Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

trane írta:
2019.09.10., kedd 11:13
avl2 írta:
2019.09.10., kedd 11:06
szinten a manualbol:
"High-level connection, using the enclosed cable with the Neutrik Speakon
connector, is always the first choice. This connection can be made without
affecting the performance of the amplifier because the REL’s amplifier input
impedance is 100,000 ohms, in effect not producing any additional demand
whatsoever on the rest of your system. This scheme also avoids adding any
detrimental effects by not interposing any additional electronics into the
amplification chain."

ezektöl függetlenül: kivancsi lennek a véleményedre, tippjeidre, javaslataidra - azok alapjan, amiket eddig olvastam Töled.
nagygabor szamara is, illetve erdekelne sajat magam reszere is (nem futok cserelni, de kivancsi vagyok);

en esetem: 2.9x3.9m-es szoba, sokfele zene, jelenleg Jungson LS3/5A vagy Swans M1S + REL T2, hangsugarzok a hatso faltol kb. 90cm-re, oldaltol 80 cm-re, hallgato hely mögött kb. 145cm. mindig felmerülhet: 2 par valtogatasa helyett egy jobb, ha van :-) akár többféle árnivóig: 200e-ig, 300e-ig, 400e-ig
na, így már OK :smile32:

én pedig sosem használtam szub-ot (nem is írtam) :ohnoohnoohno: > szeretem az egyszerűbb megoldásokat, így inkább egy normális hangfal-pár :smile53:
Igen, én is inkább erre hajlanék, ha lehetne valahogy jó megoldással (szóval beleférjen a büdzsébe.) Mármint, hogy ne kelljen subbal foglalkozni, inkább 1 pár normális álló. De ekkora szobába nem tudom mi....

Nem kellene állvány, sub, egyszerűbb lenne a helyzet.

De állványosból meg nem tudom milyen méretű / karakterisztikájú doboz lenne jó ebbe a helyiségbe.
Tudom, ki kellene próbálni. Ez nehéz. Itt a Horvát határ mellett senki nem hifizik. :D

leborulok.gif

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

trane írta:
2019.09.10., kedd 11:13
...én pedig sosem használtam szub-ot (nem is írtam) :ohnoohnoohno: > szeretem az egyszerűbb megoldásokat, így inkább egy normális hangfal-pár :smile53:
persze, nem is a szub-ra gondoltam. a "normális" kapcsán ajánlásra !! (nem is feltetlenül vagy biztosan tipusra gondolva - de azt se tartsd magadban ! - hanem akár messzebbröl nekifutva)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

bitrograde írta:
2019.09.10., kedd 10:54
A többi már csak az elhelyezéssel való, (hó)napokig tartó játszadozás kérdése. :D
az a szep benne ! extraköltseg nelküli jatek.

engem az is izgat, hogy mi legyen alatta, min álljon, probaltam már ezt-azt. a "mélysugárzók" topicban kerdeztem is nemrég: viewtopic.php?f=5&t=26427

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

trane írta:
2019.09.10., kedd 10:57
ezzel csak az az egy gond van/lehet, hogy ekként csatlakoztatva a szub-ot egy, a szub-tól függő nemtommilyen-értékű impedanciát kapcsolsz az erősítő kimenetére, amivel annak függvényében lecsökkented a tulajdonképpeni, az erősítő által 'látott' impedancia-értéket, és ezt biza' nem minden erősítő szereti gondolkodik.gif
szinten a manualbol:
"High-level connection, using the enclosed cable with the Neutrik Speakon
connector, is always the first choice. This connection can be made without
affecting the performance of the amplifier because the REL’s amplifier input
impedance is 100,000 ohms, in effect not producing any additional demand
whatsoever on the rest of your system. This scheme also avoids adding any
detrimental effects by not interposing any additional electronics into the
amplification chain."

ezektöl függetlenül: kivancsi lennek a véleményedre, tippjeidre, javaslataidra - azok alapjan, amiket eddig olvastam Töled.
nagygabor szamara is, illetve erdekelne sajat magam reszere is (nem futok cserelni, de kivancsi vagyok);

en esetem: 2.9x3.9m-es szoba, sokfele zene, jelenleg Jungson LS3/5A vagy Swans M1S + REL T2, hangsugarzok a hatso faltol kb. 90cm-re, oldaltol 80 cm-re, hallgato hely mögött kb. 145cm. mindig felmerülhet: 2 par valtogatasa helyett egy jobb, ha van :-) akár többféle árnivóig: 200e-ig, 300e-ig, 400e-ig

