Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

" Szeptember 28-án lett volna 61 éves a zseniális szaxofonos, Csepregi Gyula. "

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=U94zezo55GE[/youtube]
Csatolmányok
CSGY.jpg
CSGY.jpg (26.45 KiB) Megtekintve 5340 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Idei munchen-i shown az egyik legjobb hangot adtak a Kaiserek. A nagy nem tetszett annyira, mint a kicsik (tobben is mondtak, meg egy picit dolgozniuk kell rajta, bar csukott szemmel igen-t mondanek barmelyik furneros valtozatra :) ). Szenzacios volt a Kondo cuccokkal.
Megertenelek ha ezek kozul valasztanal, es termeszetesen 1-gyel none az irigyeid szama de inkabb irigyei legyenek az embernek, mint sajnaloi!
Ui. Gratulalok a karbon hangfalkabelekhez, igazan felcsigaztal veluk, foleg az osszekoto tukreben. Milyen dobozok vannak most Z-nal amin meg tudtatok hallgatni?
Volt szerencsém két alkalommal privát demó kereteim belül meghallgatni a dobozokat.
Nagyon jók, szépek és lélegzetelállítóan jók a Kaiser dobozok ez nem kérdés!
A Kawero Grande-tól nekem sokkal tetszetősebb és élhetőbb a Classic. Persze nagyobb terekben már kevés lehet a Classic de átlag lakószobákban több mint elég.

Fogalmam nincs, hogy milyen doboza van Z-nek. Kizárólag saját láncban fejlesztem a kábeleimet és a képek is a privát rendszeremről készültek.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ki tudja. A dobozok lehet ez után jönnek.
Erre a felvetésre egy klasszikus film címével válaszolnék. :napsut:
Csatolmányok
James Bond.jpg
James Bond.jpg (358.05 KiB) Megtekintve 5190 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

wittao írta:
2019.09.28., szomb. 16:45
ValhallA írta:
2019.09.27., pén. 13:09
Nem akárkiktől kaptam levelet... :rolleyes:
Jo dolog ez a level, de egy par dobozkanak jobban orulnek :D
Ki tudja. A dobozok lehet ez után jönnek. ;)
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nem akárkiktől kaptam levelet... :rolleyes:
Csatolmányok
kaiser.jpg
kaiser.jpg (86.68 KiB) Megtekintve 5208 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A hamarosan elkészülő Graphene-X hangsugárzó kábel vallatása.
Csatolmányok
h3.jpg
h3.jpg (63.57 KiB) Megtekintve 5291 alkalommal
h2.jpg
h2.jpg (83.46 KiB) Megtekintve 5291 alkalommal
h1.jpg
h1.jpg (74.86 KiB) Megtekintve 5291 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

" Fretless electric bass legend Jaco Pastorius R.I.P.

*1.Dezember 1951 Pennsylvania - †21. September 1987 Florida

Album: Bright Size Life (ECM 1073)"
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (168.75 KiB) Megtekintve 5103 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2019.09.06., pén. 12:24
happybday.gif

Ma ünnepli 76. születésnapját a Pink Floyd alapító basszusgitáros-énekese, Roger Waters.
happybday.gif

Pink Floyd klasszikus:


youtu.be/fvPpAPIIZyo
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egy ritka Aura V2/2, amely IEC C19 csatlakozóval lett szerelve.
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (41.81 KiB) Megtekintve 4971 alkalommal
2.jpg
2.jpg (91.61 KiB) Megtekintve 4971 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
TONE.JPG
TONE.JPG (27.91 KiB) Megtekintve 4735 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif

Ma ünnepli 76. születésnapját a Pink Floyd alapító basszusgitáros-énekese, Roger Waters.
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (94.53 KiB) Megtekintve 4574 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Birtokomba jutott egy Aura 2V2 digi kábel már vagy 2 hónapja. AgPt digi kábel váltott le. Olvastam már párszor a képességét hogy mekkora változást tud hozni és milyen rejtett tartalék van a rendszerben! Nálam az AgPt után nyugisabb, kiegyensúlyozott, folyékony zenét kaptam nagyobb szinpaddal több részlettel ami nem zavaró. Volt egy régi hifis kolléga nálam zenét hallgatni. Ki lett próbálva az AgPt kábel és utána az Aura. Annyit tudot mondani hogy az Aura kábellel a rendszer hangja valahol a cd és az analóg közé ugrik!
Hozott egy kritikus hanganyagot amin rengeteg hangszer szólal meg templomi orgonával, azt mondta hogy sok rendszer elveszti a fonalat és összeomlik a zene. Nálam stabilan végig érthetően zenélt!
Erre csak mosolygott és azt mondta hogy nem rossz teljesítmény! Úgy érzem hogy nagyon jó választás volt az összes kábel a Valhallától!
IMG_20190903_161942_1.jpg
IMG_20190903_161942_1.jpg (2.76 MiB) Megtekintve 4650 alkalommal

