Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: earforce »

earforce írta:
2019.08.01., csüt. 10:54
earforce írta:
2019.08.01., csüt. 10:51
ValhallA írta:
2019.07.31., szer. 23:49

Megtisztelő a topikomról és személyemről alkotott véleményed! Úgy érzem, hogy jelen topikot nem egyedül én alakítottam ilyenre, hiszen rengeteg értékes hozzászólás nem tőlem, hanem az aktív topiktársak tollából származik!

A ma létező, számomra ismert technológiákkal egyszerűen lehetetlen reprodukálni a hangszerek valós dinamikai kontrasztjait, finom rezdüléseit és most nem csak a lejátszó, hanem a felvételi oldal hiányosságaira is utalnék egyben.
Persze a High End láncoknak is megvan a maga szerepe, mert képesek egy igen kifinomult, magas szintű illúzióra, ám a valóságtól szinte minden tekintetben nagyon távol állnak!
Remélem nem veszed majd zokon amit írok, de utólag is gratulálok, hogy ilyen szépen sikerült felépíteni évtizedek során a ValhallA brandet. Az alázatosság, a szakmaiság, az intelligencia és a szerénység kellett ehhez leginkább. Ha ezek egyike is hiányzik a magyar audiofil kézműves kisipari underground reference highend kábelmanufaktúrából, akkor veszett fejsze nyele az egész, persze sokan bedőlnek neki. Mondom mindezt úgy, hogy sosem vásároltam egyiküktől sem, és valszeg ValhallA kábelem sem lesz sohasem (out of budget).

"Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység." - Bástya elvt.

A második bekezdésre reagálva, mindig az jut eszembe, hogyha akárcsak távolról is hallunk egy valós hangszert játszani -legyen az bármi- szinte 100% bizonyossággal meg tudja az ember állapítani, hogy az bizony nem egy hangszóróból jön. Érdekes nem? Ezt a fajta megszólalást egyelőre egyik rendszer sem tudja. Egyelőre. De várom az időt, hogy -ahogy a képben már szerintem a digitália lekörözte az analógot- a digitális hang is elérje ezt a szintet, vagy legalább korreláljon jobban az áhított illúzióhoz!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Sziasztok!
Végig olvastam az összes hozzászólást! Sok tapasztalatot gyűjtögetek sok helyről, de számomra ez volt eddig a leg értékesebb.
A '70-es évektől hobbim az élethű zenehallgatás. Azóta is sok élő, hangosítás nélküli koncerten vettem részt. Jazz, Klasszikus. Mindig azt a hangzást keresem, amit ott hallottam és próbálom utánozni azt. Első komolyabb rendszeremet a Zsolt Audióból válogattam a '90-es években. Azután kb. 25 év kihagyás után a régi rendszert komplett eladva 2017-óta újra építem láncomat. Alapvetően elégedett vagyok a hangzással, de ki az aki nem szeret fejleszteni akár kicsi lépésekben is.
A topik színvonala és magas szintű hozzáértése késztetett arra, hogy tanácsot kérjek.
A gazda, Ákos szakmai tudása, hozzáállása nekem nagyon szimpatikus. Elsősorban kábelek terén szeretnék továbblépni.
Megtisztelő a topikomról és személyemről alkotott véleményed! Úgy érzem, hogy jelen topikot nem egyedül én alakítottam ilyenre, hiszen rengeteg értékes hozzászólás nem tőlem, hanem az aktív topiktársak tollából származik!
Az AVX-nek is köszönettel tartozom, hiszen a sok-sok év alatt helyet biztosítva, bizonyos tekintetben az otthonommá tették ezt a felületet.
Amikor az AVX indult volt még pár jelentősebb hifi-s portál de a hazai elektronikus kulturálatlanság áldozatává esve szinte mind elhullott kivétel nélkül... Leginkább az anyázás, fikázás, valamint parttalan (hit)viták eredményeként bekövetkező érdektelenségébe fulladtak egymás után.
Párszor már ezen a helyen is felbukkantak különböző indíttatásból békétlenséget szító, lelki szegények, "sudribunkók", sárdobálók, akik fantom témákba kapaszkodva próbáltak a legkülönbözőbb módon besározni. Ezeket az emberkéket a szemfüles AVX adminok rövid időn belül eltávolították a hozzáböffenéseikkel együtt, mint azt a bizonyos egyszeri kiscicát aki nem a megfelelő helyre próbál üríteni. :)

Mi elvakult Audiophilek mindannyian az élő, valós, színezetlen hangszerhangok után kapkodunk egész életünkben.
Úgy vélem, hogy élesen ketté kell(ene) választani a két világot! Megszámlálhatatlan órányi stúdiós és High End zenehallgatási tapasztalat után azt kell mondanom, hogy egy szép rózsaszín álmot hajkurászunk mi mindannyian a legkülönbözőbb ideológiák köré sereglett hobbisták, méghozzá kivétel nélkül...
A ma létező, számomra ismert technológiákkal egyszerűen lehetetlen reprodukálni a hangszerek valós dinamikai kontrasztjait, finom rezdüléseit és most nem csak a lejátszó, hanem a felvételi oldal hiányosságaira is utalnék egyben.
Persze a High End láncoknak is megvan a maga szerepe, mert képesek egy igen kifinomult, magas szintű illúzióra, ám a valóságtól szinte minden tekintetben nagyon távol állnak!

