Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

suminator968 írta:
2019.08.08., csüt. 18:37
Nektek mi a tapasztalatotok?
Évek óta rendelkezem Spotify és Tidal előfizuval is, azonban ma már a Spotifyt hallgathatatlannak tartom minőségileg a Tidalhoz képest. Csak akkor használom, ha gyenge a net.
A Tidal alapszintű előfizetése is tudtommal eleve jobb minőségű, mint a Spotify-é, de nagyobb sávszélességet is kér (ezért van az, hogy csak akkor használod a spotify-t, ha gyenge a net).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Nektek mi a tapasztalatotok?
Évek óta rendelkezem Spotify és Tidal előfizuval is, azonban ma már a Spotifyt hallgathatatlannak tartom minőségileg a Tidalhoz képest. Csak akkor használom, ha gyenge a net.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.08.08., csüt. 17:37
Akkor elbeszéltünk egymás mellett (vagy én mellettetek :) ), én erre gondoltam, nem az előfizura:
Ezek a beállítási lehetőségek, igen (ha HiFi előfizetésed van). De tottyi az előfizetésre kérdezett rá. Egyik 10 dollár, másik 20 dollár, melyik mit ad?
Az én válaszom: az olcsóbbik előfizetésben lossy AAC van ("Normal=180 Kbps, High=320 kbps). Ez kb a telefonokra jó, rendes hifi rendszerbe szerintem nem. A drágábbik előfizu tartalmazza a lossless formátumokat (HiFi: 16bit/44.1Khz vagy 16bit/48kHz FLAC, MASTER: 24bit/48kHz vagy 24bit/96KHz MQA FLAC - vigyázat ez utóbbi lossy formátum!!! de elvileg /a marketinszöveg szerint/ jobb mint a CD minőség. A "studio quality" dumát azért remélem senki nem veszi komolyan)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.08.08., csüt. 17:00
tottyi írta:
2019.08.08., csüt. 16:17
Hi, lehet mar volt de sajnos nem talaltam meg na meg az oldalukon sem, hogy most van a Tidal-nal Premium es HIFI elofizetes az egyik 10 dollar a masik 20 dollar, azt szeretnem kerdezni, hogy ezek milyen minosegben streamelnek?
A drágább az elérhető legjobb minőségben MASTER, 24bit/96kHz, ez előadótól függ, van akinek nincs ilyen minőségben, olyankor automatikusan 16 bit/44.1 kHz-ben megy. Az olcsóbb az HIFI 16bit/44.1kHz maximum.
Nem egészen.
A HiFi tartalmazza a CD-minőséget illetve a MASTER-t is, ha van.
A Premium az a "normál" veszteséges tömörítésű formátumot adja:
Screenshot 2019-08-08 at 17.16.13.jpg
Screenshot 2019-08-08 at 17.16.13.jpg (146.01 KiB) Megtekintve 2458 alkalommal
.
A Tidal eléggé hallgat róla, hogy mi az a "normal sound quality", de viszonylag könnyű megállapítani (Audirvana kiírja): AAC 320 kbps lesz az, ami bizony veszteséges tömörítés, még ha az általánosan elfogadott vélemény az is, hogy jobb, mint az MP3.

Ami a HiFi-t illeti, azt viszont részletesen taglalja a Tidal:
Screenshot 2019-08-08 at 17.23.08.jpg
Screenshot 2019-08-08 at 17.23.08.jpg (254.66 KiB) Megtekintve 2458 alkalommal
.
Hogy az AAC 32 kbps tömörített és a 44.1khz Lossless között meghallja-e az ember a különbséget, az egyéntől függ, de ha valaki olyan szerencsétlen, hogy jó füllel "áldotta meg" a sors, akkor nagyon fogja hallani a kettő között a különbséget, még egy kevésbé jó rendszeren is.

Just my two pence.

