Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Zenebona
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 19:38
Értékelés: 0

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Zenebona »

kaef2 írta:
2019.08.25., vas. 19:44
Zenebona írta:
2019.08.25., vas. 19:35
Kedves Aszpirin.

Magyarországról, hogy lehet előfizetni Qobuz-ra.
Már többször próbáltam, leveleztem is velük azt írták, hogy értesítenek mikor elérhető lesz.
Igaz ez még tavaly volt.

Válaszod előre is köszönöm.
Hivatalosan nem lehet. Beszéltem az egyik illetékesükkel nemrég és azt mondta, hogy nem tudja mikor lehet majd.
Köszönöm,

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Zenebona írta:
2019.08.25., vas. 19:35
Kedves Aszpirin.

Magyarországról, hogy lehet előfizetni Qobuz-ra.
Már többször próbáltam, leveleztem is velük azt írták, hogy értesítenek mikor elérhető lesz.
Igaz ez még tavaly volt.

Válaszod előre is köszönöm.
Hivatalosan nem lehet. Beszéltem az egyik illetékesükkel nemrég és azt mondta, hogy nem tudja mikor lehet majd.

Zenebona
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 19:38
Értékelés: 0

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Zenebona »

Kedves Aszpirin.

Magyarországról, hogy lehet előfizetni Qobuz-ra.
Már többször próbáltam, leveleztem is velük azt írták, hogy értesítenek mikor elérhető lesz.
Igaz ez még tavaly volt.

Válaszod előre is köszönöm.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.08.25., vas. 18:35
Koszi Aszpirin a reszletes leirast es tesztet!
Az akadozas resz fura nekem... nem tarol elore adatot a stream-bol? Sokszor elhangzott mar itt, hogy a stream az valojaban ugyanugy fajl alapu lejatszas hiszen a lejatszo program a megkapott adatokat “kiteriti” maga ele es ugy olvassa folyamatosan.
De tárolja. Az Audirvana is pontosan ezt teszi: megadhatsz neki memóriapuffer-méretet (nálam ez 16GB-ra van állítva!), és annak az erejéig előreolvassa a streamet, kicsomagolja/kitömöríti (a veszteségmentesség ellenére azért itt van egy FLAC-kitömrítés), a PCM-et lerakja a pufferbe, és memóriából történik tényleges a lejátszás (a mintavételezési sebességnek megfelelő adatküldés USB-n a DAC-ra). Ugyanez van a fájloknál is amúgy, csak azt ugye a saját hálózatról rántja le és tömöríti ki memóriába. Ha a teljes albumra indítod a lejátszást, akkor akár több számot is "betároz előre" - de ez a folyamati is teljesen el tud akadni, ha hosszú időre megáll a Qobuz-felől érkező adatfolyam, vagy nagyon lassúvá válik... elfogy a memóriában lévő előretöltött adat, és hirtelen elhallgat... vársz, aztán lehet, hogy közben nagy lassan megérkezik még egy adag, azt leteszi, megint elindul, lejátssza, szünet... vagy a szünet akár végtelen is. A dolog bonyolultnak tűnik, de egy mai átlagos modern CPU számítási kapacitásának 2-3%-át veszi igénybe, tehát a CPU nem lehet akadály (még egy 10 éves Core2 Duo-nak sem okozna ez problémát).
A gond nem is a hálózati sávszélességgel van, legalábbis nem a nálam lévő sávszélességgel.
wittao írta:
2019.08.25., vas. 18:35
A hangminoseg kerdes az is erdekes. Ezek szerint egy 24/192 (gyakorlatilag tobb informacio a DSD128-nal) mar lassan a fulunk kepessegeinek hatarat surolja... vagy szetveretted a fuledet azzal a hegeduvel :D
Ennél durvább a dolog, mert olyan mintha 16/44.1-nél "érne véget" a fülünk képessége, és azt viszont tudom, hogy nem így van, azért vannak ám nekem is valódi nagyfelbontású fájljaim... szóval még nem reménytelen a fülhelyzetem :D De neked már ha jól emlékszem szóban elmondtam, mire gyanakszom a Qobuz-nál...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hátha valakit még érdekel: Qobuz-helyzetjelentés

Nagyjából egy hónap tesztelés után és a tapasztalatok alapján a végkövetkeztetésem: Qobuz-ra nem éri meg előfizetni. Én a magam részéről lemondtam az előfizetést (egy havi díjat azért már leemeltek, így még szeptember elejéig él...).

