Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

charg25 írta:
2019.08.09., pén. 20:46
Sziasztok!

A korábbi kommentekből azt szűrtem le, hogy a Pioneer hálózati lejátszók nem igazán ajánlottak.
Most tervezek venni 200k körül valamit és a Bluesound Node 2i mellett a Pio N50AE van még versenyben.
Az utóbbi amazonról kb. 230k.

Melyiket vegyem?
Bluesound.
A Pio appja lassú, fapados. Valamint ahogy olvastad, vannak bajok a támogatással..

Avatar
charg25
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.09.21., kedd 15:44
Értékelés: 1

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: charg25 »

Sziasztok!

A korábbi kommentekből azt szűrtem le, hogy a Pioneer hálózati lejátszók nem igazán ajánlottak.
Most tervezek venni 200k körül valamit és a Bluesound Node 2i mellett a Pio N50AE van még versenyben.
Az utóbbi amazonról kb. 230k.

Melyiket vegyem?

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

asebestyen írta:
2019.08.09., pén. 20:28
A Linn Kazoo az átlag appok közt a legjobb szerintem is, de a Roon közelébe nem ér semelyik semmiben. Persze nincs ingyen, de azért a pénzért kap is az ember mindent, így most is azt mondom, bőven megéri előfizetni.
Nézz meg egyszer egy BlueOS-t.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Indy írta:
2019.08.09., pén. 20:21
Próbáld ki a Linn Kazoo-t!
Kipróbáltam. Ugyanaz. Csak még kevésbé csinos. A maximum, amit el tudtam érni, hogy a kedvencek közé tudom tenni az adott számot, amit utána telefonról, vagy gépen berendezek a megfelelő lejátszási listába. (De ezt az opciót is csak az iPadről ajánlja fel, Android alatt nem.)

Bámulatosan rossz, komolyan. Egy BlueOS ehhez képest maga a mennyország. Amennyire brutál pozitív csalódás a hangja, annyira negatív az app. De mondom, ami a legviccesebb, hogy töviről hegyire átolvastam a Lumin releváns topicokat és erről egyik felhasználó sem ejtett szót a sok dicséret mellett.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5903
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7235
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Bodnapet írta:
2019.08.09., pén. 19:38
Ahogy írtam, pár hét sokk után én először kipróbáltam, utána pedig előfizettem a Roon-ra. Persze volt Linn, meg egyéb ingyenes próba, de mindegyik nagyjából ugyanaz.

Mondjuk legalább jól szól a Lumin...
A Linn Kazoo az átlag appok közt a legjobb szerintem is, de a Roon közelébe nem ér semelyik semmiben. Persze nincs ingyen, de azért a pénzért kap is az ember mindent, így most is azt mondom, bőven megéri előfizetni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Tul írta:
2019.08.09., pén. 20:15
Bodnapet írta:
2019.08.09., pén. 19:38
Ahogy írtam, pár hét sokk után én először kipróbáltam, utána pedig előfizettem a Roon-ra. Persze volt Linn, meg egyéb ingyenes próba, de mindegyik nagyjából ugyanaz.

Mondjuk legalább jól szól a Lumin...
Nagyon-nagyon jól szól! De hogy erről a tré appról valahogy eddig senki sem beszélt..
Próbáld ki a Linn Kazoo-t!
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Bodnapet írta:
2019.08.09., pén. 19:38
Ahogy írtam, pár hét sokk után én először kipróbáltam, utána pedig előfizettem a Roon-ra. Persze volt Linn, meg egyéb ingyenes próba, de mindegyik nagyjából ugyanaz.

Mondjuk legalább jól szól a Lumin...
Nagyon-nagyon jól szól! De hogy erről a tré appról valahogy eddig senki sem beszélt..

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

(mondjuk azéert a pénzért szóljon is valahogy :rolleyes:)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Ahogy írtam, pár hét sokk után én először kipróbáltam, utána pedig előfizettem a Roon-ra. Persze volt Linn, meg egyéb ingyenes próba, de mindegyik nagyjából ugyanaz.

