Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Quartz órák

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

huszti-zsolt írta:
2019.08.09., pén. 10:47
Mechanikus viselkedés, quartz pontosság, valóban a gyártóhoz köthető know how, elegancia! És még csak nem is horror ár! :)
Seiko Kinetic
Igen, ez valóban jó alternatíva lehet(ne). De aztán kiderült, hogy a fültárs kerete, ezen órák egyhatoda, egytizede.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2019.08.09., pén. 10:33
Vinkler írta:
2019.08.07., szer. 22:07
...Nincs több kérdésem! :rolleyes:
ne hagyjatok magamra ! :D

latok ilyeneket, amik 8-10 evi elemcsere aruak (megkerestem: 14 honapot ment az 1290 Ft-ert beletett elemmel az ora - 20 es 25 eve tenyleg 4-5 evet ment a beletett elemekkel):
https://www.tutuora.hu/casio/mtp-vs01l-7b2.html (stilusa sincs ellenemre - már amennyire ez engem érdekel :-)
https://casio.timecenter.hu/casio+orak/ ... 700-1A.ora
szoli
Na de minek ilyen r.hadt drágát? :D

Itt van pl. ez: https://casio.timecenter.hu/casio+orak/ ... -210-1.ora
vagy ez, ezt még normálisabb ruhához sem gáz felvenni, és olcsó: https://casio.timecenter.hu/casio+orak/ ... 240-1E.ora
vagy, ha kell a sok funkció, akkor ez, sokat tud és még valamennyire szolid kinézetű is: https://casio.timecenter.hu/casio+orak/ ... -40-7A.ora

Na latod, nem hagyunk magadra. :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Mechanikus viselkedés, quartz pontosság, valóban a gyártóhoz köthető know how, elegancia! És még csak nem is horror ár! :)
Seiko Kinetic
kinetic.jpg
kinetic.jpg (48.16 KiB) Megtekintve 3272 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2019.08.07., szer. 22:07
...Nincs több kérdésem! :rolleyes:
ne hagyjatok magamra ! :D

latok ilyeneket, amik 8-10 evi elemcsere aruak (megkerestem: 14 honapot ment az 1290 Ft-ert beletett elemmel az ora - 20 es 25 eve tenyleg 4-5 evet ment a beletett elemekkel):
https://www.tutuora.hu/casio/mtp-vs01l-7b2.html (stilusa sincs ellenemre - már amennyire ez engem érdekel :-)
https://casio.timecenter.hu/casio+orak/ ... 700-1A.ora

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2019.08.07., szer. 15:06

...hogy mennyire nem erdekel design stb: másik gondolatom, hogy lányom óráját használom ha kell :-). Lidl-ös gyerekóra, amibe tavaly ugyanakkor került elem, mint az enyémbe es még megy vele (eredetivel talan 2 ever ment) ... es mivel lassan lesz a lanyomnak telefonja, gondolom nem fogja hasznalni az óráját
Nincs több kérdésem! :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2019.08.07., szer. 14:01
avl2 írta:
2019.08.07., szer. 10:48
... mindezt minimalis költseggel
Ha pontosságra vágysz, akkor a mechanikus órákat felejtsd el....

...Casio és a Citizen...
... az órasoknál lévő elemek minősége erősen eltérő...
lehet nemhangsulyoztam eléggé, hogy a minimális költség fontos

persze: HA (!) új óra, akkor a szempontjaim miatt quartz.

én is erösen gondolom a nagyon változó elemállapotot.
A regi M.Zs. körtéri órásomnál kérdezgettem is, de garanciát Ö sem akart adni.

Ez a kerdes: probalkozni elemcserékkel a meglevö órával (legyen mondjuk 1000 HUF/év)
vagy egy semmilyen quartz Casio, ami valószínüsithetöen (?) X évig (X=??) nem kér új elemet ?

