Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

supravox írta:
2019.09.04., szer. 20:12
nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 20:05
avl2 írta:
2019.09.04., szer. 19:00


lehet a kérdezönek meg kellene adnia az ársávját
Nos igen, ez elmaradt. Ez messze nem az én ársávom :D
Töredékét szánom rá. :)
Mondjuk max 200.000.ft-t. :)

Azért köszönöm a tippet.
Akkor jbl lsr 308
Ja igen... és még 1 dolog... ilyen ársávban semmi esetre sem szeretnék aktívat.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: supravox »

nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 20:05
avl2 írta:
2019.09.04., szer. 19:00
supravox írta:
2019.09.04., szer. 18:36
...ATC 20 ASL Pro...
Én egy passzív ATC 19-en ...
lehet a kérdezönek meg kellene adnia az ársávját
Nos igen, ez elmaradt. Ez messze nem az én ársávom :D
Töredékét szánom rá. :)
Mondjuk max 200.000.ft-t. :)

Azért köszönöm a tippet.
Akkor jbl lsr 308
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

avl2 írta:
2019.09.04., szer. 19:00
supravox írta:
2019.09.04., szer. 18:36
...ATC 20 ASL Pro...
Én egy passzív ATC 19-en ...
lehet a kérdezönek meg kellene adnia az ársávját
Nos igen, ez elmaradt. Ez messze nem az én ársávom :D
Töredékét szánom rá. :)
Mondjuk max 200.000.ft-t. :)

Azért köszönöm a tippet.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: supravox »

avl2 írta:
2019.09.04., szer. 19:00
supravox írta:
2019.09.04., szer. 18:36
...ATC 20 ASL Pro...
Én egy passzív ATC 19-en ...
ATC 20 ASL Pro: ha jol latom 5000 € ill. kb. 185m HUF a listákon a normálára
ATC SCM 19:

lehet a kérdezönek meg kellene adnia az ársávját
Hát az ár nem volt szempont..
Illetve az se😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

supravox írta:
2019.09.04., szer. 18:36
...ATC 20 ASL Pro...
Én egy passzív ATC 19-en ...
ATC 20 ASL Pro: ha jol latom 5000 € ill. kb. 185m HUF a listákon a normálára
ATC SCM 19: ha jol latom, kb. 800e HUF

lehet a kérdezönek meg kellene adnia az ársávját

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: supravox »

Screenshot_20190904-183806_Chrome.jpg
Screenshot_20190904-183806_Chrome.jpg (435.52 KiB) Megtekintve 1508 alkalommal
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: supravox »

nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 08:45
Sziasztok,

1 kis iránymutatást szeretnék kérni, bár tudom ez nem ilyen egyszerű, nincs tuti recept és senki nem fogja azt mondani, hogy "ezt vedd, ez a jó neked."
De azért mégis, valamerre el kell indulnom...
Hangsugárzót keresek első körben, (utána a többi komponens, mert úgy gondolom a hangsugárzó a legsarkalatosabb pont itt most.)

A lényeg... adott egy 15m2-s szoba, téglalap alapterülettel (310-s belmagassággal), ami csak zenehallgatásra fog szolgálni, tehát az elrendezése nyilván erre a célra lesz optimalizálva minden téren. (akusztikai kezelés ügyileg is.)

Mivel kicsi a helyiség, nem tudom, hol induljak el hangsugárzó terén. Gondoltam már sok mindenre, de mégis valami határok közt kellene keresgélnem. Nagy általánosságban merre induljak el?
- állók vagy állványosak?
- mekkorák kb. ?
- hol legyen a reflexnyílásuk, esetleg zárt doboz?
- régi nagy monitorok vagy inkább valami modernebb cucc?
- mélynyomó méretben meddig lehet elmenni ekkora helységben?
- mennyire elvetélt ötlet a kisebb polcsugárzók és a + sub?
- stb, stb...

Ami biztos:
- nem ártana valami könnyebben hajtható dolog, egyszerűbb lenne a helyzet. (gondolom a szoba mérete miatt is. (Nem
szeretnék pl. újra Dynaudiokat.)
- csöves erősítőm nem lesz. Soha.
- a fő forrás a CD és másodsorban Tidal
- nem lesz többé analog láncom.

