Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio PC

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

Sziasztok!

Bakelit-gyűjteményem digitalizálásához kezdenék. Adott egy Clearaudio Smart Phono v2 előfok, amiből az analóg jelet egy ADL GT40 DAC vagy egy Motu Microbook 2 fogadná és alakítaná digitálissá. 96 kHz/24 bit a cél.
Kérdésem, hogy a fenti eszközöket milyen pc-re/laptopra kössem, ami rögzíti a felvételt?
Elég lehet egy pici barebone pc is? Ezt csak erre használnám, semmi másra.
Köszönöm!

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Üdv!
Nincs a kínálatban, de tudok készíteni.
Hívj fel, megbeszéljük.
702238929.

Tasunko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.01.19., vas. 13:08
Értékelés: 1

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Tasunko »

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a Bodor Audiónál kapható-e USB/SPDIF konverter?

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sziasztok!
Jövő héttől, meghallgatható a bodoraudio audio pc 2020 as verziója.
Megújult az Alaplap, clock, tápegység.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

[*]
nadtom írta:
2019.09.29., vas. 08:14
KopaszKutya írta:
2019.09.29., vas. 07:59

Igen, ismerem, köszi, de a Hydra a hozzá való táppal használtan is 200eFt, annyit meg sehogyan se ér (nekem), a belső hangkártya meg a TV és külső DAC megléte miatt nem opció. Bár már eljátszottam a gondolattal, hogy lesz egy belső hangkártya + egy Fiio DAC a TV-hez, csak a mostani DAC-omat annyira szeretem, hogy nem szeretném eladni, ezért lenne jó egy konverter, lehetőleg nem sok 100eFt-ért.
Én mindenképpen tennék egy próbát a helyedben egy Asus STX hangkártyával. Én is nagyon szerettem a Hegel HD 12-es DAC-om, de mégis gondolkodás nélkül eladtam. Azt pontosan nem értem, hogy a tévéhez miért kell a dac.
Szerintem ne offoljuk szét az oldalt, ez már nem ide való.

Ezt még leírom: a régi sztereó Luxman erősítőn nincs optikai csatlakozó (bár szerintem az újakon sincs), ezért kell a DAC a TV-hez.

Egyébként köszi a segítséget, megfontolom ezt a lehetőséget is!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »

KopaszKutya írta:
2019.09.29., vas. 07:59

Igen, ismerem, köszi, de a Hydra a hozzá való táppal használtan is 200eFt, annyit meg sehogyan se ér (nekem), a belső hangkártya meg a TV és külső DAC megléte miatt nem opció. Bár már eljátszottam a gondolattal, hogy lesz egy belső hangkártya + egy Fiio DAC a TV-hez, csak a mostani DAC-omat annyira szeretem, hogy nem szeretném eladni, ezért lenne jó egy konverter, lehetőleg nem sok 100eFt-ért.
Én mindenképpen tennék egy próbát a helyedben egy Asus STX hangkártyával. Én is nagyon szerettem a Hegel HD 12-es DAC-om, de mégis gondolkodás nélkül eladtam. Azt pontosan nem értem, hogy a tévéhez miért kell a dac.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

nadtom írta:
2019.09.28., szomb. 23:01
KopaszKutya írta:
2019.09.27., pén. 18:18
Gondoltam bedobom ide a kérdést, hátha mást is érdekel.

Van vagy várható a Bodor Audio kínálatában valamiféle spéci USB->koax átalakító, ha egy DAC-on nincs USB, vagy amivel fel lehet dobni egy DAC hangját?
Mint pl. a Core Audio-nak is ami van, csak nyilván kisebb értékűre gondolok, mert az már nekem túl Hi-End.

Itthon nem túl nagy a választék, maradnak az ebay-es kínai verziók.

