Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Taya DP-510 +

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Lezárt
Avatar
Tiller
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014.05.28., szer. 21:10
Értékelés: 13

Re: Taya DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Tiller »

Már csak a 2. opció maradt:
Taya DP510 + VM95ML hangszedő.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: mishow »

Ha jól értem a matekot, az AT hangszedővel 70e a deadline. A VM95ML új ára cca 55e ráadásul ha a teszteket jól olvasom, ez és a sima 95E a sorozat ár-értékben legjobb darabjai.
Vagyis pu nélkül 15eFt a gyalu + 5-ért lehet kérni hozzá csilivili plexitetőt.
Ez szerintem teljesen korrekt deal, főleg mert úgy veszem ki a leírásból, hogy a hirdető rendbe tette a konkrét darabot, több donort beáldozva.
Nekem annyi a megjegyzésem, hogy ez igazából egy jó kis nosztalgia gyalu, régi LP újrahallgatásához, amihez túlzásnak érzem ezt a hangszedőt. Egy 95E (halkan mondom akár AT91 is) elég lenne, és akkor pont helyén van a cucc - de persze lehet, hogy valakinek meg épp így lesz vonzó! :smile32:

Avatar
Tiller
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014.05.28., szer. 21:10
Értékelés: 13

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Tiller »

galrob írta:
2019.07.25., csüt. 22:26
A hangszedő és a trafó valóban sokat nyom a latban, meg persze a Taya szép megjelenése is. Viszont a hangja az messze van a középkatógiától. Nem akarok üzletrontó lenni, de bármelyik szíjjas Dual, Philips vagy társai sokkal jobban szólnak. Ha meg már 80 ezerrel a zsebben akarunk kezdőként venni valamit, akkor ott van akármelyik Rega vagy jobbacska Lenco pl.
Kedves galrob,
Attól félek, hogy darázsfészekbe nyúlok és a nézeteim miatt megvetés tárgya leszek. Tisztában vagyok ui. azzal, hogy a ma általánosan elfogadott elvek szerint a szíjhajtás jobb, mint a DD meghajtás és a régebben elterjedt megoldást nem illik dicsérni.
A TAYA konkrét esetétől elvonatkoztatva, ami lehet, hogy nem üti meg a középkategória szintjét sem, erősen limitált, néhány szíjas és DD-lemezjátszón szerzett tapasztalatom, valamint elvi megfontolások alapján azonban azt gondolom, hogy a DD meghajtás tud jobb lenni egy szíjhajtásnál.
Hiszen a meghajtásnak két dolgot kell jól tudnia: legyen egyenletes és kis zajú. Mindkét követelményt könnyedén tudja jól teljesíteni a DD, míg nagyon komoly erőfeszítéseket kell tenni a szíjhajtás esetén ezeknek a paramétereknek a megfelelő értéken történő tartására. (Nem beszélve a gondozási igényben jelentkező óriási különbségről.)
Nem véletlen, hogy van néhány nagyon drága és jó minőségű lemezjátszó, amelyekben pontosan ugyanaz a motor van mint a TAYA-ban.
A TAYA gyenge pontja a plinth és a karja is lehetne jobb, bár az nálam egész jól teljesít. (Szétszedett TAYA-k alkatrészeivel kísérleteztem.)
A 80 ezres ár tulajdonképpen 70 eFt, és annak nagy része a hangszedő, ami vadonatúj.

Üdv minden LP hallgatónak!

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: galrob »

Tiller írta:
2019.07.22., hétf. 11:22
Kedves fórumtagok!
Nem szeretnék szakmai vitába keveredni a TAYA ügyében és különösen nem az LP-lejátszás általános problematikájában. Biztos vagyok abban, hogy nagyon sokan nálam sokkal többet tudnak a kérdésről.
Jó néhány lemezjátszó használatával szerzett tapasztalataimat azonban megosztanám.
Három TAYA-t használtam. Volt köztük egy nagyon lerobbant is és van ez a nagyon szép állapotban lévő, eladásra kínált példány. A lerobbant TAYA lábait "fadarabokkal" helyettesítettem, de semmiféle hangminőségbeli eltérést nem tapasztaltam az ép lábúakhoz képest. (Lehet, hogy már rossz a fülem - bár kétlem.)
A TAYA DD-motorja viszont elnyűhetetlen és összehasonlítva a szíjhajtású gépekkel "zajmentesnek" mondható.
Egy korábbi kiadású Pro-Ject gép vadonatúj motorral, vagy egy "Rút kiskacsa" szinte "dübörgött" a TAYA mellett.
A karja szintén megállja a helyét a középkategóriás játszók között.
Amit a zaj kérdése mellett a hangminőség szempontjából fontosnak találtam az a hangszedő. A Denon DL-103R-et talán nem kell bemutatni (új ára 120 eFt), de kell hozzá az MC trafó, amit szintén nem adnak ingyen. Az Audio-Technika VM95ML az AT-440MLb újabb változata (Micro Linear tűk), ami egyébként újra elérhető, pillanatnyi ára 56 eFt.
Jó zenehallgatást mindenkinek!
A hangszedő és a trafó valóban sokat nyom a latban, meg persze a Taya szép megjelenése is. Viszont a hangja az messze van a középkatógiától. Nem akarok üzletrontó lenni, de bármelyik szíjjas Dual, Philips vagy társai sokkal jobban szólnak. Ha meg már 80 ezerrel a zsebben akarunk kezdőként venni valamit, akkor ott van akármelyik Rega vagy jobbacska Lenco pl.

