Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: atis »

Történet röviden:
viewtopic.php?f=162&t=135244

Itteni kolléga privátban érdeklődött, felhívtam. Decemberben személyesen át tudtam volna adni az alátétet, de Neki korábban kellett volna.
Néhány (írásban) levélváltás után október 18-án feladtam Foxpost automatában az alátétet.
A telefonban és az első levélváltások alapján a bizalom bennem abszolút megvolt, így nem kértem, hogy előre utaljon a kolléga, mondtam Neki, vegye át, nézze meg, utána legyen kedves utaljon.
Az alátétet október 25-én vette át, mivel már ráírtam, hogy nem fogja tovább tárolni az automata.

Azt ugyan jelezte a kolléga, hogy nagyon elfoglalt. De a fordulat csak ezután következett.

Azóta eltelt 2 hét, többször kértem, hogy lehetőség szerint utalja át a számlámra a vételárat. Ez a mai napig nem történt meg. Ígérte, hogy utalja, napokat is megadott, de csak nem jött a pénz. Írásban kommunikál, telefont egyszer nem vette fel, gondolom volt oka, nem firtattam.
Október 18-án megköszönte, hogy feladtam, ígérte írásban, hogy hétfőn (október 21-én) intézi a pénzügyi részét.
Október 29-én kértem, hogy a megbeszéltek szerint utaljon. A válaszában azt írta, hogy másnap, azaz október 30-án küldi.
November 01-én ismét kértem írásban, hogy utaljon. Akkor azt írta, hogy sajnálja, de ahogy levegőt tud venni, ott lesz a pénz a számlámon.
Kissé meglepődtem, a következő sms üzenetében már azt jelezte, hogy van még tartozása (gondolom a munkájából fakadóan, legalábbis ahogy írta...), a legkisebb és soron következő ezek közül 800e forint...., és érdekes módon a tartozásai miatt senki nem fenyegeti jogi lépésekkel, ráadásul én reagálom le feszülten a dolgokat. Sok a dolga értsem meg. Ha kenyérre kellene nekem a pénz, már aznap (korábban) megoldja valahogy az utalást. "Remélem értjük egymást végre"

Előző bekezdéshez tartozik, hogy én már kilátásba helyeztem november 06-án, hogy jogi útra terelem a dolgokat, mert nem említette a vételi szándékával egyetemben, hogy egyrészt nem fog utalni, másrészt van még tartozása másfelé is. (Nem is érdekel, ha én bemegyek a boltba vásárolni, nem úgy hozom el a dolgokat a boltból, hogy a kasszánál azt mondom, hogy majd fizetem, ha a többi tartozásomat is kifizettem, vagy MAJD fizetek, ha lesz egy kis időm.)

Tehát sorozatosan arra hivatkozik, hogy nagyon elfoglalt, utalni nem tud, csak személyesen befizetni.

Ha előre közli, hogy nem fog tudni UTALNI, nem fog tudni befizetni "x" ideig semelyik banknál, mert nem lesz rá ideje, akkor vagy utánvéttel küldöm el, vagy el sem küldöm számára az alátétet.

Kérésem/kérdésem.

Ti meddig várnátok?
A cselekménnyel kapcsolatosan pontosan mibe ütköztethető a vevő magatartása? Csalás?
Tudna Valaki (akár privátban) ellátni tanáccsal, hogy milyen lépéseket tegyek/tehetek?

Az összeg 22e forint. Kinek sok, kinek kevés.

Én szoktam támogatni privátban sérült gyerekeket, stb... ott jobb helye lenne véleményem szerint egy ekkora összegnek, már csak ezért sem szeretném annyiban hagyni a dolgokat.

Megértek én sok dolgot, de jelenleg ott tartunk, hogy én reagálok rosszul a vevő szerint, legyek türelemmel, majd utal. Az ígért határnapok már elteltek, pénz sehol.

Ahogy megteszem majd a feljelentést azonnal jelzem itt is a kolléga megadható adatait. Addig még nem.

