Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Az én lemezeim, amiket én bontottam ki eredetileg, lényegében nem szorulnak tisztításra. Csak a szélén fogom meg, visszatételkor csak a közepén nyomom rá a pöckökre. Olyat már láttam, hogy a gyári új lemez karcos volt (nagyon ritka, de előfordulhat), de olyat nem, hogy tisztításra szorult volna. A tok pedig elég jól megvédi a portól.
Használt lemezeknél viszont sok minden előfordul. A felső részén az ujjlenyomatokat középen kozmetikai vattapamaccsal szoktam letörölni. Hacsak nem feltétlenül szükséges, akkor a leolvasható oldalát igyekszem fizikai kontaktus nélkül tisztítani. Enyhébben poros lemezeknél órások által használt porpumpát használok:
http://www.oratechnika.hu/termek/206/porpumpa-gumi.html
ezzel le lehet fújni a port, porszemeket róla, persze vigyázva hogy a hegyét hozzá ne üssük a lemezhez...
Ez általában elég is szokott lenni. Ha alul is vannak a szélén ujjlenyomatok, akkor marad a vattapamacs itt is. Mocskos, ujjlenyomatos lemezeknél kénytelen vagyok nedves pamaccsal letörölni még az olvasható oldalát is de erre szerencsére nagyon ritkán van szükség. Az is szerencse, hogy az adatspirál belülről kezdődik és főleg régebbi lemezeknél a műsor szinte sose használja ki a max felületet, így a szélén ahol általában az ujjlenyomatok szoktak lenni használt lemeznél, már nincs olvasandó adattartalom, így nedves pamaccsal (aztán szárazzal) nagyobb veszély nélkül letörölhető. Használt lemezeknél gyakran a tokot is megtörlöm nedves vattával vagy puha ronggyal.
Ami nagyon fontos még, hogy törlésnél az olvasandó felületet mindig sugárirányban szabad csak törölni, körív mentén nem!
A felső részén ahol a felirat van, általában nem szokott gond lenni, de ott is ugyanez az eljárást alkalmazom ha kell. Ott is ugyanolyan vigyázva persze, mert ott sokkal könnyebb ténylegesen megsérteni magát az adattartalmat mint alul, mert a polikarbonát adathordozó réteg vékonyabb, mint az alsó lakkréteg.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

szia.gif

Maszat, karc ne legyen. Puha pamut anyag, törlés. Írt korongok egy része ettől függetlenül idővel elhal. A gyári pörkölt lemez túl él minket, ha ésszel van használva, tárolva.
.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Remélem jó helyen kérdezek, és nem annyira off a téma?
Az már beigazolódott, hogy a cd, dvd, stb. lemezek is tisztításra szorulnak időnként sőt az új lemezek is, de milyen módon, milyen eszközökkel, milyen anyagokkal?
Az Lp mosás tiszta sor, megvannak az anyagok, eszközök hozzá, de a cd lemezek tisztításának nem ismerek ilyen bevált metódusát, eszközeit, anyagait.
Érdemelnének, vélemények, tapasztalatok, ki mivel, hogyan tisztít?
Láttam a témában egy-két internetes videót, de némelyiket kétkedve fogadom, inkább valós tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem ilyen szereplési vágyban szenvedő "guruk" kontárkodásaira.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: chord »

Aszpirin írta:
2019.08.27., kedd 17:52
Senki? Alternatív javaslat sem? (azon kívül, hogy dobjam ki az SACD-imet)
Oppo 95 v. 105 v. 205.

A 105 volt nálam nem túl rég.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Solczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2010.12.27., hétf. 21:41
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Solczi »

Szia! Igen! 72 lett!
Szép állapotú!
Jól megy a varió kimeneten!
Nagyon jó lett a hang ill. jó irányba ment!
Még a kábelekkel ki kell szolgálni jobban de nagyon tetszik!
És olcsó volt! 😀
Köszi a segítséget!👍
Pro-Ject Cd box DS, Advance Acoustic X-i60, Pioneer PL-200, Chario Sintar 100, Crystal Cable Special Copper, Ethosz,SoundGraph,

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Solczi írta:
2019.08.18., vas. 13:15
Köszi az infókat!
Picit több , de valszeg benyelem!
Legalább nem kell utána gondolkodni!
Üdv
Szép napot!
Szia
Ahogy az aláírásodban látom 72 lett.Milyen, bejövős?
(Apropó aláírás: a Triangle az Scalene.Lemaradt az S az elejéről. ;)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Aszpirin írta:
2019.08.27., kedd 17:52
Senki? Alternatív javaslat sem? (azon kívül, hogy dobjam ki az SACD-imet)
Csak, hogy ne érezd magad egyedül :-). Én egy UD 7007-en hallgatom az SACD-imet. Alapvetően elégedett vagyok vele. Feltételezem, hogy visszalépés egy dedikált SACD lejátszóhoz, bár a megépítettsége egész jó, masszív. CD lemezen se rossz, most hely hiányában elfogadható kompromisszum. Majd ha egy jóárasított DT előkerül, akkor meggondolom a váltást...

