Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cables írta:
2019.09.01., vas. 20:57
denesdr írta:
2019.09.01., vas. 10:37

..nézzünk már bele egy akármilyen erősítőbe, hogy ott milyen szimpla vezetékek futnak amik ugyanúgy a jelútban vannak és nem rontanak semmit a hangon.
Ez egy nagyon nagy tévedés. Én a saját gym. erősítőmet használom legalább 30 éve. Pár éve áthuzaloztam hatalmasat javult a hangja.
Ok, de mondjuk nem mindegy azért, hogy mi volt a tiédben előtte. Lehet, hogy a semmit nem ront kijelentéssel túllőttem egy kicsit a célon. :smile29:

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

denesdr írta:
2019.09.01., vas. 10:37

..nézzünk már bele egy akármilyen erősítőbe, hogy ott milyen szimpla vezetékek futnak amik ugyanúgy a jelútban vannak és nem rontanak semmit a hangon.
Ez egy nagyon nagy tévedés. Én a saját gym. erősítőmet használom legalább 30 éve. Pár éve áthuzaloztam hatalmasat javult a hangja.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

denesdr írta:
2019.09.01., vas. 20:07
Ez ott van tényleg, .... Azért rézhuzagolás csak van a nyákon vagy az sincs?
Hát, áramvezető nélküli elektronikát még nem találtak ki.
Azért ebben törekedtek a jelutak minimalizálására. De hogy a nyák csak minimálisan befolyásolja a jelterjedést, az alapanyaga a ma már nem létező arlon (a teflon egy speciális változata), a jelutak a létező legminimálisabbak és a réz fólia arannyal bevont. Tényleg "ott van". A hangja is.
Csatolmányok
532 input board.jpg
532 input board.jpg (421.81 KiB) Megtekintve 3319 alkalommal

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

LIMAR írta:
2019.09.01., vas. 19:17
denesdr írta:
2019.09.01., vas. 10:37
Vagy amikor például egy pár centis jumper kábel töbsszázezerbe kerül, nézzünk már bele egy akármilyen erősítőbe, hogy ott milyen szimpla vezetékek futnak amik ugyanúgy a jelútban vannak és nem rontanak semmit a hangon.
Az akármilyenekben igen.
De vannak olyan nem akármilyenek, amikben egyetlen cm belső jelkábelezés sincs sem a bemeneten, sem a kimeneten.
Ez ott van tényleg, bár én nem kábelezést írtam (csak, hogy kicsit kötekedjek :D ). Azért rézhuzagolás csak van a nyákon vagy az sincs?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

denesdr írta:
2019.09.01., vas. 10:37
Vagy amikor például egy pár centis jumper kábel töbsszázezerbe kerül, nézzünk már bele egy akármilyen erősítőbe, hogy ott milyen szimpla vezetékek futnak amik ugyanúgy a jelútban vannak és nem rontanak semmit a hangon.
Az akármilyenekben igen.
De vannak olyan nem akármilyenek, amikben egyetlen cm belső jelkábelezés sincs sem a bemeneten, sem a kimeneten.
Csatolmányok
532.jpg
532.jpg (629.43 KiB) Megtekintve 3331 alkalommal

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

wittao írta:
2019.09.01., vas. 10:55
Akkor orulj neki, Neked egyszeru dolgod van, par ezer Ft-bol fel tudod kabelezni az egesz rendszeredet. Vannak akik nem ennyire szerencsesek, vagy mast szeretnenek.
Végülis mindenki arra költi a pénzét amire szeretné. Bár ha megnézzük mondjuk egy "komolyabb" tápkábel árát, na ennyiből a legtöbb helyiség rendberakható akusztikailag (ami ráadásul mérhető és hallható is bárki számára), nem kérdés, hogy melyiket választanám. Persze az akusztikus penelek nem hordoznak olyan marketing illetve szociális értékeket mint a "hi-tech" kütyük, köztük a kábelek, de hát ez van, nem lehet minden tökéletes.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

wittao írta:
2019.09.01., vas. 10:14
denesdr írta:
2019.09.01., vas. 10:03
wittao írta:
2019.09.01., vas. 09:11