Köszönöm! :smile53:
Az Audiobyte Hydra Z is egy lehetőség, bár sokkal nem olcsóbb, mint a Core Audio-s verzió. Én ezt használtam a Bodor PC-mhez, míg rá nem találtam az Asus STX hangkártyára.
Igen, ismerem, köszi, de a Hydra a hozzá való táppal használtan is 200eFt, annyit meg sehogyan se ér (nekem), a belső hangkártya meg a TV és külső DAC megléte miatt nem opció. Bár már eljátszottam a gondolattal, hogy lesz egy belső hangkártya + egy Fiio DAC a TV-hez, csak a mostani DAC-omat annyira szeretem, hogy nem szeretném eladni, ezért lenne jó egy konverter, lehetőleg nem sok 100eFt-ért.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »

KopaszKutya írta:
2019.09.27., pén. 18:18
Gondoltam bedobom ide a kérdést, hátha mást is érdekel.

Van vagy várható a Bodor Audio kínálatában valamiféle spéci USB->koax átalakító, ha egy DAC-on nincs USB, vagy amivel fel lehet dobni egy DAC hangját?
Mint pl. a Core Audio-nak is ami van, csak nyilván kisebb értékűre gondolok, mert az már nekem túl Hi-End.

Itthon nem túl nagy a választék, maradnak az ebay-es kínai verziók.

Köszönöm! :smile53:
Az Audiobyte Hydra Z is egy lehetőség, bár sokkal nem olcsóbb, mint a Core Audio-s verzió. Én ezt használtam a Bodor PC-mhez, míg rá nem találtam az Asus STX hangkártyára.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Gondoltam bedobom ide a kérdést, hátha mást is érdekel.

Van vagy várható a Bodor Audio kínálatában valamiféle spéci USB->koax átalakító, ha egy DAC-on nincs USB, vagy amivel fel lehet dobni egy DAC hangját?
Mint pl. a Core Audio-nak is ami van, csak nyilván kisebb értékűre gondolok, mert az már nekem túl Hi-End.

Itthon nem túl nagy a választék, maradnak az ebay-es kínai verziók.

Köszönöm! :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
Alby_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2007.12.27., csüt. 20:48
Értékelés: 63

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Alby_ »

Új PC építésbe kezdtem a nyáron. Szerettem volna a gépből minél jobb hangot is kihozni, úgy érzem (bár eddig sem volt rossz) de ez volt most az audio rendszerem gyenge pontja. Ezért már az építés előtt konzultáltam Bodor Ferenccel, mit lehetne tenni és hogy nehogy problémás dolgokat vásároljak össze. Nagyon segítőkész volt és jó tanácsokat adott.
Ez elég sokrétű gép, HTPC a nappaliban, zenegép egész nap, és játszom is vele, NAS is, meg a szokásos munkálatok, házimozi erősítőre kötve. gondolkodik.gif
Emiatt elég speciális a helyzetem, a fullos audio-pc szóba sem jöhetett és az analóg táp sem a nagy energiaigények miatt.
Az órajelgenerátor cseréjét és ahhoz egy analóg tápot javasolta Feri, mint lehetséges és reális audio tuning.

Vadásztam egy kis zajú, PC-s kapcsolóüzemű tápot, ami elég nagy nekem és hangtalan (ez önmagában is használt a hangnak).
Összeszedtem a konfigot és behangoltam mindent, fel is tuningoltam, és elcsendesítettem.
 (Thermaltake Core V21 házban, tuti szellőzéssel, AMD Ryzen 2600, MicroATX lap MSI B450M Mortar, Radeon 570 VGA(egyelőre). Corsair RM750x táp)
A kész gépet vittem már el a Bodor Audio-ba.
Visszaállítható/továbbörökíthető módon, és esztétikusan sikerült beszerelni az új audio komponenseket.

Lényeg, a hatását a hangra úgy érzem, hogy mindenben fejlődött egy picit,
részletesebb és dinamikusabb is lett, kis hangerőn is, jobb hallgatni,
és a tér is jobb, teljesen levált a zene a hangfalakról.
Megérte, és köszönöm! Ilyesmire számítottam, szívesen ajánlom másnak az analóg tápos clock cserét, bárkinek aki jobb zenét szeretne PC-kéből hallgatni, nekem megérte! :D

Avatar
borbolya1973
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.03.15., csüt. 11:15
Értékelés: 6

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: borbolya1973 »

Sziasztok!