Ha Neked is evente kell elemcsere, az inkabb azt erösiti, hogy nem direkt ocska (minösegü, vagy állapotú, mert 10 éve ott hevert a polcon napsütésben) elemet kaptam az órástól, akinél akkor voltam elöször.

...hogy mennyire nem erdekel design stb: másik gondolatom, hogy lányom óráját használom ha kell :-). Lidl-ös gyerekóra, amibe tavaly ugyanakkor került elem, mint az enyémbe es még megy vele (eredetivel talan 2 ever ment) ... es mivel lassan lesz a lanyomnak telefonja, gondolom nem fogja hasznalni az óráját

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2019.08.07., szer. 10:48
nekem a lentimben minimalis elvarasaim vannak: divatossag, menöseg, kinezet nem igazan erdekel.

mutassa az idöt eleg pontosan (mikor a seikomat hasznaltam, 5masodperc elteres mar nagyon zavart [volna] es megbizhatoan, könnyen leolvashato legyen (mutatos es szamkijelzeses is jo), a szijat birjam - plane nyari forrosagban izzadassal -, mindezt minimalis költseggel
Ha pontosságra vágysz, akkor a mechanikus órákat felejtsd el. Soha nem fogja felvenni a versenyt pontosságban egy quartz szerkezettel. Ezt űberelni lehet esetleg rádiójelvezérléssel. Ebben a Casio és a Citizen, akik nagyon kedvező áron kínálnak rádiójel vezérelt órákat. Ezekhez, ha picit minőségben és árban feljebb szeretnél lépni, akkor esetleg a Seiko, vagy valamelyik olcsobb almodellje (Pulsar, Lorus) is szóba jöhet. Ott van még az Orient is, ahol szerencsével járhatsz.
Az elemcsere nyilván a szerkezet használódásával is sűrűsödhet, de meglátásom az, hogy az órasoknál lévő elemek minősége erősen eltérő. Szinte évenként kell nekem is hordanom a villanyos órákat elemcserére, ami azért nem túl acélos idő.
Ezen tusz segíteni, ha fényenergiát használó quartz órát választasz. Az általam említett gyrtók rendelkeznek ilyen modellekkel.

Sok sikert! Aztán beszámolót kérünk! ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.08.07., szer. 12:23
...
Visszatérve a pontosságra: én is ilyen pontosság-mániás voltam, néztem hogy az órám késik-e 3 másodpercet, és képes voltam perceket vacakolni, hogy másodperc pontosra igazítsam.... aztán az ember előbb-utóbb rájön, hogy - nagyon kevés kivételtől eltekintve - nemhogy 5 másodpercnek, de akár még egy perc eltérésnek sincs nagy jelentősége. Főleg (paradox módon) a mérnöki világban - nagyon sok felé jártam már a világban, üzleti és szakmai tárgyalásokon is, soha nem történt meg, hogy valakinek szóltak volna, hogy miért késik 1 percet - tul. képpen nem is voltam még olyan tárgyaláson, ami percnél jobb pontossággal kezdődött volna. Ez csak egy példa persze.
Az emberek évszázadokon keresztül éltek "időbecslést" mutató órákkal, ma a fiatalabbaknál már nem is divat az óraviselés, cserében ott az okostelefon, amely (pl. iPhone esetén biztosan) mindig nagyon pntos, mert az meg a neten lógva igazítja magát a pontos időhöz.
Ma már legszívesebben egy mechanikus órát viselek - aztán hébe-hóba állítok egyet a percmutatón reggel, ha már nagyon mást mutat, mint a hálószobai atompontos rádióvezérlésű órám... A másodpercmutatóval nem is törődök. :D
egyetértek es sok hasonlo van. regen elbibelödtem avval is, hogy a percmutato teljesen jol alljon masodpercmutatoval azaz egesz perckor a vonason.