Varhato egy ujabb botrany a nemeteknel, allitolag az S600 Merciket addig rontogatja a nemet gyarto mig a vegen A180 nem lesz belole.
Valószínűleg ezt irónikusan gondoltad, de valójában az autóiparban (de máshol is) is megfigyelhetó a szándékos gyenge minőség gyártása az utóbbi időkben, ami ráadásul sokszor nemhogy olcsóbb hanem még drágább is mint előtte. Noha nem lesz egy S600-ból A180, ott azért egyéb különbségek is vannak, de az irány efelé mutat.
Lehet volt benne “kis” ironikussag :) inkabb attol valtozik meg a vercukorszintem, amikor elkezdik ekezni ugy altalaban a gyartokat, mert szeles a kinalat. A masik pont azert elezi, mert csak olcso es draga van, es velhetoen az olcso az neki keves a dragat meg nem tudja megfizetni. Nem ertem az ilyen gondolkodast sem, miert pont felulrol kezdenenek lefele rontani egy jo kabelen? Nem lehet, hogy egy olcsobb kabelnel nem is azt a strukturat, izolaciot, vezetoszalak szamat, csatlakozokat stb. alkalmaznak mint a dragabbaknal? Es mar csak a felsorolt par tenyezo kombinacioja is sok arkategoriat dob ki onmagaban. Ott van az is, van olyan gyarto aki alsobb kategoriakban rezet hasznal, kozepkategoriaban ezustot, a legfelsoben pedig meg valami ritka sarkanyfu fozetbol gozol 0.0001 mikront a vezetosavra... szoval inkabb a forditottja igaz szerintem, van egy jobb megoldas es a regi ha kifutotta magat akkor bent hagyjak a kinalatban nyomottabb aron, utana jon meg egy es meg egy. Azert 15-20-30 ev alatt fel tud egy gyarto halmozni par tipust :)
Magam reszerol jobban szeretek 6-bol valasztani mint 1-bol.
Szerintem meg az van, hogy igazából nincs szükség 7-8 féle kábelre egyazon funkció ellátására. A kábelgyártás messze nem olyan költséges mint amennyire a butik Hifi kábelek árcéduláiról következtethető lenne, egyszerűen nevetséges, hogy néha milyen árakat találnak ráírni a termékeikre, nekem meg ettől megy fel a vércukrom, bár az utóbbi időben egyre inkább hidegen hagy.
A nagy választék impozáns lehet első látásra, de aztán jön a bőség zavara, meg hopp van egy drágább ami lehet, hogy mégjobb és így tovább, meg legyen mindenkinek a pénztárcájához passzoló, ez jó kis marketing.
Vagy amikor például egy pár centis jumper kábel töbsszázezerbe kerül, nézzünk már bele egy akármilyen erősítőbe, hogy ott milyen szimpla vezetékek futnak amik ugyanúgy a jelútban vannak és nem rontanak semmit a hangon.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

wittao írta:
2019.09.01., vas. 09:11
Mathias írta:
2019.09.01., vas. 08:04
denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 19:43
Illetve, ha az olcsóbb kábelek hangolásra vannak, akkor a gyártók ezt miért nem hangoztatják és miért nincs bővebb információ, hogy egy adott kábel merre viszi a hangot vagy milyen rendszerbe való?
Szerintem van olyan nagy kábelgyártó cég(pl van a "jó" kábel nagyon drágán és alatta vagy még 6-7 kategória), ahol a mérnöki munkaórák azzal telnek hogy a csúcs alatti kábeleket addig "rontogatják" míg különbség nem lesz egymáshoz és a top kábelhez képest. Nekem valahogy nem szimpatikusak ezek a gyártók ahol van csomó kategória a kábeleknél.
Varhato egy ujabb botrany a nemeteknel, allitolag az S600 Merciket addig rontogatja a nemet gyarto mig a vegen A180 nem lesz belole.
Valószínűleg ezt irónikusan gondoltad, de valójában az autóiparban (de máshol is) is megfigyelhetó a szándékos gyenge minőség gyártása az utóbbi időkben, ami ráadásul sokszor nemhogy olcsóbb hanem még drágább is mint előtte. Noha nem lesz egy S600-ból A180, ott azért egyéb különbségek is vannak, de az irány efelé mutat.
Jómagam mint gyártó (nem audio készülék) állíthatom, hogy olyan dolgokat fejlesztenek néha a mérnökök amire nem is gondolna az ember. Miután elértek egy bizonyos minőségi szintet, onnantól kezdve nem az lesz a tervezés középpontjában, hanem a minél nagyobb haszonszerzés, tisztelet a kivételnek.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »

denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 19:43
Illetve, ha az olcsóbb kábelek hangolásra vannak, akkor a gyártók ezt miért nem hangoztatják és miért nincs bővebb információ, hogy egy adott kábel merre viszi a hangot vagy milyen rendszerbe való?
Szerintem van olyan nagy kábelgyártó cég(pl van a "jó" kábel nagyon drágán és alatta vagy még 6-7 kategória), ahol a mérnöki munkaórák azzal telnek hogy a csúcs alatti kábeleket addig "rontogatják" míg különbség nem lesz egymáshoz és a top kábelhez képest. Nekem valahogy nem szimpatikusak ezek a gyártók ahol van csomó kategória a kábeleknél.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

LIMAR írta:
2019.08.31., szomb. 18:58
MrCollector írta:
2019.08.31., szomb. 18:44
Az ár, sajnos, nem mindig tükrözi a minőséget.
Azonos gyártó drágább kábele biztosan magasabb minőségű, mint az olcsóbb.
Ha egy rendszer erőteljesen érzékeny a kábelezésre és abban egy olcsóbb (gyengébb) kábellel jobb hangot érünk el, az nem a kábelt minősíti.
Egy kábel funkciója, hogy kihozza a rendszerből a maximumot. Sok rendszernél ez erőteljes korrigálással érhető el. Oda valók az olcsóbb és sokkal jobban hangolásra tervezett kábelek.
Alapjaiban jó rendszer nem igényel hangolást, oda sajnos csak a gyártók csúcs kábelei illenek. És majdnem mindegy, hogy ez melyik gyártó kábele. A legtöbb gyártó csúcs kábelei ki tudják szolgálni a legjobb rendszereket. De ezekbe olcsó, hangolásra tervezett kábelekkel nem kellene kísérletezni. Garantáltan lerontják a hangminőséget, elviszik valamilyen irányba. Persze, ha ez valakinek tetszik, lelke rajta.
Nyilvánvalóan nem azonos márkán belüli különbségekre gondoltam. Én úgy gondolom, azért kísérleteznek az emberek, mert elégedetlenek a rendszerük hangjával. És valamelyiken semmiféle kábel sem tud segíteni.

Online
Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 19:23
LIMAR írta:
2019.08.31., szomb. 18:58
MrCollector írta:
2019.08.31., szomb. 18:44
Az ár, sajnos, nem mindig tükrözi a minőséget.
Alapjaiban jó rendszer nem igényel hangolást, oda sajnos csak a gyártók csúcs kábelei illenek.
Egy Klotz csúcskábel métere 1000Ft körül van, akkor ez hová tartozik? Végülis egy neves gyártó csúcskábele, stúdiókban is sokszor ilyen és ehhez hasonlók vannak vagy stúdióba nem kell ettől "jobb"? Miért, nem fontos a jobb hangminőség?
Olvassad vissza a 2019 június 15-18 közötti, ezen topikban zajlott diskurzust, választ találsz a kérdésedre. :napsut:

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 19:43
Illetve, ha az olcsóbb kábelek hangolásra vannak, akkor a gyártók ezt miért nem hangoztatják és miért nincs bővebb információ, hogy egy adott kábel merre viszi a hangot vagy milyen rendszerbe való?
Mondjuk az elektronika és hangfalgyártók sem tesznek ilyet, pedig ott aztán tényleg van bőven különbség ami ráadásul könnyen mérhető is általában.
Ha a forgalmazó ád magára tudja hogy mit árul. Én pl megmondtam hogy mihez keresek egy doromboló hangú összekötőt, mennyi a keret és már adták is a kezembe. És érdekes mód nem basztak át. Tényleg azt kaptam amit elvártam. Én nem szégyellek a kereskedővel egyeztetni.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Illetve, ha az olcsóbb kábelek hangolásra vannak, akkor a gyártók ezt miért nem hangoztatják és miért nincs bővebb információ, hogy egy adott kábel merre viszi a hangot vagy milyen rendszerbe való?
Mondjuk az elektronika és hangfalgyártók sem tesznek ilyet, pedig ott aztán tényleg van bőven különbség ami ráadásul könnyen mérhető is általában.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

LIMAR írta:
2019.08.31., szomb. 18:58
MrCollector írta:
2019.08.31., szomb. 18:44
Az ár, sajnos, nem mindig tükrözi a minőséget.
Alapjaiban jó rendszer nem igényel hangolást, oda sajnos csak a gyártók csúcs kábelei illenek.
Egy Klotz csúcskábel métere 1000Ft körül van, akkor ez hová tartozik? Végülis egy neves gyártó csúcskábele, stúdiókban is sokszor ilyen és ehhez hasonlók vannak vagy stúdióba nem kell ettől "jobb"? Miért, nem fontos a jobb hangminőség?

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

MrCollector írta:
2019.08.31., szomb. 18:44
denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 17:11
Egyébként az mitől lehet, hogy a legtöbb kábel között nem lehet mérni semmiféle hangtarománybeli átviteli (és egyéb pl. torzítás, rezonancia stb.) különbséget (mondjuk van amikor lehet mérni), de egyesek mégis óriási különbségeket vélnek felfedezni?!
Nem tudjuk mit kellene mérni? Vagy az emberi hallás pontosabb lenne a műszereknél? Vagy egész egyszerűen a mérőjel az nem zene és kész? De akkor a gyártók vajon tudják mit kell mérni vagy nem is mérnek mert az nem zene? Ha mérnek, akkor miért nem adják közre a mérési eredményeket szokásos marketing maszlag helyett (szakmai titok?) ? Ha nem tudják,akkor ők is csak találgatnak és amelyik kábel jobbnak tűnik NEKIK fülre azt drágábban adják? Vagy az egészet csak beképzeli az ember? Tényleg ilyen gyenge láncszem lenne egy táphálózati dugó (persze valamilyen szinten érthető, hogy az)? Vajon a "jó" hanghoz tényleg kell a drága kábel?
Egy régebbi Nordost kábeldemonstráció körülményeit ismerjük azért, ahol az egyre dráguló kábeleknél egyre hangosabbbak voltak szándékosan a zeneszámok mint kiderült!

Gondolom most majd jól megkapom itt a savat :D , hogy kit érdekel a mérés, meg kell hallgatni és kész! De amikor egy darab kábel áráért akár házat is lehet venni, azért csak tudni szeretné az ember a miértet vagy nem? Mondjuk aki annyiéert vesz kábelt lehet, hogy pont le...ja! Például Rolex sem pontosabb egy Casiónál, mégis sokan megveszik, mondjuk Ők tisztában is vannak vele, hogy nem pontosabb, nem is azért veszik.