Hifizek már 1 ideje, de eddig 25-30 m2 alatt nem foglalkoztam a dologgal, most viszont ez van.

A zenék amiket hallgatok leginkább: Jazz, Soul, Progrock, Rock.

Köszi, ha valakinek van ötlete...
leborulok.gif
Hát én egy ATC 20 ASL Pro-ra tenném a voksomat..
Én egy passzív ATC 19-en keresztül szerettem bele ebbe a vonalba.
Pont 15m2-es volt akkor a szobám.
Egy ML27.5-el hajtottam.
Nem nagyon jutott eszembe,hogy nagyobb doboz vagy szub kellene..
Elképesztően nagyot szólt.
Mindeközben gyönyörű torzítatlan lineáris hang..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 08:45
...Köszi, ha valakinek van ötlete...
leborulok.gif
szerintem: ugyan sokmindent leirtal, de ez sem elég a "biztos" továbbvezetö válaszhoz.

legjobb lenne, ha kölcsön tudnál kérni és kapni különbözöeket, hogy érezd: Neked (!!!) melyik tetszik leginkább*. e nélkül sokkal nagybb a bizonytalanság, mert elvetödhet az elv a rossz kivitel miatt és mert senki nem tudja rajtad kívül, hogy Neked mi mennyire fontos* (tér, gyomrozo mélyhang, dinamika, ...), így mindenki csak a számára kedveset tudja ajánlani, aminél nincs garancia, hogy Neked is az a kedves.
ez az út biztosan nehezebb, több fáradozás így eljárni, de nagyobb az elégedettség esélye sokkal, csökken a gyors rendszerváltoztatási igény esélye.
...aztán ha pont az erdekes, hogy kiprobald es elad, masikat vesz, akkor meg nem a fenti, hanem más a jó eljárás.

*: ezt esetleg megprobalhatod leirni is, de szerintem nem lehet ezt ugy leirni, hogy az olvaso azt gondolja, értse, érezze alatta, mint Te; esetleg: az eddigi rendszereidböl/hangsugárzóktól mi tetszett, mi nem, melyikböl mit szeretnél megtartani.

sok sikert !

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok,

1 kis iránymutatást szeretnék kérni, bár tudom ez nem ilyen egyszerű, nincs tuti recept és senki nem fogja azt mondani, hogy "ezt vedd, ez a jó neked."
De azért mégis, valamerre el kell indulnom...
Hangsugárzót keresek első körben, (utána a többi komponens, mert úgy gondolom a hangsugárzó a legsarkalatosabb pont itt most.)

A lényeg... adott egy 15m2-s szoba, téglalap alapterülettel (310-s belmagassággal), ami csak zenehallgatásra fog szolgálni, tehát az elrendezése nyilván erre a célra lesz optimalizálva minden téren. (akusztikai kezelés ügyileg is.)

Mivel kicsi a helyiség, nem tudom, hol induljak el hangsugárzó terén. Gondoltam már sok mindenre, de mégis valami határok közt kellene keresgélnem. Nagy általánosságban merre induljak el?
- állók vagy állványosak?
- mekkorák kb. ?
- hol legyen a reflexnyílásuk, esetleg zárt doboz?
- régi nagy monitorok vagy inkább valami modernebb cucc?
- mélynyomó méretben meddig lehet elmenni ekkora helységben?
- mennyire elvetélt ötlet a kisebb polcsugárzók és a + sub?
- stb, stb...

Ami biztos:
- nem ártana valami könnyebben hajtható dolog, egyszerűbb lenne a helyzet. (gondolom a szoba mérete miatt is. (Nem
szeretnék pl. újra Dynaudiokat.)
- csöves erősítőm nem lesz. Soha.
- a fő forrás a CD és másodsorban Tidal
- nem lesz többé analog láncom.

Hifizek már 1 ideje, de eddig 25-30 m2 alatt nem foglalkoztam a dologgal, most viszont ez van.

A zenék amiket hallgatok leginkább: Jazz, Soul, Progrock, Rock.

Köszi, ha valakinek van ötlete...
leborulok.gif

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Doky »

Szia Zoli!

