Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: akvapark »

cécó írta:
2019.07.05., pén. 10:32
Köszönöm szépen!
Most valójában focal chorus 714-et hajtok vele, de ez a középtartomány nekem kevés!
Pedig már kábelt is cseréltem,Van den Hul the breeze és Nordost blue heaven van most nálam(még nem tudom melyik marad),de így sem tökéletes!
Régen tetszett a Tannoy és a Kef is!Keret max.120, egyenlőre akkor ez a két gyártó van a pakliban.
Pl. egy - használt - Tannoy (Revolution) R2 egy igazi nagy fogás lenne a Marantz-hoz.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: cécó »

Köszönöm szépen!
Most valójában focal chorus 714-et hajtok vele, de ez a középtartomány nekem kevés!
Pedig már kábelt is cseréltem,Van den Hul the breeze és Nordost blue heaven van most nálam(még nem tudom melyik marad),de így sem tökéletes!
Régen tetszett a Tannoy és a Kef is!Keret max.120, egyenlőre akkor ez a két gyártó van a pakliban.
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: akvapark »

cécó írta:
2019.07.05., pén. 09:07
Üdv.mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni.
Adott a Marantz PM 8000 erősítőm,szeretem,makulátlan. Ehhez szeretnék társítani egy kisebb álló dobozt,ami kiemelkedően jó középtartománnyal és nagy térrel rendelkezik.
Mit javasolnátok,valami régebbi angolszász esetleg?
Szoba 20m2, zene Jazz,akusztikus,hangerő max.közepes.
Az építő hozzászólásokat előre is köszönöm!
Nézegess az olcsóbb vagy közepes kategóriájú Tannoy-ok között, mindig akad eladó.
Ideális párosítás a Marantz-okhoz.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: cécó »

Üdv.mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni.
Adott a Marantz PM 8000 erősítőm,szeretem,makulátlan. Ehhez szeretnék társítani egy kisebb álló dobozt,ami kiemelkedően jó középtartománnyal és nagy térrel rendelkezik.
Mit javasolnátok,valami régebbi angolszász esetleg?
Szoba 20m2, zene Jazz,akusztikus,hangerő max.közepes.
Az építő hozzászólásokat előre is köszönöm!
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, egyik ismerosom ujonnan vett egy rendszert maganak, Marantz streamer + cd jatszo, McIntpsh erosito azt hiszem a 7900-as es Sonus Faber hangfalak ha jol emlekszem Olympica III es ehez kesobb vett egy lemezjatszot a joval dragabbik fajtabol (meg nemtuodm milyet) es azt allitja, hogy nagyon gyatran szol a Marantz + Spotify-hoz kepes es erre kimentek hozza a Bisaudio-bol es hallva a kulonbseget a Spotify javara azt allitottak a sracnak, hogy a Spotify azert szol olyan jol mert az muvileg van felturbozva, hogy szepen szoljon. Velemenyek?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

lloelli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.04.26., pén. 18:59
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lloelli »

Sziasztok
Hajtható -e egy 150w 4 ohm os hangfal pár
2x100 w 8ohm os erősítővel?
Vagy ez nem egészséges ?

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Audison »

Én is ugyan ebben a cipőben jártam pár hónapja, mint amiben most Te is. Rengeteget olvastam itt a fórumon és más helyeken is. Nekem sem volt semmilyen tapasztalatom a témában, de valahol el kell kezdeni. Eléggé bonyolult volt a helyzet, mert én főleg Rock/Metál zenéken élek és tudni kell, hogy ezek a műfajok cseppet nagy falatnak számítanak a hifizésben. A lényeg, hogy végül a NAD-nál kötöttem ki erősítő és CD játszó terén is és szerintem vedd számításba ezt a márkát is.
lloelli írta:
2019.04.28., vas. 11:32
NIncs egyszerű dolgom. Mindenki mást ajánl , és mindenkinek elhiszem ,hogy véleménye szerint a legjobbat írja.
Rengeteg a lehetőség . Régebbi/újabb ez vagy az a márka álló vagy állványos. nem egyszerű a story :)