Köszönöm

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

akvapark írta:
2019.08.31., szomb. 19:44
zoli73 írta:
2019.08.25., vas. 19:39
akvapark írta:
2019.08.25., vas. 18:16
A dolgok jelenlegi állása szerint, úgy tűnik megszületett a megoldás, úriemberként visszavásárolja a készüléket. leborulok.gif
Amint lezajlik a tranzakció, arról is beszámolok.
Örömteli, hogy ez esetben úgy fest pozitív a végkifejlet.
Az ilyen kellemetlen meglepetések miatt tartom magam ahhoz az elvhez, hogy csak személyes átvétellel és alaposan átnézve, kipróbálva/letesztelve veszek meg bármilyen készüléket, legyen az bárhol az országban.
Igazad van.
A megoldás megszületett úriember módra, a készülék visszakerült az eladóhoz. leborulok.gif
Örömmel hallom!
Ez így happy end, még szerencse, hogy egyre kevesebb ilyen eset van már.
Azért ne add fel, majd jön egy másik SACD lejátszó szemben. ;)
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

akvapark írta:
2019.08.31., szomb. 19:44

Igazad van.
A megoldás megszületett úriember módra, a készülék visszakerült az eladóhoz. leborulok.gif
Hallelujah! :smile32:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »

zoli73 írta:
2019.08.25., vas. 19:39
akvapark írta:
2019.08.25., vas. 18:16
A dolgok jelenlegi állása szerint, úgy tűnik megszületett a megoldás, úriemberként visszavásárolja a készüléket. leborulok.gif
Amint lezajlik a tranzakció, arról is beszámolok.
Örömteli, hogy ez esetben úgy fest pozitív a végkifejlet.
Az ilyen kellemetlen meglepetések miatt tartom magam ahhoz az elvhez, hogy csak személyes átvétellel és alaposan átnézve, kipróbálva/letesztelve veszek meg bármilyen készüléket, legyen az bárhol az országban.
Igazad van.
A megoldás megszületett úriember módra, a készülék visszakerült az eladóhoz. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

akvapark írta:
2019.08.25., vas. 18:16
A dolgok jelenlegi állása szerint, úgy tűnik megszületett a megoldás, úriemberként visszavásárolja a készüléket. leborulok.gif
Amint lezajlik a tranzakció, arról is beszámolok.
Örömteli, hogy ez esetben úgy fest pozitív a végkifejlet.
Az ilyen kellemetlen meglepetések miatt tartom magam ahhoz az elvhez, hogy csak személyes átvétellel és alaposan átnézve, kipróbálva/letesztelve veszek meg bármilyen készüléket, legyen az bárhol az országban.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

akvapark írta:
2019.08.25., vas. 18:16
A dolgok jelenlegi állása szerint, úgy tűnik megszületett a megoldás, úriemberként visszavásárolja a készüléket. leborulok.gif
Amint lezajlik a tranzakció, arról is beszámolok.
:smile32:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »

A dolgok jelenlegi állása szerint, úgy tűnik megszületett a megoldás, úriemberként visszavásárolja a készüléket. leborulok.gif
Amint lezajlik a tranzakció, arról is beszámolok.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »

tonee73 írta:
2019.08.24., szomb. 14:13
akvapark írta:
2019.08.24., szomb. 10:59
Csak részben AVX-es téma, de csak itt tudok segítséget kérni.
A "Jófogáson" vettem egy Marantz SACD játszót, ami régi vágyam volt. Sajnos szinte az árú megérkezése után - aminek árusítási jelzője újszerű volt - kiderült, hogy 1./ a TOC-ot nagyon lassan olvassa be, ill. 2./bizonyos SACD-ket nem játszik le, a kijelző szerint: "The disc cannot be played".
Ez a szakember véleménye szerint a "fej" haldoklását jelenti.
Magyarán: Nem teljesíti funkcióját, csak erősen részlegesen.
Azonnal jeleztem az eladónak, aki Szegedről érkezett, hogy mi a gondom, de ő nem volt hajlandó visszafordulni a gépért. A budapesti utat nem miattam tette meg, hanem egy Mission hangsugárzót állt szándékában megvenni.
Majd egyre ordenárébb módon, először elzárkózott mindenféle megoldástól, végül belement, hogy egy Fórumtársunk levigye a készüléket, 2 SACD lemezzel és ő megnézi, hogy tényleg nem működik a portéka. Egyre indulatosabb lett, sértegetett, gúnyolódott, elszólva magát, hogy a gép 1 éve fejcserén esett át, ami az "újszerű" állítást kétségbe vonja, ill. ha tudom akkor nem megyek bele a vásárlásba. Majd először csak lecsapta a telefont, majd ki is kapcsolta, azóta a +36 70 389 3570 telefonon nem lehet elérni. Hirdetéseit levette, csak egy ma hajnali elég goromba, hazudozós, vádaskodó levél erejéig lépett be a "lada" felhasználó néven. Egy - még az árú átvételének megbeszélése idején - Radóczki Zsolt(?) néven mutatkozott be.
Tehát - bár a megfelelő jogi lépéseket = feljelentés - megtettem, de arra kérem szegedi topictársaimat, ha a név, vagy a telefonszám ismerős, segítsenek abban, hogy a dolog békésen oldódjon meg.
Ez számomra, az SACD funkció használhatatlansága miatt, csak az eredeti állapot visszaállítását jelentheti.
Szívességetek, segítségeteket köszönöm. leborulok.gif
Akvapark.
Szia Akva
Szomorúan olvasom a dolgot.Biztos, hogy "lada" a felhasználónév? A rendszer csak egy ilyen nicknevű embert talált, és ő május 18. óta nem lépett be...
Képernyőfelvétel (12).png
A "lada" a Jófogáson meglévő neve. Bár lehet, hogy itt is regisztrált így, elég sok mindet ad-vesz.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

