Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
mate315
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.18., hétf. 14:11
Értékelés: 0

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mate315 »

Audison írta:
2019.08.07., szer. 21:33
Szia. Ha nem lennének fontosak az említett formátumok és mivel tetszik a II+ hangja, akkor a HRT MSHD-t javasolnám. Jelenleg nálam is az zenél. Nekem volt lapos piros MS II, de az MSHD mindenben jobb nála. A II+ nem sokat hallottam, de ha van rá lehetőséged tegyél egy próbát a nagy HRT-vel.
[/quote]

Helló,

Köszönöm, hogy írtál. Jó lenne kipróbálni a HD-t, sajnos használt piacon nem találok ilyet.
A más formátumokat igazából csak jó lenne kipróbálni, nem vagyok benne biztos, hogy érdemes hajszolni ezeket.

Üdv,
Máté

Online
Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Szia!
Milyen árfekvésben gondolkodsz?

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Audison »

mate315 írta:
2019.08.06., kedd 15:54
Sziasztok,

Szeretném lecserélni jelenlegi HRT MSII+ dac-om. Többnyire Tidalon hallgatok zenét, de szeretném kipróbálni a dsd-t esetleg mqa-t.
Erősítőm és hangfalam van, fejhallgatót ritkán használok, dac választásnál ez nem szempont. (usb b bemenet és rca kimenet megfelel)
HRT hangját szeretem, a mély hangok lehetnének pontosabbak.
Próbáltam egy olcsó SMSL dac-ot AK4452-vel, nem jött be (kis dinamika, lapos hangzás, a mélyebb hangok pontosabbak voltak mint HRT-nél).
Szóval szeretnék előrébb lépni, más formátumok hallgatásával, tudtok ajánlani valamit, hogy milyen irányba lehetne elmozdulnom?

Üdv,
Máté
Szia. Ha nem lennének fontosak az említett formátumok és mivel tetszik a II+ hangja, akkor a HRT MSHD-t javasolnám. Jelenleg nálam is az zenél. Nekem volt lapos piros MS II, de az MSHD mindenben jobb nála. A II+ nem sokat hallottam, de ha van rá lehetőséged tegyél egy próbát a nagy HRT-vel.

Avatar
mate315
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.18., hétf. 14:11
Értékelés: 0

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mate315 »

Sziasztok,

Szeretném lecserélni jelenlegi HRT MSII+ dac-om. Többnyire Tidalon hallgatok zenét, de szeretném kipróbálni a dsd-t esetleg mqa-t.
Erősítőm és hangfalam van, fejhallgatót ritkán használok, dac választásnál ez nem szempont. (usb b bemenet és rca kimenet megfelel)
HRT hangját szeretem, a mély hangok lehetnének pontosabbak.
Próbáltam egy olcsó SMSL dac-ot AK4452-vel, nem jött be (kis dinamika, lapos hangzás, a mélyebb hangok pontosabbak voltak mint HRT-nél).
Szóval szeretnék előrébb lépni, más formátumok hallgatásával, tudtok ajánlani valamit, hogy milyen irányba lehetne elmozdulnom?

Üdv,
Máté

warsong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2019.01.25., pén. 09:56
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: warsong »

Arról volt valami infó már,hogy jön a chord-nak újabb készüléke fejhallgatózásra?

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: galrob »

Egy Parasound 1100hd lett a kiválasztott, pár nap múlva kapom meg. Volt már ilyen dupla pcm63 köré épített cd játszóm, annak tetszett a hangja. Ebben is az van, csak még komolyabb megépítéssel a belső képet elnézve.

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: galrob »

Köszi mindenkinek. A Parasound készülékei szimpatikusak ezek közül, utána meg majd látom. Jobban tetszenek amik belső táposak, meg nem egy kis zsebre rakható kütyünek néznek ki. :rolleyes:

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tomrider »

galrob írta:
2019.07.27., szomb. 10:06
Melyik dac-ot ajánlanátok a 100 ezer körüli árkategóriában, használtan? Sztereóban szólna, flac és filmek a Zappiti-ról. 1-2 optikai vagy koax bemenet elég lenne. Lehet régebbi modell is, táv, fejhallgató bemenet, usb sem fontos.
Egy CA dacmagic már járt nálam, de kicsit nyersnek találtam a hangját pár nap hallgatás után és eladtam.
Probald ki a NAD 1050D-t. Boven 100 alatt van, egesz jo fejhallgato kimenettel.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szerintem ez a Parasound Zdac az enyém volt. Ha szeretnel egy olyan dac-ot, aminek nem nagyon van sajat hangja, és elhallgatnád a zenét rajta hetekig egyfolytában, akkor nagyon ajánlott vétel!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