Májusi bejegyzésemet követően néhány szót szeretnék szólni a kész Bodor nagy pc-ről és a későbbiekben egy véletlen vásárlást követően hozzám került Bodor dac-ról.

Mint említettem az előzőekben a régi pc-m órajel és usb kártya sikeres cseréje után a teljes analóg táp kialakítása volt a célom. Meg is beszéltem Ferivel egy következő alkalmat, amelynek során sok próbálgatás után kiderült, hogy az AMD procis, kb hat éves gépem nem lesz alkalmas a tápok fogadására. Gyors döntés után elhatároztam, hogy egy teljesen új Silverstone házba elkészíttetem az analóg táppal felvértezett nagy pc-t. A gyors beszerzést követően, - amiben Feri rendkívül segítőkész volt – már vihettem is haza az új szerkezetet. Már az első zeneszámok megszólalásánál azonnal érezhető volt a gyökeres változás, az előző javulásokhoz képest is. Teljesen megszűnt a digitális kattogás, a cd-lejátszók sokszor idegesítő „vegytisztasága”. A térábrázolás megnőtt, lágy, puha hangok jöttek a hangfalból. Egyértelmű volt már ekkor is, hogy a pc analóg táppal ellátása hozott a legtöbbet az eddigi tuningok során. Valaki az előzőekben azt írta, hogy olyan volt a hangja a Ferinél történő meghallgatás során, mintha a nagy stúdió szalagos magnókat hallotta volna újra. A bakelit lemezjátszókhoz – amiket életem során hallgattam - képest jóval részletgazdagabban, lágyabban szólalt már meg a pc a legelejétől kezdve. A hetek múlásával, ami kb 300 órás bejáratást jelentett a hangkép tovább javult. A kezdeti melegebb, zártabb hang teljesen kinyílt. A magas hangok is a helyére kerültek. Ekkoriban egy Topping d50-es dac-al és annak lineáris tápjával hallgatva a rendszerem teljes elégedettséget váltott ki. Eszem ágában nem volt változtatni egy darabig.

Ekkor jött öcsém telefonhívása, hogy itt az AVX-n valaki eladóvá tette a Bodor nagy dac-ot, ráadásul rendkívül szerény áron a tudásához képest. Gyorsan osztottam szoroztam, mivel tudtam, hogy ilyen lehetőségem egy jó darabig nem lesz és felvettem a kapcsolatot Tul kollégával, akivel gyorsan megkötöttük az üzletet és már vihettem is haza az új szerzeményt, amit ezúton is köszönök neki. Hallottam én is a dac-ot Ferinél, de tudtam, hogy egyelőre örülök, ha a nagy pc-t össze tudom hozni. Erről a dac-ról nem is álmodoztam. A technikai részletekről annyit tudok, hogy egy ES9038PRO SABRE DAC a lelke, több körös analóg táppal és toroid trafókkal. A súlya, ha jól emlékszem 9.7 kg. Tehát nincs kispórolva belőle semmi.
A megfelelő driver telepítése után valami egészen elképesztő hangzásvilág fogadott. Nyugalom, hatalmas tér és jelenérzet, amiket igazából nem lehet szavakban kifejezni. Eddig ilyet sehol, semmilyen rendszerben nem hallottam. ( Na, jó a 2000-es évek elején Csontos Pista bemutatótermében az Ongakuk hasonlóan szóltak bakelit lemezjátszóról. Volt lehetőségem egy délután meghallgatni őt és a rendszerét.) Annyit mondhatok, a Feri által megtervezett pc és dac tökéletes egységet alkotnak. Érdemes egy próbát tenni. :D

Aki, ha teheti és fejlesztésen töri a fejét, menjen el Ferihez egy kis meghallgatásra és tovább nem kell front-end és dacon gondolkodnia azt garantálom.

