Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Aztán lehet, hogy kicsit off-téma, de érdekes, hogy mit is jelent a egyáltalán a dinamika. Például a The Absolute Sound Reference vol. 2 cd-n a legdinamikusabb track az utolsó, amikor valaki a hangversenyteremben járkál le-föl és közben tapsol párat, soha nem gondolnám a lemezt hallgatva, pedig mégis így van. 20-as DR besorolása van, nem könnyű ettől magasabb értékű tracket találni, még klasszikus zenei művek között sem.

http://dr.loudness-war.info/album/view/122466

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Azt el is felejettem leírni, hogy ezt a 126dB dinamikatartományt a reprodukciós lánc összes többi tagjának is tudnia kell teljesíteni, ami nem kis kihívás, hogy őszinték legyünk... bár nem lehetetlen.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fapaci írta:
2019.09.03., kedd 10:27
Jogos a kérdés, tessék feltenni a hatalmas dinamika tartománnyal rendelkező hangfelvételeket követelő hifistáknak is!

Nálam az aktív hangsugárzók erősítése úgy van beállítva, hogy ha a lejátszón 100 %-ra állítom a kimeneti jelszintet, akkor ütős hangnyomást produkáljon a cucc. Ebből szabályzok vissza, ha háttérzenélés folyik, vagy éppen telefonálok, ilyenkor a hangminőség nem lényeges szempont. Szóval együtt lehet élni a digitális hangerő szabályzással.
Feltenném én, de sajnos aki nincs tisztában a számokkal az nem nagyon értené meg (akinek nem inge...), vagy nem akarná elfogadni.
A legjobb DAC-ok (és ADC-k) olyan 21-bit körüli dinamikát tudnak produkálni, itt most nem a DAC chip specifikációjára gondolok, hanem a valós kimeneti dinamikatartományra a készülék kimeneti csatlakozójánál. Na most, hogy ezt a 21-bitet teljes valójában hallhassuk, ahhoz kell egy ilyen hanganyag, kell egy 0dB zajszintű helyiség (gyakorlatilag süketszoba) és legalább 126dB (ez már rövidtávon is végleges halláskárosodást tud okozni) maximális hangerő. Tegye fel a virtuális kezét aki hallott már így rendszert szólni. Általában már a hanganyagnál elvérzik a történet...
Én Jriver lejátszót használok PC-n amivel le lehet csekkolni a zeneszámok dinamikatartományát, hát... néhány hifirajongó meglepődne az értékek láttán.

Én is próbálkoztam hasonlóval, hogy a kívánt maximális hangerőnél legyen a digitális 100% de nem sok (értsd semmi) előnyét vettem észre a saját rendszeremben egy NAD C510-el.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

denesdr írta:
2019.09.03., kedd 07:51
Meg aztán minek 100dB analóg hangerőszabályzott dinamikatartomány, ha mondjuk este 70dB-el hallgatjuk a zenét, a szoba zajszintje meg mondjuk 30dB (ami elég alacsonynak mondható átlagban), így aztán marad 40dB (ez még 7 bit sincs digitálisan) a dinamikának.
Jogos a kérdés, tessék feltenni a hatalmas dinamika tartománnyal rendelkező hangfelvételeket követelő hifistáknak is!

Nálam az aktív hangsugárzók erősítése úgy van beállítva, hogy ha a lejátszón 100 %-ra állítom a kimeneti jelszintet, akkor ütős hangnyomást produkáljon a cucc. Ebből szabályzok vissza, ha háttérzenélés folyik, vagy éppen telefonálok, ilyenkor a hangminőség nem lényeges szempont. Szóval együtt lehet élni a digitális hangerő szabályzással.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

fapaci írta:
2019.09.03., kedd 00:08
denesdr írta:
2019.09.02., hétf. 21:48
Igen, elvileg dinamikacsökkenést okoz a digitális hangerőszabályzás, aztán, hogy ebből mennyi hallható a való életben az egy más kérdés. Egy jól megépített digitális szábályzás általában teljesen jól működhet, tudom mert már egy jó ideje magam is ilyet használok és a legtöbb esetben halk-normál hangerőn üzemel rendszer bármilyen hallható minőségromlás nélkül.
A digitális hangerő szabályzás nem több egy matematikai műveletnél, nincs rajta mit megépíteni. Az összes számítógépes lejátszó szoftver alkalmazza, meg az olcsóbb DAC-ok többsége is, csak azokon nincs kivezetve a módosított digitális jel.

