Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

robi20064 írta:
2019.09.12., csüt. 14:32
adamthebrave írta:
2019.09.12., csüt. 14:16
Most ismerkedem a HQPlayer 3-as verziójával. A hangminőséggel elégedett vagyok, jobban is tetszik, mint a JPLay. Mindent 256DSD-be konvertáltatok vele (ennyit bír a ControlPC CPU-ja PCM - DSD konverzió esetén), így megy a Spring2-es DAC-ba.

Van néhány kérdésem...

A ControlPC-ben 2 hálókártya van. Az egyik a router felé, a másikkal a ControlPC direktben áll az AudioPC-vel összeköttetésben. Csak akkor találja meg a NAA-t a HQPlayer, ha a router felé menő kábelt kihúzom. Utána minden ok, vissza is dughatom a kábelt, gond nélkül üzemel. Minden újraindításkor el kell játszanom, mert ha induláskor mind a 2 kábel üzemben van, akkor nincs kommunikáció, hiába volt előtte. Mit lehet ez ellen tenni?

Én nem vagyok Roon fan, mégis szeretnék egy jó kis katalógus-kezelő programot a HQPlayer elé. Kipróbáltam a Muso-t, de a DSD fájlokat nem hajlandó beolvasni, így ez kiesett. Az általam évek használt JRiver vele sem hajlandó együttműködni, ahogy a JPlay-jel sem. Mit javasoltik, mivel lehetne használni?

A HQPlayer 4-es verziójából van 'embedded' is, ez lehet bármilyen katalógusprogram kimenete?
Tippre az elso halozati kartyanal keresi az NAA-t ami nalad a router fele megy. Ez szerintem konfig file-bol allithato, de tedd fel a kerdesedet itt Miska-nak es o vagy mas valaszolni fog:

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... hq-player/

Leginkabb Roon-t :) Vicc nelkul, nem igazan fogsz talalni sokkal jobb katalogus kezelot ami alapbol tamogatja a HQP-t is.

Utana kell neznem hogy Audirvana-val kepes e egyuttmukodni vagy csak UPnP output van.
OK, köszi. A CA-n a HQP-s fórum lassan 300 oldalas, nem akartam már korábban feltett kérdést még egyszer elővenni, de lehet hogy ez a legegyszerűbb megoldás :)

A Roon egyelőre azért nem játszik, mert szeretném az OS-t RAM-ba tölteni, a Roon katalógusát nem lehet áttenni másik meghajtóra, így az OS + Roon 28GB-is virtuális lemezen fér el, amihez 32GB RAM kell, ezt a bővítést most nem szeretném... ;-)
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Most ismerkedem a HQPlayer 3-as verziójával. A hangminőséggel elégedett vagyok, jobban is tetszik, mint a JPLay. Mindent 256DSD-be konvertáltatok vele (ennyit bír a ControlPC CPU-ja PCM - DSD konverzió esetén), így megy a Spring2-es DAC-ba.

Van néhány kérdésem...

A ControlPC-ben 2 hálókártya van. Az egyik a router felé, a másikkal a ControlPC direktben áll az AudioPC-vel összeköttetésben. Csak akkor találja meg a NAA-t a HQPlayer, ha a router felé menő kábelt kihúzom. Utána minden ok, vissza is dughatom a kábelt, gond nélkül üzemel. Minden újraindításkor el kell játszanom, mert ha induláskor mind a 2 kábel üzemben van, akkor nincs kommunikáció, hiába volt előtte. Mit lehet ez ellen tenni?

Én nem vagyok Roon fan, mégis szeretnék egy jó kis katalógus-kezelő programot a HQPlayer elé. Kipróbáltam a Muso-t, de a DSD fájlokat nem hajlandó beolvasni, így ez kiesett. Az általam évek használt JRiver vele sem hajlandó együttműködni, ahogy a JPlay-jel sem. Mit javasoltik, mivel lehetne használni?

A HQPlayer 4-es verziójából van 'embedded' is, ez lehet bármilyen katalógusprogram kimenete?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Quetz írta:
2019.09.09., hétf. 18:07
phyton71 írta:
2019.09.09., hétf. 12:23
Én használtan vettem dual xeon processzoros foglalattal, processzorral (24 mag), 16 giga ddr 3-as rammal 30e forintért.Hardveraprón találsz rengeteget, én csak 40W-os xeont találtam, igaz több mag.
kaef2 írta:
2019.09.09., hétf. 13:13
Nekem ez van a gépben, kb 70e Ft volt ujonnan:
Intel Xeon E3-1235LV5 - 2 GHz
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html

A teljesen passzív audio PC (Audiolinux OS) többi eleme:

- Fractal Design Define r5 fekete (táp nélküli) atx ház, kiszerelve belőle minden ventillátor,
- Asus P10S-WS workstation alaplap, Intel, C236, LGA1151, ATX, : P10S-WS1
- Nofan CR-80EH CPU hűtő, passziv
- Apacer 75.B93H7.G000B 4 GB UDIMM 2400 MHz ECC 4 db

Bootolás egy Kingston 128 GB USB stcikről, amit a boot után kihúzok.
Monitor nincs a gépen. Extra grafikus kártya sem.
Köszönöm a tippeket, utána nézek akkor ezeknek.
Ez csak egy lehetőség, egy konfig, ami nálam bevált. Kb tucatnyi mást próbáltam, beleértve ultra kis fogyasztású dedikált eszközöket is, mint az SMS200 Neo vagy Ultra vagy ultra nagy teljesítményű munkaállomásokat mint a HP z6 12 magos Xeonnal és 1300W-os táppal.

Ha van az embernek egy átlagos PC-je, amit nem tud vagy nem akar kiegészíteni egy audio PC-vel, akkor talán a legjobb amit tehet, hogy vesz egy clockos USB kártyát, amit lehet kivülről lineárisan tápolni. Ez kb 120-150e Ft lesz várhatóan, de a Jcat Femto és a Pink Faun egyaránt megéri az árát. Szubejktíve, objektíve nem tudom ezt mérésekkel alátámasztani, de nekem jobban tetszik igy bármilyen gép, amiben próbáltam őket.

