Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: andarson »

Sziasztok,

OSX alatt Linn Kazoo app legfrissebb verziója (2 napja App Storeban megjelent, 4.13.48 verzió) másnál sem tökéletes?
Nálam azt produkálja, hogy a laptop alvó módja után bezár és sokadik indításra indul csak el, pár másodperc futás után mindig bezár)... szerencsére telón működik, de akkor is bosszantó.

Nem tudjátok, korábbi verziót esetleg, hogy lehet letölteni App Store-ból?

Köszönöm!
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Avatar
Jayjay
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 18:03
Értékelés: 2

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Jayjay »

Sziasztok!
Jelenleg több roon ready hálózati lejátszót használok Tidal, Qobuz lejátszásához. Van egy passzív audio PC m clock és speciális usb kártya nélkül Windows 10 el, Audiophile Optimizer al, zenékkel, de zenehallgatásra szinte sohasem használom.

A mostani felállásban a negatív pontok közé tartozik a hálózati lejátszók app es kezelhetősége és felülete, kedvenc internetes rádióállomásom az olcsó hálózati lejátszón CD minőségben jön a high end hálózati lejátszómon MP3 minőségben.

Gondolkoztam egy Roon szerveren a felület miatt, és így talán az internetes rádió is CD minőségben szólalna meg. Kipróbálnám a roon szobakorrekcióját is.

A felmerült kérdések közé tartozik, hogy melyik a legjobb megoldás.
1., roon nucleus + analóg táppal
2., roon 8i7 nuc roon Rock analóg táppal
3., i56400t asrock h110m itx 8gb audio PC m roon Rock al ( kompatibilis e???), vagy windows 10 esetleg windows szerver roon al. A procit kicserélném, ha nem lenne elég a szobakorrekcióhoz ill. Upscampling hez.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Hicks írta:
2019.08.20., kedd 09:22
Annyira nem régi hozzászólás, talán még olvasod.
Nem olyan régen posztoltam itt a következő linket: https://audiophilestyle.com/forums/topi ... /#comments
Vezető Lumin szoftverfejlesztők írnak és bizony hallgatnak is a userekre a legtöbb esetben.
Vázold a problémát (és magam sem használok playlisteket, de ha használnék logikusnak tűnik amit szeretnél), hátha nyitott fülekre találsz. Wklie-nek címezném a postot.
Néztem, végig is olvastam, de nem enged regisztrálni :( Nem küldi a megerősítő e-mailt, pedig már 2 mail címmel is próbálkoztam.

Update: Amint a hozzászólást leírtam, megkaptam az üzenetet :)

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

bandi100 írta:
2019.08.21., szer. 11:34
Miles Davies: Miles Ahead monóban szól, a Kind of Blue sztereóban.
Mindkettő ugyanazon az URL-en fut, a szerzőnél, listen.tidal.com/artist/55
Mindegyik albumból több verzió is fent van.
Miles Ahead MONO VERSION:

https://listen.tidal.com/album/72692830

Miles Ahead:

https://listen.tidal.com/album/4990799
A második nem monó nálam.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Miles Davies: Miles Ahead monóban szól, a Kind of Blue sztereóban.
Mindkettő ugyanazon az URL-en fut, a szerzőnél, listen.tidal.com/artist/55

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

bandi100 írta:
2019.08.21., szer. 11:04
Kérdésem volna a gyakorlottakhoz.
A Tidal-on sok olyan felvétel, amelyek sztereóban jelentek meg anak idején, monóban szólalnak meg. Nem arról van szó, hogy véletlenül elállítottam volna vlamit, más felvételek ugyanis sztereóban szólnak. Tapasztaltatok hasonlót?
Hi!

Linkelj be ide egyet/kettőt légyszi, aztán akkor rá tudunk hallgatni hogy mizujs.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Kérdésem volna a gyakorlottakhoz.
A Tidal-on sok olyan felvétel, amelyek sztereóban jelentek meg anak idején, monóban szólalnak meg. Nem arról van szó, hogy véletlenül elállítottam volna vlamit, más felvételek ugyanis sztereóban szólnak. Tapasztaltatok hasonlót?