galrob írta:
2019.07.27., szomb. 10:06
Melyik dac-ot ajánlanátok a 100 ezer körüli árkategóriában, használtan? Sztereóban szólna, flac és filmek a Zappiti-ról. 1-2 optikai vagy koax bemenet elég lenne. Lehet régebbi modell is, táv, fejhallgató bemenet, usb sem fontos.
Egy CA dacmagic már járt nálam, de kicsit nyersnek találtam a hangját pár nap hallgatás után és eladtam.
iFi iDac2 - újonnan is kb ennyi.
Ennyi pénzért nehéz benne hibát találni.

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: galrob »

Melyik dac-ot ajánlanátok a 100 ezer körüli árkategóriában, használtan? Sztereóban szólna, flac és filmek a Zappiti-ról. 1-2 optikai vagy koax bemenet elég lenne. Lehet régebbi modell is, táv, fejhallgató bemenet, usb sem fontos.
Egy CA dacmagic már járt nálam, de kicsit nyersnek találtam a hangját pár nap hallgatás után és eladtam.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ANDS írta:
2019.07.16., kedd 20:58

Itt van pár fénykép a mostani helyzetről, az első képen a boyler kábele látható, ide megy 3 jó vastag piros kábel, szigszalaggal jelölve, melyik a fázis, melyik a föld- mindegyik piros... ezek viszont elég vastagok, 4 vagy 6 mm-esek.
Az alsó képen azt látni, hogy áthúztuk már az alukábeleket, és a vastag piros kábelen jön be a villanyórától a fázis.
Itt a csoki helyett van jobb megoldás? Wago- be belefér ilyen vastag kábel? Iszonyú merev ráadásul...
CF1EE240-B1E6-49F1-B304-DA22066BEB08.jpeg0DB8ED55-BFD9-4C23-BED8-93BCBD67E383.jpeg
Ezt azért át kéne pakolni innen a DAC topicból.
WAGO rendszerből is van több méret és persze pólus szám.
A WAGO-ba első sorban tömör drótot lehet betolni, sodrottal csak hüvellyel szabad.
https://daniella.hu/wago-221-613-nyitha ... yword=wago

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

istvan01 írta:
2019.07.14., vas. 08:04

Viszont én itt 6mm2 vezetéket nem látok. Mezei de profi villanyszerelők lakáselosztó után (kismegszakítók) nem szoktak 2,5mm2 felett huzalozni, 4mm2-nél már vakaróznak. MM falvezetékből én még nem láttam 2,5mm2-nél nagyobbat. 6mm2 tömör vezető átmérő 2,8mm lenne, ezt tolómérővel tudod ellenőrizni.
Itt van pár fénykép a mostani helyzetről, az első képen a boyler kábele látható, ide megy 3 jó vastag piros kábel, szigszalaggal jelölve, melyik a fázis, melyik a föld- mindegyik piros... ezek viszont elég vastagok, 4 vagy 6 mm-esek.
Az alsó képen azt látni, hogy áthúztuk már az alukábeleket, és a vastag piros kábelen jön be a villanyórától a fázis.
Itt a csoki helyett van jobb megoldás? Wago- be belefér ilyen vastag kábel? Iszonyú merev ráadásul...
CF1EE240-B1E6-49F1-B304-DA22066BEB08.jpeg
CF1EE240-B1E6-49F1-B304-DA22066BEB08.jpeg (1.58 MiB) Megtekintve 2976 alkalommal
0DB8ED55-BFD9-4C23-BED8-93BCBD67E383.jpeg
0DB8ED55-BFD9-4C23-BED8-93BCBD67E383.jpeg (2.01 MiB) Megtekintve 2976 alkalommal
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

istvan01 írta:
2019.07.14., vas. 08:04

A vezeték színekkel nincs baj. Védővezető zöld-sárga (régen piros volt a szabvány szine), nulla kék, fázis fekete. MM falvezeték, ami kívülről szürke, annak a belső, szürke alatti színezését kell figyelni.....
A mosógépnél és a villanyboylernél 3 - 3 darab piros színű kábel megy a csőben. :smile51:

Jó vastagok, olyan merevek, hogy alig lehet őket hajtogatni.
Lehet, hogy csak 4 mm-es átmérő, este megmérem tolómérővel.