Avatar
mosodás
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.03.01., csüt. 19:12
Értékelés: 25

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mosodás »

Tenkjúszóverimacs. Vak vezeti, világtalant van ma nálam. Laptop+dac-ot, kihagyom az vicc kategória forrásnak. (Megjegyzem nálam nt-503 at váltott a mostanim, és baromira nem bánom, nem visszalépés az hangban sem. ) Köszönöm.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mosodás írta:
2019.09.09., hétf. 17:45
Hogyan állhatnék én szóba ezzel a sztrímmel? Ha pc nincs, de van Bluesound node 2i, laptop, telefon, külső fejhallgató dac, oszt kalap.
Lehetőség 1.: Ha USB-s a DAC-od és windows-os laptopod vagy macbook-od van, akkor a laptopra innen tudsz telepíteni lejátszót: https://www.highresaudio.com/en/content/streaming-app
... és az USB-s DAC-kal tudod hallgatni.

Lehetőség 2.: (ez lesz neked a nyerő) A jó hír, hogy a Node 2i támogatja a HRA-Streaminget (lásd lennebbi kép, a HRA-Streaming logója ott a Bluesound honlapján). Azt most meg nem mondom, mit kell csinálnod a Bluesound-on ehhez, de előbb regisztrálj és "vásárolj" egy 7 napos próba-előfizetést a www.highresaudio.com -on, majd valahol be kell adni a BlueSound-nak a HRA-s felhasználónevedet és jelszódat a BluOS Controller app-pal, és mennie kell. Ha nem jön össze, hívd fel a BlueSound támogatását. Sajnos többet én sem tudok most segíteni, BlueSound-om nem volt még, de én ezt próbálnám meg, mert nyilván jobb lesz, mintha a laptoppal játszanád.
Csatolmányok
Bluesound_Node2i_HRA.jpg
Bluesound_Node2i_HRA.jpg (150.2 KiB) Megtekintve 2388 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

phyton71 írta:
2019.09.09., hétf. 12:23
Én használtan vettem dual xeon processzoros foglalattal, processzorral (24 mag), 16 giga ddr 3-as rammal 30e forintért.Hardveraprón találsz rengeteget, én csak 40W-os xeont találtam, igaz több mag.
kaef2 írta:
2019.09.09., hétf. 13:13
Nekem ez van a gépben, kb 70e Ft volt ujonnan:
Intel Xeon E3-1235LV5 - 2 GHz
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html

A teljesen passzív audio PC (Audiolinux OS) többi eleme:

- Fractal Design Define r5 fekete (táp nélküli) atx ház, kiszerelve belőle minden ventillátor,
- Asus P10S-WS workstation alaplap, Intel, C236, LGA1151, ATX, : P10S-WS1
- Nofan CR-80EH CPU hűtő, passziv
- Apacer 75.B93H7.G000B 4 GB UDIMM 2400 MHz ECC 4 db

Bootolás egy Kingston 128 GB USB stcikről, amit a boot után kihúzok.
Monitor nincs a gépen. Extra grafikus kártya sem.
Köszönöm a tippeket, utána nézek akkor ezeknek.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
mosodás
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.03.01., csüt. 19:12
Értékelés: 25

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mosodás »

Aszpirin írta:
2019.09.02., hétf. 10:46
Kis témaváltás.
Úgy belelendültem a hifi-streamingszolgáltatások tesztelésébe, hogy a tegnap elhatároztam, hogy letesztelem a talán legkevésbé ismertet is, a
HRA Streaming-et.

A HRA a "High Res Audio" rövidítése, és a www.highresaudio.com-on lehet elérni, illetve regisztrálni.
A HighResAudioról annyit érdemes tudni, hogy csak és kizárólag HighRes (min. 24 bites) formátumokkal foglalkozik, és csak és kizárólag a kiadványok eredeti natív stúdióváltozataival, amennyiben ezek highres-formátumúak. Azt külön cikben, hosszasan taglaljják, hogy hogyan lehet spektrumanalízissel megállapítani, hogy valami nem natív kiadvány, hanem fel- vagy lekonvertált (a felkonvertáltat egyenesen fake-nek nevezi), és sok spektrum-diagram van példaként PCM-re és DSD-re is, hogy néz ki az eredeti, hogy néz ki a felkonvertált. Ők maguk minden esetben ellenőrzik, és csak a natívat teszik fel.

Alapesetben letöltéseket kínál (jó pénzért, csak album-granularitásban), de ha regisztrálunk rá, akkor a profil menü alatt lesz egy "My Streaming" menüpont is, ahol elő lehet fizetni streaming szolgáltatásra is. Az előfizetési árak a Qobuzénál olcsóbbak, de vagy félévre vagy egy egész évre kell előre előfizetni. Nincsenek minőségi szintek, mint más szolgáltatóknál. Itt mindegyik elpőfizetéssel ugyanazt kapod. 99€ fél évre, 199€ egy egész évre (nem értem az üzletpolitikát, így semmi értelme az éves előfizunak, hagyjuk), és 249€ az éves előfizetés + korlátlan 30% kedvezmény a fizetős letöltésekhez. Van egy 7 napos 0€-ba kerülő próba-előfizetésük is, én ezt "vettem meg" (még számlát is kaptam róla :D). Ahogy láttam, csak hitelkártyával vagy átutalással lehet fizetni, PayPal nem opció. Összehasonlításként: a Qobuz-ra 150€-ba kerül fél évre a HiRes előfizetés (havonta 25€). A különbségből (61€) bőven kijön egy félévnyi Tidal HiFi-előfizetés (2999 ft/hó), tehát a Tidal HiFi (CD-minőség és MQA) + HRA Streaming (HiRes minőség) előfizetés együtt olcsóbb, mint a félévnyi Qobuz önmagában. Talán nem is véletlen ez az árazás, mindjárt meglátjuk, miért...