Ahogy fülelek írta, be kell állítani a rendszer jelszintjeit és akkor nem kell extrém módosítást alkalmazni a digitális jelen. 20-25 dB még belefér, ennek degradáló hatását a legtöbb hifista nem hallja meg és pont elég arra, hogy a napközbeni és esti hangerő különbségeket átfogja.
A probléma szerintem ott van, hogy míg egy DAC-on belül a digitális hangerőszabályozás 32 bites lebegőpontos aritmetikával történik, és az így hangerőszabályozott digitális jel 24 bites formában kerül D/A konverzióra, miáltal a a felbontás és dinamika veszteség minimális és gyakorlatilag nem hallható, addig ha ezt a hangerőszabályozott jelet kiteszem egy digitális kimenetre mondjuk 44.1 Khz/16bit formában, akkor az ezután következő DAC már óhatatlanul egy csökkentett dinamika és felbontás tartományban tud csak dolgozni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fapaci írta:
2019.09.03., kedd 00:08
denesdr írta:
2019.09.02., hétf. 21:48
Igen, elvileg dinamikacsökkenést okoz a digitális hangerőszabályzás, aztán, hogy ebből mennyi hallható a való életben az egy más kérdés. Egy jól megépített digitális szábályzás általában teljesen jól működhet, tudom mert már egy jó ideje magam is ilyet használok és a legtöbb esetben halk-normál hangerőn üzemel rendszer bármilyen hallható minőségromlás nélkül.
A digitális hangerő szabályzás nem több egy matematikai műveletnél, nincs rajta mit megépíteni. Az összes számítógépes lejátszó szoftver alkalmazza, meg az olcsóbb DAC-ok többsége is, csak azokon nincs kivezetve a módosított digitális jel.
Gondolok itt mondjuk egy NAD M51/C510 35-bites architektúrájára, ami kifejezetten arra lett kitalálva, hogy széles tartományú digitális hangerőszabályzást lehessen használni dinamikaromlás nélkül, itt elvileg egy 24-bites hanganyag esetén -66dB digitális hangerőállásnál sincs még dinamikacsökkenés. Persze egy ilyen megoldásnak is megvannak a saját buktatói, de az más kérdés.

Meg aztán minek 100dB analóg hangerőszabályzott dinamikatartomány, ha mondjuk este 70dB-el hallgatjuk a zenét, a szoba zajszintje meg mondjuk 30dB (ami elég alacsonynak mondható átlagban), így aztán marad 40dB (ez még 7 bit sincs digitálisan) a dinamikának.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

denesdr írta:
2019.09.02., hétf. 21:48
Igen, elvileg dinamikacsökkenést okoz a digitális hangerőszabályzás, aztán, hogy ebből mennyi hallható a való életben az egy más kérdés. Egy jól megépített digitális szábályzás általában teljesen jól működhet, tudom mert már egy jó ideje magam is ilyet használok és a legtöbb esetben halk-normál hangerőn üzemel rendszer bármilyen hallható minőségromlás nélkül.
A digitális hangerő szabályzás nem több egy matematikai műveletnél, nincs rajta mit megépíteni. Az összes számítógépes lejátszó szoftver alkalmazza, meg az olcsóbb DAC-ok többsége is, csak azokon nincs kivezetve a módosított digitális jel.

Ahogy fülelek írta, be kell állítani a rendszer jelszintjeit és akkor nem kell extrém módosítást alkalmazni a digitális jelen. 20-25 dB még belefér, ennek degradáló hatását a legtöbb hifista nem hallja meg és pont elég arra, hogy a napközbeni és esti hangerő különbségeket átfogja.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Hát nem.
A legjobb digitális hangerőszabályzó szoftvereken is hallani a -20dB alatti tartományban némi (egyéni érzékenység kérdése) minőségromlást. Ezért fontos az audio rendszer érzékenység szintezése, ne legyen nagyobb feszültség erősítése az erősítőknek a kelleténél. Érdekes, de érthető, hogy halk zenehallgatáskor a további minőségromlás már belevész a környezeti zajba.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

alto írta:
2019.09.02., hétf. 21:17
denesdr írta:
2019.09.02., hétf. 08:07
Sziasztok!