(megjegyzem, sajnos HiFi előfizetéssel sem minden lossless, keress rá pl. egyik kedvencemre Mike Mainieri Wanderlust c. albumára, na az csak AAC-ben van fenn, Tidal HiFi előfizetéssel is. Hallani is rajta, sajnos. Szerencsére nekem az megvan eredeti CD-n.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

wittao írta:
2019.08.08., csüt. 17:00
tottyi írta:
2019.08.08., csüt. 16:17
Hi, lehet mar volt de sajnos nem talaltam meg na meg az oldalukon sem, hogy most van a Tidal-nal Premium es HIFI elofizetes az egyik 10 dollar a masik 20 dollar, azt szeretnem kerdezni, hogy ezek milyen minosegben streamelnek?
A drágább az elérhető legjobb minőségben MASTER, 24bit/96kHz, ez előadótól függ, van akinek nincs ilyen minőségben, olyankor automatikusan 16 bit/44.1 kHz-ben megy. Az olcsóbb az HIFI 16bit/44.1kHz maximum.
Koszi, akkor megnyugodtam, hogy a "rosszabb" minoseg is legalabb cd minoseg na meg amugy sem hallom a rendszeremen ugyanazt az albumot 16/44-ben vagy 24/96-ban hallgatva kulonbseget.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, lehet mar volt de sajnos nem talaltam meg na meg az oldalukon sem, hogy most van a Tidal-nal Premium es HIFI elofizetes az egyik 10 dollar a masik 20 dollar, azt szeretnem kerdezni, hogy ezek milyen minosegben streamelnek?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Azért döntöttem először a Burson Classic opamp mellett, mert féltem, hogy az Elac-ok mindent megmutató transzparens hangját rossz irányba fogja erősíteni a Vivid verzió. Nem ez történt, már túl sokat is tompított rajta, de a legfőbb problémám ugye az volt, hogy azt a hatalmas teret amit az Asus hangkártyánál tapasztaltam, jelentős mértékben lerontotta a Classic verzió (és részletek is eltűntek).

Aki Asus STX hangkártyába cserélt, az leginkább a Vivid verziót használta (külföldi fórumokon olvasottak alapján), és szinte mindenki javulásról számolt be (bízom benne, hogy nálam is ilyen lesz a hatása).
Mint ahogy azt már talán leírtam, sosem egyedül hallgatom meg az új “szerzeményeket” (a feleségemet is bevonom), mindketten ugyanazt hallottuk (persze itt nem óriási különbségekről van szó).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

diagnet írta:
2019.08.07., szer. 23:02
tamagaba írta:
2019.08.07., szer. 10:54
hunhun írta:
2019.08.07., szer. 08:42
... az az excel ábra kicsit vicces :D

valami ilyesmit ad a gyártó, amin már dolgokat egy szakavatott le tud olvasni?

https://www.analog.com/media/en/technic ... /OP275.pdf
Az adatlapok arra valók, hogy a megrendelő el tudja dönteni, hogy az adott alkatrész megfelelő lesz e az általa tervezett projectbe. Utána azt még méretezni, illeszteni kell. Akik átszitázott, átbrandelt opampokat cserélgetnek gyakorlatilag megveszik ugyanazt zázszoros áron és halucinálnak hozzá jobb hangot, vagy ami rosszabb: eltérő típusra cserélik a hozzá tartozó áramköri elemek szükségszerű átméretezése nélkül. Lényegében elhangolják az erősítőt. Ez olyan kb. mint a gulyásleves halból. Az elfogult készítőnek lehet, hogy bejön, de a vendégek inkább kihagynák.
A Bursonnek is van adatlapja, igaz, nem annyira részletes, mint a fentebb linkelt. Ésnem csak a cseréhez találni instrukciókat, hanem a további "jósításhoz" is. Azonkívül a honlap felsorolja, hogy mivel gondolja a csereszabatosnak a cuccokat, és amennyiben az opampot regisztrálja az ember, ráadásként megkapja rá az élettartam garanciát. Marketing BS, nem más ez, nyilván.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

tamagaba írta:
2019.08.07., szer. 10:54
hunhun írta:
2019.08.07., szer. 08:42
... az az excel ábra kicsit vicces :D

valami ilyesmit ad a gyártó, amin már dolgokat egy szakavatott le tud olvasni?