Mondjuk legalább jól szól a Lumin...

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Bodnapet írta:
2019.08.09., pén. 18:50
TIDAL lejátszási listába tényleg nem tudok menteni számokat?
Szerintem nem. Én is Bluesound-ról váltottam Lumin-ra, és hát na... Az saját appja fényévekre le van maradva BS-tól. Én előfizettem a Roon-ra (meg persze NAS csere, mert akármivel nem megy), szóval ha az ember igazi felhasználó élményt akar, akkor még erősen zsebbe kell nyúlni. Azt gondolom, hogy nem véletlen, hogy ez ennyire buta.
Teljesen vidító, hogy vásárlás előtt rákeresve a Lumin szóra a fórumban, csupa jókat olvastam, kiemelten a szoftvertámogatottságot.. Erre kiderül, hogy ilyen alapvető dolog nincs benne?

Te a saját Luminos lejátszási listákkal hogy boldogultál? Az is elég sajátos módon van megoldva. Nem lehet csak úgy hozzáadni ahhoz sem egy zenét.. Miért nem írt erről senki? meregzsak.gif

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Kezdjetek utánaolvasni a lumin fórumon. Lehet van valami okosság.

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

TIDAL lejátszási listába tényleg nem tudok menteni számokat?
Szerintem nem. Én is Bluesound-ról váltottam Lumin-ra, és hát na... Az saját appja fényévekre le van maradva BS-tól. Én előfizettem a Roon-ra (meg persze NAS csere, mert akármivel nem megy), szóval ha az ember igazi felhasználó élményt akar, akkor még erősen zsebbe kell nyúlni. Azt gondolom, hogy nem véletlen, hogy ez ennyire buta.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Lumin tulajok, a készülékeket ismerők, légyszi segítsetek.

TIDAL lejátszási listába tényleg nem tudok menteni számokat? Csak a saját, Luminos listát tudom kezelni. De ha pl. hallok egy új, jó zenét, azt hogy tudom Lumin appon (akár Linn Kazoon) keresztül egy már korábban létrehozott listába tenni?
Bluesoundon megy, mint az álom, ezzel meg két napja nem bírok. Pedig már egy iPad-et is vettem, de igazából semmi különbség az Android és iOs szoftverek között.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.08.08., csüt. 20:05
robi20064 írta:
2019.08.08., csüt. 19:44
Az teny hogy mezei felhasznalokent te aligha rendelkezel kontrollal a felett hogy mi tortenik a halozati lejatszo lelkivilagaval szoftveresen. Aki kepes es hajlando egy PC-vel "tokolni" az lehet hogy ugy jobban jar hosszu tavon. Aki viszont nem, de egy kompakt rendszert akar valamelyik streaming szolgaltatohoz ugy hogy a kanaperol vezerli a tablet-el vagy telefonnal az picit utana olvasva talalhat olyat ami 3-4 evet bir (elso sorban szoftveres ertelemben). Szerencsere vannak meg cegek akik korrektul allnak a szoftvertamogatashoz (is),
Én még ott tartok, hogy (az én rendszeremhez) bőven elég az iMac (ami egyébként majdnem 3000€-ba került de nem elsősorban audio célokra vettem), így is jól szól Audirvanával a Tidal (Qobuzt most tesztelem, de minden bizonnyal le fogom mondani, mert nem jók a teszteredményeim egyelőre), szóval szerintem USB esetében a DAC a lényeg, meg ami utána jön. Ezen lehet vitatkozni, de nekem eddig ez a tapasztalatom.
A lemezeimnek keresek rendesebb futóművet, mint a jelenlegi Marantz SA7003, minden egyéb digitálisra az iMac-et használom futóműként... és nincs hiányérzetem, lehet röhögni. Szóval én nem leszek a méregdrága audioPC-k törzsvásárlója, az biztos. Sem a hálózati streamereké.
Kibicnek minden könnyű :D (most magamról beszélek)