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

avl2 írta:
2019.09.10., kedd 10:50
nagygabor1982 írta:
2019.09.10., kedd 10:32
...És mi fogja azt meghajtani? Olyan erősítő kell, aminek van sub kimenete? Vagy van más mód is? ....
REL subokon van olyan bemenet, amit az erösitö hangszorokimenetere kell kötni. ...raadasul ez a REL által javasolt, preferált megoldás. ...azaz REL sub eseten semmi cifraság nincs a bekötesben, semmi extra igénye nincsen.

" High Level Input: High-Level Input connection is the preferred method of connecting
a REL to any system. A special REL cable, available from your authorized REL dealer,
attaches to the same speaker terminals on your amplifier (or receiver) to which your
main left and right speakers are connected – the speakers and the REL simply share
the same binding posts. This allows the REL to receive the exact same signal as your
main speakers, providing for a seamless integration of the REL into your system."
A többi már csak az elhelyezéssel való, (hó)napokig tartó játszadozás kérdése. :D
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nagygabor1982 írta:
2019.09.10., kedd 10:32
...És mi fogja azt meghajtani? Olyan erősítő kell, aminek van sub kimenete? Vagy van más mód is? ....
REL subokon van olyan bemenet, amit az erösitö hangszorokimenetere kell kötni. ...raadasul ez a REL által javasolt, preferált megoldás. ...azaz REL sub eseten semmi cifraság nincs a bekötesben, semmi extra igénye nincsen.

" High Level Input: High-Level Input connection is the preferred method of connecting
a REL to any system. A special REL cable, available from your authorized REL dealer,
attaches to the same speaker terminals on your amplifier (or receiver) to which your
main left and right speakers are connected – the speakers and the REL simply share
the same binding posts. This allows the REL to receive the exact same signal as your
main speakers, providing for a seamless integration of the REL into your system."

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

bitrograde írta:
2019.09.10., kedd 10:26
nagygabor1982 írta:
2019.09.06., pén. 12:57
Greenwave Audio GWA-3 hangsugárzókkal van valakinek tapasztalata?

Köszi.
Ha jól láttam a Greenwave hirdetést, mögötte egy Vandersteen figyelt a képen. Ha elmész meghallgatni, akkor lesz mihez hasonlítani. :D
Én az AP-et ajánlottam volna, de a tulaj bezárta a hirdetést. Esetleg kérdezz rá, hogy nem gondolta-e meg magát.
Én a Harbeth-re is ráhallgatnék a helyedben, illetve megpróbálnék a Proac alá illeszteni egy (régebbi REL) szubot.
Köszi a tippeket!
Ezekből a Harbeth-ekre én is felfigyeltem és a ProAc-okra is. Viszont valóban itt azt gyanítom mindegyiknél, hogy meg kellene támogatni subbal őket, mivel elég kicsi dolgokról beszélünk. Ez egyébként hogy történik? Soha nem használtam külön Subot. Aktív kell és be kell rendesen állítani a vágási frekit gondolom, hogy ne legyen 1 nagy maszlag. És mi fogja azt meghajtani? Olyan erősítő kell, aminek van sub kimenete? Vagy van más mód is? Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de még soha nem próbáltam sztereó rendszerhez Subot illeszteni....

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

nagygabor1982 írta:
2019.09.06., pén. 12:57
Greenwave Audio GWA-3 hangsugárzókkal van valakinek tapasztalata?

Köszi.
Ha jól láttam a Greenwave hirdetést, mögötte egy Vandersteen figyelt a képen. Ha elmész meghallgatni, akkor lesz mihez hasonlítani. :D
Én az AP-et ajánlottam volna, de a tulaj bezárta a hirdetést. Esetleg kérdezz rá, hogy nem gondolta-e meg magát.
Én a Harbeth-re is ráhallgatnék a helyedben, illetve megpróbálnék a Proac alá illeszteni egy (régebbi REL) szubot.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Greenwave Audio GWA-3 hangsugárzókkal van valakinek tapasztalata?

