Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Robici írta:
2019.08.13., kedd 14:22
kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 14:01
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)
Ja nem lehetek biztos benne, hogy nem figyel a fül, de ha bevezetem azt amikről itt szó volt akkor viszont biztos lehetek benne, hogy figyel. :-)
A biztos tudat sokszor jobb mint a bizonytalan nem tudás :)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

avl2 írta:
2019.08.13., kedd 14:22
kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 14:01
Robici írta:
2019.08.13., kedd 12:05
Én speciel nem szeretném ha a vérprogresszív multicégek füle állandóan ott figyelne a házamban, de én már ilyen maradi vagyok.
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)
teljesen egyetértek.
en ezert (is) igen sokszor kihuzom a routert, kikapcsolom a telefont, okostelefon sokszor nincs 4G-n és wifin, stb.

érdekes filozofiai es persze gyakorlati kerdes ez. mert egyreszt sok "szegyenlenivalom" nincs, nem hiszem, hogy kopogtatnak hamar mert értem jöttek egy fekete autoval,

DE: ha az eszközök altal igyekszenek beszükiteni, celzott tartalmakkal "üldözni", aztan majd csak azokat mutatni nekem, azt nem szeretnem. Nem zenére, "ajánlatokra" gondolok - ott többször örülünk is ennek -, hanem a világban való tájékozódás terelésére, "agymosásra". Érdemes megpróbálni nem egyoldalúan tájékozódni (hifis cuccok terén is persze, de az kisebb fajsúlyú, mint "az egész Élet") ...szerintem.

Biztos hogy figyel, nem csak szöveg hanem zenefelismerés is van! :). Tegnap meghallgattam egy albumot egy nem mainstreem zenekartól akiktől évekkel ezelőtt szólt nálam utoljára valami, hamarosan fel is dobta a FB egy korábbi posztjukat a falamra. (amúgy ilyen soha nem is történt eddig.)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 14:01
Robici írta:
2019.08.13., kedd 12:05
Én speciel nem szeretném ha a vérprogresszív multicégek füle állandóan ott figyelne a házamban, de én már ilyen maradi vagyok.
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)
teljesen egyetértek.
en ezert (is) igen sokszor kihuzom a routert, kikapcsolom a telefont, okostelefon sokszor nincs 4G-n és wifin, stb.

érdekes filozofiai es persze gyakorlati kerdes ez. mert egyreszt sok "szegyenlenivalom" nincs, nem hiszem, hogy kopogtatnak hamar mert értem jöttek egy fekete autoval,

DE: ha az eszközök altal igyekszenek beszükiteni, celzott tartalmakkal "üldözni", aztan majd csak azokat mutatni nekem, azt nem szeretnem. Nem zenére, "ajánlatokra" gondolok - ott többször örülünk is ennek -, hanem a világban való tájékozódás terelésére, "agymosásra". Érdemes megpróbálni nem egyoldalúan tájékozódni (hifis cuccok terén is persze, de az kisebb fajsúlyú, mint "az egész Élet") ...szerintem.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 14:01
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)
Ja nem lehetek biztos benne, hogy nem figyel a fül, de ha bevezetem azt amikről itt szó volt akkor viszont biztos lehetek benne, hogy figyel. :-)