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Aszpirin írta:
2019.08.27., kedd 17:52
Senki? Alternatív javaslat sem? (azon kívül, hogy dobjam ki az SACD-imet)
Annyira célirányos a kérdésed, ez pedig kicsi fórum az ilyesmihez, vagyis kicsi az esély, sajna.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Senki? Alternatív javaslat sem? (azon kívül, hogy dobjam ki az SACD-imet)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok! Van itt valaki, aki rendelkezik Marantz SA-KI Pearl Lite (a Lite itt fontos!!!) lejátszóval, és egy nap erejéig kölcsön tudná adni, hogy meghallgassam saját rendszerben?

Azt szeretném eldönteni, hogy egy ilyen lejátszó valódi előrelépés lenne-e a "jóöreg" SA7003-asomhoz képest, vagy inkább "feljebb" célozzak, mondjuk egy SA-11Sx vagy újabb irányába? (SA-11S1-et hallottam már).

Vagy esetleg, aki csak hallott már SA-KI Pearl Lite-ot?

Vagy ajánlhattok nem-Marantz alternatívát is (használtan mondjuk max 1200€-ig), de az SACD-lejátszási képesség alapkövetelmény lenne.

leborulok.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Solczi írta:
2019.08.18., vas. 13:15
Köszi az infókat!
Picit több , de valszeg benyelem!
Legalább nem kell utána gondolkodni!
Üdv
Szép napot!
Ami szerintem hangra még elég jó és bele férhet az a CD 63 MK II. K.I..
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Solczi írta:
2019.08.18., vas. 13:15
Köszi az infókat!
Picit több , de valszeg benyelem!
Legalább nem kell utána gondolkodni!
Üdv
Szép napot!
:smile32:
Azért írd majd le, hogy mit lőttél és mik a tapasztalataid...Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Solczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2010.12.27., hétf. 21:41
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Solczi »

Köszi az infókat!
Picit több , de valszeg benyelem!
Legalább nem kell utána gondolkodni!
Üdv
Szép napot!
Pro-Ject Cd box DS, Advance Acoustic X-i60, Pioneer PL-200, Chario Sintar 100, Crystal Cable Special Copper, Ethosz,SoundGraph,

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Solczi írta:
2019.08.18., vas. 11:57
Köszi!
Kb. 35.000- a felső határ! Max. 40.000-
Ha a megbízhatóság a lényeg én a CDM4-el szerelt gépek között keresgélnék.Ami kapásból eszembe jut az a CD72 és inkarnációi (72SE, 72mkII és 72mkIISE):
viewtopic.php?f=31&t=127594&p=2351383&h ... 2#p2351383
viewtopic.php?f=31&t=129082&p=2231511&h ... e#p2231511
viewtopic.php?f=31&t=112835&p=2249582&h ... 2#p2249582


Ha azért a hangja is fontos akkor mindenképp 72mkIISE.Én évekig hallgattam (mondjuk csak a fix kimeneten-és nem is hasonlítottam össze a két kimenetet minőségre) és szerintem nagyon jó gép.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Solczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2010.12.27., hétf. 21:41
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Solczi »

Köszi!
Kb. 35.000- a felső határ! Max. 40.000-
Pro-Ject Cd box DS, Advance Acoustic X-i60, Pioneer PL-200, Chario Sintar 100, Crystal Cable Special Copper, Ethosz,SoundGraph,

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Marantz cd lejátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Solczi írta:
2019.08.18., vas. 11:30
Helló! Esetleg tudja valaki, hogy a Marantz cd 42 mkII-n a kimenet az szabál,ozható vagy nem?
Vagy melyik nem túl drága Marantz tud távirányítóról szabályozható vonal kimenetet?
Kószi!
Szerintem csak fix, abban az érában a Marantz két aljzatot tett a gépeire ha szabályozható is volt."FIXED" "VARIABLE"
Egyébként mi a nem túl drága határa?
Marantz-cd72-mk2-003.jpg
Marantz-cd72-mk2-003.jpg (77.39 KiB) Megtekintve 3241 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Solczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2010.12.27., hétf. 21:41
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Veszprém

Marantz cd lejátszó

Hozzászólás Szerző: Solczi »