El kell dönteni mi az ami tetszett a Heco-ban és mi az amiben változást szeretnél.
Érdemesebb lenne egy homogénebb rendszert össze rakni, ha a Jbl-ek jók akkor frontból is lehetne abba az irányba nyitni.
Az Onkyo és Jbl nem rosszak együtt és mozira ideálisak (szerintem).
Az is igaz hogy személy szerint a Jbl (nagy általánosságban) mozis dobozokat készít (az "old dobozok" más tészta).
Tehát neked kell elsőre eldönteni mi az aki kell és mi a fontos számodra... és ezek után mehet tovább a dolog.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Aussyzoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.08.21., szer. 11:14
Értékelés: 4

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aussyzoli »

Sziasztok
Véleményetek, segítségetekre lenne szükségem
Van egy onkyo TX-SR605 erősítőm
Páradat hozzá:
Teljesítmény: 90 watt csatornánként 8Ω-ra (sztereo)
Térbeli teljesítmény: 90W (elülső), 90W (középen), 90W (hátul)
Frekvencia-válasz: 5 Hz - 100 khz
Bemeneti érzékenység: 200mV (vonal)
Jel-zaj arány: 100dB (vonal)
Teljesítmény: 200mV (vonal)
A hangszóró terhelési impedanciája: 6–16 °

A szettem egy heco victa álló hanfalbol állt ill jbl sub. valamint jbl háttérből-
A Heco teljesen megadta magát és hangfalat szeretnék vásárolni
No ebben lennétek kedvesek segítségemre lenni
Most már minőségi hangzás a mérvadó és nem az ár-
Persze azért 200 ezer a max
Mozira ill minőségi flac alapanyagu zenére (főként komoly zene ill.indie rock )
Tanácsaitokat várom
(nem feltétel az új széria, lehet régebbi tipus is persze)
Szép napot nektek
Üdv : Zoltán

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Kellnerművek írta:
2019.08.08., csüt. 18:57
L 100-at én is szívesen birtokolnék, csak ne lenne 4000 dodó az új ára. :D
Há' ott vannak a régiek, marha jól szólnak még, csak azokat is relatíve nehéz beszerezni (főleg itthon és főleg belenyúlásmentesen, jó állapotban és normális (=nem "ebayes") árban - asszem itt sokan csapnának le azonnal egy L100-ra, ami megfelel ezeknek a követelményeknek).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Néhány tipp Nagy Gábornak.
Ezek a tippek nem olyanok , hogy láttam már olyan embert, aki hallotta őket.
Ezek nálam rendszerben szólnak, nagy megelégedésemre.
Nem mellesleg a beszerzési árai, némi szerencsével , a földön járnak.
Wagnertől Cseh Tamáson át a Dir En Grey-ig megállják a helyüket.
Tudom, hogy itt a fórumon nem sokra tartják , talán , mert még sohasem hallották, a Hans Deutsch horn rezonátoros hangládákat, pedig egy misét megérne./ ha Karajannak jó volt /
A HD 312, 314 i, 318 ilyenek.
70' 80' évek zenéjét saját korában készült zajkeltők adják vissza a legautentikusabban, szerintem.
Nálam a Hd 312 rezonál Eumig a 500 integrálttal. Adataik a neten.
Reflex nyílás / pontosabban horn rezonátor / előre néz. Nem kényes az elhelyezésre. Tud finom is lenni, de gyomrosokat is ad, ha szeretnéd.
Az Eumig nem a hifijéről ismert osztrák cég, de elkövetett néhány brutál igényes gépet. Az a 500 is ilyen.