https://www.analog.com/media/en/technic ... /OP275.pdf
Az adatlapok arra valók, hogy a megrendelő el tudja dönteni, hogy az adott alkatrész megfelelő lesz e az általa tervezett projectbe. Utána azt még méretezni, illeszteni kell. Akik átszitázott, átbrandelt opampokat cserélgetnek gyakorlatilag megveszik ugyanazt zázszoros áron és halucinálnak hozzá jobb hangot, vagy ami rosszabb: eltérő típusra cserélik a hozzá tartozó áramköri elemek szükségszerű átméretezése nélkül. Lényegében elhangolják az erősítőt. Ez olyan kb. mint a gulyásleves halból. Az elfogult készítőnek lehet, hogy bejön, de a vendégek inkább kihagynák.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Nálam Classic került egy ESS9028 PRO-s DAC-ba anno, két duál a végébe, két 5-ös single eléjük. Ott nagyon sokat hoztak, pedig AD797-eseket (single), illetve - ha jól emlékszem - OPA2134-eseket vagy talán OPA1612-eseket (duál) váltottak.
Hasonló tapasztalások voltak baráti körben (Gustard és Promitheus Audio DAC esetén is).
Az AD797-esek cseréjén a mostani DAC-ombn én még mindig gondolkodom, és ahogyan ismerem magam: ha egyszer elkezdtem gondolkodni rajta.... gondolkodik.gif :rolleyes: :D
De nyilván nem való minden minden rendszerbe.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

hunhun írta:
2019.08.07., szer. 10:20
pont ezért leszek kíváncsi nadtom véleményére.
Nekem az a diagram csak annyit mond, hogy a gyártó és/vagy a marketingese szerint a Vivid a színezetétől/textúrájától eltekintve (bármit is jelentsen ez :D ) mindenben jobb a Classic-nál. Az áruk, pedig ugyanaz.
Komoly méréseket nem tettek közzé, ha jól tudom, szóval nem is kell túl komolyan venni a dolgot.
akkor jo.
plane, ha ismeritek egymast, egymas preferenciait, izleset nadtom-mal - enelkül lehet, ami X-nek megnyugtatobb, az Y-nak unalmas/lapos, ami X-nek elenk, vidam, életteli hangzás, az Y-nak túl izgága stb.

igen, a diagram X tengelye is inkabb csak "ügyes"(kedö) elnevezés, sokak által ismert és használt definicio nelkül.
szerintem/nekem ugy érzünk több texturát (szövetet, szintet) a zeneben, ha megvannak a részletek is, a kettö nekem trendileg egyirányban haladnak

Avatar
hunhun
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2007.12.04., kedd 13:59
Értékelés: 46
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hunhun »

avl2 írta:
2019.08.07., szer. 09:55
wittao írta:
2019.08.07., szer. 09:00
...Azért ennél nagyobb eltéréseket mutató diagrammra számítottam...
de ezek nem csak ilyen marketing BS abrak ? ...szerintem de.

mi van az Y tengelyen ?
szamolták Joseph-en a libabörök puklijait ? vagy a vigyor szelessege cm-ben ?
esetleg az észlelt hibák száma (!) ?
vagy hogy sok hallgato a max. 10-böl (vagy 100-bol ? :smile29: ) mennyi pontot adott rá ?

a skála lehet szuper logaritmikus is, es akkor maris hatalmas a különbseg !
pont ezért leszek kíváncsi nadtom véleményére.
Nekem az a diagram csak annyit mond, hogy a gyártó és/vagy a marketingese szerint a Vivid a színezetétől/textúrájától eltekintve (bármit is jelentsen ez :D ) mindenben jobb a Classic-nál. Az áruk, pedig ugyanaz.
Komoly méréseket nem tettek közzé, ha jól tudom, szóval nem is kell túl komolyan venni a dolgot.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

wittao írta:
2019.08.07., szer. 09:00
...Azért ennél nagyobb eltéréseket mutató diagrammra számítottam...
de ezek nem csak ilyen marketing BS abrak ? ...szerintem de.

mi van az Y tengelyen ?
szamolták Joseph-en a libabörök puklijait ? vagy a vigyor szelessege cm-ben ?
esetleg az észlelt hibák száma (!) ?
vagy hogy sok hallgato a max. 10-böl (vagy 100-bol ? :smile29: ) mennyi pontot adott rá ?

a skála lehet szuper logaritmikus is, es akkor maris hatalmas a különbseg !