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

ValhallA írta:
2019.06.02., vas. 23:46
Aki azt hitte, hogy megússza a hétvégét ValhallA féle agymenés nélkül az tévedett! :smile29:
Mostmán' több hétvégét megúsztunk, tessék agymenni! ;) Különben hoddogot fogunk készíteni ubókáva'. :D


youtu.be/dhuDW4UyyT8
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
Tuttimaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 07:27
Értékelés: 58

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Tuttimaci »

Kedves Olvasó,

Nem vagyok egy billentyűzetkoptató, de pár gondolat, amit megosztok
Sokáig volt egy Audioplan LS-6 mk III hangfalkábelem Furutech rhodium villákkal s banándugókkal
Tetszett is , de erősítő és hangfal váltás okán a kisördög is jelentkezett volt látogatóban jóféle AQ , Siltech hangfalkábelek nálam , de még valamire vágytam

Ákos kábelei nem ismeretlenek számomra hiszen volt már pár régebben is táp és ic cuag , ag iv és xlr-nek agpt-rxf ( ha rosszul írom a típusokat elnézést ) mindegyik jól szolgál , szolgált így ismét ebben az irányban indultam

Ákossal történt levélváltás, pár telefonos beszélgetés után mialatt átbeszéltük igényeim s átbeszéltük a piaci lehetőségeket ( pl. itt az AVX.-en használt ValhallA AgPt VIII/III ) döntés született .

AGPT-Rx hangfalkábel

Lassan egy hónapja érkezett , jó volt megfogni érezni az anyagot , ránézni , Ákos útmutatása alapján bekötöttem s azóta hallgatom elégedettséggel
Az előző kábeleimhez képest ahogy Ákos előre jelezte” tetőtől a pincéig” gyors , részletes, sallangmentes

Magával visz légyen az Tool , Steven Wilson , Bach , de John Lee Hooker dünnyögése is megfog .

Célkeresztben a következő kábel ami egy táp lesz

További sok sikert kívánok Ákos és Mindenkinek jó zenehallgatást .

A végére egy rövid idézet egy levelezésünkből
”Nem kell előleg, nekem elég az adott szó.”
agpt-rx.jpg
agpt-rx.jpg (97.29 KiB) Megtekintve 4868 alkalommal

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Nem ördögtől való a jazz-funk és big band létezése egy albumon belül, bár azt hiszem túl sok nem készült ilyenekből. Ennek ékes példája a japán Bingo Miki által megálmodott Scandinavian Suite, melyet 1977 május 15 és 22 között vettek fel Tokyoban, az Epicurus studioban. Felsorolni is nehéz a sok résztvevőt az albumon. A zene, ahogy írtam is, finom jazz-funk, megfűszerezve ízlésesen fúvósokkal, hol erőteljes, hol lírai finomságokkal. A japánok ezt (is) megcsinálták. :rolleyes: A kiadó a Three blind mice, ajánlott tőlük sok kiváló kiadványt beszerezni, a hangzás fenomenális, a megszokott TBM minőség.
https://www.youtube.com/watch?v=SiafBe4ACu8
Csatolmányok
IMG_20190803_214602.jpg
IMG_20190803_214602.jpg (3.91 MiB) Megtekintve 5009 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Grafén segít a hatékonyabb légszűrők kifejlesztésében"
https://sg.hu/cikkek/tudomany/137375/gr ... eszteseben
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

wittao írta:
2019.08.01., csüt. 15:50
ValhallA írta:
2019.08.01., csüt. 15:35
Basszus... kérdezd Alonso-t
Akkor pont ugyan ott tartanék, mint a korelnök nagymegmondó, akinek a haverjának az unokatesója már hallotta, próbálta. :D

