Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Dragonweed DIY

Moderátor: dragonweed

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1208

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2019.08.28., szer. 23:37

A 1541 jobb hangú DAC, ha megfelelően van kiszolgálva. A 1540 akármilyen jó, sajna csak bizonyos zenéken remekel.

dragonweed
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 3154

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.28., szer. 23:20

Aargh.... mondaná az angol :D
A NAD mint márka persze hogy nem a világ teteje, csináltak pár elég komoly tévedést a pályafutásuk során DE ez a kis integrált valóban majdnem a csoda kategóriája. Lévén elég járatos a dolog technikai (kapcsolástechnikai) hátterében is állítom, hogy egyedülálló és zseniális kapcsolás, még csak hasonlót sem csinált senki. Az meg már majdnem mellékes, hogy teljes átépítésre került, kb. 40 alkatrész lett benne cserélve, az alkalmazásnak megfelelő legjobb típusúra (Cerafine, Black Gate, Silmic II, Vishay, Dale, Habia kábelek stb.) amolyan -price no object- tuning keretében. Most nem kezdek bele a "minél mennyivel jobb" mantrába, de tény, hogy eddig volt már nálam egy pár 8-10-szeres árú típus aminél bizony zeneibben szólalt meg- nem csak szerintem. ÉS ismét leírom, nem azt állítottam, hogy a CD 100, vagy a többi 1540-es gép nem jó, csak azt, hogy nem ér fel a legjobb mai DAC-okkal szerelt lejátszók hangminőségéhez. A 1541 az már egy teljesen más történet (nekem is van egy CD 630-as szakszerűen [:rolleyes:] tuningolva) az már nem sokkal marad el a 1549-es gépektől.
90% of EVERYTHING is crap.

marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 103

Hozzászólás Szerző: marconi » 2019.08.28., szer. 22:47

dragonweed írta:
2019.08.28., szer. 22:36
Persze, hogyne, biztos van a rendszeremnél jobb (sokkal jobb) hangú is, de azért annyira nem rossz, hogy ne lehetne még akár kisebb eltéréseket is elég jól hallani rajta. Azt is megértem, hogy nem versenyezhet a Te listádban felsorolt komponensekkel. De ez a "no comment ha ezen akarsz valamit megítélni" kicsit nagyképűnek tűnik :smile28:, merthogy Te is úgy alkotsz véleményt valamiről, hogy összesen ennyit tudsz (hallottál) róla. Részemről ezt a témát el is engedném, mert a további diskurzus erről a TDA 1540-hez hasonló tévedésekhez vezetne.... :smile53:
Ha a NAD ra gondolsz, igazad van a konkrrét típust nem ismerem (a NAD ot igen), de a belépőszint az belépőszint, integrált, félvezetős, az árának megfelelő alkatrészekkel, biztos nem rossz, de csodák ilyen esetben ritkán vannak.
Ha a cd100 ra, azt elég jól, van kettő is, egy hozzányúlatlan, meg egy tuningolt, meg van összehasonlítási alapnak egy "modernebb" TDA1541A DAC, Marantz cda-94.
De mindegy, igazad van, a cd100 idejétmúlt nem jó készülék. Naddal biztosan nem párosítanám.
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap),Core Audio Daido PC, Karuna Ultimate USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod/ BG recap), Philips cd100 Trial run Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.28., szer. 22:36

Persze, hogyne, biztos van a rendszeremnél jobb (sokkal jobb) hangú is, de azért annyira nem rossz, hogy ne lehetne még akár kisebb eltéréseket is elég jól hallani rajta. Azt is megértem, hogy nem versenyezhet a Te listádban felsorolt komponensekkel. De ez a "no comment ha ezen akarsz valamit megítélni" kicsit nagyképűnek tűnik :smile28:, merthogy Te is úgy alkotsz véleményt valamiről, hogy összesen ennyit tudsz (hallottál) róla. Részemről ezt a témát el is engedném, mert a további diskurzus erről a TDA 1540-hez hasonló tévedésekhez vezetne.... :smile53:

marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: marconi » 2019.08.28., szer. 22:09

