Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

cosmic_journey
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 15:07
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: cosmic_journey »

Kedves Mindenki, kisebb fejlesztés előtt áll az alábbi Stereoanlage.

erősítő - Cambridge Audio Topaz SR20
hangfal - Fyne Audio F302
hangfalkábel - KáCsa KCE-FLW40 + KáCsa BP-6201R
(lemezjátszó - Technics SL MK2 + Ortofon Concorde Elektro gyári kábelezéssel)

A következő kettő terméket gondoltam arányaiban esélyesnek.

IsoTek EVO3 Premier
Nordost Blue Heaven LS

Várom az építő hozzászólásokat - érveket/ellenérveke - nagyon köszönöm!

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: csoma »

Kedves kollégák, újrakezdem a hifizest, első lépésként eladtam egy-ket cuccot. Vintage rendszert akarok epiteni, egyszerut, szépet, jót. A forrás egy Rotel cs játszó, erősítő es Lp kellene esti halk zenehallgatashoz. Kábelek megvannak, ja és hangfal is kellene, az erositohoz passzoló, hogy a szinergia meg legyen. Jazz, akusztikus es komolyzene játszik. Első lépésként erősítő és hangfal tippeket kérnék ha tudtok. Költségvetés alacsony... talán van erősítő egy Kenwood ka 3700, esetleg egy Pio a 70es évekből. Van tapasztalat ezek hangzasaval kapcsolatban? Milyen hangfal,. monitor illene hozzá?
Köszönöm a segítséget.

Avatar
dukefilesmoker
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.28., szomb. 13:42
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dukefilesmoker »

andarson írta:
2019.10.15., kedd 17:04
dukefilesmoker írta:
2019.10.15., kedd 15:10
... itt a forumon az avx baráti körök rész megfelelő topicjába is írva is lehet kiderül hogy vannak a lakóhelyed környékén többen is akik szívesen fogadnak egy hallgatózásra és a személyes tapasztalat, eszmecsere sokat lendíthet a történeteden.

Ill. ha a mostani felálláshoz hasonlóan aktív monitorban gondolkodsz, csak nagyobban, érdemes körülnézni a használt piacon is, még ha régebbi is.

Nem tudom a vidékiség, immobilitás mit jelent?
No azt a baráti körös topikot nem is néztem, de mindenképp meg fogom.

használt piacon (pl itt is néztem) nem láttam eddig olyan aktív hangfalat ami tetszett volna (KRKpl) vagy meg tudtam volna fizetni (Genelec) gyakran bukkannak fel eladó cuccok?

Helyileg Hódmezővásárhely, de pl autót nem vezetek (nem tudok) két kisebb gyermekem van és elég durván kitöltik az összes szabadidőmet. egy szimpla bevásárlás is igazi eredmény. (segítség nincs) félreértés ne essék ez nem panasz csak az okok. a hitspacebe egy ismerőssel megyek fel, fél éve tervezem hogy kellene soha nem volt jó valami miatt. de majd most!


@gyt. "Először találd ki, mit szeretnél hallani! Utána lehet mások rendszerét meghallgatni, vásárolgatni."
igazából ez nagyon jó felvetés. nem gondolkodtam el még rajta. Ha belegondolok, és most kéne megfogalmaznom, azt mondanám, hogy az a részletesség, amit most kapok a monitoroktól, nem rossz; ha még fokozható ám legyen, a kissé száraz hangot is megszoktam, igazából bírom, ugyanakkor egyfelől néha jól esne egy kis fun is, egy minimálisan melegebb karakter, másfelől amiket olvasok a Tüű féle hangdoboz tuning topikban, na azt akarom hallani. értelemszerűen ami ebben az árkategóriában megvalósítható.
A zene rendet teremt a csöndben.

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: gyt »

[quote=dukefilesmoker

...szóval tapogatózok a sötétben.

Először találd ki, mit szeretnél hallani! Utána lehet mások rendszerét meghallgatni, vásárolgatni.
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: andarson »

dukefilesmoker írta:
2019.10.15., kedd 15:10
Szia, üdv a fórumon,

Nagy megfejtést nem fogok mondani, biztos gondoltál már te is ezekre, vagy a fórumot olvasva sokszor belefutottál már ezekbe a tanácsokba, de:

Próbálj meg több tapasztalatot szerezni összeállított rendszerek meghallgatásával, akár vintage, akár újabb, passzív v. nagyobb aktív hangszórós rendszerek stb. lehetőségedhez mérten.

