Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

[/quote]Egy youtube videó alapján szerinted meg lehet ítélni egy készüléket? gondolkodik.gif[/quote]

Nyilván nem olyan a felvétel se, amit még a youtube tovább is butít.
Ami a te szetteden megint máshogy szól. Elég sok (görbület) van.
De úgy gondolom ha egy (kerek produkciót) hallasz teljesen más rendszerben.
Az igen is. Akár még jól is szólhat. ;) gondolkodik.gif

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kasumi írta:
2019.09.07., szomb. 18:01
Üdv. Fórumtársak!
Egy A/AB osztályban működő erősítőnél honnan lehet tudni, meddig tart az egyik és kezdődik a másik? Hallható? Mérhető?...
Köszönöm!
Volt olyan erősítőm ami ilyen volt, magától átkapcsolt (Parasound) Olyat is próbáltam ami átkapcsolható volt. (Valamilyen Marantz) A jelenlegi erősítőm "A" osztályú volt gyárilag, de át lett alakítva "AB"-re (Threshold 400A) Így picit mintha nyugodtabb a hang, és nem fűti a nappalit. Én nem vettem észre jelentős különbséget.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Béla91 írta:
2019.09.08., vas. 15:23
Sziasztok!
Videó alapján mit gondoltok az erősítőről?
https://www.youtube.com/watch?v=RX4Hns4qeAc
Egy youtube videó alapján szerinted meg lehet ítélni egy készüléket? gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kasumi írta:
2019.09.07., szomb. 18:01
Üdv. Fórumtársak!
Egy A/AB osztályban működő erősítőnél honnan lehet tudni, meddig tart az egyik és kezdődik a másik? Hallható? Mérhető?...
Köszönöm!
Legegyszerűbb közelítő módszer, az erősítő hálózati felvett áramát méred, az erősítő bemenetére adsz színusz jelet. A hangerő állitásnál, ahol a hangerővel közel arányosan változik az áramfelvétel, ott AB, ahol nem változik ott A osztályban van az erősítő. Az A osztály értelem szerűen alacsonyabb kivezérlés-hangerőnél van.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Sziasztok!
Videó alapján mit gondoltok az erősítőről?
https://www.youtube.com/watch?v=RX4Hns4qeAc

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdv. Fórumtársak!
Egy A/AB osztályban működő erősítőnél honnan lehet tudni, meddig tart az egyik és kezdődik a másik? Hallható? Mérhető?...
Köszönöm!
Újratervezés

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Nad helyettesítő távirányító

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Sziasztok!

Vettem egy NAD C320 sztereó erősítőt. Sajnos nincs meg a távirányítója. A távirányítandó funkciók rendben működnek a házimozi erősítőm AVR-1 távirányítójával.
Ebből kiindulva egy HM Zone2 NAD ZR2 lapos távirányító jó volna-e hozzá vajon? :smile53:

Köszi, hogy benéztél! leborulok.gif

Kép
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Jozef76 írta:
2019.08.11., vas. 23:16
SoundMania írta:
2019.08.11., vas. 20:22
Jozef76 írta:
2019.08.11., vas. 18:13

Igen nagyon punnyad hang volt még is lepődtem rajta! Ez a Primare A30 MkII nem egy idegbeteg erősítő. Meg a többi komponens sem. Ezért tudot javítani a hangon a biztosíték!
Idáig el sem kellett volna jutni. De ha Téged ez most megnyugtat....?!
Azért kíváncsi lennék hogy hány erősítő volt míg a mostanihoz eljutottál!
Az nyugtat amit hallok a 18 nm panel szobába ettől a rendszertől!El lehet mondani sok mindent erről a hifi cucc összeállitásról csak azt nem hogy egy kezdő alap lenne!
Ez már a 3. erősítőm és ez van meg leghosszabb ideje, ha bele számítom az elsőt ami egy Orion SE 1025 volt még az iskolaéveim vége felé.
Amiről a saját tulajdonosa azt mondja, hogy punnyadt...... :)
Már az olyanoktól is előre tartok amire azt mondják "sima hangú". Legtöbbször már az is problémás szokott lenni. Szívesebben hallgatok kiegyenlített hangú készülékeket.