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 14:01
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)
Én aszondom a létezők számát fölöslegesen ne szaporítsuk. :-)
Okoseszközök nincsenek és ha rajtam múlik nem is lesznek. :-) TV-t meg már 20 éve nem nézek, előfizetésem sincs, tévém sincs. Az asztali gépen meg azért még nagyobb az ember mozgástere egy picit. (Kivéve ha win10-e van...)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Robici írta:
2019.08.13., kedd 12:05
Én speciel nem szeretném ha a vérprogresszív multicégek füle állandóan ott figyelne a házamban, de én már ilyen maradi vagyok.
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Tul írta:
2019.08.13., kedd 09:11
Igen, pont ezért voltam elkettyenve. De ha belegondolsz, ez ugyanaz a helyzet, mint a vinyl és a CD között. Előbbit mai napig jobbnak tartják (pedig a fizika ellene szól), mégis utóbbi uralta el a zenehallgatást a kényelem és a folyamatosan (?) javuló technológiai megoldások, olcsóbb gyártás okán (és igen, szerintem a minőségben is volt előrelépés azért a komoly készülékeknél..). Teljesen ugyanez megy most, csak már nem vinyl-CD, hanem CD-stream összefüggésben.
Ey csupán arról szól, mihez szoktál hozzá. Aki vinyl-en nőt fel, annak az a hangzás tetszik, aki CD-n, annak pedig az. Ugyanez igaz a mozira is, számomra a 48/64/120FPS HFR mozikép nézhetetlen, fiatalabb ismerőseim viszont rajonganak érte. Az agyunk furcsa játékokat űz velünk...
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Tul írta:
2019.08.13., kedd 10:25
ZolaBA írta:
2019.08.13., kedd 09:51
Tul írta:
2019.08.13., kedd 08:46
Az álláspontom a témában, hogy egyszerűen csak piszok jó rendszerként az M1.
Nem hiányzik, hogy nincs saját távirányítója?
Tudom, hogy lehet telefonról/tabletről vezérelni, de az mégiscsak nehézkesebb.
Egyelőre nem. Összetettebb dolog a többszáz mappa (NAS) között válogatni, Tidal-ről nem is beszélve. Az kényelmesebb, hogy bármelyik okoseszközzel működik. Ha a tabletet elvitte a gyerek, előveszed a zsebedből a telefont és mehet minden tovább.

Viszont, ha van egy jól beállított, jól összeválogatott lejátszási listád, akkor nagyon jól tudott jönni nekem is a táv.
A Bluesound távirányítható (akkor még a beépített erősítő nélküli verzióm volt), ott tetszett, hogy az erősítő távirányítójára programoztam fel a Node 2 funkcióit. De mivel már nincs sem erősítő, sem egyéb eszköz, amit be kéne kapcsolni, vagy távvezérelni, igazából mindegy, hogy tablet, vagy táv. Ez addig volt fontos, míg úgy működött a zenehallgatás, hogy magam köré kellett gyűjteni a különféle komponensek más-más vezérlőjét.
Hi!

A nemrég említett ak connect/mconnect appoknál hozzá van rendelve az okos eszköz fizikai hangerő gombjaihoz a stream hangerő állítási funkciója.(ipad-en legalább is így megy, de gondolom az androidos verziók is tudják)
Néha jól jött ez a funkció, nem kell feléleszteni az alvó módban levő eszközt, csak rányomni a hangerő gombokra és egyből változik a hangerő. Ez így már eléggé távirányítós :smile29:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Én speciel nem szeretném ha a vérprogresszív multicégek füle állandóan ott figyelne a házamban, de én már ilyen maradi vagyok.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 11:22
Ugye ma már ha nem akar valaki ehhez távirányítót, akkor akár szóban is utasíthatná a rendszerét, hogy mit csináljon. Az Alexa, Siri, Google Assistant használata a szóbeli távvezérléshez nem utópisztikus már. Csak kevés jelét látom ennek a high-end audioban de jönnek ezek a megoldások is.
én ebben az irányba már nem mertem kalandozni, mert bizony ez hamarosan még "misztikus és utópisztikus" irányba fog fordulni. A gondolat átvivő kézi készülék (Mézga sorozatból) kezd bontakozni. Ma még felesleges tűnő dolog ez, de a TV-zés őskorában sem gondoltuk azt, hogy az egy db TV csatornához kellene valami távolból kapcsolgató valami.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

:D

Konkrétan találkoztam ilyen elvárással egy ház tervezése kapcsán.
Indy írta:
2019.08.13., kedd 11:29
kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 11:22
Ugye ma már ha nem akar valaki ehhez távirányítót, akkor akár szóban is utasíthatná a rendszerét, hogy mit csináljon. Az Alexa, Siri, Google Assistant használata a szóbeli távvezérléshez nem utópisztikus már. Csak kevés jelét látom ennek a high-end audioban de jönnek ezek a megoldások is.
Elképzelem, hogy bömböl a Sepultura, a tulaj meg igyekszik túlkiabálni, hogy hangerő "le" Google. :D