Az F1 pilóták úgy látszik, már körbeadták Vikikét, mert legutóbb Hemiltonnal smúzolt.
Van aki a kábelt adja körbe mások pedig... :rolleyes:
Kihasznalja az adottsagait az biztos. Bar nem tudom, egy ilyen “elhagyott loveszarokban maszkalas” erzes eltoltene engem a leanyzoval kapcsolatban :D
Kicsit offolok. Erről a Zoolander a trenden kívüli című film jutott eszembe és az a rész, amikor a szemüveges csajról és a szerelemről filózott a főszereplő a kis házibuli után. :D
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Még véletlenül se szeretném a topicban a fogyókúrázós, megcsalós, műkörmös honlapot reklámozni, de ez, hogy is mondjam, aranyos! :rolleyes:
https://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarsz ... 6xn4MVYZ60
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Remélem nem veszed majd zokon amit írok, de utólag is gratulálok, hogy ilyen szépen sikerült felépíteni évtizedek során a ValhallA brandet. Az alázatosság, a szakmaiság, az intelligencia és a szerénység kellett ehhez leginkább. Ha ezek egyike is hiányzik a magyar audiofil kézműves kisipari underground reference highend kábelmanufaktúrából, akkor veszett fejsze nyele az egész, persze sokan bedőlnek neki. Mondom mindezt úgy, hogy sosem vásároltam egyiküktől sem, és valszeg ValhallA kábelem sem lesz sohasem (out of budget).

"Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység." - Bástya elvt.
Sokkal célravezetőbb szerénynek, alázatosnak maradni, mint nagy ívű kijelentésekkel operálva mások fejére hamuzni és utána pofán csúszni a murvás talajon!
Legtöbb esetben az a realitás, hogy már mindent kitaláltak előtted és kivitelezték tőled sokkal jobban, egyszerűen csak nem tudsz róla...

Nem én fogom és nem is akarom megváltani a világot! Amennyivel ez a típusú mentalitás erősíti a "ValhallA brandet" akkor stabil lábakon áll. ;peace;
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Basszus... kérdezd Alonso-t
Akkor pont ugyan ott tartanék, mint a korelnök nagymegmondó, akinek a haverjának az unokatesója már hallotta, próbálta. :D

Az F1 pilóták úgy látszik, már körbeadták Vikikét, mert legutóbb Hemiltonnal smúzolt.
Van aki a kábelt adja körbe mások pedig... :rolleyes:
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: earforce »

earforce írta:
2019.08.01., csüt. 10:54
earforce írta:
2019.08.01., csüt. 10:51
ValhallA írta:
2019.07.31., szer. 23:49

Megtisztelő a topikomról és személyemről alkotott véleményed! Úgy érzem, hogy jelen topikot nem egyedül én alakítottam ilyenre, hiszen rengeteg értékes hozzászólás nem tőlem, hanem az aktív topiktársak tollából származik!

A ma létező, számomra ismert technológiákkal egyszerűen lehetetlen reprodukálni a hangszerek valós dinamikai kontrasztjait, finom rezdüléseit és most nem csak a lejátszó, hanem a felvételi oldal hiányosságaira is utalnék egyben.
Persze a High End láncoknak is megvan a maga szerepe, mert képesek egy igen kifinomult, magas szintű illúzióra, ám a valóságtól szinte minden tekintetben nagyon távol állnak!
Remélem nem veszed majd zokon amit írok, de utólag is gratulálok, hogy ilyen szépen sikerült felépíteni évtizedek során a ValhallA brandet. Az alázatosság, a szakmaiság, az intelligencia és a szerénység kellett ehhez leginkább. Ha ezek egyike is hiányzik a magyar audiofil kézműves kisipari underground reference highend kábelmanufaktúrából, akkor veszett fejsze nyele az egész, persze sokan bedőlnek neki. Mondom mindezt úgy, hogy sosem vásároltam egyiküktől sem, és valszeg ValhallA kábelem sem lesz sohasem (out of budget).

"Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység." - Bástya elvt.