Köszi.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Aszpirin írta:
2019.09.05., csüt. 21:12

Szép és ritkán felbukkanó, az kétségtelen, de hogy angol? gondolkodik.gif
Jogos,köszi a kiigazítást. :smile53: Ha nem is nevezhető ízig-vérig angolnak-legalábbis saját írásuk szerint angol-kínai-japán:
" We have been trading since the 2002 and have marketing and manufacturing operations in the UK and China.
Our products are designed and engineered in the UK, Japan and China."
http://www.mistralaudio.com/en_text_lists_733.html
Szerintem ez nem feltétlenül hátrány, ettől függetlenül lehet jó kis pakk.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tonee73 írta:
2019.09.05., csüt. 20:13
nagygabor1982 írta:
2019.09.05., csüt. 09:49
Ezért inkább maradnék a passzív cuccnál. De köszi a segítségeket, tényleg!
Egy elég ritkán felbukkanó angol dobozka az apróban:
viewtopic.php?f=33&t=135194
Angol oldalakon mindenki dicséri, ráadásul saját rendszerben kipróbálható, és szerintem még jól is néz ki... gondolkodik.gif
Itt a specifikációja:http://www.mistralaudio.co.uk/Bow-3.html
Itt pedig van néhány Amazon felhasználói vélemény az oldal aljára görgetve:
https://www.amazon.co.uk/Mistral-Bow-lo ... B009YV9M00
Szép és ritkán felbukkanó, az kétségtelen, de hogy angol? gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

nagygabor1982 írta:
2019.09.05., csüt. 09:49
Ezért inkább maradnék a passzív cuccnál. De köszi a segítségeket, tényleg!
Egy elég ritkán felbukkanó angol dobozka az apróban:
viewtopic.php?f=33&t=135194
Angol oldalakon mindenki dicséri, ráadásul saját rendszerben kipróbálható, és szerintem még jól is néz ki... gondolkodik.gif
Itt a specifikációja:http://www.mistralaudio.co.uk/Bow-3.html
Itt pedig van néhány Amazon felhasználói vélemény az oldal aljára görgetve:
https://www.amazon.co.uk/Mistral-Bow-lo ... B009YV9M00
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: supravox »

nagygabor1982 írta:
2019.09.05., csüt. 09:26
supravox írta:
2019.09.05., csüt. 09:21
nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 20:16


Ja igen... és még 1 dolog... ilyen ársávban semmi esetre sem szeretnék aktívat.
Miért is?
Nem gondolom, hogy ilyen alacsony ársávban készítenek normális aktív hangsugárzókat (Passzívakat is alig). Továbbá még egy bajom van (tudom, ez már nagyon sok :D ) nem ártana a lelkemnek, ha azért néminemű mély hangok is előjönnének az adott dobozból, tekintve, hogy azért rock zenét is szeretnék elvétve hallgatni. (Itt most SUB nélkül értem a dolgot) leborulok.gif
Az a helyzet,hogy a fenti kívánalmaknak az LSR308 teljesen megfelel.
Tudom mert aránylag sokáig volt ilyenem..
Egyáltalán nem sistergett.
Igazi dögös de azért zenei hangja volt..
De azt szokták mondani,hogy jót szexelni és szűznek maradni az nem megy
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

nagygabor1982 írta:
2019.09.05., csüt. 09:49

Valóban az erősítőre szánt pénz is belemehetne, de... én amiket hallottam aktív hangsugárzókat, mind egy katasztrófa volt. (presonus, krk, genelec, stb... persze nem mindegyikből a csúcsmodellt hallottam) Egy volt, ami azt mondtam, hogy "ez igen" de az pedig egy ATC SM100. És az nyilván összegben sajnos egy más liga. Ezeket a "műanyagdobozos" dolgokat nem mondanám jónak (amiket hallottam, csak azokról tudok nyilatkozni.) Alapzajokról már nem is beszélek. Ezért inkább maradnék a passzív cuccnál. De köszi a segítségeket, tényleg!
Javaslom, hogy hallgass meg egy ilyet is, hátha: viewtopic.php?f=156&t=74295#p2316849 :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

avl2 írta:
2019.09.05., csüt. 09:40
nagygabor1982 írta:
2019.09.05., csüt. 09:26
supravox írta:
2019.09.05., csüt. 09:21