Az okok, fontossági sorrendben:
  • a Qobuz-streamelés nálunk (Magyarországon) sajnos nagyon gyakran akadozik. Ez nem áll összefüggésben az éppen lejátszott album mintavételezési frekvenciájával vagy bitmélységével, a normál 16/44.1 ugyanúgy elakad néha, mint a 24/96 vagy 24/192. Ha egy album elakad, akkor kitartóan akadozik, de egy másik album ugyanakkor jó eséllyel el fog indulni, és akár végig is mehet. A jelenség mindennapos (nem volt nap a tesztelés során, amikor teljesen flottul ment volna minden). A teljes képhez hozzátartozik, hogy nem saját lejátszóprogrammal, hanem az Audirvana Qobuz-integrációjával hallgattam, de nem hiszem, hogy ez lenne a gond, mert ugyanott ugyanakkor a Tidal-integráció teljesen problémamentes. És különben is: én az Audirvanáért is fizettem, azt akarom használni, integrátor alkalmazásként/lejátszóként
  • NÁLAM nem szól jobban, mint a Tidal, és ez még a Qobuz-on 24/192-ben elérhető albumokra is igaz: összehasonlítva ugyanazon album Tidal-verziójával vagy döntetlen, vagy a Tidal győz, az alacsonyabb mintavételezési freki/bitmélység ellenére is. Erre ugyan van egy összeesküvéselmélet-jellegű esetleges magyarázatom is, de azt inkább nem írom le, maradjunk jóhiszeműek...
  • nagyon drága. A csak 16/44.1 minőségű streamelést lehetővé tevő előfizetés is 20€/hó, de a HiRes formátumokért a havi 25€-s (több mint 8500 Ft-os) Studio csomagra kell előfizetni. Összehasonlításképp: a Tidal legdrágább csomagja jelenleg 2999 forint/hó
Amiben a Qobuz egyértelműen jobb a Tidalnál:
  • bizonyos műfajokban (pl. komolyzene, jazz) sokkal nagyobb a választék, mint a Tidal-on (vagy jobban működik a Qobuz indexelője/keresője). Ugyanakkor más műfajokban a Tidal lehet jobb.
  • fantasztikusan "cool" feature, hogy nem csak az a borítókép van fenn, hanem nagyon sok esetben (pl. majdnem összes AliaVox kiadvány esetében) az eredeti kiadványok booklet-jei is fönn vannak, színes ekönyv-szerűen, tehát nagyítható/egy-kétoldalas nézetbe rendezhető stb formában, eszméletlen jó minőségben (nem egyszerű szkennelésről van szó!), és ez akár többszáz oldalas booklet-ekre is igaz (az AliaVox-nál nem ritka az ilyen), ráadásul ezek nem csak a saját playerében, hanem pl. az Audirvanában, és még az Audirvana távirányító alkalmazásában is elérhetőek, remekül olvashatóak/nézegethetőek akár zenehallgatás közben is
Összességében viszont, még ha nem is akadozna, számonra akkor sem érné meg a Tidalhoz képest két és fél szeres árat. Nagyon túl van árazva, szerintem, és a többlet, amit a Tidalhoz képest ad, a nagyon magas előfizetési árat egyszerűen nem éri meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.08.25., vas. 18:38-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Tom40 írta:
2019.08.18., vas. 21:51
sutemenyx írta:
2019.08.18., vas. 21:24
Azt nemtudjatok, olyat esetleg nem lehet a roon core-on, hogy ami amugy szolna rendszerileg a windowsban azt is bekeverje a core az endpointba?
Mert akkor vegulis fel lehet telepiteni airplay szervert a windowsra, es akkor arra tudok kuldeni zenet.
Ez engem is érdekelne!
Probalgattam. Az van, hogy olyat lehet ( legalabbis USB DAC eseten ), hogy megadod, hogy ne exluzivan hasznalja a roon core. Ekkor a windows keveri a hangot, s akkor gond nelkul mennek a windows hangok is es akár egy airplay serverrol jovo hang. Akár szimultán a roon-os zenelejatszassal. De ekkor elvileg rosszabb minoseg van. Plusz a dsp-vel nem allithato a hangero, csak a windozos hangerocsuszkaval.