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Amennyire én látom, modern hálózati audio technológiák esetén praktikusan értelmetlen "távirányítóról" beszélni! Az architektúra úgy épül fel, hogy a "távirányítást" a hálózaton csücsülő "controller" funkciót betöltő célszámítógép tölti be (kiépítéstől függően önállóan, vagy más funkcióval pl. szerver és/vagy renderer megosztva). Ebből a szemszögből nézve adja magát a már meglevő okos eszköz (telefon, tablet, laptop) erre a funkcióra a maga jól használható kijelzőjével, gyakorlatilag felesleges lenne mondjuk még egy plussz tabletet mellécsomagolni.
A streamer sokszor csupán egy másik célszámítógép, amely lejátszó végpontként "rendereli" a felé továbbított infót, digitális jelfolyamal táplálva a külső DAC-ot, vagy épp nagyobb integráltság esetén analóg jellel a hangfalakat.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

wittao írta:
2019.08.13., kedd 10:40

Sok esetben egy távirányítót a hálózati lejátszóknál (ha van) már ki sem bontanak, mint ahogy a tápkábelt és csomagolt citromsárga ethernet kábelt sem.
A kiindulópont a Lumin M1 volt, ami egy erősítő is.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 11:22
Ugye ma már ha nem akar valaki ehhez távirányítót, akkor akár szóban is utasíthatná a rendszerét, hogy mit csináljon. Az Alexa, Siri, Google Assistant használata a szóbeli távvezérléshez nem utópisztikus már. Csak kevés jelét látom ennek a high-end audioban de jönnek ezek a megoldások is.
Elképzelem, hogy bömböl a Sepultura, a tulaj meg igyekszik túlkiabálni, hogy hangerő "le" Google. :D
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2019.08.13., kedd 11:01
wittao írta:
2019.08.13., kedd 10:40

Sok esetben egy távirányítót a hálózati lejátszóknál (ha van) már ki sem bontanak, mint ahogy a tápkábelt és csomagolt citromsárga ethernet kábelt sem.
Ez a jelenség is égbekiáltó jele napjaink hatalmas változásainak média térben. Már a táviránytó sem kell mert ott az univerzális okos tapicska a zsebben.
Hol vagyunk már a nosztalgikus időktől, magnószalagok, kompakt kazetták és LP lemezek pakolgatástól, ahol a távirányító fel sem merült, mert. Az átmeneti korszak, ahol a CD-ket még pakolgatjuk, de már távbizgetővel léptetünk, aztán lemez végén séta, tokba be-kokból ki.
Fájl és streameknél ez sincs már, gyári távkütyü sem ... rohamléptekben változik a technika, szélesedik és egyre több ember számára elérhetők a tartalmak. 40-50éve ki rendelkezett 50ezer album hozzáférhetőséggel?
Ugye ma már ha nem akar valaki ehhez távirányítót, akkor akár szóban is utasíthatná a rendszerét, hogy mit csináljon. Az Alexa, Siri, Google Assistant használata a szóbeli távvezérléshez nem utópisztikus már. Csak kevés jelét látom ennek a high-end audioban de jönnek ezek a megoldások is.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: chord »

istvan01 írta:
2019.08.13., kedd 11:01
wittao írta:
2019.08.13., kedd 10:40

Sok esetben egy távirányítót a hálózati lejátszóknál (ha van) már ki sem bontanak, mint ahogy a tápkábelt és csomagolt citromsárga ethernet kábelt sem.
Ez a jelenség is égbekiáltó jele napjaink hatalmas változásainak média térben. ... rohamléptekben változik a technika, szélesedik és egyre több ember számára elérhetők a tartalmak. 40-50éve ki rendelkezett 50ezer album hozzáférhetőséggel?
Csak óvatosan a lelkendezéssel.
Az az adat vajon hozzáférhető-e, hogy a userek zenehallgatása, most az igazi nagy merítésre gondolok, a sok 10M-ra, - nem arra a pár ezer hifisre meg gyűjtőre, mint mi vagyunk, - hogy az igazából mit is takar, azzal az 50e albummal kitámasztva?
Pl. a youtube-on vannak jó kis statisztikák; ott az átlag hallgatási idő 1.00 perc alatt (!!!) van.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2019.08.13., kedd 10:40