A PC-vel "tökölést" viszont nem igazán értem, mi benne a tökölés, alapfokú PC-ismeretek kellenek csak hozzá (tudni kell letölteni és feltelepíteni egy szoftvert, esetleg windows-os pc esetében drivert, de MacOS vagy Linux esetében még drivert sem kell tudni telepíteni). Aztán minden úgy megy, mint egy hálózati streameren. Jó vannak kiherélt oprendszerek direkt audio célokra (pl. AudioLinux), azokat nem ismerem, nem tudom, ott mekkora a tökölés. A JRiver-nek, Audirvanának, stb. még telefonos/tabletes remote (távirányító) applikációja is van, SEMMI tökölés nincs, gép bekapcsol, Audirvana/JRiver stb indít (no ezeket nekem nem kell megtennem, mert MINDIG be van kapcsolva a gép, de ha lemegy sleep-be, akkor is feléled a távirányító applikáció parancsaira), hangrendszer bekapcsol, távirányító app kézbe, és már mehet is a böngészés Tidalon, Qobuz-on, saját SSD-n, NAS-on, stb. Ennél nem sokkal egyszerűbb egy hálózati lejátszó, szigorúan szvsz. Persze nekem könnyű beszélni, a szakmám miatt is nagyon hozzá vagyok szokva mindenféle számítógéphez...
Az Audiolinux nagyon jó és ha valaki sikeresen megírta az USB sticket a bootoláshoz, és kiválasztotta a menüből az üzemmódot, hogy hogy szeretné használni, akkor elfut monitor és további menü használat nélkül is, mondjuk mint Roon Bridge. Nálam sokkal jobban szól a rendszer, ha a Macbook Pro egy dokkon keresztül lineárisan van tápolva és azon fut a Roon Core, a DAC pedig az Audiolinuxos, ha nem is milliós de igényesen összerakott lineáris/DC-ATX tápolt PC-hez csatlakozik, mintha direkt a MacBook Pron hallgatnám a Roont vagy az iMac Pron. Valamint így lehetőséget kap a hithű Mac user, mint én is arra, hogy PCIe kártyát, mint az Audio Note EVGA Nu Audio kezdjen el használni, ami a Macen még drága Thunderbolt külső házon keresztül sem menne.

Az Audiolinux 49 dollár és nem kell mellé meg venni egy operációs rendszert meg különböző optimalizáló szoftvereket. Egy Windows 2019 Server OS esetében, meg az optimalizációs szoftverek használatával simán ki lehet csengetni kb 200e Ft-ot csak magáért az operációs rendszerért.

Ha valaki akarja és van kedve elmerülni az AL optimalizációs beállításáaiban is, akkor igen széleskörűen lehet akár a magok használatát, működési frekvenciáját, memória használatot és még millió dolgot, hálózati viselkedést is például optimalizálni. Menűből is és a terminálból is. A fejlesztők gyorsan reagálnak minden felvetésre és mióta én használom egyetlen egy fagyás vagy hiba okán történő újraindítás sem volt szükséges. Mint Roon Bridge vagy Hqplayer NAA még a faéknél is egyszerűbb a használata. Igy nem kell a gépbe semmilyen tároló, felbootol az USB stickről betölti magát a memóriába és utána ki lehet húzni a sticket belőle és játszik a Roon -ról vagy Hqplayeren keresztül a hálózatot használva. Apple tulajdonosoknak kifejezetten tudom javasolni a használatát, mivel a Mac OS X esetén nem lehetséges sem a natív DSD (csak DoP) sem a DSD256 - nál magasabb mintavételezések használata az operációs rendszer és az audio alrendszer, a Core Audio implementáció korlátai miatt. Így viszont nem gond ez sem.

