Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Quetz írta:
2019.09.06., pén. 13:50
Hogyan építsünk QRD diffuser-t:



A méretek a QRDude programmal számolhatóak.
Szeretem az ilyen videókat. Pik-pak bárki összedobhat bármit játszi könnyedséggel. Legalábbis a videók ezt sugallják.
Az más kérdés hogy a videón rutinos szakik mutatják be akik nem is az elsőt csinálják, esetleg egy komplett gépműhely van náluk....

Félre ne értsd nem Ellened irányúlt ( holnap nézem meg a videót), meg hasznosak is, csak a gyanútlan embereket vezetheti félre.

Egyébként tényleg jó videók!!! ( Pl. valamelyik nap neztem hogy fatörzsből milyen kompozíciókat faragnak ki...)

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Hogyan építsünk QRD diffuser-t:


youtu.be/k1A-lDmzreo


A méretek a QRDude programmal számolhatóak.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: cisco »

Akkor sorban :)

- 1 subról van szó valóban
- Azt is tudom, hogy nem 1Hz-en változtat a csúszka hanem mondjuk konkrét esetben 25-40-63-...csúszkák esetén, ha a 40-et állítom akkor kb 32-54 között fog változni és változott is mérés alapján, csak gondoltam hozzuk ki a maximumot :)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Hiccusz írta:
2019.08.23., pén. 15:46
Mert, hogy két hanghullám nyilván mindig egy adott pillanatban találkozik (különben sosem találkoznának), de úgy értettem, hogy a találkozás pillanatában eltérő fázisban vannak egymáshoz képest, amelyből eredően a kettejük egymásra gyakorolt kölcsönhatása is más lesz.

A másik dolog ami eszembe jutott, hogy a hm erősítőd jelkorrekciója nem kizárólag csak egy meghatározott hertzen történik meg, hanem sokkal inkább alatta és felette is kifejti a hatását. Ez attól függ, milyen úgynevezett Q értékkel teszi ezt. Bár ezt elképzelhető, hogy te magad nem tudod állítani.
Hogy milyen pillanatban találkoznak, az a két hullám által megtett út hosszától függ. De szerintem Te nem erre gondoltál, hanem hogy milyen stádiumban, fázishelyzetben találkoznak 0-360 fok között. Így talán érthetőbb.

A Q értéket nevezzük annak, ami: jósági tényező (quality factor). Furán és félrevezetően hangzik, de nincs köze a minőséghez. A szűrő aktív sávszélességét jelöli, ami az alapfokú berendezéseknél fix, a komolyabbaknál állítható 0 és 10 érték között.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

fapaci írta:
2019.08.23., pén. 15:37
cisco írta:
2019.08.23., pén. 13:15
Tegyük fel, hogy van egy mélynyomóm, melynek a hallgatási pozícióban van egy kiemelése mondjuk 40Hz-en és a fázis 0 fokon van. Ha a fázist átállítom mondjuk 45-90-135 akármennyi fokra, akkor a korábbi hallgatási pozícióban a 40Hz-es kiemelés eltolódik-e, mondjuk 43-47Hz-re, tehát a két paraméter összefügg-e?
Gondold végig! Ha a hangsugárzó fázisát tologatod, azzal annyit érsz el, hogy a hullám indulási pillanatát tologatod előre, hátra, szóval a direkt hullámmal együtt a visszavert hullám fázisát is odébb tolod. Az eredőjük ugyanaz lesz minden esetben, tehát bárhova is állítod, az átvitel nem fog változni. A fázistolásnak akkor van szerepe, ha több hangforrás van ugyanabban a frekvencia tartományban és szerencsétlen fázishelyzetben találkoznak az általuk létrehozott hanghullámok.

Ha a problémás frekvenciát szeretnéd odébb tenni, akkor az elhelyezésen, vagy a szoba méretein kell változtatnod. Előbbi egyszerűbb feladat szokott lenni.
Neked reagálok, de valójában Ciscotól kérdem, hogy “...miért, nem 2 mélynyomó beállításáról van szó?” Mert ha csak egyről, akkor fapacinak igaza van. Én mindvégig 2-t feltételeztem. :-)

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

cisco írta:
2019.08.23., pén. 15:10
Hiccusz írta:
2019.08.23., pén. 14:50
Megjelölném azt a választ, hogy igen. Amennyiben két hanghullám fázisa között különbség mutatkozik, kvázi, nem azonos idő pillanatban találkoznak, úgy nem ugyanolyan mértékű lesz az egymásra gyakorolt hatásuk (sem a kioltás, sem a kiemelés). S amennyiben ez igaz, úgy a helyiség más pontján, ahol eddig minden ok volt, már nem lesz annyira az.
Köszi!