A boylernél a végén van egy 2 cm-es darab, ahol kék- piros- fekete szigszalaggal jelölték meg, hogy melyik piros melyik...
:smile30:

De... legalább réz, és vastag... :smile52: ... lefotózom majd.

Viszont, a kismegszakítótól a boylerig megszakítás, toldás nélkül megy a csőben. Legalább 10 méter hosszan, 2 szinten keresztül. Áthúzni meg sem kísérlem, jó állapotban van, csak hát ugye, mindhárom kábel színe piros.... :noproblemo:

Privátban küldenél egy telefonszámot?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ANDS írta:
2019.07.13., szomb. 08:42

Hajmereszto, hogy egyforma szinu drotokon megy minden, de legalabb jo vastag rezkabelek ( kb. 6- os).
Viszont nincs a megszakito es a mosogep vagy a boyler kozotti szakaszon csatlakoztatas, ami ugye jo, mert megy vegig a vastag ( egyszinu) rezkabel a kismegszakitotol a keszulekig... csak kb. lehetetlen athuzni.
Szerencsere, a 3 kW boylert elbirja a 6-os vezetek, azt nem kell athuzni, mosogep szinten.

Ha at kellene huzni, uj csovet vesnenk be...

A kotesek sok helyen ugyanigy neznek ki.
A kabeleket athuzigaljuk.
A vezeték színekkel nincs baj. Védővezető zöld-sárga (régen piros volt a szabvány szine), nulla kék, fázis fekete. MM falvezeték, ami kívülről szürke, annak a belső, szürke alatti színezését kell figyelni.
Viszont én itt 6mm2 vezetéket nem látok. Mezei de profi villanyszerelők lakáselosztó után (kismegszakítók) nem szoktak 2,5mm2 felett huzalozni, 4mm2-nél már vakaróznak. MM falvezetékből én még nem láttam 2,5mm2-nél nagyobbat. 6mm2 tömör vezető átmérő 2,8mm lenne, ezt tolómérővel tudod ellenőrizni.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

istvan01 írta:
2019.07.12., pén. 08:54

kb ez a BTK-ba illő szándékos károkozás kategória.
Javaslom, egy nagyobb dobozt, süllyesztve vagy falon kívül elhelyezni. Itt a WAGO-k is áttekinthetetlen halmazt alkotnának.
Ha megengeded, ezt az elrettentő képet felküldeném a villanyszerelők lapja kokány galériájába, persze név nélkül.
Kuldd el nekik nyugodtan.
Az a vicc, hogy 1991- ben csinaltattuk a villanyszerelest, es csak most lett gond, a 2 eve beszerelt klima miatt.
Az elso tulaj epitette a hazat, a masodik mekk elek megoldasait is meg kell szuntetni , az altalunk hivott villanyszerelo meg ilyen munkat adott ki a kezebol.

Pedig, az elso tulaj alapos volt, kulon kabel megy a mosogephez, a boylerhez, a tuzhelyhez..

Hajmereszto, hogy egyforma szinu drotokon megy minden, de legalabb jo vastag rezkabelek ( kb. 6- os).
Viszont nincs a megszakito es a mosogep vagy a boyler kozotti szakaszon csatlakoztatas, ami ugye jo, mert megy vegig a vastag ( egyszinu) rezkabel a kismegszakitotol a keszulekig... csak kb. lehetetlen athuzni.
Szerencsere, a 3 kW boylert elbirja a 6-os vezetek, azt nem kell athuzni, mosogep szinten.

Ha at kellene huzni, uj csovet vesnenk be...

A kotesek sok helyen ugyanigy neznek ki.
A kabeleket athuzigaljuk.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Off (bocs)

Azért a wago mellé is kell ész. Pár éve újítottuk fel a telken a fürdőt. Jött a "villanyszerelő", szerinte tökéletesen megcsinálta amit kellett, majd levonult, hogy lehet rá csempézni. Pechjére én meg kimentem körbenézni...
wago.jpg
wago.jpg (128.88 KiB) Megtekintve 3247 alkalommal
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