Lehet nem a legjobb helyre írom, de nem találtam jobb topikot e célra. Ha van erre jobban megfelelő topic akkor kérek egy mod-ot rakjon át!

Szóval tud-e valaki olyan DAC-ról (mondjuk nem muszály feltétlen DAC-nak lennie) amin van sztereó hengerőszabályzott digitális kimenet? Aktív, digitális bemenettel rendelkező hangfal "előfokaként" funkcionálna, szóval jó volna hozzá kijelző és távirányító is.
Jelenleg egyetlen (vagyis kettő) ilyenről tudok ami pedig a MiniDSP SHD (ez DAC-os) vagy ennek a Studio (digital only) változata.
Egyik problémám ezekkel, hogy távról egyik sem ki/bekapcsolható, illetve a Studio változat egyáltalán nem kapcsolható ki/be (lol), nincs is rajta se ilyen gomb se kapcsoló, semmi. Tudom lehetne master/slave elosztóval játszani, van is ilyenem, de pont egy ilyen eszközt szeretnék masternek.
A másik probléma, hogy nem túl olcsóak, bár ez áthidalható azért :D

Vagy esetleg egy kiszuperált (pl. hibás végfokú) AV erősítő modolható lenne ilyen célra?

Köszi!
A hangerőszabályozott digitális kimenet ritka, mint a fehérholló. Ez nem véletlen, egy digitálisan lehallkított jel felbontás csökkenést eredményez ugyanis. Emlékeim szerint pl. a Logitech Transporter hálózati lejátszó tudta ezt.
Köszönöm a választ!
Úgy néz ki, hogy ez a Logitech ketyere tényleg tudja ezt a funkciót, a használati útumutató is azt írja, hogy az összes kimenet hangerőszabályzott.
Igen, elvileg dinamikacsökkenést okoz a digitális hangerőszabályzás, aztán, hogy ebből mennyi hallható a való életben az egy más kérdés. Egy jól megépített digitális szábályzás általában teljesen jól működhet, tudom mert már egy jó ideje magam is ilyet használok és a legtöbb esetben halk-normál hangerőn üzemel rendszer bármilyen hallható minőségromlás nélkül.
Persze vannak gyengébb megoldások is, mint amikor egy eleve nem topkategóriás DAC-chip hangerőszabályzását használják ilyen célra.
A MiniDSP nagyon jól szerepel méréseken és fülre is állítólag, itt egy pont ilyen célra kifeljesztett DSP-t használnak hangerőszabályzásra.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

A WXC50 is tudja...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

denesdr írta:
2019.09.02., hétf. 08:07
Sziasztok!

Lehet nem a legjobb helyre írom, de nem találtam jobb topikot e célra. Ha van erre jobban megfelelő topic akkor kérek egy mod-ot rakjon át!

Szóval tud-e valaki olyan DAC-ról (mondjuk nem muszály feltétlen DAC-nak lennie) amin van sztereó hengerőszabályzott digitális kimenet? Aktív, digitális bemenettel rendelkező hangfal "előfokaként" funkcionálna, szóval jó volna hozzá kijelző és távirányító is.
Jelenleg egyetlen (vagyis kettő) ilyenről tudok ami pedig a MiniDSP SHD (ez DAC-os) vagy ennek a Studio (digital only) változata.
Egyik problémám ezekkel, hogy távról egyik sem ki/bekapcsolható, illetve a Studio változat egyáltalán nem kapcsolható ki/be (lol), nincs is rajta se ilyen gomb se kapcsoló, semmi. Tudom lehetne master/slave elosztóval játszani, van is ilyenem, de pont egy ilyen eszközt szeretnék masternek.
A másik probléma, hogy nem túl olcsóak, bár ez áthidalható azért :D

Vagy esetleg egy kiszuperált (pl. hibás végfokú) AV erősítő modolható lenne ilyen célra?