Másik old school- Revox Forum B , Dual cv 1700 kombó.
Nagyon jól passzolnak , a Revox tudását nagyon jól kiszolgálja az 1700-as, nem csillagászati öszegből. Ha kevés a Fórum B mérete, ott a nagy tesó, a Plenum B.
Ezek ugyan nem High End kategóriások, / bár....de nem folytatom / de nagyon jó kompromisszumok.
Ha érdekel, szívesen látlak, bár bő 120 Km a séta.
Sok sikert a választottaidhoz.
L 100-at én is szívesen birtokolnék, csak ne lenne 4000 dodó az új ára. :D

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

bitrograde írta:
2019.08.08., csüt. 14:31
nagygabor1982 írta:
2019.07.30., kedd 11:05
Aszpirin írta:
2019.07.30., kedd 10:34
Bocs, hogy beleszólok, de a "pici pocsugárzó" és a 30 centis mebránú hangszórót is felvonultató nagymonitorok között azért van néhány átmenet...
Én gond és különösebb hiányérzet nélkül hallgatok rock- és metálzenét is az álló hangsugárzóimmal, amelyekben jóval kisebb membránú hangszórók vannak. 22 nm-en. (igaz viszont, hogy a hangfalaim ára jóval több volt, mint a kereted).
OK, persze, hogy van átmenet, csak kissé kisarkítottam a dolgot. :)
Az a vicces, hogy azért volt már 1-2 hangsugárzóm, de ahogy cserélgettem őket a jobb hang reményében, én arra jutottam, (biztos ennek fele nettó baromság, amit most írok... de akkor is így éltem meg) hogy nem mindig a ráfordított anyagiakkal egyenes arányban nő a kapott hang és az élvezet. Hogy konkrét példákat mondjak... A tök olcsó Wharfedale hangsugárzó párom (Crystal 2-40 ha jól rémlik) szerintem jó volt ilyen tipusú zenére. Aztán jött AR S50, Dynaudio Emit M20, hallottam Dalikat, Magnatokat, Triangle-t, Cabasse-t, Focal-t, stb. Minél több pénzt költöttem ezekre, valahogy nálam úgy szűkült a zenei stílusok köre, amire jó volt az adott hangsugárzó vagy az adott rendszer. Egyszerűen azt vettem észre, hogy ahogy egyre több pénz van benne, egyre csak inkább az akusztikus / jazz és lágyabb nyugodtabb zenékre jó igazán. Persze biztos sok múlt az elektronika párosításokon is. A Dynaudioknál a végén hiányérzetem volt. Csak jazzre, akusztikus zenékre élveztem igazán ha egészen őszinte akarok lenni. Tudom, nem volt alatta elég jó meghajtás. Biztos ez volt, nem tudom. De pl. az Acoustic Research pároson jó volt még a szolidabb rock / progresszív rock, addig a keményebb zenék már nem, ott már volt 1 kicsi hiányérzet. Ezért gondoltam a membrán méretre így. De persze biztos tök hibásan vagy nem tudom. Talán a lényeg az, hogy ilyen típusú zenére nem feltétlen kell félmilliós hangsugárzó. De lehet, hogy hülyeség.
Én is dbrnsk kollégát követném a helyedben. Mondjuk ez, meg valami atomstabil tranzisztoros nagyvas alá. Nahát, mi került fel ide hirtelen.
Szia,
Köszi a tippet, dbrnsk kollégával kiveséztük a dolgot. Ő már átment sok mindenen ebben a hifis világban és felismerem valamelyest magam ebben a sztoriban. A lényeg most nekem azt hiszem, hogy nem akarok már kis méretű mélysugárzókkal prüntyögni. Az soha nem vezetett nálam jóra, pedig volt 1-2 próbálkozásom. Most már kell a crunchy-punchy - ahogy dbrnsk mondta - west-coast sound. :) Na már most, ez kb néhány Altec, Jbl. Most is van persze eladó patika pár 4344 valami másfél milláért, de azt én nem érem fel. :) Szóval nehéz ügy. Ezeket a dolgokat, amiket linkeltél láttam, a JBL miatt beszéltem is az eladóval. De ha egészen őszinte akarok lenni, jobban örülnék egy L100 vagy L110-nek. A bajom az, hogy nincs nagyon ötletem más márkákban. Még a Pio HPM szériából van 1-2, ami okés. De sajnos annyi már itt AVX-n is a lomis, hogy katasztrófa. Ebayes árakon próbálják elnyomni ezeket a dolgokat. Értem én hogy nem olcsók, de azért álljon meg a menet. :) Ez a Sansui is istenség, meg minden, de kicsit sokallom az árát. :)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