Amikor elkezdtem a kábelezősdit évtizedekkel ezelőtt, úgy éreztem, hogy mindent tudok, mostanra pedig odáig jutottam, hogy szinte nem tudok biztosan és a legkevésbé sem mernék teljes meggyőződéssel, vak hittel állítani semmit!
Titkon irigylem azokat a fórumosokat, hifi Gurukat, DIY mestereket, akik önkontroll és kételyek nélkül mindent is tudnak.
Mosolyogva olvasom itt az AVX-en is a legkülönfélébb témákban írt mindent is tudó, kioktató jellegű, indulatos hozzászólásokat. Mintha saját magam meggondolatlan csapongásai köszönnének vissza a múlt évszázadból... Szívesen vállalok lelki közösséget a hőzöngő mindent is tudókkal a múltamra való tekintettel, viszont amit soha nem értek meg többségükkel kapcsolatban, hogyan lehet a dolgok kipróbálása nélkül okosnak lenni a témában és pálcát törni?! Leegyszerűsítve, honnan tudhatná az ember milyen Viki Odintcova az ágyban a Vogue címlapjáról??? gondolkodik.gif

Szerintem a legjobb tanács amit bárkinek adhatok, hogy a saját fülével lásson és rázza le magáról az anyagilag érdekelt DIY űbermájsztrókat, napi világmegváltó hájgendfejlesztőket, mindenhez értő profi fórumos jóakaró megmondókat és vakvágányon zakatoló régótanagyonhifis haverokat az ingyen tanácsaikkal együtt!
A végén úgy is mindannyian egyedül maradunk a ilyen-olyan döntése(in)kből eredeztethető jobb-rosszabb hangzású láncaink társaságában! :napsut:
Csatolmányok
viki.jpg
viki.jpg (370.01 KiB) Megtekintve 4074 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 189

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

gomolalaci írta:
2019.07.31., szer. 20:50
Sziasztok!
Végig olvastam az összes hozzászólást! Sok tapasztalatot gyűjtögetek sok helyről, de számomra ez volt eddig a leg értékesebb.
A '70-es évektől hobbim az élethű zenehallgatás. Azóta is sok élő, hangosítás nélküli koncerten vettem részt. Jazz, Klasszikus. Mindig azt a hangzást keresem, amit ott hallottam és próbálom utánozni azt. Első komolyabb rendszeremet a Zsolt Audióból válogattam a '90-es években. Azután kb. 25 év kihagyás után a régi rendszert komplett eladva 2017-óta újra építem láncomat. Alapvetően elégedett vagyok a hangzással, de ki az aki nem szeret fejleszteni akár kicsi lépésekben is.
A topik színvonala és magas szintű hozzáértése késztetett arra, hogy tanácsot kérjek.
A gazda, Ákos szakmai tudása, hozzáállása nekem nagyon szimpatikus. Elsősorban kábelek terén szeretnék továbblépni.
Szia,

Nem vagyok szakmabeli és nem tartom magam hozzáértőnek sem, de úgy gondolom, hogy a legjobb helyen jársz :D
Személy szerint én az Aura családot tudnám Neked ajánlani Ákos "palettájából". Természetesen mindenkinek más a hallása, rendszere, stb. Lentebb írtam mit tapasztaltam ezekkel a fantasztikus kábelekkel. Jómagam is 3 éve építgetem a láncomat és még mindig nincs vége, de hallgattam Ákosra és egy nagyon kedves fórumtársra - idővel -, amikor azt mondták: "A drágábbat meglépni mindig olcsóbb". Én is, amikor először összeraktam a rendszeremet, teljesen másképp gondolkodtam, hiszen a pénztárca is nagy Úr. Viszont már zenét is szerettem volna hallgatni/élvezni bő 20 év kihagyás után - és azt bizony nem tudtam kisajtolni a kis 3000Ft-os USB "csodából" amit rákötöttem a számítógépre. :D Tápkábelnél négy lépcsőfokot másztam végig és lesz még egy, összekötőkábelből három lépcsőfok volt, hangszórókábelből már másodikra Aura-ra váltottam. Nyílván sok mindent kell mérlegelnie az embernek, de inkább veszek évente 1db kábelt amit azután nem akarok majd lecserélni...sokáig...DE akkor is csak ValhallA kábelre :D
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Ami lemaradt:-(
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Sziasztok!
Végig olvastam az összes hozzászólást! Sok tapasztalatot gyűjtögetek sok helyről, de számomra ez volt eddig a leg értékesebb.
A '70-es évektől hobbim az élethű zenehallgatás. Azóta is sok élő, hangosítás nélküli koncerten vettem részt. Jazz, Klasszikus. Mindig azt a hangzást keresem, amit ott hallottam és próbálom utánozni azt. Első komolyabb rendszeremet a Zsolt Audióból válogattam a '90-es években. Azután kb. 25 év kihagyás után a régi rendszert komplett eladva 2017-óta újra építem láncomat. Alapvetően elégedett vagyok a hangzással, de ki az aki nem szeret fejleszteni akár kicsi lépésekben is.
A topik színvonala és magas szintű hozzáértése késztetett arra, hogy tanácsot kérjek.
A gazda, Ákos szakmai tudása, hozzáállása nekem nagyon szimpatikus. Elsősorban kábelek terén szeretnék továbblépni.
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif
Ma ünnepli 66. születésnapját egy igazi élő legenda és zseni, Geddy Lee, a RUSH basszusgitáros-énekese.
Csatolmányok
geddy.jpg
geddy.jpg (123.59 KiB) Megtekintve 3994 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2019.07.24., szer. 21:59
"Én láttam olyan dolgokat, amiket ti emberek el sem hinnétek. Lángoló csatahajókat az Orion peremén. Gyilkos sugarakat a Tannhauser Kapunál. Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnyek az esőben. Az idő lejárt."
Rutger Hauer (1944- 2019)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jvFYgELj2X0[/youtube]
Nyugodjék békében!
A szárnyas fejvadász hatalmas film és nagyot alakított benne.
Kár, hogy sok jó színészt mellőznek.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 189