igen, sajnos megbeszeleseken nem "divat" a pontossag, engem azert ez zavar, illetve en pontos vagyok, igyekszem "soha" nem késni, valahol nekem ez "Önmaga iranti igenyesseg" ha szigoruan fogalmazok tiszteletlenseg,"bunkosag" a többi resztvevö iranyaban, pocsékolás stb.
..osztrak cegnel, ahol dolgoztam, volt, aki a sajat reszeröl/reszlegenel bevezette: 1 perc keses = 1 € (pl. a közös penzbe)

termeszetesen a regi, "mezögazdasagi" vilagban nem óraidöpontra mentek a dolgok, ma sokszor kell (nekünk nyaralason kell legkevesbe, de ott is: hogy a Bauernhof-ba esti etetesre lanyom visszérhessen :-)

..bevallom, en alapbol igyekszem a "tul"modern eszközhasznalatot kerülni (privatmobilom nincs, ceges meg munkaidön kivül max. az idö 20%-aban bekapcsolva). amig ceges butatelefonom volt, addig jo volt az órának, aksija sokáig bírta. céges okostelefon (iphone SE) viszont nagyobb, hamarabb merül aksija, ezért kevésbe tudom/akarom órának hasznalni

nekem nagyon nem divat lenne az ora, hanem amikor nagynak tartom iphone SE-t (ami szerencsemre az okostelefonok között erösen kicsi), és szüksegem van az idöt nagyjabol tudni (lehet ez repter ...volt mar, hogy belefeledkeztem munkaba es utolso hivas utan epp csak felengedtek, lehet ez nyaralas, hegyi tura, ahol el tud veszni idöerzekem es nem akarok/tudok folyton a telefon utan matatni..) arra legyen egy eszközöm

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2019.08.07., szer. 12:10
lakasban termeszetesen van "frankfurti" idöt mutato óra
létezik karórában is, pl. az általam mutatott Casio ProTrek is ilyen.

Visszatérve a pontosságra: én is ilyen pontosság-mániás voltam, néztem hogy az órám késik-e 3 másodpercet, és képes voltam perceket vacakolni, hogy másodperc pontosra igazítsam.... aztán az ember előbb-utóbb rájön, hogy - nagyon kevés kivételtől eltekintve - nemhogy 5 másodpercnek, de akár még egy perc eltérésnek sincs nagy jelentősége. Főleg (paradox módon) a mérnöki világban - nagyon sok felé jártam már a világban, üzleti és szakmai tárgyalásokon is, soha nem történt meg, hogy valakinek szóltak volna, hogy miért késik 1 percet - tul. képpen nem is voltam még olyan tárgyaláson, ami percnél jobb pontossággal kezdődött volna. Ez csak egy példa persze.
Az emberek évszázadokon keresztül éltek "időbecslést" mutató órákkal, ma a fiatalabbaknál már nem is divat az óraviselés, cserében ott az okostelefon, amely (pl. iPhone esetén biztosan) mindig nagyon pntos, mert az meg a neten lógva igazítja magát a pontos időhöz.
Ma már legszívesebben egy mechanikus órát viselek - aztán hébe-hóba állítok egyet a percmutatón reggel, ha már nagyon mást mutat, mint a hálószobai atompontos rádióvezérlésű órám... A másodpercmutatóval nem is törődök. :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.08.07., szer. 11:55
avl2 írta:
2019.08.07., szer. 10:48
5masodperc elteres mar nagyon zavart [volna]
Ne viccelj, mégis mihez kell neked havi +5/-5 másodpercnél jobb pontosság? Vagy napi 5 másodpercre gondolsz? (mechanikusban még az is nagyon-nagyon jó, én simán tudok vele együttélni).

Ha másodperc-pontosságú időre van szükséged mindig, akkor egy rádióvezérlésű óra a barátod lehet (az napi 2-szer utánigazítja magát Frankfurtból sugárzott atomóra-jelnek, feltéve ha épp olyan helyen van, hogy tudja venni azt. Kültérben általában sikerül neki).
nem vicc es nem is eliras. :-)

nem objektiv szükseglet, nyilvan, hanem "kényszer", agymenés, mánia, stb.