ANDS írta:
2019.07.12., pén. 08:32
istvan01 írta:
2019.07.11., csüt. 08:56
.... ... Én erre a csokira 10A-nél többet nem bíznék, persze úgy, hogy mindkét oldali vezető minimum 1,5mm2 Cu, vagy 2,5mm2 alu.
....
Úgy egyébként a klímád mekkora áramot vitt át ezen a csavarkötésen max?
Nem tudom pontosan, inverteres Daikin, 3,5 kW a hűtőteljesítménye. De megpróbálom leolvasni a készülékről.
Így nézett ki, mielőtt elkezdtük a kötéseket wagozni.
Atyaúristen, ez hiper durva. Örökre el kellene tiltani a mekkmestert, aki ezt az életveszélyes gányolást elkövette.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ANDS írta:
2019.07.12., pén. 08:32
istvan01 írta:
2019.07.11., csüt. 08:56
.... ... Én erre a csokira 10A-nél többet nem bíznék, persze úgy, hogy mindkét oldali vezető minimum 1,5mm2 Cu, vagy 2,5mm2 alu.
....
Úgy egyébként a klímád mekkora áramot vitt át ezen a csavarkötésen max?
Nem tudom pontosan, inverteres Daikin, 3,5 kW a hűtőteljesítménye. De megpróbálom leolvasni a készülékről.
Így nézett ki, mielőtt elkezdtük a kötéseket wagozni.
kb ez a BTK-ba illő szándékos károkozás kategória.
Javaslom, egy nagyobb dobozt, süllyesztve vagy falon kívül elhelyezni. Itt a WAGO-k is áttekinthetetlen halmazt alkotnának.
Ha megengeded, ezt az elrettentő képet felküldeném a villanyszerelők lapja kokány galériájába, persze név nélkül.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

ANDS írta:
2019.07.12., pén. 08:32
istvan01 írta:
2019.07.11., csüt. 08:56
.... ... Én erre a csokira 10A-nél többet nem bíznék, persze úgy, hogy mindkét oldali vezető minimum 1,5mm2 Cu, vagy 2,5mm2 alu.
....
Úgy egyébként a klímád mekkora áramot vitt át ezen a csavarkötésen max?
Nem tudom pontosan, inverteres Daikin, 3,5 kW a hűtőteljesítménye. De megpróbálom leolvasni a készülékről.
Így nézett ki, mielőtt elkezdtük a kötéseket wagozni.
Bakki, ez kinek a munkája?! :(

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

istvan01 írta:
2019.07.11., csüt. 08:56
.... ... Én erre a csokira 10A-nél többet nem bíznék, persze úgy, hogy mindkét oldali vezető minimum 1,5mm2 Cu, vagy 2,5mm2 alu.
....
Úgy egyébként a klímád mekkora áramot vitt át ezen a csavarkötésen max?
Nem tudom pontosan, inverteres Daikin, 3,5 kW a hűtőteljesítménye. De megpróbálom leolvasni a készülékről.
Így nézett ki, mielőtt elkezdtük a kötéseket wagozni.
Csatolmányok
Igy kezdtük.jpg
Igy kezdtük.jpg (333.69 KiB) Megtekintve 3223 alkalommal
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ANDS írta:
2019.07.11., csüt. 07:46
Frogged írta:
2019.04.14., vas. 10:11
Azoknak akik attol félnek hogy othon hagyva bekapcsolt elektronikák/azok hibáiból tűz keletkezhet azt javasolnám hogy ne az miatt agodjanak mert jelemzően nem az a gyenge láncszem ha csak nem valami nagyon régi elektronikai eszközről beszélünk.

...................
Egyik kollega villanyszerelő másod állásban gyakran találkozik eléget kábelekel amikből szerencsére nem lett komolybaj mert nem tudták begyújtani a környezetüket.

Sry az OFF ért
off

Bizony, így jártam én is, és nagyon örülök, hogy megúsztuk.
Már szikrázott a vezeték az összekötés pontjánál.
Mert ugye rezet aluval nem lehet összekötni, mégis sokan megteszik.
29 évig bírta, mert nem volt rajta terhelés, csak 1- 2 villanykörte.
De amikor terhelést is kapott (klíma), nagyon hamar átmelegedett, megolvadt a szigszalag,
akkor szerencse, hogy otthon voltunk, és észrevettük, ezért sikerült azonnal lekapcsolni és
megelőzni a tüzet.

