Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

Bodoraudio írta:
2019.09.06., pén. 20:21
Én sosem erőltettem a passzív hűtést, manapság meg főleg a 4k megjelenitők miatt.
A biztonság, és a stabilitás fontosabb számomra. A PC élet tartama is jobb aktív hűtés alkalmazásával.
Nincs gond a passziv hutesel ha egy audio Pc t audiora hasznalunk.A video lejatszas mar mas lapra tartozik ott videokartya nelkul eleg kompromisszumos a helyzet foleg 4k.n bar sokaknak ez is eleg..Az elet tartam ugyben tobb 3 eve epitett gep fut napi 3-4 orat sok helyen.Stabilitasi problemak csak a PP orak miatt voltak kis szazalekban..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Én sosem erőltettem a passzív hűtést, manapság meg főleg a 4k megjelenitők miatt.
A biztonság, és a stabilitás fontosabb számomra. A PC élet tartama is jobb aktív hűtés alkalmazásával.

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

fapaci írta:
2019.09.06., pén. 17:35
menyus2 írta:
2019.09.06., pén. 17:18
Passziv hazat tervezni nagy kihivas foleg 100w Tdp felett,de rajta vagyunk az ugyon.
Drukkolok, hogy sikerüljön. De a környezeti faktort, hogy a felhasználó hogyan helyezi el a masinát, azt sajnos nem tudod kizárni a történetből, ez pedig erősen befolyásolja a passzív hőleadás hatékonyságát. Vállalható külsejű és méretű High End HTPC-t passzív hűtéssel építeni számomra irreális kihívásnak tűnik.
Az emlitett problemaval az Fc 10 is kuzd.Vannak megoldasok a passziv hutes hatekonysaganak javitasara is.Majd kiderul..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

menyus2 írta:
2019.09.06., pén. 17:18
Passziv hazat tervezni nagy kihivas foleg 100w Tdp felett,de rajta vagyunk az ugyon.
Drukkolok, hogy sikerüljön. De a környezeti faktort, hogy a felhasználó hogyan helyezi el a masinát, azt sajnos nem tudod kizárni a történetből, ez pedig erősen befolyásolja a passzív hőleadás hatékonyságát. Vállalható külsejű és méretű High End HTPC-t passzív hűtéssel építeni számomra irreális kihívásnak tűnik.

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

asebestyen írta:
2019.09.06., pén. 15:01
menyus2 írta:
2019.09.06., pén. 08:42
Ez nem olyan egyszeru kerdes mivel Peak.kek ben terheli a proci core aga a tapot legjobban,de ha egy osszfogyasztast atlagolunk akkor teljes terhelesnel meghaladja a 100w Tdp.t.
Termeszetesen ez az AMD Ryzen 2400g re vonatkozik.Itt kellet mar egy nagymeretu folyadekcsapagyas alacsony fordulatu venti ami mozgatja a levegot..
Míg csak zenéről van szó, úgy sincs szükség a ventire, ha meg képbe kerül a kép is :D , egy jó ventilátor, amit írsz is, megfelelő felfüggesztéssel/elcsatolással, szerintem jelentéktelen minőségromlást eredményez, ha egyáltalán....
De mint a többi készülékét, gondolom a PC házat is meg tudjátok oldani saját gyártásban (hogy ne egy újabb összecsengést használjak, mint "házon belül").
Említett felhasználásra az FC10 egyértelműen teljesen alkalmatlan, szerintem még 2 külön házban is, pláne ha nem lenne teljesen szabad légáramlás, pl egymás tetejére kerülnének.
Ez igy van.Egy teljesitmenyszint felett kezelhetetlen a homegfutas.Passziv hazat tervezni nagy kihivas foleg 100w Tdp felett,de rajta vagyunk az ugyon..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Bodoraudio írta:
2019.09.06., pén. 16:25
Ha valaki azt állítja, hogy meghall egy jó minőségű ventilátort alacsony fordulaton, pláne hogy rontja a hang minőséget, hát........
Gondolom ezzel engem akartál megszólítani, de én semmi ilyet nem írtam! Egyszerűen az agyam azt mondatja velem, ha már az egész külső tápról megy (12V, 5V, 3,3V) akkor a venti is így legyen, ha szükségét érzem bekapcsolom.
És abban is biztos vagyok, hogy az általad épített PC-ben is van ilyen elem amire azt mondod, hogy ennek így kell lennie, de effektíve a hangban nem tettenérhető.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Ha valaki azt állítja, hogy meghall egy jó minőségű ventilátort alacsony fordulaton, pláne hogy rontja a hang minőséget, hát........