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Hicks »

Annyira nem régi hozzászólás, talán még olvasod.
Nem olyan régen posztoltam itt a következő linket: https://audiophilestyle.com/forums/topi ... /#comments
Vezető Lumin szoftverfejlesztők írnak és bizony hallgatnak is a userekre a legtöbb esetben.
Vázold a problémát (és magam sem használok playlisteket, de ha használnék logikusnak tűnik amit szeretnél), hátha nyitott fülekre találsz. Wklie-nek címezném a postot.
Tul írta:
2019.08.10., szomb. 21:06
gyszabolcs írta:
2019.08.10., szomb. 19:02
Tul írta:
2019.08.10., szomb. 16:32
...de ezzel könnyebben meg tudok békélni, mint a TIDAL-os playlist kezelés hiányával.
Lehet a LUMIN alkalmazásban TIDAL lejátszási listát menteni, akár a TIDAL felhasználói fiókodba is. Szerkeszteni nem lehet a már elmentett playlisteket csak felülírni a meglévőt. Ha jól értem a problémát.
Ha hallgatok egy zenét, ami megtetszik és hozzá akarom adni a lejátszási listához (akár local, akár Tidal), azt nem tehetem meg.
Csak úgy, hogy újra elmentem a teljes lejátszási listát. De mivel közben 40 olyan számot is meghallgattam (legalábbis belehallgattam) ami nem tetszett, azokat egyesével ki kell törölni.

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Hálózati lejátszó vásárlás előtt állok. Szívesen vennék egy kis segítséget, mert kezdek elveszni a részletekben. Eddig a Lindemann Audio Limetree Network lejátszót nézegettem.

Viszont ebből találtam olyat is aminek csak digitális kimenete van. Mivel én főként az Obelisk belső dacját használom elosztóval zenére és filmre is, ezért a Lindemann Audio Limetree Bridge eddig a befutó árban/tudásban.

https://lindemann-audio.de/products/lim ... e/?lang=en

Valaki hallgata már ezt a készüléket?
Vélemények stb...
Van egyáltalán hasonló árba bármi más?
(Digit kimenetnek kell lennie rajta!)
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vkz »

BLX írta:
2019.08.15., csüt. 11:47
https://europe.yamaha.com/en/news_event ... ccess.html

Nem tudom másnak okozott-e eddig problémát, de a mi kis "mindenes" Yamaha RN-500-as hálózati erősítőnkön nem működik az internet rádió...
Váltott másik szolgáltatóra a Yamaha, de a frissítés erre és nagyon sok másik Yamaha készülékre nem ad megoldást.

A dolog talán nem reménytelen. A régi net rádió sozlgáltatónak lehet fizetni 3 USD-t és akkor egy évig talán működni fog megint. Még ezt nem próbáltam ki.

https://yradio.vtuner.com/setupapp/yama ... y&lngy=eng

Kicsit béna, hogy egy ilyen alap funkció mint a net rádió nem tud egy stabil pont maradni...

gondolkodik.gif

(Egy komolyabb Mac sok éven keresztül stabilan teszi a dolgát és még hétköznapi munkára is tökéletes.)
Ugyanígy jártam én is. Olvastam én is a vtuner-nél hogy 3 USD/év, de még nem próbáltam én sem (kicsit elvből sem), helyette Spotify-t hallgattam mostanában. Kicsit tényleg bosszantó, mert nem rég újonnan kapható volt a R-N301 pl. De ezek szerint 3-4 évnél tovább nem lehet számítani támogatásra (tudom nem minden márkánál :D )
Ha esetleg lesz más megoldás, akkor szívesen olvasnám.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Este írok.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: BLX »

dbrnsk írta:
2019.08.15., csüt. 12:19
Az egyik frissítéssel törlődtek nálam is a mentett adók, de lehet rádiózni továbbra is.
Online rádiózásra gondolsz vagy a sima FM-re?
Én még nem tudtam megoldani az online rádiózást.
Esetleg PM-ben tudnál segíteni? Köszönöm.
:smile53: :smile29:

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Az egyik frissítéssel törlődtek nálam is a mentett adók, de lehet rádiózni továbbra is.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: BLX »

https://europe.yamaha.com/en/news_event ... ccess.html

Nem tudom másnak okozott-e eddig problémát, de a mi kis "mindenes" Yamaha RN-500-as hálózati erősítőnkön nem működik az internet rádió...
Váltott másik szolgáltatóra a Yamaha, de a frissítés erre és nagyon sok másik Yamaha készülékre nem ad megoldást.

