Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

chord írta:
2019.08.26., hétf. 17:15
.....és én függetlenül vagyok, ezt hidd el, hogy megtehetem, mert nem vagyok behódolt márkakereskedő, mint te.
Erről beszéltem, ezért nincs itt már egy kereskedő sem.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

greenbio írta:
2019.08.26., hétf. 15:01
sziasztok!

mi a véleménye a tisztelt nagyérdeműnek egy sztereó rendszerbe aktív sub-ot integrálni? angol nyelvterületen, főleg az USÁ-ban eléggé népszerű mutatvány ez ahogyan olvasom a külföldi fórumokat. értem, hogy sok baj lehet a beállítással, fázissal, stb. itthon nem annyire népszerű ez a dolog. van aki sikeresen csinált már ilyet? mik az itthoni tapasztalatok?
Röviden. Csak végfokról etetve speakon vonalon... Türelmesen próbálgatva, elhelyezés/kábelezés install...
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Töki írta:
2019.08.26., hétf. 12:55
Kicsit furcsállom, hogy ebben a technikai hobbiban, mely tudományosan pontosan mérhető fizikai hatásokon alapszik, mint az elektronika vagy akusztika (de nézhetnénk az emberi faj genetikai egységén belül a fül és az agyi érzékelés egyformaságát) és mégis ennyire különböző személyes ízlések, preferenciák alakulnak ki. Ami valakinek a csodahang az másnak a hallgathatatlan kategória is lehet.
Az elmúlt napok vagy hetek beírásait követve nagyon szerencsésnek tartom magam, ugyanis van egy (főleg AVX-es) hobbitársakból kialakult 7-8 fős baráti körünk. Életkor kb; 38-50. Mindenki mögött van tízen-húszon év hifis múlt, és mindannyian sok rendszert hallott, jó pár (külföldi és hazai) show-t megjárt személyek. Rendszeresen összejárunk, mikor kinél. A több száz km nem probléma. Alappillérünk az őszinteség, mert tudjuk, hogy simogatásból senki sem tanul. Nagy-ritkán ha úgy látjuk, hogy valaki egy vásárlás/csere agyalás kapcsán kerülgeti az "erdőt" - türelemre intjük, mondhatni vigyázunk egymás pénztárcájára. Szóval azt tapasztalom, hogy a csapaton belül nincsenek nagy különbségek a hallottakban, sőt! Volt rá példa, hogy teszteléskor annyira ugyanazt hallottunk (még kábeleknél is:)), hogy ezt igazolván előzetesen leírtuk a véleményünket - elkerülvén az egymásnak bebeszélős "ugye-ugye! - tényleg-tényleg!" szindrómát. Amikor elmegyünk közösen egy Hifi showra - mindenki felállítja a top ötös listáját - azt legtöbbünknél szinte ugyanazok a szobák alkotják, esetleg más sorrendben.
Talán az eldigitalizálódó világ hatására az emberek egyre jobban be vannak zárkózva a saját hifi kuckójukba, világukba. A kommunikáció is online megy. Számtalan olyan példát láthatunk, amikor emberek "hallatlanul" képesek véleményt alkotni, megmondani a tutit pusztán a személyes elképzelésük alapján. Nos így nem csoda, ha sok sok "SZUBJEKTÍV ETALON" alakul ki a fejekben. Pedig, ahogy a régi iskola is mondja; érdemes eljárni meghallgatni más rendszereket, plusz a tulajdonosukat, hogy honnan indultak, miért azon az úton és kicsit megízlelni, átérezni az Ő elképzelésüket. Ugyanez fordítva - tőlünk tapasztaltabbakat beengedni magunkhoz és kikérni a véleményüket, hogy szerintük mi lehetne az irány... és nem megsértődni, ha nem azt hallod, amit szeretnél, hanem megköszönni... Ezek lehetnének azok a tapasztalatok, viszonyítási alapok, amiket csakis otthon, a megszokott szobánkban egy-egy megszokott készülék cseréjével nem lehet kialakítani. Szerintem.