A streaming szolgáltatás hivatalosan nem működik Magyarországon, de ennek ellenére mindenféle trükközés nélkül ltudtam regisztrálni és meg tudtam "vásárolni" a 7 napos próbaverziót. Viszont: Webes lejátszó nincs (khm... HiRes-lejátszó JavaScriptben? sok értelmét én sem látom), a dedikált mobilappok pedig tényleg nem érhetők el Magyarországról (pl. a magyar iOS AppStore-ban nyoma sincs HRA Streamer lejátszónak).
Így aztán a HRA Stream használatához vagy azt támogató hálózati streamer, vagy olyan PCs/Mac-es lejátszóprogram kell, amibe integrálható a szolgáltatás. Szerencsére nekem van egy ilyen: Az Audirvana támogatja a HRA Stream-et is :D
Továbbá: nem próbáltam még valóban fizetni bankkártyával, itt megvan a rizikó, hogy magyar kártyával esetleg nem lehet majd. Majd meglátjuk, mert akárcsak a Qobuz-tesztem esetében, itt is esélyes, hogy némi előzetes teszt után áldozok pénzt is a további tesztelésre.

Szóval beizzítottam. És egyből működött is.

Tartalom: ismételnem kell, a HRA-Streaming-en CSAK natív HiRes albumok vannak fenn, ami miatt jóval kisebbnek tűnhet a választék, mint a Qobuz-on. Önmagában egy Tidal vagy Qobuz után megdöbbentően kicsinek is tűnhet: az összes Magyarországon eérhető album száma kb 40ezer (a Magyarországot azért emelném itt ki, mert okom van feltételezni, hogy a szolgáltatás szerzőijogi megállapodások és IP-Cím alapján szűri országokra az elérhető tartalmat, és amúgy Németországban jóval nagyobb - ezt legközelebb kipróbálom). A legjobban a komolyzene-kedvelők vannak elkényeztetve, itthon kb 8ezer albummal (amiből az AliaVox kerek 7 albummal képviseli magát, szemben a Qobuz-on lévő 238 AliaVox kiadvánnyal - csak az arányokat érzékeltetendő). Ez kevésnek tűnik, de ne feledjük, hogy CSAK natív HiRes (CD-nél jobb) formátumú albumokról van szó (a Qobuz-on a keresésben/szűrésben ott lesznek a csak CD-minőségű albumok is...), valamint azt sem, hogy pénzben a Tidal + HRA Streaming kevesebb, mint a Qiobuz önmagában - így azért már sokkal érdekesebb a felállás.

Minőség: hallhatóan jobb, mint a Tidal vagy a Qobuz. Nem vicc. Hallani a különbséget. Természetesen az Amused to Death-szel kezdtem (natív 24/192-ben van fenn a HRA-n!!!), és egyből hallottam, hogy más a dinamika, és lágyabban, divatos kifejezéssel "analógosabban") szól, miközben a térérzet még brutálisabb (ha visszaolvastok: a Qobuz esetében egyik kifogásom az volt, hogy nem hallok különbséget a Qobuz és Tidal között, még úgy sem, hogy a Qobuz-on nagyobb felbontában hallgatom ugyanazt). A nagyobb dinamikai átfogás a HRA-n a komolyzenei számoknál még jobban tettenérhető: a hirtelen kiugró hangerő valóban "pofán vág", nincs visszafogva...

A Qobuznál tapasztalt akadozás a HRA-nál nem jött elő a tegnap néhány óra alatt, de a tesztelés még tart...

A HRA-n hasonlóan a Qobuz-hoz, sok esetben a CD booklet-ek is fenn vannak. Erről teszek is fel képeket este.

Egyelőre ennyi az első benyomásokról. Néhány nap múlva visszatérek, és beszámolok a fejleményekről. Este pedig teszek fel néhány képernyőképet.
Hogyan állhatnék én szóba ezzel a sztrímmel? Ha pc nincs, de van Bluesound node 2i, laptop, telefon, külső fejhallgató dac, oszt kalap.

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »

....Ha nem Silverstone, akkor milyen ATX kapcsi tapot preferalnal?

Ha van mellé VGA, akkor Corsair RMx sorozatot.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Quetz írta:
2019.09.09., hétf. 12:00
Többen használtok alacsony fogyasztású Xeon gépet. Ezeket mindenki újonnan vette, vagy van lehetőség költséghatékony beszerzésükre? Egy első generációs N36L HP microszervert kellene lassan upgradelnem, de a költségvetés most sajnos nem végtelen. A 25w TDP amit Kaef ír, igen szimpatikus például :smile32:
Nekem ez van a gépben, kb 70e Ft volt ujonnan:
Intel Xeon E3-1235LV5 - 2 GHz
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html

A teljesen passzív audio PC (Audiolinux OS) többi eleme:

- Fractal Design Define r5 fekete (táp nélküli) atx ház, kiszerelve belőle minden ventillátor,
- Asus P10S-WS workstation alaplap, Intel, C236, LGA1151, ATX, : P10S-WS1
- Nofan CR-80EH CPU hűtő, passziv
- Apacer 75.B93H7.G000B 4 GB UDIMM 2400 MHz ECC 4 db

Bootolás egy Kingston 128 GB USB stcikről, amit a boot után kihúzok.
Monitor nincs a gépen. Extra grafikus kártya sem.

Pink Faun TCXO, JPlay Femto OCXO és Paul Pang v2 USB kártyákkal. A Jplay és a Pink Faun kb egyenértékű, a PP egy kicsit szürkébb laposabb hang, de sokkal olcsóbb is, viszont azzal is levegősebb mint az alaplapi USB-k. A 3 kártyából mindig csak egy van a gép legelső PCI-e slotjában.
Az óriási Fractal Design ház és a lineáris tápok egy Atacama Evoque ECO 60-40 állványon vannak.

A már említett lineáris tápok:
- 20V, 10A külső Hydrasound az alaplaphoz, HDplex DC-ATX konverzióval
- 5V/3A külső Hydrasound az USB kártyához
- különböző 12V/3A, 5A Hydrasound lineáris tápok az ethernet hálózat aktiv elemeihez ideértve a set top boxot is.

