Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

vlaca írta:
2019.08.14., szer. 14:41
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy zerostatot(zerostat3 pro) ki hogyan használ?
A manualban azt írják hogy 30cm-ről, lassan húzni majd visszaengedni a ravaszt.
Mennyire lassan? Ha kattanik(kisül) az már gyors? Hányszor?
Illetve azt vettem észre hogy nálam a karbon szálas lemeztörlő tölti fel az erre érzékeny lemezeket. Lelövöldözöm ok, letörlöm a kefével(2-3 kör), aztán már annyira feltöltődik hogy lehúzza magával a lemezalátétet. Ha törlés után megint lelövöldözöm akkor ok. Lejátszás után is ok, nem töltődik fel közben.
Szóval minden lemeztörlés után kell lövöldözni?(az arra érzékeny lemezeknék. Nálam a legdurvább egy új kiadású Kraftwerk 4 lemezes szett.)
A jelző feltét nincs meg hozzá?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Ahha, oks. Köszi a válaszokat! :smile53:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

vlaca írta:
2019.08.14., szer. 14:41
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy zerostatot(zerostat3 pro) ki hogyan használ?
A manualban azt írják hogy 30cm-ről, lassan húzni majd visszaengedni a ravaszt.
Mennyire lassan? Ha kattanik(kisül) az már gyors? Hányszor?
Illetve azt vettem észre hogy nálam a karbon szálas lemeztörlő tölti fel az erre érzékeny lemezeket. Lelövöldözöm ok, letörlöm a kefével(2-3 kör), aztán már annyira feltöltődik hogy lehúzza magával a lemezalátétet. Ha törlés után megint lelövöldözöm akkor ok. Lejátszás után is ok, nem töltődik fel közben.
Szóval minden lemeztörlés után kell lövöldözni?(az arra érzékeny lemezeknék. Nálam a legdurvább egy új kiadású Kraftwerk 4 lemezes szett.)
Elég ha kb 3-4 másodperc alatt húzod be és ugyanennyi alatt engeded vissza. Ez jó lassú.
Kattannia sem fontos. Hol kattanik, hol nem. Lényegtelen. kb 25 cm távolság elég . Nem kell a ciklusokat túl sokszor sem megismételni. Az már rossz hangzást eredményezhet, amig el nem múlik a hatása.
Ez pár nap is lehet. Nagyjából 3 ciklus elég lemezoldalanként. Ja és ne a lemezjátszóra rakva lövöldözd! Hanem a tokból kivéve , még a kezedben.
Karbonkefét már ezerszer írtam, de felejtsd el!
Vegyél lemeztörlőkart meg ha tudod mosasd a lemezeid. A mosás a legjobb.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy zerostatot(zerostat3 pro) ki hogyan használ?
A manualban azt írják hogy 30cm-ről, lassan húzni majd visszaengedni a ravaszt.
Mennyire lassan? Ha kattanik(kisül) az már gyors? Hányszor?
Illetve azt vettem észre hogy nálam a karbon szálas lemeztörlő tölti fel az erre érzékeny lemezeket. Lelövöldözöm ok, letörlöm a kefével(2-3 kör), aztán már annyira feltöltődik hogy lehúzza magával a lemezalátétet. Ha törlés után megint lelövöldözöm akkor ok. Lejátszás után is ok, nem töltődik fel közben.
Szóval minden lemeztörlés után kell lövöldözni?(az arra érzékeny lemezeknék. Nálam a legdurvább egy új kiadású Kraftwerk 4 lemezes szett.)
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
frei34
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 17:11
Értékelés: 150

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frei34 »


Avatar
vencel
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2007.12.18., kedd 20:17
Értékelés: 21

Pioneer PLC 590

Hozzászólás Szerző: vencel »

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. A tulajdonosa lettem egy Pioneer PLC-590 lemezjátszónak és szeretném megkérdezni a fórumtársakat, hogy ismer-e valaki olyan szakembert, aki ért ehhez a lemezjátszóhoz, esetleg még alkatrészei is vannak hozzá. A lemezjátszó működik, csak át szeretném nézetni, esetleg valamikor lefestetni a káváját az eredeti színére.

Minden tanácsot előre köszönök!