Szerintem neked járna már a VIP "lelátó" :smile53:
.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

greenbio írta:
2019.08.26., hétf. 15:01
sziasztok!

mi a véleménye a tisztelt nagyérdeműnek egy sztereó rendszerbe aktív sub-ot integrálni? angol nyelvterületen, főleg az USÁ-ban eléggé népszerű mutatvány ez ahogyan olvasom a külföldi fórumokat. értem, hogy sok baj lehet a beállítással, fázissal, stb. itthon nem annyire népszerű ez a dolog. van aki sikeresen csinált már ilyet? mik az itthoni tapasztalatok?
Nem ördögtől való mutatvány.
De nagyon félre lehet menni ebben a sztoriban.Egy szubot igazán jól beintegrálni egy sztereo rendszerbe már nem kezdő szint.
De ha összejön nagyot tud lendíteni a motyón.
Szerintem.
Szóval jó szórakozást..:)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

LIMAR írta:
2019.08.26., hétf. 11:05
zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 10:04
Ha nevesítünk, véleményezünk akkor valaki úgyis megsértődik.
Szó sincs itt megsértődésről. Miért is lenne az? Semmi anyagi érdekeltségem nem fűz a Mark Levinsonhoz.
Volt Ml No. 512-es SACD/CD játszóm egy ideig, tudom hogyan szól (jelenleg is van az üzletben egy 39-es). 2009-ig forgalmaztuk a Mark Levinsont, tudom, hogyan szólnak az erősítőik, végfokaik, előfokaik, integrált erősítőik. Számtalan mennyiséget adtunk el belőlük rendszerbe is és szóló egységekként is. Évekig éltem együtt No. 383-as integrálttal, No. 326-os előfokkal és No. 432-es végfokkal, közel 10 éve élek együtt egy No. 532-es végfokkal. Szerintem picivel nagyobb a tapasztalatom a Mark Levinson elektronikákkal, mint az ide írogatók közül bárkinek is.

És akkor jön egy noname senki és lehülyézi a világ egyik legnagyobb audio berendezéseket gyártó cégének a komplett fejlesztőgárdáját, miszerint "Nem, nem jól szólnak a saját erősítőivel sem, mielőtt valaki egy összetervezettséget gyanítana."
Nem teszi hozzá, hogy ez az én véleményem a saját ízlésem szerint. Nem, kijelenti. Pont. Ez úgy van, ahogy mondom.
Komolyan vicc az egész.
A tragédia dologban, hogy lesznek számosan, akik ezt komolyan is fogják venni és esetleges döntéseiket az ilyen megmondóemberek kinyilatkozásaira alapozzák majd.
Az, hogy x évig forgalmaztad az ML erősítőit, mert esetleg szereted őket, legalábbis merem remélni, mert úgy azért korrekt, a nem-szeretem-az-ML-erősítőit emberek - hidd el, van egy jópár, és hidd el, okkal - számára csak annyit jelent, hogy x évig nyomtad azt a dolgot, terjesztetted, beálltál mögé, amely sok ember szerint nem jó.

Hadd tartsuk meg azt a jogot magunknak, hogy azt írjam, hogy 'inkább a kazetta', minta ML erősítője. Igen, szerintem, nem a házmester szerint, egy hét óta mit gondolsz, ki szerint írogatunk, kinek a véleményét írogatom én?? A saját tapasztalatom szerint írok, nem általánosságban, és én függetlenül vagyok, ezt hidd el, hogy megtehetem, mert nem vagyok behódolt márkakereskedő, mint te.

De OK, leírom, a ML erősítőiről alkotott véleményem szigorúan magánvélemény.

(és meg sem hallottam a norvég barátokét, a pesti barátokét, meg azokat, akiknek a véleményére adok, vagy aki ott ült mellettem a székben, ugyanolyan CD játszóval, és csak vakargattuk a fejünket.. .)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Jómagam REL B2-est használok a Harbeth M30.1-esek alá, a REL ajánlását követve a bal oldali hangfal mögötti sarokban, a szoba átlója irányába fordítva, hosszas próbálkozás, méricskélés eredményeképp 28Hz-re állítva az aluláteresztő szűrőt. Furcsának tűnhet, de valóban, efölött csak fokozatosan fogy el.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

greenbio írta:
2019.08.26., hétf. 15:01
sziasztok!

mi a véleménye a tisztelt nagyérdeműnek egy sztereó rendszerbe aktív sub-ot integrálni? angol nyelvterületen, főleg az USÁ-ban eléggé népszerű mutatvány ez ahogyan olvasom a külföldi fórumokat. értem, hogy sok baj lehet a beállítással, fázissal, stb. itthon nem annyire népszerű ez a dolog. van aki sikeresen csinált már ilyet? mik az itthoni tapasztalatok?
nekem REL T2 van Jungson LS3/5A vagy Swans M1S-hez.
nekem szerintem "sikeres" - értem ez alatt, hogy nelküle sok zenén kisebb a rám tett hatás, jobban szeretem vele.