A kérdés mögött egyébként az van, hogy most kb 35Hz-nél van egy kiemelésem és 55Hz-nél egy bezuhanás (hallgatási pozicióban). Az AVR-ben azonban csak 25-40-63-és még 3 hz-nél lehet korrigálni (fix értékek). Ha egy picit el tudom tolni ezt a két értéket az állítási Hz-ekhez, akkor jobban tudnám korrigálni.

Nyilván nem egy 100%-os megoldás lesz, de ez is egy kis korrekció.
Azon merengek, valószínűleg sután fogalmaztam meg a mondandómat. Mert, hogy két hanghullám nyilván mindig egy adott pillanatban találkozik (különben sosem találkoznának), de úgy értettem, hogy a találkozás pillanatában eltérő fázisban vannak egymáshoz képest, amelyből eredően a kettejük egymásra gyakorolt kölcsönhatása is más lesz. Ha eddig maximálisan erősítették egymást vagy netán gyengítették/kioltották, ezentúl biztosan nem ugyanilyen mértékben fogják.
A másik dolog ami eszembe jutott, hogy a hm erősítőd jelkorrekciója nem kizárólag csak egy meghatározott hertzen történik meg, hanem sokkal inkább alatta és felette is kifejti a hatását. Ez attól függ, milyen úgynevezett Q értékkel teszi ezt. Bár ezt elképzelhető, hogy te magad nem tudod állítani. Vagyis azt gondolom, hogy ha a mostani frekvenciákon nem hallható érdemi pozitív változás a korrekció révén, abszolút nem biztos, hogy a vas által fixen megjelölt frekvenciákon ez maradéktalanul megtörténne, ha sikerülne a fázist odáig “eltolnod”, hiszen nem vagy annyira messze ezektől az értékektől.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Hiccusz 2019.08.23., pén. 15:56-kor.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cisco írta:
2019.08.23., pén. 13:15
Tegyük fel, hogy van egy mélynyomóm, melynek a hallgatási pozícióban van egy kiemelése mondjuk 40Hz-en és a fázis 0 fokon van. Ha a fázist átállítom mondjuk 45-90-135 akármennyi fokra, akkor a korábbi hallgatási pozícióban a 40Hz-es kiemelés eltolódik-e, mondjuk 43-47Hz-re, tehát a két paraméter összefügg-e?
Gondold végig! Ha a hangsugárzó fázisát tologatod, azzal annyit érsz el, hogy a hullám indulási pillanatát tologatod előre, hátra, szóval a direkt hullámmal együtt a visszavert hullám fázisát is odébb tolod. Az eredőjük ugyanaz lesz minden esetben, tehát bárhova is állítod, az átvitel nem fog változni. A fázistolásnak akkor van szerepe, ha több hangforrás van ugyanabban a frekvencia tartományban és szerencsétlen fázishelyzetben találkoznak az általuk létrehozott hanghullámok.

Ha a problémás frekvenciát szeretnéd odébb tenni, akkor az elhelyezésen, vagy a szoba méretein kell változtatnod. Előbbi egyszerűbb feladat szokott lenni.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: cisco »

Hiccusz írta:
2019.08.23., pén. 14:50
Megjelölném azt a választ, hogy igen. Amennyiben két hanghullám fázisa között különbség mutatkozik, kvázi, nem azonos idő pillanatban találkoznak, úgy nem ugyanolyan mértékű lesz az egymásra gyakorolt hatásuk (sem a kioltás, sem a kiemelés). S amennyiben ez igaz, úgy a helyiség más pontján, ahol eddig minden ok volt, már nem lesz annyira az.
Köszi!

A kérdés mögött egyébként az van, hogy most kb 35Hz-nél van egy kiemelésem és 55Hz-nél egy bezuhanás (hallgatási pozicióban). Az AVR-ben azonban csak 25-40-63-és még 3 hz-nél lehet korrigálni (fix értékek). Ha egy picit el tudom tolni ezt a két értéket az állítási Hz-ekhez, akkor jobban tudnám korrigálni.