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Sziasztok,

Szeretném megosztani a legfrissebb tapasztalataimat Veletek, Ákos által készített kábelekkel kapcsolatban.
Szép lassan építgetem a rendszeremet - kb. 3 éve, bár gondolom sokan vagyunk így. Az utóbbi 1 évben sikerült olyan kábeleket vásárolnom amikre azóta vágyom, hogy megvettem az első, használt Valhalla tápkábelt 35e Ft-ért. Az igazat megvallva egy kicsit félve vásároltam életem első "komolyabb" kábelét, pont abból kifolyólag, mert semmilyen tapasztalatom nem volt a kábelek fontosságával kapcsolatban. Sokat olvastam a témában és úgy vélem nem árulok el nagy titkot azzal, hogy olvastam ilyet is, olyat is. Úgy voltam azzal a tápkábellel, hogy ha nem is hallok változást, akkor sem veszíthetek sokat, mert árban nem emésztette föl a konyhapénzt és legalább lesz egy szép/vastag tápkábelem :D Majd meghallgatva jöttem rá, hogy én bizony hallom a különbségeket, így elkezdtem nagyobb hangsúlyt fektetni a kábelekre.
Első körben a tápkábeleket cseréltem, AgPt RXF és AgPt R-Amp kábelekre és már az összekötőkábelben is egy RXF kábelről beszélgettem Ákossal, amikor szólt, hogy nem akarnám-e kipróbálni az Aura családot, mert van most egy Aura V2/3 összekötőkábele. Megragadtam az alkalmat és egyúttal az új USB kábelből is kértem egyet - bár ez "csak" az AgPt-RXF családból száramzik, de annak is a legújabb tagja, melynek fejlesztésével akkor lett kész Ákos.
Megjöttek a kábelek és első körben az USB kábelt fogtam "vallatóra" - egy Nordost Blue Heaven kábelem volt és azzal hasonlítottam össze. Ákos USB kábele már nyers, bejáratlan formájában is nagy különbséget hozott. A Blue Heaven-t visszatéve, a zene zajosabb, nyersebb és "nyávogosabb" volt. Egyszóval az RXF kábel gyönyörűen szólaltatta meg a zenéket. Ezután jött a V2/3 összekötőkábel, ami még fokozta a zeneiséget, a zene élményét. Járattam az egész rendszert heteken keresztül és egyre élvezhetőbbek voltak a zenék. Számomra a zongora, szaxofon, hegedű, fúvosok és dob amik nagyon fontosak és legfőképp ezek minél élvezhetőbb visszaadására szoktam figyelni. Mondhatom, hogy elképesztő volt amit hallottam és már meg is fogalmazódott bennem, hogy a hangszóró kábeleket is cserélni fogom Aura kábelekre mihelyt tudom. Szerencsésnek mondhatom magam, mert a héten megérkezett az Aura V3 hangszórókábelem. Gyermeki örömmel bontottam ki a dobozt és már a kábel puszta látványa is egyfajta katarzist okozott. Az összekötőkábelből kiindulva tudtam, hogy mire számíthatok, de a valóság mégis mellbevágott, letaglózott! Zongora játékot hallgatva lehunytam a szemem és azonnal egy koncertteremben éreztem magam, ahol csak nekem játszott a művész. Az egész produkció annyira magával ragadott, hogy észre sem vettem, de kb. 3 óra eltelt és még akkor sem bírtam abbahagyni!
Számomra Ákos Aura kábelcsaládja lenyűgöző élményt nyújt, már "csak" a tápkábeleket kell cserélnem és akkor - az USB kábel kivételével, ami kiválóan helyt áll a rendszerben - a komplett kábelezésem Valhalla Aura lesz.

Ákos kábelei hangra és kinézetre is egyaránt a legfelsőbb kategóriát képviselik. Nyílván ez egy teljesen szubjektív vélemény és nem beszélhetek arról, hogy a "legjobb" kábel, hiszen minden rendszer más és más, de nálam tényleg a No.1.