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Shimano »

lloelli írta:
2019.04.28., vas. 11:32
NIncs egyszerű dolgom. Mindenki mást ajánl , és mindenkinek elhiszem ,hogy véleménye szerint a legjobbat írja.
Rengeteg a lehetőség . Régebbi/újabb ez vagy az a márka álló vagy állványos. nem egyszerű a story :)
A komplett rendszerben az a jó hogy megtudod hallgatni egészében,ellentétben azokkal a készülékekkel amiket innen onnan vadászol össze,és amikből egyszer ha összejön minden lesz valami hang,ami vagy tetszik,vagy nem.
A keretedet figyelembe véve kérj komplett rendszerekre ajánlatokat meghallgatással,én ezt tenném.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tonya »

lloelli írta:
2019.04.28., vas. 11:39
például ez megfelelne a célnak?
https://www.fein-hifi.de/Verstaerker/Ma ... :1682.html
Küldtem PM-et, hátha segít.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

lloelli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.04.26., pén. 18:59
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lloelli »


Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Doky »

Nem vagyunk egyformák, nem is gondolkodunk egyformán.
Mindenkinek másra van szüksége.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

lloelli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.04.26., pén. 18:59
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lloelli »

NIncs egyszerű dolgom. Mindenki mást ajánl , és mindenkinek elhiszem ,hogy véleménye szerint a legjobbat írja.
Rengeteg a lehetőség . Régebbi/újabb ez vagy az a márka álló vagy állványos. nem egyszerű a story :)

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Doky »

lloelli írta:
2019.04.28., vas. 10:43
...... Éppen ezért fórumozok.
Nos, a komplett rendszerek között is vannak értelmes dolgok és a 300-at el se kell költened!
Mindenkinek részben igaza van és mindenki érveiben vannak buktatók!
A legjobb az lenne ha el tudnál menni megfüllelni minél több rendszert... de ez nem egyszerű.

Gondold át mik azok a dolgok amik fontosak és mik azok amik másodlagosak!
Van akinek a design vagy azonos szín fontosabb mint a kapott hang, van akinek a távvezérlés fontos (pl nekem is), van akinek a phono, dac...
Majd ha ezek meg vannak akkor keress ennek megfelelően!
Vakera, lófogás tele van cuccokkal... az avx nagy előnye ezekkel hogy itt azért nagy százalékban megbízhatóan lehet vásárolni, a sumákság gyorsan kibukik!

Ha nekem most kellene nulláról kezdenem de a tapasztalataimat fel tudnám használni és a kereted adott lenne akkor dobozból lecsapnék az egyik Zsolt Audio StandArt-ra vagy valami korosabb állóra, nagymonitorra (a tér mérete miatt), vasból valszeg Heed, Marantz, Nad lenne a befutó, és egy dac / médialejátszó (mondjuk Dune), és meg is vagyok!
Esetleg egy egybe CA Minix Xl...

Tudom, véleménye és .... mindenkinek van
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

lloelli írta:
2019.04.28., vas. 10:51
lloelli írta:
2019.04.28., vas. 10:43
Shimano írta:
2019.04.28., vas. 10:36


Miért is?Szerinted egy kezdőnek nem az a jó ha egy olyan kész rendszert kap amivel nincs más tennivalója mint élvezni azt? gondolkodik.gif Szerinted kezdjen el inkább kütyüzni úgy hogy azt sem tudja hogy mit és miért is tesz? gondolkodik.gif
Ha még nincs semmilye,akkor tuti azzal jár a legjobban ha egy komplett neki tetssző rendszert vesz abból a keretből ami a rendelkezésére áll.
Nekem ez a véleményem.
...... Éppen ezért fórumozok.
Úgy terveztem, hogy a keretem mindig éppen egy rész lesz a hifihez, és a maximum amit rááldoznék összességében 300 ezer forint.
Nyilván ha olcsobban ki tudunk itt a segítségetekkel hozni egy kezdő ám de minőségibb dolgot, nem kell kimaxolni a keretet.
Nem hifiztem még . Lehet , hogy egy (csak mondok valamit) 200 ezer forintos rendszer olyan ámulatba fog ejteni h csak na és lesz tovább a jövőben.De lehet h csak élvezni fogom évekig ezt a viszonylag olcsó rendszert és meg elégszem vele.
Ezért kértem az itt lévő tpasztaltabb emberek segítségét, amiért hálás is vagyok.