Miért is?
Nem gondolom, hogy ilyen alacsony ársávban készítenek normális aktív hangsugárzókat (Passzívakat is alig). Továbbá még egy bajom van (tudom, ez már nagyon sok :D ) nem ártana a lelkemnek, ha azért néminemű mély hangok is előjönnének az adott dobozból, tekintve, hogy azért rock zenét is szeretnék elvétve hallgatni. (Itt most SUB nélkül értem a dolgot) leborulok.gif
de az ársáv aktív esetében nem lenne felfele tágítva ? hisz amit erösítöre szánnál, az is belemehet (vagy már megvan az erölködö), nem ?
Valóban az erősítőre szánt pénz is belemehetne, de... én amiket hallottam aktív hangsugárzókat, mind egy katasztrófa volt. (presonus, krk, genelec, stb... persze nem mindegyikből a csúcsmodellt hallottam) Egy volt, ami azt mondtam, hogy "ez igen" de az pedig egy ATC SM100. És az nyilván összegben sajnos egy más liga. Ezeket a "műanyagdobozos" dolgokat nem mondanám jónak (amiket hallottam, csak azokról tudok nyilatkozni.) Alapzajokról már nem is beszélek. Ezért inkább maradnék a passzív cuccnál. De köszi a segítségeket, tényleg!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nagygabor1982 írta:
2019.09.05., csüt. 09:26
supravox írta:
2019.09.05., csüt. 09:21
nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 20:16


Ja igen... és még 1 dolog... ilyen ársávban semmi esetre sem szeretnék aktívat.
Miért is?
Nem gondolom, hogy ilyen alacsony ársávban készítenek normális aktív hangsugárzókat (Passzívakat is alig). Továbbá még egy bajom van (tudom, ez már nagyon sok :D ) nem ártana a lelkemnek, ha azért néminemű mély hangok is előjönnének az adott dobozból, tekintve, hogy azért rock zenét is szeretnék elvétve hallgatni. (Itt most SUB nélkül értem a dolgot) leborulok.gif
de az ársáv aktív esetében nem lenne felfele tágítva ? hisz amit erösítöre szánnál, az is belemehet (vagy már megvan az erölködö), nem ?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2019.09.05., csüt. 09:28
...presonus gyártói vélemény, hogy tápszűrés kell...
en megker(dez)ném a helyedben Fülelek-et (nekem van pár éve Töle Alces 1 házban DC szürö, ami néha - hálózattól függöen - komoly segítség, a brummogó medvékra nagypárnát tesz :-) ...azt is értem, hogy ide esetleg/valoszinüleg más fajta szürés kell(het)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

avl2 írta:
2019.09.05., csüt. 08:49
de a fent beidezett engem nagyon zavarna; kivancsi vagyok ahogy ár növekszik, akkor is marad-e illetve melyik aktivaknal nincs mar hallhato alapzajuk 50cm-röl vagy 1m-röl sem
Az alapzaj nem csak ár, hanem típusfüggő is. pl. a JBL LSR305-ösöknek nem volt semmi zaja ugyanabból a konnektorból táplálva. A presonus gyártói vélemény, hogy tápszűrés kell, arra vezethető vissza. Viszont tápszűrő ügyben totális a káosz, vehetsz 2-300 ezres diy modelt vagy 500 ezer feletti gyártóit, az esetleg létező olcsóbb megoldásokról meg nem találsz infót, néztem pl. a furman AC-210AE -t, ez 63 ezer körül van, kérdeztem is itt a fórumon de senki nem reagált. Ilyenkor jön, hogy kéne rendelni webshopból aztán visszaküldeni ha semmit nem ér. Vagy barkácsolni valamit, vannak orvostechnikai gépekhez gyártott leválasztók, zavarszűrők, biztosan tudja a hifi marketing minőséget :) Amúgy ráér, tényleg nem jelentős probléma, majd egyszer lehet tovább feszegetem a tápszűrős topicban.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

supravox írta:
2019.09.05., csüt. 09:21
nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 20:16
supravox írta:
2019.09.04., szer. 20:12