akvapark írta:
2019.08.24., szomb. 10:59
Csak részben AVX-es téma, de csak itt tudok segítséget kérni.
A "Jófogáson" vettem egy Marantz SACD játszót, ami régi vágyam volt. Sajnos szinte az árú megérkezése után - aminek árusítási jelzője újszerű volt - kiderült, hogy 1./ a TOC-ot nagyon lassan olvassa be, ill. 2./bizonyos SACD-ket nem játszik le, a kijelző szerint: "The disc cannot be played".
Ez a szakember véleménye szerint a "fej" haldoklását jelenti.
Magyarán: Nem teljesíti funkcióját, csak erősen részlegesen.
Azonnal jeleztem az eladónak, aki Szegedről érkezett, hogy mi a gondom, de ő nem volt hajlandó visszafordulni a gépért. A budapesti utat nem miattam tette meg, hanem egy Mission hangsugárzót állt szándékában megvenni.
Majd egyre ordenárébb módon, először elzárkózott mindenféle megoldástól, végül belement, hogy egy Fórumtársunk levigye a készüléket, 2 SACD lemezzel és ő megnézi, hogy tényleg nem működik a portéka. Egyre indulatosabb lett, sértegetett, gúnyolódott, elszólva magát, hogy a gép 1 éve fejcserén esett át, ami az "újszerű" állítást kétségbe vonja, ill. ha tudom akkor nem megyek bele a vásárlásba. Majd először csak lecsapta a telefont, majd ki is kapcsolta, azóta a +36 70 389 3570 telefonon nem lehet elérni. Hirdetéseit levette, csak egy ma hajnali elég goromba, hazudozós, vádaskodó levél erejéig lépett be a "lada" felhasználó néven. Egy - még az árú átvételének megbeszélése idején - Radóczki Zsolt(?) néven mutatkozott be.
Tehát - bár a megfelelő jogi lépéseket = feljelentés - megtettem, de arra kérem szegedi topictársaimat, ha a név, vagy a telefonszám ismerős, segítsenek abban, hogy a dolog békésen oldódjon meg.
Ez számomra, az SACD funkció használhatatlansága miatt, csak az eredeti állapot visszaállítását jelentheti.
Szívességetek, segítségeteket köszönöm. leborulok.gif
Akvapark.
Szia Akva
Szomorúan olvasom a dolgot.Biztos, hogy "lada" a felhasználónév? A rendszer csak egy ilyen nicknevű embert talált, és ő május 18. óta nem lépett be...
Képernyőfelvétel (12).png
Képernyőfelvétel (12).png (214.11 KiB) Megtekintve 3145 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Csak részben AVX-es téma, de csak itt tudok segítséget kérni.
A "Jófogáson" vettem egy Marantz SACD játszót, ami régi vágyam volt. Sajnos szinte az árú megérkezése után - aminek árusítási jelzője újszerű volt - kiderült, hogy 1./ a TOC-ot nagyon lassan olvassa be, ill. 2./bizonyos SACD-ket nem játszik le, a kijelző szerint: "The disc cannot be played".
Ez a szakember véleménye szerint a "fej" haldoklását jelenti.
Magyarán: Nem teljesíti funkcióját, csak erősen részlegesen.
Azonnal jeleztem az eladónak, aki Szegedről érkezett, hogy mi a gondom, de ő nem volt hajlandó visszafordulni a gépért. A budapesti utat nem miattam tette meg, hanem egy Mission hangsugárzót állt szándékában megvenni.
Majd egyre ordenárébb módon, először elzárkózott mindenféle megoldástól, végül belement, hogy egy Fórumtársunk levigye a készüléket, 2 SACD lemezzel és ő megnézi, hogy tényleg nem működik a portéka. Egyre indulatosabb lett, sértegetett, gúnyolódott, elszólva magát, hogy a gép 1 éve fejcserén esett át, ami az "újszerű" állítást kétségbe vonja, ill. ha tudom akkor nem megyek bele a vásárlásba. Majd először csak lecsapta a telefont, majd ki is kapcsolta, azóta a +36 70 389 3570 telefonon nem lehet elérni. Hirdetéseit levette, csak egy ma hajnali elég goromba, hazudozós, vádaskodó levél erejéig lépett be a "lada" felhasználó néven. Egy - még az árú átvételének megbeszélése idején - Radóczki Zsolt(?) néven mutatkozott be.
Tehát - bár a megfelelő jogi lépéseket = feljelentés - megtettem, de arra kérem szegedi topictársaimat, ha a név, vagy a telefonszám ismerős, segítsenek abban, hogy a dolog békésen oldódjon meg.
Ez számomra, az SACD funkció használhatatlansága miatt, csak az eredeti állapot visszaállítását jelentheti.
Szívességetek, segítségeteket köszönöm. leborulok.gif
Akvapark.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
közellenség
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 21:39
Értékelés: 36
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: közellenség »