Az árához képest igen nagyon elégedett vagyok vele akár Roon Bridge, akár Hqplayer NAA végpontként használom.
Soha nem állt le, nem fagyott, kb 3 hete volt utoljára kikapcsolva USB kártya csere miatt és DSD1024-ig minden file formátummal könnyedén megbírkózik, mint végpont. A Roon Core egy Macbook Pro, szintén lineáris tápról hajtva egy Elgato Thunderbolt 3 dokkon keresztül.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Quetz írta:
2019.09.09., hétf. 12:00
Többen használtok alacsony fogyasztású Xeon gépet. Ezeket mindenki újonnan vette, vagy van lehetőség költséghatékony beszerzésükre? Egy első generációs N36L HP microszervert kellene lassan upgradelnem, de a költségvetés most sajnos nem végtelen. A 25w TDP amit Kaef ír, igen szimpatikus például :smile32:
Én használtan vettem dual xeon processzoros foglalattal, processzorral (24 mag), 16 giga ddr 3-as rammal 30e forintért.Hardveraprón találsz rengeteget, én csak 40W-os xeont találtam, igaz több mag.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Többen használtok alacsony fogyasztású Xeon gépet. Ezeket mindenki újonnan vette, vagy van lehetőség költséghatékony beszerzésükre? Egy első generációs N36L HP microszervert kellene lassan upgradelnem, de a költségvetés most sajnos nem végtelen. A 25w TDP amit Kaef ír, igen szimpatikus például :smile32:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Rájöttem egy hasznos dologra a windows 10-ben: programonként beállítható a kimeneti hangkártya ill. DAC!
(biztos sokan tudták, számomra új:)

Így pl. a Spotify-nál egy régi hiány hidalható át, hogy nem lehetett kimeneti hangeszközt választani, max. külön programmal. A windows 10-ben így beállítható, és meg is jegyzi a választást, következő induláskor is oda küldi a jelet.

leírás: https://community.spotify.com/t5/Deskto ... 577#M74816

(annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy el kell indítani a lejátszást az adott programban, hogy lásd és át lehessen állítani!)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Még egy szösszenet.
A hardver már régen túlhaladta a szoftver határait,nem kell csodálkozni azon,hogy jobban szól mondjuk a win szerver,vagy valamelyik linux alapú oprendszer,de még a ratyi Windows Home-nál még a pro is,hogy miért,mert több energiát fektettek bele,és tökéletesebb működést ill szélesebb a driver támogatás.Gondoljunk bele,aki ismer néhány "öreg",de tökéletes programot,ami mindnt eszik,és mikrolag nélkül fut,teszi a dolgát,először a szoftverezést kellene helyretenni,meg megfelelő drivereket írni,és akkor semmilyen butításra,optimalizálásra nem lenne szükség,én még mindig ebben látom a legnagyobb gondot.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Én személy szerint EVGA félpasszív tápokat használok,de a másik kedvencem a Seasonic,kizárólag ez a két gyártó termékeit használom,már legalább 10-15 éve.Teljesen passzív tápokat nem szeretem,egyszerűen nem vagyok hajlandó harmat gyenge PC-vel dolgozni,vagy éppen elütni az időmet,értelmetlennek látom a buta PC projktet.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

robi20064 írta:
2019.09.08., vas. 22:38
Cinemadness írta:
2019.09.08., vas. 21:56
phyton71 írta:
2019.09.08., vas. 20:34
PasszÍv hűtésre visszatérve,legalább 10-éve már épÍtettem passzÍv gépeket,sajnos eléggé kompromisszumos megoldás,gondolván,hogy a technikai fejlődés majd lehetővé teszi,de nem.Zenére,filmre egyszerű algókkal még elmegy-ne,de sajnos nem vezet sehová,ahogy butÍtjuk a gyári paramétereket,úgy kapunk a nyakunkba több problémát.Eléggé nevetségesek
mikor több 100-ezres gépházak kazánként működnek,mikor léteznek jóval olcsóbb,és hatékonyabb megoldások,leglább már 1x-éve.Tegyetek be legalább 1 ventit ami szépen kivezeti a bentrekedt hőt,és nem kell a butÍtásokkal bajlódni,és több 100-ezres tételeket spóroltok vele. ;)
Ha sokmillás PC alapokon készült eszközökben alkalmaznak ventiket,kapcsi tápokat,nem értem miért szenvednek itt néhányan ,gyenge probálkozásokkal,ráadásul nevetséges butÍtásokkal? gondolkodik.gif
fapaci írta:
2019.09.06., pén. 17:35


Drukkolok, hogy sikerüljön. De a környezeti faktort, hogy a felhasználó hogyan helyezi el a masinát, azt sajnos nem tudod kizárni a történetből, ez pedig erősen befolyásolja a passzív hőleadás hatékonyságát. Vállalható külsejű és méretű High End HTPC-t passzív hűtéssel építeni számomra irreális kihívásnak tűnik.
Pedig már 5-6 éve Kaveri és Richland 95W TDP-s APU-kkal sem volt kihívás megcsinálni, nemhogy manapság, immár jóval fejlettebb házakkal és hardverekkel. Más kérdés, hogy van-e értelme, azonban semmiféle kompromisszumot nem kell kötni ugyanazon hardver ventilátoros kiépítésével szemben, kizárólag az alaplap és processzor BIOS/UEFI, továbbá szoftver setupot kell jól összerázni a kívánt felhasználói igényekkel.

Más kérdés, hogy meglovagolva a divathullámot, persze hogy kell venti és HDD a gépbe, egyszerűen olcsóbb megoldás, többet lehet ilyenformán gyártott készülékből eladni. Ha a gyártó kardoskodik venti és HDD mellet, indokként úgysem hallani/látni, akkor vicces olvasni, hogy a tápot miért is? Fentiek tekintetében mért eredményekkel. Természetesen a kérdésre csak gonosz válasz születhetne...

kaef2: "megvettem az egyik legjobb mérési eredményű, passzív, hűtés nélkül is elketyegő SFX kapcsolóüzemű tápot, a SILVERSTONE NJ450-SXL 450W típusú..."