crossover-je a sub-nak 30Hz-re (vagy max. kb. 36Hz-re) allitva, mert az nem azt jelenti, hogy fölötte nincs semmi (lehet mereseket keresni az erdeklödesben szereplö sub-rol, pl. REL T1-röl ennek utolso oldalan: https://2y2ro62wfbas3svllg2i0s1t-wpengi ... i-News.pdf )

tudtommal más is hasznal REL T2-t, söt: más REL-t is, es ahogy olvastam igen nagy / nagy megelegedessel.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Töki »

zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 13:11
Töki írta:
2019.08.26., hétf. 12:55
Talán az eldigitalizálódó világ hatására az emberek egyre jobban be vannak zárkózva a saját hifi kuckójukba, világukba.
Tegyük fel hogy valaki nyit a külső hifi világ felé, benne van, sok hifi dologra eljár és így saját tapasztalatait is bővíti, nem csak otthon ül. Ez jó dolog.
De erre én meg azt mondom még az ilyen is bezárja magát valamibe, a hifi körökbe. Még ebből az otthonról már kinyílt hifi világból is lehet még tovább nyitni kifelé, a hangfelvételezés technika, zenészek, élő zene világ felé is. Amikor már nem csak a hifin belül gyűjtöd a tapasztalatokat és élményeket, hanem mindezen más, zenével, zene reprodukcióval kapcsolatos területeken is.
Bocsánat, én nem írtam azt, hogy csakis a hifis összejárások alkalmával gyűjtött tapasztalatokra építkezzünk sőt, rendszeres akusztikus koncertekre járás nélkül picit megette a fene az egész hifit.. Amellett, hogy serdülőkoromban évekig trombitáltam, időbe telne megszámolnom, hogy ebben az évben hány koncerten voltam jelen. Hogy egy példával is éljek; https://www.blasmusikfestival.eu/ ahol zseniális hangosítás mellett élvezhettük nekünk tetsző zenéket :)
Amit írtam azt főleg az "eltérő hangi etalon kialakulása" és a hifi rendszerek fejlesztése kapcsán írtam.
A magam részéről a rendszeremre, mint zenereprodukciós eszközre gondolok. Nem vágyom semmilyen plusz ízre.
A stúdiólátogatás projektet nagyon jó ötletnek tartom :smile32: . Matók Istvánt személyesen ismerem, többször megfordultam náluk munka közben is.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

mi a véleménye a tisztelt nagyérdeműnek egy sztereó rendszerbe aktív sub-ot integrálni? angol nyelvterületen, főleg az USÁ-ban eléggé népszerű mutatvány ez ahogyan olvasom a külföldi fórumokat. értem, hogy sok baj lehet a beállítással, fázissal, stb. itthon nem annyire népszerű ez a dolog. van aki sikeresen csinált már ilyet? mik az itthoni tapasztalatok?

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

juliush írta:
2019.08.26., hétf. 13:18
:smile51:
[/quote]
gondolkodik.gif :quetionmark:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Töki írta:
2019.08.26., hétf. 12:55
...
Az elmúlt napok vagy hetek beírásait követve nagyon szerencsésnek tartom magam, ugyanis van egy (főleg AVX-es) hobbitársakból kialakult 7-8 fős baráti körünk. Életkor kb; 38-50. Mindenki mögött van tízen-húszon év hifis múlt, és mindannyian sok rendszert hallott, jó pár (külföldi és hazai) show-t megjárt személyek. Rendszeresen összejárunk, mikor kinél. A több száz km nem probléma.
...
Szerintem: Ennyi öszejárás után még akkor is befolyásoljátok egymást, ha kifejezetten nem akarjátok. És a társaságnak kialakul egyfajta közös ízlése, ill. közös elképzelése a "jó hang"-ról.

Más. Az én szubjektív etalonom nem 20 évnyi hifizésből meg irgalmatlan mennyiségű rendszer meghallgatásából származik (bevallottan kevés még a tapasztalatom ezirányban), hanem sokéves zenélésből, két hangszeren is. Az egyikből (hegedű-tanulás napi szintű gyakorlással, 8 éven át) egyfajta elképzelés, hogy "hogy szól a hegedű", és nemrég ezalapján annak a felismerése, hogy a jónak mondott HiFi rendszerek (főleg az elektroncsöves erősítők) sokszor tényleg "szépítik" a valóságot - bármennyire is furán hangzik ez. A másikból (gitár, hosszú megszakítással 4 + kb 5 év amatőrködés: nejlonhúros klasszikus, fémhúros western akusztikus, elektroakusztikus, passzív és aktív hangszedős elektromos, effektekkel, torzítókkal, tranzisztoros és csöves gitárkombókkal) pedig, hogy pl. nem létezik a gitárhang, ami referenciaként szolgálna. Így aztán, ha nem voltál ott a felvételnél, akkor nem is tudod megmondani, hogyan kellene az szóljon ahhoz, hogy teljesen valósághű legyen. Azt viszont meg lehet megtanulni meghallani, hogy pl. mekkora a zajküszöb egy felvételen, meg ilyeneket...