nagygabor1982 írta:
2019.07.30., kedd 11:05
Aszpirin írta:
2019.07.30., kedd 10:34
Bocs, hogy beleszólok, de a "pici pocsugárzó" és a 30 centis mebránú hangszórót is felvonultató nagymonitorok között azért van néhány átmenet...
Én gond és különösebb hiányérzet nélkül hallgatok rock- és metálzenét is az álló hangsugárzóimmal, amelyekben jóval kisebb membránú hangszórók vannak. 22 nm-en. (igaz viszont, hogy a hangfalaim ára jóval több volt, mint a kereted).
OK, persze, hogy van átmenet, csak kissé kisarkítottam a dolgot. :)
Az a vicces, hogy azért volt már 1-2 hangsugárzóm, de ahogy cserélgettem őket a jobb hang reményében, én arra jutottam, (biztos ennek fele nettó baromság, amit most írok... de akkor is így éltem meg) hogy nem mindig a ráfordított anyagiakkal egyenes arányban nő a kapott hang és az élvezet. Hogy konkrét példákat mondjak... A tök olcsó Wharfedale hangsugárzó párom (Crystal 2-40 ha jól rémlik) szerintem jó volt ilyen tipusú zenére. Aztán jött AR S50, Dynaudio Emit M20, hallottam Dalikat, Magnatokat, Triangle-t, Cabasse-t, Focal-t, stb. Minél több pénzt költöttem ezekre, valahogy nálam úgy szűkült a zenei stílusok köre, amire jó volt az adott hangsugárzó vagy az adott rendszer. Egyszerűen azt vettem észre, hogy ahogy egyre több pénz van benne, egyre csak inkább az akusztikus / jazz és lágyabb nyugodtabb zenékre jó igazán. Persze biztos sok múlt az elektronika párosításokon is. A Dynaudioknál a végén hiányérzetem volt. Csak jazzre, akusztikus zenékre élveztem igazán ha egészen őszinte akarok lenni. Tudom, nem volt alatta elég jó meghajtás. Biztos ez volt, nem tudom. De pl. az Acoustic Research pároson jó volt még a szolidabb rock / progresszív rock, addig a keményebb zenék már nem, ott már volt 1 kicsi hiányérzet. Ezért gondoltam a membrán méretre így. De persze biztos tök hibásan vagy nem tudom. Talán a lényeg az, hogy ilyen típusú zenére nem feltétlen kell félmilliós hangsugárzó. De lehet, hogy hülyeség.
Én is dbrnsk kollégát követném a helyedben. Mondjuk ez, meg valami atomstabil tranzisztoros nagyvas alá. Nahát, mi került fel ide hirtelen.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cannonball írta:
2019.08.08., csüt. 13:57
Még a most futó Phonar P8 next ben is ez az elrendezés és a váltóút, csak eltették a mélyet a doboz oldalára. De nincs sok új a nap alatt, nem hiszem, hogy ér nagyjából 5x annyit (újonnan), mint a P40 (használtan)....

Több helyiségben építettem mostanában hifit, és nagyon nem mindegy a hallgatási/hangfal pozíció, érdemes kísérletezni. Úgy mondanám szinte mindennél többet számít. A Konyhában volt a legnehezebb az ügy, vagy 6 pár fal fordult ott meg, aztán letettem a mélyekről egy igazán jó térrel, és gyönyörű kinézettel bíró vintage szett kedvéért. (Technics SB-X3/ S-400). Ezeknél az egyébként gyári adat szerint 50 Hz alsó határfrekivel bíró kommersz falaknál is érdekes jelenség, hogy a felállítási helyüktől kb. 12 méterre (...a mellékhelyiségben:) simán bebúg kb. 30-35 Hz-en.
Igen, ugye nem mindegy, hogy mit értenek a gyártók alsó határ címszó alatt (-3dB, -6dB, -10dB?). ELAC hangfalaknál például meg lehet találni, hogy mi alapján határozták ezt meg (IEC 268-5).

http://ftp.elac.com/en/products/Line_240_3/FS_249_3/

http://www.visaton.de/en/dictionary/fre ... -iec-268-5

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

cannonball írta:
2019.08.08., csüt. 13:57
Még a most futó Phonar P8 next ben is ez az elrendezés és a váltóút, csak eltették a mélyet a doboz oldalára. De nincs sok új a nap alatt, nem hiszem, hogy ér nagyjából 5x annyit (újonnan), mint a P40 (használtan)....
Ez sajnos rengeteg márkára igaz lett, hogy jó 2-2,5x drágább lett. Ez van sajna, ha egy cég kezd ismert lenni akkor többnyire elq@*l mindegyik, vagy felvásárolja valami befektetőcsoport, aki szintén csak a pénzt akarja kisajtolni a márkából. Sajnos jónéhány példát lehetne hozni..