Köszönöm, hogy elolvastad!
Bodor PC-Bodor DAC-Cyrus Pre XP QX-Cyrus PSX-Proac Studio 150-Aiyima A07

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Lassan elkészül Karcsi audio pc-je is.
Hét körös analóg tápegység,alaplapi órajel generátor.
Még egy kis finomítás,vinyó beépítés,és vihető. :smile53:
Csatolmányok
pc.jpg
pc.jpg (2.4 MiB) Megtekintve 42698 alkalommal

Avatar
borbolya1973
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.03.15., csüt. 11:15
Értékelés: 6

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: borbolya1973 »

Sziasztok!

A múlt hét folyamán jártam Ferinél, aki egy órajel generátort cserélt ki és egy új USB kártyát tett bele a kb öt éves számítógépembe.

Előzményként leírnám, hogy már elég régóta hifizek (20 éve) és sokfajta hangot hallottam értsd ezt, analógra illetve digitálisra. Volt együtemű 30 kg-os csöves erősítőm csöves dac-cal párba állítva, amit cd-ről és bakelitről ( Systemdek, Linn, Goldring Eroica Lx megfelelő csöves MC előfokkal) hallgattam, akkor nagy megelégedéssel.

Ezt követően gyermekem születése után megváltam az erősítőtől és a lemezjátszótól. Maradt a számítógépes zenejátszás, amelyhez időközben összerakosgattam egy már komolyabb összegbe kerülő rendszert. Minden egyes komponens esetén hallatszódott a javulás, amelyekbe hamarosan beleszoktam és mindig megmaradt egyfajta hiányérzet. Úgy gondoltam, hogy ennek a rendszernek sokkal jobban kellene szólnia. Valami mégis hiányzott.

Azt mondják az embernek rövid a hang memóriája. Nálam ez valahogy másképp működik, mert még tisztán emlékszem azokra a zenei élményekre, amikor full analóg rendszert hallgattam. Igazából a mai napig azt próbálom visszahozni.
A saját htpc-met éreztem még a leggyengébb láncszemnek, de amit a neten pár éve megtalált az ember információt, azok vagy rendkívül hiányosak voltak, vagy csak egyszerű találgatások, hogy mi, miért jobb egy pc tuningnál. Készen is árusítanak már azóta ilyen szerkezeteket, de csillagászati összegekért.

A keresgélések során találtam rá itt az AVX-en Bodor Feri Audió PC fórumára, aminek persze hihetetlenül örültem, mert megcsillant a remény, hogy talán tudunk a silány pc-s hangon valamit javítani.
Az első telefonbeszélgetés során Feri korrekten elmesélte, milyen lépcsők alapján képzeli el az általam áhított hangot elővarázsolni. Így pár nap múlva a reggeli órákban meg is jelentem egy alaplapi órajel generátor cserére. A gépet egy órás beavatkozás után hazavihettem. Természetesen otthon azonnal rákötöttem a rendszerre és azonnal érzékelhető volt, hogy a zenei prezentáció javult minden szinten. Már ekkor konkretizálódott, hogy ezt kell a rendszerben tovább erősíteni, azaz plusz usb kártya és nagyobb ház analóg tápellátással.

Az usb kártya cserére pár nappal később került sor és persze a szerelés során áradoztam, hogy micsoda javulást tett az alaplapi órajel rendberakása . Meg is kérdeztem, hogy az usb is ekkora javulást okoz és ha igen, akkor mire érdemes figyelni. Feri erre szerényen azt válaszolta, hogy már nem lesz akkora változás, mint az alaplapnál, de azért hallható lesz. Az otthoni beindítás során – rendszer teljesen hideg állapotban – már gyökeres változás volt hallható. Hatalmas lett a tér, teljesen különváltak a hangszerek. A magasak és mélyebb hangok tovább finomodtak. A középtartomány megtelt jelenérzettel. Megszűnt az érdes, darabos digitális hang. Egy természeteshez sokkal közelebb álló nyugodt, puha hangzás jött létre. A szokásos – lehet mindent előröl hallgatni  - indult be. Már úgy gondolom, hogy az akkori analóg rendszeremet sok szempontból lekörözi, csak a fent említett beavatkozások a pc-n. Az analóg táppal pedig majd tökéletesen megnyugszik a zene.