...mondjuk az élet legtöbb területen "túl"optimalizalok, kívülröl "mániásan" csinálom; 5masodperc is szamit(ott) nekem, a radioban a hirek is pontosan kezdödnek, es a legerdekesebb van a legelejen (ma mar ez sokkkkkal kevesbe izgat, mint 20-25 eve, de 5 masodpercen mulhat (nekem mulik :-), hogy belefér-e egy zajos rövid tevekenyseg, vagy masik helyisegi aktivitas es visszaertem (el tudom fogadni, hogy ez nem szokásos hozzáállás

nekem egy ora funkcionalis dolog teljesen, es ugye ekkor az a feladata, hogy az idöt mutassa, ne egy jo becslest :-) ...azt en is tudok, óra nelkül is.

lakasban termeszetesen van "frankfurti" idöt mutato óra

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.08.07., szer. 11:49
...10-11 év alatt elöregedik a szerkezet kenése (ha van neki ilyenje), igen, nehezebben mozgatja, az okozhatja. Mechanikus órákat 5-6 évente emiatt (is) szokás szervizeltetni, quartz-nál szerkezetfüggő, vidd el elemcserére egy óráshoz, és az (jó esetben) megmondja, érdemes-e valamit vele csinálni. De az is lehet, hogy csak egy elemcsere, és kész, aztán meglátod, az meddig bírja.

Alapvető: ha az óra elvileg vízálló (esetleg cseppálló), akkor mindenképpen kérdezz rá, hogy az elemcsere után is garantálja-e az órás a víz/cseppállóságát. (800 forintért TUTI, hogy nem, ha mégis, akkor hazudik :rolleyes: ), ezt érdemes figyelembe venni!!!
köszi.
az biztos, hogy az elsö 2 elemcsere (Bp. Morics Zs. teri orasnal, aki(k) többgeneracios orasok voltak, megbizhatonak, jonak tüntek) utan is 4-5 eveket ment (es a gyarival is).
ebböl azt gondolom: akkor még jol müködött, ha kenesi gond vagy koszolodas van most, es nagyobb ellenallas, akkoriban ez még rendben volt

tavaly is orasnal csereltettem; igen vizallo elvileg, de legfeljebb esöben vettem/veszem igy igenybe
ez az ora az:
20190807_seiko1.jpg
20190807_seiko1.jpg (820.93 KiB) Megtekintve 3263 alkalommal
20190807_seiko2.jpg
20190807_seiko2.jpg (767.66 KiB) Megtekintve 3263 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2019.08.07., szer. 10:48
5masodperc elteres mar nagyon zavart [volna]
Ne viccelj, mégis mihez kell neked havi +5/-5 másodpercnél jobb pontosság? Vagy napi 5 másodpercre gondolsz? (mechanikusban még az is nagyon-nagyon jó, én simán tudok vele együttélni).

Ha másodperc-pontosságú időre van szükséged mindig, akkor egy rádióvezérlésű óra a barátod lehet (az napi 2-szer utánigazítja magát Frankfurtból sugárzott atomóra-jelnek, feltéve ha épp olyan helyen van, hogy tudja venni azt. Kültérben általában sikerül neki).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2019.08.07., szer. 08:14
nekem a karora csak hasznalati targy (lenne), kerdesem van:

31 eve vettem Münchenben egy Seiko quartzorat, elete elsö 15-18 eveben naponta hasznaltam, elegedett voltam vele (havi 1-2 masodperc elteres a pontostol es 4-5 evig birta 1 elemmel).
Utana allt kb. 10-11 evet, tavaly tetettem bele elemet (kb. 800 Ft volt), de avval csak 1 evig birta.
azert allt, mert nem nagyon van ra szüksegem, de neha jol jön(ne)

nem tudom mi lehet ennek az oka, mernökként sokmindent el tudok kepzelni (elem allapota/minösege; az allas soran az oraszerkezet elektronikajaval törtent valami, vagy epp mechanikusan egyre koszosabb, "nehezebb mozgatni a szerkezetet" stb.), kiserletezni annyira nem akarok.