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Még a most futó Phonar P8 next ben is ez az elrendezés és a váltóút, csak eltették a mélyet a doboz oldalára. De nincs sok új a nap alatt, nem hiszem, hogy ér nagyjából 5x annyit (újonnan), mint a P40 (használtan)....

Több helyiségben építettem mostanában hifit, és nagyon nem mindegy a hallgatási/hangfal pozíció, érdemes kísérletezni. Úgy mondanám szinte mindennél többet számít. A Konyhában volt a legnehezebb az ügy, vagy 6 pár fal fordult ott meg, aztán letettem a mélyekről egy igazán jó térrel, és gyönyörű kinézettel bíró vintage szett kedvéért. (Technics SB-X3/ S-400). Ezeknél az egyébként gyári adat szerint 50 Hz alsó határfrekivel bíró kommersz falaknál is érdekes jelenség, hogy a felállítási helyüktől kb. 12 méterre (...a mellékhelyiségben:) simán bebúg kb. 30-35 Hz-en.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cannonball írta:
2019.08.08., csüt. 13:25
A P40-es is 2,5 utas, itt is tolják a mélyet a 13-asok is. Ugyanúgy osztott doboz 2 reflexnyílással, csak nagyobb a mély, és 2 db mélyközép van d'apollito elrendezéssel. A gyári adat szerint 29/25 Hz az alsó határfrekvencia, de a 40-esnek azért vastagabbak a mélyei. A laborteszt átviteli diagramnál látszik, hogy 40 Hz-ig teljesen lineáris, és kb. 34 Hz-nél van a -6 db határ. A P30-as 50 Hz-től kezd beesni, 42 Hz körül van a -6db pont. Sajnos kevés anyag van már róluk a neten, pedig piszok jó falak. Megvan a monitor2-es is, abban csak a kis 13-as mélyközép dolgozik, de ha nem látod azt hiszed kb. 16-os...

Azért szobai hangfalaknál kétkedéssel fogadom a 18-20-25 Hz-es alsó határfrekiket, amikor a 3600 Wattos (Sin) dupla 52 cm-es mélynyomóval szerelt kültéri hangosításra gyártott 2 mázsás ládák tudnak 20 Hz-et... jó tudom, nem szempont, hogy mélyebbre menjen, inkább a hangnyomás a lényeg.
Köszönöm a korrekciót! Ezeknél a régebbi Phonaroknál még másképp van ezek szerint mint az újabbaknál.

Kültéri hangosításnál egész mások a követelmények, szobában viszonylag egyszerűbb elérni a hallás alsó határát, itt a kihozható alsó frekvenciát általában a -10dB érték adja meg, persze az más kérdés, hogy ott hogyan szól egy 16-os mélyközép... mert ugye viszonylag nagy hangnyomás kell, hogy egyáltalán érzékeljük a nagyon mély hangokat.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -CB- »

A P40-es is 2,5 utas, itt is tolják a mélyet a 13-asok is. Ugyanúgy osztott doboz 2 reflexnyílással, csak nagyobb a mély, és 2 db mélyközép van d'apollito elrendezéssel. A gyári adat szerint 29/25 Hz az alsó határfrekvencia, de a 40-esnek azért vastagabbak a mélyei. A laborteszt átviteli diagramnál látszik, hogy 40 Hz-ig teljesen lineáris, és kb. 34 Hz-nél van a -6 db határ. A P30-as 50 Hz-től kezd beesni, 42 Hz körül van a -6db pont. Sajnos kevés anyag van már róluk a neten, pedig piszok jó falak. Megvan a monitor2-es is, abban csak a kis 13-as mélyközép dolgozik, de ha nem látod azt hiszed kb. 16-os...