Avatar
Tiller
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014.05.28., szer. 21:10
Értékelés: 13

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Tiller »

Gabor970 írta:
2019.07.24., szer. 20:47
Egy apró tévedést kiigazítanék: A 440MLb utódja nem a VM95ML, hanem a VM540ML, ami 80e Ft környéke.
Köszönöm a korrekciót. Az ML tű tévesztett meg.

Avatar
Gabor970
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2010.05.23., vas. 09:50
Értékelés: 6

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Gabor970 »

Egy apró tévedést kiigazítanék: A 440MLb utódja nem a VM95ML, hanem a VM540ML, ami 80e Ft környéke.

Avatar
Tiller
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014.05.28., szer. 21:10
Értékelés: 13

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Tiller »

2. opció: 5 eFt off.

Avatar
Tiller
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014.05.28., szer. 21:10
Értékelés: 13

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Tiller »

Kedves fórumtagok!
Nem szeretnék szakmai vitába keveredni a TAYA ügyében és különösen nem az LP-lejátszás általános problematikájában. Biztos vagyok abban, hogy nagyon sokan nálam sokkal többet tudnak a kérdésről.
Jó néhány lemezjátszó használatával szerzett tapasztalataimat azonban megosztanám.
Három TAYA-t használtam. Volt köztük egy nagyon lerobbant is és van ez a nagyon szép állapotban lévő, eladásra kínált példány. A lerobbant TAYA lábait "fadarabokkal" helyettesítettem, de semmiféle hangminőségbeli eltérést nem tapasztaltam az ép lábúakhoz képest. (Lehet, hogy már rossz a fülem - bár kétlem.)
A TAYA DD-motorja viszont elnyűhetetlen és összehasonlítva a szíjhajtású gépekkel "zajmentesnek" mondható.
Egy korábbi kiadású Pro-Ject gép vadonatúj motorral, vagy egy "Rút kiskacsa" szinte "dübörgött" a TAYA mellett.
A karja szintén megállja a helyét a középkategóriás játszók között.
Amit a zaj kérdése mellett a hangminőség szempontjából fontosnak találtam az a hangszedő. A Denon DL-103R-et talán nem kell bemutatni (új ára 120 eFt), de kell hozzá az MC trafó, amit szintén nem adnak ingyen. Az Audio-Technika VM95ML az AT-440MLb újabb változata (Micro Linear tűk), ami egyébként újra elérhető, pillanatnyi ára 56 eFt.
Jó zenehallgatást mindenkinek!

Avatar
Rapsic88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2013.08.15., csüt. 15:24
Értékelés: 81

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Rapsic88 »

Ez volt az első saját lemezgyalum cirka '83-ban, még középiskolás diákként. 5000Ft körül volt akkor az ára és a Keravillos eladó meghajolt előttem miközben átadta. Akkoriban sokan egy hónap alatt nem kerestek ennyit. Egyébként, jó kis vinyl lemez pörgető volt. Imádtam rajta a The Wall duplát hallgatni, meg felvenni róla a Degrell laborban "kihegyezett" 4000 DS Akai-ra. :tutiok:

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: akvapark »

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Rapsic88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2013.08.15., csüt. 15:24
Értékelés: 81

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Rapsic88 »

Egy lemezjátszónak a lába a lelke. Ezt mindenki tudja.... Saját képet pedig semmiképpen ne tegyél fel, mert úgy izgi a biznisz, ha kiadós zsákbamacsek. Dőlni fognak a kaparós sorsjegy fanok... :smile29:

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tiller írta:
2019.07.21., vas. 18:43
A képet a netről vettem, nem az eladásra kínált példányról készült.
A lábak is teljesen épek.
Szuper :smile32: akkor gyorsan el fog kelni, sok sikert!

Avatar
Tiller
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014.05.28., szer. 21:10
Értékelés: 13

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Tiller »

A képet a netről vettem, nem az eladásra kínált példányról készült.
A lábak is teljesen épek.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: TAYA DP-510 +

Hozzászólás Szerző: mishow »

Olyan, mintha nem lenne lába.
Csak a kép sikerült furán, vagy ezt a példányt is elérte a klasszikus Taya-betegség, a szétporladó tappancsokkal?

Avatar
Tiller
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014.05.28., szer. 21:10
Értékelés: 13

Taya DP-510 +

Hozzászólás Szerző: Tiller »

Eladó egy műszakilag és esztétikailag kifogástalan állapotú TAYA DP-510 típusú lemezjátszó az alábbi opciók valamelyikével:
1. Denon DL-103R hangszedő + MC trafó + lemez súly.
2. Audio-Technica VM95ML hangszedő + lemez súly.
A lemezjátszó plexije szinte karcmentes.
Ára 1. opcióval 125 eFt.
Ára 2. opcióval 80 eFt
Kissé karcos plexivel mindkét ár 5 eFt-tal kisebb, azaz 120 eFt vagy 75 eFt.
Érdemes tudni, hogy a lemezjátszó motorja, karbázisa sőt a kar jelentős része is
megegyezik sok más, sokkal drágább DD lemezjátszóéval.
Átvehető Budapest 6-ik kerületében.
(A mellékelt kép netes, köszönet az eredeti hirdetőnek. A hangszedő nem az ami képen látszik!)

Tamás
+36 30 954 8391
_939641453487676.jpg
_939641453487676.jpg (322.23 KiB) Megtekintve 5278 alkalommal

Lezárt

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”