Azoknak, akik azt mondják, hogy nyugodtan össze lehet kötni csokival (sorkapoccsal),
íme, ilyen lett. A kép felső részében az a sorkapocs, amelyiken csak 1 -2 izzó áramfelvétele ment keresztül, valóban jól bírta 29 évig.
A kép alsó részén azt látjátok, amelyiken a klíma áramfogyasztása is keresztülment.alu és réz.jpg
ha már itt villanyászunk, mert nagyon OFF.
Réz vezetéket valóban nem megengedett aluval közvetlenül összekötni. Viszont amit te itt bemutatsz kötőelemet (csoki), ez nem réz, bronzötvözet. Ez általánosan használ manapság is sorkapcsokban, ugyanis a bronz kompatibilis aluval és rézzel is. Ez annyit jelent, hogy sokkal alacsonyabb az ion vándorlás és oxidáció ha van nedves elektrolit a környezetben. Az esetedben nagyon valószínű más ok is közrejátszott a kontaktus romláshoz. Ebben leginkább a csavarkötés alatt a rézvezető és az aluvezető is nagyon lassú megfolyása játszik, addig folyik, amíg a terüléshez van hely. Ezzel a folyással növekszik a felületek érintkezési ellenállása, áram hatására ez a felület melegedni kezd, a melegedéssel az anyag folyás felgyorsulhat-->tovább romlik a kontaktus. Vagyis, a csavar-csoki kötések rákfenéje az időnkénti ellenőrző után húzás, továbbá legyen elegendő túlméretezése is, vagyis soha ne terheljük a csokira megadott, ideális viszonyokat feltételező árammal. Én erre a csokira 10A-nél többet nem bíznék, persze úgy, hogy mindkét oldali vezető minimum 1,5mm2 Cu, vagy 2,5mm2 alu. Ha vékonyabbak a vezetők, ez máris gyors öregedési kockázat 10-16A tartományban.
Ha nem akarunk 5-10évenként ilyen csavar kötéseket áthuzogatni, akkor erősen javallott a WAGO rendszerű csoki használata.
Úgy egyébként a klímád mekkora áramot vitt át ezen a csavarkötésen max?

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Frogged írta:
2019.04.14., vas. 10:11
Azoknak akik attol félnek hogy othon hagyva bekapcsolt elektronikák/azok hibáiból tűz keletkezhet azt javasolnám hogy ne az miatt agodjanak mert jelemzően nem az a gyenge láncszem ha csak nem valami nagyon régi elektronikai eszközről beszélünk.

...................
Egyik kollega villanyszerelő másod állásban gyakran találkozik eléget kábelekel amikből szerencsére nem lett komolybaj mert nem tudták begyújtani a környezetüket.

Sry az OFF ért
off

Bizony, így jártam én is, és nagyon örülök, hogy megúsztuk.
Már szikrázott a vezeték az összekötés pontjánál.
Mert ugye rezet aluval nem lehet összekötni, mégis sokan megteszik.
29 évig bírta, mert nem volt rajta terhelés, csak 1- 2 villanykörte.
De amikor terhelést is kapott (klíma), nagyon hamar átmelegedett, megolvadt a szigszalag,
akkor szerencse, hogy otthon voltunk, és észrevettük, ezért sikerült azonnal lekapcsolni és
megelőzni a tüzet.

Azoknak, akik azt mondják, hogy nyugodtan össze lehet kötni csokival (sorkapoccsal),
íme, ilyen lett. A kép felső részében az a sorkapocs, amelyiken csak 1 -2 izzó áramfelvétele ment keresztül, valóban jól bírta 29 évig.
A kép alsó részén azt látjátok, amelyiken a klíma áramfogyasztása is keresztülment.
alu és réz.jpg
alu és réz.jpg (202.6 KiB) Megtekintve 3281 alkalommal
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

warsong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2019.01.25., pén. 09:56
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: warsong »

Sziasztok, volt már valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy lecserélte a pc vagy laptopban levő usb -t, amitől utána jobb hangja lett az egész rendszerének? Ha igen akkor az érdekelne milyen fajta készüléket vett, miért pont azt, és miben kapott hangilag jobb végeredményt, és miért érdemes (ha érdemes) lecserélni az integrált usb-t audio célokra.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

erica írta:
2019.07.03., szer. 21:56
kaef2 írta:
2019.07.03., szer. 20:56
erica írta:
2019.07.03., szer. 19:13

IMG_20190703_191228.jpg
A CD player dugaljba.
Nekem is ott van.
Ott van az oppo aról tidal megy és onan a dac ba .
Vagy igy nem jó?
Az erősítő ok a tv is ,azt gondoltam valamelyik a középen lévők közül.
De azért köszönöm szépen!
Az első dugaljba a legnagyobb teljesítményt igénylő eszköz menjen, erősítő, receiver példuál, vagy ha be van dugva egy másik elosztó a Niagarába, akkor az. A másodikba a CD vagy DAC, az esetleges egyéb eszközök pedig értelemszerűen ahogy feliratozva vannak. Nálam legalábbis így vált be.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”