Azért szobai hangfalaknál kétkedéssel fogadom a 18-20-25 Hz-es alsó határfrekiket, amikor a 3600 Wattos (Sin) dupla 52 cm-es mélynyomóval szerelt kültéri hangosításra gyártott 2 mázsás ládák tudnak 20 Hz-et... jó tudom, nem szempont, hogy mélyebbre menjen, inkább a hangnyomás a lényeg.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cannonball írta:
2019.08.08., csüt. 12:09
Köszönöm a választ, én is hasonlóképpen látom a méretezéseket...

A kisebb doboz nagyobb szobába pontosan a bebúgós mély kikerülésére irányult, illetve tapasztalatom szerint akár egy kis monitor fal is tud szép mélyeket hozni kellően nagy űrben. Nyilván nem fogja a melledet ütni a basszus, nekem elég ha hallom. A hallgatási pozíció is igen fontos, nekem 4x9 méter a szoba, kb. 5 méteren a legjobb a hangkép, és a mély, de 6-7 méter között szinte megszűnik a basszus, aztán a szoba végénél újra van. A dobozok a szoba sarkában vannak 60 centire a sarkoktól. Ezekben 21-es mély (meg még 2 db. 13-as) van (Phonar P40). A régebbi 16(7)-es mélyekkel szerelt doboznál (Phonar volume 2, P30 )nem lehetett érezni ezt a holtsávot a mélyeknél, sőt a szoba végébe fókuszálódott igazán.


A Spotyn, meg Youtubeon hallgatott "high-end audiophile" válogatásoknál sokszor én is érzem az erősen túltolt basszust, de ott legalább tudod, hogy le tudja sugározni a rendszered :-)
Azt hiszem Ponaréknál a P30 az egy 2.5 utas konstrukció ahol a a kisebb 13-as is tolja a mélyeket vágatlanul. A P40 meg egy 3 utas ahol a 13-asok csak középként szolgálnak. Namármost a mélyhangok esetében egyenletesebb átvitelt lehet elérni több ponton szobai körülmények között, ha minél több helyről van sugározva.
A P30-nál 2 hangfalat nézve ez 8 forrást jelent (2 mélysugárzó + 2 basszreflexnyílás dobozonként), a P40-nél meg pont fele ennyi (1 mélysugárzó + 1 reflexnyílás/hangfal). Én ebben látom a két doboz közti leglényegesebb különbséget, az alsó határfrekik és a meredekségek nagyjábol azonosak lehetnek.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Köszönöm a választ, én is hasonlóképpen látom a méretezéseket...

A kisebb doboz nagyobb szobába pontosan a bebúgós mély kikerülésére irányult, illetve tapasztalatom szerint akár egy kis monitor fal is tud szép mélyeket hozni kellően nagy űrben. Nyilván nem fogja a melledet ütni a basszus, nekem elég ha hallom. A hallgatási pozíció is igen fontos, nekem 4x9 méter a szoba, kb. 5 méteren a legjobb a hangkép, és a mély, de 6-7 méter között szinte megszűnik a basszus, aztán a szoba végénél újra van. A dobozok a szoba sarkában vannak 60 centire a sarkoktól. Ezekben 21-es mély (meg még 2 db. 13-as) van (Phonar P40). A régebbi 16(7)-es mélyekkel szerelt doboznál (Phonar volume 2, P30 )nem lehetett érezni ezt a holtsávot a mélyeknél, sőt a szoba végébe fókuszálódott igazán.


A Spotyn, meg Youtubeon hallgatott "high-end audiophile" válogatásoknál sokszor én is érzem az erősen túltolt basszust, de ott legalább tudod, hogy le tudja sugározni a rendszered :-)

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cannonball írta:
2019.08.08., csüt. 10:47
Szervusztok!

Elnézést a belekotyogásért, de nem találok erre megfelelőbb topicot.
Régebb óta foglalkoztat a gondolat, hogy melyik méret a hangszóró mérete? Mert pl. egy 20 centisnek nevezett darab általában még a gumiperemmel együtt is csak 17, de van olyan 21-esem, aminek még a szerelési lyuk mérete sincs annyi, legfeljebb a felfogó csavarok távolsága...nagyjából. Ez az ellentmondás korszakfüggetlen, az 1977-es Technicsben is 16-os a 20-as membrán....