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

frenki485 írta:
2019.07.16., kedd 11:51

Venni szeretnél? Mert ha igen, lehet én is egy 5mm-eset. Honnan, kitől, mennyiért?
Nekem van egy Alisca 5mm-es kemény filc csillapító alátétem, ha kell.
Ha gondolod, holnap beviszem és át is lehet venni. Ár privátban.
Csatolmányok
5mm kemény filc 1.jpg
5mm kemény filc 1.jpg (260.16 KiB) Megtekintve 2918 alkalommal
5mm kemény filc 2.jpg
5mm kemény filc 2.jpg (367.3 KiB) Megtekintve 2918 alkalommal

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rotox írta:
2019.07.16., kedd 11:49
SoundMania írta:
2019.07.16., kedd 10:21
Úgy tudtam a szivárványos az újabb.....
Ezek szerint nem?
A választ nem tudom, viszont - hogy még egyszerűbb :D legyen - feltűnt, hogy a lenti képeimen látható "fekete közepű és fehér, nagy kezdőbetűs" verzió és a "szivárványos" mellett valóban létezik "fekete közepű, aranyszínű, csupa kisbetűs" verzió is. Ha hihetünk a gyártónak, valószínűleg ez a legújabb. gondolkodik.gif
Illetve mintha valahol még azt olvastam volna, hogy vannak különböző anyagú tányérra valók....
Talán a szivárványos az fémtányérra,
De létezik másra való... Talán üvegre? Kerámiára? Nem tudom.....
Már van bevált mindenre, így nem kísérleteztem aztán tovább.

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

frenki485 írta:
2019.07.16., kedd 11:51
Venni szeretnél?
Vettem :D (fekete közepű, aranyszínű kisbetűset küldtek):

https://www.ebay.com/itm/Funk-Firm-Achr ... 2749.l2649

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Rotox írta:
2019.07.16., kedd 11:49
SoundMania írta:
2019.07.16., kedd 10:21
Úgy tudtam a szivárványos az újabb.....
Ezek szerint nem?
A választ nem tudom, viszont - hogy még egyszerűbb :D legyen - feltűnt, hogy a lenti képeimen látható "fekete közepű és fehér nagy kezdőbetűs" verzió és a "szivárványos" mellett valóban létezik "fekete közepű, aranyszínű, csupa kisbetűs" verzió is. Ha hihetünk a gyártónak, valószínűleg ez a legújabb. gondolkodik.gif
Venni szeretnél? Mert ha igen, lehet én is egy 5mm-eset. Honnan, kitől, mennyiért?
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

SoundMania írta:
2019.07.16., kedd 10:21
Úgy tudtam a szivárványos az újabb.....
Ezek szerint nem?
A választ nem tudom, viszont - hogy még egyszerűbb :D legyen - feltűnt, hogy a lenti képeimen látható "fekete közepű és fehér, nagy kezdőbetűs" verzió és a "szivárványos" mellett valóban létezik "fekete közepű, aranyszínű, csupa kisbetűs" verzió is. Ha hihetünk a gyártónak, valószínűleg ez a legújabb. gondolkodik.gif
Csatolmányok
Achromat1.jpg
Achromat1.jpg (63.01 KiB) Megtekintve 2901 alkalommal
Achromat2.jpg
Achromat2.jpg (44.42 KiB) Megtekintve 2901 alkalommal
Achromat3.jpg
Achromat3.jpg (24.69 KiB) Megtekintve 2901 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rotox 2019.07.16., kedd 11:51-kor.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rotox írta:
2019.07.16., kedd 08:40
Rotox írta:
2019.07.15., hétf. 22:43
...a "színes" közepű és a "sima feliratos" Achromat között van-e különbség...
Hátha mást is érdekel (válasz önmagamnak :rolleyes: - egyenesen a Funk-tól):

"It's just a label! Our current version has a black label with gold writing, otherwise they are all identical."
Úgy tudtam a szivárványos az újabb.....
Ezek szerint nem?

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Rotox írta:
2019.07.15., hétf. 22:43
...a "színes" közepű és a "sima feliratos" Achromat között van-e különbség...
Hátha mást is érdekel (válasz önmagamnak :rolleyes: - egyenesen a Funk-tól):

"It's just a label! Our current version has a black label with gold writing, otherwise they are all identical."