Én most arra jutottam, hogy ugyis van egy apple tv-m, arrol fog jonni az airplayes hang es a nuc-rol pedig a jobb minosegu. A dac-on (schiit modi) van kapcsolo, hogy melyik bemenetet szeretnem. Nekem most igy megteszi azt kapcsolgatni. Plusz kene egy passziv elofok hangeroszabalyzonak.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

sutemenyx írta:
2019.08.18., vas. 21:24
Azt nemtudjatok, olyat esetleg nem lehet a roon core-on, hogy ami amugy szolna rendszerileg a windowsban azt is bekeverje a core az endpointba?
Mert akkor vegulis fel lehet telepiteni airplay szervert a windowsra, es akkor arra tudok kuldeni zenet.
Ez engem is érdekelne!
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Azt nemtudjatok, olyat esetleg nem lehet a roon core-on, hogy ami amugy szolna rendszerileg a windowsban azt is bekeverje a core az endpointba?
Mert akkor vegulis fel lehet telepiteni airplay szervert a windowsra, es akkor arra tudok kuldeni zenet.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Köszönöm, azt a részét szerintem meg tudom oldani. A laptopomra most feltettem a roont, müködik szépen, remote-ról is. Egy valamit viszont sajnos nem tud ( nem is értem miért nem ). Nem lehet airplayen keresztül küldeni streamet a core-ra. A core airplay támogatása csak arra van, hogy kimeneti eszköznek lehet beállítani airplayt fogadni képes eszközt. Ez nem lenne baj alapvetően, de én szeretnék néha youtube-ot és apple musicot hallgatni a telefonról, mert ezek nincsenek beleintegrálva.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

sutemenyx írta:
2019.08.16., pén. 09:20
alto írta:
2019.08.16., pén. 08:42
sutemenyx írta:
2019.08.15., csüt. 23:44
Üdv mindenkinek! Lenne egy kérdésem a pc lejatszo-s gurukhoz. A mostani lejátszó cuccom egy Raspberry Pi W-ből és egy USB-n rádugott DAC-bol áll. A Pi-n fut egy volumio, amihez megvan a myvolumio elofizetes is. Tidal integracio is mukodott rajta, amig arra elt az elofizetesem. Most arra használom, hogy telefonról streamelem a zenét, és átlövöm rá airplayen. Szeretnék mast is, de az a helyzet, hogy minden mas nyogvenyelosen vagy sehogy nem mukodik.

Az egyik, hogy NAS-rol csak ugy hajlando zenet lejatszani a volumio, ha az egesz albumra mondom, hogy play. Ha az egyes fajlokra, akkor nem tortenik semmi. Ezt is csak akkor hajlando, ha csak zenefajlok vannak abban a konyvtarban, már egy alkonyvtar sem lehet.
A masik, hogy a tidal ugyan mukodott, de a volumio beli tidal ui olyan hasznavehetetlen, hogy talan jobb lenne, ha nem lenne. Mondjuk ugy, hogy latszik, hogy programozo tervezte.
A harmadik, hogy az egesz lassu. Ranyomok valamire, de mire elindulna, addigra azthiszem, hogy nem nyomtam meg, es ezert ranyomok megegyszer. Az egesz egy ilyen tehetetlen tohonya romhalmaz.

Néha olvasgattam itt-ott dolgokat a roon-rol. Nemtudom ponrosan mi az, de nekem az a kép él rola a fejemben, hogy ez egy kliens alkalmazas, ami tud mindenhonnan streamelni. Amin fut gép annak a helyi fajljaibol, DLNA szerverről(NAS), es kulonbozo szolgaltatok -Tidal,Spotify?,Quobuz? - streamszolgaltatasaibol. És ehhez van egy roon remote app, amivel meg mobilrol lehet iranyitani az egeszet.
Kliens alkalmazas, mert talan fut linuxon, windowson?, osx-en? Vagy inkább ez egy oprendszer, amit fel lehet tenni pcre, rpi-re?

Az egyik kérdésem, hogy mennyire gondolom jol, es ha nagyjabol jol gondolom, akkor mennyire felel meg a következő elvárásoknak:

- Gyors, reszponziv, egyertelmu és jo felhasznaloi elmenyt nyujt a remote appon keresztul is

- mukodik normalisan a DLNA streameles, tud minden funkciot, ami elvarhato ( single file, full album, playlist lejatszas )

- nagyjabol minden fontosabb fileformatumot lejatszik

- mukodik normalisan és jo, atgondolt felulettel a tidal integracio, latja az abban mentett kedvenceket is ( remoterol is )

- tud fogadni airplayen keresztul is kulso streamet mobileszkozrol

- netalantan tud valami netradio szolgaltatast is

- nembaj, ha fizetos barmely ponton, csak mukodjon jol

Ha a roon ezeket nem tudja, akkor javaslat is erdekelne, hogy milyen gépet hogyan érdemes megépíteni szoftveres/rendszer oldalrol, amit valahogyan tudok a kanapen ulve a telefonomrol iranyitani anelkul, hogy latvanyosan szenvedne az egész.