Jelenleg a rendszerem kábelezése:
Aura_Cables.jpg
Aura_Cables.jpg (169.07 KiB) Megtekintve 3987 alkalommal
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Én láttam olyan dolgokat, amiket ti emberek el sem hinnétek. Lángoló csatahajókat az Orion peremén. Gyilkos sugarakat a Tannhauser Kapunál. Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnyek az esőben. Az idő lejárt."
Rutger Hauer (1944- 2019)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jvFYgELj2X0[/youtube]
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (31.3 KiB) Megtekintve 3959 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

AURA Reference V3/1
Csatolmányok
Aura V3-3.jpg
Aura V3-3.jpg (147.66 KiB) Megtekintve 3935 alkalommal
Aura V3-1.jpg
Aura V3-1.jpg (180.84 KiB) Megtekintve 3935 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Azért az a Kharma baromi jól is szól, nemcsak drága.
A Kharma-t nem sorolnám az Accuton patkolók közé, hiszen évről-évre tesz azért, hogy megszabaduljon az összes beszállítótól.
A saját gyártású Omega hangszórókkal szintet léptek, mert határozottan jobbak az új típusok, mint a korábbi szériák, Accuton-ETON wooferekkel szerelt típusai.
Sokunknak lőtávolon kívül esik még egy közepesen lerúgott 15-20éves használt Exquisite is, nem még egy új Enigma Veyron szériás darab…
Az USHER sokkal szélesebb körben elérhető áron(pláne használtan) hoz egy nagyon szerethető, minőségi hangzást.
Természetesen nem az Kharma Enigma Veyron kategóriája de nem is abban a ligában focizik...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

[quote]Usherhez nem jutottam be (ezek utan: sajnos).[quote]

Szerintem ha bejutottál volna akkor is csak a Be10 vagy Be20 lett volna meghallgatható. A DMD közép mindössze pár napos hír.
Nem mintha a régebbi dobozokban lévő 5"-os Beryllum közép olyan rosszul szólna... Persze nem hinném, hogy Kharma Enigma Veyron és Marten Coltrane2 után egy Be20-ra rácsodálkoznál.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

ValhallA írta:
2019.07.20., szomb. 11:33
A több százezer EUR értékű presztizs termékeket ilyen magassal szokták teleszórni a gyártóik, hogy némiképp magyarázható legyen az árazás.
Azért az a Kharma baromi jól is szól, nemcsak drága.
Az egyik legkiegyensúlyozottabb hang volt, amit a kiállításon hallani lehetett. Talán itt ücsörögtünk a legtovább.
Bármi ment rajta, jó volt. Eszköztelen, nem tolakodó, nem "hifis", egyszerűen csak jött a zene belőle. Számomra sokkal természetesebbnek tűnt, mint a hasonlóan árazott konkurens német cég rendszere, amit eddig még sosem sikerült úgy hallanom, hogy tetszett volna. Számomra mindig tolakodó, agresszív, kemény volt. Le akart hengerelni. Persze sokakat ez levesz a lábáról. De én nem ehhez a hanghoz vagyok szokva. Ha már dinamikus, akkor az elsők közt szerepel a Kharma. A Kharma egy életérzés bútorral, fali, mennyezeti akusztikus elemekkel, padlóval együtt.
Csatolmányok
20190510_123211.jpg
20190510_123211.jpg (5.51 MiB) Megtekintve 3592 alkalommal
20190510_123751.jpg
20190510_123751.jpg (5.87 MiB) Megtekintve 3592 alkalommal

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Es mar eddig is milyen jo dobozok voltak!!! Hude megfulelnek egyet...
Amennyiben az új USHER dobozokat ár/teljesítmény viszonyban nézzük, akkor még inkább meg kell emelnünk a kalapot!
Ugyan az Accuton közeli gyártók nagy része középsugárzóként hivatkozik a jelenlegi legnagyobb méretű 50mm-es Accuton OEM CELL driverre és az azt megelőző azonos membránméretű Accuton hangszóró(k)ra a valóságban tweeter-ről beszélünk.:
https://accuton.com/en-home/produkte/la ... 6-585-CELL
A több százezer EUR értékű presztizs termékeket ilyen magassal szokták teleszórni a gyártóik, hogy némiképp magyarázható legyen az árazás.
Amíg kereskedelmi forgalomban kapható volt, addig 15.000.-EUR/db áron került forgalomba az 50mm-es gyémánt magas!
Ennyiből kényelmesen megvásárolható egy DMD magas és valódi DMD középpel szerelt, kiváló hangzású, gyönyörű kivitelű abszolút referencia doboz az USHER-től, méghozzá a háttérben erős terméktámogatással, világméretű viszonteladói hálózattal!
Az is érdekes, hogy miért nem készült eddig még 5"-os, vagy nagyobb Accuton gyémánt középsugárzó!? Lehetséges, hogy igazat ír az USHER a marketing anyagban és elsőként valóban nekik sikerült a gyakorlatban megoldani a fém hordozóra felvitt ipari gyémánt membránanyag középsugárzóként való stabil, sérülésmentes üzemeltetését?
Emlékezzünk, hogyan törtek rommá a régebbi, nagyobb átmérővel rendelkező Accuton kerámia wooferek bizonyos teljesítményszintek lesugárzása közben…
A tiszta kerámia wooferek üzemeltetése a mai napig nem megoldott extrém teljesítményszinteken, ezért is kényszerültek a kerámia és alumínium-szendvics membránokkal szerelt hangszórócsaládok kifejlesztésére.
Az összes Accuton patkoló gyártó most az alumínium-szendvics hangszórókkal aggatja tele a dobozait és esküszik woofer terén, hogy hűűű meg hááá, ismét eljött a tradicionális 2-3évenként esedékes világverés ideje… :)
Bár nem hiszem, hogy az Accuton-t különösebben megérintené az USHER törekvése árképzés és egyéb más tekintetében, nagyon is valós fricska technológiai értelemben!
Csatolmányok
kharma-enigma-veyron-ev1jpg.jpg
kharma-enigma-veyron-ev1jpg.jpg (176.18 KiB) Megtekintve 3536 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Eljött a nap, mostantól már nem csak az Accuton rendelkezik nagyobb méretű "gyémánt" hangszóróval.
Az USHER az eddigi csúcsnak számító 5"-os Beryllium közepeit fölváltja a DMD(Diamond-Metal-Diamond) anyagú középsugárzó.
Jó szokás szerint Be10/Be20 tulajok számára elérhető lesz az új hangszóró a meglévő dobozaikhoz, ahogyan az előző szériákban is lehetett a Be magassugárzókat DMD-re cserélni.