Aki iPhone-ról vagy iPadről is szeretné a külső DAC-ot használni az így is megteheti, hiszen az AL része az Airplay kliens szoftver is. Így bármilyen Airplay kompatibilis eszköz hangja is átküldhető a külső DAC-on keresztül nagyon jó minőségben wifi használatával.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Lumin tulajok, légyszi valaki segítsen!
Hogy lehet a Lumin appban TIDAL zenéket saját lejátszási listába menteni? Arra sem jöttem rá, hogy a TIDAL-os profilomba kreált valamelyik gyűjteménybe hogy tehetném, meg arra sem, hogy a Lumin saját lejátszási listájába..


(Ugyanez a helyzet NAS-on lévő zenéket illetően is.)

Biztos én vagyok vaksi, meg fáradt is voltam este a nagy zenehallgatásban, de nem sikerült.


/Linn appjával ment saját lista létrehozása, de TIDAL-on belül ott sem tudtam megcsinálni, meg nekem az a szoftver nagyon nem is tetszik./

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2019.08.08., csüt. 19:44
Az teny hogy mezei felhasznalokent te aligha rendelkezel kontrollal a felett hogy mi tortenik a halozati lejatszo lelkivilagaval szoftveresen. Aki kepes es hajlando egy PC-vel "tokolni" az lehet hogy ugy jobban jar hosszu tavon. Aki viszont nem, de egy kompakt rendszert akar valamelyik streaming szolgaltatohoz ugy hogy a kanaperol vezerli a tablet-el vagy telefonnal az picit utana olvasva talalhat olyat ami 3-4 evet bir (elso sorban szoftveres ertelemben). Szerencsere vannak meg cegek akik korrektul allnak a szoftvertamogatashoz (is),
Én még ott tartok, hogy (az én rendszeremhez) bőven elég az iMac (ami egyébként majdnem 3000€-ba került de nem elsősorban audio célokra vettem), így is jól szól Audirvanával a Tidal (Qobuzt most tesztelem, de minden bizonnyal le fogom mondani, mert nem jók a teszteredményeim egyelőre), szóval szerintem USB esetében a DAC a lényeg, meg ami utána jön. Ezen lehet vitatkozni, de nekem eddig ez a tapasztalatom.
A lemezeimnek keresek rendesebb futóművet, mint a jelenlegi Marantz SA7003, minden egyéb digitálisra az iMac-et használom futóműként... és nincs hiányérzetem, lehet röhögni. Szóval én nem leszek a méregdrága audioPC-k törzsvásárlója, az biztos. Sem a hálózati streamereké.
Kibicnek minden könnyű :D (most magamról beszélek)