Szóval nem vitatom én a több éves tapasztalatot a "jó hang" megállapításánál (ehhez alighanem ugyanúgy kell trenírozni a fület, mint mondjuk a jó borok rendkívül komplex ízének megállapításához és leírásához), azt viszont igen, hogy ez mindig minden esetben a valósághűséget jelenti. Olykor nem is igazán értelmezhető az objektív valósághűség (csak egy példa: mit mondjak egy olyan Mike Oldfield stúdióalbum valósághűségére, amin Mike Oldfield a gitáros, basszusgitáros, bilentyűs, dobos stb egy személyben... nyilván az úgy élőben soha nem hangzott el...).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 13:03
tegyük fel..., hogy egy kereskedő a saját cuccait jobban ismerheti. Ez önmagában lehet hogy sokszor így is van. Már ha olyan a kereskedő aki tényleg meg is ismeri. .... És a többit ami nem az övé? Azt meg lehet ugyanolyan valószínűséggel nem ...
zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 13:11
Tegyük fel hogy valaki nyit a külső hifi világ felé, ... Ez jó dolog.
De erre én meg azt mondom még az ilyen is bezárja magát valamibe, a hifi körökbe....
:smile51:
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

Töki írta:
2019.08.26., hétf. 12:55
Talán az eldigitalizálódó világ hatására az emberek egyre jobban be vannak zárkózva a saját hifi kuckójukba, világukba.
Tegyük fel hogy valaki nyit a külső hifi világ felé, benne van, sok hifi dologra eljár és így saját tapasztalatait is bővíti, nem csak otthon ül. Ez jó dolog.
De erre én meg azt mondom még az ilyen is bezárja magát valamibe, a hifi körökbe. Még ebből az otthonról már kinyílt hifi világból is lehet még tovább nyitni kifelé, a hangfelvételezés technika, zenészek, élő zene világ felé is. Amikor már nem csak a hifin belül gyűjtöd a tapasztalatokat és élményeket, hanem mindezen más, zenével, zene reprodukcióval kapcsolatos területeken is.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

Rendben, tegyük fel fogadjuk el amit LIMAR mond, hogy egy kereskedő a saját cuccait jobban ismerheti. Ez önmagában lehet hogy sokszor így is van. Már ha olyan a kereskedő aki tényleg meg is ismeri. Például mindegyiket haza viszi és otthon tartósan zenét is hallgat velük. Mondjuk efelől is voltak már erős kétségeim itt ott járva, kiállításokon, demó szobákban megtapasztalva ezt azt. Szóval ez egyáltalán nem biztos hogy mindenkinél így is van minden esetben. De rendben, tegyük fel igen, nagyon ismeri a saját cuccait. És a többit ami nem az övé? Azt meg lehet ugyanolyan valószínűséggel nem. Viszont, aki veszi az időt, fáradtságot, kölcsön is kér és kap otthonra is stb., az akár megtapasztalhatja a többit is valamilyen szinten, azokat is amit az a kereskedő nem igazán, mert hogy a kereskedő csak a sajátjait ismeri. És ha mindezek után aki nem kereskedő úgy dönt hogy számára van jobb is? Akkor azt olyan tapasztalatok alapján hozhatja meg mint döntést, amivel a kereskedő, aki csak a saját cuccát ismeri, nem rendelkezik.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Töki »