https://usheraudio.com.tw/portfolio-item/td-20/#
Csatolmányok
u2.jpg
u2.jpg (141.37 KiB) Megtekintve 2870 alkalommal
u1.jpg
u1.jpg (85.38 KiB) Megtekintve 2870 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
Tone.jpg
Tone.jpg (28.1 KiB) Megtekintve 2983 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Bár nem terveztem, hogy elmegyek Sting koncertre, végül pár nappal az esemény előtt meghívást kaptam egy baráti társaságtól, így megnézhettem az aktuális produkciót.
Abszolút érthetetlen számomra, hogy miért is adta ki Sting a My Songs c. lemezt, hiszen ez nélkül is koncerteztethette volna a The Police és szóló karrierjének értékesebb darabjait.
A My Songs, egyféle számozatlan Sting Best Of, amelyen a klasszikus számok némileg áthangszerelt és itt-ott kicsit módosított, újrajátszott verziói találhatóak.
A kérdés adott.: Mit is akart a költő?
Szerintem a My Songs egy jól marketingelt alibi anyag, hogy megturnéztathassa a régi számokat, immár sokadszorra.
Jómagam a Sting szóló életműből a The Dream of the Blue Turtles-től a Ten Summoner's Tales-ig bezárólag szeretem a lemezeit a Mercury Falling és a Brand New Day szódával elmegy a többit meg kifejezetten rühellem. A The Police-tól a Synchronicity albumot egy-két szám kivételével szintén zseniálisnak tartom és nagyon szeretem.
A Sting & Shaggy szerű formációktól, amit a Hősök terére is elhoztak, attól viszont elfog az émelygés. Az ilyesmi produkciókra alkottam meg a popmocsok elnevezést! :)
Szerencsére a mostani koncerten csak egy Shaggy-vel közösen írt förtelem hangzott el.(Waiting For The Break Of Day)
Már az arénába való bejutáskor feltűnt, hogy rengeteg hazai celeb eljött szelfizni, mutogatni, tenni-venni magát, hogy elmondhassa valami ótvar reggeli TV-műsorban egy pelenka és betét reklám között, hogy ő bizony meg a mittudoménkicsodácska VV Anett is itt járt és Sting rákacsintott.
Sting baromi jól énekelt, érződött rajta a határtalan rutin és csuklóból tolta mellé a bonyolultabb basszustémákat is.
Pillanatok alatt megágyazta a party hangulatot a tömött aréna közönségének a Message in a Bottle c. klasszikussal.
A setlist-be nem nagyon tudok belekötni, mert valóban tényleg nagyon jó számokat válogattak össze az ős rajongókat maximálisan kiszolgálva.
A Syncronicity-ről, két hatalmas kedvencem a Wrapped Around Your Finger és a King of Pain is elhangzott!
Meglepetésemre még két kevésbé slágeres dal a Demolition Man és a ráadásban elhangzott Next To You is belefért a Police-tól.
Persze a kötelező, bugyinedvesítő, ízlésesen nyálas Sting slágerek is sorjáztak katonás rendben, ezzel kilóra megvéve a középkorú hölgyeket.
Ami számomra megdöbbentő volt így testközelből látva, hogy milyen jó formában van még most is a közel hetven esztendős Sting!
Persze nem három műszakozik és gyanítom fizikai munkának a koncertezést leszámítva a reggeli jógát és a borkóstolókat tekinthetjük esetében… :)
Volt egy aranyos rész, amikor Trudie Styler(Sting felesége) megjelent teával a kezében, amit átnyújtott férjének, Sting pedig elkezdte komótosan szürcsölni igazi angol úr módjára.
Erről jut eszembe e Tea in the Sahara még lehetett volna a Shaggy Cover helyett. :D
Mivel rutinos Sting koncertre járónak számítunk, ezért a Fragile első hangjaira már szedtük a sátorfánkat, így sikeresen elkerülve a tülekedést, parkolóban karatézást és egyéb nagyvárosi nyalánkságokat…
Szóval jó koncert volt! Így kell igényes pop zenét előadni!