A hardver más tészta, ott nyilván sokminden elkepzelheto a kiszuperalt 1,2-es Celerontol a Core Audio PC-ig.

Kérném, hogy akinek van tapasztalata az ossza meg így tényszeruen a felsorolt pontokat szem elott tartva.

Köszi előre is!
Ezt mind tudja a Roon, ráadásul olyan a UX, amilyennek 2019-ben lennie kell, semmi 90-es évekbeli fapados foobarság, vagy 2000-es évekbeli rémesen kaotikus jriverség. A kliens része szinte bármin elfut (gyenge PC-n Windows, MACOS, Linux, telefonon tableten iOS, Android), szerver oldalon viszont izmos vas kell alá, min. i3 CPU és SSD (ez nem vicc), vagy felső kategóriás NAS-on, de a legjobb megoldás egy Intel NUC-on a saját oprendszerét használni (Roon Optimized Core Kit). Továbbá évente kb. 40.000 Ft az előfizetés, de szerintem ez megéri.
Köszönöm, ez nagyon jól hangzik!

Izmos vasnak tekinthető egy RPi4 vagy egy Tinkerboard? Mondjuk ehhez tudnia kene ARM processzoron is futni. Gondolom azert mondtad az Intel NUC-t, mert arra van megirva. Mindjart utananezek mi az.
Á, dehogy. Minimum Intel i3, de ha DSD felkonvertálást, vagy szobakusztika korrektort (mert ezt is tudja) is akarsz használni, akkor inkább i7. Tuningnak akkor van csak értelme, ha a Roon szerver USB portjára kötsz egy DAC-ot. Én inkább Roon kompatibilis hálózati lejátszóval javaslom használni. Mi is rakunk össze Intel NuC alapú Roon szervereket, ha nem volna hozzá affinitásod.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

kaef2 írta:
2019.08.16., pén. 09:49
sutemenyx írta:
2019.08.16., pén. 09:29
Megnéztem, ez egy nagyon pici aranyos kis komplett gép. Többféle belső képet találtam róla, gondolom többféle verzióban készül. Lehet tudni melyik az, amiben nincs és nem is kell aktív hutes és elegendő ehhez a roon os-hez? A masik kerdesem, hogy mondjuk tegyuk fel, hogy veszek egyet. Lehet-e és van-e értelme bármit tuningolni rajta?
Lehet venni az interneten passziv hűtéses NUC alaplappal szerelhető házat és NUC alaplapot is. Amin érdemes tuningolni az egy külső lineáris táp mellé. Annak lehet a legjobban érezhető hatása.
Köszönöm, igen azt gondoltam, hogy érdemes lehet. Mashol szokas az órajelgeneratorokat cserelni, levalasztani, ilyesmik. Ez itt lehetseges vagy van ertelme?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Hát igy elso ranezesre szerintem a dsp-t nem fogom hasznalni. A linkek tökjok, köszönöm szépen!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

sutemenyx írta:
2019.08.16., pén. 09:29
Megnéztem, ez egy nagyon pici aranyos kis komplett gép. Többféle belső képet találtam róla, gondolom többféle verzióban készül. Lehet tudni melyik az, amiben nincs és nem is kell aktív hutes és elegendő ehhez a roon os-hez? A masik kerdesem, hogy mondjuk tegyuk fel, hogy veszek egyet. Lehet-e és van-e értelme bármit tuningolni rajta?
Lehet venni az interneten passziv hűtéses NUC alaplappal szerelhető házat és NUC alaplapot is. Amin érdemes tuningolni az egy külső lineáris táp mellé. Annak lehet a legjobban érezhető hatása.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Megnéztem, ez egy nagyon pici aranyos kis komplett gép. Többféle belső képet találtam róla, gondolom többféle verzióban készül. Lehet tudni melyik az, amiben nincs és nem is kell aktív hutes és elegendő ehhez a roon os-hez? A masik kerdesem, hogy mondjuk tegyuk fel, hogy veszek egyet. Lehet-e és van-e értelme bármit tuningolni rajta?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