tonee73 írta:
2019.08.23., pén. 20:09
közellenség írta:
2019.08.23., pén. 10:32
Pár napja vettem egy pár Neutrik csatlakozót Frenchfries fórumtárstól. Ez a hirdetési link képekkel: viewtopic.php?p=2400759#p2400759
A képeken pedig az látható amit kaptam.
A hirdetésből csak annyi igaz hogy a csatlakozók Neutrik gyártmányúak,azonban a kettő különböző típus, nem aranyozottak és a beforrasztott és levágott vezetékből láthatóan használtak.
Persze a privát üzenetre válasz nincs.
Szóval csak fel szeretném hívni a figyelmet arra, hogy a fórumtárs kicsit "nagyotmondó" Bízom benne hogy a nagyotmondás csak a pár ezer forintos árkategóriában tör a felszínre nála, de azért talán ennél drágább áruk esetében sem árt az óvatosság.
IMG_5233.jpgIMG_5234.jpg
Megkapta érte a warningját és kértem a topikban hogy kártalanítson.
A történeti hűség kedvéért:
A fórumtárs jelezte hogy kérésemre - melynél talán ösztönzőbb volt az admin utasítása -visszautalta pénzt. The problem is solved. Szeressétek Frenchfries-t.
Hedlund Horn AER MD3B,Taket Batpure,Softone Model 3 CD Transport,AKM 4499 Resonator Dac, Resonator USB-Spdif bridge, Resonator mosfet végfok, Michell Gyrodec-SME 309 Koetsu Black, PS Audio Stellar Phono,Coconut Audio, Alan Maher Design,Bybee,Herbies Audiolab,A.R.T. Marigo



 



 



 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

közellenség írta:
2019.08.23., pén. 10:32
Pár napja vettem egy pár Neutrik csatlakozót Frenchfries fórumtárstól. Ez a hirdetési link képekkel: viewtopic.php?p=2400759#p2400759
A képeken pedig az látható amit kaptam.
A hirdetésből csak annyi igaz hogy a csatlakozók Neutrik gyártmányúak,azonban a kettő különböző típus, nem aranyozottak és a beforrasztott és levágott vezetékből láthatóan használtak.
Persze a privát üzenetre válasz nincs.
Szóval csak fel szeretném hívni a figyelmet arra, hogy a fórumtárs kicsit "nagyotmondó" Bízom benne hogy a nagyotmondás csak a pár ezer forintos árkategóriában tör a felszínre nála, de azért talán ennél drágább áruk esetében sem árt az óvatosság.
Kaptam egy privátot Frenchfries-tól, amely szerint visszautalta a pénzt.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