Akit érdekel ezen a linken a teljes koncert megnézhető amatőr mobilos forrásokból szemezgetve.:
https://www.youtube.com/watch?v=R2srYzt ... LceXVlJkeM
Csatolmányok
Sting.jpeg
Sting.jpeg (75.41 KiB) Megtekintve 3033 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Elektrosztatikus Reneszánsz 2.rész

Az előző részben taglaltam a doboz felépítését, így most essék pár szó az ESL15 megszólalásáról.
Sok hifimegmondó a hibrid elektrosztatikusoknál a különböző vezetők okozta sebességkülönbség tényén lovagolva, szinte hallgathatatlannak titulálja az ilyen elven működő konstrukciókat...
Akik ezt szajkózzák, nagy valószínűséggel a 25-30évvel ezelőtti passzív hibridek mocsarában ragadtak és a primitív váltókkal, olcsó lemezkosaras wooferekkel szerelt oldscool típusokkal szerzett negatív tapasztalataikból táplálkozik a véleményük.
Az ESL15A-nál szerintem már senkit nem fog zavarni a különböző meghajtók közötti átmenet.
Nem állítom, hogy nem lehet hallani, hogy a 300Hz feletti régiónak más a karaktere, ám a teljes lesugárzott frekvenciasáv egy nagyon szépen megkomponált, összetartozó egységet alkot, ami az ezt megelőző generációkról nem igazán volt elmondható.
A Martin Logan Renaissance a vezetők integrálásának tekintetében nem más, mint egy valóságos technológiai Disneyland!
Az örök fintorgók végett jegyezném meg, hogy a Renaissance koherensebben szólal meg, mint a legtöbb többutas, dinamikus elven működő, azonos membránanyagú driverekkel szerelt doboz!
Gábor megállapításával egyetértésben én is azon az állásponton vagyok, hogy az új ML hibridek többre képesek, mint a teljes sávú típusok legjava.
Sajnos a teljes sávú elektrosztatikusok erőtlenek, maszatolnak és pontatlanok az alsó régiókban. (Némelyik nem csak az alsó régiókban maszatol és erőtlen!)
A woofer szekció minőségét, teljesítményét csak a kategória legjobb hangzású dinamikusaihoz tudnám hasonlítani.
Nagyon keményen oda tud vágni az Anthem/Paradigm kombó ha arról van szó! Korábban ezt a szintű precizitást, erőt, dinamizmust ML hibridtől nem tapasztalhattuk.
A spec. hálózati kábelt ugyan úgy meghálálja a „doboz”, mint ahogyan egy hagyományosabb, külső DSP Pre/végfok párosítás. Különösebben nagy tesztet nem hajtottam végre de a pár kábel közül amelyből 2db állt rendelkezésemre, azok közül az Aurora n V2 kiemelkedően jól működött.
Végre ismét kaptunk egy nagyobb szélességű, hajlított panelt(38cm), ami hallhatóan optimálisabb diszperziót eredményez, mint márkán belül a keskenyebb panelek.
Az ESL15A nagyon természetesen, kiegyenlítetten szól minden tartományban az agresszivitás, felkeményedés legcsekélyebb jele nélkül!
Persze jogosan mondhatnátok, hogy 30ezer EUR-ért ez a minimálisan elvárható…
Sajnos manapság amikor minden termékre ráhúzzák a gyártóik, hogy High-End és ezt kizárólag az árcédulával kívánják legalizálni már egyáltalán nem ennyire egyszerű a dolog.
Jelentősen drágábban is kapni kevésbé élvezetes megszólalású, nem ennyire jól konfigurálható, dinamikus elven működő hagyományos többutas hangsugárzót… Sőt!
Mindent összevetve a Martin Logan az elektrosztatikus és dinamikus technológiákban lakozó teljesítmény legjavát sikeresen egyesítette ebben a csúcs hibridben!
Csatolmányok
ML13.jpeg
ML13.jpeg (1.11 MiB) Megtekintve 3303 alkalommal
ML1.jpeg
ML1.jpeg (982.44 KiB) Megtekintve 3303 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2019.06.29., szomb. 17:35
Aki nem volt ott 27.-én a ToTo koncerten és rockzene rajongó az sajnálhatja, hogy a jegy árát RCA csatlakozóra vagy nyaralásra költötte...
Volt ott minden ami fülnek ingere, prog. részek és jól felépített slágerparádé, aminek a kicsúcsosodása a pa pa pa pa-papapááááá-zás volt.
Igen az Afrika-ra gondolok! :D
Számomra a koncert legnagyobb pillanatát a ritkán játszott 1884-es David Lynch mestermű, OST egyik tétele a Dune Desert Theme szállította!
Na akkor és a Jake To The Bone alatt volt négy tonnányi libabőr, amit öt München-re való High-End rendszer sem lenne képes okozni!

https://www.youtube.com/watch?v=6WMy-AStPhE
Kicsit elkanyarodva zeneileg a Dune című filmhez. Brian Eno - Prophecy című száma fantasztikusan jó zene a filmből.


youtu.be/t4onBqilHvc
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Aki nem volt ott 27.-én a ToTo koncerten és rockzene rajongó az sajnálhatja, hogy a jegy árát RCA csatlakozóra vagy nyaralásra költötte...
Volt ott minden ami fülnek ingere, prog. részek és jól felépített slágerparádé, aminek a kicsúcsosodása a pa pa pa pa-papapááááá-zás volt.
Igen az Afrika-ra gondolok! :D
Számomra a koncert legnagyobb pillanatát a ritkán játszott 1884-es David Lynch mestermű, OST egyik tétele a Dune Desert Theme szállította!
Na akkor és a Jake To The Bone alatt volt négy tonnányi libabőr, amit öt München-re való High-End rendszer sem lenne képes okozni!

https://www.youtube.com/watch?v=6WMy-AStPhE
Csatolmányok
toto.jpg
toto.jpg (382.78 KiB) Megtekintve 3466 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

ValhallA írta:
2019.06.25., kedd 23:41

A ML az egyik olyan cég, amely ténylegesen fejleszti a termékeiket és a kötelező termékpaletta váltások, előre lepéseket, aktuális technikai szintre emelt finomításokat tartalmaznak.