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

SoundMania írta:
2019.08.11., vas. 20:22
Jozef76 írta:
2019.08.11., vas. 18:13

Igen nagyon punnyad hang volt még is lepődtem rajta! Ez a Primare A30 MkII nem egy idegbeteg erősítő. Meg a többi komponens sem. Ezért tudot javítani a hangon a biztosíték!
Idáig el sem kellett volna jutni. De ha Téged ez most megnyugtat....?!
Azért kíváncsi lennék hogy hány erősítő volt míg a mostanihoz eljutottál!
Az nyugtat amit hallok a 18 nm panel szobába ettől a rendszertől!El lehet mondani sok mindent erről a hifi cucc összeállitásról csak azt nem hogy egy kezdő alap lenne!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Jozef76 írta:
2019.08.11., vas. 18:13

Igen nagyon punnyad hang volt még is lepődtem rajta! Ez a Primare A30 MkII nem egy idegbeteg erősítő. Meg a többi komponens sem. Ezért tudot javítani a hangon a biztosíték!
Idáig el sem kellett volna jutni. De ha Téged ez most megnyugtat....?!

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

SoundMania írta:
2019.08.08., csüt. 23:38
Jozef76 írta:
2019.08.08., csüt. 14:42
SoundMania írta:
2019.08.08., csüt. 13:25


Nálam is működik, csak nem tetszettek. Nagyon nyomulós lett a hang.
Többféle készülékben is kipróbáltam, de ugyanaz lett az eredmény. Erősítőkben és cd játszókban. Nálam nincs már bizti a készülékekben. De még az is sokkal jobb volt amit magam csináltam. Bár nem biztosíték lett, hanem inkább a helyére betehető adapter ami nem rontja el a hangot legalább.
Nálam a pioneer dvd futómű,Valhalla AG II tápkábel, Valhalla Aura 2V2 digi kábel, Cord 2qute dac,3A tápegységgel, Valhalla AgPt-Rfx ic, Primare A30 MkII erősítő, Valhalla CuAg-Xn tápkábel, Nordost Red Dawn hangfalkábel, Canton Ct800 hangfal újra épített hangváltóval. Nálam abszolút nem nyomolús a hang.
Nekem csak megturkált készülékeim vannak, meg Diy elektronikák, hangdobozok.
Lehet, hogy a biztizés előtt volt túlzottan visszafogott?! :)
Igen nagyon punnyad hang volt még is lepődtem rajta! Ez a Primare A30 MkII nem egy idegbeteg erősítő. Meg a többi komponens sem. Ezért tudot javítani a hangon a biztosíték!

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Jozef76 írta:
2019.08.08., csüt. 14:42
SoundMania írta:
2019.08.08., csüt. 13:25
Jozef76 írta:
2019.08.08., csüt. 12:59