A második bekezdésre reagálva, mindig az jut eszembe, hogyha akárcsak távolról is hallunk egy valós hangszert játszani -legyen az bármi- szinte 100% bizonyossággal meg tudja az ember állapítani, hogy az bizony nem egy hangszóróból jön. Érdekes nem? Ezt a fajta megszólalást egyelőre egyik rendszer sem tudja. Egyelőre. De várom az időt, hogy -ahogy a képben már szerintem a digitália lekörözte az analógot- a digitális hang is elérje ezt a szintet, vagy legalább korreláljon jobban az áhított illúzióhoz!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Sziasztok!
Végig olvastam az összes hozzászólást! Sok tapasztalatot gyűjtögetek sok helyről, de számomra ez volt eddig a leg értékesebb.
A '70-es évektől hobbim az élethű zenehallgatás. Azóta is sok élő, hangosítás nélküli koncerten vettem részt. Jazz, Klasszikus. Mindig azt a hangzást keresem, amit ott hallottam és próbálom utánozni azt. Első komolyabb rendszeremet a Zsolt Audióból válogattam a '90-es években. Azután kb. 25 év kihagyás után a régi rendszert komplett eladva 2017-óta újra építem láncomat. Alapvetően elégedett vagyok a hangzással, de ki az aki nem szeret fejleszteni akár kicsi lépésekben is.
A topik színvonala és magas szintű hozzáértése késztetett arra, hogy tanácsot kérjek.
A gazda, Ákos szakmai tudása, hozzáállása nekem nagyon szimpatikus. Elsősorban kábelek terén szeretnék továbblépni.
Megtisztelő a topikomról és személyemről alkotott véleményed! Úgy érzem, hogy jelen topikot nem egyedül én alakítottam ilyenre, hiszen rengeteg értékes hozzászólás nem tőlem, hanem az aktív topiktársak tollából származik!
Az AVX-nek is köszönettel tartozom, hiszen a sok-sok év alatt helyet biztosítva, bizonyos tekintetben az otthonommá tették ezt a felületet.
Amikor az AVX indult volt még pár jelentősebb hifi-s portál de a hazai elektronikus kulturálatlanság áldozatává esve szinte mind elhullott kivétel nélkül... Leginkább az anyázás, fikázás, valamint parttalan (hit)viták eredményeként bekövetkező érdektelenségébe fulladtak egymás után.
Párszor már ezen a helyen is felbukkantak különböző indíttatásból békétlenséget szító, lelki szegények, "sudribunkók", sárdobálók, akik fantom témákba kapaszkodva próbáltak a legkülönbözőbb módon besározni. Ezeket az emberkéket a szemfüles AVX adminok rövid időn belül eltávolították a hozzáböffenéseikkel együtt, mint azt a bizonyos egyszeri kiscicát aki nem a megfelelő helyre próbál üríteni. :)

Mi elvakult Audiophilek mindannyian az élő, valós, színezetlen hangszerhangok után kapkodunk egész életünkben.
Úgy vélem, hogy élesen ketté kell(ene) választani a két világot! Megszámlálhatatlan órányi stúdiós és High End zenehallgatási tapasztalat után azt kell mondanom, hogy egy szép rózsaszín álmot hajkurászunk mi mindannyian a legkülönbözőbb ideológiák köré sereglett hobbisták, méghozzá kivétel nélkül...
A ma létező, számomra ismert technológiákkal egyszerűen lehetetlen reprodukálni a hangszerek valós dinamikai kontrasztjait, finom rezdüléseit és most nem csak a lejátszó, hanem a felvételi oldal hiányosságaira is utalnék egyben.
Persze a High End láncoknak is megvan a maga szerepe, mert képesek egy igen kifinomult, magas szintű illúzióra, ám a valóságtól szinte minden tekintetben nagyon távol állnak!

Amikor elkezdtem a kábelezősdit évtizedekkel ezelőtt, úgy éreztem, hogy mindent tudok, mostanra pedig odáig jutottam, hogy szinte nem tudok biztosan és a legkevésbé sem mernék teljes meggyőződéssel, vak hittel állítani semmit!
Titkon irigylem azokat a fórumosokat, hifi Gurukat, DIY mestereket, akik önkontroll és kételyek nélkül mindent is tudnak.
Mosolyogva olvasom itt az AVX-en is a legkülönfélébb témákban írt mindent is tudó, kioktató jellegű, indulatos hozzászólásokat. Mintha saját magam meggondolatlan csapongásai köszönnének vissza a múlt évszázadból... Szívesen vállalok lelki közösséget a hőzöngő mindent is tudókkal a múltamra való tekintettel, viszont amit soha nem értek meg többségükkel kapcsolatban, hogyan lehet a dolgok kipróbálása nélkül okosnak lenni a témában és pálcát törni?! Leegyszerűsítve, honnan tudhatná az ember milyen Viki Odintcova az ágyban a Vogue címlapjáról??? gondolkodik.gif