Bocsi a hosszú brainstormért, de tényleg kiváncsi lennék szóval ne kövezzetek meg! :smile53:
A kérdés teljesen jogos. A rendszer meghatározza milyen kábeleket érdemes venni. Az ár, sajnos, nem mindig tükrözi a minőséget. És itt nem a vastagságra, szépségre stb. gondolok. Hanem a rendszer hangjára gyakorolt hatásáról. Egyébként ténylegesen igaz a megállapítás, meg kell hallgatni. Sokáig én is szkeptikus voltam ezzel a témával kapcsolatban. De sajnos megtapasztaltam és azóta a kereteim és a józan ész szabályai szerint próbálom kiválasztani a kábeleimet. Szerencsés esetben ez hamar sikerül és megnyugszol. Persze ezzel a legtöbben nem így vannak. Ha pedig nem hallod a különbséget boldog lehetsz, nem kell költened rá.
Köszi a választ! Azt hiszem végülis szerencsém van, mivel amúgy sem szívesen adnék ki például 20-30-ezer forintot 1db Furutech villásdugért meg ugyanennyit a hozzá való kábel méteréért, tehát a kör viszonylag szűk innentől kezdve. Szerintem a személyes hifista ismerősem kicsit "lenéznek" ezért mégha nem is nagyon hangoztatják, nekik általában Nordost és társaik vannak :D

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

MrCollector írta:
2019.08.31., szomb. 18:44
Az ár, sajnos, nem mindig tükrözi a minőséget.
Azonos gyártó drágább kábele biztosan magasabb minőségű, mint az olcsóbb.
Ha egy rendszer erőteljesen érzékeny a kábelezésre és abban egy olcsóbb (gyengébb) kábellel jobb hangot érünk el, az nem a kábelt minősíti.
Egy kábel funkciója, hogy kihozza a rendszerből a maximumot. Sok rendszernél ez erőteljes korrigálással érhető el. Oda valók az olcsóbb és sokkal jobban hangolásra tervezett kábelek.
Alapjaiban jó rendszer nem igényel hangolást, oda sajnos csak a gyártók csúcs kábelei illenek. És majdnem mindegy, hogy ez melyik gyártó kábele. A legtöbb gyártó csúcs kábelei ki tudják szolgálni a legjobb rendszereket. De ezekbe olcsó, hangolásra tervezett kábelekkel nem kellene kísérletezni. Garantáltan lerontják a hangminőséget, elviszik valamilyen irányba. Persze, ha ez valakinek tetszik, lelke rajta.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 17:11
Egyébként az mitől lehet, hogy a legtöbb kábel között nem lehet mérni semmiféle hangtarománybeli átviteli (és egyéb pl. torzítás, rezonancia stb.) különbséget (mondjuk van amikor lehet mérni), de egyesek mégis óriási különbségeket vélnek felfedezni?!
Nem tudjuk mit kellene mérni? Vagy az emberi hallás pontosabb lenne a műszereknél? Vagy egész egyszerűen a mérőjel az nem zene és kész? De akkor a gyártók vajon tudják mit kell mérni vagy nem is mérnek mert az nem zene? Ha mérnek, akkor miért nem adják közre a mérési eredményeket szokásos marketing maszlag helyett (szakmai titok?) ? Ha nem tudják,akkor ők is csak találgatnak és amelyik kábel jobbnak tűnik NEKIK fülre azt drágábban adják? Vagy az egészet csak beképzeli az ember? Tényleg ilyen gyenge láncszem lenne egy táphálózati dugó (persze valamilyen szinten érthető, hogy az)? Vajon a "jó" hanghoz tényleg kell a drága kábel?
Egy régebbi Nordost kábeldemonstráció körülményeit ismerjük azért, ahol az egyre dráguló kábeleknél egyre hangosabbbak voltak szándékosan a zeneszámok mint kiderült!

Gondolom most majd jól megkapom itt a savat :D , hogy kit érdekel a mérés, meg kell hallgatni és kész! De amikor egy darab kábel áráért akár házat is lehet venni, azért csak tudni szeretné az ember a miértet vagy nem? Mondjuk aki annyiéert vesz kábelt lehet, hogy pont le...ja! Például Rolex sem pontosabb egy Casiónál, mégis sokan megveszik, mondjuk Ők tisztában is vannak vele, hogy nem pontosabb, nem is azért veszik.