Kicsit furcsállom, hogy ebben a technikai hobbiban, mely tudományosan pontosan mérhető fizikai hatásokon alapszik, mint az elektronika vagy akusztika (de nézhetnénk az emberi faj genetikai egységén belül a fül és az agyi érzékelés egyformaságát) és mégis ennyire különböző személyes ízlések, preferenciák alakulnak ki. Ami valakinek a csodahang az másnak a hallgathatatlan kategória is lehet.
Az elmúlt napok vagy hetek beírásait követve nagyon szerencsésnek tartom magam, ugyanis van egy (főleg AVX-es) hobbitársakból kialakult 7-8 fős baráti körünk. Életkor kb; 38-50. Mindenki mögött van tízen-húszon év hifis múlt, és mindannyian sok rendszert hallott, jó pár (külföldi és hazai) show-t megjárt személyek. Rendszeresen összejárunk, mikor kinél. A több száz km nem probléma. Alappillérünk az őszinteség, mert tudjuk, hogy simogatásból senki sem tanul. Nagy-ritkán ha úgy látjuk, hogy valaki egy vásárlás/csere agyalás kapcsán kerülgeti az "erdőt" - türelemre intjük, mondhatni vigyázunk egymás pénztárcájára. Szóval azt tapasztalom, hogy a csapaton belül nincsenek nagy különbségek a hallottakban, sőt! Volt rá példa, hogy teszteléskor annyira ugyanazt hallottunk (még kábeleknél is:)), hogy ezt igazolván előzetesen leírtuk a véleményünket - elkerülvén az egymásnak bebeszélős "ugye-ugye! - tényleg-tényleg!" szindrómát. Amikor elmegyünk közösen egy Hifi showra - mindenki felállítja a top ötös listáját - azt legtöbbünknél szinte ugyanazok a szobák alkotják, esetleg más sorrendben.
Talán az eldigitalizálódó világ hatására az emberek egyre jobban be vannak zárkózva a saját hifi kuckójukba, világukba. A kommunikáció is online megy. Számtalan olyan példát láthatunk, amikor emberek "hallatlanul" képesek véleményt alkotni, megmondani a tutit pusztán a személyes elképzelésük alapján. Nos így nem csoda, ha sok sok "SZUBJEKTÍV ETALON" alakul ki a fejekben. Pedig, ahogy a régi iskola is mondja; érdemes eljárni meghallgatni más rendszereket, plusz a tulajdonosukat, hogy honnan indultak, miért azon az úton és kicsit megízlelni, átérezni az Ő elképzelésüket. Ugyanez fordítva - tőlünk tapasztaltabbakat beengedni magunkhoz és kikérni a véleményüket, hogy szerintük mi lehetne az irány... és nem megsértődni, ha nem azt hallod, amit szeretnél, hanem megköszönni... Ezek lehetnének azok a tapasztalatok, viszonyítási alapok, amiket csakis otthon, a megszokott szobánkban egy-egy megszokott készülék cseréjével nem lehet kialakítani. Szerintem.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

LIMAR írta:
2019.08.26., hétf. 11:54
zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 11:40
Te is csak akkor ragadsz bele a bírálatokba ha olyan márkanevek szerepelnek benne amihez közöd volt vagy van.
Azt azért látni kell, hogy már egyetlen forgalmazó, gyártó sem aktív a fórumon (én is százszor meggondolom, hogy van-e értelme hozzászólni egy általános topikban).
Idáig hosszú kitartó munkával el kellett jutni.
Mint a sáskák, azonnal lecsaptak rájuk, ha megemlítették a saját termékeiket.
Pedig ki ismerhetné jobban náluk azokat?
Évekig ment a kereskedők, gyártók alázása, ezzel elűzése.
Azzal nincsen baj, ha megemlíti saját termékeit, hanem ahogyan. Amint kiderül, hogy mit hallgatsz otthon....jön az, hogy az egy szar....japán? AAA azt el kell felejteni! Ez velem konkrétan megtörtént.
Hogy jön ő ehhez? Na nekem ott ment el a kedvem mindentől, és lehet, hogy másnak is.
Persze tisztelet a kivételnek!
Nem LIMAR volt!
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

LIMAR írta:
2019.08.26., hétf. 11:54
zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 11:40
Te is csak akkor ragadsz bele a bírálatokba ha olyan márkanevek szerepelnek benne amihez közöd volt vagy van.
Azt azért látni kell, hogy már egyetlen forgalmazó, gyártó sem aktív a fórumon (én is százszor meggondolom, hogy van-e értelme hozzászólni egy általános topikban).
Idáig hosszú kitartó munkával el kellett jutni.
Mint a sáskák, azonnal lecsaptak rájuk, ha megemlítették a saját termékeiket.
Pedig ki ismerhetné jobban náluk azokat?
Évekig ment a kereskedők, gyártók alázása, ezzel elűzése.
Valami itt nagyon túl lett csavarva szerintem. Kereskedők elűzetése, ebben én nem voltam benne, nem tudok róla semmit. Évek óta alig látom az AVX-et. Akikről régebben, évekkel ezelőtt tudtam hogy el lettek űzve, kizárva az AVX-ről, azokból egyik se kereskedő volt.