Szerintem a legjobb tanács amit bárkinek adhatok, hogy a saját fülével lásson és rázza le magáról az anyagilag érdekelt DIY űbermájsztrókat, napi világmegváltó hájgendfejlesztőket, mindenhez értő profi fórumos jóakaró megmondókat és vakvágányon zakatoló régótanagyonhifis haverokat az ingyen tanácsaikkal együtt!
A végén úgy is mindannyian egyedül maradunk a ilyen-olyan döntése(in)kből eredeztethető jobb-rosszabb hangzású láncaink társaságában! :napsut:
Csatolmányok
viki.jpg
viki.jpg (370.01 KiB) Megtekintve 4064 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 187

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

gomolalaci írta:
2019.07.31., szer. 20:50
Sziasztok!
Végig olvastam az összes hozzászólást! Sok tapasztalatot gyűjtögetek sok helyről, de számomra ez volt eddig a leg értékesebb.
A '70-es évektől hobbim az élethű zenehallgatás. Azóta is sok élő, hangosítás nélküli koncerten vettem részt. Jazz, Klasszikus. Mindig azt a hangzást keresem, amit ott hallottam és próbálom utánozni azt. Első komolyabb rendszeremet a Zsolt Audióból válogattam a '90-es években. Azután kb. 25 év kihagyás után a régi rendszert komplett eladva 2017-óta újra építem láncomat. Alapvetően elégedett vagyok a hangzással, de ki az aki nem szeret fejleszteni akár kicsi lépésekben is.
A topik színvonala és magas szintű hozzáértése késztetett arra, hogy tanácsot kérjek.
A gazda, Ákos szakmai tudása, hozzáállása nekem nagyon szimpatikus. Elsősorban kábelek terén szeretnék továbblépni.
Szia,

Nem vagyok szakmabeli és nem tartom magam hozzáértőnek sem, de úgy gondolom, hogy a legjobb helyen jársz :D
Személy szerint én az Aura családot tudnám Neked ajánlani Ákos "palettájából". Természetesen mindenkinek más a hallása, rendszere, stb. Lentebb írtam mit tapasztaltam ezekkel a fantasztikus kábelekkel. Jómagam is 3 éve építgetem a láncomat és még mindig nincs vége, de hallgattam Ákosra és egy nagyon kedves fórumtársra - idővel -, amikor azt mondták: "A drágábbat meglépni mindig olcsóbb". Én is, amikor először összeraktam a rendszeremet, teljesen másképp gondolkodtam, hiszen a pénztárca is nagy Úr. Viszont már zenét is szerettem volna hallgatni/élvezni bő 20 év kihagyás után - és azt bizony nem tudtam kisajtolni a kis 3000Ft-os USB "csodából" amit rákötöttem a számítógépre. :D Tápkábelnél négy lépcsőfokot másztam végig és lesz még egy, összekötőkábelből három lépcsőfok volt, hangszórókábelből már másodikra Aura-ra váltottam. Nyílván sok mindent kell mérlegelnie az embernek, de inkább veszek évente 1db kábelt amit azután nem akarok majd lecserélni...sokáig...DE akkor is csak ValhallA kábelre :D
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Ami lemaradt:-(
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Sziasztok!
Végig olvastam az összes hozzászólást! Sok tapasztalatot gyűjtögetek sok helyről, de számomra ez volt eddig a leg értékesebb.
A '70-es évektől hobbim az élethű zenehallgatás. Azóta is sok élő, hangosítás nélküli koncerten vettem részt. Jazz, Klasszikus. Mindig azt a hangzást keresem, amit ott hallottam és próbálom utánozni azt. Első komolyabb rendszeremet a Zsolt Audióból válogattam a '90-es években. Azután kb. 25 év kihagyás után a régi rendszert komplett eladva 2017-óta újra építem láncomat. Alapvetően elégedett vagyok a hangzással, de ki az aki nem szeret fejleszteni akár kicsi lépésekben is.
A topik színvonala és magas szintű hozzáértése késztetett arra, hogy tanácsot kérjek.
A gazda, Ákos szakmai tudása, hozzáállása nekem nagyon szimpatikus. Elsősorban kábelek terén szeretnék továbblépni.
A gondolkodás nem megerőltető...

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”