Helló! Esetleg tudja valaki, hogy a Marantz cd 42 mkII-n a kimenet az szabál,ozható vagy nem?
Vagy melyik nem túl drága Marantz tud távirányítóról szabályozható vonal kimenetet?
Kószi!
Pro-Ject Cd box DS, Advance Acoustic X-i60, Pioneer PL-200, Chario Sintar 100, Crystal Cable Special Copper, Ethosz,SoundGraph,

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Egy Naim-oldalon találtam véletlenül a következőket:
- Egy ausztrál kereskedő megírta, hogy a Philips annak idején 100 db-ot adott nekik a CD-100-ból, s hogy a vevők kapkodták, mint a cukrot. Jobban szólt, mint a Sony, de a felük elromlott és a Philips nemigen törődött a problémákkal.
- Egy suffolki pasi írja: "a DAC-ok következő generációja, a TDA1541-es 16 bites, 4-szeres túlmintavételezéssel működő DAC volt, sokan állítják, hogy ez a valaha készített legmuzikálisabb DAC. A Philipsnek és a Marantznak ravasz marketingfogásokat kellett bevetnie, hogy később leváltsa a 1540 alapú lejátszókat. A fogyasztók birodalmában a nagyobb számok "nyilvánvalóan" azt jelentik, hogy valami jobb... szóval a 16 bitnek mindig jobbnak kell lennie, mint a 14 bitnek, függetlenül a hangtól..."
- Egy harmadik faszi elmondja, hogy megtartotta a duál monó 1540-es csipekkel rendelkező lejátszóját, ezt látta el új kondikkal, majd modifikálta a lejátszót. A késztetés Peter Qvortruptól jött, aki azt mesélte neki, hogy 12 bites DAC-chippel kísérletezik, s hogy mennyire kedveli ezeket.
Aludjatok jól, álmondjatok szépeket, mindenkinek jó éjszakát!
Ez a forrás-oldal:
https://community.naimaudio.com/t/phili ... ge/1704/18

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

kaboca36 írta:
2019.07.23., kedd 20:03
bandi100 írta:
2019.07.22., hétf. 21:51
Ma este Tunermannél megfüleltem a Philips CD-100 próbamodellt. Elképesztően jó. Ami középtartomány és attól fölfele van, az élethű: a hegedűk, fuvolák, énekhangok olyanok, mint egy koncerten. Ez nagy szó.
A basszus nem tökéletes, de az alighanem a kísérleti állapotban lévő és nem állványra tett JBL-doboz számlájára írható. Ezt onnan gondolom, hogy nálam az Altec VOTT A5-tel a basszussal semmi baj nincs (max annyi, hogy 45 Hz alatt nemigen szól, de ez senkit nem zavar, mert ami afölött van, az igen erőteljes és ugyancsak élethű).
Ezt biztosra tudom mondani , Hollandiaban meglattogattam Ecdesign-t aki regi 1541-es dacokat hasznalt annak idejen es egy akkor meno 20-30 ezer dollaros kutyuvel hasonlitottuk ossze az ő modolt 1541-es dacjat. Alig volt valami kulonbseg,sot a 1541-es valahogy termeszetesebbnek tunt. Csak kell neki a jo tápegzség és egz jo IV átalakito
Nekem a cd100 mellett van egy Marantz cda-94 dacom is - ami az első különálló dac készülék volt a piacon - az 1541 et használ, jó alkatrészekkel, 3 trafóval, rendes tápokkal, és természetesen némi tuningal, kihagyva a hangból egy csomó feleslegesen berakott áramkört. Még a legújabb verziójú tuningot egyik sem kapta meg, csak a korábbi van bennük, de az a dac egy nagyon komoly kb 2 milliós audio pc usb/spdif transzport kombóról, ezüst usb és digi kábellel hajtva tudja csak megközelíteni a cd100 at. Ami audio pc például klasszisokkal jobb forrás mint a dac idejáben megjelent utolsó komoly Marantz cd játszó, a cd-94 futóműként.
Ez az összeállítás talán ritmikailag és mélyben jobb mint a cd100, de nem éri utól a középtartomány és főleg az énekhangok természetességét.
Kiváncsi leszek majd mit hallani ha mindkét készülék megkapja a legújabb verziójú jfetes tuningot.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