alto írta:
2019.08.16., pén. 08:42
sutemenyx írta:
2019.08.15., csüt. 23:44
Üdv mindenkinek! Lenne egy kérdésem a pc lejatszo-s gurukhoz. A mostani lejátszó cuccom egy Raspberry Pi W-ből és egy USB-n rádugott DAC-bol áll. A Pi-n fut egy volumio, amihez megvan a myvolumio elofizetes is. Tidal integracio is mukodott rajta, amig arra elt az elofizetesem. Most arra használom, hogy telefonról streamelem a zenét, és átlövöm rá airplayen. Szeretnék mast is, de az a helyzet, hogy minden mas nyogvenyelosen vagy sehogy nem mukodik.

Az egyik, hogy NAS-rol csak ugy hajlando zenet lejatszani a volumio, ha az egesz albumra mondom, hogy play. Ha az egyes fajlokra, akkor nem tortenik semmi. Ezt is csak akkor hajlando, ha csak zenefajlok vannak abban a konyvtarban, már egy alkonyvtar sem lehet.
A masik, hogy a tidal ugyan mukodott, de a volumio beli tidal ui olyan hasznavehetetlen, hogy talan jobb lenne, ha nem lenne. Mondjuk ugy, hogy latszik, hogy programozo tervezte.
A harmadik, hogy az egesz lassu. Ranyomok valamire, de mire elindulna, addigra azthiszem, hogy nem nyomtam meg, es ezert ranyomok megegyszer. Az egesz egy ilyen tehetetlen tohonya romhalmaz.

Néha olvasgattam itt-ott dolgokat a roon-rol. Nemtudom ponrosan mi az, de nekem az a kép él rola a fejemben, hogy ez egy kliens alkalmazas, ami tud mindenhonnan streamelni. Amin fut gép annak a helyi fajljaibol, DLNA szerverről(NAS), es kulonbozo szolgaltatok -Tidal,Spotify?,Quobuz? - streamszolgaltatasaibol. És ehhez van egy roon remote app, amivel meg mobilrol lehet iranyitani az egeszet.
Kliens alkalmazas, mert talan fut linuxon, windowson?, osx-en? Vagy inkább ez egy oprendszer, amit fel lehet tenni pcre, rpi-re?

Az egyik kérdésem, hogy mennyire gondolom jol, es ha nagyjabol jol gondolom, akkor mennyire felel meg a következő elvárásoknak:

- Gyors, reszponziv, egyertelmu és jo felhasznaloi elmenyt nyujt a remote appon keresztul is

- mukodik normalisan a DLNA streameles, tud minden funkciot, ami elvarhato ( single file, full album, playlist lejatszas )

- nagyjabol minden fontosabb fileformatumot lejatszik

- mukodik normalisan és jo, atgondolt felulettel a tidal integracio, latja az abban mentett kedvenceket is ( remoterol is )

- tud fogadni airplayen keresztul is kulso streamet mobileszkozrol

- netalantan tud valami netradio szolgaltatast is

- nembaj, ha fizetos barmely ponton, csak mukodjon jol

Ha a roon ezeket nem tudja, akkor javaslat is erdekelne, hogy milyen gépet hogyan érdemes megépíteni szoftveres/rendszer oldalrol, amit valahogyan tudok a kanapen ulve a telefonomrol iranyitani anelkul, hogy latvanyosan szenvedne az egész.

A hardver más tészta, ott nyilván sokminden elkepzelheto a kiszuperalt 1,2-es Celerontol a Core Audio PC-ig.

Kérném, hogy akinek van tapasztalata az ossza meg így tényszeruen a felsorolt pontokat szem elott tartva.

Köszi előre is!
Ezt mind tudja a Roon, ráadásul olyan a UX, amilyennek 2019-ben lennie kell, semmi 90-es évekbeli fapados foobarság, vagy 2000-es évekbeli rémesen kaotikus jriverség. A kliens része szinte bármin elfut (gyenge PC-n Windows, MACOS, Linux, telefonon tableten iOS, Android), szerver oldalon viszont izmos vas kell alá, min. i3 CPU és SSD (ez nem vicc), vagy felső kategóriás NAS-on, de a legjobb megoldás egy Intel NUC-on a saját oprendszerét használni (Roon Optimized Core Kit). Továbbá évente kb. 40.000 Ft az előfizetés, de szerintem ez megéri.
Köszönöm, ez nagyon jól hangzik!