Jó pár még nem hifista, csak lelkes zenehallgató ismerősöm, ezt használja:

https://europe.yamaha.com/en/products/a ... oduct-tabs

Yamaha MusicCast NX-N500 aktiv hangfalpár, beépített DSD128, PCM384 Khz, USB és SPDIF bemenetes ES9010K2M ESS chipes DAC-kal, és különböző drótos és drót nélküli hálózati csatlakozással. Csak egy rendes hangfal állvány kell alá és hosszú időre kiszolgálhatja az igényeket, a tévével és mobil telefonnal is kompatibilsan. Bruttó 240e Ft ha minden igaz újonnan, különösebb kockázat nélkül.

lloelli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.04.26., pén. 18:59
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lloelli »

lloelli írta:
2019.04.28., vas. 10:43
Shimano írta:
2019.04.28., vas. 10:36
SoundMania írta:
2019.04.28., vas. 09:36


Akkor jó helyen jársz, csak rossz szerepben. :)
Miért is?Szerinted egy kezdőnek nem az a jó ha egy olyan kész rendszert kap amivel nincs más tennivalója mint élvezni azt? gondolkodik.gif Szerinted kezdjen el inkább kütyüzni úgy hogy azt sem tudja hogy mit és miért is tesz? gondolkodik.gif
Ha még nincs semmilye,akkor tuti azzal jár a legjobban ha egy komplett neki tetssző rendszert vesz abból a keretből ami a rendelkezésére áll.
Nekem ez a véleményem.
...... Éppen ezért fórumozok.
Úgy terveztem, hogy a keretem mindig éppen egy rész lesz a hifihez, és a maximum amit rááldoznék összességében 300 ezer forint.
Nyilván ha olcsobban ki tudunk itt a segítségetekkel hozni egy kezdő ám de minőségibb dolgot, nem kell kimaxolni a keretet.
Nem hifiztem még . Lehet , hogy egy (csak mondok valamit) 200 ezer forintos rendszer olyan ámulatba fog ejteni h csak na és lesz tovább a jövőben.De lehet h csak élvezni fogom évekig ezt a viszonylag olcsó rendszert és meg elégszem vele.
Ezért kértem az itt lévő tpasztaltabb emberek segítségét, amiért hálás is vagyok.

lloelli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.04.26., pén. 18:59
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lloelli »

Shimano írta:
2019.04.28., vas. 10:36
SoundMania írta:
2019.04.28., vas. 09:36
Shimano írta:
2019.04.28., vas. 09:28


Igen.
Akkor jó helyen jársz, csak rossz szerepben. :)
Miért is?Szerinted egy kezdőnek nem az a jó ha egy olyan kész rendszert kap amivel nincs más tennivalója mint élvezni azt? gondolkodik.gif Szerinted kezdjen el inkább kütyüzni úgy hogy azt sem tudja hogy mit és miért is tesz? gondolkodik.gif
Ha még nincs semmilye,akkor tuti azzal jár a legjobban ha egy komplett neki tetssző rendszert vesz abból a keretből ami a rendelkezésére áll.
Nekem ez a véleményem.
...... Éppen ezért fórumozok.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2019.04.28., vas. 09:36
Shimano írta:
2019.04.28., vas. 09:28
SoundMania írta:
2019.04.28., vas. 09:08

Ezt Te most komolyan gondolod?! :(
Igen.
Akkor jó helyen jársz, csak rossz szerepben. :)
Miért is?Szerinted egy kezdőnek nem az a jó ha egy olyan kész rendszert kap amivel nincs más tennivalója mint élvezni azt? gondolkodik.gif Szerinted kezdjen el inkább kütyüzni úgy hogy azt sem tudja hogy mit és miért is tesz? gondolkodik.gif
Ha még nincs semmilye,akkor tuti azzal jár a legjobban ha egy komplett neki tetssző rendszert vesz abból a keretből ami a rendelkezésére áll.
Nekem ez a véleményem.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2019.04.28., vas. 09:28
SoundMania írta:
2019.04.28., vas. 09:08

