak egy tipp, már ha egyáltalán az alaplap okozza a dolgot.)

Igazából, ha ez a dolog így marad, és nem súlyosbodik, akkor engem nem is zavar (ezért nem is rohanok Zsolthoz vele), csak az érdekelne, hogy nem lesz-e ez hamarosan egyre rosszabb.

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dotn72 »

Amatőr61 írta:
2019.05.14., kedd 18:34
Mi a helyzet a Heed Lagrange integrált erősítővel ?
Szia en ezt talaltam a neten. Nagyon szep! Tudja valaki mikor kerul a boltokba?
Csatolmányok
HEED-HEED-LAGRANGE-11.jpg
HEED-HEED-LAGRANGE-11.jpg (183.51 KiB) Megtekintve 3655 alkalommal
HEED-HEED-LAGRANGE-11 (1).jpg
HEED-HEED-LAGRANGE-11 (1).jpg (104.54 KiB) Megtekintve 3655 alkalommal
62524563_2298966000194304_1804703390437998592_o.jpg
62524563_2298966000194304_1804703390437998592_o.jpg (106.99 KiB) Megtekintve 3655 alkalommal
62596423_2298965960194308_6599015369661218816_o.jpg
62596423_2298965960194308_6599015369661218816_o.jpg (116.52 KiB) Megtekintve 3655 alkalommal
62643559_2298965770194327_7104932787366395904_o.jpg
62643559_2298965770194327_7104932787366395904_o.jpg (132.59 KiB) Megtekintve 3655 alkalommal
Heed-Lagrange-br-Amplificateur-Integre.jpg
Heed-Lagrange-br-Amplificateur-Integre.jpg (245.62 KiB) Megtekintve 3655 alkalommal
64499257_2298965763527661_8674403022320697344_o.jpg
64499257_2298965763527661_8674403022320697344_o.jpg (165.71 KiB) Megtekintve 3655 alkalommal

Avatar
lac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2006.09.27., szer. 15:48
Értékelés: 173

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: lac »

Kopaszbarack jóvoltából lesz X2 is.
A hangsugárzók német gyártmányú Lua Con Brio 1.3 típusok kb. 1999-ből:
Csatolmányok
P1070773.JPG
P1070773.JPG (5.71 MiB) Megtekintve 3405 alkalommal

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

Milyen hangsugarzó egyébként?

Szerk: egyszerre :)
Ezek szerint közérdeklődés a kérdés tárgya :)

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

lac írta:
2019.06.14., pén. 20:54
Sajnos nagyon elfoglalt mostanában, úgyhogy "elbicikliztem" Martonvásárba, és a hónom alatt egy Si3-al, valamint egy DA-val robogtam haza. Egyébként régóta ismerem, többszöri is bizniszeltünk és persze beszélgettünk is már.
Szóval kicsi ez a hifis társadalom, na....:)
Lehet tudni, milyen az a hangsugárzó?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

lac írta:
2019.06.14., pén. 20:54
Szóval kicsi ez a hifis társadalom, na....:)
Hát jah! :D
Azért ha a végére értél a fülelésnek (vagy akár menet közben is) egy kis beszámolót szívesen olvasunk ám!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”