Izmos vasnak tekinthető egy RPi4 vagy egy Tinkerboard? Mondjuk ehhez tudnia kene ARM processzoron is futni. Gondolom azert mondtad az Intel NUC-t, mert arra van megirva. Mindjart utananezek mi az.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

sutemenyx írta:
2019.08.15., csüt. 23:44
Üdv mindenkinek! Lenne egy kérdésem a pc lejatszo-s gurukhoz. A mostani lejátszó cuccom egy Raspberry Pi W-ből és egy USB-n rádugott DAC-bol áll. A Pi-n fut egy volumio, amihez megvan a myvolumio elofizetes is. Tidal integracio is mukodott rajta, amig arra elt az elofizetesem. Most arra használom, hogy telefonról streamelem a zenét, és átlövöm rá airplayen. Szeretnék mast is, de az a helyzet, hogy minden mas nyogvenyelosen vagy sehogy nem mukodik.

Az egyik, hogy NAS-rol csak ugy hajlando zenet lejatszani a volumio, ha az egesz albumra mondom, hogy play. Ha az egyes fajlokra, akkor nem tortenik semmi. Ezt is csak akkor hajlando, ha csak zenefajlok vannak abban a konyvtarban, már egy alkonyvtar sem lehet.
A masik, hogy a tidal ugyan mukodott, de a volumio beli tidal ui olyan hasznavehetetlen, hogy talan jobb lenne, ha nem lenne. Mondjuk ugy, hogy latszik, hogy programozo tervezte.
A harmadik, hogy az egesz lassu. Ranyomok valamire, de mire elindulna, addigra azthiszem, hogy nem nyomtam meg, es ezert ranyomok megegyszer. Az egesz egy ilyen tehetetlen tohonya romhalmaz.

Néha olvasgattam itt-ott dolgokat a roon-rol. Nemtudom ponrosan mi az, de nekem az a kép él rola a fejemben, hogy ez egy kliens alkalmazas, ami tud mindenhonnan streamelni. Amin fut gép annak a helyi fajljaibol, DLNA szerverről(NAS), es kulonbozo szolgaltatok -Tidal,Spotify?,Quobuz? - streamszolgaltatasaibol. És ehhez van egy roon remote app, amivel meg mobilrol lehet iranyitani az egeszet.
Kliens alkalmazas, mert talan fut linuxon, windowson?, osx-en? Vagy inkább ez egy oprendszer, amit fel lehet tenni pcre, rpi-re?

Az egyik kérdésem, hogy mennyire gondolom jol, es ha nagyjabol jol gondolom, akkor mennyire felel meg a következő elvárásoknak:

- Gyors, reszponziv, egyertelmu és jo felhasznaloi elmenyt nyujt a remote appon keresztul is

- mukodik normalisan a DLNA streameles, tud minden funkciot, ami elvarhato ( single file, full album, playlist lejatszas )

- nagyjabol minden fontosabb fileformatumot lejatszik

- mukodik normalisan és jo, atgondolt felulettel a tidal integracio, latja az abban mentett kedvenceket is ( remoterol is )

- tud fogadni airplayen keresztul is kulso streamet mobileszkozrol

- netalantan tud valami netradio szolgaltatast is

- nembaj, ha fizetos barmely ponton, csak mukodjon jol

Ha a roon ezeket nem tudja, akkor javaslat is erdekelne, hogy milyen gépet hogyan érdemes megépíteni szoftveres/rendszer oldalrol, amit valahogyan tudok a kanapen ulve a telefonomrol iranyitani anelkul, hogy latvanyosan szenvedne az egész.

A hardver más tészta, ott nyilván sokminden elkepzelheto a kiszuperalt 1,2-es Celerontol a Core Audio PC-ig.

Kérném, hogy akinek van tapasztalata az ossza meg így tényszeruen a felsorolt pontokat szem elott tartva.