Avatar
hunhun
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2007.12.04., kedd 13:59
Értékelés: 46
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hunhun »

KopaszKutya írta:
2019.08.07., szer. 08:31
nadtom írta:
2019.08.06., kedd 22:16
nadtom írta:
2019.07.25., csüt. 12:17
Éppen ma jöttek meg :rolleyes:, még nem építettem be, de hamarosan leírom a tapasztalataimat.
A Burson Classic V6-os dual opamp-ok nem váltották be a hozzáfűzött reményeimet (Asus STXII).
A mély hangok megfogottabbak, precízebbek, a magas kicsit lágyabb lett, de ezzel együtt jelentősen kevesebb részlet lett a zenében és sokkal kisebb lett a színpad. Az a hatalmas tér, zeneiség amit az Asus hangkártyában megszerettem, pontosan az tűnt el, sajnos.
Ha csak egy db Burson Classic opamp volt berakva, még akkor volt a legjobb a helyzet, de ettől őszintén szólva többet vártam (illetve ekkor már nem volt számottevő hangbeli különbség az eredeti, gyári opampokhoz képest).
Szerencsére a Burson Audio korrekten áll a helyzethez, beleegyeztek, hogy ha visszaküldöm az opampokat, kicserélik a Vivid verzióra.
Szerintem túl sokat a Vivid-tól se várj.

Pár éve én is próbálkoztam op-amp cserélgetéssel, STX és külső DAC-nál is, de vagy nem hallottam különbséget vagy olyan minimálisat, ami pár szám meghallgatása után már fel sem tűnne. Pedig próbáltam olcsóbbat, drágábbat is.

Kicsit reménykedtem, hogy hátha ezek a drága Burson op-ampok jobban működnek, de ezek szerint nincs értelme rájuk költeni annyi pénzt.
Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit szólsz majd a Vivid-hez, mert (nem csak) nálam nagyon megérte az árát.
Classic verziót még nem volt alkalmam kipróbálni, de a honlapon szereplő (marketing) anyag azt állítja, hogy van különbség...
Untitled-2.jpg
Untitled-2.jpg (43.96 KiB) Megtekintve 2332 alkalommal
szóval izgatottan várom a fejleményeket.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

nadtom írta:
2019.08.06., kedd 22:16
nadtom írta:
2019.07.25., csüt. 12:17
Éppen ma jöttek meg :rolleyes:, még nem építettem be, de hamarosan leírom a tapasztalataimat.
A Burson Classic V6-os dual opamp-ok nem váltották be a hozzáfűzött reményeimet (Asus STXII).
A mély hangok megfogottabbak, precízebbek, a magas kicsit lágyabb lett, de ezzel együtt jelentősen kevesebb részlet lett a zenében és sokkal kisebb lett a színpad. Az a hatalmas tér, zeneiség amit az Asus hangkártyában megszerettem, pontosan az tűnt el, sajnos.
Ha csak egy db Burson Classic opamp volt berakva, még akkor volt a legjobb a helyzet, de ettől őszintén szólva többet vártam (illetve ekkor már nem volt számottevő hangbeli különbség az eredeti, gyári opampokhoz képest).
Szerencsére a Burson Audio korrekten áll a helyzethez, beleegyeztek, hogy ha visszaküldöm az opampokat, kicserélik a Vivid verzióra.
Szerintem túl sokat a Vivid-tól se várj.