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Kedves Fórumtársak!
Kérem, mondjátok meg, hogy a "színes" közepű és a "sima feliratos" Achromat között van-e különbség (a kinézeten kívül)? Az interneten keresgélve úgy tűnik, hogy a 3 mm-esből, az 5 mm-esből, sőt az 1200-asból is van ilyen is, meg olyan is, szóval szerintem nem ezekkel a különbségekkel függ össze. gondolkodik.gif
Csatolmányok
Achromat2.jpg
Achromat2.jpg (7.95 KiB) Megtekintve 2970 alkalommal
Achromat1.jpg
Achromat1.jpg (173.76 KiB) Megtekintve 2970 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Van egy lemezjátszóval is kapcsolatos problémám, amit itt írtam le részletesen:
viewtopic.php?f=4&t=5012#p2396370

Megköszönném, ha valaki innen is meg tudná nézni, és írna rá véleményt.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

tunerman írta:
2019.06.27., csüt. 22:50
Abban tűzben minden elégett volna, inkább arról van szó, hogy az LP kicsit sokkal több példányban elérhető. Ezért mindenfajta szuper biztonsági adattárolót túlélhet, tisztán a példányszámok mennyisége okán.
TJ.
Khmm..
Ez elég gyenge érvelés
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Valóban, egy posztapokaliptikus krízisben a legkevésbé Ozzy Osbourn mesterszalagjainak elvesztésén fogunk keseregni,
de azért ebben a tűzben a zenekultúránk egy kicsíny szelete lett oda. Kár érte.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

tunerman írta:
2019.06.27., csüt. 22:50
Abban tűzben minden elégett volna, inkább arról van szó, hogy az LP kicsit sokkal több példányban elérhető. Ezért mindenfajta szuper biztonsági adattárolót túlélhet, tisztán a példányszámok mennyisége okán.
TJ.
lehetne. igy is, mondjuk valami regényben. A valóságban persze semmiképpen.

Amennyiben az történne, hogy a digitalizált mesterszalag file-ok az összes tárolási helyszinen megsemmisülnének (mondjuk atomháború esetén talán, amúgy kizárt hogy megtörténjen, de atomháború után az LP-k megtalálása nem lesz kiemelt fontosságú dolog...), akkor még mindig össze lehetne szedni a felhasználóknál meglévő,felhőben magán archívumokban, vagy az otthoni magántárolókban és akár a torrent rendszerében lévő file-okat is. Ha már un megosztott archiválás témaköréről beszélünk. Az a mesterszalag, amit a rajta lévő zene miatt ilyen sokáig megőriztek, teljesen biztos hogy millió számra létezik különböző digitális formában zene streaming cégeknél a felhőben, kiadó vállalatok saját archívumában és magánemberek százezreinél, millióinál is.

Gyakorlatilag NEM fordulhat elő olyan helyzet, hogy LP-ről kelljen a teljesen elveszett archívumokat visszaállítani.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vkz »

tunerman írta:
2019.06.27., csüt. 22:50
Abban tűzben minden elégett volna, inkább arról van szó, hogy az LP kicsit sokkal több példányban elérhető. Ezért mindenfajta szuper biztonsági adattárolót túlélhet, tisztán a példányszámok mennyisége okán.
TJ.
De ebben az esetben a fájl alapú tárolás is túléli, mert kellően sok helyen van letöltve, tárolva. Ha senki nem tartotta tárolásra érdemesnek, akkor meg mindegy :)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tunerman írta:
2019.06.27., csüt. 22:50
Abban tűzben minden elégett volna, inkább arról van szó, hogy az LP kicsit sokkal több példányban elérhető. Ezért mindenfajta szuper biztonsági adattárolót túlélhet, tisztán a példányszámok mennyisége okán.
TJ.
Akkor egyszerű a megoldás: venni kell egy ilyen mindent túlélő LP-t, arról készíteni nyomólemezt, és máris lehet gyértani a további példányokat, nirvána.
Vagy ez így mégsem lenne jó? Hmmm.... Akkor hogy is jön a mesterszalagok megsemmisüléséhez az, hogy mennyi LP van a világban, ami “mindent” túlél?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Abban tűzben minden elégett volna, inkább arról van szó, hogy az LP kicsit sokkal több példányban elérhető. Ezért mindenfajta szuper biztonsági adattárolót túlélhet, tisztán a példányszámok mennyisége okán.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