Köszi!
A hangerőszabályozott digitális kimenet ritka, mint a fehérholló. Ez nem véletlen, egy digitálisan lehallkított jel felbontás csökkenést eredményez ugyanis. Emlékeim szerint pl. a Logitech Transporter hálózati lejátszó tudta ezt.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Sziasztok!

Lehet nem a legjobb helyre írom, de nem találtam jobb topikot e célra. Ha van erre jobban megfelelő topic akkor kérek egy mod-ot rakjon át!

Szóval tud-e valaki olyan DAC-ról (mondjuk nem muszály feltétlen DAC-nak lennie) amin van sztereó hengerőszabályzott digitális kimenet? Aktív, digitális bemenettel rendelkező hangfal "előfokaként" funkcionálna, szóval jó volna hozzá kijelző és távirányító is.
Jelenleg egyetlen (vagyis kettő) ilyenről tudok ami pedig a MiniDSP SHD (ez DAC-os) vagy ennek a Studio (digital only) változata.
Egyik problémám ezekkel, hogy távról egyik sem ki/bekapcsolható, illetve a Studio változat egyáltalán nem kapcsolható ki/be (lol), nincs is rajta se ilyen gomb se kapcsoló, semmi. Tudom lehetne master/slave elosztóval játszani, van is ilyenem, de pont egy ilyen eszközt szeretnék masternek.
A másik probléma, hogy nem túl olcsóak, bár ez áthidalható azért :D

Vagy esetleg egy kiszuperált (pl. hibás végfokú) AV erősítő modolható lenne ilyen célra?

Köszi!

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Érdemes megkülönböztetni (merthogy sokan keverik) az eredeti, Kondo mester nevével fémjelzett japán Audio Note-ot, a Peter Qvortrup nevével jegyzett angol Audio Note-tól. Míg az előbbi tényleg zseniális termékeket dobott piacra, az utóbbi közel sem ugyanaz a színvonal. Szerintem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

SoundMania írta:
2019.08.30., pén. 07:04
fülelek írta:
2019.08.29., csüt. 21:28
Nem sok értékelhető AN cuccot hallottam az utóbbi 30 évben, de olyat, ami ár/érték arányban is jó lett volna -egyet sem.
A markecing XXI. századi újmagyar kifejezés jut mindig eszembe erről a cégről, igaz, hogy mások is csinálják, de P.Q. fejlesztette tökélyre...:D
Valószínű más koncepció alapján építed a készülékeid mint amiben az Audio Note hangzásvilága jól belepasszolhatna. Nekem sincs ilyen gyári készülékem. Viszont nagyon jól be- ,és össze lehet hangolni őket a tulajdonos ízlésvilágával és van bennük potenciál az elmélyült élvezetes és könnyű zenehallgatáshoz. Szóval nem szólnám le mindet ilyen könnyen, de elismerem dolgozni kell velük. Viszont sztem megéri a foglalkozás!
Az AN cuccok ár/érték arányán lehetséges elgondolkozni természetesen, de egy full AN rendszerben azért nagyon jól tudnak a DAC-ok működni. Kb 6-7 évig használtam többféle AN rendszerben DAC1, DAC3, DAC 3 SIgnature és DAC 5 D/A-kat és meg van a helyük a nap alatt, P1 SE, Meishu, P4 és Kondo-féle eredeti Kagekivel és habár azóta másfelé vitt az izlésem, de nagyon kellemes emlékeim vannak ezekről az időkről. Anno Micromega Duo és Trio transzportokkal használtam az AN D/A-kat és tökéletes párosítás volt.

Most hogy hónapok óta kisérletezek az AN/EVGA Nu Audio PCIe hangkártyával, biztosan álíthatom, hogy a kb 100e Ft-os áráért ez egy igen nagyon jó vétel. Ennyi pénzért egyszerűen nem lehet benne csalódni és az A/D konvertere is egészen jó.
Még adós vagyok a részletes tapasztalataimmal ennek kapcsán, többször is igértem más topikokban, hogy megírom és meg is fogom, csak nagyon sok egyéb dolgom is van manapság. Nem felejtettem el. :)

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Egyetértek "fülelekkel". Ha van is olyan, ami jó, irreálisan drága. Van ittfenn La présance (Core audio dac és Spdf átalakító egyben), szerintem mindenképpen érdemes inkább azt számításba venni...