Lehet hogy nálad nem működik, de nálam olyan érzést hozott el mintha a hátsó sorokból a színpadhoz lényegesen közelebb ültem volna. Meg a te izlésednek hallásodnak nem tetszett. Milyen erősitőbe próbáltad?
Nálam is működik, csak nem tetszettek. Nagyon nyomulós lett a hang.
Többféle készülékben is kipróbáltam, de ugyanaz lett az eredmény. Erősítőkben és cd játszókban. Nálam nincs már bizti a készülékekben. De még az is sokkal jobb volt amit magam csináltam. Bár nem biztosíték lett, hanem inkább a helyére betehető adapter ami nem rontja el a hangot legalább.
Nálam a pioneer dvd futómű,Valhalla AG II tápkábel, Valhalla Aura 2V2 digi kábel, Cord 2qute dac,3A tápegységgel, Valhalla AgPt-Rfx ic, Primare A30 MkII erősítő, Valhalla CuAg-Xn tápkábel, Nordost Red Dawn hangfalkábel, Canton Ct800 hangfal újra épített hangváltóval. Nálam abszolút nem nyomolús a hang.
rendszer és izlésfüggő a kérdés,ha tetszik használni kell,ha nem,nem..egy ASR Emitter 1 Plus ban volt vlmilyen Furutech,cca 50 euro volt az ára,én egy pár napig használtam a rendszeremben az ASR-t,cimbim példány volt,mivel eladásra volt,úgy voltam vele,nézzük mit tud a maci,a saját rendszeremben..csak a szeparált tápegysége kb 25-30kg,mivel plexi a tápegység nagyobb része,nem az öntvényház volt amely nyomta a mérleget,komoly trafó,nagy kapacitású kondik,ahogyan mondani szokták,ezt a német még normálisan megtervezte és megcsinálta...a vevő nem volt hajlando kifizetni a + cca 50 euró értéket a Furutech biztiért,belekerült mezei,a gyártó speckójának megfelelő értékű..jobb volt a Furutech-el,nyugodtabb,melegebb,simúlékonyabb hang,mig a mezeivel előtérbe került egy kicsit tehnicista,katonásabb hang...haverom nagy előszeretettel használja ezeket,ahol csak van lehetőség,annak ellenére hogy csöves rendszereket használ,főleg SET 845-el...
Csatolmányok
asr 5.jpg
asr 5.jpg (89.63 KiB) Megtekintve 3055 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Jozef76 írta:
2019.08.08., csüt. 14:42
SoundMania írta:
2019.08.08., csüt. 13:25
Jozef76 írta:
2019.08.08., csüt. 12:59

Lehet hogy nálad nem működik, de nálam olyan érzést hozott el mintha a hátsó sorokból a színpadhoz lényegesen közelebb ültem volna. Meg a te izlésednek hallásodnak nem tetszett. Milyen erősitőbe próbáltad?
Nálam is működik, csak nem tetszettek. Nagyon nyomulós lett a hang.
Többféle készülékben is kipróbáltam, de ugyanaz lett az eredmény. Erősítőkben és cd játszókban. Nálam nincs már bizti a készülékekben. De még az is sokkal jobb volt amit magam csináltam. Bár nem biztosíték lett, hanem inkább a helyére betehető adapter ami nem rontja el a hangot legalább.
Nálam a pioneer dvd futómű,Valhalla AG II tápkábel, Valhalla Aura 2V2 digi kábel, Cord 2qute dac,3A tápegységgel, Valhalla AgPt-Rfx ic, Primare A30 MkII erősítő, Valhalla CuAg-Xn tápkábel, Nordost Red Dawn hangfalkábel, Canton Ct800 hangfal újra épített hangváltóval. Nálam abszolút nem nyomolús a hang.
Nekem csak megturkált készülékeim vannak, meg Diy elektronikák, hangdobozok.
Lehet, hogy a biztizés előtt volt túlzottan visszafogott?! :)

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

SoundMania írta:
2019.08.08., csüt. 13:25
Jozef76 írta:
2019.08.08., csüt. 12:59

Lehet hogy nálad nem működik, de nálam olyan érzést hozott el mintha a hátsó sorokból a színpadhoz lényegesen közelebb ültem volna. Meg a te izlésednek hallásodnak nem tetszett. Milyen erősitőbe próbáltad?
Nálam is működik, csak nem tetszettek. Nagyon nyomulós lett a hang.
Többféle készülékben is kipróbáltam, de ugyanaz lett az eredmény. Erősítőkben és cd játszókban. Nálam nincs már bizti a készülékekben. De még az is sokkal jobb volt amit magam csináltam. Bár nem biztosíték lett, hanem inkább a helyére betehető adapter ami nem rontja el a hangot legalább.
Nálam a pioneer dvd futómű,Valhalla AG II tápkábel, Valhalla Aura 2V2 digi kábel, Cord 2qute dac,3A tápegységgel, Valhalla AgPt-Rfx ic, Primare A30 MkII erősítő, Valhalla CuAg-Xn tápkábel, Nordost Red Dawn hangfalkábel, Canton Ct800 hangfal újra épített hangváltóval. Nálam abszolút nem nyomolús a hang.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Jozef76 írta:
2019.08.08., csüt. 12:59