Nyilván nem egy 100%-os megoldás lesz, de ez is egy kis korrekció.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

cisco írta:
2019.08.23., pén. 13:15
Köszi!

Egy másik alapvetően lehet buta kérdés, de állítólag olyan nincs :)

Tegyük fel, hogy van egy mélynyomóm, melynek a hallgatási pozícióban van egy kiemelése mondjuk 40Hz-en és a fázis 0 fokon van. Ha a fázist átállítom mondjuk 45-90-135 akármennyi fokra, akkor a korábbi hallgatási pozícióban a 40Hz-es kiemelés eltolódik-e, mondjuk 43-47Hz-re, tehát a két paraméter összefügg-e?
Megjelölném azt a választ, hogy igen. Amennyiben két hanghullám fázisa között különbség mutatkozik, kvázi, nem azonos idő pillanatban találkoznak, úgy nem ugyanolyan mértékű lesz az egymásra gyakorolt hatásuk (sem a kioltás, sem a kiemelés). S amennyiben ez igaz, úgy a helyiség más pontján, ahol eddig minden ok volt, már nem lesz annyira az.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: cisco »

Köszi!

Egy másik alapvetően lehet buta kérdés, de állítólag olyan nincs :)

Tegyük fel, hogy van egy mélynyomóm, melynek a hallgatási pozícióban van egy kiemelése mondjuk 40Hz-en és a fázis 0 fokon van. Ha a fázist átállítom mondjuk 45-90-135 akármennyi fokra, akkor a korábbi hallgatási pozícióban a 40Hz-es kiemelés eltolódik-e, mondjuk 43-47Hz-re, tehát a két paraméter összefügg-e?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

cisco írta:
2019.08.16., pén. 15:59
Konkrét kérdés:

Az álmennyezetet knauf lapokból oldottam meg a szobában és eszembe jutott, hogy azoknak van akusztikai elnyelő tulajdonsága is és elkezdtem ilyen terleten nézelődni.

PL: https://www.knaufamf.com/de/sortiment/p ... ab_16428_5

A dolog szépsége, hogy ezekhez a lapokhoz van elnyelési grafikon is, így pontosan tudni mit csinálnak.

cutout_461549_tab_picture_4x3_1.jpg

Egy ilyen lap 19-24mm vastagságú. Elképzelhető-e, hogy ha pl az elsődleges visszaverési pontokra felteszek ilyen lapokat, akkor konkrétan a fenti ábránál maradva a 250hz felett gyakorlatilag minden hangot elnyel? Ha teszem azt egy ilyen lapból 2db-ot összefogok, még mindig csak 4-5cm vastagságnál vagyok és adatok alapján elég jó adottságokkal rendelkező "panelt" hoztam létre.

Hol hibás az elképzelés? :)
Szerintem sehol. Ha ugyanis azt vesszük alapul, hogy ezeket a lapokat a mennyezet alá kb. 25 cm-rel szokták, mint álmennyezet installálni, akkor kiszámítható, hogy a 125 Hz-es hanghullám 100 %-os elnyelése kb. 70 cm vastag anyag esetén érhető el, mivel a negyed lambdás ponton itt a legnagyobb a részecskék sebessége, és legkisebb a nyomása. Tehát egy anszorbciós elemet ilyen távol teszel egy merev felülettől (mint pl. a plafon), 1-es értéket vehet fel az elnyelési tényező. 25 cm-es belogatásnál kb. kijöhet az 55 %-os elnyelési érték.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

cisco írta:
2019.08.18., vas. 09:39
fapaci írta:
2019.08.16., pén. 17:09
cisco írta:
2019.08.16., pén. 15:59
Hol hibás az elképzelés? :)
Logikusan gondolkozol, csak a kiindulási adat hibás. Az elnyelési tényezőnek minimum háromféle ( αw, αS, αP) meghatározása, paramétere és mérési, számítási módozata van, némelyik 1-nél is magasabb értéket is felvehet, tehát ezek nem fordíthatóak át mezei százalékra. Sajnos sokszor a gyártók is keverik, vagy szándékosan félrevezetően kommunikálják őket. Tökéletes hangelnyelőnek a nyitott ablak (sem) mondható, hozzá képest minden szilárd anyag és tárgy kevesebb hangenergiát képes elnyelni.
És akkor az αP tényezőt, hogy lehet százalékosítani, mert az általam talált ábrán az van. Tehát mit jelent ott az 1?
Az 1 felettiről már nem is beszélve.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: cisco »