Ezt Te most komolyan gondolod?! :(
Igen.
Akkor jó helyen jársz, csak rossz szerepben. :)

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Shimano »

lloelli írta:
2019.04.28., vas. 09:05
Shimano írta:
2019.04.28., vas. 09:01
lloelli írta:
2019.04.27., szomb. 20:23
Már csak egy erősítőt kellene találnunk nekem:)
Előrébb lennél egy komplett rendszerrel.Van itt olyan topik is,nézelődj ott.Ez a darabonként megveszem innen onnan nem vezet semmi jóra,de persze az is szólni fog.
Nincs pénzem komplett rendszert megvenni.
Nagyobb eséllyel tudok össze válogatni egy rendszert mintsem spórolni egyre és lehet h mire meg lesz a pénz nem is találok megfelelőt.
Meg hát gondolom a komplett rendszereket is külön külön gyűjtötték össze .
Bár ötletet valóban lehet meríteni belőle, hogy mik passzolnak egymáshoz .
Ha a darabokra van,akkor az egészre is.Ha jól láttam 300 körül van a keret,abból azért már lehet találni egy jó kis kezdő rendszert.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2019.04.28., vas. 09:08

Ezt Te most komolyan gondolod?! :(
Igen.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tonee73 írta:
2019.04.28., vas. 09:10
Gondolom te sem egyben vettél meg mindent egy helyről, mikor elkezdted az "ipart". gondolkodik.gif
Nem hát,és ebből okulva is ajánlom azt hogy inkább így kéne.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Shimano írta:
2019.04.28., vas. 09:01
lloelli írta:
2019.04.27., szomb. 20:23
Már csak egy erősítőt kellene találnunk nekem:)
Előrébb lennél egy komplett rendszerrel.Van itt olyan topik is,nézelődj ott.Ez a darabonként megveszem innen onnan nem vezet semmi jóra,de persze az is szólni fog.
Szerintem mindenki úgy kezdte, hogy darabonként megvette innen-onnan (legalábbis a nagy többség).
Gondolom te sem egyben vettél meg mindent egy helyről, mikor elkezdted az "ipart". gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2019.04.28., vas. 09:01
lloelli írta:
2019.04.27., szomb. 20:23
Már csak egy erősítőt kellene találnunk nekem:)
Előrébb lennél egy komplett rendszerrel.Van itt olyan topik is,nézelődj ott.Ez a darabonként megveszem innen onnan nem vezet semmi jóra,de persze az is szólni fog.
Ezt Te most komolyan gondolod?! :(

lloelli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.04.26., pén. 18:59
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lloelli »

Shimano írta:
2019.04.28., vas. 09:01
lloelli írta:
2019.04.27., szomb. 20:23
Már csak egy erősítőt kellene találnunk nekem:)
Előrébb lennél egy komplett rendszerrel.Van itt olyan topik is,nézelődj ott.Ez a darabonként megveszem innen onnan nem vezet semmi jóra,de persze az is szólni fog.
Nincs pénzem komplett rendszert megvenni.
Nagyobb eséllyel tudok össze válogatni egy rendszert mintsem spórolni egyre és lehet h mire meg lesz a pénz nem is találok megfelelőt.
Meg hát gondolom a komplett rendszereket is külön külön gyűjtötték össze .
Bár ötletet valóban lehet meríteni belőle, hogy mik passzolnak egymáshoz .

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Shimano »

lloelli írta:
2019.04.27., szomb. 20:23
Már csak egy erősítőt kellene találnunk nekem:)
Előrébb lennél egy komplett rendszerrel.Van itt olyan topik is,nézelődj ott.Ez a darabonként megveszem innen onnan nem vezet semmi jóra,de persze az is szólni fog.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”