... itt a forumon az avx baráti körök rész megfelelő topicjába is írva is lehet kiderül hogy vannak a lakóhelyed környékén többen is akik szívesen fogadnak egy hallgatózásra és a személyes tapasztalat, eszmecsere sokat lendíthet a történeteden.

Ill. ha a mostani felálláshoz hasonlóan aktív monitorban gondolkodsz, csak nagyobban, érdemes körülnézni a használt piacon is, még ha régebbi is.

Nem tudom a vidékiség, immobilitás mit jelent?
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Avatar
dukefilesmoker
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.28., szomb. 13:42
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dukefilesmoker »

Szervusztok!

Jó ideje olvasom a fórumot. Tetszik ez a közösség, de alapvetően read only vagyok. Épp ezért nézzétek el még most az elején ha nem jól kérdezek.

Hangrendszeremet fejleszteném. abszolút kezdő vagyok. Jelenleg belépőszintű pro-audióval zenélek.
egy pár prodipe pro5 v3, egy tascam2x2 és egy tisztességes lenovo SFF desktop pc teljesít szolgálatot nálam.
Lakásátalakítás miatt (nagyobb egybefüggő tér lett, és sokfunkciós helyiség, ami az elhelyezésen komoly egyébként kompromisszumokkal járt) kevésnek érzem egy ideje a monitoraimat. hangerőben nem, de térábrázolásban van hiányérzetem. annyira nem vagyok vájtfülű, de érzem h valami hiányzik egy ideje. Jobb hangot, több teret szeretnék.
két irányba lépnék feljebb, de nem tudom eldönteni mi legyen. egy kicsit nagyobb aktív monitorpár jbl 306, kali audio lp6 ami foglalkoztat, vagy ha nagyobb költségvetésben gondolkodom akkor focal alpa 65.
A gondolat azonban nem hagy nyugodni hogy mondjuk használt komponensekben gondolkodva 100-150 pénz között választva erősítőt+polcsugárzópárt, (és ezen felül a kábelek) nem járnék e-esetleg jobban. Amit eddig tettem: sokat olvastam. meghallgattam három olcsóbb rendszert. egy vintage hitachi receiver egy pár whd polcsugárzóval, illetve egy jó karban lévő proxima 408 (NDK) receivert, a hozzávaló dobozpárral, illetve tesóm valamilyen onkyo+NAD+Jamo szettjét. számomra meglepő módon a proxima volt a legjobb. igaz, ott is volt egy külső hangkártya a képben. a monitoraim részletezőbbek (az összesnél de az érzés a proximánál volt meg a legjobban. sajnos jobban megfogalmazni nem tudom. a közeljövőben a hitspaceben megfogom hallgatni az engem érdeklő dobozokat annyi bizonyos. E tekintetben egyszerűbb a dolgom, mert a legjobban tetszőt amit megtudok fizetni elhozom.. történet vége.
Csak hát a modularitás, a hifizésnek (az általam vélt, elképzelt) érzése meg vonz.
de több lehetőségem nem nagyon van hallgatózásra. (vidéki-e vagyok, és eléggé immobil sajnos)
És bár tudom és igazatok van, hogy a minél több meghallatás jár a legtöbb eredménnyel, azért hadd kérdezzem, hogy ebben az ársávban mit érdemes venni használtan ( lehet vintage is) ami megbízható, javitható, akár tuningoltatható - igazából elég nyitott vagyok - és belefér a keretbe? tapasztalataitok alapján mit érdemes mi mellé illeszteni. mert pl egy 60-70K--s vincent integrált erősítőhöz én szívfájdalom nélkül vennék egy pár canton gle70-et, de lehet hogy itt páran a szolgálati oldalfegyverük után nyúlnak) szóval tapogatózok a sötétben.
Bármilyen véleményt tapasztalatot köszönettel meghallgatok és számításba veszek, amikor eldöntöm mi legyen.
leborulok.gif
A zene rendet teremt a csöndben.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tottyi »