Mérési eredményeket tekintve is alsó kategóriás táp, ahogy a hibrid HDPLEX is, mert a DC agyonüti az analógot. Ha már mérési eredmény, a HDPLEX DC csak úgy szórja az RN-t. Ennél a megoldásnál sokkal jobb PC ATX kapcsolóüzemű tápok vannak negyed RN értékkel. Fenti felállás ugyanaz a borzalom, mint a reménytelenül rossz médialejátszók alaplapi DC áramköreihez "tuningtápot" aggatni. Analóg tápok büszkélkednek 3mV körüli RN mérési eredménnyel, miközben a legjobb ATX kapcsi 12V 10%-50%-on 4-7mV!, full load is 10 alatt ( nyilván kizárólag az IGP mehet fullon multimédia PC-ben, tehát utóbbi érték elméleti). És szóba hoztátok a 4k megjelenítést, mondanom sem kell mire elég ott bármelyik IGPU, kb semmire. Az a picinyke ami nyerhető lenne full analóg táppal, elveszik az erőtlen gépen. (OK, létezik némileg módosított TeraDak analóg ATX táp, de valóban $2000/5-600 eFt körüli bekerülési költségen szolgál HE VGA alatt.

Összképet nézve, ma egy VGA+kapcsi lelépi az összes analóg tápolt IGPU rendszert de nagyon. Egy baja van, tudni kell szoftverezni és összerakni. :-) Ja, és a kimaxolt madVR kifejezést felejtsétek el, még 1080p alatt is.
Ha nem Silverstone, akkor milyen ATX kapcsi tapot preferalnal?
Felhivnám a figyelmet arra hogy az idézett és általam kiválasztott táp
passzív, hűtés nélkül is elketyegő SFX kapcsolóüzemű tápot, a SILVERSTONE NJ450-SXL 450W típusú..."
Vagyis venti nélküli.

Mivel olyan, normál házban is működő szerver/munkaállomás alaplapos, xeon cput használó gépet akartam összerakni, audio pc végpontként használt második gép kísérletezési célból, amiben semmilyen mozgó alkatrész sincs. Így semmilyen ventillátor sem. Nem találtam ettől jobb passziv (ATX illetve SFX) tápot és ez is kb 60e Ft, vagyis nem olcsó.

Az nem kérdés, hogy igen kiváló tápokat lehet csinálni fél millió forintból vagy többől.

Az viszont kérdés, hogy mit lehet csinálni mondjuk ennek az összegnek a harmadából?

Igy arra voltam kiváncsi, hogy a külső lineáris tápok (20V, 10A és külön egy, 5V/3A az USB kártyának,ami nem megy át a DC-ATX átalakítón) és a belső DC-ATX konverter kombinációja ( összességében kb 150e-160e Ft-ból) hogyan teljesít az Audiolinux-szal egy belső háttértár nélküli, USB kulcsról bootoló és aztán teljesen memóriából futtatott csak Roon Bridgeként vagy Hqplayer NAA végpontként használva.

Nálam jól teljesít.
Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Ha valakit érdekel, megadhatom az alkatrész listát is.

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

Cinemadness írta:
2019.09.08., vas. 21:56
phyton71 írta:
2019.09.08., vas. 20:34
PasszÍv hűtésre visszatérve,legalább 10-éve már épÍtettem passzÍv gépeket,sajnos eléggé kompromisszumos megoldás,gondolván,hogy a technikai fejlődés majd lehetővé teszi,de nem.Zenére,filmre egyszerű algókkal még elmegy-ne,de sajnos nem vezet sehová,ahogy butÍtjuk a gyári paramétereket,úgy kapunk a nyakunkba több problémát.Eléggé nevetségesek
mikor több 100-ezres gépházak kazánként működnek,mikor léteznek jóval olcsóbb,és hatékonyabb megoldások,leglább már 1x-éve.Tegyetek be legalább 1 ventit ami szépen kivezeti a bentrekedt hőt,és nem kell a butÍtásokkal bajlódni,és több 100-ezres tételeket spóroltok vele. ;)
Ha sokmillás PC alapokon készült eszközökben alkalmaznak ventiket,kapcsi tápokat,nem értem miért szenvednek itt néhányan ,gyenge probálkozásokkal,ráadásul nevetséges butÍtásokkal? gondolkodik.gif
fapaci írta:
2019.09.06., pén. 17:35
menyus2 írta:
2019.09.06., pén. 17:18
Passziv hazat tervezni nagy kihivas foleg 100w Tdp felett,de rajta vagyunk az ugyon.
Drukkolok, hogy sikerüljön. De a környezeti faktort, hogy a felhasználó hogyan helyezi el a masinát, azt sajnos nem tudod kizárni a történetből, ez pedig erősen befolyásolja a passzív hőleadás hatékonyságát. Vállalható külsejű és méretű High End HTPC-t passzív hűtéssel építeni számomra irreális kihívásnak tűnik.
Pedig már 5-6 éve Kaveri és Richland 95W TDP-s APU-kkal sem volt kihívás megcsinálni, nemhogy manapság, immár jóval fejlettebb házakkal és hardverekkel. Más kérdés, hogy van-e értelme, azonban semmiféle kompromisszumot nem kell kötni ugyanazon hardver ventilátoros kiépítésével szemben, kizárólag az alaplap és processzor BIOS/UEFI, továbbá szoftver setupot kell jól összerázni a kívánt felhasználói igényekkel.

Más kérdés, hogy meglovagolva a divathullámot, persze hogy kell venti és HDD a gépbe, egyszerűen olcsóbb megoldás, többet lehet ilyenformán gyártott készülékből eladni. Ha a gyártó kardoskodik venti és HDD mellet, indokként úgysem hallani/látni, akkor vicces olvasni, hogy a tápot miért is? Fentiek tekintetében mért eredményekkel. Természetesen a kérdésre csak gonosz válasz születhetne...

kaef2: "megvettem az egyik legjobb mérési eredményű, passzív, hűtés nélkül is elketyegő SFX kapcsolóüzemű tápot, a SILVERSTONE NJ450-SXL 450W típusú..."