Pár éve én is próbálkoztam op-amp cserélgetéssel, STX és külső DAC-nál is, de vagy nem hallottam különbséget vagy olyan minimálisat, ami pár szám meghallgatása után már fel sem tűnne. Pedig próbáltam olcsóbbat, drágábbat is.

Kicsit reménykedtem, hogy hátha ezek a drága Burson op-ampok jobban működnek, de ezek szerint nincs értelme rájuk költeni annyi pénzt.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

nadtom írta:
2019.07.25., csüt. 12:17
Éppen ma jöttek meg :rolleyes:, még nem építettem be, de hamarosan leírom a tapasztalataimat.
A Burson Classic V6-os dual opamp-ok nem váltották be a hozzáfűzött reményeimet (Asus STXII).
A mély hangok megfogottabbak, precízebbek, a magas kicsit lágyabb lett, de ezzel együtt jelentősen kevesebb részlet lett a zenében és sokkal kisebb lett a színpad. Az a hatalmas tér, zeneiség amit az Asus hangkártyában megszerettem, pontosan az tűnt el, sajnos.
Ha csak egy db Burson Classic opamp volt berakva, még akkor volt a legjobb a helyzet, de ettől őszintén szólva többet vártam (illetve ekkor már nem volt számottevő hangbeli különbség az eredeti, gyári opampokhoz képest).
Szerencsére a Burson Audio korrekten áll a helyzethez, beleegyeztek, hogy ha visszaküldöm az opampokat, kicserélik a Vivid verzióra.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »

juliush írta:
2019.08.05., hétf. 10:29
lehoako írta:
2019.08.05., hétf. 10:08
Cher Julien,

adom, amit ír, annyi kukacoskodással, hogy a végén az Légli Blanc-nal (de ez legyen a szélsőséges nyelvi connoisseur-ködés elméletének gerjesztett gerjesztett lenyomata a digitális virtuáliában).

:D :D :D
Tudjuk be a nyelvtani botlásomat az említett nedű által okozott módosult tudatállapotnak!
(Bár ha őszinte akarok lenni, nem kizárt, hogy most ugyanígy elkövetném! ;) )
D'accord, passons... :-)))

Amúgy, amilyen paradox a grammatika és a borivás duális dinamikája, meggyőződésem, hogyha ketten innánk, az elkövetés meg sem történne :-).

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

lehoako írta:
2019.08.05., hétf. 10:08
Cher Julien,

adom, amit ír, annyi kukacoskodással, hogy a végén az Légli Blanc-nal (de ez legyen a szélsőséges nyelvi connoisseur-ködés elméletének gerjesztett gerjesztett lenyomata a digitális virtuáliában).

:D :D :D
Tudjuk be a nyelvtani botlásomat az említett nedű által okozott módosult tudatállapotnak!
(Bár ha őszinte akarok lenni, nem kizárt, hogy most ugyanígy elkövetném! ;) )
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »

juliush írta:
2019.08.03., szomb. 15:49
A lényeg az, hogy bármely audio-rendszer, egy adott zenei információval gerjesztve a hallgatóban végtelen különböző auditív élményt generál egy valószínűségi hullámfüggvénnyel leírható módon.
A zenehallgatás, mint mérés ennek a hullámfüggvénynek az "összeomlását" eredményezve alakítja ki a hallgatóban konkrét auditív élményt a koppenhágai interpretáció szerint (nem véletlen, hogy a dánok ilyen jók hifiben).
Írom mindezt némi Légli Blanc-kal gerjesztve. ;)
Cher Julien,

adom, amit ír, annyi kukacoskodással, hogy a végén az Légli Blanc-nal (de ez legyen a szélsőséges nyelvi connoisseur-ködés elméletének gerjesztett gerjesztett lenyomata a digitális virtuáliában).