Sok esetben egy távirányítót a hálózati lejátszóknál (ha van) már ki sem bontanak, mint ahogy a tápkábelt és csomagolt citromsárga ethernet kábelt sem.
Ez a jelenség is égbekiáltó jele napjaink hatalmas változásainak média térben. Már a táviránytó sem kell mert ott az univerzális okos tapicska a zsebben.
Hol vagyunk már a nosztalgikus időktől, magnószalagok, kompakt kazetták és LP lemezek pakolgatástól, ahol a távirányító fel sem merült, mert. Az átmeneti korszak, ahol a CD-ket még pakolgatjuk, de már távbizgetővel léptetünk, aztán lemez végén séta, tokba be-kokból ki.
Fájl és streameknél ez sincs már, gyári távkütyü sem ... rohamléptekben változik a technika, szélesedik és egyre több ember számára elérhetők a tartalmak. 40-50éve ki rendelkezett 50ezer album hozzáférhetőséggel?

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

ZolaBA írta:
2019.08.13., kedd 09:51
Tul írta:
2019.08.13., kedd 08:46
Az álláspontom a témában, hogy egyszerűen csak piszok jó rendszerként az M1.
Nem hiányzik, hogy nincs saját távirányítója?
Tudom, hogy lehet telefonról/tabletről vezérelni, de az mégiscsak nehézkesebb.
Egyelőre nem. Összetettebb dolog a többszáz mappa (NAS) között válogatni, Tidal-ről nem is beszélve. Az kényelmesebb, hogy bármelyik okoseszközzel működik. Ha a tabletet elvitte a gyerek, előveszed a zsebedből a telefont és mehet minden tovább.

Viszont, ha van egy jól beállított, jól összeválogatott lejátszási listád, akkor nagyon jól tudott jönni nekem is a táv.
A Bluesound távirányítható (akkor még a beépített erősítő nélküli verzióm volt), ott tetszett, hogy az erősítő távirányítójára programoztam fel a Node 2 funkcióit. De mivel már nincs sem erősítő, sem egyéb eszköz, amit be kéne kapcsolni, vagy távvezérelni, igazából mindegy, hogy tablet, vagy táv. Ez addig volt fontos, míg úgy működött a zenehallgatás, hogy magam köré kellett gyűjteni a különféle komponensek más-más vezérlőjét.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2019.08.13., kedd 10:02
Ha megnézed a kijelzőjét, akkor valóban távirányítóval szeretnél navigálgatni a másik zeneszámért? Maximum egy kikapcs/bekapcs és hang +/- amit el tudnék képzelni, de annak nem sok értelme van, mert utána vehetném elő ugyanígy a tab-ot vagy telefont a zenék között navigáláshoz. Akkor pedig már rögtön kezdhetném is azzal.
Szokás szerint nem értünk egyet :D
Egy távirányító nem értelmetlen luxus, hanem tisztességes tartozék. A hangerő és a ki/be kapcsolás tökéletesen elég lenne. Nekem a teac dac-hoz van pl. távom, csak erre a 2 funkcióra használom - még úgy is, hogy elérném kézzel a tekerőt, vagy egérrel állíthatnék. Ha nem váltok zenét számonként mert pl. megy egy album vagy lejátszási lista akkor minek a tablet vagy telefon? ráadásul mondjuk ha nincs a kezemben, mert letettem, akkor felvenni, feloldani, nézni hova tapintasz, stb. A táv meg mellettem/ölemben és anélkül, hogy rá kéne nézzek tudom hol a gomb és nyomom. Ráadásul az érzékenysége is más egy távnak mint a szoftveres állításnak. Sokszor előjön, hogy hejjdefrankó a cd meg lp tokot, füzetet kézbe venni, szerintem a táv is ilyen dolog, jó ha van, jó fogni, jó ha kéznél van, stb. :rolleyes:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