Lehet hogy nálad nem működik, de nálam olyan érzést hozott el mintha a hátsó sorokból a színpadhoz lényegesen közelebb ültem volna. Meg a te izlésednek hallásodnak nem tetszett. Milyen erősitőbe próbáltad?
Nálam is működik, csak nem tetszettek. Nagyon nyomulós lett a hang.
Többféle készülékben is kipróbáltam, de ugyanaz lett az eredmény. Erősítőkben és cd játszókban. Nálam nincs már bizti a készülékekben. De még az is sokkal jobb volt amit magam csináltam. Bár nem biztosíték lett, hanem inkább a helyére betehető adapter ami nem rontja el a hangot legalább.

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

SoundMania írta:
2019.08.08., csüt. 10:06
Jozef76 írta:
2019.08.08., csüt. 07:56
Jozef76 írta:
2019.07.22., hétf. 13:17


Úgy néz ki hogy megoldodott ez is!
IMG_20190722_123759.jpg
Az erősítőmbe 4db került a másik 4 egy forumtársnak lett rendelve. Mikor az ember azt gondolja hogy a rendszer hangján csak úgy javíthat hogy valamelyik komponenst lecseréli egy jóval drágábbra és azzal finomodik a zene élvezete, mert én azt hittem! Mikor az 1 darabot vettem nagyon kétkedtem benne. Mikor megjött a Kácsától és a hálózati csatlakozó alá és bekapcsoltam elindult a zene azonnal hallható javulás volt és nem csak az eszem csapott be mert vissza raktam az eredetit és összeszükült a zene. A 4db meg akkor változást hozott mintha ki cseréltem volna a Primare A30 MkII erősítő egy dupla árura!A futóműbe is raktam ami egy pioneer dv410 dvd lejátszó a sávszélek határozottabbak lettek, levegősebb és tisztább az egész hangkép.Ki próbáltam ezt a biztosítékot egy Arcam 9P végfokba is ott is hozott javulás csak kisebbet. Jelen pillanatban 2 embernek adtam hogy próbálja ki, valami náluk is történt mert rendelnek több darabot!
Ki tudja hogy még mi minden kis apróság van a hifibe amire azt gondoljuk hogy semmi értelme közben nagyon is működik!
Sajnos ezek a biztik is olyanok mint bármi más. Lehet vele "hangolni" a rendszert. Bár nem sok tuningbiztosítékot hallottam még, eddig egyik sem tetszett. Mindegyik "nagyot" akart csinálni, de egyiknek sem sikerült. Hosszabb távon inkább kikívánkozott a rendszerből. Az a tapasztalatom, legjobb hangú biztosíték, ami nincs a rendszerben!
Lehet hogy nálad nem működik, de nálam olyan érzést hozott el mintha a hátsó sorokból a színpadhoz lényegesen közelebb ültem volna. Meg a te izlésednek hallásodnak nem tetszett. Milyen erősitőbe próbáltad?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Jozef76 írta:
2019.08.08., csüt. 07:56
Jozef76 írta:
2019.07.22., hétf. 13:17
Jozef76 írta:
2019.03.08., pén. 16:32
Valaki tuning biztosíték vásárláson gondolkodik külföldről betársulnék!
Úgy néz ki hogy megoldodott ez is!
IMG_20190722_123759.jpg
Az erősítőmbe 4db került a másik 4 egy forumtársnak lett rendelve. Mikor az ember azt gondolja hogy a rendszer hangján csak úgy javíthat hogy valamelyik komponenst lecseréli egy jóval drágábbra és azzal finomodik a zene élvezete, mert én azt hittem! Mikor az 1 darabot vettem nagyon kétkedtem benne. Mikor megjött a Kácsától és a hálózati csatlakozó alá és bekapcsoltam elindult a zene azonnal hallható javulás volt és nem csak az eszem csapott be mert vissza raktam az eredetit és összeszükült a zene. A 4db meg akkor változást hozott mintha ki cseréltem volna a Primare A30 MkII erősítő egy dupla árura!A futóműbe is raktam ami egy pioneer dv410 dvd lejátszó a sávszélek határozottabbak lettek, levegősebb és tisztább az egész hangkép.Ki próbáltam ezt a biztosítékot egy Arcam 9P végfokba is ott is hozott javulás csak kisebbet. Jelen pillanatban 2 embernek adtam hogy próbálja ki, valami náluk is történt mert rendelnek több darabot!
Ki tudja hogy még mi minden kis apróság van a hifibe amire azt gondoljuk hogy semmi értelme közben nagyon is működik!
Sajnos ezek a biztik is olyanok mint bármi más. Lehet vele "hangolni" a rendszert. Bár nem sok tuningbiztosítékot hallottam még, eddig egyik sem tetszett. Mindegyik "nagyot" akart csinálni, de egyiknek sem sikerült. Hosszabb távon inkább kikívánkozott a rendszerből. Az a tapasztalatom, legjobb hangú biztosíték, ami nincs a rendszerben!