gazdasagos oramegoldast keresek: tetessek ebbe (masik orassal ? van ebben Szentendrehez közel megbizhato ?) elemet, vagy vegyek valami olcso masik orat (milyet hol mennyiert ?) esetleg automatat vagy napelemeset ?
10-11 év alatt elöregedik a szerkezet kenése (ha van neki ilyenje), igen, nehezebben mozgatja, az okozhatja. Mechanikus órákat 5-6 évente emiatt (is) szokás szervizeltetni, quartz-nál szerkezetfüggő, vidd el elemcserére egy óráshoz, és az (jó esetben) megmondja, érdemes-e valamit vele csinálni. De az is lehet, hogy csak egy elemcsere, és kész, aztán meglátod, az meddig bírja.

Alapvető: ha az óra elvileg vízálló (esetleg cseppálló), akkor mindenképpen kérdezz rá, hogy az elemcsere után is garantálja-e az órás a víz/cseppállóságát. (800 forintért TUTI, hogy nem, ha mégis, akkor hazudik :rolleyes: ), ezt érdemes figyelembe venni!!!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nekem a lentimben minimalis elvarasaim vannak: divatossag, menöseg, kinezet nem igazan erdekel.

mutassa az idöt eleg pontosan (mikor a seikomat hasznaltam, 5masodperc elteres mar nagyon zavart [volna] es megbizhatoan, könnyen leolvashato legyen (mutatos es szamkijelzeses is jo), a szijat birjam - plane nyari forrosagban izzadassal -, mindezt minimalis költseggel

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Indy »

Játszós óra munkához. :)
20190807_102418.jpg
20190807_102418.jpg (119.52 KiB) Megtekintve 3070 alkalommal
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nekem a karora csak hasznalati targy (lenne), kerdesem van:

31 eve vettem Münchenben egy Seiko quartzorat, elete elsö 15-18 eveben naponta hasznaltam, elegedett voltam vele (havi 1-2 masodperc elteres a pontostol es 4-5 evig birta 1 elemmel).
Utana allt kb. 10-11 evet, tavaly tetettem bele elemet (kb. 800 Ft volt), de avval csak 1 evig birta.
azert allt, mert nem nagyon van ra szüksegem, de neha jol jön(ne)

nem tudom mi lehet ennek az oka, mernökként sokmindent el tudok kepzelni (elem allapota/minösege; az allas soran az oraszerkezet elektronikajaval törtent valami, vagy epp mechanikusan egyre koszosabb, "nehezebb mozgatni a szerkezetet" stb.), kiserletezni annyira nem akarok.