Akkor jbl lsr 308
Ja igen... és még 1 dolog... ilyen ársávban semmi esetre sem szeretnék aktívat.
Miért is?
Nem gondolom, hogy ilyen alacsony ársávban készítenek normális aktív hangsugárzókat (Passzívakat is alig). Továbbá még egy bajom van (tudom, ez már nagyon sok :D ) nem ártana a lelkemnek, ha azért néminemű mély hangok is előjönnének az adott dobozból, tekintve, hogy azért rock zenét is szeretnék elvétve hallgatni. (Itt most SUB nélkül értem a dolgot) leborulok.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nagygabor1982 2019.09.05., csüt. 09:32-kor.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: supravox »

nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 20:16
supravox írta:
2019.09.04., szer. 20:12
nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 20:05


Nos igen, ez elmaradt. Ez messze nem az én ársávom :D
Töredékét szánom rá. :)
Mondjuk max 200.000.ft-t. :)

Azért köszönöm a tippet.
Akkor jbl lsr 308
Ja igen... és még 1 dolog... ilyen ársávban semmi esetre sem szeretnék aktívat.
Miért is?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2019.09.05., csüt. 05:27
...hasonló zenei ízléssel én is dynoról váltottam (A52 majd excite X18).

...Másik téma a közeltéri lehallgatás....Eleinte 110-110-110 cm-es háromszögben hallgattam, majd 130-on ami előnyére vált. Azt hiszem még egy 20 centit kellene majd egyszer növelnem

...Ahogy több studió monitornak, így a presonusoknak is hallható sistergő alapzaja van.... 130-nál már csak odafigyelve veszem észre.

... A "beteszek egy sub-ot" egyáltalán nem ér véget azzal, hogy valaki megveszi :) Elég sokat kell állítgatni, helyezgetni mire lecsökkented a terjengő dübörgést szép zenei basszussá (viszont megéri...). Én még azt is mondanám, hogy a terjengő dübörgést szinte meg sem lehet szüntetni, csak elfogadható szintre hozni. Lehet azt mondani, hogy akkor nem 16,5centis mélyközéppel veszel dobozt, hanem 20 centissel (pl. R80) és nem kell mélynyomó, de ez csak részben igaz...
nagyon hasonlo nekem is.
korabban volt Dyno-m ...persze ebböl az olcsobb kategoriabol - mert el tudom kepzelni, hogy dragabbjaik jobbak (contour 1.1-et ki is probalnek kivancsisagbol, esetleg focus 110-et is :-)

közelterröl hallgatok kb. 155cm-re a hangsugiktol a pozicio, melyközephangszoro közepe egymastol 145cm-re; hangsugik es hallgato pozi messze a falaktol - pl. mögöttem 2.9m x 3.9m-es szobaban 150cm van

csak bogár eseten mennék aktivak fele; de a fent beidezett engem nagyon zavarna; kivancsi vagyok ahogy ár növekszik, akkor is marad-e illetve melyik aktivaknal nincs mar hallhato alapzajuk 50cm-röl vagy 1m-röl sem

nalam is van sub (leginkabb Jungson Ls3/5A melle) es avval érdemes és kell is jatszani; en néha zenénkent is csürök rajta (klasszikus felvtel plane orgonaval kicsit nagyobb intenzitasra veszem, modern zene es felvetelnel meg lejjebb kell; a crossover nagyon alacsonyra allitva 40 Hz alá, mert az nem azt jelenti, hogy fölötte nulla amit kiad; REL T2)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

BLX írta:
2019.09.04., szer. 20:51
Ha "koncert első sor" élményt akarsz inkább és "végtelen" mélyeket, akkor nézz/halgass rá egy pár Presonus aktív monitorra (pl.: R80) Presonus Temblor T10-es aktív sub-bal. És akkor az erősítő probléma is letudva. Persze ez egy teljesen más irány. Ez már elektronikus zenére is cool lehet.
+1 ... nálam is Presonus R65+Temblor T10 van :)

hosszú blabla:

És ami még érdekesség jelen esetben, hogy hasonló zenei ízléssel én is dynoról váltottam (A52 majd excite X18). Szokták azt mondani, hogy a studio monitorok nem jók zenét hallgatni, mert túl lineárisak. Ezzel szemben amit én éreztem, hogy a dynok gyönyörűen csilingelnek, nem terjengenek, megfogott zárt hangjuk van, és benyilallnak a részletek, bármit lehet analizálni (még ha nincs is ott), remek hifizős alany. A Presonust meg bekapcsolod és a hifibogár helyett simán csak a lábad jár :D Zenét hallgatsz, nem hangokat, levegősebb, nyíltabb hangzás, hosszan hallgatható, viszont talán kevesebb a részlet, ami azért nem jelent hiányérzetet, inkább úgy mondanám saját laikus szemszögből, hogy a karcos részletek helyett természetesebb zenei hullámok vannak...