fapaci írta:
2019.08.16., pén. 17:09
cisco írta:
2019.08.16., pén. 15:59
Hol hibás az elképzelés? :)
Logikusan gondolkozol, csak a kiindulási adat hibás. Az elnyelési tényezőnek minimum háromféle ( αw, αS, αP) meghatározása, paramétere és mérési, számítási módozata van, némelyik 1-nél is magasabb értéket is felvehet, tehát ezek nem fordíthatóak át mezei százalékra. Sajnos sokszor a gyártók is keverik, vagy szándékosan félrevezetően kommunikálják őket. Tökéletes hangelnyelőnek a nyitott ablak (sem) mondható, hozzá képest minden szilárd anyag és tárgy kevesebb hangenergiát képes elnyelni.
És akkor az αP tényezőt, hogy lehet százalékosítani, mert az általam talált ábrán az van. Tehát mit jelent ott az 1?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cisco írta:
2019.08.16., pén. 15:59
Hol hibás az elképzelés? :)
Logikusan gondolkozol, csak a kiindulási adat hibás. Az elnyelési tényezőnek minimum háromféle ( αw, αS, αP) meghatározása, paramétere és mérési, számítási módozata van, némelyik 1-nél is magasabb értéket is felvehet, tehát ezek nem fordíthatóak át mezei százalékra. Sajnos sokszor a gyártók is keverik, vagy szándékosan félrevezetően kommunikálják őket. Tökéletes hangelnyelőnek a nyitott ablak (sem) mondható, hozzá képest minden szilárd anyag és tárgy kevesebb hangenergiát képes elnyelni.

Egy példa a zavarba ejtő grafikonokból:

Kép

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: cisco »

Konkrét kérdés:

Az álmennyezetet knauf lapokból oldottam meg a szobában és eszembe jutott, hogy azoknak van akusztikai elnyelő tulajdonsága is és elkezdtem ilyen terleten nézelődni.

PL: https://www.knaufamf.com/de/sortiment/p ... ab_16428_5

A dolog szépsége, hogy ezekhez a lapokhoz van elnyelési grafikon is, így pontosan tudni mit csinálnak.
cutout_461549_tab_picture_4x3_1.jpg
cutout_461549_tab_picture_4x3_1.jpg (14.76 KiB) Megtekintve 1811 alkalommal
Egy ilyen lap 19-24mm vastagságú. Elképzelhető-e, hogy ha pl az elsődleges visszaverési pontokra felteszek ilyen lapokat, akkor konkrétan a fenti ábránál maradva a 250hz felett gyakorlatilag minden hangot elnyel? Ha teszem azt egy ilyen lapból 2db-ot összefogok, még mindig csak 4-5cm vastagságnál vagyok és adatok alapján elég jó adottságokkal rendelkező "panelt" hoztam létre.

Hol hibás az elképzelés? :)

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Pár napja játszok itthon egy minidsp 2x4HD-val. Két okból vettem, egyrészt az MSO (Multi Sub Optimizer) ehhez a cucchoz készült, másrészt a BEQ filterek, amik visszahozzák a filmekből kigyomlált basszust, is ezzel az eszközzel használható a legkényelmesebben.
Első nekifutásból EQ-ztam ész nélkül, aminek egyetlen jótékony hatása volt, hogy kiöltem az ütős basszust a filmekből, aztán visszafele lépegetve gyakorlatilag visszacsináltam mindent :D Viszont hamár idáig eljutottam hosszas küzdés árán, gondoltam, RTA-val megnézem, mit mérhetünk csúcsértékben pár ütős basszussal ellátott filmben:

Kép

Kép

Kép

Az utolsóhoz osszehasonlításképp a forrásfile alapján készül grafikon:

Kép

Az RTA grafikonhoz a technikai információ:
- AVR Hangerő: 0 - reference
- Sub: Arendal Sub2, reference gain setting
- MiniDSP gain: -11, AVR gain -5, összesen -16 tehát.
- Mikrofon: Umik-1 + 90 deg. kalibrációs file