Bocsi a hosszú brainstormért, de tényleg kiváncsi lennék szóval ne kövezzetek meg! :smile53:
A kérdés teljesen jogos. A rendszer meghatározza milyen kábeleket érdemes venni. Az ár, sajnos, nem mindig tükrözi a minőséget. És itt nem a vastagságra, szépségre stb. gondolok. Hanem a rendszer hangjára gyakorolt hatásáról. Egyébként ténylegesen igaz a megállapítás, meg kell hallgatni. Sokáig én is szkeptikus voltam ezzel a témával kapcsolatban. De sajnos megtapasztaltam és azóta a kereteim és a józan ész szabályai szerint próbálom kiválasztani a kábeleimet. Szerencsés esetben ez hamar sikerül és megnyugszol. Persze ezzel a legtöbben nem így vannak. Ha pedig nem hallod a különbséget boldog lehetsz, nem kell költened rá.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Egyébként az mitől lehet, hogy a legtöbb kábel között nem lehet mérni semmiféle hangtarománybeli átviteli (és egyéb pl. torzítás, rezonancia stb.) különbséget (mondjuk van amikor lehet mérni), de egyesek mégis óriási különbségeket vélnek felfedezni?!
Nem tudjuk mit kellene mérni? Vagy az emberi hallás pontosabb lenne a műszereknél? Vagy egész egyszerűen a mérőjel az nem zene és kész? De akkor a gyártók vajon tudják mit kell mérni vagy nem is mérnek mert az nem zene? Ha mérnek, akkor miért nem adják közre a mérési eredményeket szokásos marketing maszlag helyett (szakmai titok?) ? Ha nem tudják,akkor ők is csak találgatnak és amelyik kábel jobbnak tűnik NEKIK fülre azt drágábban adják? Vagy az egészet csak beképzeli az ember? Tényleg ilyen gyenge láncszem lenne egy táphálózati dugó (persze valamilyen szinten érthető, hogy az)? Vajon a "jó" hanghoz tényleg kell a drága kábel?
Egy régebbi Nordost kábeldemonstráció körülményeit ismerjük azért, ahol az egyre dráguló kábeleknél egyre hangosabbbak voltak szándékosan a zeneszámok mint kiderült!

Gondolom most majd jól megkapom itt a savat :D , hogy kit érdekel a mérés, meg kell hallgatni és kész! De amikor egy darab kábel áráért akár házat is lehet venni, azért csak tudni szeretné az ember a miértet vagy nem? Mondjuk aki annyiéert vesz kábelt lehet, hogy pont le...ja! Például Rolex sem pontosabb egy Casiónál, mégis sokan megveszik, mondjuk Ők tisztában is vannak vele, hogy nem pontosabb, nem is azért veszik.

Bocsi a hosszú brainstormért, de tényleg kiváncsi lennék szóval ne kövezzetek meg! :smile53:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 11:09
zoli73 írta:
2019.08.31., szomb. 10:58
denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 09:53
Sziasztok!

Valaki használt már itt Mogami 2549-et ic-nek?
A színek közt nem tudom van-e künbség? Láttam már fekete és zöld szigeteléssel is. Zöld szigetelésűből készült phono karkábel járt nálam kölcsönben. Több hétig vendégeskedett nálam, és jó benyomást tett rám.
Az ár/minőség mutatója szerintem nagyon jó. A jelenlegi karkábelem jobb hangú, de nem drámaian, viszont 3-szoros áron.
Meglátásom szerint, az árkategóriájában nagyon jó kábel, csak kevesen ismerik.
Kapható méterben is, és ha magad szereled, mégolcsobban kijön.
Mindenképpen érdemes próbát tenni vele.
Köszönöm! Külföldi oldalakon is jókat írnak róla, gondoltam rákérdezek itt is. Méterre venném, de sajnos nem látok itthon forgalmazót hozzá. Kintről lesz beszerezve úgy néz ki.
Hazai forgalmazóról én sem tudok, aki nekem kölcsönadta Ő is külföldről szerezte be.
Azért furcsa, hogy itthon nincs képviselete a márkának, pedig a stúdió és hangosítás technikában elég nagy névnek számítanak.
Sok sikert hozzá!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

zoli73 írta:
2019.08.31., szomb. 10:58
denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 09:53
Sziasztok!