audioline írta:
2019.10.15., kedd 14:48
tottyi írta:
2019.10.15., kedd 09:36
Jo napot kivanok, tortent egy olyan eset a haveromnal, hogy a szobaja olyan akusztikus problemakkal kuzd, hogy a melyhangok nagyon elvesznek nala, mar tobb hangfallal probalta amik mashol rendben szoltak.
Egy olyan kerdesem lenne, hogy ha akusztikusan kezelve volna a helyseg az helyre hozhat ilyen hibat?
Javíthat a helyzeten. A hangsugárzók elhelyezésével és a hallgatás helyével is érdemes ill. szükséges "játszani"... Fülelek vagy Fapaci valószínűleg tud(na) segíteni.
Mar beszeltem veluk de ahoz el kene jonniuk, hogy kimerjek a helyseget de ez a "targyalas" megrekedt mert a srac-nak vannak elkepzelesei, hogy hogyan nezzen ki a lakas. Erre a kerdesre egyenlore csak en vagyok kivancsi, hogy mi okozhatja a problemat illetve kezelheto-e mert rakerdezett, hogy biztos-e, hogy hozna szamottevo valtozast de erre en nem tudtam neki valaszolni. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tottyi »

vkz írta:
2019.10.15., kedd 14:16
tottyi írta:
2019.10.15., kedd 09:36
Jo napot kivanok, tortent egy olyan eset a haveromnal, hogy a szobaja olyan akusztikus problemakkal kuzd, hogy a melyhangok nagyon elvesznek nala, mar tobb hangfallal probalta amik mashol rendben szoltak.
Egy olyan kerdesem lenne, hogy ha akusztikusan kezelve volna a helyseg az helyre hozhat ilyen hibat? Valaki mar talalkozott ilyen esettel? Mert olyanrol rengeteget olvasok, hogy tul sok a mely es azt helyrehoztak akusztikus panelokkal meg basszuscsapdakkal a sarokban de forditott esetet meg nem olvastam. gondolkodik.gif
Csak egy kérdés még mielőtt bármi következtetés levonódna.
A rendszer többi eleme nem okozhatja a problémát? gondolkodik.gif
Ez az a szoba es a rendszere a hangfal amivel probalta meg egy joval olcsobb hangfal volt elol bassreflexel de nala ez sem volt megfelelo.
Ahonnet van a rendszere (ujonnan vette) ott tokeletesen szolt szamara de hazavitel utan a melyek nem olyanok voltak ezert gyanakszunk az akusztikara.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: audioline »

tottyi írta:
2019.10.15., kedd 09:36
Jo napot kivanok, tortent egy olyan eset a haveromnal, hogy a szobaja olyan akusztikus problemakkal kuzd, hogy a melyhangok nagyon elvesznek nala, mar tobb hangfallal probalta amik mashol rendben szoltak.
Egy olyan kerdesem lenne, hogy ha akusztikusan kezelve volna a helyseg az helyre hozhat ilyen hibat?
Javíthat a helyzeten. A hangsugárzók elhelyezésével és a hallgatás helyével is érdemes ill. szükséges "játszani"... Fülelek vagy Fapaci valószínűleg tud(na) segíteni.
.

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: vkz »

tottyi írta:
2019.10.15., kedd 09:36
Jo napot kivanok, tortent egy olyan eset a haveromnal, hogy a szobaja olyan akusztikus problemakkal kuzd, hogy a melyhangok nagyon elvesznek nala, mar tobb hangfallal probalta amik mashol rendben szoltak.
Egy olyan kerdesem lenne, hogy ha akusztikusan kezelve volna a helyseg az helyre hozhat ilyen hibat? Valaki mar talalkozott ilyen esettel? Mert olyanrol rengeteget olvasok, hogy tul sok a mely es azt helyrehoztak akusztikus panelokkal meg basszuscsapdakkal a sarokban de forditott esetet meg nem olvastam. gondolkodik.gif
Csak egy kérdés még mielőtt bármi következtetés levonódna.
A rendszer többi eleme nem okozhatja a problémát? gondolkodik.gif

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jo napot kivanok, tortent egy olyan eset a haveromnal, hogy a szobaja olyan akusztikus problemakkal kuzd, hogy a melyhangok nagyon elvesznek nala, mar tobb hangfallal probalta amik mashol rendben szoltak.
Egy olyan kerdesem lenne, hogy ha akusztikusan kezelve volna a helyseg az helyre hozhat ilyen hibat? Valaki mar talalkozott ilyen esettel? Mert olyanrol rengeteget olvasok, hogy tul sok a mely es azt helyrehoztak akusztikus panelokkal meg basszuscsapdakkal a sarokban de forditott esetet meg nem olvastam. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Tomby
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.10.01., kedd 21:04
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Tomby »

Rendben.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Tomby írta:
2019.10.03., csüt. 17:08
Sziasztok!