Itt tartok most. A Siverstone ház már csőre van töltve és várja, hogy Feri elvégezze az analóg táppal a végső beavatkozást.

Minden olyan olvasót, aki azon agyal, hogy mi hiányzik a digitális rendszeréből bátorítom, hogy vegye fel a kapcsolatot Ferivel és végeztesse el ezeket a műveleteket, mert kisebb fajta csodát fog átélni.

Köszönöm, hogy elolvastad!
Bodor PC-Bodor DAC-Cyrus Pre XP QX-Cyrus PSX-Proac Studio 150-Aiyima A07

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Kedves Tibor!
Szívesen látom,egy baráti beszélgetéssel egybekötött zenehallgatásra.
Meg tudja hallgatni a nagy pc-s rendszeremet.
Telefonon egyeztessünk.

Üdv:
B.F

LancerMT
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.05.06., hétf. 13:36
Értékelés: 1

Re: Bodor Audio PC

Hozzászólás Szerző: LancerMT »

Kedves Ferenc!
Ma reggel beszéltünk telefonon, és mindenképpen szeretnék jelentkezni egy meghallgatásra.
Két dolog érdekel, a PC tápegység és az USB kártya hatása, amire akár külön táppal is, de vágyom :)
A meghallgatás időpontja legyen inkább a jövő héten a délutáni órákban.
Köszönettel:
M.Tibor

Avatar
mjanosrobert
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:27
Értékelés: 30

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: mjanosrobert »

A heten Ferinel jartam, honom alatt a gepemmel, egy kis alaplapi orajel csere ugyeben. Az analog tapolas ota egyhelyben topogtam. Reszelgettem a biost meg gyepaltam a windowst, sokszor ugy ereztem jobb lett a hang...
No de az orajel csere utan nem olyan mint ha jobb lenne, hanem egyertelmu a valtozas. A ter 3d lett, a rosszabbul szolo lemezek is megtaltosodtak, a hangszerhangoknak teste van... A tidal meg nem egyertelmuen rosszabb mint a file alapu lejatszas, hanem csak kicsit mas.
En egy hidra z transportot hasznalok meg, amit eddig jriver+jplay komboval etettem, hol win 10 hol win server16 kornyezetben. Harom napja tesztelgetem. Jobbnak kene lennie a lecsupaszitott win servernek ( eddig egyertelmuen jobb volt) de jelenleg nem mennek bele AB tesztbe. Pici kulonbsegeket erzek neha, de nem egyertelmu. Minden szoftveres mahinalas nelkul a tidal jobban szol mint korabban a nyakatekert rendszeren a legjobb felvetel.
Szoval ha valaki tenyleges javulast szeretne keresse Ferit, megeri.
Ha meg valaki nem erez vagyat a kutyuzesre, akkor hallgassa meg a rendszert nala, es ha teheti ruhazzon be egy Bodor pcre majd doljon hatra elegedetten.
En a nehezebb utat valasztottam :) ugyhogy kedves Feri, ha nem gond parszor meg honom ala kapnam a gepet, hatha talalunk rajta meg szogelni valot (nem minta nem lennek elegedett a jelenlegi hanggal, de kutyuzni jo.)
Udv

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Tegnap teszteltünk kicsit a feleségemmel. Igen, mindig hívom, mert jó füle van és kíméletlenül megmondja a véleményét.

1. Bodor pc-ben a HDD és az alaplap közötti sata kábelt cseréltem ki egy másikra (mindkét kábel forinthuszas, mielőtt valaki azzal vádolna, hogy csak a drága kábel a jó). A “másik kábel” a Bodor Feri által itt ajánlott “lila” sata kábel volt, amit kb. 3 eFt-ért vettem (az eredeti sata kábel meg benne volt a pc-ben, avval vettem). Többször cserélgettem, és mindig hallottuk közötte a különbséget (a feleségem nem tudta, melyik van éppen bent, csak azt mondta, ez jobb, ez rosszabb). Végül a “lila” kábel maradt benne, mindketten azt hallottuk jobbnak.