A dolog talán nem reménytelen. A régi net rádió sozlgáltatónak lehet fizetni 3 USD-t és akkor egy évig talán működni fog megint. Még ezt nem próbáltam ki.

https://yradio.vtuner.com/setupapp/yama ... y&lngy=eng

Kicsit béna, hogy egy ilyen alap funkció mint a net rádió nem tud egy stabil pont maradni...

gondolkodik.gif

(Egy komolyabb Mac sok éven keresztül stabilan teszi a dolgát és még hétköznapi munkára is tökéletes.)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

dbrnsk írta:
2019.08.14., szer. 09:13
Ezen a megfigyelősdin nyugodtan túlléphettek, mert már jelen van. Max az őserdőben lehetsz biztonságban - ha nincs nálad mobilteló...
Így van.A mai világban az információ birtoklása az egyik legnagyobb "hatalom".
https://www.imdb.com/title/tt9358204/
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ezen a megfigyelősdin nyugodtan túlléphettek, mert már jelen van. Max az őserdőben lehetsz biztonságban - ha nincs nálad mobilteló...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

lassan OFF, de azért a hálózatosok gondolhatnak erre-arra. ma olvastam, mai hír:

"Elismerte kedden a Bloomberg hírügynökségnek küldött közleményben a Facebook, hogy korábban - saját állítása szerint a felhasználók engedélyével - lehallgatott bizonyos beszélgetéseket, amelyekről leiratot is készített"
"Akárcsak a Google és az Apple, a múlt héten mi is felhagytunk azzal a gyakorlattal, hogy a beszélgetésekről készült hangfelvételeket emberekkel hallgattatjuk meg"

érdemes a megfogalmzásra is figyelni, a magyar fordításban "emberek" szerepel, jó, akkor nem "emberekkel" hallgattatják meg.
én a magam részéröl nem hiszem el, hogy a potenciális lehetöségeket (marketing, emberek terelése bármilyen célból) nem használják ki, nem árusítják stb. aki akarja ezt paranoiának is tarthatja

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Nincs ebben semmi újdonság. Bizonyos körökben például ősrégi szabály, hogy megbeszéléseken
nem elég a mobilt kikapcsolni, hanem mint a henteseknél a kézvédő, apró fémszemekből készült
szütyőbe is bele kell tenni. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Azért ez gáz... 36_1_10.gif
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

avl2 írta:
2019.08.13., kedd 16:01
marconi írta:
2019.08.13., kedd 15:15
Biztos hogy figyel, nem csak szöveg hanem zenefelismerés is van! :). Tegnap meghallgattam egy albumot egy nem mainstreem zenekartól akiktől évekkel ezelőtt szólt nálam utoljára valami, hamarosan fel is dobta a FB egy korábbi posztjukat a falamra. (amúgy ilyen soha nem is történt eddig.)
persze, ez teljesen nyilvanvaloan van; amire keresünk, amit hallgatunk, annak megfelelö reklamok, ajanlatok jönnek (na jo, nem akkor, ha a CD100-on hallgatod - annak ez egy nyilvanvalo elönye)

de a reklamok, ajanlatok, hasonlo zenék megjelenitese sokszor nem is baj; lehet epp segit: a keresett cuccra jo ajanlatot látni (persze erdemes ellenörizni maskepp keresve, hogy tenyleg jo-e az ajanlat), vagy hasonlo stilusu zenei elöadót, lemezt megismerni kifejezetten jo is lehet.

már ez is egyfajta terelése az embernek, a tudatunknak, de ennél veszélyesebb - mert elterel egy irányba, felteszi a szemellenzöt, nehogy mást és más perspektívából lássunk -, cikkeket, hireket is ugy ajanlanak

(en nem vagyok facebook-on vagy hasonlón, nincs privát okoseszközöm, zenet lokalis forrásból hallgatok, TV-t nem nézek, sajnos az állami rádió hírei is látványosan egysikuak lettek mondjuk 20 évvel ezelötthöz képest - alternativ rádióknak ez is egy elönye; ...)
De, amúgy pont a cd100 on hallgattam a lemezt! :)
Ezért mondtam hogy lehallgatás van, iphone, ipad, laptop, akármelyikről...
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

marconi írta:
2019.08.13., kedd 15:15
Biztos hogy figyel, nem csak szöveg hanem zenefelismerés is van! :). Tegnap meghallgattam egy albumot egy nem mainstreem zenekartól akiktől évekkel ezelőtt szólt nálam utoljára valami, hamarosan fel is dobta a FB egy korábbi posztjukat a falamra. (amúgy ilyen soha nem is történt eddig.)
persze, ez teljesen nyilvanvaloan van; amire keresünk, amit hallgatunk, annak megfelelö reklamok, ajanlatok jönnek (na jo, nem akkor, ha a CD100-on hallgatod - annak ez egy nyilvanvalo elönye)

de a reklamok, ajanlatok, hasonlo zenék megjelenitese sokszor nem is baj; lehet epp segit: a keresett cuccra jo ajanlatot látni (persze erdemes ellenörizni maskepp keresve, hogy tenyleg jo-e az ajanlat), vagy hasonlo stilusu zenei elöadót, lemezt megismerni kifejezetten jo is lehet.