Másik téma a közeltéri lehallgatás. Ez is erősen személyes ízlés és helyszín függő. Leegyszerűsítve a hangsugárzó távolságával azt lehet jól változtatni, hogy a szoba utózengéséből, visszaverődő hangokból mennyit érzel. Közeltéri lehallgatásnál így kitisztul a hang, tisztul a tér, több lesz a részlet - viszont kevesebb a jó értelemben vett zengés. Eleinte 110-110-110 cm-es háromszögben hallgattam, majd 130-on ami előnyére vált. Azt hiszem még egy 20 centit kellene majd egyszer növelnem, de macera az átrendezés, ráér:) Ha ilyen vonalra mész érdemes 150 centi körül gondolkozz.

És akkor nézzük a hátrányokat!
1.) Ahogy több studió monitornak, így a presonusoknak is hallható sistergő alapzaja van. Természetesen ez csak akkor érdekes ha nem szól semmi. 20-30 centiről egyértelmű hűha, 110 centinél még hallottam, most 130-nál már csak odafigyelve veszem észre.
2.) A "beteszek egy sub-ot" egyáltalán nem ér véget azzal, hogy valaki megveszi :) Elég sokat kell állítgatni, helyezgetni mire lecsökkented a terjengő dübörgést szép zenei basszussá (viszont megéri...). Én még azt is mondanám, hogy a terjengő dübörgést szinte meg sem lehet szüntetni, csak elfogadható szintre hozni. Lehet azt mondani, hogy akkor nem 16,5centis mélyközéppel veszel dobozt, hanem 20 centissel (pl. R80) és nem kell mélynyomó, de ez csak részben igaz, mert amit a mélynyomó tud azt 8"-os doboz nem fogja tudni. Egyébként önmagában az R65-nek is van szép mélye, de nem megy le úgy, mint a dyno x18 ment. Ami a T10-nél még előny, hogy van egy lábpedálja a mélynyomó gyors ki-be kapcsoláshoz (bár én pl. sosem kapcsolom ki).
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: BLX »

nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 08:45
Sziasztok,

1 kis iránymutatást szeretnék kérni, bár tudom ez nem ilyen egyszerű, nincs tuti recept és senki nem fogja azt mondani, hogy "ezt vedd, ez a jó neked."
De azért mégis, valamerre el kell indulnom...
Hangsugárzót keresek első körben, (utána a többi komponens, mert úgy gondolom a hangsugárzó a legsarkalatosabb pont itt most.)

A lényeg... adott egy 15m2-s szoba, téglalap alapterülettel (310-s belmagassággal), ami csak zenehallgatásra fog szolgálni, tehát az elrendezése nyilván erre a célra lesz optimalizálva minden téren. (akusztikai kezelés ügyileg is.)

Mivel kicsi a helyiség, nem tudom, hol induljak el hangsugárzó terén. Gondoltam már sok mindenre, de mégis valami határok közt kellene keresgélnem. Nagy általánosságban merre induljak el?
- állók vagy állványosak?
- mekkorák kb. ?
- hol legyen a reflexnyílásuk, esetleg zárt doboz?
- régi nagy monitorok vagy inkább valami modernebb cucc?
- mélynyomó méretben meddig lehet elmenni ekkora helységben?
- mennyire elvetélt ötlet a kisebb polcsugárzók és a + sub?
- stb, stb...

Ami biztos:
- nem ártana valami könnyebben hajtható dolog, egyszerűbb lenne a helyzet. (gondolom a szoba mérete miatt is. (Nem
szeretnék pl. újra Dynaudiokat.)
- csöves erősítőm nem lesz. Soha.
- a fő forrás a CD és másodsorban Tidal
- nem lesz többé analog láncom.

Hifizek már 1 ideje, de eddig 25-30 m2 alatt nem foglalkoztam a dologgal, most viszont ez van.

A zenék amiket hallgatok leginkább: Jazz, Soul, Progrock, Rock.