A PC-vel "tökölést" viszont nem igazán értem, mi benne a tökölés, alapfokú PC-ismeretek kellenek csak hozzá (tudni kell letölteni és feltelepíteni egy szoftvert, esetleg windows-os pc esetében drivert, de MacOS vagy Linux esetében még drivert sem kell tudni telepíteni). Aztán minden úgy megy, mint egy hálózati streameren. Jó vannak kiherélt oprendszerek direkt audio célokra (pl. AudioLinux), azokat nem ismerem, nem tudom, ott mekkora a tökölés. A JRiver-nek, Audirvanának, stb. még telefonos/tabletes remote (távirányító) applikációja is van, SEMMI tökölés nincs, gép bekapcsol, Audirvana/JRiver stb indít (no ezeket nekem nem kell megtennem, mert MINDIG be van kapcsolva a gép, de ha lemegy sleep-be, akkor is feléled a távirányító applikáció parancsaira), hangrendszer bekapcsol, távirányító app kézbe, és már mehet is a böngészés Tidalon, Qobuz-on, saját SSD-n, NAS-on, stb. Ennél nem sokkal egyszerűbb egy hálózati lejátszó, szigorúan szvsz. Persze nekem könnyű beszélni, a szakmám miatt is nagyon hozzá vagyok szokva mindenféle számítógéphez...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Aszpirin írta:
2019.08.08., csüt. 19:20
suminator968 írta:
2019.08.08., csüt. 18:59
Azért remélem pár évet még ki bír az Oppo! :)
Úgy legyen! Őszintén kívánom (magamnak is :D)
A 203-ban már alapból nincs se youtube, se Tidal, se Netflix, semmilyen internetes streaming... Mégis vettem egyet egy éve, újan (gondolkodtam is, hogy jól cselekszem-e, de most azt látom, hogy amilyen túlhype-olt az Oppo, egy 203-ast alighanem a tavalyi eredeti vételárán szinte azonnal elvinnének, ha meghirdetném).
Mondjuk én nem is audio-ra használom elsősorban, a mozis rendszeremben van (azért néha meghallgatok rajta egy-egy multichannel SACD-t).
Én azért kipróbálnám front-endként, roonal van Tidal, és egyesek szerint a 203 tud annyit alapból , mint az én full tuningos 103-am. :)
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Aszpirin írta:
2019.08.08., csüt. 19:20
suminator968 írta:
2019.08.08., csüt. 18:59
Azért remélem pár évet még ki bír az Oppo! :)
Úgy legyen! Őszintén kívánom (magamnak is :D)
A 203-ban már alapból nincs se youtube, se Tidal, se Netflix, semmilyen internetes streaming... Mégis vettem egyet egy éve, újan.
Mondjuk én nem is audio-ra használom elsősorban, a mozis rendszeremben van (azért néha meghallgatok rajta egy-egy multichannel SACD-t).
Ja, és az i-re a pont az volt, hogy filmeken valami brutálisan tönkre verte hangilag az audio pc-t az oppo..
Pedig hát , a 10x-es ár......
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

suminator968 írta:
2019.08.08., csüt. 18:59
Azért remélem pár évet még ki bír az Oppo! :)
Úgy legyen! Őszintén kívánom (magamnak is :D)
A 203-ban már alapból nincs se youtube, se Tidal, se Netflix, semmilyen internetes streaming... Mégis vettem egyet egy éve, újan (gondolkodtam is, hogy jól cselekszem-e, de most azt látom, hogy amilyen túlhype-olt az Oppo, egy 203-ast alighanem a tavalyi eredeti vételárán szinte azonnal elvinnének, ha meghirdetném).
Mondjuk én nem is audio-ra használom elsősorban, a mozis rendszeremben van (azért néha meghallgatok rajta egy-egy multichannel SACD-t).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.08.08., csüt. 19:27-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Aszpirin írta:
2019.08.08., csüt. 18:48
suminator968 írta:
2019.08.08., csüt. 18:27
Én is így gondolom, Tidal, Youtoube nálam van a 103-hoz, de ennyi, nem hiszem, hogy jönne bármi frissítés, mondjuk nem is hiányzik....
Persze hogy nem, amíg a Youtube és/vagy a Tidal nem gondolja úgy, hogy ideje változtatni a szerverük API-jain, a régi APIk támogatása nélkül (a YouTube már meglépte ezt egyszer pár éve, a Spotify pedig nem is olyan régen, épp ez illetve a Pio oldaláról erre adott reakció váltotta ki a Pio-k iránti haragot). Mert ha ez megtörténik, akkor agyő Tidal vagy agyő Youtube az Oppo 103-asodon, egszerűen nem fognak működni. És nem lesz ki frissítse a szoftvert, hogy ismét menjen.

Ezért érdekes kérdés az internetről streamelős hálózati lejátszó. Szerintem aki hosszú távon internet streamingben gondolkodik, annak az audioPC-vonal a megbízhatóbb választás. Bár mit jelent a hosszútáv manapság? Ezek a hálózati lejátszók valószínűleg 7-8 év múlva szinte semmit nem érnek majd, és az audioPC-knél a hardver-avulás miatt majdnem hasonló a helyzet (hogy csak érzékeltessem: azért egy CD vagy SACD-lejátszónak sokkal hosszabb az élettartama). Meg aztán az AVX-en lévők többsége tipikusan nem tartja sok évig ugyanazt a cuccot (függetlenül, hogy újan vagy használtan vette-e), mert fejleszteni kell ugye :D Szóval fene tudja, mindenkinek jó biznisz ez, kivéve persze a végfelhasználókat.