Valaki használt már itt Mogami 2549-et ic-nek?
A színek közt nem tudom van-e künbség? Láttam már fekete és zöld szigeteléssel is. Zöld szigetelésűből készült phono karkábel járt nálam kölcsönben. Több hétig vendégeskedett nálam, és jó benyomást tett rám.
Az ár/minőség mutatója szerintem nagyon jó. A jelenlegi karkábelem jobb hangú, de nem drámaian, viszont 3-szoros áron.
Meglátásom szerint, az árkategóriájában nagyon jó kábel, csak kevesen ismerik.
Kapható méterben is, és ha magad szereled, mégolcsobban kijön.
Mindenképpen érdemes próbát tenni vele.
Köszönöm! Külföldi oldalakon is jókat írnak róla, gondoltam rákérdezek itt is. Méterre venném, de sajnos nem látok itthon forgalmazót hozzá. Kintről lesz beszerezve úgy néz ki.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

denesdr írta:
2019.08.31., szomb. 09:53
Sziasztok!

Valaki használt már itt Mogami 2549-et ic-nek?
A színek közt nem tudom van-e künbség? Láttam már fekete és zöld szigeteléssel is. Zöld szigetelésűből készült phono karkábel járt nálam kölcsönben. Több hétig vendégeskedett nálam, és jó benyomást tett rám.
Az ár/minőség mutatója szerintem nagyon jó. A jelenlegi karkábelem jobb hangú, de nem drámaian, viszont 3-szoros áron.
Meglátásom szerint, az árkategóriájában nagyon jó kábel, csak kevesen ismerik.
Kapható méterben is, és ha magad szereled, mégolcsobban kijön.
Mindenképpen érdemes próbát tenni vele.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Sziasztok!

Valaki használt már itt Mogami 2549-et ic-nek?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cat7505 írta:
2019.08.04., vas. 17:01
SoundMania írta:
2019.08.04., vas. 16:11
Úgy hallottam , kapható olyan vezeték már villanyszerelős boltban ami úgy néz ki mint a réz , de ha elvágja az ember, kiderül hogy alu.
Esetleg ennek nézz utána.
Ezt CCA-nak hívják (Copper Coated Aluminum) és már rég megjelent az audiós technikában is...
PL: egyes Sennheiser fejhallgatók tekercse kb. 25éve...újabban autó Hi-Fi táp és hangfal kábelek
és néhány olcsó hangfalkábelből is csak ilyet létezik már (SAL)
Vannak hangszórógyártók, akik a lengőtekercset is CCA-ból tekerik, az alacsony súly és jó hőelvezetés miatt, és már ez sem újkeletű.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

sutemenyx írta:
2019.08.04., vas. 15:49
Csak a kíváncsiság.
A felvetés jogos, emiatt nem rendeltem még belőle. Virágkötészetben nemigen izgulnak arra, hogy hány N-es aluminiumbol van, így aztán sajnos specifikálva sincsen.
Nehogy hulladékért fizess, Süti!!!

VAn nekem kb 8-10méter, konténerből mentett Andrew cnt 400 fr-kábelem. Rezezett alu középső érrel. Írj privit telefonszámmal és odaadom az egészet ajiba.
cnt-400-andrew-cable-ga304-175.jpg
cnt-400-andrew-cable-ga304-175.jpg (26.09 KiB) Megtekintve 2652 alkalommal

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

SoundMania írta:
2019.08.04., vas. 16:11
Úgy hallottam , kapható olyan vezeték már villanyszerelős boltban ami úgy néz ki mint a réz , de ha elvágja az ember, kiderül hogy alu.
Esetleg ennek nézz utána.
Ezt CCA-nak hívják (Copper Coated Aluminum) és már rég megjelent az audiós technikában is...
PL: egyes Sennheiser fejhallgatók tekercse kb. 25éve...újabban autó Hi-Fi táp és hangfal kábelek
és néhány olcsó hangfalkábelből is csak ilyet létezik már (SAL)
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”