De azért megkérdezem hogyan mehet ez a kereskedők fejében. Ha valaki vásárló, érdeklődő jelölt mondjuk oda megy valahová, meghallgatja, esetleg véleményt is mondd róla, akkor mit gondol a kereskedő? Azt hogy úgyse lehet véleménye mert a kereskedő úgyis jobban tudja mert jobban ismeri a cuccot és csak neki lehet igaza? Akkor minek a demó, minek a meghallgatás ha úgysincs értelme? És mindez ott közölve is van a vevő jelölttel, érdeklődővel? És innentől azt fogadjuk el amit a kereskedő mond és ennyi a történet?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 11:40
Te is csak akkor ragadsz bele a bírálatokba ha olyan márkanevek szerepelnek benne amihez közöd volt vagy van.
Azt azért látni kell, hogy már egyetlen forgalmazó, gyártó sem aktív a fórumon (én is százszor meggondolom, hogy van-e értelme hozzászólni egy általános topikban).
Idáig hosszú kitartó munkával el kellett jutni.
Mint a sáskák, azonnal lecsaptak rájuk, ha megemlítették a saját termékeiket.
Pedig ki ismerhetné jobban náluk azokat?
Évekig ment a kereskedők, gyártók alázása, ezzel elűzése.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

LIMAR írta:
2019.08.26., hétf. 11:28
zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 11:16
Mi fogyasztók had mondjuk már meg néha mit minek hallunk és gondolunk. Erről szólna a hifi fórum részben. Már ha mer még valaki megszólalni, mert úgyis leugatják hogy nem lehet véleménye mert nem élt vele együtt évtizedekig vagy nem mondhat véleményt audio téren csak ha beiratkozott a minimum 10 millió Ft-os hifi rendszer körbe.
Nyugodtan mindenki elmondhatja a saját véleményét.
Írja le, hogy nekem ezek ezért vagy azért tetszettek, vagy nem tetszettek. Mi az, ami tetszett bennük és mi az, ami nem. És mivel nekem ezek így együtt ezért és azért nem tetszettek, én nem használom őket, hanem helyette ezt és azt használok, mert nekem azok ez és az miatt sokkal szimpatikusabb hangot adnak.
Ez így lenne a korrekt. Szerintem.
De itt nem erről volt szó. Nem tudom egyértelműbben megfogalmazni a problémámat.
Ha akarod érted, ha akarod nem.
Nekem lejött hogy az egy szubjektív vélemény. Ami ráadásul valahol valószínűleg egybe cseng az enyémmel is. Ami szintén szubjektív természetesen.
A módja, formája, terjedelme, részletessége miért kellene legyen bárki követelményrendszer megfelelősége szerint? Ez nem egy hifi magazin, vagy szakmai cikk, csak egy hifi fórum. De szerintem mindenki úgy is kezeli. Te is csak akkor ragadsz bele a bírálatokba ha olyan márkanevek szerepelnek benne amihez közöd volt vagy van.
Egyébként már amikor először leírtuk a márkanevet, tudtam hogy megint ez lesz.
Amúgy összességében az ML szerintem nagyon komoly cucc, elismerem és becsülöm, mert tényleg nagyon komoly. Sokkal inkább még ez a márka, mint a mai high-end legtöbb frissebb szereplői és termékeik. A forrás, előfok készülékeik nekem az egyik legjobb, némelyik talán a legjobb minőség amit eddig életemben hallottam. A végerősítőiket pedig nem szeretem a működési módjuk, zene csinálási módjuk miatt. De ismerek olyat aki meg minimum ugyanennyire igen, többeket is. Nincs ezzel semmi baj, ha mindenki a helyén és kicsit lazábban kezeli a dolgokat.
Nem tudom magam már elégszer ismételni, a hifi, sőt az egész hangászat elejétől a végéig minimum fele részben tiszta pszichológia.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 11:16
Mi fogyasztók had mondjuk már meg néha mit minek hallunk és gondolunk. Erről szólna a hifi fórum részben. Már ha mer még valaki megszólalni, mert úgyis leugatják hogy nem lehet véleménye mert nem élt vele együtt évtizedekig vagy nem mondhat véleményt audio téren csak ha beiratkozott a minimum 10 millió Ft-os hifi rendszer körbe.
Nyugodtan mindenki elmondhatja a saját véleményét.
Írja le, hogy nekem ezek ezért vagy azért tetszettek, vagy nem tetszettek. Mi az, ami tetszett bennük és mi az, ami nem. És mivel nekem ezek így együtt ezért és azért nem tetszettek, én nem használom őket, hanem helyette ezt és azt használok, mert nekem azok ez és az miatt sokkal szimpatikusabb hangot adnak.
Ez így lenne a korrekt. Szerintem.
De itt nem erről volt szó. Nem tudom egyértelműbben megfogalmazni a problémámat.
Ha akarod érted, ha akarod nem.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