2. Bodor (eredeti) usb kártya vs. Matrix usb kártya
A Matrix Usb kártyát utólag vettem a gépbe, az eredeti Bodor féle kártya mellé lett bekötve (mindkettő lineáris tápolást kapott) így egyszerűen az usb kábel áthelyezésével lehetett a kettőt összehasonlítani. Nem volt olcsó a Matrix usb kártya, így “jónak kellett volna hallani” :rolleyes: , de nem ez történt. Hosszas tesztelés után a Bodor féle eredeti Usb kártya mellett döntöttünk, azt hallottuk egyértelműen jobbnak (pontosabban a mi ízlésünknek, és a rendszerhez jobban passzolónak). A Matrix usb kártya sem rossz, elsőre nagyon meggyőző volt, amolyan demózós hangja van, de összeségében mégis a Bodor féle usb maradt.

Tudom nem hallhattunk volna különbséget, de ez van, mégis hallottunk.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Bodoraudio írta:
2019.02.21., csüt. 16:22
Sziasztok!
Némileg frissült az audio pc vonal.
Főleg a tápegységen finomítottam.
Érdemes meghallgatni!
Nagyon jó lett az új fejlesztés, nem tudom mit csinál az a bigyó/kondika, de sokkal kellemesebb lett a hang, piszok jól szól a pc. :tutiok:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
GGy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 11:36
Értékelés: 21

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: GGy »

Sziasztok!
Immár két hónapja vagyunk tulajdonosai egy Bodor audio PC-nek.
Eddig is analógtápos PC-ről hallgattuk a zenét, de ez a "Bodor-PC" teljesen más világ.
Kértünk bele egy extra hálózati kártyát órajel tuninggal, amitől még nagyobb megelégedéssel hallgatjuk.
Ezzel együtt kaptunk egy kis extra táp-tuningot, ami szintén nem kicsit hallható.
Köszönjük Ferinek a gyors és kitűnő munkát, valamint a türelmét hozzánk. 31_1_21.gif
A hangjáról külön nem írok, mindenkinek ajánlom, hogy menjen el hozzá, hallgassa meg, na pont olyan lett.
Még egyszer köszönet Ferinek!!!

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sziasztok!
Némileg frissült az audio pc vonal.
Főleg a tápegységen finomítottam.
Érdemes meghallgatni!

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »

supravox írta:
2019.01.06., vas. 00:15
nadtom írta:
2019.01.06., vas. 00:09
supravox írta:
2019.01.05., szomb. 22:01
Sziasztok
Pár napja elvittem a gépet Ferihez némi belgyógyászati beavatkozásra.
Nem mintha betegeskedne a szerkezet.
Ellenkezőleg:)Mióta használom makulátlanul működik.Atom stabil.
Szóval a hallgattam Feri hivó szavaira,hogy akad a tarsolyában 1-2 eljárás amivel még rejtőző tartalékokat tud előcsalogatni a masinából.
Reggel 7:00-kor már a műtőasztalon is volt a ketyere.Nem volt várakozási idő:)
Egy nagyon picike bigyó az alaplapi clockra,még kisebb egyéb fityfenék a tápokra és alig 50 perc múlva kész.
Eredmény?Hát azt javaslom minden Bodor PC tulajdonosnak,hogy azonnal hivja Ferit időpontért :kapdelm:
Nem akarok elcsépelt hifisztikai jelzőket használni ezért csak annyi,hogy jéghideg állapotában is már úgy szól amit csak több órás "hajtás" mellett produkált.
A többit szivesen elmesélem szóban :tutiok:
Az alaplapi clock-okra nekem is felkerültek már a bigyók, de a tápokra mi az a fityfene? gondolkodik.gif :rolleyes:
Kondikákok ;peace;
Na akkor majd megkérdezem a Ferit, hogy mikezek a kondikákok, nekem nem is mondta. :) Úgyis megy a pc hamarosan Ferihez, mert megjött a MA usb kártya.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: supravox »