dragonweed írta:
2019.08.28., szer. 21:49
A szóban forgó lejátszó egy ismerősömé, valahol Pesten kapott nemrég egy "szakszerű felújítást", de mivel nem az enyém, nem turkáltam bele. A rendszer az itt már többször leírt (és jó pár fórumtag által hallott) nem túl rossz hangú NAD C300 erősítő és átépített Denon dobozok saját kábelezéssel. A DAC-ról (és a lejátszóról) úgy "próbálok" véleményt mondani, hogy ismerem ennek a rendszernek minden rezdülését, reakcióját, + ha kicsit beleolvasgatsz a topicba sejtheted, hogy nem tegnap kezdtem el zenét hallgatni, meg talán valamennyi fülem is van a dologhoz.... :smile53:
Ezekkel együtt, ez a lejátszó itt nagyon zsengén teljesített, de nem az első ilyen rendszerű lejátszó volt amit hallottam. Pedig az összehasonlítási alap sem a világ teteje -egy TDA 1549-es DAC-cal működő moddolt Grundig lejátszó-, de a különbség a két hangzás között kis túlzással ég és föld. Elsőre a 1540-ből is kellemes hangok érkeznek, kritikusabb zeneanyagon azonban a felbontás és dinamikahiány elég markáns kezd lenni. A két dekóder között jó 20 év különbség és azért lássuk be, némi javulás is jól észlelhető. A 1540-es 14 bit-es felbontása semmilyen manipulációval nem közelíti meg az utóbbi hangminőségét. Meglátásom szerint az első Philips konverter -az újdonság kényszerének nyomása alatt fejlesztve- a kor technikai színvonalán elérhető minőséget produkálta, és bár a későbbiekben a fejlesztés e téren (is) elég sok zsákutcába torkollott, de a modernebb DAC-ok jó része ezt a szintet messze meghaladja. Ettől függetlenül lehet szeretni, de úgy gondolom a véleményem (nem ítélet) -bármennyire is szubjektív- nem nélkülöz némi valóságalapot vagy ha jobban tetszik: körültekintést.
Ez esetben szerintem lenne értelme némi pontosításnak. "Pesten kapott nemrég egy "szakszerű felújítást"" ez egy elég ismeretlen tényező, szóval akár ronthattak is rajta.
A rendszert nem akarom minősíteni - de ha nem túl rossz hangú - akkor azért akad annál jobb is, jóval, hiszen ez egy belépő szintű integrált erősítő. Erre is no comment ha ezen keresztül akarsz valamit megítélni.
Valamint érdemes megemlíteni hogy akik áradoznak a cd100 ról azok kivétel nélkül a Tunerman által modifikált készülékről tesznek említést, ami nem kis különbség.
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap),Core Audio Daido PC, Karuna Ultimate USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod/ BG recap), Philips cd100 Trial run Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.28., szer. 21:49

A szóban forgó lejátszó egy ismerősömé, valahol Pesten kapott nemrég egy "szakszerű felújítást", de mivel nem az enyém, nem turkáltam bele. A rendszer az itt már többször leírt (és jó pár fórumtag által hallott) nem túl rossz hangú NAD C300 erősítő és átépített Denon dobozok saját kábelezéssel. A DAC-ról (és a lejátszóról) úgy "próbálok" véleményt mondani, hogy ismerem ennek a rendszernek minden rezdülését, reakcióját, + ha kicsit beleolvasgatsz a topicba sejtheted, hogy nem tegnap kezdtem el zenét hallgatni, meg talán valamennyi fülem is van a dologhoz.... :smile53:
Ezekkel együtt, ez a lejátszó itt nagyon zsengén teljesített, de nem az első ilyen rendszerű lejátszó volt amit hallottam. Pedig az összehasonlítási alap sem a világ teteje -egy TDA 1549-es DAC-cal működő moddolt Grundig lejátszó-, de a különbség a két hangzás között kis túlzással ég és föld. Elsőre a 1540-ből is kellemes hangok érkeznek, kritikusabb zeneanyagon azonban a felbontás és dinamikahiány elég markáns kezd lenni. A két dekóder között jó 20 év különbség és azért lássuk be, némi javulás is jól észlelhető. A 1540-es 14 bit-es felbontása semmilyen manipulációval nem közelíti meg az utóbbi hangminőségét. Meglátásom szerint az első Philips konverter -az újdonság kényszerének nyomása alatt fejlesztve- a kor technikai színvonalán elérhető minőséget produkálta, és bár a későbbiekben a fejlesztés e téren (is) elég sok zsákutcába torkollott, de a modernebb DAC-ok jó része ezt a szintet messze meghaladja. Ettől függetlenül lehet szeretni, de úgy gondolom a véleményem (nem ítélet) -bármennyire is szubjektív- nem nélkülöz némi valóságalapot vagy ha jobban tetszik: körültekintést.
Még annyit hozzátennék, hogy igazából az indítóokom nem a 1540-es hangminősége volt -ezt lehet szeretni, vagy nem szeretni- hanem az a tény, hogy "kultuszcikké-fétissé" válva ma irreális árakat kérnek ezekért a gépekért. Ahogy itt is, máshol is sokszor el lett már mondva arról van szó, hogy dolgokat a helyükön kéne kezelni, ez pedig már régen nem az azt megillető helyen van hanem az audio mítoszok birodalmában....

marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: marconi » 2019.08.28., szer. 20:30

dragonweed írta:
2019.08.25., vas. 16:10
A napokban volt szerencsém meghallgatni egy őskori "kultuszdarab" CD játszót ami mostanában érdekes módon nagyon felkapott -mondhatni "trendi"-lett bizonyos körökben. Az első szériás Philips, Marantz és Sony (meg sok más cég által készített ) lejátszókról van szó 14 bites TD1540-es konverterrel.
Őszintén, komolyan elcsodálkoztam. Azon, hogy kik és milyen füllel ill. rendszerben hallgatják, és hallják jónak ezeket a szerkezeteket. Néha olyan kommenteket olvasok, hogy a hajam az égnek áll, ódákat írnak a zeneiségükről, meg hogy milyen mai csodagépeket vernek oda hangzásban. gondolkodik.gif
Szerintem valamilyen nagyon komoly aránytévesztésről lehet szó, mert amit én hallottam az ennek pont az ellentéte volt. Lapos, dinamikátlan, élettelen hang nagyon gyatra felbontással, helyenként elviselhetetlen érdességgel. Jó megértem, biztos vannak akikben komoly nosztalgiát ébreszt -akik pl. NAD 3020-szal, meg HS 20-asokkal kezdték a pályafutásukat és ez kódolódott be etalonként- de úgy gondolom mai normákkal ezek a gépek legfeljebb műszaki múzeumba valók, nem komoly zenehallgató rendszerek alapjainak.
Nem véletlenül léptek a gyártók gyorsan túl a 14 bites rendszeren, mert ez -szerintem, a nyilvánvaló korlátai miatt- zenereprodukcióra csak "mérsékelten" alkalmas. Persze akinek rossz tapasztalatai vannak azt ezeket követő korszak fejlettebb technológiájú de még ennél is sok esetben rosszabb hangú típusairól azoknak jónak tűnhet ez a fajta hangzás, mert legalább feltűnően nem bánt. De igényes zenehallgatásra már a saját korukban sem voltak alkalmasak, nemhogy ma.
Ez persze így önmagában még nem is lenne olyan nagy baj, az akkor kezdődik amikor meglátom a melléjük biggyesztett árakat. :smile51:
Az esetek túlnyomó részében nyilvánvalóan nyugati lomis körutak szerzeményeiről van szó -arrafelé ezeket tömegével dobják kukába- így aztán a 60-80-100 ezres árak több mint irreálisnak tűnnek. gondolkodik.gif.
No, de van egy jó kínai mondás ami erre is érvényes: "Amíg lósz@r van, veréb is lesz... :smile29:
Szabad tudni milyen rendszer elé kötve hallgattad meg?
Arra inkább ki sem térnék hogy az ősöreg kondijai vajon milyen állapotban lehettek vagy beleturkált e valami szakbarbár.
Arra viszont kitérek hogy egy ilyen környezetben te a dacról próbálsz véleményt mondani, ami nem vall egy átgondolt és körültekintő ítéletre.