Ezzel a beállítással már van súlya a jeleneteknek ;peace;
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Dorian írta:
2019.07.27., szomb. 16:02
fapaci írta:
2019.07.26., pén. 23:09
Dorian írta:
2019.07.26., pén. 14:13
Eddig két szakembertől két eltérő véleményt hallottam.
Biztos, hogy szakemberek voltak?
Hát izé, most mit mondjak :rolleyes:
Aki azt mondta, nem kell lezárni, Te voltál, aki szerint igen, ő Fülelek.
Akkor mégicsak szakemberek!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Dorian írta:
2019.07.27., szomb. 16:02
Hát izé, most mit mondjak :rolleyes:
Aki azt mondta, nem kell lezárni, Te voltál, aki szerint igen, ő Fülelek.
:D A cél, amit megbeszéltünk annak idején, annak érdekében nem kell lezárni. A légrés azért kellett, hogy az elnyelő alsó határfrekvenciáját csökkentsük. Ezen nem változtat a lezárás. Ha lezárod, egy hangolt panelt hozol létre, de azt másként kell méretezni.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Dorian »

fapaci írta:
2019.07.26., pén. 23:09
Dorian írta:
2019.07.26., pén. 14:13
Eddig két szakembertől két eltérő véleményt hallottam.
Biztos, hogy szakemberek voltak?
Hát izé, most mit mondjak :rolleyes:
Aki azt mondta, nem kell lezárni, Te voltál, aki szerint igen, ő Fülelek.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Dorian írta:
2019.07.26., pén. 14:13
Eddig két szakembertől két eltérő véleményt hallottam.
Biztos, hogy szakemberek voltak?

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Quetz »

fapaci írta:
2019.07.26., pén. 17:30
Quetz írta:
2019.07.26., pén. 13:59
A falra 10 cm vastag porózus anyagot szoktak ajánlani, 10 cm légréssel.
Sziasztok, Pisti vagyok, éppen főzök... szerintetek milyen fűszert tegyek bele?

Konkrét megoldást a konkrét helyzet és a cél ismeretében lehet javasolni.
Volt egy kis időm, megkerestem az idevágó tankönyvi részeket. Ez már szakszerűen tárgyalja a porózus elnyelő sűrűségének hatását a vastagság és a légrés függvényében:
- Effect of Thickness of Absorbent
- Effect of Airspace Behind Absorbent
- Effect of Density of Absorbent
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Quetz »

fapaci írta:
2019.07.26., pén. 17:30
Konkrét megoldást a konkrét helyzet és a cél ismeretében lehet javasolni.
Nem javasoltam megoldást... mindössze leírtam, hogy mit szoktak általánosságban ajánlani, kontrasztba állítva azzal, amiről a kérdező érdeklődött. Ettől eltekintve persze igazad van. :smile32:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Quetz írta:
2019.07.26., pén. 13:59
A falra 10 cm vastag porózus anyagot szoktak ajánlani, 10 cm légréssel.
Sziasztok, Pisti vagyok, éppen főzök... szerintetek milyen fűszert tegyek bele?

Konkrét megoldást a konkrét helyzet és a cél ismeretében lehet javasolni.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Red75 írta:
2019.07.26., pén. 10:19
TSanyi írta:
2019.07.25., csüt. 16:12
3-4cm anyag nem tudom mennyit nyel el.
A falra is sokan csak ennyit szoktak tenni. gondolkodik.gif
Valamit biztos ér....

Egyébjént ha jól emlekszem valami 60-80vm írrak hogy érdemben elnyeljen...

Ha a par cm mélyet érdemben nem nyel el, viszont a magasakat megszűri, akkor arányaiban a hangspektrumból még több mély fog dominálni? gondolkodik.gif Lehet hogy rosszabbat tennénk? Nem tudom...

Egyébként ez a hobbi a placebó és a téveszmék melegágya! 31_1_21.gif

Hányan, mennyi pénzt költöttek/tenek/költöttünk fognak költeni felesleges kütyükre....

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Quetz írta:
2019.07.26., pén. 13:59
A falra 10 cm vastag porózus anyagot szoktak ajánlani, 10 cm légréssel.
Eddig két szakembertől két eltérő véleményt hallottam. Mi a véleményetek: Le kell zárni az elnyelő és a fal közti légrést körben, vagy nem?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”