Just my two pence.
Már megint igazad van... :)
Én is ezt mérlegelgettem, mielőtt bele vágtam. Pár éve ennyiket buktam egy egy készülék, vagy kábel csere után, mint az egész oppo tokkal vonóval, úgy hogy simán bevállaltam. A kivett pénzből meg lett élmény autó! Azért az audio Pc megmaradt, egyenlőre lemondtam a Roon előfizut is, de ha kellene, azonnal éleszthető a projekt. :)
Azért remélem pár évet még ki bír az Oppo! :)
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

suminator968 írta:
2019.08.08., csüt. 18:27
Én is így gondolom, Tidal, Youtoube nálam van a 103-hoz, de ennyi, nem hiszem, hogy jönne bármi frissítés, mondjuk nem is hiányzik....
Persze hogy nem, amíg a Youtube és/vagy a Tidal nem gondolja úgy, hogy ideje változtatni a szerverük API-jain, a régi APIk támogatása nélkül (a YouTube már meglépte ezt egyszer pár éve, a Spotify pedig nem is olyan régen, épp ez illetve a Pio oldaláról erre adott reakció váltotta ki a Pio-k iránti haragot). Mert ha ez megtörténik, akkor agyő Tidal vagy agyő Youtube az Oppo 103-asodon, egszerűen nem fognak működni. És nem lesz ki frissítse a szoftvert, hogy ismét menjen.

Ezért érdekes kérdés az internetről streamelős hálózati lejátszó. Szerintem aki hosszú távon internet streamingben gondolkodik, annak az audioPC-vonal a megbízhatóbb választás. Bár mit jelent a hosszútáv manapság? Ezek a hálózati lejátszók valószínűleg 7-8 év múlva szinte semmit nem érnek majd, és az audioPC-knél a hardver-avulás miatt majdnem hasonló a helyzet (hogy csak érzékeltessem: azért egy CD vagy SACD-lejátszónak sokkal hosszabb az élettartama). Meg aztán az AVX-en lévők többsége tipikusan nem tartja sok évig ugyanazt a cuccot (függetlenül, hogy újan vagy használtan vette-e), mert fejleszteni kell ugye :D Szóval fene tudja, mindenkinek jó biznisz ez, kivéve persze a végfelhasználókat.

Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2019.08.08., csüt. 18:23
Aszpirin írta:
2019.08.08., csüt. 18:02
-KP- írta:
2019.08.08., csüt. 17:11
Azért ez felveti a kérdést, mennyire éri meg az audio pc-s bohóckodás...
Amennyiben érdekelnek jövőbeli szoftverfrisítések.
Pont az én hozzászólásomra mondta valaki, hogy Pioneer-t itt ne emlegessek. Az Oppo még rosszabb ebből a szempontból. Igaz, tavaly megígértek fűt-fát, hogy még hosszú ideig frisstik, aztán azóta pontosan egy darab frissítés volt a 20x szériára (ezzel jött be a roon-kompatibilitás, ha jól emlékszem), és tippem szerint több nem is lesz.
És most magam ellen beszélek, mert nekem is van egy Oppo 203-asom.
Az Oppo 20x es a CA UXHD-nal nem csak ok a sarasak. Egyreszt mar eleg regen megszunt az Oppo Digital, es igerhetnek ok sok mindent ha a beszallito a MediaTek nem tamogatja tovabb az adott platformot. Pontosan ugyan ez tortent a CA-nal is, mindenki orult hogy lesz meg frissites (a CA es Oppo termekek egy resze szinte teljesen azonos a logot leszamitva) aztan egy ido utan kozoltek hogy ennyi volt. A MediaTek aktiv tamogatasa nelkul pedig elegge limitalt hogy ok mit tudnanak hozzatenni, tippre semmit.