Írásom apropója, hogy sikerült életem egyik legjobb hangú hibrid elektrosztatikus hangsugárzóját a Martin Logan Renaissance 15A típust testközelből megtapasztalni.
Itt most nem a megszokott finomításokról beszélhetünk, vagyis a franciából eredeztethető renaissance=újjászületés nagyon találó elnevezése ennek az abszolút csúcsminőségű elektrosztatikus hibridnek.
Sajnos nem csak a minősége növekedett az előző széria csúcs hibridéhez a Summit-X-hez képest, hanem a vételára is, így a Renaissance ESL 15A közel tíz millió forint...!
A cég által eddigi dogmatikusan skandált 10”-nál nagyobb woofert nem lehet alkalmazni hibridben, mert jelentős sebességkülönbség keletkezik a két átalakító között már egyáltalán nincs műsoron.
Talán ez igaz is volt a klasszikus ML generációk meglehetősen puritán kivitelű váltókkal elért megoldásokra de az új elektronikusan kompenzált, DSP technológiával, korrekciós rendszerrel megspékelt rendszer új dimenziót nyitott a ML hibridek számára!
A gyakorlatban közel húsz év várakozás után ismét kaptunk egy normális Prodigy méretű igazi 60Kg körüli dögöt, ami minden porcikájában sokkal jobb, mint a klasszikus modell!
Összevetve a két modell-t a Prodigy agyondesigneolt megjelenéséhez képest a 15A-nál egy minimalista, letisztult, funkcionalista formánk van, ami számomra sokkal tetszetősebb.
Az elektrosztatikus átalakítók keretének anyagválasztása rendkívül kritikus a hang színezetlensége szempontjából.(A Soundlab-nál is csak az Ultimate széria paneljeinek kerete készül fémből, sokkal jobb felbontást eredményezve!)
A Prodigy sima fa keretét felváltotta az Airframe Blade-re keresztelt, antirezonáns alumínium ötvözet profilokból készülő, csavarkötéssel fixált, feketére eloxált igen masszív konstrukció.
A CLS panel technológia is lépett egy generációt a Prodigy óta a váltóról, valamint a dinamikus driverek minőségéről nem is szólva…
A Prodigy woofer szekciója passzív 2x10” eltérő membrán anyagú hangszórókkal (1xalumínium, 1xfiber cone), míg a 15A-nál kapunk egy 2x500W-os, vélhetően Anthem class-D végfokok által, hangszórónkként külön hajtott, Paradigm gyártmányú, 2x12”-os alumínium membrános hangszórót.
Hangzását tekintve a Prodigy a kisebb méretű woofereivel is ólomlábakon jár az új 12”-os hangszórókhoz képest, tisztaságot, színezetlenséget, dinamikát sem igazságos dolog összevetni.
A második generációs CLS MicroPerf panel nem akkora újdonság, mivel már a korábbi generációkban bemutatkozott és méretileg kb. hasonló mint a Prodigy-nél alkalmazott típus. Már a Summit-X megjelenése idején észrevettem, hogy az új panel magas kiterjesztése, érzékenysége, dinamikája és gyorsasága is jelentősen jobb az új átalakítónak.
Az attól régebbi ML dipóloknál mindig bajom volt a magas régiókkal(is).
Bátran kijelenthető, hogy nem hivatkozási alap a 15A szempontjából egyik klasszikus böszme ML típus sem, ide értve az újabb szériás dobókocka wooferes Summit-ot és kortársait egyaránt mert teljesen más ligában játszik ez a típus!
Amennyiben minden áron rá kellene húznom valamit, akkor úgy fogalmaznék, hogy ez nem más, mint egy baby Neolith! :rolleyes:
Nekünk is szóról szóra ez a tapasztalatunk vele. De ugyanez a karakter köszön vissza valamennyi kisebb új Martin Logan aktív hibrid hangfalból. Az új aktív DSP technológia, az új dobozkonstrukció, új hangszórók hihetetlenül felgyorsították a mélyátvitelt. Úgy szólnak, mintha egy nagy elektrosztatikus hangfalat hallgatnánk. Azzal a különbséggel, hogy azok sohasem mentek le ennyire mélyre ilyen precízen. Hogy mit csináltak a felső tartományban, azt el se tudom képzelni. Akkora energia, részletgazdagság, dinamika jön le a legkisebb agresszivitás, fárasztó rezonancia nélkül. Nincs mesterségesen felkeményített hang, ami elsőre hihetetlenül megnyerő (sajnos a legtöbb neves gyártó ma ezzel operál), de hosszú távon iszonyatosan fárasztó, zavaró tud lenni. Egyszerűen csak árad a zene belőlük.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Elektrosztatikus Reneszánsz 1.rész

Aki gyakran betér ide az tudja, hogy ma már ugyan nem rendelkezem Martin Logan hangsugárzókkal ám ezt megelőzően birtokoltam szinte az összes klasszikus modellt a kínálatukból.
Bár teljesen más utakat járok hangsugárzó tekintetében a márka iránti érdeklődésem a mai napig töretlenül kitart, amely következtében kénytelen-kelletlen egyféle Martin Logan lexikonná avanzsáltam. (Sok klasszikus hibrid specifikációját, keresztezési frekvenciáját a mai napig fejből vágom!)
A ML az egyik olyan cég, amely ténylegesen fejleszti a termékeiket és a kötelező termékpaletta váltások, előre lepéseket, aktuális technikai szintre emelt finomításokat tartalmaznak.