istvan01 írta:
2019.08.13., kedd 09:32
Tul írta:
2019.08.13., kedd 09:11
-KP- írta:
2019.08.13., kedd 08:58
A jó streamer standard 16/44.1 felvételekkel is jó. Különben megette a fene az egészet.
Igen, pont ezért voltam elkettyenve. De ha belegondolsz, ez ugyanaz a helyzet, mint a vinyl és a CD között. Előbbit mai napig jobbnak tartják (pedig a fizika ellene szól), mégis utóbbi uralta el a zenehallgatást a kényelem és a folyamatosan (?) javuló technológiai megoldások, olcsóbb gyártás okán (és igen, szerintem a minőségben is volt előrelépés azért a komoly készülékeknél..). Teljesen ugyanez megy most, csak már nem vinyl-CD, hanem CD-stream összefüggésben.
hogy ehhez a "magas szintű" eszmecserébe én is bele vahu ... Nem, itt egy még sokkal nagyobb generáció és rendszerváltás van kialakulóban, vagyis az összes média rendszerben a fizikai adathordozók eltűnése fogyasztói oldalról, nem pedig egyik lemezformátum cseréje egy másikra- (hol leszünk már a VHS-DVD-BR kazetták/lemezek gyűjtögetésétől?). Tehát 50év múlva az összes lemez és szalagforgató mechanikus eszköz már csak múzeumokban lesz látható. Ezzel szemben az adat tartalmuk élni fog tovább, de lehet csökkenő igényekkel, mert pl video oldalon VHS szintű anyagot senki nem fog keresni, a DVD is hasonlóan hanyatlóban lesz. Persze hozzáférhetők lesznek a megőrzésre érdemes anyagok új formátumokra konvertálva. Ezek pedig a "csak" audio anyagokra is érvényes tendenciák.
Másról beszélünk.
Részemről azt akartam megfogni a "magas szintű" beszélgetésünkben (miért kell ezt ilyen pökhendin?), hogy annak ellenére, hogy per pillanat nem jobb az új (netalántán rosszabb), valószínű mégis az fog terjedni, ahogy volt ez korábban a vinyl és a CD esetében. De tökre megértem, ha valakit zavar, hogy az új most még nem jobb a régi felbontású anyagokkal. Akárhogyis, ez gyanús, még ha jönnek is a magyarázatok, hogy a lapka DSD-re van optimalizálva, nem lehet mindenben a legjobb, blablabla..

Nézőpőont kérdése, melyik váltás a nagyobb:
- "egyik lemezformátum cseréje egy másikra" - csak épp a mögötte lévő teljes infrastruktúra és maga a rögzítési elv is totálisan különböző,
vagy
- ugyanazon digitalizált technika adatállományának a koncentrálása.
Szerinted utóbbi, szerintem előbbi.
Ez egy parttalan vita (beszélgetés), nem is akarom szítani.