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Jozef76 írta:
2019.07.22., hétf. 13:17
Jozef76 írta:
2019.03.08., pén. 16:32
Valaki tuning biztosíték vásárláson gondolkodik külföldről betársulnék!
Úgy néz ki hogy megoldodott ez is!
IMG_20190722_123759.jpg
Az erősítőmbe 4db került a másik 4 egy forumtársnak lett rendelve. Mikor az ember azt gondolja hogy a rendszer hangján csak úgy javíthat hogy valamelyik komponenst lecseréli egy jóval drágábbra és azzal finomodik a zene élvezete, mert én azt hittem! Mikor az 1 darabot vettem nagyon kétkedtem benne. Mikor megjött a Kácsától és a hálózati csatlakozó alá és bekapcsoltam elindult a zene azonnal hallható javulás volt és nem csak az eszem csapott be mert vissza raktam az eredetit és összeszükült a zene. A 4db meg akkor változást hozott mintha ki cseréltem volna a Primare A30 MkII erősítő egy dupla árura!A futóműbe is raktam ami egy pioneer dv410 dvd lejátszó a sávszélek határozottabbak lettek, levegősebb és tisztább az egész hangkép.Ki próbáltam ezt a biztosítékot egy Arcam 9P végfokba is ott is hozott javulás csak kisebbet. Jelen pillanatban 2 embernek adtam hogy próbálja ki, valami náluk is történt mert rendelnek több darabot!
Ki tudja hogy még mi minden kis apróság van a hifibe amire azt gondoljuk hogy semmi értelme közben nagyon is működik!

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Amatőr61 írta:
2019.07.22., hétf. 19:15
Jozef76 írta:
2019.07.22., hétf. 13:17
Jozef76 írta:
2019.03.08., pén. 16:32
Valaki tuning biztosíték vásárláson gondolkodik külföldről betársulnék!
Úgy néz ki hogy megoldodott ez is!
IMG_20190722_123759.jpg

Honnan sikerült beszerezni és mennyibe került ?
Irtam privátot!

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Mivel a Kácsa audiot kifosztottam és csak kis értékek maradtak így neki estem a netnek!
Megszünt eme termék gyártása sok lehetőség nem maradt!
Partsconnexiontól lett rendelve Kanadából.
Az árakat nem tudom megmondani!
Holnap jön az a vendégem masszíroztatni aki intézte az egészet és megmondja!
A magyar vámügy az kész horror!
Kácsába 17400ft darabja 4darabot vettem.
Holnap megírom ez mennyibe került!