nadtom írta:
2019.01.06., vas. 00:09
supravox írta:
2019.01.05., szomb. 22:01
Sziasztok
Pár napja elvittem a gépet Ferihez némi belgyógyászati beavatkozásra.
Nem mintha betegeskedne a szerkezet.
Ellenkezőleg:)Mióta használom makulátlanul működik.Atom stabil.
Szóval a hallgattam Feri hivó szavaira,hogy akad a tarsolyában 1-2 eljárás amivel még rejtőző tartalékokat tud előcsalogatni a masinából.
Reggel 7:00-kor már a műtőasztalon is volt a ketyere.Nem volt várakozási idő:)
Egy nagyon picike bigyó az alaplapi clockra,még kisebb egyéb fityfenék a tápokra és alig 50 perc múlva kész.
Eredmény?Hát azt javaslom minden Bodor PC tulajdonosnak,hogy azonnal hivja Ferit időpontért :kapdelm:
Nem akarok elcsépelt hifisztikai jelzőket használni ezért csak annyi,hogy jéghideg állapotában is már úgy szól amit csak több órás "hajtás" mellett produkált.
A többit szivesen elmesélem szóban :tutiok:
Az alaplapi clock-okra nekem is felkerültek már a bigyók, de a tápokra mi az a fityfene? gondolkodik.gif :rolleyes:
Kondikákok ;peace;
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »

supravox írta:
2019.01.05., szomb. 22:01
Sziasztok
Pár napja elvittem a gépet Ferihez némi belgyógyászati beavatkozásra.
Nem mintha betegeskedne a szerkezet.
Ellenkezőleg:)Mióta használom makulátlanul működik.Atom stabil.
Szóval a hallgattam Feri hivó szavaira,hogy akad a tarsolyában 1-2 eljárás amivel még rejtőző tartalékokat tud előcsalogatni a masinából.
Reggel 7:00-kor már a műtőasztalon is volt a ketyere.Nem volt várakozási idő:)
Egy nagyon picike bigyó az alaplapi clockra,még kisebb egyéb fityfenék a tápokra és alig 50 perc múlva kész.
Eredmény?Hát azt javaslom minden Bodor PC tulajdonosnak,hogy azonnal hivja Ferit időpontért :kapdelm:
Nem akarok elcsépelt hifisztikai jelzőket használni ezért csak annyi,hogy jéghideg állapotában is már úgy szól amit csak több órás "hajtás" mellett produkált.
A többit szivesen elmesélem szóban :tutiok:
Az alaplapi clock-okra nekem is felkerültek már a bigyók, de a tápokra mi az a fityfene? gondolkodik.gif :rolleyes:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: supravox »

Sziasztok
Pár napja elvittem a gépet Ferihez némi belgyógyászati beavatkozásra.
Nem mintha betegeskedne a szerkezet.
Ellenkezőleg:)Mióta használom makulátlanul működik.Atom stabil.
Szóval a hallgattam Feri hivó szavaira,hogy akad a tarsolyában 1-2 eljárás amivel még rejtőző tartalékokat tud előcsalogatni a masinából.
Reggel 7:00-kor már a műtőasztalon is volt a ketyere.Nem volt várakozási idő:)
Egy nagyon picike bigyó az alaplapi clockra,még kisebb egyéb fityfenék a tápokra és alig 50 perc múlva kész.
Eredmény?Hát azt javaslom minden Bodor PC tulajdonosnak,hogy azonnal hivja Ferit időpontért :kapdelm:
Nem akarok elcsépelt hifisztikai jelzőket használni ezért csak annyi,hogy jéghideg állapotában is már úgy szól amit csak több órás "hajtás" mellett produkált.
A többit szivesen elmesélem szóban :tutiok:
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sziasztok!
2019-ben is több ujdonsággal várlak benneteket.
Megújult audio pc,éc upgrade lehetőségek.

Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”