Balage78
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 18

Hozzászólás Szerző: Balage78 » 2019.08.27., kedd 12:16

Hasonló tapasztalatokról számolhatok be én is. Kialvatlanság, éjszakás műszak, problémák, akár túl zajos kerti gépek használata (füldugó ellenére is, a vibrációk miatt) mind befolyásolták a zenei hallásomat, sőt, hogy van-e kedvem egyáltalán zenét hallgatni. Analóg a helyzet az autó vezetéssel, a 24 éves Civicem hol élvezetes gokart, szép hangszigetelés nélküli motorhanggal. Máskor kellemetlenül hangos, zajos, minden úthibát megmutató öreg vas. Pedig az autó ugyanaz, csak az én állapotom más.
Saját hifiről aktuálisan:
-nappaliban most ToMPi által upgradelt Ant SE szól egy pár 1961-es KEF K1 Slimmonitorokon (85dB, 15 Ohm, a Kef alapító Raymond Cooke első alkotása). Forrás Popcorn Hour C-200, mert lusta vagyok cd-t vagy analógot bekötni. Na ez az az igazi nyugodt hang, amiről írtál András. Végtelenül természetes, valós méreteket ábrázoló, levegős hangzás. Most szívesebben hallgatom ezt az összeállítást.
-hálóban a forrás uaz, viszont Lexicon DC-2 előfokba kötve optikai kábelen, végfok egy DIY T-amp, hangfalak Clemets 800Si-k. Ez dögösebb, hatásvadászabb hang, gyomormasszírozó mélyekkel (TL dobozok), olyan zenéken mint Dream Theater, jobb persze. De mostanában nem kapcsolom be.
- ami a legtöbbet szól, a feleségemnek az étkezőkonyha ablakában összerakott Vintage Philips (70-es évek) rádiós erősítő, a saját zárt dobozos 3 utasával, ami csak DIN-es bemenetekkel rendelkezik, a forrás egy Lenovo 3in1 PC hangkártya minijack kimenete. Persze 2 adapter és olcsó kábelek. Na ennek így igen vacakul kéne szólnia, de nem. Ez zenél, atmoszférája van, széles, izgalmas középtartománya, ja és teljesen leválik a hangkép a hangfalakról. Még a Youtube-ról hallgatott Vangelis China esetében is! Ha másik szobából fülelek, hogy mi szól a rádión, még az is érdeklődést keltő...

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.27., kedd 11:19

Amúgy olyan egyszerű lenne ez a dolog, ha úgy csinálná mindenki, ahogy kéne.... gondolkodik.gif
Ha nincs tele az ember feje a mások, meg a huncut kis egója dumájával, az esetek 99%-ában az első öt másodpercben a "belső hang" megmondja hogy fog-e nekem ez a cucc tetszeni 2 nap vagy hét vagy év múlva. Ha nem így történik akkor jön a:
- Majd megszokom, (nem fogod)
- Otthon biztos jobb lesz (nem lesz)
- Nem jó, de majd más kábellel, erősítővel, lejátszóval stb.-vel jobb lesz (nem lesz jobb, csak más)
Lehet kicsit sarkított a lista, de nagyjából-égészéből ez van, és ezt a legtöbben (sajnos) tudjuk is. Ezért megy aztán a véget nem érő cserebere, a répa lógatása az orrunk előtt. Dehát -mint ezt is tudjuk- ez élteti, hajtja a HiFi bizniszt, meg igazából a mai ember egész életét... sad.gif

Tul
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 928

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.27., kedd 07:57

A lelki állapot is fontos, illetve nálam a fiziológia is nagyon bejátszik. Nyilván, erős összefüggés van a kettő között - feszültebben megváltozik sokminden a szervezetben.
Azt figyeltem meg, hogy a mélytartományra különösen érzékeny vagyok. Valahogy időnként mintha feszesebb lenne a dobhártyám :) Kevésbé hallom mélynek a mélyet. Máskor meg annyira puhán, áthatóan mélyre megy minden..
Meg az is érdekes, hogy több kollégával beszélgetve, munkahelyi alkalmassági vizsgálat keretében végzett hallásvizsgálaton kiderült, hogy kivétel nélkül mindenkinek az a füle rosszabb, amiről azt hitte, hogy jobban hall vele. Szóval elég szépen kompenzál az agyunk, összetett és kiszámíthatatlan rendszer ez.