Mérési eredményeket tekintve is alsó kategóriás táp, ahogy a hibrid HDPLEX is, mert a DC agyonüti az analógot. Ha már mérési eredmény, a HDPLEX DC csak úgy szórja az RN-t. Ennél a megoldásnál sokkal jobb PC ATX kapcsolóüzemű tápok vannak negyed RN értékkel. Fenti felállás ugyanaz a borzalom, mint a reménytelenül rossz médialejátszók alaplapi DC áramköreihez "tuningtápot" aggatni. Analóg tápok büszkélkednek 3mV körüli RN mérési eredménnyel, miközben a legjobb ATX kapcsi 12V 10%-50%-on 4-7mV!, full load is 10 alatt ( nyilván kizárólag az IGP mehet fullon multimédia PC-ben, tehát utóbbi érték elméleti). És szóba hoztátok a 4k megjelenítést, mondanom sem kell mire elég ott bármelyik IGPU, kb semmire. Az a picinyke ami nyerhető lenne full analóg táppal, elveszik az erőtlen gépen. (OK, létezik némileg módosított TeraDak analóg ATX táp, de valóban $2000/5-600 eFt körüli bekerülési költségen szolgál HE VGA alatt.

Összképet nézve, ma egy VGA+kapcsi lelépi az összes analóg tápolt IGPU rendszert de nagyon. Egy baja van, tudni kell szoftverezni és összerakni. :-) Ja, és a kimaxolt madVR kifejezést felejtsétek el, még 1080p alatt is.
Ez nagysag rendileg igy van.Ezert epitunk egyenlore audio celokra Pc.t.Az ujgeneracios procikat nem kell butitgatni az alacsony TDP miatt.A haztervezest bonyolitja hogy az analog tap is benne lesz a dobozba,ergo tobb a disszipacio.A tapzaj meg egy eleg trukkos dolog eleve sprektalis elosztasban erdemes ertekelni.A cegek hajlamosak egy szuk frekvencia tartomanyban megadni a legjobb erteket,de ha mar itt tartunk a tapunk DC tol 2Mhz tartomanyba mert RMS 20 μV t.
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »

phyton71 írta:
2019.09.08., vas. 20:34
PasszÍv hűtésre visszatérve,legalább 10-éve már épÍtettem passzÍv gépeket,sajnos eléggé kompromisszumos megoldás,gondolván,hogy a technikai fejlődés majd lehetővé teszi,de nem.Zenére,filmre egyszerű algókkal még elmegy-ne,de sajnos nem vezet sehová,ahogy butÍtjuk a gyári paramétereket,úgy kapunk a nyakunkba több problémát.Eléggé nevetségesek
mikor több 100-ezres gépházak kazánként működnek,mikor léteznek jóval olcsóbb,és hatékonyabb megoldások,leglább már 1x-éve.Tegyetek be legalább 1 ventit ami szépen kivezeti a bentrekedt hőt,és nem kell a butÍtásokkal bajlódni,és több 100-ezres tételeket spóroltok vele. ;)
Ha sokmillás PC alapokon készült eszközökben alkalmaznak ventiket,kapcsi tápokat,nem értem miért szenvednek itt néhányan ,gyenge probálkozásokkal,ráadásul nevetséges butÍtásokkal? gondolkodik.gif
fapaci írta:
2019.09.06., pén. 17:35
menyus2 írta:
2019.09.06., pén. 17:18
Passziv hazat tervezni nagy kihivas foleg 100w Tdp felett,de rajta vagyunk az ugyon.
Drukkolok, hogy sikerüljön. De a környezeti faktort, hogy a felhasználó hogyan helyezi el a masinát, azt sajnos nem tudod kizárni a történetből, ez pedig erősen befolyásolja a passzív hőleadás hatékonyságát. Vállalható külsejű és méretű High End HTPC-t passzív hűtéssel építeni számomra irreális kihívásnak tűnik.
Pedig már 5-6 éve Kaveri és Richland 95W TDP-s APU-kkal sem volt kihívás megcsinálni, nemhogy manapság, immár jóval fejlettebb házakkal és hardverekkel. Más kérdés, hogy van-e értelme, azonban semmiféle kompromisszumot nem kell kötni ugyanazon hardver ventilátoros kiépítésével szemben, kizárólag az alaplap és processzor BIOS/UEFI, továbbá szoftver setupot kell jól összerázni a kívánt felhasználói igényekkel.

Más kérdés, hogy meglovagolva a divathullámot, persze hogy kell venti és HDD a gépbe, egyszerűen olcsóbb megoldás, többet lehet ilyenformán gyártott készülékből eladni. Ha a gyártó kardoskodik venti és HDD mellet, indokként úgysem hallani/látni, akkor vicces olvasni, hogy a tápot miért is? Fentiek tekintetében mért eredményekkel. Természetesen a kérdésre csak gonosz válasz születhetne...

kaef2: "megvettem az egyik legjobb mérési eredményű, passzív, hűtés nélkül is elketyegő SFX kapcsolóüzemű tápot, a SILVERSTONE NJ450-SXL 450W típusú..."

Mérési eredményeket tekintve is alsó kategóriás táp, ahogy a hibrid HDPLEX is, mert a DC agyonüti az analógot. Ha már mérési eredmény, a HDPLEX DC csak úgy szórja az RN-t. Ennél a megoldásnál sokkal jobb PC ATX kapcsolóüzemű tápok vannak negyed RN értékkel. Fenti felállás ugyanaz a borzalom, mint a reménytelenül rossz médialejátszók alaplapi DC áramköreihez "tuningtápot" aggatni. Analóg tápok büszkélkednek 3mV körüli RN mérési eredménnyel, miközben a legjobb ATX kapcsi 12V 10%-50%-on 4-7mV!, full load is 10 alatt ( nyilván kizárólag az IGP mehet fullon multimédia PC-ben, tehát utóbbi érték elméleti). És szóba hoztátok a 4k megjelenítést, mondanom sem kell mire elég ott bármelyik IGPU, kb semmire. Az a picinyke ami nyerhető lenne full analóg táppal, elveszik az erőtlen gépen. (OK, létezik némileg módosított TeraDak analóg ATX táp, de valóban $2000/5-600 eFt körüli bekerülési költségen szolgál HE VGA alatt.