Köszi előre is!
Ezt mind tudja a Roon, ráadásul olyan a UX, amilyennek 2019-ben lennie kell, semmi 90-es évekbeli fapados foobarság, vagy 2000-es évekbeli rémesen kaotikus jriverség. A kliens része szinte bármin elfut (gyenge PC-n Windows, MACOS, Linux, telefonon tableten iOS, Android), szerver oldalon viszont izmos vas kell alá, min. i3 CPU és SSD (ez nem vicc), vagy felső kategóriás NAS-on, de a legjobb megoldás egy Intel NUC-on a saját oprendszerét használni (Roon Optimized Core Kit). Továbbá évente kb. 40.000 Ft az előfizetés, de szerintem ez megéri.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Üdv mindenkinek! Lenne egy kérdésem a pc lejatszo-s gurukhoz. A mostani lejátszó cuccom egy Raspberry Pi W-ből és egy USB-n rádugott DAC-bol áll. A Pi-n fut egy volumio, amihez megvan a myvolumio elofizetes is. Tidal integracio is mukodott rajta, amig arra elt az elofizetesem. Most arra használom, hogy telefonról streamelem a zenét, és átlövöm rá airplayen. Szeretnék mast is, de az a helyzet, hogy minden mas nyogvenyelosen vagy sehogy nem mukodik.

Az egyik, hogy NAS-rol csak ugy hajlando zenet lejatszani a volumio, ha az egesz albumra mondom, hogy play. Ha az egyes fajlokra, akkor nem tortenik semmi. Ezt is csak akkor hajlando, ha csak zenefajlok vannak abban a konyvtarban, már egy alkonyvtar sem lehet.
A masik, hogy a tidal ugyan mukodott, de a volumio beli tidal ui olyan hasznavehetetlen, hogy talan jobb lenne, ha nem lenne. Mondjuk ugy, hogy latszik, hogy programozo tervezte.
A harmadik, hogy az egesz lassu. Ranyomok valamire, de mire elindulna, addigra azthiszem, hogy nem nyomtam meg, es ezert ranyomok megegyszer. Az egesz egy ilyen tehetetlen tohonya romhalmaz.

Néha olvasgattam itt-ott dolgokat a roon-rol. Nemtudom ponrosan mi az, de nekem az a kép él rola a fejemben, hogy ez egy kliens alkalmazas, ami tud mindenhonnan streamelni. Amin fut gép annak a helyi fajljaibol, DLNA szerverről(NAS), es kulonbozo szolgaltatok -Tidal,Spotify?,Quobuz? - streamszolgaltatasaibol. És ehhez van egy roon remote app, amivel meg mobilrol lehet iranyitani az egeszet.
Kliens alkalmazas, mert talan fut linuxon, windowson?, osx-en? Vagy inkább ez egy oprendszer, amit fel lehet tenni pcre, rpi-re?

Az egyik kérdésem, hogy mennyire gondolom jol, es ha nagyjabol jol gondolom, akkor mennyire felel meg a következő elvárásoknak:

- Gyors, reszponziv, egyertelmu és jo felhasznaloi elmenyt nyujt a remote appon keresztul is

- mukodik normalisan a DLNA streameles, tud minden funkciot, ami elvarhato ( single file, full album, playlist lejatszas )

- nagyjabol minden fontosabb fileformatumot lejatszik

- mukodik normalisan és jo, atgondolt felulettel a tidal integracio, latja az abban mentett kedvenceket is ( remoterol is )

- tud fogadni airplayen keresztul is kulso streamet mobileszkozrol

- netalantan tud valami netradio szolgaltatast is

- nembaj, ha fizetos barmely ponton, csak mukodjon jol

Ha a roon ezeket nem tudja, akkor javaslat is erdekelne, hogy milyen gépet hogyan érdemes megépíteni szoftveres/rendszer oldalrol, amit valahogyan tudok a kanapen ulve a telefonomrol iranyitani anelkul, hogy latvanyosan szenvedne az egész.

A hardver más tészta, ott nyilván sokminden elkepzelheto a kiszuperalt 1,2-es Celerontol a Core Audio PC-ig.

Kérném, hogy akinek van tapasztalata az ossza meg így tényszeruen a felsorolt pontokat szem elott tartva.

Köszi előre is!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

viewtopic.php?f=52&t=119920&p=2405276#p2405276

Elindul a referencia felvételek készítésével foglalkozó projektünk augusztus 31-én. További részletek a fenti linken. 25 fő vehet részt a felvételen, tessék gyorsan döntést hozni. DSD256 és analóg szalag készül és lesz egy CD is.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: switch »