:D :D :D

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2019.08.03., szomb. 15:49
A lényeg az, hogy bármely audio-rendszer, egy adott zenei információval gerjesztve a hallgatóban végtelen különböző auditív élményt generál egy valószínűségi hullámfüggvénnyel leírható módon.
A zenehallgatás, mint mérés ennek a hullámfüggvénynek az "összeomlását" eredményezve alakítja ki a hallgatóban konkrét auditív élményt a koppenhágai interpretáció szerint (nem véletlen, hogy a dánok ilyen jók hifiben).
Írom mindezt némi Légli Blanc-kal gerjesztve. ;)
Biztos, hogy csak bort ittál eme írás előtt? :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fülelek írta:
2019.08.03., szomb. 15:37
...nem úgy, mint Bob Stuart az MQA-ról...
de eleninte Ö is alkotott, nem ?

...kit mikor ragad el a management, marketing, a PÉÉÉNZ (valakit mielött érdemlegeset alkotott volna, valakit már alkotás közben de hamar, valakit csak miutan hosszabban alkotott ...és valakit sosem)

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kupecke »

mike-rame írta:
2019.08.03., szomb. 14:49


De mi van akkor ha nem csak a fülünkkel "hallunk"? Kínozható-e valaki, elereszthető-e az orra vére pl. "ultra-tartományú hangfrekvenciás jellel"(?dB mellett)? Van hatása a zenehallgatási kedvre a (füllel)hallható tartományon kivüli eső jelekkel "szennyezett" zene hallgatása? Vagy "mittudomén vagy akármi"? ;) Vagy pl. elemi részecske szinten (neutron/proton/elektron) fénysebességgel sugárzott gravitációs hullámok és azok interferenciái hatása a különböző anyagi összetételű mindenféle vezető/szigetelő anyagra, ami csak alkotja a hangeltő eszközeinket... ;)
Hm, csak felmerült valakiben ez is :smile32:
Van e világunkban olyan nézet (nem mérnöki, de mégis több ezer éve meglévő), hogy a hangnak négy formája van, ebből csak egy, ami audio módon hallható, no ezen tornázunk itt :D, tehát talán érdemes kicsit néha a görbéken és számokon túlra is tekinteni :napsut:

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Elég kerítésszaggató lehet az a Savanya Blanc :D , de azért értem, mire gondolsz, és egyetértek, egyébként meggyőződésem, hogy az illatok is hatnak az auditív élményre, ( pl. most áfonya lekvár befőzés közben ) sajnos a szagnak nincs SI mértékegysége, csak az Olf, ( https://hu.wikipedia.org/wiki/Olf ) és természetesen a hifinek sincs definiálható mértékegysége, csak olyan pontosságú, mint az öl/miatyánk sebesség mértékegység :D

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

A lényeg az, hogy bármely audio-rendszer, egy adott zenei információval gerjesztve a hallgatóban végtelen különböző auditív élményt generál egy valószínűségi hullámfüggvénnyel leírható módon.
A zenehallgatás, mint mérés ennek a hullámfüggvénynek az "összeomlását" eredményezve alakítja ki a hallgatóban konkrét auditív élményt a koppenhágai interpretáció szerint (nem véletlen, hogy a dánok ilyen jók hifiben).
Írom mindezt némi Légli Blanc-kal gerjesztve. ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egy nem digitális példa: adott két nagyszerű analóg erősítő, mindkettő összes jelenleg mért és megadott paramétere kiváló, rákötjük az erősítők értékének tizedébe se kerülő hangsugárzóra, és hallani fogjuk, hogy nem pont úgy szól az egyik erősítő, mint a másik. Nem az a lényeges, melyik a jobb, pusztán a jól detektálható hangzás különbség léte az érdekes. Pedig mindenféle műszaki szempontból sokkal jobb mindegyik, mint egy olcsó hangsugárzó.
Na most ez akkor hogy van? gondolkodik.gif
Digitális világban még másféle torzítások, zavaró tényezők vannak, amiről kevesen tudnak, emiatt nem érdemes legyinteni erre a fickóra, különös tekintettel arra, hogy nagyon jó holmikat alkotott már. Nem gondolom, hogy kizárólag a marketing vezérelné előadását, nem úgy, mint Bob Stuart az MQA-ról...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”