Nálam a favorit, ha nyugodt a hifi. Nem punnyadt, hanem olyan "uras" :)
Ezt tök jól hozták a sztatikusok. Nem forszírozott magastartomány, terjedelmes hang, mégis sok részlet. A Satorik pedig továbbvitték, csak egy magasabb szinten, kiterjedtebb frekvenciatartomány mellett, de ugyanezen erényeket megtartva. Ezekkel nincs olyan, hogy zavaró hallgatni, hosszú órá után sem. Nekem ez a fontos.
dragonweed írta:
2019.08.26., hétf. 09:44
Van egyébként egy nagyon érdekes vonzata az előzőkben boncolgatott témának, amivel szerintem sokan találkoznak, és néha nem igazán értik mi történik. Nevezetesen egy rendszer "hallgathatóságáról" van szó, hogy mennyi ideig, milyen hangerőn, milyen zeneanyagokkal, milyen lelkiállapotban lehet élvezettel hallgatni.
Ismét hangsúlyoznám, személyes tapasztalatról, meglátásról van szó, nem biztos hogy mindenki egyet fog érteni a véleményemmel.
Szóval van nálam most üzemben két erősítő, a már sokat citált C300-as NAD, meg egy olcsó egyszerű -de szintén jól megpiszkált- Grundig integrált. Előttük két CD játszó, a szintén említett TDA 1549 konverteres CD23, meg egy régi Philips multibites típus. A hangkaraktereik egymás után hallgatva egymás szöges ellentétei, bár a maguk módján mindegyik "jól hallgatható". A NAD - CD23 kombó életteli világos áttekinthető hangzása mellett a Grundig-Philips páros fátyolosabb "romantikusabb", vagy ha úgy tetszik "angolosabb" hangzást produkál. Arra jöttem rá, hogy a hangulatomtól, fáradtsági fokozatomtól függően hol ezt, hol azt hallgatom szívesebben.
Frissen fitten fürgén jókedvvel hallgatózva (bár ez sajna egyre ritkábban történik sad.gif ) egyértelműen az élénkebb hangú, jobb dinamikájú- felbontású, transzparensebb NAD - CD23 kombináció tűnik kívánatosnak, a másik e mellett bágyadtan, unalmasan zenél.
Estefelé egy húzós nap után borongós hangulatban viszont ez a fajta hangzás fárasztónak tűnik, túl sok a részlet, az agyam üzemképes maradéka nehezen dolgozza fel a kapott információbőséget. Ilyenkor jobban esik a másik duó kicsit "fáradtabb", de kellemesebb hangzásán ringatózni. Valahogyan -érdekes módon- mintha szinkronban lennének az elvárások az ember lelki, pszichés állapotával....
Persze nem kizárt,hogy másnak pont fordított a szcenárió, felpörögve esik jobban egy kis nyugtatós zene, fáradtan meg egy kis akusztikusan bevitt adrenalin. :rolleyes:
Nektek mi erről a tapasztalatotok?

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.26., hétf. 09:44

Van egyébként egy nagyon érdekes vonzata az előzőkben boncolgatott témának, amivel szerintem sokan találkoznak, és néha nem igazán értik mi történik. Nevezetesen egy rendszer "hallgathatóságáról" van szó, hogy mennyi ideig, milyen hangerőn, milyen zeneanyagokkal, milyen lelkiállapotban lehet élvezettel hallgatni.
Ismét hangsúlyoznám, személyes tapasztalatról, meglátásról van szó, nem biztos hogy mindenki egyet fog érteni a véleményemmel.
Szóval van nálam most üzemben két erősítő, a már sokat citált C300-as NAD, meg egy olcsó egyszerű -de szintén jól megpiszkált- Grundig integrált. Előttük két CD játszó, a szintén említett TDA 1549 konverteres CD23, meg egy régi Philips multibites típus. A hangkaraktereik egymás után hallgatva egymás szöges ellentétei, bár a maguk módján mindegyik "jól hallgatható". A NAD - CD23 kombó életteli világos áttekinthető hangzása mellett a Grundig-Philips páros fátyolosabb "romantikusabb", vagy ha úgy tetszik "angolosabb" hangzást produkál. Arra jöttem rá, hogy a hangulatomtól, fáradtsági fokozatomtól függően hol ezt, hol azt hallgatom szívesebben.
Frissen fitten fürgén jókedvvel hallgatózva (bár ez sajna egyre ritkábban történik sad.gif ) egyértelműen az élénkebb hangú, jobb dinamikájú- felbontású, transzparensebb NAD - CD23 kombináció tűnik kívánatosnak, a másik e mellett bágyadtan, unalmasan zenél.
Estefelé egy húzós nap után borongós hangulatban viszont ez a fajta hangzás fárasztónak tűnik, túl sok a részlet, az agyam üzemképes maradéka nehezen dolgozza fel a kapott információbőséget. Ilyenkor jobban esik a másik duó kicsit "fáradtabb", de kellemesebb hangzásán ringatózni. Valahogyan -érdekes módon- mintha szinkronban lennének az elvárások az ember lelki, pszichés állapotával....
Persze nem kizárt,hogy másnak pont fordított a szcenárió, felpörögve esik jobban egy kis nyugtatós zene, fáradtan meg egy kis akusztikusan bevitt adrenalin. :rolleyes:
Nektek mi erről a tapasztalatotok?