közellenség írta:
2019.08.23., pén. 10:32
Pár napja vettem egy pár Neutrik csatlakozót Frenchfries fórumtárstól. Ez a hirdetési link képekkel: viewtopic.php?p=2400759#p2400759
A képeken pedig az látható amit kaptam.
A hirdetésből csak annyi igaz hogy a csatlakozók Neutrik gyártmányúak,azonban a kettő különböző típus, nem aranyozottak és a beforrasztott és levágott vezetékből láthatóan használtak.
Persze a privát üzenetre válasz nincs.
Szóval csak fel szeretném hívni a figyelmet arra, hogy a fórumtárs kicsit "nagyotmondó" Bízom benne hogy a nagyotmondás csak a pár ezer forintos árkategóriában tör a felszínre nála, de azért talán ennél drágább áruk esetében sem árt az óvatosság.
IMG_5233.jpgIMG_5234.jpg
Megkapta érte a warningját és kértem a topikban hogy kártalanítson.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
közellenség
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 21:39
Értékelés: 36
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: közellenség »

Pár napja vettem egy pár Neutrik csatlakozót Frenchfries fórumtárstól. Ez a hirdetési link képekkel: viewtopic.php?p=2400759#p2400759
A képeken pedig az látható amit kaptam.
A hirdetésből csak annyi igaz hogy a csatlakozók Neutrik gyártmányúak,azonban a kettő különböző típus, nem aranyozottak és a beforrasztott és levágott vezetékből láthatóan használtak.
Persze a privát üzenetre válasz nincs.
Szóval csak fel szeretném hívni a figyelmet arra, hogy a fórumtárs kicsit "nagyotmondó" Bízom benne hogy a nagyotmondás csak a pár ezer forintos árkategóriában tör a felszínre nála, de azért talán ennél drágább áruk esetében sem árt az óvatosság.
IMG_5233.jpg
IMG_5233.jpg (1006.82 KiB) Megtekintve 3147 alkalommal
IMG_5234.jpg
IMG_5234.jpg (1.1 MiB) Megtekintve 3147 alkalommal
Hedlund Horn AER MD3B,Taket Batpure,Softone Model 3 CD Transport,AKM 4499 Resonator Dac, Resonator USB-Spdif bridge, Resonator mosfet végfok, Michell Gyrodec-SME 309 Koetsu Black, PS Audio Stellar Phono,Coconut Audio, Alan Maher Design,Bybee,Herbies Audiolab,A.R.T. Marigo



 



 



 

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Felhasználói vezérlőpult —-> csatolmányok kezelése...
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Samsung PM981 1TB NVMe M.2 SSD kamu

Hozzászólás Szerző: akvapark »

StephenJK írta:
2019.04.03., szer. 18:17
Két napja vettem meg a Lovin-IT nevű felhasználótól a címben szereplő SSD-t. A lezárt topik lentebb látható. A kártyát csak itthon tudtam kipróbálni, ami egy gyönyörűen átmatricázott, agyonírt 128GB-os sima M.2

Természetesen a kolléga levette a kamu fotókat a hirdetésből, a száma nem elérhető, a cég száma sem, ami az aláírásában szerepel.

Én nyilván így jártam, de okulásul közzéteszem. Szerencsére eddig csak kellemes vásárlásaim voltak ezen a fórumon, ezért is voltam indokolatlanul bizalmas. Értelemszerűen mindent ki kell próbálni fizetés előtt..

Üdv
István

Tehát a címben szereplő kártya matricája alatt ez található:
[img]kep_https://www.dropbox.com/s/10pdjmaq7kcr8pd/atbaszas.jpg?dl=0[/img]

[img]kep_https://www.dropbox.com/s/l9mvbpnliyhgsnx/Photo ... 9.jpg?dl=0[/img]
Hogy lehet kamu - vagy akár nem kamu - fotókat a hirdetésből levenni? gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

StephenJK írta:
2019.04.03., szer. 20:40
Rendben. Amikor lerántanak a fórumlakók, akkor majd mindig ide írok :smile32:
Sajnálom a történteket, persze tudom ezzel nem sokkal vagy beljebb, de az elmondható, hogy nem általános ez a dolog.
Az emberünket kitiltom.
viewtopic.php?f=63&t=129891#p2362725
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
StephenJK
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2017.09.18., hétf. 21:38
Értékelés: 2

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: StephenJK »

Rendben. Amikor lerántanak a fórumlakók, akkor majd mindig ide írok :smile32:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Samsung PM981 1TB NVMe M.2 SSD kamu

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

StephenJK írta:
2019.04.03., szer. 18:17
Két napja vettem meg a Lovin-IT nevű felhasználótól a címben szereplő SSD-t. A lezárt topik lentebb látható. A kártyát csak itthon tudtam kipróbálni, ami egy gyönyörűen átmatricázott, agyonírt 128GB-os sima M.2

Természetesen a kolléga levette a kamu fotókat a hirdetésből, a száma nem elérhető, a cég száma sem, ami az aláírásában szerepel.