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

Jozef76 írta:
2019.07.22., hétf. 13:17
Jozef76 írta:
2019.03.08., pén. 16:32
Valaki tuning biztosíték vásárláson gondolkodik külföldről betársulnék!
Úgy néz ki hogy megoldodott ez is!
IMG_20190722_123759.jpg

Honnan sikerült beszerezni és mennyibe került ?

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Jozef76 írta:
2019.03.08., pén. 16:32
Valaki tuning biztosíték vásárláson gondolkodik külföldről betársulnék!
Úgy néz ki hogy megoldodott ez is!
IMG_20190722_123759.jpg
IMG_20190722_123759.jpg (2.78 MiB) Megtekintve 3027 alkalommal

warsong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2019.01.25., pén. 09:56
Értékelés: 2

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: warsong »

Aszpirin írta:
2019.07.19., pén. 10:00
warsong írta:
2019.07.19., pén. 09:19
van annak bármilyen jelentősége szerintetek hogy egy gyári fejhallgató kábelt aminek 6.3 van a végén , egy átalakítóval 3.5 re redukáljuk, mert olyat fogad az adott erősítő ? (3.5 van rajta). Gondolok itt bármire ami kapcsolatba lehet bármivel, pl hogy esetleg nem fog így annyi áram ,feszültség áthaladni rajta,mint ami kellene a fejhallgató drivereinek, vagy akármi ? Gondolom meg van az oka gyárilag miért 6.3 a vége. Nyilván az a legjobb ha egy kàbel 3.5 végződésű , és azt simán át lehet alakítani nagyra, így nagyobb a keresztmetszet, és az nem árthat semminek. Ebben az esetben pedig szűkítés történik 6.3 ról 3.5 re. Nem igen találtam ezzel kapcsolatban olvasni valót .
SZERINTEM: (tévedés joga fenntartva)
Az audiofil világban mindennek lehet jelentősege, ami az analóg részen van, ha elég kifinomult az ember hallása (és ne feledjük az érzékek tudati vagy tudatalatti befolyásolását sem), ugyanakkor én a fejhallgatók jellemző névleges impedanciája mellett nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy pont egy ilyen átalakító okozna hallható hangromlást, ha maga az átalakító amúgy jó minőségű, aranyozott (tehát nem a gagyi műanyag vacak, hanem valami megbízható).

Én most épp ugyanígy arra kényszerülök, hogy a számítógépemre kötött mini ADC/DAC eszközhöz (Apogee One) ilyen átalakítót használjak (egyszerűen jelenelg nincs más USB DAC-om), egy AKG K701 fejlhallgatóval (az eredetileg hozzácsomagolt, szintén jóminőségű, full-fém átalakítót). Nem érzékelek hátrányt, bár az ilyesmit nem nagyon lehet A/B tesztelni a dolog természete miatt.

A nagyobb csatlakozó előnye a robusztusság és a jobb tartósság, a kisebbé pedig a kis igényelt hely - ezért rakják az olyan eszközökbe a 3,5mm-es jack csatlakozót, amelyeknél minden köbmilliméternyi hely számít a dobozban... telefonok, miniatűr DAC-ok és fejhallgató-erősítők, stb.

Egyébként meg nem értem, miért nevezed ezt szűkítésnek, nem bemenetről, hanem kimenetről van szó, tehát éppen fordítva: ez a 3,5 mm-es kimenetet “tágítja” 6,3-asra, ha már ilyen fogalmakat használunk...
Attól függ melyik oldalról nézed, mert kábelt szűkítem vele 6.3 rol 3.5 re, de még mindig nem tudom fizikai hatását ennek, illetve azt se,mennyire baj ez maga a kábelnek, mivel 6.3 ra terveztèk és építették fel.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