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.26., hétf. 08:30

Találtam is egy frappáns választ az előző bejegyzésben feltett költői kérdésemre (14 bit mánia), egy tapasztalt szakíró tollából.
"Why are they still liked today? Fetishism! :) They are completely outperformed (in all metrics and sonic-wise) by sigma-delta designs." Ennyi.... :smile53:

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.25., vas. 16:10

A napokban volt szerencsém meghallgatni egy őskori "kultuszdarab" CD játszót ami mostanában érdekes módon nagyon felkapott -mondhatni "trendi"-lett bizonyos körökben. Az első szériás Philips, Marantz és Sony (meg sok más cég által készített ) lejátszókról van szó 14 bites TD1540-es konverterrel.
Őszintén, komolyan elcsodálkoztam. Azon, hogy kik és milyen füllel ill. rendszerben hallgatják, és hallják jónak ezeket a szerkezeteket. Néha olyan kommenteket olvasok, hogy a hajam az égnek áll, ódákat írnak a zeneiségükről, meg hogy milyen mai csodagépeket vernek oda hangzásban. gondolkodik.gif
Szerintem valamilyen nagyon komoly aránytévesztésről lehet szó, mert amit én hallottam az ennek pont az ellentéte volt. Lapos, dinamikátlan, élettelen hang nagyon gyatra felbontással, helyenként elviselhetetlen érdességgel. Jó megértem, biztos vannak akikben komoly nosztalgiát ébreszt -akik pl. NAD 3020-szal, meg HS 20-asokkal kezdték a pályafutásukat és ez kódolódott be etalonként- de úgy gondolom mai normákkal ezek a gépek legfeljebb műszaki múzeumba valók, nem komoly zenehallgató rendszerek alapjainak.
Nem véletlenül léptek a gyártók gyorsan túl a 14 bites rendszeren, mert ez -szerintem, a nyilvánvaló korlátai miatt- zenereprodukcióra csak "mérsékelten" alkalmas. Persze akinek rossz tapasztalatai vannak azt ezeket követő korszak fejlettebb technológiájú de még ennél is sok esetben rosszabb hangú típusairól azoknak jónak tűnhet ez a fajta hangzás, mert legalább feltűnően nem bánt. De igényes zenehallgatásra már a saját korukban sem voltak alkalmasak, nemhogy ma.
Ez persze így önmagában még nem is lenne olyan nagy baj, az akkor kezdődik amikor meglátom a melléjük biggyesztett árakat. :smile51:
Az esetek túlnyomó részében nyilvánvalóan nyugati lomis körutak szerzeményeiről van szó -arrafelé ezeket tömegével dobják kukába- így aztán a 60-80-100 ezres árak több mint irreálisnak tűnnek. gondolkodik.gif.
No, de van egy jó kínai mondás ami erre is érvényes: "Amíg lósz@r van, veréb is lesz... :smile29:

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.25., vas. 14:03

Örömmel hallom... :smile53: (reméltem :rolleyes:)
Még egy párhoz van magassugárzóm ha valakinek hasonló gondja van.

samubácsi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: samubácsi » 2019.08.25., vas. 12:29

Kedves András!Nagyon jó lett az öreg AR6-os!Ezer köszönet érte.

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.24., szomb. 06:34

Laikus96 írta:
2019.08.24., szomb. 01:33
dragonweed írta:
2019.08.23., pén. 22:04
Sajna már nem. 2016 óta nem árulják, használtan néhol fel-felbukkan egy pár 20e körüli áron.

https://hangfal-allvany-fali-konzol.aru ... p40968142/
Vajon ez is Mission Stance?
https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Miss ... 46884.htm
A netes képek többségén én nem látok réseket a lemezeken.
A magasság stimmel (59cm), de talplemez befoglaló méretekre eltérő méretet, 23cm X 30cm-t találtam.
Ez pedig pontosan az, olyan mint az enyém..... A talplemeze 21x28cm megmértem., és rés is van tajta :rolleyes:

Laikus96
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 34

Hozzászólás Szerző: Laikus96 » 2019.08.24., szomb. 01:33

dragonweed írta:
2019.08.23., pén. 22:04
Sajna már nem. 2016 óta nem árulják, használtan néhol fel-felbukkan egy pár 20e körüli áron.