Én nyilván így jártam, de okulásul közzéteszem. Szerencsére eddig csak kellemes vásárlásaim voltak ezen a fórumon, ezért is voltam indokolatlanul bizalmas. Értelemszerűen mindent ki kell próbálni fizetés előtt..

Üdv
István

Tehát a címben szereplő kártya matricája alatt ez található:
[img]kep_https://www.dropbox.com/s/10pdjmaq7kcr8pd/atbaszas.jpg?dl=0[/img]

[img]kep_https://www.dropbox.com/s/l9mvbpnliyhgsnx/Photo ... 9.jpg?dl=0[/img]
Ennek nem az az adás-vételen van a helye, tehát áthelyezem oda ahová való.A jövőben ha ilyen gondod van akkor itt jelezd:
viewtopic.php?f=103&t=8909
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
StephenJK
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2017.09.18., hétf. 21:38
Értékelés: 2

Samsung PM981 1TB NVMe M.2 SSD kamu

Hozzászólás Szerző: StephenJK »

Két napja vettem meg a Lovin-IT nevű felhasználótól a címben szereplő SSD-t. A lezárt topik lentebb látható. A kártyát csak itthon tudtam kipróbálni, ami egy gyönyörűen átmatricázott, agyonírt 128GB-os sima M.2

Természetesen a kolléga levette a kamu fotókat a hirdetésből, a száma nem elérhető, a cég száma sem, ami az aláírásában szerepel.

Én nyilván így jártam, de okulásul közzéteszem. Szerencsére eddig csak kellemes vásárlásaim voltak ezen a fórumon, ezért is voltam indokolatlanul bizalmas. Értelemszerűen mindent ki kell próbálni fizetés előtt..

Üdv
István

Tehát a címben szereplő kártya matricája alatt ez található:
[img]kep_https://www.dropbox.com/s/10pdjmaq7kcr8pd/atbaszas.jpg?dl=0[/img]

[img]kep_https://www.dropbox.com/s/l9mvbpnliyhgsnx/Photo ... 9.jpg?dl=0[/img]

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Mondjuk, HA ez az az ominózus hirdetés, akkor az árnyalja képet:
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=128236
pl. szamiki a fórumon másodikként írt.
Persze ez nem zárja ki, hogy privátban vagy telefonon valóban hamarabb jelentkezett vagy egyeztek meg.
DE
Admin lentebbi hozzászólásában írtak alapján a véleményemet fenntartom, hiszen nem azt kifogásolja, hogy ő jelentkezett hamarabb, hanem, hogy a ráígérése nem nyert.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: peterson »

scaurus írta:
2019.02.12., kedd 18:58
admin írta:
2019.02.12., kedd 03:25
Kinek mi a véleménye ezzel az eladóval kapcsolatban....
...

Szóval ez szerintetek mi?
Természetesen kamu hirdető......
Ha egyszer valaki belemegy egy licitbe azt kötelezően végig is csinálja! De itt nincs mire licitálni, hiszen termék sincs!
1.) A hozzászólás így enyhén zavaros és áttekinthetetlen.
Mindenesetre nekem nem jön le, hogy kamu lenne a hirdetés.

2.) Az viszont lejön, hogy az Admin nevű felhasználó pofátlanul ráigér egy "jegelt" cuccra.

Nem itt, de én is adtam már el cuccot a neten, valaki jelezte, hogy a hirdetésben írt összegért viszi, mondom, oké, nemsokára jött egy "Admin-típusú" felhasználó, aki ráígért és még ő volt megsértődve, amikor közöltem, hogy már megalkudtam és így csak akkor áll módomban vele bizniszelni, ha az első jelentkező visszamondja, és nem érdekel(het) hogy ő többet ígér és/vagy hamarabb fizet és viszi.