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

asebestyen írta:
2019.09.06., pén. 15:01
menyus2 írta:
2019.09.06., pén. 08:42
Ez nem olyan egyszeru kerdes mivel Peak.kek ben terheli a proci core aga a tapot legjobban,de ha egy osszfogyasztast atlagolunk akkor teljes terhelesnel meghaladja a 100w Tdp.t.
Termeszetesen ez az AMD Ryzen 2400g re vonatkozik.Itt kellet mar egy nagymeretu folyadekcsapagyas alacsony fordulatu venti ami mozgatja a levegot..
Míg csak zenéről van szó, úgy sincs szükség a ventire, ha meg képbe kerül a kép is :D , egy jó ventilátor, amit írsz is, megfelelő felfüggesztéssel/elcsatolással, szerintem jelentéktelen minőségromlást eredményez, ha egyáltalán....
De mint a többi készülékét, gondolom a PC házat is meg tudjátok oldani saját gyártásban (hogy ne egy újabb összecsengést használjak, mint "házon belül").
Említett felhasználásra az FC10 egyértelműen teljesen alkalmatlan, szerintem még 2 külön házban is, pláne ha nem lenne teljesen szabad légáramlás, pl egymás tetejére kerülnének.
Nálam külső tápokról mennek a gépek, nincs plusz hőterhelés, rezonancia, mágneses tér a PC házban, ennek ellenére tettem bele ventilátorokat, szeretem hűvösen tartani a procikat. Természetesen megfelelő folyadékcsapágyas "rendes" felfüggesztéssel, de az alaplapra már nem vagyok hajlandó feldugni őket. Külső tápról mennek azok is. :rolleyes:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

menyus2 írta:
2019.09.06., pén. 08:42
Ez nem olyan egyszeru kerdes mivel Peak.kek ben terheli a proci core aga a tapot legjobban,de ha egy osszfogyasztast atlagolunk akkor teljes terhelesnel meghaladja a 100w Tdp.t.
Termeszetesen ez az AMD Ryzen 2400g re vonatkozik.Itt kellet mar egy nagymeretu folyadekcsapagyas alacsony fordulatu venti ami mozgatja a levegot..
Míg csak zenéről van szó, úgy sincs szükség a ventire, ha meg képbe kerül a kép is :D , egy jó ventilátor, amit írsz is, megfelelő felfüggesztéssel/elcsatolással, szerintem jelentéktelen minőségromlást eredményez, ha egyáltalán....
De mint a többi készülékét, gondolom a PC házat is meg tudjátok oldani saját gyártásban (hogy ne egy újabb összecsengést használjak, mint "házon belül").
Említett felhasználásra az FC10 egyértelműen teljesen alkalmatlan, szerintem még 2 külön házban is, pláne ha nem lenne teljesen szabad légáramlás, pl egymás tetejére kerülnének.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2019.09.06., pén. 14:27
Irtad a tapjaink hotermeleset. Egy nyolc koros teljesen analog tapnak a hotermelese nem ugyanaz, mintha ezt egy kapcsolouzemu tappal es/vagy hibridmegoldasaval oldom meg. Csupan erre reflektaltam, ezert sem biztos, hogy gondot okoz esetedben a hotermeles, mivel nincs nagyon mit disszipalni egy teljes linearis tapolashoz kepest.
Az FC10 gépházról beszélgetünk, ami szerintem pontosan azt tudja, amit vállal, én pedig szándékosan tartom ezen értékeken belül a Luxor PC-t. Mint minden tápegység, az általam használt megoldás is termel meleget, kb a processzor által termelt érték a harmadát.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2019.09.06., pén. 14:05
És a Luxor PC-t még mindig PicoPSU-val szereled? Csak mert lehet amiatt is kevesebb a táprészen a hő.
Nagyon beakadt nálad ez a kérdés. :D Igen, vannak olyan verziók, amiben PicoPSU üzemel.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2019.09.06., pén. 08:15
Streacom specifikacio:

“Cooling: Heatpipe Direct Touch 4 Pipes – Recommended CPU TDP 65W, Max TDP 95W*2”

Ennek ellenere valojaban nem alkalmas ra, tehat nem hasznalunk ilyet erre a feladatra, annak ellenere, hogy mind a proci mind a haz papiron alkalmas lenne ra...
A tápegységetek is a házon belül üzemel és vélhetően az is termel némi hőt. A Luxor PC fogyasztása Standby állapotban, üresjáratban és teljes terhelésen:

Kép

Vélhetően nekem ezért nincs gondom az FC10 gépházzal.

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

Ez nem olyan egyszeru kerdes mivel Peak.kek ben terheli a proci core aga a tapot legjobban,de ha egy osszfogyasztast atlagolunk akkor teljes terhelesnel meghaladja a 100w Tdp.t.
Termeszetesen ez az AMD Ryzen 2400g re vonatkozik.Itt kellet mar egy nagymeretu folyadekcsapagyas alacsony fordulatu venti ami mozgatja a levegot..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

menyus2 írta:
2019.09.06., pén. 07:41
Sajnos nincs mas lehetoseg a piacon.A tobbi versenyzo vagy ennel is szarabb,vagy rondab.De rajta vagyunk a sajat passziv haz tervezesen.
Kis szines hogy az AMD Ryzen csak a proci Tdp.t adta meg ami 65W.De az integralt Igp fogyasztasa felmehet a mereseink szerint akar 130w. t ra is..
Ilyenkor az össz tápegység mennyit disszipál kb?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

Sajnos nincs mas lehetoseg a piacon.A tobbi versenyzo vagy ennel is szarabb,vagy rondab.De rajta vagyunk a sajat passziv haz tervezesen.
Kis szines hogy az AMD Ryzen csak a proci Tdp.t adta meg ami 65W.De az integralt Igp fogyasztasa felmehet a mereseink szerint akar 130w. t ra is..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2019.09.05., csüt. 23:34
Ha viszont egy Ryzen5-ot teszel bele 65W TDP-vel, az 95 fokig is el tud maszni siman a Vega11 miatt, es boseggel kimaxolja az FC10 kepessegeit.
No de akkor miért FC10 házat használtok ilyen feladatra? Nem erre tervezték.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

HRA-Streaming update, pár nap használat után:
  • napok óta zökkenőmentesen megy nálam Audirvanában.
  • Nagyon jó a hangja!
  • Kissé lassú a felülete (Audirvanában)
  • kell neki egy legalább stabilan 16 Mbps letöltési sebességű internetkapcsolat
  • van Windows-os és macOS-es saját lejátszója, ami innen letölthető (nem telepítettem még, én jól elvagyok az Audirvanával): https://www.highresaudio.com/en/content/streaming-app
  • előző review-mban írtakkal ellentétben, mégis lehet fizetni PayPal-lal
Eddig nagyon bejött. Nagyon úgy néz ki, a próbaidő lejárta után előfizetek rá.

(előzmény: viewtopic.php?f=4&t=6164&start=25#p2410032)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2019.09.05., csüt. 20:49
Passziv haz, 1080p full madVR algo, teljes linearis tapellatas pl.
Túlzott melegedés? Mikor pár évvel ezelőtt az első gyanakvó kérdéseket kaptam a passzív gépházak hatékonyságának ügyében, napokon át hőfokméréseket végeztem a Luxor PC-n. Ha nem bugyoláltam be a masinát csipketerítővel, így be tudott indulni a gravitációs hőcsere, 2 órás 1080p film lejátszása után sem melegedett 38 fok fölé az i5 CPU (Kodi+madVR NGU sharp chroma upscaling, bicubing image upscaling). Ennél durvább algoritmust már nem is bír a GPU real-time-ban, tehát ez a maximális hőtermelési helyzet videó lejátszás közben. Azaz a gépház specifikációja korrekt.