Hogy valami relevánsat is vigyek az eszmecsere menethez: szvsz. mindig egy mérettel kisebb hangfalat vegyél, mint gondolod. Nálam 35 négyzetméteren bődületes mélyeket produkál a 17-es hangszóróval szerelt (ugyan nem alsó kategóriás) hangfal. Metál zenéből -főleg a régebbiekből- meg igen keveset találok, ami valóban jól szól nem csak sikít, meg üvölt. Tehát célszerű ízléstől függetlenül valami audiophile anyaggal tesztelni a rendszeredet, mielőtt elhamarkodottan lecseréled, mert nem szólt rajta jól a 30 éves, esetleg borzasztóan masterelt metál CD.
A hangszóróméret általában a kosár külső átmérőjét (tehát a hsz legnagyobb átmérőjű részét) jelöli, ami ugye elég félrevezető is tud lenni ha a membránfelületre akarunk következtetni.

Az, hogy egy mérettel kisebb hangfalat vegyünk mindig, az egy elég durva általánosítás szerintem. A megfelelő integráció a szobával függ a konkrét hangfal konstrukciójától (alsó határfreki, esési meredekség stb.), a szoba akusztikus tulajdonságaitól, illetve a hangfal elhelyezésétől és nem utolsó sorban, hogy akarunk-e valamilyen elektronikus korrekciót használni. Persze, ha kisebbet veszünk azzal általában könnyebben elkerülhető például egy búgós mély kialakulása, de ugyanakkor a frekvenciasáv legalja vagy esetleg a maximálisan elérhető hangnyomás hiányozhat a kis doboz miatt.
Legjobb, ha az ember ki tudja próbálni a kiszemelt példányt a kívánt helyiségben. Az internetes vásárlás adta 2 hetes pénzvisszafizetés itt jó szolgálatot tehet, ha új termékről beszélünk.

A hanganyaghoz meg annyit tennék hozzá, hogy hiába szól jól egy audiofil anyag, ha úgysem azt akarjuk/szeretnénk hallgatni majd. Jómagam is meghallgatok tesztelés szempontjából audiofilnek mondott felvételeket (Stockfisch stb.), de sokat közűlük személy szerint ki nem állhatok és nem a hangminősége miatt, bár van amelyiknek a hangja is hagy kivetnivalót (sziszegős vokál, túltolt mélytaromány..), szerintem.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Szervusztok!

Elnézést a belekotyogásért, de nem találok erre megfelelőbb topicot.
Régebb óta foglalkoztat a gondolat, hogy melyik méret a hangszóró mérete? Mert pl. egy 20 centisnek nevezett darab általában még a gumiperemmel együtt is csak 17, de van olyan 21-esem, aminek még a szerelési lyuk mérete sincs annyi, legfeljebb a felfogó csavarok távolsága...nagyjából. Ez az ellentmondás korszakfüggetlen, az 1977-es Technicsben is 16-os a 20-as membrán....

Hogy valami relevánsat is vigyek az eszmecsere menethez: szvsz. mindig egy mérettel kisebb hangfalat vegyél, mint gondolod. Nálam 35 négyzetméteren bődületes mélyeket produkál a 17-es hangszóróval szerelt (ugyan nem alsó kategóriás) hangfal. Metál zenéből -főleg a régebbiekből- meg igen keveset találok, ami valóban jól szól nem csak sikít, meg üvölt. Tehát célszerű ízléstől függetlenül valami audiophile anyaggal tesztelni a rendszeredet, mielőtt elhamarkodottan lecseréled, mert nem szólt rajta jól a 30 éves, esetleg borzasztóan masterelt metál CD.

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

"Videoton" Dynamic Speaker AL 130 ára?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék Hozzátok: szerintetek mennyi lehet a címben nevezett hangfalpár reális ára? A dobozok szép állapotúak, a hangszórók épek.

Előre is köszönöm a segítséget Mindenkinek!

Szép napot!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”