3.) És az sem túl elegáns, ha valaki felhasználóként "admin" néven regisztrál egy fórumra - még akkor sem, ha ezt a fórummotor nem tiltja.
Minden szavaddal egyet értek!
Ráadásul, ha ez nem az AVX-en történt, akkor ennek itt semmi helye!
Arról nem is beszélve, mivel ez nem licitálós oldalon történt, a vevő magatartása felháborító, etikátlan, gusztustalan, az eladó pedig jól járt el, az adott szó szent!
Az "admin" vevőtől, ha adott esetben eladó lenne nem szívesen vásárolnék, mert simán átb@szna megegyezés után egy magasabb ajánlatért... :smile30: :smile33:

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: scaurus »

admin írta:
2019.02.12., kedd 03:25
Kinek mi a véleménye ezzel az eladóval kapcsolatban....
...

Szóval ez szerintetek mi?
Természetesen kamu hirdető......
Ha egyszer valaki belemegy egy licitbe azt kötelezően végig is csinálja! De itt nincs mire licitálni, hiszen termék sincs!
1.) A hozzászólás így enyhén zavaros és áttekinthetetlen.
Mindenesetre nekem nem jön le, hogy kamu lenne a hirdetés.

2.) Az viszont lejön, hogy az Admin nevű felhasználó pofátlanul ráigér egy "jegelt" cuccra.

Nem itt, de én is adtam már el cuccot a neten, valaki jelezte, hogy a hirdetésben írt összegért viszi, mondom, oké, nemsokára jött egy "Admin-típusú" felhasználó, aki ráígért és még ő volt megsértődve, amikor közöltem, hogy már megalkudtam és így csak akkor áll módomban vele bizniszelni, ha az első jelentkező visszamondja, és nem érdekel(het) hogy ő többet ígér és/vagy hamarabb fizet és viszi.

3.) És az sem túl elegáns, ha valaki felhasználóként "admin" néven regisztrál egy fórumra - még akkor sem, ha ezt a fórummotor nem tiltja.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

admin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.01.27., vas. 20:51
Értékelés: 0

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: admin »

Kinek mi a véleménye ezzel az eladóval kapcsolatban....Számtalan dolgot árusít van még portéka rendesen, de nem érdemes rájuk pályázni, mert nincs mögöttes tartalom csak felesleges energiát pocsékolsz rá!

A meghirdetett portéka a nem létező: Yamaha YST-SW300

Hirdetési szövegben semmi olyan konkrét ami valós lenne, még az ára sem,...

A hirdetésre két egymást követő érdeklődés, de reakció semmi, több napra rá jött egy jegelés, de akkor már javában leveleztünk a semmiről....amely az alábbiakban olvasható:
(természetesen a csalókat is megilleti a névtelenség ezért az kitakartam
időpont: 2019. febr. 4., H, 20:18):
Tisztelt Tenger!

Érdekel az ajánlata a hifi-s fórumon, helyileg merre található a műszer? 35 eFt forintért megvásárolnám, ha áll az ajánlat, kérem keressen -es telefonszámon? Ha lehetséges kérem legyen kedves fényképeket küldeni róla.

Köszönöm a választ,

Üdv..
Admin

2019. febr. 4., Hét 21:07 dátummal ezt írta:
Tisztelt Admin!

Igazán megtisztel az ajánlatával, de péntek délutánig le van foglalva az ön által ajánlott összegnél magasabb áron.
Amúgy a mélynyomó a Balaton partján található.
Szép estét kívánok!

Üdv: Tenger

ezt írta (időpont: 2019. febr. 4., H, 22:16):
Kedves Tenger!

Nagyon szívesen kifizetem az Ön által megfogalmazott árát a 40 eFt-ot, is szintén a Balaton partján élek.

Sajnálom, hogy a fórumon nem reagált a jelentkezésemre. Nem kell rám péntekig várni!

Várom vissza jelzését.

Köszönettel

Admin

ezt írta (időpont: 2019. febr. 4., H, 23:30):
Kedves Admin!

Én is nagyon sajnálom, mert csak pár órán múlott.
Most néztem meg a telefonom híváslistájában, hogy
tegnap 12:18-kor egyeztem meg a péntek délutánban.
Te pedig 15:43-kor írtál a fórumon. Ezért is nem voltam
azóta annyira aktív a fórumban.
Ha valami oknál fogva mégsem jönnének érte pénteken,
akkor ígérem azonnal jelentkezni fogok.
Tényleg sajnálom, csak itt vidéken még valamennyire
van értéke az adott szónak és én megígértem, hogy
péntek délutánig tartom a hangszórót. Kérlek ne
haragudj ezért!