Kép

Persze zárt szekrényben, pokróc alatt, meleg környezetben nyilván nem tud elég hőt leadni és szélsőséges esetben bekapcsol a processzor hővédelme, pár percre leáll a masina. Nekem ezt 5 év alatt egyszer sikerült produkálnom, mikor 28 fok volt a szobában, a gép pedig szűk polcok között dolgozott. Ezt nem szerette, sértődötten reklamált.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

b_t írta:
2019.09.05., csüt. 20:17
Miért olyan vészes a Roon+HQPlayer egy audio PC? Nálam simán megy, nyáron is melegben, lazán.

Igaz én PCM-re konvertálok, mert létrás DAC-om van. DSD lehet nehezebb dió...
Szerintem a 2 gépes megoldás a legmegfelelőbb ha mondjuk DSD128 föé kell konvertálni. Nekem az vált be.
iMac Pro konvertál DSD256-ra vagy 512-re és ez megy NAA-val az 4 magos xeonos audio pc-re, aminek a tdp-je 25W. Akár közvetlenül akár az Audiolinux alatt fut az NAA, igen kivál igy a hang, a létrás DSD DAC-on hallgatva.
A PCM-PCM konverzió nem olyan nagy teljesítmény igényű,, mint mondjuk a 44k - DSD512. 44k-192k alatt szerintem nem éri meg HQP-t használni és még a 192k esetében is határeset.

A Roon Core bármin és a Roon Bridge Audiolinux alatt egy audio PC-n felkonvertálás nélkül is nagyon jól tud szólni, amennyiben 2 gépen futtatom őket.

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: b_t »

Ezt nem tudom, de ez videó alkalmazás, nem?

Én Roon+HQPlayer-re értettem.
wittao írta:
2019.09.05., csüt. 20:49
fapaci írta:
2019.09.05., csüt. 20:34
wittao írta:
2019.09.05., csüt. 18:17
...sajna a tapasztalatok azt mutatjak a normal passziv hazak gondba kerulnek egy ido utan...
Mire gondolsz?
Passziv haz, 1080p full madVR algo, teljes linearis tapellatas pl.
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2019.09.05., csüt. 18:17
...sajna a tapasztalatok azt mutatjak a normal passziv hazak gondba kerulnek egy ido utan...
Mire gondolsz?

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: b_t »

Miért olyan vészes a Roon+HQPlayer egy audio PC? Nálam simán megy, nyáron is melegben, lazán.

Igaz én PCM-re konvertálok, mert létrás DAC-om van. DSD lehet nehezebb dió...
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: -KP- »

wittao írta:
2019.09.01., vas. 18:36
Roon+Tidal: megertem ha nem tetszik, csinaltunk osszehallgatast ugyanazon album fajl alapon JRiver, fajl alapon Roon es Roon-on belul Tidalrol lejatszva. A leginkabb drasztikus valtozas a JRiver vs. Roon kozott volt. Nagyon szeretnem a Roon-t a gepre feltenni, de HQ Player nelkul annyira csapnivalo a hangja, hogy a JRiver siman felulmulja. HQPlayer kifeszitese meg ugye nem egyszeru egy passziv huteses pc-n, azt is meg kellene neznem meg pontosan egy 24/192 PCM jelen mit tud segiteni.
Csak elmélkedem, az a megoldás nem járható út, ha több tápegységet használtok, amivel akár egy vagy több combosabb cpu is kiszolgálható? A gép egy részét kiszolgáljátok az egyik tápról, egy más részét egy másikról. Illetve egy 65W tdp-s 8 magos zen2 mennyire komplikált kiszolgálni és hűteni? 8 zen2 maggal csak lehetne már hqplayerezni..

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Elvesztem, ez a "pótollya" most komoly, vagy irónia?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.09.05., csüt. 12:15
robi20064 írta:
2019.09.05., csüt. 12:04

Ugy tunik, hogy a nyelvtan tudas hianyat sem...
Mondjuk 2x elolvastam és nem értem mostani pár hsz-re vonatkozik-é, vagy az elmúlt fél évre ami le van írva, illetve ami le van írva mi a mögöttes tartalom. Mindenesetre hiánypótojó :D
Azt hiszem, venomer talán erre hivatkozott: viewtopic.php?f=4&t=6164&p=2343662&hili ... t#p2343662
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”