Lelkes, kezdő amatőrként és frissen regisztrált fórumosként szeretnék tanácsot kérni Tőletek. Pár hete vásároltam itt a fórumon egy Elac BS 244.2 típusú hangfalpárt, amivel úgy érzem egy jelentős szintet ugrottam az előző hangfalaimhoz képest (JBL Studio 180). Viszont elindult nálam is a vezérhangya, hogy tovább kell vinnem a fejlesztést, mivel az új hangfalakkal egy csapásra minden más egységem gyenge láncszem lett. Muszáj lecserélnem az erősítőmet és itt kérek tanácsot Tőletek, hogy mi illene legjobban az Elachoz? Keret max 150e Ft, de nem baj ha kevesebb. A forrásaim: Technics SL1900 lemezjátszó és szintén Technics SL-PG5 cd lejátszó (később tervben van egy hálózati lejátszó is, hogy haladjak a korral). A jelenlegi erősítőm egy Technics SU-V470 (tudom - tudom, majd megkapom, hogy túl sok itten a Technics), ami nem hozza ki az Elac valódi tudását.

Egy szó mint száz, kérek szépen ajánlást, hogy az Elac mivel érezné legjobban magát, cél a természetes, színezetlen hangzás...

Nagyon köszi:

Gábor
Sajnos nem sokra fogsz menni azzal, hogy itt tanácsokat adunk neked. Kérj ismerősöktől, barátokról erősítőt és próbáld ki, vagy vidd el a hangsugárzód oda, ahol az erősítőket ki tudod próbálni. A keret karcsú, így inkább használt cuccokban kellene gondolkodni szerintem.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Tomby
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.10.01., kedd 21:04
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Tomby »

Sziasztok!

Lelkes, kezdő amatőrként és frissen regisztrált fórumosként szeretnék tanácsot kérni Tőletek. Pár hete vásároltam itt a fórumon egy Elac BS 244.2 típusú hangfalpárt, amivel úgy érzem egy jelentős szintet ugrottam az előző hangfalaimhoz képest (JBL Studio 180). Viszont elindult nálam is a vezérhangya, hogy tovább kell vinnem a fejlesztést, mivel az új hangfalakkal egy csapásra minden más egységem gyenge láncszem lett. Muszáj lecserélnem az erősítőmet és itt kérek tanácsot Tőletek, hogy mi illene legjobban az Elachoz? Keret max 150e Ft, de nem baj ha kevesebb. A forrásaim: Technics SL1900 lemezjátszó és szintén Technics SL-PG5 cd lejátszó (később tervben van egy hálózati lejátszó is, hogy haladjak a korral). A jelenlegi erősítőm egy Technics SU-V470 (tudom - tudom, majd megkapom, hogy túl sok itten a Technics), ami nem hozza ki az Elac valódi tudását.

Egy szó mint száz, kérek szépen ajánlást, hogy az Elac mivel érezné legjobban magát, cél a természetes, színezetlen hangzás...

Nagyon köszi:

Gábor

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: cécó »

Köszönöm bitrograde!
Most már itt is nyoma lesz egy biztos :tutiok: ajánlásnak focal-ok mellé!
Számomra akkor lesz hasznos,ha nem sikerül értékesítenem a dobozokat... próbálok más irányba menni. :smile29:
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

cécó írta:
2019.07.09., kedd 09:43
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! :rolleyes:
Én is úgy gondolom,hogy a hangsugárzó felől(chorus 7×× nem az én világom)majd később az erősítő felé kell tovább haladnom...
Ha dobozra lenne még javaslata valakinek, megköszönném leborulok.gif
Pedig a Focalhoz is találni remek erősítők, pl. YBA, és nem lesz gond a magassal (sem).
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: cécó »

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! :rolleyes:
Én is úgy gondolom,hogy a hangsugárzó felől(chorus 7×× nem az én világom)majd később az erősítő felé kell tovább haladnom...
Ha dobozra lenne még javaslata valakinek, megköszönném leborulok.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Dorian »

cécó írta:
2019.07.05., pén. 10:32
focal chorus 714-et hajtok vele, de ez a középtartomány nekem kevés!
7xx Focalnak elég erőszakos és sok a magasa, cseréld le.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
zoli808
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.12.16., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli808 »

Doky írta:
2019.07.07., vas. 17:21
zoli808 írta:
2019.07.07., vas. 11:58
Sziasztok!