Köszi, ha valakinek van ötlete...
leborulok.gif
Tuti recept nincsen sajnos. Menni kell és keresni kell a neked tetsző hangot. Mások javaslatain el lehet indulni persze néhány irányban:

Kb én is hasonló zenéket hallgatok mint Te, és nagyjából láttam a fórumon a korábbi cuccaidat, én talán ezt javasolnám:
Hallgass meg Epos monitorokat (is), pl. ES14, M12, M12i, lehetőleg gyári állvánnyal.

Én kedvelem az angol vonalat és az Epos már kellően dögös lehet rock-ra is, de jazz-en is megállja a helyét.

Ha "koncert első sor" élményt akarsz inkább és "végtelen" mélyeket, akkor nézz/halgass rá egy pár Presonus aktív monitorra (pl.: R80) Presonus Temblor T10-es aktív sub-bal. És akkor az erősítő probléma is letudva. Persze ez egy teljesen más irány. Ez már elektronikus zenére is cool lehet. Nekem van ilyen Sub-om, filmnézéshez használjuk. Zenét nem hallgatok vele, max. elektronikus zenéhez vagy valami koncert/fesztivál felvételhez.

Én személy szerint inkább a kisebb hangerő, kevesebb mély, kevesebb "hifi", de több zene híve vagyok. Egy kis Royd Sintra is elgendő a hangszeres zenehallgatáshoz 15m2-en, de akár 30m2-en is. Szerintem. :smile53:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 08:45
Sziasztok,

1 kis iránymutatást szeretnék kérni, bár tudom ez nem ilyen egyszerű, nincs tuti recept és senki nem fogja azt mondani, hogy "ezt vedd, ez a jó neked."
De azért mégis, valamerre el kell indulnom...
Hangsugárzót keresek első körben, (utána a többi komponens, mert úgy gondolom a hangsugárzó a legsarkalatosabb pont itt most.)

A lényeg... adott egy 15m2-s szoba, téglalap alapterülettel (310-s belmagassággal), ami csak zenehallgatásra fog szolgálni, tehát az elrendezése nyilván erre a célra lesz optimalizálva minden téren. (akusztikai kezelés ügyileg is.)

Mivel kicsi a helyiség, nem tudom, hol induljak el hangsugárzó terén. Gondoltam már sok mindenre, de mégis valami határok közt kellene keresgélnem. Nagy általánosságban merre induljak el?
- állók vagy állványosak?
- mekkorák kb. ?
- hol legyen a reflexnyílásuk, esetleg zárt doboz?
- régi nagy monitorok vagy inkább valami modernebb cucc?
- mélynyomó méretben meddig lehet elmenni ekkora helységben?
- mennyire elvetélt ötlet a kisebb polcsugárzók és a + sub?
- stb, stb...

Ami biztos:
- nem ártana valami könnyebben hajtható dolog, egyszerűbb lenne a helyzet. (gondolom a szoba mérete miatt is. (Nem
szeretnék pl. újra Dynaudiokat.)
- csöves erősítőm nem lesz. Soha.
- a fő forrás a CD és másodsorban Tidal
- nem lesz többé analog láncom.

Hifizek már 1 ideje, de eddig 25-30 m2 alatt nem foglalkoztam a dologgal, most viszont ez van.

A zenék amiket hallgatok leginkább: Jazz, Soul, Progrock, Rock.

Köszi, ha valakinek van ötlete...
leborulok.gif
Én 15m2-re közeltéri monitorokat javaslok. Okos elhelyezéssel, valóban közelről, lehet jó hangot csinálni így. És nem vetném el ezek aktív verzióit sem, már csak az esetleges szubbal való kiegészítés könnyebb mivolta miatt sem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

supravox írta:
2019.09.04., szer. 20:12
nagygabor1982 írta:
2019.09.04., szer. 20:05
avl2 írta:
2019.09.04., szer. 19:00


lehet a kérdezönek meg kellene adnia az ársávját
Nos igen, ez elmaradt. Ez messze nem az én ársávom :D
Töredékét szánom rá. :)
Mondjuk max 200.000.ft-t. :)

Azért köszönöm a tippet.
Akkor jbl lsr 308
Ja igen... és még 1 dolog... ilyen ársávban semmi esetre sem szeretnék aktívat.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”