Vajon ez is Mission Stance?
https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Miss ... 46884.htm
A netes képek többségén én nem látok réseket a lemezeken.
A magasság stimmel (59cm), de talplemez befoglaló méretekre eltérő méretet, 23cm X 30cm-t találtam.

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 22:04

Igor69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 48

Hozzászólás Szerző: Igor69 » 2019.08.23., pén. 21:59

Köszönöm.
Ilyen állványokat lehet itthon kapni?

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 21:28

Kisebb dobozokhoz nekem a térkőhomokkal töltött Mission Stance állványok tűnnek a legjobbnak. (a Kolibri, és a Kougar is ilyeneken "készült") Ezek nem végletesen nehezek (kb. 10 kg töltve) de kellően jól csillapítottak. Próbálkoztam könnyebb, fából készült darabokkal is, de azok nagyon "éltek" a dobozok alatt.
Elcsatolással sokat játszottam (gumi, Blu-Tak, fém tüske, balzafa) aztán végül a parafánál maradtam. 2mm-es lapból vágott 2x2 cm-es négyzetekből van 3 a dobozok és az állvány között. Alul tüskéken állnak, ott ezzel a legjobb. Ettől függetlenül doboz típusától, padlótól függően máshol lehet másféle anyagokkal lesz jobb, ezt jósolni nem lehet, de legalább nem túl költséges kísérletezni vele. Megéri...
Csatolmányok
Mission Stance.jpg
Mission Stance.jpg (17.59 KiB) Megtekintve 1461 alkalommal

Igor69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 48

Hozzászólás Szerző: Igor69 » 2019.08.23., pén. 21:07

Kedves András!

Visszatérted örömére zaklatnálak szakmai kérdéssel, mégpedig az állványokkal kapcsolatban.

Véleményed szerint a Kougarhoz és/vagy a Kolibrihez milyen állvány való?

- nehéz, homokkal töltve, fémből;

- könnyű, fából készült...
- vagy...…….

És. Az elcsatolásnak (padlótól, egymástól, bármitől....) van e jelentősége, és ha igen, milyen megoldást javasolsz.

Válaszod előre is köszönöm. :napsut: :smile53:

Szép estét.

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 16:41

Őszintén szólva nem sok "mai" Audax magassal találkoztam eddig személyesen, amit tudok róluk netes leírásokból tudom. Ezek szerint nem kiemelkedően jók, inkább az átlagmezőnyben tanyáznak. Érzésem szerint egy szinten lehetnek a középkategóriás Vifa, Seas, Peerless magasakkal. Ár/minőség arányban az SB változatlanul verhetetlen.... :smile53:

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 93

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.08.23., pén. 16:30

Jó a HiVi Q1R, jók az SB Acoustics tweeterek, de mi a véleményed a francia dómsugárzókról ?
Például az Audax mai gyártmányairól ?
https://www.toutlehautparleur.com/catal ... ax+tweeter

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 13:04

Egyik kedvenc spirituális "példaképem" szerint a mai tébolyult világban élő emberek között egyetlen szignifikáns különbség van: Mindenki másképp bolond... Én így, ahogy ismertek. :smile53:

Tul
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 928

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.23., pén. 12:55

dragonweed írta:
2019.08.23., pén. 12:39
A múltkoriban egy kedves ismerősöm (csak olvasgatja a fórumot) megkérdezte: Ugyan honnan a bánatból vettem én ezt a nick-et (dragonweed).... gondolkodik.gif
No, a történet röviden annyi, hogy volt nekem egy kedves ex-barátnőm, akinek -amikor először meglátott- az jutott eszébe, hogy "na ez a fickó pont olyan amilyennek a sárkányfűárust elképzeltem a Süsü a Sárkány-ból". Aki találkozott már velem sejti, van benne valami... :smile29:
Amúgy tanítónő volt, aztán egy ilyen iskolai bulin megkért, hogy adjam elő ezt a jelenetet a gyerekeknek, mondanom sem kell fergeteges sikerrel sikerült azonosulnom a szereppel, így aztán végleg rajtam ragadt...... :D
Ez lett volna az utolsó magyarázat, amire gondoltam volna.. :D De ahogy írtad is, van benne valami :smile29:

Válasz küldése

Vissza: “Dragonweed”