Összképet nézve, ma egy VGA+kapcsi lelépi az összes analóg tápolt IGPU rendszert de nagyon. Egy baja van, tudni kell szoftverezni és összerakni. :-) Ja, és a kimaxolt madVR kifejezést felejtsétek el, még 1080p alatt is.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

PasszÍv hűtésre visszatérve,legalább 10-éve már épÍtettem passzÍv gépeket,sajnos eléggé kompromisszumos megoldás,gondolván,hogy a technikai fejlődés majd lehetővé teszi,de nem.Zenére,filmre egyszerű algókkal még elmegy-ne,de sajnos nem vezet sehová,ahogy butÍtjuk a gyári paramétereket,úgy kapunk a nyakunkba több problémát.Eléggé nevetségesek
mikor több 100-ezres gépházak kazánként működnek,mikor léteznek jóval olcsóbb,és hatékonyabb megoldások,leglább már 1x-éve.Tegyetek be legalább 1 ventit ami szépen kivezeti a bentrekedt hőt,és nem kell a butÍtásokkal bajlódni,és több 100-ezres tételeket spóroltok vele. ;)
Ha sokmillás PC alapokon készült eszközökben alkalmaznak ventiket,kapcsi tápokat,nem értem miért szenvednek itt néhányan ,gyenge probálkozásokkal,ráadásul nevetséges butÍtásokkal? gondolkodik.gif
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.09.08., vas. 14:14
Azt esetleg sikerult megnezned, hogy kulfoldi regrol bovebb-e a kinalat?
Még nem, de ez is rajta van a listán...
Viszont ha szűr, akkor nem reg alapján, hanem IP (tartózkodási hely) alapján, mint a Netflix.
Találtam a honlapjukon egy fontos mondatot:
HRA Streaming grants access to the entire music archive of over 30,000 (Status date: 31.01.2018) handpicked and carefully selected albums from the HIGHRESAUDIO platform. On average about 100 albums are added each week to our archive.
Szóval kinn sem rettenetesen nagy a mennyiség, egyelőre.
Én mindenesetre kb 40ezerre saccoltam az itthonról látottakat.
De le fogom csekkolni a külföldi kínálatot, amint tudom...

Azért itt is hozzátenném, hogy a HRA-Streaming CSAK natív high-res albumokat tesz fel. És CSAK HighRes albumokat. Ha a Qobuznál meg lehetne számolni a csak HR-albumok számát, nem biztos, hogy több lenne.
Ehhez ismételten hozzátenném, hogy a Tidal + HRA kombináció már jókora mennyiséget ad, összesen kevesebb pénzért, mint a Qobuz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

HRA-Streaming helyzetjelentés:

1 hét hibátlan tesztelés után sikeresen vásároltam egy 6 hónapos HRA-Streaming előfizetést. PayPal-lal gond nélkül ment, és a nagyfelbontású/magas mintavételezésű streaming szolgáltatás idehaza is gond nélkül, akadozásmentesen működik.

Aki esetleg nem tudja miről van szó, annak íme az előzmények:
viewtopic.php?f=4&t=6164&start=50#p2410032
viewtopic.php?f=4&t=6164&start=50#p2410190
viewtopic.php?f=4&t=6164&start=25#p2411113
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Tom40 írta:
2019.09.07., szomb. 14:28
Sziasztok! Nagyon fura dolog történt, valamiért nem megy a center hangszóró win pc->hdmi->házimozi-> frontok pre out-ba kivezetve stereo erősítőbe. A Tv->Netflix->hdmi ugyanígy megy rendesen, ezért azt gondolom, hogy a Windows-ba lehet valami kaki, ami azért fura, mert a házimozi erősítőnek a feladata. Vagy erősítő bibi?
Hulye Windows beleokoskodott
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

asebestyen írta:
2019.09.07., szomb. 17:35
wittao írta:
2019.09.07., szomb. 15:35
Töki írta:
2019.09.07., szomb. 14:52
Létezik olyan gyári fanless ház, ami megbirkózik a komolyabb hőtermeléssel, ráadásul nem is csúnya: https://www.fanlesspro.com/shop/product ... less-case/
Az ára sem gyenge...
Valoban nagyon jo a haz, en is neztem sok FC10 alternativat. A problema egyebkent elegge hasonlit az FC10-hez: out of stock (tavaly december ota nehany darab levadaszasa volt csak lehetseges, vagy 30db-os megrendeles).
Tetszik a 250W is, sokmindenre lehetoseget ad, azt nem irjak, hogy mindharom hutoborda es hocsoves rendszer egyszerre tud-e elnyomni ennyit, vagy mi modon oszlik ez meg. Az FC10 ha jol emlekszem trukkosen csak ugy fogalmaz, max.95W TDP procit tud elnyomni egyik oldalon, tegyuk fel ez igy van, akkor az a ket oldalt 180W korul van. A meretehez kepest eleg jo igy, viszont a tapoknak is kell hutesi felulet (mar ha linear tapozunk, ha nem es csak kapcsi tap megy bele akkor eleg szukos marad), proci + linear tap + 250W videokari szerintem itt sem menne passzivban (sajnos).
Egyebkent ezeket leszamitva az egyik legkorrektebb haz a passziv hazak kozott :smile32:
Ez a kapcsolóüzemű kifejezés valami szitokszóvá vált a tápegységek szempontjából. Pedig ez azért nem ilyen egyszerű. Mikor kapcsolóüzemű tápegységről van szó, akkor mindenkinek a 300Ft-os kínai dugasztáp jut eszébe, pedig azért nem csak az létezik.
Másrészt a lineáris tápegység sem jelenti azt, hogy attól, hogy lineáris, attól jó is. Ma már, akár a stabilizált kimeneti feszültség állandóságát, akár a termelt zajt nézzük, hasonló minőséget lehet előállítani mindkét módon. A zaj spektruma viszont lehet igen eltérő, ezáltal különböző alkalmazások esetén, egyik vagy másik lehet az ideálisabb.
A legtöbbször, hogy adott konstruktőr (általánosságban írom, kéretik nem támadásnak venni) melyik megoldást használja, inkább attól függ, melyikhez ért jobban, melyik fejlesztésébe tett több energiát. Jó kapcsolóüzemű tápegység sem olcsó egyáltalán, mind a minél jobb működéshez, mind a hosszú élettartamhoz igen jó minőségű alkatrészek kellenek.
Ma már nagyon komoly AB osztályú erősítőket is táplálnak SMPS-ről, de DAC-okat is akár (Benchmark pl).
Nem lehetetlen, hogy pont az ilyen nagy teljesítményigényű, pl HTPC alkalmazásokhoz legalábbis egyes részeihez érdemes lesz Ilyen tápegységet tervezni.
Amikor összeraktam az Audiolinux-szal (mint Roon Bridge vagy Hqplayer NAA) jelenleg is nagy megelégedettséggel használt 25 W TDP négy magos xeon CPU-s passziv gépet, akkor elég sokáig kutakodtam és megvettem az egyik legjobb mérési eredményű, passzív, hűtés nélkül is elketyegő SFX kapcsolóüzemű tápot, a SILVERSTONE NJ450-SXL 450W típusút. Nagyon jó volt, egészen meglepően nagyon jó.