A Pio-nal mas tortenik, ott nem akarnak backport-olni ujabb funkciokat a regebbi par eves modellekbe, pedig elvileg nem lenne hardveres limitacio. Ezt a hozzaallas pedig jogosan nem szimpatikus sokak szamara.
A Pio-nál sem ilyen egyszerű a helyzet, de ebbe tényleg ne kezdjünk bele megint. A lényeg a kérdés, amit felvetett -KP- kolléga, és a válasz: tökmindegy, hogy miért és melyik cég a hibás, felhasználóként belefuthatsz olyan szoftveres problémákba, ami számodra értéktelenné teszik a dedikált médialejátszót (ja tudom, vannak márkák, ahol ez elképzelhetetlen, khm... biztos? és mennyiért is?). Az audioPC-nél csak a hardver avulása szab korlátot, de még azt is tudod upgrade-elni bizonyos szinten. A szoftver pedig? Bármikor átállhatsz egy másik lejátszóra, akár oprendszerrre is, ha úgy hozza kedved, vagy simán előfizetsz egy másik szolgáltatóra, és felteszed anak a szoftverét, nagyobb a rugalmasság.
Ha ez nem szempont, akkor persze, nem feltétlenül éri meg az "audioPC-s bohóckodás".
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Aszpirin írta:
2019.08.08., csüt. 18:02
-KP- írta:
2019.08.08., csüt. 17:11
Azért ez felveti a kérdést, mennyire éri meg az audio pc-s bohóckodás...
Amennyiben érdekelnek jövőbeli szoftverfrisítések.
Pont az én hozzászólásomra mondta valaki, hogy Pioneer-t itt ne emlegessek. Az Oppo még rosszabb ebből a szempontból. Igaz, tavaly megígértek fűt-fát, hogy még hosszú ideig frisstik, aztán azóta pontosan egy darab frissítés volt a 20x szériára (ezzel jött be a roon-kompatibilitás, ha jól emlékszem), és tippem szerint több nem is lesz.
És most magam ellen beszélek, mert nekem is van egy Oppo 203-asom.
Én is így gondolom, Tidal, Youtoube nálam van a 103-hoz, de ennyi, nem hiszem, hogy jönne bármi frissítés, mondjuk nem is hiányzik....
Bár a youtoube valami botrányosan lassú, jöhetne rá frissítés, de annyira jól szól, hogy még ezt is hajlandó vagyok neki elnézni :)
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2019.08.08., csüt. 17:11
Azért ez felveti a kérdést, mennyire éri meg az audio pc-s bohóckodás...
Amennyiben érdekelnek jövőbeli szoftverfrisítések.
Pont az én hozzászólásomra mondta valaki, hogy Pioneer-t itt ne emlegessek. Az Oppo még rosszabb ebből a szempontból. Igaz, tavaly megígértek fűt-fát, hogy még hosszú ideig frisstik, aztán azóta pontosan egy darab frissítés volt a 20x szériára (ezzel jött be a roon-kompatibilitás, ha jól emlékszem), és tippem szerint több nem is lesz.
És most magam ellen beszélek, mert nekem is van egy Oppo 203-asom.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

-KP- írta:
2019.08.08., csüt. 17:11
Azért ez felveti a kérdést, mennyire éri meg az audio pc-s bohóckodás...
Az oppo nincs tovább, ennyit tud, max a tápkábellel lehet bohóckodni.
Szerencsém volt, véletlen került hozzám egy Emanation 300-as tápkábel, fillérekért, zseniális az oppoba. :)
A pc-vel tovább lehet jutni, csak durván vastagon fog a ceruza. :)
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”