LIMAR írta:
2019.08.26., hétf. 11:05
A tragédia dologban, hogy lesznek számosan, akik ezt komolyan is fogják venni és esetleges döntéseiket az ilyen megmondóemberek kinyilatkozásaira alapozzák majd.
Aki "megmondó ember" valószínűleg meghallgatta, lehet nem is egyszer és amit hallott az alapján mondja a véleményét, nem egy másik megmondó ember megmondása alapján. Így nézve szerintem ennek inkább van értelme mint egy másik megmondó emberre hallgatni (aki persze szintén nem lehet mentes a szubjektivitástól) és annak alapján elkönyvelni magunkban hogyan szól az ML.
Aztán, ezen kívül. Szerinted itt ki nem tudja hogy a hifi milyen mértékben szubjektív műfaj? Van olyan ember aki nem tudja? Jelentkezzen légyszi.
Mi fogyasztók had mondjuk már meg néha mit minek hallunk és gondolunk. Erről szólna a hifi fórum részben. Már ha mer még valaki megszólalni, mert úgyis leugatják hogy nem lehet véleménye mert nem élt vele együtt évtizedekig vagy nem mondhat véleményt audio téren csak ha beiratkozott a minimum 10 millió Ft-os hifi rendszer körbe.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 10:04
Ha nevesítünk, véleményezünk akkor valaki úgyis megsértődik.
Szó sincs itt megsértődésről. Miért is lenne az? Semmi anyagi érdekeltségem nem fűz a Mark Levinsonhoz.
Volt Ml No. 512-es SACD/CD játszóm egy ideig, tudom hogyan szól (jelenleg is van az üzletben egy 39-es). 2009-ig forgalmaztuk a Mark Levinsont, tudom, hogyan szólnak az erősítőik, végfokaik, előfokaik, integrált erősítőik. Számtalan mennyiséget adtunk el belőlük rendszerbe is és szóló egységekként is. Évekig éltem együtt No. 383-as integrálttal, No. 326-os előfokkal és No. 432-es végfokkal, közel 10 éve élek együtt egy No. 532-es végfokkal. Szerintem picivel nagyobb a tapasztalatom a Mark Levinson elektronikákkal, mint az ide írogatók közül bárkinek is.

És akkor jön egy noname senki és lehülyézi a világ egyik legnagyobb audio berendezéseket gyártó cégének a komplett fejlesztőgárdáját, miszerint "Nem, nem jól szólnak a saját erősítőivel sem, mielőtt valaki egy összetervezettséget gyanítana."
Nem teszi hozzá, hogy ez az én véleményem a saját ízlésem szerint. Nem, kijelenti. Pont. Ez úgy van, ahogy mondom.
Komolyan vicc az egész.
A tragédia dologban, hogy lesznek számosan, akik ezt komolyan is fogják venni és esetleges döntéseiket az ilyen megmondóemberek kinyilatkozásaira alapozzák majd.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

Ez mindig megtörténik.
Ha csak úgy nevek nélkül beszélgetünk akkor jön az aki azt mondja hogy céltalanul rágjuk a gittet.
Ha nevesítünk, véleményezünk akkor valaki úgyis megsértődik.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

chord írta:
2019.08.26., hétf. 09:29
....
A CD játszói meg furcsa módon, sok tesztelő szerint az 'analóg' vonalhoz húznak. Ki érti ezt? Nem, nem jól szólnak a saját erősítőivel sem, mielőtt valaki egy összetervezettséget gyanítana.
....
Az ugye fel sem merül, hogy a hiba az Ön "készülékében" van?

Mindig és csakis kijelentő mód. Még véletlenül sem, hogy "szerintem", "az én véleményem szerint", "az én ízlésemnek megfelelően".

Nem: az egy "szar" és és pont. Az úgy van és kész.

Imádom ezeket a megmondóembereket.

És a sok szerencsétlen, tapasztalatlan ezt olvassa ezer hozzászólás szám. Aztán még el is hiszi, hiszen aki sokat beszél, ilyen határozottan állít dolgokat, az biztosan elképesztő tapasztalatú lehet.

Persze aki a fórumokról akar információt begyűjteni, az meg is érdemli.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

chord írta:
2019.08.26., hétf. 09:29
zz7 írta:
2019.08.26., hétf. 08:30
chord írta:
2019.08.26., hétf. 08:18
Komolyan, úgy tesztek, mintha nem egy hete nyomnánk itt erről a témáról.
Szerintem rendesen elbeszélünk egymás mellett,

Az ML forrás és a Spendor biztos hogy ez az irány céljában, működésében, megszólalási módjukban is. Sokkal inkább mint a high-end mai egyéb darabjai amikkel találkozni lehet. A Spendor gyakorlatilag ma is stúdió monitornak számít, úgy is működik és úgy is szól.