bandi100 írta:
2019.07.22., hétf. 21:51
Ma este Tunermannél megfüleltem a Philips CD-100 próbamodellt. Elképesztően jó. Ami középtartomány és attól fölfele van, az élethű: a hegedűk, fuvolák, énekhangok olyanok, mint egy koncerten. Ez nagy szó.
A basszus nem tökéletes, de az alighanem a kísérleti állapotban lévő és nem állványra tett JBL-doboz számlájára írható. Ezt onnan gondolom, hogy nálam az Altec VOTT A5-tel a basszussal semmi baj nincs (max annyi, hogy 45 Hz alatt nemigen szól, de ez senkit nem zavar, mert ami afölött van, az igen erőteljes és ugyancsak élethű).
Ezt biztosra tudom mondani , Hollandiaban meglattogattam Ecdesign-t aki regi 1541-es dacokat hasznalt annak idejen es egy akkor meno 20-30 ezer dollaros kutyuvel hasonlitottuk ossze az ő modolt 1541-es dacjat. Alig volt valami kulonbseg,sot a 1541-es valahogy termeszetesebbnek tunt. Csak kell neki a jo tápegzség és egz jo IV átalakito
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Ma este Tunermannél megfüleltem a Philips CD-100 próbamodellt. Elképesztően jó. Ami középtartomány és attól fölfele van, az élethű: a hegedűk, fuvolák, énekhangok olyanok, mint egy koncerten. Ez nagy szó.
A basszus nem tökéletes, de az alighanem a kísérleti állapotban lévő és nem állványra tett JBL-doboz számlájára írható. Ezt onnan gondolom, hogy nálam az Altec VOTT A5-tel a basszussal semmi baj nincs (max annyi, hogy 45 Hz alatt nemigen szól, de ez senkit nem zavar, mert ami afölött van, az igen erőteljes és ugyancsak élethű).

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az újabb megoldásom már közelebb vitt a célomhoz, a Q1 JFET-en átfolyó 2 ma-es DAC áram a kimeneti szűrő jótékony hatását biztosan jobban hasznosítja.
TJ.
Csatolmányok
CD100_JFET_mod_4.0.jpg
CD100_JFET_mod_4.0.jpg (207.02 KiB) Megtekintve 3553 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

tunerman írta:
2019.07.21., vas. 19:13
Megszakításokkal 3 nap és számtalan óra után a következő véleményem született a tuningolt (JFET + BG kondik) Philips CD100 Trial Run Model lejátszóról:
Röviden - ez a gép a CD lejátszók Stradivariusa :smile53:
Előre elnézést kérek, de annyira magas a labda! :rolleyes:
https://www.sciencemag.org/news/2017/05 ... ound-check
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Megszakításokkal 3 nap és számtalan óra után a következő véleményem született a tuningolt (JFET + BG kondik) Philips CD100 Trial Run Model lejátszóról:
Röviden - ez a gép a CD lejátszók Stradivariusa :smile53:
Hosszabban - a CD lejátszók között az első generációs Philipsek elismertek ugyan, de tömeggyártás nagy példányszámai miatt nincsenek túlértékelve. Ez a gyártást megelőző prototipus azért izgalmasabb a többinél, mivel egyedi, kis sorozatú chip készlete van. A későbbi nagysorozatú gépekben már plasztik tokos, olcsóbb beszállítói darabok kerültek. Miért fontos ezt tudni?
A kapott hangért elsősorban ezek jelfeldolgozó áramkörök felelősek, másodsorban a kiszolgálásuk minél magasabb szinvonala. Erre tett kisérletnek nevezhetem a JFET-es mod megoldását, ami a TDA1540/TDA1541 DAC -ok zavartalanabb működését teszi lehetővé.
A megoldás előnyeit a teszt zenéken jól detektáltam, a lényegesen tisztább hangok teltebbek lettek, és a harmonikus tartalom helyesebb arányai miatt mint a mikro ès makrodinamikai is a hitelesebb írányba változott.
Meg kell jegyeznem - amit tőlem függetlenül egy jóbarátom is megfigyelt, hogy a természethű hangátvitel mellett jól hallhatóan megjelentek a felvételtechnikai részletek is. Ő a fejhallgató rendszerén (Stax SRM-007T-II, SR-009) észrevette és azt mondta - " sohasem gondoltam volna, hogy ezt ennyire ki lehet majd hallani".
Leginkább arra panaszkodott, hogy minden külön külön, jól hallható pozicióban van, de a komplex teljes hangzás már nem annyira élvezhető. Érdekes, gondoltam magamban, egy teljesen más rendszeren én is ugyanerre a konkluzióra jutottam. Főleg a concert jazz CD-ken vettem észre, hogy az analóg felvételeken az "együtt zenélés" milyen frenetikus élményt hoz magával. A modern, sok csatornás digi felvételen minden extra pontosan és tisztán hallatszik, de hogy ez mennyire tartozik nagyonis össze - na az kérdéses...
Egyenlőre ennyi.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Előzetes a CD100 JFET mod meghallgatásáról - azért egy digi gépben meghallani, hogy mi lehet az analóg hangzás lényege, az nem semmi :D
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”