Írásom apropója, hogy sikerült életem egyik legjobb hangú hibrid elektrosztatikus hangsugárzóját a Martin Logan Renaissance 15A típust testközelből megtapasztalni.
Itt most nem a megszokott finomításokról beszélhetünk, vagyis a franciából eredeztethető renaissance=újjászületés nagyon találó elnevezése ennek az abszolút csúcsminőségű elektrosztatikus hibridnek.
Sajnos nem csak a minősége növekedett az előző széria csúcs hibridéhez a Summit-X-hez képest, hanem a vételára is, így a Renaissance ESL 15A közel tíz millió forint...!
A cég által eddigi dogmatikusan skandált 10”-nál nagyobb woofert nem lehet alkalmazni hibridben, mert jelentős sebességkülönbség keletkezik a két átalakító között már egyáltalán nincs műsoron.
Talán ez igaz is volt a klasszikus ML generációk meglehetősen puritán kivitelű váltókkal elért megoldásokra de az új elektronikusan kompenzált, DSP technológiával, korrekciós rendszerrel megspékelt rendszer új dimenziót nyitott a ML hibridek számára!
A gyakorlatban közel húsz év várakozás után ismét kaptunk egy normális Prodigy méretű igazi 60Kg körüli dögöt, ami minden porcikájában sokkal jobb, mint a klasszikus modell!
Összevetve a két modell-t a Prodigy agyondesigneolt megjelenéséhez képest a 15A-nál egy minimalista, letisztult, funkcionalista formánk van, ami számomra sokkal tetszetősebb.
Az elektrosztatikus átalakítók keretének anyagválasztása rendkívül kritikus a hang színezetlensége szempontjából.(A Soundlab-nál is csak az Ultimate széria paneljeinek kerete készül fémből, sokkal jobb felbontást eredményezve!)
A Prodigy sima fa keretét felváltotta az Airframe Blade-re keresztelt, antirezonáns alumínium ötvözet profilokból készülő, csavarkötéssel fixált, feketére eloxált igen masszív konstrukció.
A CLS panel technológia is lépett egy generációt a Prodigy óta a váltóról, valamint a dinamikus driverek minőségéről nem is szólva…
A Prodigy woofer szekciója passzív 2x10” eltérő membrán anyagú hangszórókkal (1xalumínium, 1xfiber cone), míg a 15A-nál kapunk egy 2x500W-os, vélhetően Anthem class-D végfokok által, hangszórónkként külön hajtott, Paradigm gyártmányú, 2x12”-os alumínium membrános hangszórót.
Hangzását tekintve a Prodigy a kisebb méretű woofereivel is ólomlábakon jár az új 12”-os hangszórókhoz képest, tisztaságot, színezetlenséget, dinamikát sem igazságos dolog összevetni.
A második generációs CLS MicroPerf panel nem akkora újdonság, mivel már a korábbi generációkban bemutatkozott és méretileg kb. hasonló mint a Prodigy-nél alkalmazott típus. Már a Summit-X megjelenése idején észrevettem, hogy az új panel magas kiterjesztése, érzékenysége, dinamikája és gyorsasága is jelentősen jobb az új átalakítónak.
Az attól régebbi ML dipóloknál mindig bajom volt a magas régiókkal(is).
Bátran kijelenthető, hogy nem hivatkozási alap a 15A szempontjából egyik klasszikus böszme ML típus sem, ide értve az újabb szériás dobókocka wooferes Summit-ot és kortársait egyaránt mert teljesen más ligában játszik ez a típus!
Amennyiben minden áron rá kellene húznom valamit, akkor úgy fogalmaznék, hogy ez nem más, mint egy baby Neolith! :rolleyes:
Csatolmányok
esl15a_04.jpg
esl15a_04.jpg (170.94 KiB) Megtekintve 3648 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

wittao írta:
2019.06.13., csüt. 12:43
ValhallA írta:
2019.06.13., csüt. 12:24
Érdekesen alakulnak a dolgok...

https://sg.hu/cikkek/it-tech/136658/a-r ... lmi-haboru
Na igen, elnok ur egy kicsit gondolkodhatna, mielott a szokasos pokhendi stilusban eloadja magat. Sok oldalrol szorongatjak mar oket. Ennek vagy osszeomlas, vagy haboru lesz a vege. Sajnos az utobbira tippelek :(
Kérdés mindig az volt a történelem során: vajon ki áll a trón mögött és mi a cél?
Oliver Stone filmjeit nagyon szeretem. JFK - A nyitott dosszié című filmje igencsak elgondolkodtató és Amerika elhallgatott történelme című dokumentumfilm sorozat is.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

HIFIPIG MUNICH HIGH END 2019 E-MAGAZINE

https://hifipig.com/wp-content/uploads/ ... _20192.pdf
Csatolmányok
hifipig.jpg
hifipig.jpg (26.32 KiB) Megtekintve 3951 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”