warsong írta:
2019.07.19., pén. 09:19
van annak bármilyen jelentősége szerintetek hogy egy gyári fejhallgató kábelt aminek 6.3 van a végén , egy átalakítóval 3.5 re redukáljuk, mert olyat fogad az adott erősítő ? (3.5 van rajta). Gondolok itt bármire ami kapcsolatba lehet bármivel, pl hogy esetleg nem fog így annyi áram ,feszültség áthaladni rajta,mint ami kellene a fejhallgató drivereinek, vagy akármi ? Gondolom meg van az oka gyárilag miért 6.3 a vége. Nyilván az a legjobb ha egy kàbel 3.5 végződésű , és azt simán át lehet alakítani nagyra, így nagyobb a keresztmetszet, és az nem árthat semminek. Ebben az esetben pedig szűkítés történik 6.3 ról 3.5 re. Nem igen találtam ezzel kapcsolatban olvasni valót .
SZERINTEM: (tévedés joga fenntartva)
Az audiofil világban mindennek lehet jelentősege, ami az analóg részen van, ha elég kifinomult az ember hallása (és ne feledjük az érzékek tudati vagy tudatalatti befolyásolását sem), ugyanakkor én a fejhallgatók jellemző névleges impedanciája mellett nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy pont egy ilyen átalakító okozna hallható hangromlást, ha maga az átalakító amúgy jó minőségű, aranyozott (tehát nem a gagyi műanyag vacak, hanem valami megbízható).

Én most épp ugyanígy arra kényszerülök, hogy a számítógépemre kötött mini ADC/DAC eszközhöz (Apogee One) ilyen átalakítót használjak (egyszerűen jelenelg nincs más USB DAC-om), egy AKG K701 fejlhallgatóval (az eredetileg hozzácsomagolt, szintén jóminőségű, full-fém átalakítót). Nem érzékelek hátrányt, bár az ilyesmit nem nagyon lehet A/B tesztelni a dolog természete miatt.

A nagyobb csatlakozó előnye a robusztusság és a jobb tartósság, a kisebbé pedig a kis igényelt hely - ezért rakják az olyan eszközökbe a 3,5mm-es jack csatlakozót, amelyeknél minden köbmilliméternyi hely számít a dobozban... telefonok, miniatűr DAC-ok és fejhallgató-erősítők, stb.

Egyébként meg nem értem, miért nevezed ezt szűkítésnek, nem bemenetről, hanem kimenetről van szó, tehát éppen fordítva: ez a 3,5 mm-es kimenetet “tágítja” 6,3-asra, ha már ilyen fogalmakat használunk...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tonya írta:
2019.07.18., csüt. 22:13
Mondjuk az én Primalunám oldalán van egy kapcsoló amivel a rácsfeszültség nagyságát lehet kapcsolni attól függően, hogy EL34 vagy KT88-at teszek bele a többit meg intézi ez az áramkör
Mivel “RTFM-hívő” vagyok, természetesen elolvastam elejétől végéig a használati útmutatót (csak angolul van meg), és abban van egy ilyen, idézem:
EL34/KT88 Switch

The ProLogue Premium Integrated Amplifiers—as well as the Premium Stereo and Mono amplifiers— come with an EL34/KT88 bias switch. This means that by the flip of a switch you can choose the optimum bias setting for EL34s or KT88s. No hassle with screwdrivers, no messing around with meters etc. If you swap tubes, simply flip the switch for optimum bias!

And should you use the “wrong” bias setting for the tubes in use, don’t worry. It just means you did not choose the “optimum” bias setting as decided by the PrimaLuna design team. Some PrimaLuna owners even like to “play” with this switch to see what is the optimum bias setting for their circumstances and some go even further and play with this switch while having a mix of EL34 and KT88 within one channel. All is possible due to the PrimaLuna Adaptive AutoBias Circuit.
Na, ezt talán ti jobban tudjátok értelmezni, de a gyártó attól sem zárkózik el, hogy “jatszadozzunk’ ezzel a kapcsolóval, valamint egy csatornán belül különböző típusú csöveket használjunk... hmm, ezt talán érdemes lenne kipróbálni? De egyáltalán mi értelme lenne a különböző típusú végfokcsöveknek? Bocs a laikus kérdésért.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”