tunerman írta:
2019.06.27., csüt. 21:15
Egy hír - elégtek az Universal Music Group mesterszalagjai:

https://www.nytimes.com/2019/06/25/maga ... ZplbG44VAo

Talán mesterszalag másolatokról, vagy LP -ről még sok zenei anyag visszamenthető, de már semmi sem lesz ugyanaz. Miért írtam ide?
Mert az eredeti zenei anyagok tárolása, archiválása nagyon kényes dolog, a modern, agyonhájpolt memória chip is könnyen elvesztheti a tartalmát. Viszont a sok vinylbe vésett információ túlél mindent :D
TJ.
Csak a tisztánlátás végett, mert viccnek durva lenne, amit irsz:

A hosszú távú tárolásra szánt archíváló rendszerek több fizikai helyszinen, többféle tartalékolási stratégiával, többszörös eszköz, alkatrész redundanciával is védettek, tükrözöttek, szinkronizáltak és az adatok hosszútávú tárolásához nem használnak "memória chip"-et. Ha az egyik helyszinen megsemmisülne a teljes tárolórendszer, a másolata akkor is megtalálható valószínűleg egy másik helyszínen. A japánok a kilencvenes éevek közepén pontosan azért találták ki a DSD formátumot, hogy a mesterszalagok archiválását el tudják végezni, és tudják informatikai úton, adatszalagon tárolni őket (azt hiszem a DLT formátumot gondolták erre használni az optikai lemezeken kívűl, mint amilyen a Panasonic un fázisváltós diszkjei voltak, ugyanis akkor már nagyon sok szalag nem volt könnyen vagy egyáltalán lejátszható állapotban.

Abban a tűzben, amiben mesterszalagok elégnek, minden bizonnyal az LP-k is elégtek volna.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Klaca »

huszti-zsolt írta:
2019.06.27., csüt. 10:33
Mindegyikben ez van. A Rega (Roy) egyik legjobb találmánya volt. Éppen eettől jó (jobb) az RB300-tól felfele... Na de kérem, ha valaki hifi fanatikus, akkor az sokkal jobban ismeri a fizikát! :D :D (Klaca keress meg, neked szívesen elmondom, hogy miért is nagyszerű dolog ott az a rugó! :) )
Nagyon köszi, ez végre valami használható info. Persze pont téged nem akartalak ezzel zargatni. Azért majd alkalomadtán mondd el, tudod, engem a teoretikus oldal (is) érdekel(ne).

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Egy hír - elégtek az Universal Music Group mesterszalagjai:

https://www.nytimes.com/2019/06/25/maga ... ZplbG44VAo

Talán mesterszalag másolatokról, vagy LP -ről még sok zenei anyag visszamenthető, de már semmi sem lesz ugyanaz. Miért írtam ide?
Mert az eredeti zenei anyagok tárolása, archiválása nagyon kényes dolog, a modern, agyonhájpolt memória chip is könnyen elvesztheti a tartalmát. Viszont a sok vinylbe vésett információ túlél mindent :D
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
hi-fi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2017.07.05., szer. 12:48
Értékelés: 34

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hi-fi »

vlaca írta:
2019.06.26., szer. 22:38
hi-fi írta:
2019.06.26., szer. 21:31
Ööö itt 10g-nak írják az LVX-et:
https://www.vinylengine.com/library/lin ... -lvx.shtml
De a 10g-os kar is jó ezekhez a hangszedőkhöz, nem okoz csalódást :smile32:
[/quote]

Na szép kis káosz :D
Oks, köszi!
[/quote]

Ebben a két táblázatban látható hogy a cél 10hz-es rezonanciától, egyik esetben sincs messze (10g ill. 12g) a 16-os dinamikus engedékenységű Goldring 2100
10g.jpg
12g.jpg
A 11g-os Rega karhoz kifejezetten ajánlják a Nagaoka MP110-est

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”