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Van aki épít fődarabokból AN klón valamilyen szintű (szinte biztos, hogy pontosan besorolhatatlan lesz a gyári szintekbe) DAC-ot, és nagyon szerethető hangot ki lehet ezekből hozni, akár jó áron is.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

fülelek írta:
2019.08.29., csüt. 21:28
Nem sok értékelhető AN cuccot hallottam az utóbbi 30 évben, de olyat, ami ár/érték arányban is jó lett volna -egyet sem.
A markecing XXI. századi újmagyar kifejezés jut mindig eszembe erről a cégről, igaz, hogy mások is csinálják, de P.Q. fejlesztette tökélyre...:D
Valószínű más koncepció alapján építed a készülékeid mint amiben az Audio Note hangzásvilága jól belepasszolhatna. Nekem sincs ilyen gyári készülékem. Viszont nagyon jól be- ,és össze lehet hangolni őket a tulajdonos ízlésvilágával és van bennük potenciál az elmélyült élvezetes és könnyű zenehallgatáshoz. Szóval nem szólnám le mindet ilyen könnyen, de elismerem dolgozni kell velük. Viszont sztem megéri a foglalkozás!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nem sok értékelhető AN cuccot hallottam az utóbbi 30 évben, de olyat, ami ár/érték arányban is jó lett volna -egyet sem.
A markecing XXI. századi újmagyar kifejezés jut mindig eszembe erről a cégről, igaz, hogy mások is csinálják, de P.Q. fejlesztette tökélyre...:D

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

Nagyon köszönöm!
Tartalmas,lényegi,és segítő,a válasz.Azért látom AN vonalon is óvatosa kell lépkedni értem és érzem a lényegi mondanivalót.
leborulok.gif
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

harcsapapa írta:
2019.08.29., csüt. 11:07
Köszönöm a választ.
Nagyon mocorog az a bogár,és Az AN. DAC felé húz a szivecském ,no meg az eszem is.A piac tele mindenféle csicsás és gagyi termékkel.Olvasgatok úgy látom jó portéka az AN DAC .Igaz még sajnos nem volt szerencsém meghallgatni egy árva darabot sem.
Akkor máshogy fogalmazok kezdésnek pl.300000 ft ig egy sorrend érdekelne.igazából a nagy vasak anyagilag most nem férnek bele.
Értem és ilyesmire is gondoltam!
Nos személy szerint az AN DAC 2x-et javasolnám vagy 2.1 ( lényeg hogy már AD1865-tel szerelt) .
Esetleg még el lehet kezdeni egy nagydobozos AN DAC 1x-el ( szintén AD1865 legyen már benne.!!!!!)
A különbség az árakon kívül a nagyobbikban már van I/v trafó, amitől elkezdenek már jól szólni ezek a dacok! Valamint részben jobb alkatrészeket tartalmaz, ami szintén hozzájárul a jobb hanghoz.
Azért javaslom a Dac 1-ből a nagy dobozost (ami azonos méret a dac 2-vel) mert a kis dobozosokban lényegesen kevesebb a hely a felfejlesztéshez dac2-re. Valamint a hőcserélése is rosszabb a kis dobozoknak ami az alkatrészek élettartamának kárára válik!
Szóval sztem egy Dac2 ad1865-tel, vagy ha nincs elérhető és sürgős a dolog illetve ha anyagilag annak az ára megterhelő, akkor meg lehet venni a dac 1-et is ad1865-tel, de azzal kalkulálni kell, hogy kell! még hozzá majd I/V trafó, meg pár alkatrész cseréje és akkor legalább olyan jó lesz mint a dac 2.
Sőt ha ismered az AN gyakorlatát , innen még lehet tovább lépegetni!!!! :)
Ha bármi érdekel ezekkel kapcsolatban még, keress meg privátban. Tudok neked csinálni dac1-ből bármikor dac2-őt, meg jobbat is.
Vagy dac2-ből jobbat..... Lényeg hogy nagy doboza legyen meg AD1865!