Nem éppen hifi a téma de a tanács stimmel. :D
A következőben kérném a segítségeteket. A laptopomból szeretném a hangot(zenét) eljuttatni egy keverőbe de a laptop fülhallgató kimenetén borzalmas jel jön ki. Az lenne a kérdésem, hogy a Behringer UCA 222 U-CONTROL típusú interfészével van rá esély, hogy jó minőségű jelet tudok küldeni a keverőbe,egyáltalán ez az interfész használható erre? Házibuli hangminőség a cél, nem a hifi :smile29: Köszönöm előre is ! :rolleyes:
A célnak tökéletesen megfelel.
Én használtam régebben külső hangkártyaként és dac-ként is.
Árát simán megéri!
Én Foobar 2000-el használtam akkoriban.
Köszönöm a választ! ;peace;

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Doky »

zoli808 írta:
2019.07.07., vas. 11:58
Sziasztok!

Nem éppen hifi a téma de a tanács stimmel. :D
A következőben kérném a segítségeteket. A laptopomból szeretném a hangot(zenét) eljuttatni egy keverőbe de a laptop fülhallgató kimenetén borzalmas jel jön ki. Az lenne a kérdésem, hogy a Behringer UCA 222 U-CONTROL típusú interfészével van rá esély, hogy jó minőségű jelet tudok küldeni a keverőbe,egyáltalán ez az interfész használható erre? Házibuli hangminőség a cél, nem a hifi :smile29: Köszönöm előre is ! :rolleyes:
A célnak tökéletesen megfelel.
Én használtam régebben külső hangkártyaként és dac-ként is.
Árát simán megéri!
Én Foobar 2000-el használtam akkoriban.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
zoli808
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.12.16., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli808 »

Sziasztok!

Nem éppen hifi a téma de a tanács stimmel. :D
A következőben kérném a segítségeteket. A laptopomból szeretném a hangot(zenét) eljuttatni egy keverőbe de a laptop fülhallgató kimenetén borzalmas jel jön ki. Az lenne a kérdésem, hogy a Behringer UCA 222 U-CONTROL típusú interfészével van rá esély, hogy jó minőségű jelet tudok küldeni a keverőbe,egyáltalán ez az interfész használható erre? Házibuli hangminőség a cél, nem a hifi :smile29: Köszönöm előre is ! :rolleyes:

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: cécó »

Az elhelyezéssel már sokat próbálkoztam nem az a gond.Kábelcseréket követően sokat javult minden,de nyilván nem ez a megoldás.
Ok. Marantz kommersz, talán azt is cserélném,ha tudnám az irányt!
Creek evolution, Primare i 20 vagy Quad elite integrated? És mivel,Rega Rs 3...?
Biztos használt már valamelyikőtök hasonló jól bevált kisebb rendszert.
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]
Nem a közép tartomány kevés, hanem vagy a felső basszus sok (pl. rosszul van elhelyezve a szobában), vagy az erősítő torzítja a magasakat, azért lesz több... egy jó elektronika ilyenkor fontosabb, mint a vézna macska kicserélése egy vézna kutyusra...
[/quote]

Ne bassz! Már meg is etted a vacsit? Legalább a rozét megihattad volna nyugodtan...
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cécó írta:
2019.07.05., pén. 10:32
Köszönöm szépen!
Most valójában focal chorus 714-et hajtok vele, de ez a középtartomány nekem kevés!
Pedig már kábelt is cseréltem,Van den Hul the breeze és Nordost blue heaven van most nálam(még nem tudom melyik marad),de így sem tökéletes!
Régen tetszett a Tannoy és a Kef is!Keret max.120, egyenlőre akkor ez a két gyártó van a pakliban.
Nem a közép tartomány kevés, hanem vagy a felső basszus sok (pl. rosszul van elhelyezve a szobában), vagy az erősítő torzítja a magasakat, azért lesz több... egy jó elektronika ilyenkor fontosabb, mint a vézna macska kicserélése egy vézna kutyusra...

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: peterson »

cécó írta:
2019.07.05., pén. 10:32
Köszönöm szépen!
Most valójában focal chorus 714-et hajtok vele, de ez a középtartomány nekem kevés!
Pedig már kábelt is cseréltem,Van den Hul the breeze és Nordost blue heaven van most nálam(még nem tudom melyik marad),de így sem tökéletes!
Régen tetszett a Tannoy és a Kef is!Keret max.120, egyenlőre akkor ez a két gyártó van a pakliban.
Ugyan a Marantz-hoz pont milyen azt nem tudom, de az általad felállított kritériumoknak, a hallgatott zenéknek a B&W P4; P5; P6; CDM 7 is megfelelő lehet, az első kettő talán bele is fér a keretbe.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”