Biztosíthatlak, hogy a két dolog az audiofil világ két átellenes pontján van.
A Spendor az 30 éve volt stúdiómonitor, és főleg csak Angliában. Ma a monitorok hangja, meg a hifis fősodor is, teljesen más irányt vett. Annyira, hogy ez a fajta 'classic' Spendor hang, vagy a 'BBC hang' ma igazából nem része a HighEnd kultúrának sem. (a mai Harbeth az egyetlen nagy kivétel) A cégen belüli utódok hangja is teljesen más lett.
A ML, az egy amerikai nagycápa, ma a Harman konglomerátum tagja. Mindig is technicista, lóerőhajszoló fekete gusztustalanság volt, az, hogy 'zenei', az azért nem jellemző úgy általában. Hallottam pár erősítőjét, én inkább visszatérnék a kazettához...
A CD játszói meg furcsa módon, sok tesztelő szerint az 'analóg' vonalhoz húznak. Ki érti ezt? Nem, nem jól szólnak a saját erősítőivel sem, mielőtt valaki egy összetervezettséget gyanítana.
Az Esoteric vonaltól is eltér.
A Lumin-októl is erősen.
Meg még jó sok dologtól; leginkább saját maga.
(már megint, mi ez az őrült hangi különbség a felsőkasztban?? Nem a valóságos-hangra kellene hasonlítaniuk?:))

Nekem ezt jött be. (meg egy-párunknak)
Másnak meg más.
Végül is nem mondtál ezekkel te se mást.
Stúdió monitor. Mindegy hogy régi, akkor is lényegében az. Én meg nem mondtam semmit arról hogy a mai stúdió monitorok helyesebbek lennének. Sőt, inkább azt tudnám elmondani hogy többségében sajnos nem. Valahol már az se egészen arról akar szólni ami régen még jól működött. Szaporodnak ott is alkalmazásban stúdiókban a vékony műanyag hangú kis monitorok, a régebbi egészségesebb hangzásúakhoz képest. Olyanok is a hangfelvételek amiket manapság legyártanak, főleg a könnyű műfajokban.
Szóval nekem épp ezek miatt is a Spendor SP1 valahol még egy igazi stúdió monitor. Szerencsére. Legfeljebb én kicsit mást szeretnék, mert nálam a Pink Floyd-nak is működnie kellene.
ML is összességében igen, sajnos az lett mára amiről írsz. Az erősítőiket én se kedveltem, az újabbakat még kevésbé mint a régieket. De nemrég egy ML 390S CD azért eléggé okított nálam pontosságból, semlegességből, dinamikából, a hangfelvételek megszólalásából. És nem úgy hogy előtte nem hallottam már más felső szintű digitális forrásokat. És még mindig csak CD. Nem mondanám összességében olyan nagyon analógosnak. Olyan jó, igazi jó digitális hang. Mint a stúdióban a legjobb digitális cuccok. Hasonló irány. Csak ez nálam nem baj. Sőt, az nagyobb baj lenne ha mindennek, minden zenének és minden hangfelvételnek ugyanaz a hifis irányokból jellemzett "analógos" hangja lenne. Egy ARC CD-játszó már hifizik, meleg, ken, szerintem valamivel kevésbé jön le róla az ami a hangfelvételen rajta van, erősebb a saját hangja. De ettől még van aki szereti azt a hangot is.
Persze olyat se mondtam soha hogy létezik teljesen semleges hang. Olyan persze hogy nincs, még a stúdiókban se nagyon. Minden szól valahogy, mivel minden visz bele valamilyen torzítás csomagot a működésbe. Majd ha lesz egyszer 0,00000 % torzítású hangtechnikai berendezés, akkor talán. De nem úgy hogy azt írták be a specifikációba marketing célokból leginkább, hanem tényleg. De azért nem mindegy mi az eleve meghatározott cél. Mihez akarunk közelíteni, mi hozhatja meg a magasabb szintű élményt és miért az, hogyan működik, mivel éri azt el. Szerintem itt van sok hifi hitben nem kicsit félre csúszva a történet, ami köszönhető ezen történetek kitalálóinak és terjesztőinek. Ebben vastagon benne vannak a gyártók is néha.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zz7 2019.08.26., hétf. 09:56-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”