már ez is egyfajta terelése az embernek, a tudatunknak, de ennél veszélyesebb - mert elterel egy irányba, felteszi a szemellenzöt, nehogy mást és más perspektívából lássunk -, cikkeket, hireket is ugy ajanlanak

(en nem vagyok facebook-on vagy hasonlón, nincs privát okoseszközöm, zenet lokalis forrásból hallgatok, TV-t nem nézek, sajnos az állami rádió hírei is látványosan egysikuak lettek mondjuk 20 évvel ezelötthöz képest - alternativ rádióknak ez is egy elönye; ...)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Robici írta:
2019.08.13., kedd 14:22
kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 14:01
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)
Ja nem lehetek biztos benne, hogy nem figyel a fül, de ha bevezetem azt amikről itt szó volt akkor viszont biztos lehetek benne, hogy figyel. :-)
A biztos tudat sokszor jobb mint a bizonytalan nem tudás :)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

avl2 írta:
2019.08.13., kedd 14:22
kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 14:01
Robici írta:
2019.08.13., kedd 12:05
Én speciel nem szeretném ha a vérprogresszív multicégek füle állandóan ott figyelne a házamban, de én már ilyen maradi vagyok.
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)
teljesen egyetértek.
en ezert (is) igen sokszor kihuzom a routert, kikapcsolom a telefont, okostelefon sokszor nincs 4G-n és wifin, stb.

érdekes filozofiai es persze gyakorlati kerdes ez. mert egyreszt sok "szegyenlenivalom" nincs, nem hiszem, hogy kopogtatnak hamar mert értem jöttek egy fekete autoval,

DE: ha az eszközök altal igyekszenek beszükiteni, celzott tartalmakkal "üldözni", aztan majd csak azokat mutatni nekem, azt nem szeretnem. Nem zenére, "ajánlatokra" gondolok - ott többször örülünk is ennek -, hanem a világban való tájékozódás terelésére, "agymosásra". Érdemes megpróbálni nem egyoldalúan tájékozódni (hifis cuccok terén is persze, de az kisebb fajsúlyú, mint "az egész Élet") ...szerintem.

Biztos hogy figyel, nem csak szöveg hanem zenefelismerés is van! :). Tegnap meghallgattam egy albumot egy nem mainstreem zenekartól akiktől évekkel ezelőtt szólt nálam utoljára valami, hamarosan fel is dobta a FB egy korábbi posztjukat a falamra. (amúgy ilyen soha nem is történt eddig.)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 14:01
Robici írta:
2019.08.13., kedd 12:05
Én speciel nem szeretném ha a vérprogresszív multicégek füle állandóan ott figyelne a házamban, de én már ilyen maradi vagyok.
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)
teljesen egyetértek.
en ezert (is) igen sokszor kihuzom a routert, kikapcsolom a telefont, okostelefon sokszor nincs 4G-n és wifin, stb.

érdekes filozofiai es persze gyakorlati kerdes ez. mert egyreszt sok "szegyenlenivalom" nincs, nem hiszem, hogy kopogtatnak hamar mert értem jöttek egy fekete autoval,

DE: ha az eszközök altal igyekszenek beszükiteni, celzott tartalmakkal "üldözni", aztan majd csak azokat mutatni nekem, azt nem szeretnem. Nem zenére, "ajánlatokra" gondolok - ott többször örülünk is ennek -, hanem a világban való tájékozódás terelésére, "agymosásra". Érdemes megpróbálni nem egyoldalúan tájékozódni (hifis cuccok terén is persze, de az kisebb fajsúlyú, mint "az egész Élet") ...szerintem.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

kaef2 írta:
2019.08.13., kedd 14:01
Ha van mobil, tablet, asztali számítógép, okos tévé és egyéb okos eszközök a lakásban bárkinek, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem figyel a fül. :)
Ja nem lehetek biztos benne, hogy nem figyel a fül, de ha bevezetem azt amikről itt szó volt akkor viszont biztos lehetek benne, hogy figyel. :-)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”