A konklúzióm, papucsállatka módjára megfogalmazva:
Azt tapasztaltam, hogy jobb egy jó CD-lejátszó CD felbontásban, mint a viszonylag drága streamerek ugyanebben. Sajnos kevés gyártó termékeit tudtam meghallgatni, tehát ez korlátozottan értendő. Komolyabb felbontásnál már felülkerekedik a streamer (DSD előnye az én fülemnek eléggé jelentős), de ez számomra akkor is aggodalomra ad okot és kicsit piszkálja a csőröm. Emiatt nem az én utam, hogy milliókért építsek olyan összeállítást, amit adott felbontáson lekörözhet, vagy akár utólérhet egy olcsó, elavult technika.
Ellenben az M1, mint teljes rendszer, a hangja és minden egyéb paramétere alapján telitalálatnak tűnik. Alsóközép árban, erős közepes minőség, kikerülve a nyűgöket.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Tul írta:
2019.08.13., kedd 08:46
Az álláspontom a témában, hogy egyszerűen csak piszok jó rendszerként az M1.
Nem hiányzik, hogy nincs saját távirányítója?
Tudom, hogy lehet telefonról/tabletről vezérelni, de az mégiscsak nehézkesebb.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tul írta:
2019.08.13., kedd 09:11
-KP- írta:
2019.08.13., kedd 08:58
A jó streamer standard 16/44.1 felvételekkel is jó. Különben megette a fene az egészet.
Igen, pont ezért voltam elkettyenve. De ha belegondolsz, ez ugyanaz a helyzet, mint a vinyl és a CD között. Előbbit mai napig jobbnak tartják (pedig a fizika ellene szól), mégis utóbbi uralta el a zenehallgatást a kényelem és a folyamatosan (?) javuló technológiai megoldások, olcsóbb gyártás okán (és igen, szerintem a minőségben is volt előrelépés azért a komoly készülékeknél..). Teljesen ugyanez megy most, csak már nem vinyl-CD, hanem CD-stream összefüggésben.
hogy ehhez a "magas szintű" eszmecserébe én is bele vahu ... Nem, itt egy még sokkal nagyobb generáció és rendszerváltás van kialakulóban, vagyis az összes média rendszerben a fizikai adathordozók eltűnése fogyasztói oldalról, nem pedig egyik lemezformátum cseréje egy másikra- (hol leszünk már a VHS-DVD-BR kazetták/lemezek gyűjtögetésétől?). Tehát 50év múlva az összes lemez és szalagforgató mechanikus eszköz már csak múzeumokban lesz látható. Ezzel szemben az adat tartalmuk élni fog tovább, de lehet csökkenő igényekkel, mert pl video oldalon VHS szintű anyagot senki nem fog keresni, a DVD is hasonlóan hanyatlóban lesz. Persze hozzáférhetők lesznek a megőrzésre érdemes anyagok új formátumokra konvertálva. Ezek pedig a "csak" audio anyagokra is érvényes tendenciák.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

-KP- írta:
2019.08.13., kedd 08:58
A jó streamer standard 16/44.1 felvételekkel is jó. Különben megette a fene az egészet.
Igen, pont ezért voltam elkettyenve. De ha belegondolsz, ez ugyanaz a helyzet, mint a vinyl és a CD között. Előbbit mai napig jobbnak tartják (pedig a fizika ellene szól), mégis utóbbi uralta el a zenehallgatást a kényelem és a folyamatosan (?) javuló technológiai megoldások, olcsóbb gyártás okán (és igen, szerintem a minőségben is volt előrelépés azért a komoly készülékeknél..). Teljesen ugyanez megy most, csak már nem vinyl-CD, hanem CD-stream összefüggésben.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

A jó streamer standard 16/44.1 felvételekkel is jó. Különben megette a fene az egészet.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

SoundMania írta:
2019.08.13., kedd 08:32
tonee73 írta:
2019.08.13., kedd 08:15
SoundMania írta:
2019.08.13., kedd 07:47


Milyen cd-t használsz?
Nem mindegy? Úgyi oda fogsz kilyukadni (itt a hálózati lejátszós topikban), hogy a Jadis JD2 (amiben csak egy Marantz CD53 van) azt is tönkreveri. ;peace;
Nem. Csak arra lennék kíváncsi, hogy a cd 10-ed vagy 20-ad árért tud-e ugyanannyit,vagy többet , mint a Lumin.
Ez az, amire sosem fogjuk tudni kideríteni a választ. Mert a Lumin egyben van és nincs lehetőség A-B tesztre, vagy bármilyen összehasonlításra komponensenként. Erre írtam, hogy nagyon magabiztosan mondom, ez a gép tetszik, mert a teljes rendszert cseréltem így és jól hallható a különbség, az eredmény.
Korábban azt is jeleztem, hogy a Lumin (és más streamer) futóműként nem győzött meg (ezzel meglehetősen egyedül voltam), de ott valószínű a saját DAC-ommal való együttműködés sem volt tökéletes.
Tehát nem vagyok CD ellenes, ahogy Lumin párti sem. Az álláspontom a témában, hogy egyszerűen csak piszok jó rendszerként az M1. Az ára pedig, így vizsgálva, teljesen rendben van.
Illetve tartom, hogy szívesen látok egy jó kis beszélgetésre/zenehallgatásra (akár saját batyuval is) fórumtársakat. Nem bármit bizonyítandó, csupán kötetlenül tapasztalatot szerezni :smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”