gazdasagos oramegoldast keresek: tetessek ebbe (masik orassal ? van ebben Szentendrehez közel megbizhato ?) elemet, vagy vegyek valami olcso masik orat (milyet hol mennyiert ?) esetleg automatat vagy napelemeset ?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2019.08.06., kedd 20:46
Aszpirin írta:
2019.08.06., kedd 20:43
Valamiért mindenképpen megfordítja az állóképemet a fórummotor... Istenbizony állva töltöttem fel, és még amíg szerkeszteni lehetett, ismét megtettem... mégis. :smile51:
Nálam jó...
006AB1D4-970C-40BF-8340-C1AEEE372B56.png
Hát ez fura... Nálam meg:
Csatolmányok
Screenshot 2019-08-06 at 20.49.19.jpg
Screenshot 2019-08-06 at 20.49.19.jpg (711.54 KiB) Megtekintve 3028 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.08.06., kedd 20:43
Valamiért mindenképpen megfordítja az állóképemet a fórummotor... Istenbizony állva töltöttem fel, és még amíg szerkeszteni lehetett, ismét megtettem... mégis. :smile51:
Nálam jó...
006AB1D4-970C-40BF-8340-C1AEEE372B56.png
006AB1D4-970C-40BF-8340-C1AEEE372B56.png (2.21 MiB) Megtekintve 3022 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Valamiért mindenképpen megfordítja az állóképemet a fórummotor... Istenbizony állva töltöttem fel, és még amíg szerkeszteni lehetett, ismét megtettem... mégis. :smile51:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2019.08.06., kedd 15:17
Nagyon leült ez a topic!
Akkor mutatom az új játszós, tengerben pancsolós társamat. Mert egy G Shock kell és kész, :D
36E67AB6-3A63-4DEF-9DD7-07C8A7F047F2.jpeg
Na, akkor én is megmutatom a hegymászós órámat, még ha nem is G-Shock, "csak" egy ProTrek (rendszeresen használtam is, amíg magashegyekben mászkáltam, és eljön megint az ideje, csak azt a fölösleges 30 kilót kellene leadni, amit az elmúlt bő 2 évben felszedtem...).
Napelemes (jelzi a töltésszintet!), rádióvezérlésű, magasságmérős, hőmérős, a másodpercmutatója iránytűként tud viselkedni, és persze bírja a nagyon hideget is:
Csatolmányok
IMG_3675.JPG
IMG_3675.JPG (1.75 MiB) Megtekintve 2993 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

violin írta:
2019.08.06., kedd 20:10
Ne vedd magadra (persze az órát igen... :D ), de én lábrázást kapok az ilyen jellegű óráktól...
Inkább a hagyományos vonalat kedvelem. A melós Orient-em nekiállt két másodpercenként ugrani,így próbálta tudtomra adni, hogy lemerült az elem... :D
Elvittem a márkaszervizbe ,és egyúttal az "ünneplős" automatát is,ami szegény kiesett a forgatóból. Az automatát 6000-ért javították,az elem cserét ajándékba kaptam.... :rolleyes:
Nem veszem magamra. ;)
Akár tetszik, akár nem a Casio G Shock egy megkerülhetetlen ikonja a quartz óráknak. Egy az idei Baseli óraszalonon mutatkozott be. Carbon monocoque veszi körbe a szerkezetet. Extra ütésálló és komoly vízálósággal bír. Ez egy limitált darab. 3 szíjjat kaptam hozzá. Egyébként nem csak az Orient jelzi, ha merül az elem... :rolleyes:
555AFC48-CC17-4612-8D32-7E3D278C70A3.jpeg
555AFC48-CC17-4612-8D32-7E3D278C70A3.jpeg (70.06 KiB) Megtekintve 2998 alkalommal
964819EF-398B-4660-9CE1-ABDC3BF65B20.jpeg
964819EF-398B-4660-9CE1-ABDC3BF65B20.jpeg (43.91 KiB) Megtekintve 2998 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: violin »

Ne vedd magadra (persze az órát igen... :D ), de én lábrázást kapok az ilyen jellegű óráktól... :rolleyes:
Inkább a hagyományos vonalat kedvelem. A melós Orient-em nekiállt két másodpercenként ugrani,így próbálta tudtomra adni, hogy lemerült az elem... :D
Elvittem a márkaszervizbe ,és egyúttal az "ünneplős" automatát is,ami szegény kiesett a forgatóból. Az automatát 6000-ért javították,az elem cserét ajándékba kaptam.... :rolleyes:
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nagyon leült ez a topic!
Akkor mutatom az új játszós, tengerben pancsolós társamat. Mert egy G Shock kell és kész, :D
36E67AB6-3A63-4DEF-9DD7-07C8A7F047F2.jpeg
36E67AB6-3A63-4DEF-9DD7-07C8A7F047F2.jpeg (1.86 MiB) Megtekintve 2795 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »


Precizem


Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Vostok gyűjteményem eddigi két darabja. Imádom őket.
 
Vostok Almaz bronze Space station 0179/3000 és Vostok Expedition North pole -1  0529/3000
 

 


Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”