Tidal frissìtés után jelentkezett ez a probléma, elvileg más nem mòdosult a gépen. Nincs távmonitorozás. Megpròbálom a grafikus drivert frissiteni, mert NVidia kartyam van (de windows 7 fut, nem 10 )
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

robi20064 írta:
2019.08.11., vas. 09:19
switch írta:
2019.08.11., vas. 01:52
Sziasztok! Van egy 'kis' baj a letöltött Tidal programmal nálam: egyszerűen csak egy fekete ablakot látok, a menű nem jön fel. Ugyanakkor a kurzor nyíl kézre vált, ahogy mozgatom a terület felett az egeret, tehát a menüpontok ott vannak, csak nem látszódnak. Próbáltam korábbi verzió visszaállítást, többszöri újra telepítést, sikertelenül. Windows 7 operációs rendszer, Master minőségű előfizetés (családi csomag egyik accountja, de nem hinném h ennek köze lenne a hibához) eddig minden faszán működött.
Valakinek van tippje, hogy mi a búbánat okozhatja ezt? Előre is köszi minden segítséget!
Mi valtozott az "eddig faszan mukodott"-hoz kepest? Windows update, video kartya driver frissites, Tidal kliens frissites, barmilyen mas program telepitese?
Igen ezek biztosan játszanak. A Tidal érzékeny lehet Windows 7-en a grafikus kártya driverre, elsőnek azt kellene ellenőrizni vagy újratelepíteni. Akkor is előállhat ez a helyzet, ha valaki távmonitorozást használ a Windows gépen.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

wittao írta:
2019.08.07., szer. 09:00
Azért ennél nagyobb eltéréseket mutató diagrammra számítottam...
[/quote]

Hypex + Burson V5:

Kép

Az összes többi opamp mérése itt található.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: switch »

Sziasztok! Van egy 'kis' baj a letöltött Tidal programmal nálam: egyszerűen csak egy fekete ablakot látok, a menű nem jön fel. Ugyanakkor a kurzor nyíl kézre vált, ahogy mozgatom a terület felett az egeret, tehát a menüpontok ott vannak, csak nem látszódnak. Próbáltam korábbi verzió visszaállítást, többszöri újra telepítést, sikertelenül. Windows 7 operációs rendszer, Master minőségű előfizetés (családi csomag egyik accountja, de nem hinném h ennek köze lenne a hibához) eddig minden faszán működött.
Valakinek van tippje, hogy mi a búbánat okozhatja ezt? Előre is köszi minden segítséget!
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vkz »

Köszönöm a gyors választ.
Akkor nem foglalkozom vele. Gondoltam valami ilyesmi lehet, mert upsampling nincs bekapcsolva.
Egyébként jó cucc az iPades távirányítással marha kényelmes.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

vkz írta:
2019.08.08., csüt. 23:49
Sziasztok,
Ha már szóba került a Tidal-Audirvana páros, lenne egy kérdésem.
Azt írja Tidal: 16/44,1 DAC:24/44,1. Ha jól értelmezem akkor egyik a bejövő 16bit, és a DAC felé 24biten megy ki? Mert nem a DAC tudását jelzi, mert akkor nem stimmel a 44,1. Vagy valamit át kell állítani hogy ugyanaz menjen ki? (Nem találtam ilyet)
Ja, kb egy órája ismerkedem vele, feltehetőleg van aki régebben ismeri, ezért kérdezem hogy ez mit is jelent.
Nálam ugyanez a helyzet.
A DAC-od 24bitet “szeret” a legjobban, a lejátszó tehát 24 bittel “kedveskedik” neki akkor is, ha 16bites adatot tömörít ki a FLAC-ból. Ha bitperfect lejátszást állítasz be (exclusive access és integer mode bekapcsolva, upsampling és software volume control kikapcsolva), akkor ennek nincs az égvilágon semmilyen jelentősége, a 16 “kicsomagolt” bitet érintetlenül küldi ki a DAC-nak, az “extra” 8 bit pedig simán csak ki lesz 0-zva. Ez nem számít az eredeti bitfolyamba való beavatkozásnak. Ennyi.
(szándékos a pancser megfogalmazás, így rövidebb, és a lényeg így is érthető)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vkz »

Sziasztok,
Ha már szóba került a Tidal-Audirvana páros, lenne egy kérdésem.
Azt írja Tidal: 16/44,1 DAC:24/44,1. Ha jól értelmezem akkor egyik a bejövő 16bit, és a DAC felé 24biten megy ki? Mert nem a DAC tudását jelzi, mert akkor nem stimmel a 44,1. Vagy valamit át kell állítani hogy ugyanaz menjen ki? (Nem találtam ilyet)
Ja, kb egy órája ismerkedem vele, feltehetőleg van aki régebben ismeri, ezért kérdezem hogy ez mit is jelent.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”