Aztán amikor kicseréltem egy 20V, 10A külső Hydrasound lineáris tápra és egy HDPlex DC-to-ATX konverteren keresztül hajtottam meg a gépet, jelentősen simább, levegősebb, sokkal hallgathatóbb lett. Bármilyen felbontáson, bármilyen zenén.
Igaz a Pink Faun és/vagy a Jplay Femto USB kártyáknak különálló, szintén külső 5V, 3A szintén Hydrasound lineáris tápja van és lineáris tápról megy a set top box és az Ethernet switch is. Teljesen elégedett vagyok így a hangzással. Amikor a Roon Core / Hqplayer a Macbook Pron fut (aminek egy Thunderbolt 3 dockon keresztül is van egy 20V,10A Hydrasound lineáris tápja), és az Audiolinux a Hqplayer NAA vagy Roon Bridge végpont, akkor minden táp lineáris a rendszerben. Ez bizony nagyon sokat számít.

Ha valaki nem akar kb félmillió körüli összeget elkölteni egy ihazán igényes, sokkörös lineáris PC tápra, akkor javaslom a 20V,10A körüli teljesítményű külső lineáris tápot és a Hdplex DC-ATX belső konvertert, igen jó kompromisszum és kb a harmadába, negyedébe kerülhet, mint egy sok körös igényes lineáris táp, amennyiben valahol 100W alatt tartható a gép teljes fogyasztása..

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2019.09.07., szomb. 15:35
Töki írta:
2019.09.07., szomb. 14:52
Létezik olyan gyári fanless ház, ami megbirkózik a komolyabb hőtermeléssel, ráadásul nem is csúnya: https://www.fanlesspro.com/shop/product ... less-case/
Az ára sem gyenge...
Valoban nagyon jo a haz, en is neztem sok FC10 alternativat. A problema egyebkent elegge hasonlit az FC10-hez: out of stock (tavaly december ota nehany darab levadaszasa volt csak lehetseges, vagy 30db-os megrendeles).
Tetszik a 250W is, sokmindenre lehetoseget ad, azt nem irjak, hogy mindharom hutoborda es hocsoves rendszer egyszerre tud-e elnyomni ennyit, vagy mi modon oszlik ez meg. Az FC10 ha jol emlekszem trukkosen csak ugy fogalmaz, max.95W TDP procit tud elnyomni egyik oldalon, tegyuk fel ez igy van, akkor az a ket oldalt 180W korul van. A meretehez kepest eleg jo igy, viszont a tapoknak is kell hutesi felulet (mar ha linear tapozunk, ha nem es csak kapcsi tap megy bele akkor eleg szukos marad), proci + linear tap + 250W videokari szerintem itt sem menne passzivban (sajnos).
Egyebkent ezeket leszamitva az egyik legkorrektebb haz a passziv hazak kozott :smile32:
Ez a kapcsolóüzemű kifejezés valami szitokszóvá vált a tápegységek szempontjából. Pedig ez azért nem ilyen egyszerű. Mikor kapcsolóüzemű tápegységről van szó, akkor mindenkinek a 300Ft-os kínai dugasztáp jut eszébe, pedig azért nem csak az létezik.
Másrészt a lineáris tápegység sem jelenti azt, hogy attól, hogy lineáris, attól jó is. Ma már, akár a stabilizált kimeneti feszültség állandóságát, akár a termelt zajt nézzük, hasonló minőséget lehet előállítani mindkét módon. A zaj spektruma viszont lehet igen eltérő, ezáltal különböző alkalmazások esetén, egyik vagy másik lehet az ideálisabb.
A legtöbbször, hogy adott konstruktőr (általánosságban írom, kéretik nem támadásnak venni) melyik megoldást használja, inkább attól függ, melyikhez ért jobban, melyik fejlesztésébe tett több energiát. Jó kapcsolóüzemű tápegység sem olcsó egyáltalán, mind a minél jobb működéshez, mind a hosszú élettartamhoz igen jó minőségű alkatrészek kellenek.
Ma már nagyon komoly AB osztályú erősítőket is táplálnak SMPS-ről, de DAC-okat is akár (Benchmark pl).
Nem lehetetlen, hogy pont az ilyen nagy teljesítményigényű, pl HTPC alkalmazásokhoz legalábbis egyes részeihez érdemes lesz Ilyen tápegységet tervezni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Töki »

Létezik olyan gyári fanless ház, ami megbirkózik a komolyabb hőtermeléssel, ráadásul nem is csúnya: https://www.fanlesspro.com/shop/product ... less-case/
Az ára sem gyenge...
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Sziasztok! Nagyon fura dolog történt, valamiért nem megy a center hangszóró win pc->hdmi->házimozi-> frontok pre out-ba kivezetve stereo erősítőbe. A Tv->Netflix->hdmi ugyanígy megy rendesen, ezért azt gondolom, hogy a Windows-ba lehet valami kaki, ami azért fura, mert a házimozi erősítőnek a feladata. Vagy erősítő bibi?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”