Üdv: Tenger


ezt írta (időpont: 2019. febr. 5., K, 9:30):
Kedves Tenger!

Egyet értek az adott szó súlyával, de adjon nekem is lehetőséget, az ajánlatom a következő:

Szeretném megkérni, hogy a sorrendben előbbi ajánlat tevőtől kérdezze meg hajlandó-e 45 eFt adni a műszerért, mert részemről én, ezt az ajánlatot adom Önnek, és ha igen mint első ajánlat tevő Ővé a berendezés, ha nem akkor megyek én érte.

Hozzájárulok, hogy email címem kitakarásával ezt az üzenetet megmutassa neki, mint valós ajánlatot.

Legalább meg van az esélye annak, hogy én is megpróbáltam és nem csak az óra győzött le! Ön meg így is, úgy is jobban jár a később bejelentkező miatt.

Köszönettel:

Admin

ezt írta (időpont: 2019. febr. 5., K, 18:15):
Kedves Admin!

A következő tartalmú privát üzenetet írtam a sorrendben első számú érdeklődőnek.

""Szia Szamiki!

A mai napon ezt az emailt kaptam:
"Kedves Tenger!

Egyet értek az adott szó súlyával, de adjon nekem is lehetőséget, az ajánlatom a következő:

Szeretném megkérni, hogy a sorrendben előbbi ajánlat tevőtől kérdezze meg hajlandó-e 45 eFt adni a műszerért, mert részemről én, ezt az ajánlatot adom Önnek, és ha igen mint első ajánlat tevő Ővé a berendezés, ha nem akkor megyek én érte.

Hozzájárulok, hogy email címem kitakarásával ezt az üzenetet megmutassa neki, mint valós ajánlatot.

Legalább meg van az esélye annak, hogy én is megpróbáltam és nem csak az óra győzött le! Ön meg így is, úgy is jobban jár a később bejelentkező miatt.

Köszönettel:

Admin"

Szóval Szamiki ez már elég nagy dilemma.
Nem tudom, hogy mitévő legyek, mert az a .........,-Ft nekem is ugyanúgy ........,-Ft, mint neked!
Kérlek gondold át és segíts nekem valami jótanáccsal! Köszi.""

Várom most az illető válaszát.

Üdv: Tenger

ezt írta (időpont: 2019. febr. 7., Cs, 22:10):
Kedves Tenger!

Érdeklődnék kapott-e választ, lesz készülék átadás (vásárlás), holnap vagy meggondolta magát a vevő?

Köszönöm, hogy megfogadta a kérésemet,és publikálta levelemet kíváncsian várom érdemes volt-e majd egy hetet várni a vevőre. Én már réges-régen elhoztam volna.

Várom megtisztelő válaszát.

Üdvözlettel:

Admin

ezt írta (időpont: 2019. febr. 8., P, 12:05):
Kedves Admin!

Kicsit már én is türelmetlenkedtem, hogy mi van, de aztán tegnap
késő estére jött meg a válasz, hogy engedélyt kapott a srác a
feleségétől, hogy annyi pénzért is megveheti a Yamahát, amennyi
a maga levelében szerepelt. Huhh'
Így most ma délután 15:45-16:00 van megcélozva az átadásra.
Majd értesítem, hogy rendben megtörtént-e.

Üdv: Tenger


2019. febr. 8. 12:26 (4 napja)

Kedves Tenger!

Köszönöm a választ kérem közölje a vevőjével, hogy emelem a tétet további 5000 Ft-al immáron a vételár, amit én kifizetek érte 50 000 Ft.

Természetesen az ajánlatom csak abban az estben áll, ha valóban hiba és karc mentes a készülék, ahogy ezt a hirdetésben leírta és dobozában átvehető!

Remélem így már el áll a vásárlási szándékától a gyorsabb vevő!

Köszönettel:

Admin

Szóval ez szerintetek mi?
Természetesen kamu hirdető......
Ha egyszer valaki belemegy egy licitbe azt kötelezően végig is csinálja! De itt nincs mire licitálni, hiszen termék sincs!

Avatar
classic
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.01.18., hétf. 18:10
Értékelés: 53

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: classic »

Ha 2019.02.12. kedd este 6 ig nem viszi el a papírokat és a kábel rögzítőt, kidobom!
oracle papírok és karkábel rögzítő.jpg

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”