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

harcsapapa írta:
2019.08.29., csüt. 11:07
Köszönöm a választ.
Nagyon mocorog az a bogár,és Az AN. DAC felé húz a szivecském ,no meg az eszem is.A piac tele mindenféle csicsás és gagyi termékkel.Olvasgatok úgy látom jó portéka az AN DAC .Igaz még sajnos nem volt szerencsém meghallgatni egy árva darabot sem.
Akkor máshogy fogalmazok kezdésnek pl.300000 ft ig egy sorrend érdekelne.igazából a nagy vasak anyagilag most nem férnek bele.
Az adásvétel "lejátszók, felvevők, tunerek, DAC, stb..." topicban van most kettő is eladó: AN DAC 0.1 és 1.X . A 0.1 kicsit hátrébb, de még az is aktuális, ha jól láttam.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

Köszönöm a választ.
Nagyon mocorog az a bogár,és Az AN. DAC felé húz a szivecském ,no meg az eszem is.A piac tele mindenféle csicsás és gagyi termékkel.Olvasgatok úgy látom jó portéka az AN DAC .Igaz még sajnos nem volt szerencsém meghallgatni egy árva darabot sem.
Akkor máshogy fogalmazok kezdésnek pl.300000 ft ig egy sorrend érdekelne.igazából a nagy vasak anyagilag most nem férnek bele.
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

harcsapapa írta:
2019.08.29., csüt. 05:23
Kedves fórumozók.
Segítséget szeretnék kérni az AN.DAC evolúciójáról.
Az első típus és mettől meddig gyártották.És igy tovább a mostanival bezárólag.
Vagy egy link. is elég ha az részletezi.
Előlre is köszönöm.
Szia! Az első PCM63 majd a következő AD1865 dac ic-vel készültek mind érdekelnek?
Nem ismerem ugyan az összes gyári verziót meg gyártási idejüket, de vedd figyelembe, hogy sok upgrade termék lehet forgalomba különböző kiépítésekben és elnevezésekkel. Ezeket nem mindig egyszerű követni.
Mihez kellenének az infók? Hátha más irányból közelítve többre mész.

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

Kedves fórumozók.
Segítséget szeretnék kérni az AN.DAC evolúciójáról.
Az első típus és mettől meddig gyártották.És igy tovább a mostanival bezárólag.
Vagy egy link. is elég ha az részletezi.
Előlre is köszönöm.
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

tottyi írta:
2019.08.19., hétf. 11:13
Jozef76 írta:
2019.08.15., csüt. 09:28
Van egy Chord 2qute dacom.
A saját kis 0,5A tápjával. Akitől vettem mondta hogy több felé verzióban épített hozzá lineáris tápot. Jobb hangot soha nem produkált velük csak más volt. Ami jó lett az egy nagyméretű számítógép kapcsoló üzemű tápja. Eszembe jutott hogy van nekem a szekrénybe egy kis bedugos tápom amin a feszültséget lehet változtatni. Gyorsan előkeresem beállítottam a jó feszültsége és 3A lett. Bedug zene indít és megtátosodott tőle. Mivel már legalább 10 éve megvan a belsejébe belenéztem és noném kínai kondik benne. Rendeltem Audio Note kondikat bele. Tegnap hoztam el a műszerésztől a tápot aki kicseréltem a kondikat. Gyorsan bedug azt indul a zene. Megint sokat javult a hang! Lényegesen tisztább az egész hangkép, részletek kerültek elő, több a levegő a zenészek közt, jobb a dinamika. Igaz még friss nagyon meg be kell járodnia.
Meghálája nagyon a nagyobb tápot és jó kondikat a tápba ez a Chord dac.
Nekem is ilyen dac-om van de nem probalgattam mas tapokat mert Rob Watts a dac fejlesztoje is megirta, hogy felesleges probalgatni mas tapokkal mert nem hallott nagy kulonbsegeket mas tapokkal. Ennek ellenere elhiszem, hogy Te igen. :napsut:
Ezt nem csak én hallottam! A kondi csere előtti állapotban is hallották pár ember meg a gyári táppal is. A fejlesztője lehet hogy így nyilatkozott csak sajnos nem igaz!
Nem nagy befektetés hogy kipróbáld egy nagyobb táppal!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”